NAŽIVO

V Nigérii prišlo o život najmenej 45 ľudí. Zabili ich neznámi ozbrojenci. Bezpečnostná situácia je v krajine veľmi zlá. 

 

 

19:24

Budúci týždeň bude Omán hostiť rokovania medzi Spojenými štátmi a Iránom v Ženeve. 

„Švajčiarsko je vždy pripravené ponúknuť svoje dobré služby na uľahčenie dialógu medzi Spojenými štátmi a Iránom,“ povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí.

19:22

Taliansko sa nachádza pod vodou. Juh krajiny zasiahli prívalové dažde. Voda zaplavila množstvo domov a polí s úrodou.

Zasiahnuté boli aj regióny Kampánia, Emilia-Romagna, Lazio, Abruzzy, Basilicata, Furlansko-Júlske Benátky, Molise, Apúlia, Toskánsko a Umbria. V Kalábrii bolo po vyliatí rieky Crati v obci Cassano allo Ionio evakuovaných 500 ľudí.

19:18

Americké médiá s odvolaním sa na svoje zdroje tvrdia, že Pentagon prvýkrát použil umelú inteligenciu na plánovanie útoku na zajatie Madura.

Išlo o neurónovú sieť „Claude“ od spoločnosti Anthropic spárovanú s databázou od spoločnosti Palantir, ktorej platformy už dlho používa americká armáda.

„Mnoho spoločností zaoberajúcich sa umelou inteligenciou vytvára špecializované nástroje pre americkú armádu, z ktorých väčšina je prístupná iba v sieťach, ktoré sa zvyčajne používajú na vojenské velenie a riadenie,“ píše agentúra Reuters.

18:16

Talianska premiérka Giorgia Meloniová poznamenala, že kvôli „ústavným prekážkam“ sa Taliansko zapojí do Rady mieru len ako pozorovateľ. 

18:09

Šéf nórskej rozviedky Nils Andreas Stensönes vyjadril názor, že Rusko sa vyhýba konfrontácii v Arktíde. V Arktíde má opatrnejší prístup.

18:05

Mníchov, kde aktuálne prebieha medzinárodná bezpečnostná konferencia, zaplavila vlna demonštrantov. Na mníchovskom výstavisku Theresienwiese  sa zhromaždilo takmer 200 000 ľudí, aby odsúdili iránske vedenie za krvavé potlačenie januárových celoštátnych protestov.

17:59

Zistenie, že väznený ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj bol otrávený smrtiacim jedom, vyvolalo vlnu nových názorov. Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noel Barrot preto vyjadril názor, že aby sa ruský prezident Vladimir Putin udržal pri moci, je pripravený použiť biologické zbrane proti vlastným ľuďom.

17:54

Americká armáda informovala, že tento mesiac už zasiahli viac ako 30 cieľov teroristickej skupiny Islamský štát (IS) v Sýrii. Týmto počinom udržiavajú tlak na džihádistov po smrteľnom útoku na americké jednotky.

 

 

17:51

Ministerka spravodlivosti Annelies Verlindenová informuje, že koho v Belgicku prichytia pri šoférovaní s hladinou alkoholu v krvi nad 0,8 promile, príde ponovom okamžite o vodičský preukaz na 15 dní. 

Táto hranica tolerancie alkoholu sa znížila z pôvodnej hodnoty 1,15 promile.

 

17:48

Syn posledného iránskeho šacha Rezá Pahlaví vyzval Donalda Trumpa, aby pomohol iránskemu ľudu. Vyhlásil, že „nastal čas skoncovať s islamskou republikou“. 

Zároveň vyzval ľudí do ulíc demonštrovať.

15:22

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I sa vyjadril, že Európa nemôže byť len divákom v otázke Ukrajiny. 

Následne podotkol, že ,,vidíme, ako Európa začína naberať odvahu viesť dialóg s Ruskom, čo je dobrá vec, a my to podporujeme.

15:17

„Nie je jediná elektráreň na Ukrajine, ktorá by nebola poškodená ruskými útokmi,“ povedal Zelenskyj.

 

15:08

Keir Starmer počas konferencie oznámil, že ,,Británia tento rok vyšle svoju údernú skupinu lietadlových lodí do Severného Atlantiku a ďalekého severu, ktorú povedie vlajková loď HMS Prince of Wales, a bude operovať spolu so Spojenými štátmi, Kanadou a ďalšími spojencami NATO – ako silný prejav nášho odhodlania k euroatlantickej bezpečnosti“ .

15:04

Britský premiér Keir Starme  v sobotu v prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že Európa musí stáť na vlastných nohách. Na konferencii poznamenal, že Európa sa musí vzchopiť vo viacerých oblastiach.

14:59

Šefka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC) uviedla, že Európa musí prevziať väčšiu zodpovednosť za svoju bezpečnosť. 

Poznamenala, že Európa a Británia by mali užšie spolupracovať v oblasti bezpečnosti a ekonomiky v záujme ochrany ich demokracií.

13:24

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio je toho názoru, že OSN nehrá „žiadnu úlohu“ pri riešení konfliktov. Zároveň dodal, že OSN disponuje obrovským potenciálom stať sa nástrojom dobra vo svete.

13:20

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, Spojené štáty si nie sú isté, či to Rusko s ukončením vojny na Ukrajine myslí vážne. 

Poznamenal, že americké zbrane sa ďalej predávajú na podporu ukrajinského vojnového úsilia a že sa dosiahol určitý pokrok smerom k zabezpečeniu mierovej dohody.

13:16

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio sa na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC) vyjadril, že Spojené štáty a Európa „patria k sebe“. Poznamenal, že USA sú pripravené stáť samostatne.

„Našou preferenciou je urobiť to spolu s Európou. A dúfame, že to urobíme s vami – našimi priateľmi v Európe,“ dodal šéf americkej diplomacie.

13:13

Irán prepustil na kauciu troch prominentných iránskych reformistov. Azár Mansúrí, Ebráhím Asgharzáde a Džavád Emám boli prepustení po niekoľkých dňoch zadržiavania v súvislosti s kritickými vyjadreniami o nedávnych masových protestoch.

13:12

USA poslali do Venezuely viac ako šesť ton zdravotníckeho materiálu. Dodávka prioritného zdravotníckeho materiálu pre venezuelský ľud je súčasťou plánu na „stabilizáciu, obnovu a prechod“ krajiny, uviedlo americké ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení.

12:53

Poskytovateľov služieb kryptoaktív tento rok čaká viacero zmien. Podľa najnovších pravidiel sú povinní viesť evidenciu údajov o svojich používateľoch, uskutočnených transakciách a prevodoch. Investujúci do kryptoaktív by nemali zabudnúť na zdaňovanie a nové nové oznamovacie povinnosti.

 

 

10:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Poslanci Smeru-SD už predložili návrhy na zvýšenie príplatkov za prácu

Zvýšenie príplatkov za nočnú prácu, počas sobôt, nedieľ a sviatkov, či zavedenie príspevku na presťahovanie sa za prácou. Toto sú opatrenia, ktorými sa bude na nadchádzajúcej schôdzi zaoberať parlament. Do pléna návrhy noviel zákonov už predložili poslanci Smeru-SD Ján Podmanický, Martin Glváč a Ľubomír Petrák. Opatrenia sú súčasťou koaličného sociálneho balíčka.

❚❚
.

“Ústava SR hovorí, že Slovensko je sociálne orientované trhové hospodárstvo. Vítam, že po vzájomnej spolupráci páni poslanci predložili tieto návrhy zákonov,” skonštatoval na tlačovej konferencii premiér Robert Fico.

V novele Zákonníka práce navrhujú poslanci od mája budúceho roka zvýšiť minimálnu výšku mzdového zvýhodnenia poskytovaného za nočnú prácu zo súčasnej sadzby 20 % na 50 % sumy minimálnej mzdy v eurách za hodinu. “Hovoríme asi o 250.000 ľuďoch, ktorí pracujú v noci, to je na počet obyvateľov absolútny rekord. Odmietam akékoľvek plače a náreky zamestnávateľov. Nikto ma nepresvedčí, že ak človek ide do fabriky a celú noc robí, že nemá dostať za nočnú prácu viac, ako dostáva teraz,” uviedol Fico s tým, že nepredpokladá, že by toto zvýšenie zamestnávatelia nezvládli.

V rámci druhého a tretieho čítania v parlamente však ešte môže dôjsť k úprave tohto opatrenia pre niektoré kategórie zamestnancov. “Budeme robiť určité úpravy, lebo sú niektoré zamestnania, kde sa práca robí len v noci. Bavíme sa o pekároch, napríklad.

.

Toto bude predmetom našich rozhovorov počas rokovania o tomto návrhu zákona vo výboroch. Viem si predstaviť, že sa to nejako upraví,” doplnil premiér.

Príplatok za prácu vo sviatok má vzrásť z 50 % priemerného zárobku zamestnanca na 100 %. Zaviesť sa má aj nový príplatok za prácu počas sobôt a nedieľ, a to vo výške 100 % sumy minimálnej mzdy v eurách za hodinu.

Do novely Zákonníka práce sa má dostať aj zákaz sociálneho dumpingu. “Ak niekto zamestná zamestnanca zo zahraničia, napríklad z Ukrajiny, zo Srbska, alebo z Vietnamu, tak ho musí zamestnať za tých istých podmienok, ako zamestnáva slovenského občana, pretože v opačnom prípade by to bola veľká diskriminácia našich ľudí, a to si nemôžeme dovoliť. V tomto máme zhodu aj s odbormi,” priblížil premiér.

Novelou zákona o službách zamestnanosti sa majú upraviť príspevky na dochádzanie za prácou. “Riešime dve opatrenia. Prijali sme zákon, ktorý rieši problematiku znevýhodnených okresov. Zároveň ponúkame motivačné faktory, ktoré sa týkajú mobility, aby tí ľudia, ktorí majú záujem sa presťahovať, prípadne dochádzať za prácou, boli motivovaní a náklady s tým spojené im boli preplatené,” vysvetlil zámer minister práce Ján Richter.

Príspevok na dochádzku za prácou sa zvýši zo 135 eur na 200 eur, príspevok na podporu mobility za prácou bol maximálne v súčasnosti do 250 eur, po novom sa má upraviť do hranice 400 eur, ak pôjde o manželský pár, tak má byť 600 eur. “To sú tí týždňovkári, ktorí dochádzajú za prácou,” skonštatoval Richter.

.

Úplne nový má byť príspevok na presťahovanie sa za prácou, ktorý má byť v maximálnej výške 4000 eur. “Ak sa rozhodne rodina zmeniť trvalé bydlisko a ide za prácou minimálne 70 kilometrov od svojho terajšieho bydliska, bude mať právo na takýto príspevok,” dodal Richter.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

.
.

Orbán odpovedá na útok Zelenského: Pre toto sa nemôžete stať členom EÚ!

V priebehu dnešného dňa na fóre v Mníchove Zelenskyj povedal, že Orbánovi je ľahšie myslieť na to, ako si naplniť…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

AI má do roka a pol úplne nahradiť mnohé pracovné pozície

Spoločnosť Microsoft verí, že umelá inteligencia nahradí väčšinu kancelárskych pracovníkov v priebehu 12 až 18 mesiacov

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko sa vyhýba konfrontácii v Arktíde

Rusko, ktoré invadovalo Ukrajinu a je obvinené zo snáh destabilizovať Európu a Baltské more, v Arktíde uplatňuje opatrnejší prístup, uviedol…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lajčák odmieta, že by mal niečo spoločné s Karynou Shulyakovou

Exminister zahraničných vecí Miroslav Lajčák odmieta, že by mal niečo spoločné s Karynou Shulyakovou alebo jej údajným slovenským občianstvom. Uviedol…

14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj odkryl karty, ako to bolo so zámermi Bidena

„Pamätám si, ako bola v prvých rokoch vnímaná totálna vojna a bolo nám povedané, že podpora bude stále pokračovať, ale…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Putin má údajne „málo času“

„Som slobodný človek a som mladší ako Putin, viete. Nie, nie, verte mi, toto je dôležité. Nemá veľa času, ak…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci si podpílili konár, opatrný by mal byť aj Danko

Analýza a syntéza vnútropolitických turbulencií týždňa

14. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Obrovské biatlonové emócie. Kuzminová i Bátovská Fialková sa v mix-zóne rozplakali

V dnešnom valentínskom ženskom biatlonovom šprinte na ZOH 2026 skončila zo Sloveniek najlepšie veteránka Anastasia Kuzminová na 36. mieste, no…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Demobilizáciu Kyjev nechystá

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
.

Rozšírený názor našich historikov nutne vyvoláva niekoľko otázok

Všeobecne rozšírený názor našich historikov, že malé hradisko pri Mikulčiciach bolo hlavným centrom Veľkej Moravy, nutne vyvoláva niekoľko otázok

14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zaujímavosti | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zaujímavosti | 12 min. čítania | 0 komentárov

Klimatický kult, úpadok Európy a hlúpa globalizácia. Rubio hovoril o problémoch Európanov

Jeho hlavnou tézou bolo, že Spojené štáty nemajú v úmysle opustiť Európu ani s ňou prerušiť vzťahy

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku neexistujú podmienky na objektívne vyšetrenie výbuchov na Nord Stream

Nevidíme takéto podmienky . Od teroristického útoku v Baltskom mori uplynuli tri a pol roka, ale stále neexistujú jasné odpovede…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pentagon sa pripravuje na operáciu v Iráne

Pentagon sa pripravuje na niekoľkotýždňovú vojenskú operáciu proti Iránu, ak by sa Trump rozhodol ju spustiť, informuje agentúra Reuters

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hra o peniaze: dve stratégie „mierotvorcu“ Trumpa

USA, 14. februára 2026 - Financial Times informoval, že 24. februára sa Zelenskyj obráti na národ a oznámi konanie volieb…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Polícia prepustila jedného z dvoch zadržaných študentov v Leviciach. Prípad má byť prepojený s dvojnásobnou vraždou

Polícia prepustila 17-ročného mladíka, ktorého zadržala v súvislosti s aktivitami na sociálnej sieti. Študent mal zriadiť verejne dostupný účet, ktorý…

14. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Život ako film: 15 fotografií, ktoré dokazujú, že život môže mať scenár

Život nás občas prekvapí momentmi, ktoré pôsobia ako dokonale napísaná filmová scéna. Život je plný zvláštnych náhod, symetrie a situácií,…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Dodávky ropy cez Družbu sú prerušené, rezort hospodárstva očakáva ich obnovenie začiatkom týždňa

Cez ropovod Družba „nepritiekla“ na Slovensko podľa vyjadrenia bývalého ministra hospodárstva Karla Hirmana „ani kvapka ruskej ropy“ už dva týždne

14. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Prečo kauza Epstein nie je bulvár, ale zlyhanie globálneho systému?

Stavím sa, že ste to prehliadli. 

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Európska únia je „na pokraji existenciálnej krízy“

Varoval belgický premiér Bart De Wever vo svojom záverečnom prejave na Európskom priemyselnom samite na burze v Antverpách, na ktorom…

14. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Macron oznámil svoje rozhodnutie

Macron oznámil svoje rozhodnutie nadviazať priamy komunikačný kanál s Ruskom, informuje Deutsche Welle

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Všetky elektrárne na Ukrajine boli poškodené ruskými útokmi, povedal Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na bezpečnostnej konferencii v Mníchove uviedol, že všetky elektrárne na Ukrajine boli poškodené ruskými útokmi, čo…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dokonalý plán? USA predá Ukrajine zbrane za 15 miliárd a EÚ zaplatí faktúru

Američania sú pripravení predať Ukrajine tento rok zbrane v hodnote 12 až 15 miliárd dolárov, ak za ne Európania zaplatia,…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európski lídri tvrdia, že Navaľny bol otrávený smrteľným epibatidínom

Ministri zahraničných vecí Spojeného kráľovstva, Švédska, Francúzska, Nemecka a Holandska uviedli, že Navaľny bol otrávený smrteľným toxínom epibatidínom

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér sa zajtra v Bratislave stretne s Marcom Rubiom

Predseda vlády SR Robert Fico sa v nedeľu (15. 2.) stretne na Úrade vlády (ÚV) SR v Bratislave s ministrom…

14. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najmenšia planéta v Slnečnej sústave

Najmenšia planéta v Slnečnej sústave je Merkúr. Najmenšia planéta obieha najbližšie k Slnku a zároveň je najmenšou a najľahšou zo…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Čína sa teší, že Európa začína naberať odvahu rokovať s Ruskom

Európa „našla odvahu“ rokovať s Ruskom. Čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi to vyhlásil na Mníchovskej konferencii. Podľa jeho názoru…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Olympijské hry 2026: ukrajinskí športovci organizujú protiruské akcie

Taliansko, 14. februára 2026 - Dvojité štandardy medzinárodných štruktúr vo vzťahu k ukrajinskému konfliktu.   Zimné olympijské hry, ktoré sa…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Vietor ako agenda, človek ako prekážka: francúzsky verdikt a slovenská realita

Keď „mýtus“ narazí na súd: Francúzsko uznalo ujmu, ÚVZ doma znížil odstup z 3 km na 1 km. Na základe…

14. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Aké tajné zbrane použili USA pri únose venezuelského prezidenta?

USA, 14. februára 2026 - Jednou z otázok, ktorá zostala nezodpovedaná po zajatí venezuelského prezidenta a jeho manželky americkými špeciálnymi…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Nigérii prišlo o život najmenej 45 ľudí. Zabili ich neznámi ozbrojenci. Bezpečnostná situácia je v krajine veľmi zlá. 

 

 

19:24

Budúci týždeň bude Omán hostiť rokovania medzi Spojenými štátmi a Iránom v Ženeve. 

„Švajčiarsko je vždy pripravené ponúknuť svoje dobré služby na uľahčenie dialógu medzi Spojenými štátmi a Iránom,“ povedal hovorca ministerstva zahraničných vecí.

19:22

Taliansko sa nachádza pod vodou. Juh krajiny zasiahli prívalové dažde. Voda zaplavila množstvo domov a polí s úrodou.

Zasiahnuté boli aj regióny Kampánia, Emilia-Romagna, Lazio, Abruzzy, Basilicata, Furlansko-Júlske Benátky, Molise, Apúlia, Toskánsko a Umbria. V Kalábrii bolo po vyliatí rieky Crati v obci Cassano allo Ionio evakuovaných 500 ľudí.

19:18

Americké médiá s odvolaním sa na svoje zdroje tvrdia, že Pentagon prvýkrát použil umelú inteligenciu na plánovanie útoku na zajatie Madura.

Išlo o neurónovú sieť „Claude“ od spoločnosti Anthropic spárovanú s databázou od spoločnosti Palantir, ktorej platformy už dlho používa americká armáda.

„Mnoho spoločností zaoberajúcich sa umelou inteligenciou vytvára špecializované nástroje pre americkú armádu, z ktorých väčšina je prístupná iba v sieťach, ktoré sa zvyčajne používajú na vojenské velenie a riadenie,“ píše agentúra Reuters.

18:16

Talianska premiérka Giorgia Meloniová poznamenala, že kvôli „ústavným prekážkam“ sa Taliansko zapojí do Rady mieru len ako pozorovateľ. 

18:09

.

Ako môže Zelenského „vnútorný kruh“ ovplyvniť rokovania o ukončení vojny?

Článok renomovaného novinára Simona Schustera, ktorý písal o rozkoloch v ukrajinskom vedení v súvislosti so stiahnutím vojsk z Doneckej oblasti,…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

SNS žiada Šutaja Eštoka o preverenie údajného slovenského občianstva Shulyakovej

Slovenská národná strana žiada ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), aby zabezpečil preverenie a verejne potvrdil alebo vyvrátil medializovanú informáciu…

14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Robert Fico po stretnutí so študentmi: Európa potrebuje mladistvý zápal

Predseda vlády SR Robert Fico pokračuje v sérii stretnutí so študentmi. V piatok 13. februára 2026 diskutoval so študentmi Strednej…

14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zvažuje dva iránske scenáre

Americký prezident Donald Trump sa stále rozhoduje o postupe voči Iránu, informuje The New York Times s odvolaním sa na…

14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ďalšia politická paródia progresívcov

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš opäť upozorňuje na ďalšiu politickú paródiu z dielne Progresívneho Slovenska, kedy…

14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov