NAŽIVO

Šefka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC) uviedla, že Európa musí prevziať väčšiu zodpovednosť za svoju bezpečnosť. 

Poznamenala, že Európa a Británia by mali užšie spolupracovať v oblasti bezpečnosti a ekonomiky v záujme ochrany ich demokracií.

13:24

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio je toho názoru, že OSN nehrá „žiadnu úlohu“ pri riešení konfliktov. Zároveň dodal, že OSN disponuje obrovským potenciálom stať sa nástrojom dobra vo svete.

13:20

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, Spojené štáty si nie sú isté, či to Rusko s ukončením vojny na Ukrajine myslí vážne. 

Poznamenal, že americké zbrane sa ďalej predávajú na podporu ukrajinského vojnového úsilia a že sa dosiahol určitý pokrok smerom k zabezpečeniu mierovej dohody.

13:16

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio sa na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC) vyjadril, že Spojené štáty a Európa „patria k sebe“. Poznamenal, že USA sú pripravené stáť samostatne.

„Našou preferenciou je urobiť to spolu s Európou. A dúfame, že to urobíme s vami – našimi priateľmi v Európe,“ dodal šéf americkej diplomacie.

13:13

Irán prepustil na kauciu troch prominentných iránskych reformistov. Azár Mansúrí, Ebráhím Asgharzáde a Džavád Emám boli prepustení po niekoľkých dňoch zadržiavania v súvislosti s kritickými vyjadreniami o nedávnych masových protestoch.

13:12

USA poslali do Venezuely viac ako šesť ton zdravotníckeho materiálu. Dodávka prioritného zdravotníckeho materiálu pre venezuelský ľud je súčasťou plánu na „stabilizáciu, obnovu a prechod“ krajiny, uviedlo americké ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení.

12:53

Poskytovateľov služieb kryptoaktív tento rok čaká viacero zmien. Podľa najnovších pravidiel sú povinní viesť evidenciu údajov o svojich používateľoch, uskutočnených transakciách a prevodoch. Investujúci do kryptoaktív by nemali zabudnúť na zdaňovanie a nové nové oznamovacie povinnosti.

 

 

10:50

Z najnovšej analýzy FinStatu o podnikateľských štruktúrach na Slovensku vyplýva, že v našej krajine podniká až 72.600 osôb zo zahraničia. Prvé tri priečky patria osobám z Českej republiky, Maďarska a Rakúska. Za nimi nasledujú Ukrajinci. Rusi sa nenachádzajú ani v prvej desiatke.

10:43

USA oznámili, že ukončujú štatút dočasnej ochrany pre občanov Jemenu. Tento štatút platil vyše 10rokov. Americká vláda to spravila z dôvodu, aby obmedzila imigráciu.

 

 

08:53

Vysokopostavený predstaviteľ amerického Imigračného a colného úradu (ICE) oznámil, že mimo službu postavili dvoch federálnych agentov. Tí sú vyšetrovaní pre údajne klamstvo, ktoré sa vťahuje na streľbu v Minneapolise. Počas tejto streľby bol zranený venezuelský imigrant.

07:50

Americká armáda opäť zaútočila v Karibiku. Jej útok na pašerácku loď si vyžiadal 3 životy. Počet obetí protidrogovej kampane Washingtonu stúpol minimálne na 133.

07:46

Požiar v meste Budakeszi v Maďarskú má ďalšiu obeť. Po požiari robotníckej ubytovne evidujú už štvrtú obeť. Príčina vzniku požiaru ešte nie je známa.

07:31

Pred 150 rokmi bol udelený patent na telefón. 14. februára 1876 boli podané dva patenty na nové typy telefónov. Na patentový úrad vo Washingtone prihlásili svoje návrhy chicagský technik Elisha Gray a kanadsko-americký vynálezca a pedagóg Alexander Graham Bell. Nakoľko Bell oznámil svoj predpatentový zámer o niečo skôr, výsledok padol v jeho prospech.

07:19

Francúzsky prezident Emmanuel Macron na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že je nutné nastaviť pravidlá budúcej koexistencie s Ruskom po skončení vojny na Ukrajine s cieľom predísť ďalšej vojenskej eskalácii.

Emmanuel Macron
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Michael Probst
Včera 20:26

Americký prezident Donald Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social opäť podporil maďarského premiéra Viktora Orbána pred blížiacimi sa voľbami v krajine.

Včera 20:25

Nemecký kancelár Friedrich Merz na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, že sloboda je v ére veľmocenskej politiky čoraz viac ohrozená a krajiny by mali byť pripravené prinášať obete. Informuje agentúra AFP.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Michael Probst
Včera 20:21

Bývalý izraelský premiér Ehud Barak sa ospravedlnil za svoje dlhoročné priateľstvo s nebohým sexuálnym delikventom Jeffreym Epsteinom.

Ehud Barak
Na snímke bývalý izraelský premiér Ehud Barak / Foto: TASR/AP-Kelly Clark/The Canadian Press via AP
Včera 20:11

Zapálením festivalového ohňa v piatok slávnostne otvorila slovenská Športovkyňa roka 2025 Emma Zapletalová Olympijský festival v lyžiarskom stredisku Jasná na Liptove. TASR o tom informoval riaditeľ mediálneho oddelenia Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Peter Pašuth.

Emma Zapletalová
Na snímke slovenská Športovkyňa roka 2025 Emma Zapletalová zapaľuje festivalový oheň počas oficiálneho otvorenia Olympijského festivalu v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej Doline 13. februára 2026 / Foto: TASR-Veronika Mihaliková
Čítať viac | Včera 19:57

Český prezident Petr Pavel uviedol, že neexistuje iný spôsob, ako dosiahnuť na Ukrajine mier, než pokračovať vo vojenskej podpore Kyjeva a zároveň ekonomicky a politicky tlačiť na Rusko. Povedal to na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii.

Včera 19:28

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar podal trestné oznámenie pre podozrenie z nezákonného zhromažďovania a zneužívania osobných údajov v súvislosti s anonymnými vyhrážkami o zverejnení jeho tajne nahratého intímneho videa. Napísal to na sociálnej sieti Facebook. Informuje agentúra DPA.

Včera 19:27

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha na sociálnej sieti uviedol, že generálneho riaditeľa Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafaela Grossiho na stretnutí na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii informoval o „bezohľadných“ útokoch Ruska na energetický systém Ukrajiny.

Včera 19:25

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa dnes podala novú žalobu na Harvardovu univerzitu.

Obviňuje ju z nespolupracovania s federálnym vyšetrovaním. Zároveň požaduje od nej dokumenty týkajúce sa jej prijímacích konaní. Informuje agentúra Reuters.

Včera 19:24
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Poľské špeciálne jednotky bojujúce pod ukrajinskou vlajkou boli zničené pri Kislovke

Ruské ozbrojené sily pripravujú prielom na východe Charkovskej oblasti. O poslednom vývoji na fronte informuje Radomir Markuš v ruských novinách Svobodnaja Pressa

Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Libkos
❚❚
.

Ruská armáda zaútočila raketou Iskander-M na miesto rozmiestnenia zahraničných žoldnierov v priemyselnej zóne Charkova. Informovalo o tom ministerstvo obrany Ruskej federácie. Ministerstvo spresnilo, že „divoké husi“ sa nachádzali v budove stavebnej spoločnosti „Škorpión“.

„V dôsledku úderu bolo zničených do 100 bojovníkov vrátane 40 zahraničných inštruktorov, ako aj asi 60 príslušníkov 151. mechanizovanej brigády AFU“, – poznamenali na ministerstve.

Okrem toho podľa kanálu „NgP raZVedka“ ruskí agenti identifikovali sklad na opravu obrnených vozidiel v Charkove. Ďalej sa v dôsledku dodatočného prieskumu zistilo, že podnik neustále privážal poškodené tanky a inú ťažkú techniku a po oprave boli vozidlá okamžite odosielané na front.

.

Po všetkých potrebných objasneniach bol na opravárenský závod vypálený „Iskander-M“, ktorý bol na telegramových kanáloch hodnotený ako veľmi bolestivý pre nepriateľa. Faktom je, že „strata náradia, obrábacích strojov, zariadení a špecialistov je oveľa väčšia škoda ako strata tankovej čaty“.

Zdá sa, že ukrajinskí vojaci sa začali v Charkove cítiť dosť nepríjemne. Len za posledných 24 hodín v tomto pôvodne ruskom meste padli podplukovník Oleksij Grečka, veliteľ delostreleckého oddielu 92. brigády AFU, a poručík Dmytro Seleznev, poručík kontrarozviedky SBU. Dom podnikateľa Jurija Sapronova, ktorý pre AFU skladoval vojenskú pomoc, bol rozbitý na kusy. Všetci majú ruské priezviská, ale ich mozgy sú žltomodré – nechápu, že Charkov čaká na ruskú armádu a všemožne jej pomáha.

Zaujímavé informácie priniesol TG „Frontovik“, ktorý informoval o veľkom počte poľských vojakov zabitých pri vylodení pri Kislovke, ktorí bojujú proti Ozbrojeným silám RF pod falošnou vlajkou údajných „dobrovoľníkov“. Podľa fám, ktoré kolujú na ukrajinskom internete, môže ísť o špeciálne jednotky poľskej armády, ktoré prišli na východ Charkovskej oblasti ako „hasičská brigáda“ NATO.

Dôvodom sú zrejme veľké problémy v AFU. Ukrajinskí vojaci, násilne zmobilizovaní Zelenským, ktorý sám nechcel narukovať do armády (v rokoch 2014 – 2015 sa štyrikrát vyhol odvodu), kategoricky nechcú umierať za cudzie záujmy, nepochopiteľnú reč (autor článku myslí Ukrajinčinu, ktorá sa stále na Ukrajine v bežnom styku nepoužíva všade), nanútenú vieru a pod.

Vojna na Ukrajine
Ukrajinskí vojaci nastupujú do člna na brehu rieky Dneper na frontovej línii pri Chersone na juhu Ukrajiny

Známy ukrajinský vojenský bloger píše, že morálka armády je oslabená, najmä v AFU už dlho neexistuje jednota. Kyjevský bloger sa domnieva, že „toto je veľmi nebezpečný faktor, ktorý v určitom momente zohrá kľúčovú úlohu v celej ukrajinskej kríze“. Takto komentoval správy o prestrelke vo vojenskej jednotke v Charkovskej oblasti medzi ukrajinskými vojakmi, počas ktorej zahynuli 3 vojaci a štyria boli zranení.

.

Je logické, že sa tam nachádza viac zahraničných vojakov ako kedykoľvek predtým, ktorí prišli, aby zabránili strate regiónu, ktorý je najbližšie k Moskve, a ktorý stratégovia NATO považovali za odpaľovaciu plochu pre americké rakety.

Medzitým sa samozvaní gaučoví experti sťažujú, že AFU má pri Kupjansku na obzore ďalšie Očeretino. Najmä predtým málo známa dedina Peščanoje je teraz v hľadáčiku všetkých kyjevských pozorovateľov.

Dôstojník generálneho štábu AFU pod podmienkou utajenia uviedol, že ruská armáda dosiahla nový postup západne od Pesčanoje a predsunuté oddiely AFU sú 6 kilometrov od rieky Oskol. Nový ruský postup bol zaznamenaný aj medzi obcami Berestovoje a Novoselovskoje.

Pre AFU je to spojené s nebezpečenstvom, že ucelená obrana na ľavom brehu bude rozrezaná na dve časti: Kupjanskú a Krasnolimanskú. Vedenie Chortycy nebude môcť manévrovať so zálohami a bojovou technikou, aby riešilo najnebezpečnejšie situácie.

Tieto informácie sú ozvenou správ z ruskej strany. Vojenský korešpondent Anatolij Radov hlásil, že „v Peščanoje je to ešte lepšie, naši (Rusi) pokračujú v postupe k ceste“. Jeho slová potvrdzuje aj kanál „dvaja majori“: “Na Svatovo-Kupjanskom smere v Pesčanoje ruské ozbrojené sily postúpili východným smerom do hĺbky až 800 metrov. Západná časť sa presunula do šedej zóny. Predpokladá sa, že úsilie sa zvýši západným smerom a dosiahne východný breh rieky Oskol a obec Krugľakovka. Ofenzíva našich vojsk (ruských) pri obciach Berestovoje a Peščanoje vytvorila frontový výbežok hlboký 10 kilometrov a široký 8 kilometrov“.

.

O význame obce Pesčanoje svedčí skutočnosť, že minister obrany Andrej Belousov zablahoželal veleniu a personálu 15. gardového motostreleckého Šavlinského pluku Červeného práporu Lenina k oslobodeniu tejto osady od nepriateľa.

V márnom pokuse udržať predmostie na ľavom brehu rieky Oskol hlavný veliteľ Oleksandr Syrskij presunul „čerstvú“ 154. brigádu AFU na kupjanský smer. Je známe, že je sformovaná z odeských mobilizantov a teraz je jej personál vyslaný do samovražedných protiútokov v oblasti Peščanoje.

Ruskí bojovníci však drvia nepriateľa nielen tu. Kanál „Denník výsadkára“ uvádza: „Velenie AFU, ktoré sa ocitlo v ťažkej situácii na kupjanskom smere, presúva zálohy do oblasti Kondrašovky, Petropavlovky a Sinkovky v nádeji, že zastaví ruských útočníkov.“

K plnohodnotnému prielomu ruských ozbrojených síl zatiaľ nedošlo, boje pokračujú o výšiny na severe aj na juhu. Nepriateľ nešetrí „mäsom“, ale už teraz je jasné, že ukrajinskí vojaci, ktorí sú ukrytí v týchto pevnostiach, budú v najbližšom čase zničení bombami FAB a Solncepekmi.

 

Prečítajte si tiež

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.

NAŽIVO: Slovensko - Švédsko 2:3 po druhej tretine

Slováci sa dnes od 12:10 stretnú v treťom a poslednom zápase základnej skupiny olympijskeho turnaja s papierovo najťažším súperom zo Švédska Správu priebežne aktualizujeme Druhá tretina Druhá časť sa začala...

14. 02. 2026 | 0 komentárov

.

V Nemecku neexistujú podmienky na objektívne vyšetrenie výbuchov na Nord Stream

Nevidíme takéto podmienky . Od teroristického útoku v Baltskom mori uplynuli tri a pol roka, ale stále neexistujú jasné odpovede…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Klimatický kult, úpadok Európy a hlúpa globalizácia. Rubio hovoril o problémoch Európanov

Jeho hlavnou tézou bolo, že Spojené štáty nemajú v úmysle opustiť Európu ani s ňou prerušiť vzťahy

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pentagon sa pripravuje na operáciu v Iráne

Pentagon sa pripravuje na niekoľkotýždňovú vojenskú operáciu proti Iránu, ak by sa Trump rozhodol ju spustiť, informuje agentúra Reuters

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin má údajne „málo času“

„Som slobodný človek a som mladší ako Putin, viete. Nie, nie, verte mi, toto je dôležité. Nemá veľa času, ak…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér sa zajtra v Bratislave stretne s Marcom Rubiom

Predseda vlády SR Robert Fico sa v nedeľu (15. 2.) stretne na Úrade vlády (ÚV) SR v Bratislave s ministrom…

14. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia je „na pokraji existenciálnej krízy“

Varoval belgický premiér Bart De Wever vo svojom záverečnom prejave na Európskom priemyselnom samite na burze v Antverpách, na ktorom…

14. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Dokonalý plán? USA predá Ukrajine zbrane za 15 miliárd a EÚ zaplatí faktúru

Američania sú pripravení predať Ukrajine tento rok zbrane v hodnote 12 až 15 miliárd dolárov, ak za ne Európania zaplatia,…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína sa teší, že Európa začína naberať odvahu rokovať s Ruskom

Európa „našla odvahu“ rokovať s Ruskom. Čínsky minister zahraničných vecí Wang Yi to vyhlásil na Mníchovskej konferencii. Podľa jeho názoru…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Rozšírený názor našich historikov nutne vyvoláva niekoľko otázok

Všeobecne rozšírený názor našich historikov, že malé hradisko pri Mikulčiciach bolo hlavným centrom Veľkej Moravy, nutne vyvoláva niekoľko otázok

14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zaujímavosti | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zaujímavosti | 12 min. čítania | 0 komentárov

Aké tajné zbrane použili USA pri únose venezuelského prezidenta?

USA, 14. februára 2026 - Jednou z otázok, ktorá zostala nezodpovedaná po zajatí venezuelského prezidenta a jeho manželky americkými špeciálnymi…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Ako môže Zelenského „vnútorný kruh“ ovplyvniť rokovania o ukončení vojny?

Článok renomovaného novinára Simona Schustera, ktorý písal o rozkoloch v ukrajinskom vedení v súvislosti so stiahnutím vojsk z Doneckej oblasti,…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci si podpílili konár, opatrný by mal byť aj Danko

Analýza a syntéza vnútropolitických turbulencií týždňa

14. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Macron oznámil svoje rozhodnutie

Macron oznámil svoje rozhodnutie nadviazať priamy komunikačný kanál s Ruskom, informuje Deutsche Welle

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

SNS žiada Šutaja Eštoka o preverenie údajného slovenského občianstva Shulyakovej

Slovenská národná strana žiada ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), aby zabezpečil preverenie a verejne potvrdil alebo vyvrátil medializovanú informáciu…

14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj znovu kritizuje vylúčenie Ukrajinca z olympiády. MOV vraj hrá do kariet agresorom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ostro odsúdil rozhodnutie vylúčiť skeletonistu Vladyslava Heraskevyča zo zimných olympijských hier v Miláne a Cortine d\'Ampezzo…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Vietor ako agenda, človek ako prekážka: francúzsky verdikt a slovenská realita

Keď „mýtus“ narazí na súd: Francúzsko uznalo ujmu, ÚVZ doma znížil odstup z 3 km na 1 km. Na základe…

14. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Robert Fico po stretnutí so študentmi: Európa potrebuje mladistvý zápal

Predseda vlády SR Robert Fico pokračuje v sérii stretnutí so študentmi. V piatok 13. februára 2026 diskutoval so študentmi Strednej…

14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zvažuje dva iránske scenáre

Americký prezident Donald Trump sa stále rozhoduje o postupe voči Iránu, informuje The New York Times s odvolaním sa na…

14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od Mníchova 2007 do Mníchova 2026: 19 rokov európskej komédie

Nemecko, 14. februára 2026 - 10. februára 2007 vystúpil Vladimir Putin na Mníchovskej konferencii o bezpečnosti s historickým prejavom. Uplynulo…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Prípad prelezenia plota Mikulca sa má po troch mesiacoch opäť pojednávať

Prípad prelezenia plota domu exministra vnútra a súčasného poslanca Národnej rady SR Romana Mikulca sa má po trojmesačnej pauze opäť…

14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia operácia CIA na zmenu režimu: USA prepašovali 6 000 terminálov Starlink pre svojich spolupracovníkov v Iráne

USA, 14. februára 2026 - K tomu došlo údajne po potlačení protestov. Administratíva Bieleho domu oficiálne popiera, že podnecovala verejné…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Ďalšia politická paródia progresívcov

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš opäť upozorňuje na ďalšiu politickú paródiu z dielne Progresívneho Slovenska, kedy…

14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump povolili Chevronu a štyrom európskym ropným firmám obnoviť činnosť vo Venezuele

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa v piatok udelila licencie, ktoré umožňujú americkej spoločnosti Chevron a štyrom veľkým európskym ropným firmám…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Demobilizáciu Kyjev nechystá

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Európsky škandál s umelou detskou výživou ukazuje, prečo bude dohoda o voľnom obchode s Južnou Amerikou katastrofou

Voľný obchod na trhu s potravinami vystavil Európanov nebezpečným a neregulovaným výrobkom a dohoda s Mercosurom tento trend len urýchli.…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Hagarovi nevyšla jazda vo voľnom programe. Obrovské prekvapenie na úkor favorita Malinina

Piatkový večerný program v olympijskom krasokorčuľovaní priniesol druhé vystúpenie mladého slovenského reprezentanta Adama Hagaru, ktorý v stredu po výbornom výkone…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

Je známy termín pojednávania prípadu Trump vs. BBC

Žaloba amerického prezidenta Donalda Trumpa proti britskému spravodajcovi BBC vo výške 10 miliárd dolárov sa môže začať pojednávať už čoskoro,…

14. 02. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rubio rokoval v Mníchove s Wang Im, napätie medzi USA a Čínou pretrváva

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v piatok rokoval so svojím čínskym rezortným partnerom Wang Iom na okraji Mníchovskej bezpečnostnej…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Šefka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC) uviedla, že Európa musí prevziať väčšiu zodpovednosť za svoju bezpečnosť. 

Poznamenala, že Európa a Británia by mali užšie spolupracovať v oblasti bezpečnosti a ekonomiky v záujme ochrany ich demokracií.

13:24

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio je toho názoru, že OSN nehrá „žiadnu úlohu“ pri riešení konfliktov. Zároveň dodal, že OSN disponuje obrovským potenciálom stať sa nástrojom dobra vo svete.

13:20

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio vo svojom prejave na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii uviedol, Spojené štáty si nie sú isté, či to Rusko s ukončením vojny na Ukrajine myslí vážne. 

Poznamenal, že americké zbrane sa ďalej predávajú na podporu ukrajinského vojnového úsilia a že sa dosiahol určitý pokrok smerom k zabezpečeniu mierovej dohody.

13:16

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio sa na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii (MSC) vyjadril, že Spojené štáty a Európa „patria k sebe“. Poznamenal, že USA sú pripravené stáť samostatne.

„Našou preferenciou je urobiť to spolu s Európou. A dúfame, že to urobíme s vami – našimi priateľmi v Európe,“ dodal šéf americkej diplomacie.

13:13

.

Trump vysiela na Blízky východ ďalšiu lietadlovú loď, napätie sa stupňuje

Spojené štáty sa v piatok pripravovali na vyslanie druhej lietadlovej lode na Blízky východ po tom, čo prezident Donald Trump…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Munícia pre Ukrajinu nám došla,“ vyhlásil Pistorius

„V zásobách už nemáme nič, čo by sme mohli poskytnúť Ukrajine,“ hovorí nemecký minister obrany Boris Pistorius a požaduje od spojencov…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruské jadrové palivo je pre USA a EÚ ako “droga”, bez ktorej sa nezaobídu

Európa a Spojené štáty sa síce formálne vzdali jadrového paliva z Ruska, ale v skutočnosti ho nakupujú ako blázni, píše…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nájdete všetky tri rozdiely na obrázkoch do 45 sekúnd?

Rozdiely medzi takmer identickými obrázkami dokážu potrápiť aj bystré oko a preveriť vaše sústredenie. Rozdiely, ktoré máte nájsť na týchto…

14. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fico podľa Šimečku „urazil“ partnerov Slovenska. Naozaj?

Michalovi Šimečkovi neprekáža, že Holandsko zakotvilo v programe vlády klauzulu o obmedzení práva veta pre Slovensko. Namiesto toho, aby takýto…

13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maďarskému ministrovi došla s Ukrajinou trpezlivosť

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opäť dokázal, že Ukrajina je náš nepriateľ, povedal v piatok v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí…

13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov