tanker LNG

NAŽIVO

Ministerstvo pre kultúrne dedičstvo a cestovný ruch Iránu uviedlo, že kvôli vojne na Blízkom východe bolo v Iráne poškodených najmenej 56 múzeí a historických pamiatok.

11:24

Operačné velenie poľských ozbrojených síl uviedli, že Poľsko a spojenci nasadili na monitorovanie vzdušného priestoru Poľska lietadlá. Stalo sa tak po tom, čo ruské lietadlá s dlhým doletom podnikli útoky na území Ukrajiny.

10:13

Hamas vyzval Irán, aby neútočil na susedné krajiny. Potvrdil ale právo Iránu brániť sa pred útokmi USA a Izraela.

09:34

Iránske médiá uviedli, že ropná infraštruktúra na ostrove Chark nebola pri útokoch USA poškodená.

08:03

Armáda Izraela varovala obyvateľov priemyselnej zóny pri meste Tabríz, aby pred plánovanou vojenskou operáciou oblasť opustili.

07:43

Mexiko poslalo na Kubu dve lode naložené 1000 tonami humanitárnej pomoci. Trump sľúbil odrezať Kubu od ropy po tom, ako USA vyviezli z Venezuely Madura.

07:41

Bezpečnostné zdroje uviedli, že v Bagdade po dvoch útokoch, zacielených na Brigády Hizballáhu zahynuli dvaja jej členovia.

07:38

Kim Min-sok sa stretol s Trumpom. Stretnutiu predchádzala schôdzka s J.D. Vanceom, s ktorým diskutovali o schválení osobitného zákona, ktorý umožní Soulu investície v USA.

07:36

Ministerstvo zdravotníctva Libanonu uviedlo, že pri útoku Izraela na zdravotné stredisko v južnom Libanone zahynulo najmenej 12 zdravotníckych pracovníkov.

07:35

Trump vyhlásil, že ozbrojené sily USA zničili všetky vojenské ciele na iránskom ostrove Charg.

07:34

Vodca Hizballáhu Naím Kásim vyhlásil, že sú pripravení na dlhý boj a vyhrážky Izraela sú bezcenné.

07:29

Pred 35 rokmi prepustili po 16 rokoch 6 Írov. Boli obvinení a odsúdení na základe nedostatočných a podstrčených dôkazov o bombových útokoch v Birminghame odsúdení.

06:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Politico: Európania si za svoje priemyselné a strategické zlyhania môžu len sami

V Európe sa ochladilo, ekonomika sa prepadá a domorodci začínajú byť nepokojní. Existuje len jedna odpoveď: Obviňujte Ameriku. Prinášame vám preklad článku v ktorom POLITICO píše o Európanoch

tanker LNG
Ilustračné foto
❚❚
.

Podľa POLITICO, ukazovanie na druhú stranu Atlantiku je už dlho obľúbenou taktikou európskych politických elít, ako odvrátiť pozornosť od situácie na kontinente.

Či už ide o vojnu na Ukrajine (Washington nemal rozširovať NATO), prírodné katastrofy (príliš veľa amerických SUV poháňajúcich klimatické zmeny) alebo zánik francúzštiny ako lingua franca (Hollywood bez kultúry), vinníkom je nevyhnutne Amerika, píše POLITICO.

V najnovšom pokračovaní tejto tradície sa európski predstavitelia snažia obviniť chamtivých Američanov zo súčasnej krízy kontinentu a obviňujú ich z toho, že stavajú mocný dolár nad všetko, pričom klesli tak hlboko, že dokonca využili vojnu na Ukrajine, myslí si POLITICO.

.

“Ak sa na to pozriete triezvo, tak faktom je, že krajina, ktorá najviac profituje z tejto vojny sú USA, pretože predávajú viac plynu a za vyššie ceny a pretože predávajú viac zbraní,” povedal minulý týždeň kolegom z POLITICO vysokopostavený európsky predstaviteľ.

Striedmosť však nie je vlastnosť, ktorú by sme mohli bezpečne pripísať anonymnému žalobcovi, pokračuje POLITICO.

Ak odhliadneme od skutočnosti, že Ukrajina by sa už pred niekoľkými mesiacmi zrútila, ak by USA nezasiahli, priamy vplyv ruskej vojny na americkú ekonomiku v hodnote 26 biliónov dolárov z predaja zemného plynu a zbraní je kvapkou vo vedre.

Po prvé, USA vyvážajú menej ako 10 % svojej produkcie zemného plynu. V roku 2021 bola hodnota tohto vývozu približne 27 miliárd dolárov. Európania sú síce pochopiteľne nahnevaní, že ich ceny plynu sú štyrikrát vyššie ako v USA, ale nikto im nepovedal, aby sa stali závislými od ruského plynu alebo aby vypínali dokonale fungujúce jadrové elektrárne (v skutočnosti im to Washington roky zakazoval).

Obvinenie z údajného vojnového zisku zo zbraní je nemenej prázdne. Z približne 30 miliárd dolárov vojenskej pomoci, ktorú USA doteraz poskytli Ukrajine, bola väčšina vybavenia darovaná, pokračuje POLITICO.

.

Hoci americkí dodávatelia obranných zariadení môžu profitovať z výmeny zásob a zo silnejšieho dopytu po zbraniach medzi spojencami v NATO, mali by z toho profitovať aj ich európski partneri.

Podľa POLITICO, je v tom však háčik: európske firmy by mali mať rovnaký prospech ako americké, ale nemajú. Hlavným dôvodom je, že Európa nedostatočne investovala do svojho obranného priemyslu.

Napríklad nedávne rozhodnutie Nemecka kúpiť americké stíhačky F-35 bolo spôsobené jednoduchým faktom, že neexistujú žiadne európske alternatívy. Plán Francúzska, Nemecka a Španielska na vývoj “budúceho bojového leteckého systému” vznikol v roku 2001, ale v dôsledku pretrvávajúcich sporov sa ešte nestihol rozbehnúť.

Podľa POLITICO, politický odpor viacerých európskych štátov voči vývozu zbraní ešte viac zabrzdil zbrojný priemysel v regióne.

Vezmime si napríklad hlavný bojový tank Leopard 2, ktorý vyrába nemecká spoločnosť Krauss-Maffei a mnohí ho považujú za najlepší na svete. Napriek tejto povesti Nemci prehrali s Južnou Kóreou, keď spojenec NATO Poľsko nedávno objednalo takmer tisíc nových tankov, pokračuje POLITICO. Podľa osoby oboznámenej s rozhodnutím bola jedným z faktorov cena, ďalším však politická neistota, pričom sa odvoláva na rozhodnutie Berlína zablokovať predaj vyradených bojových vozidiel pechoty a bojových tankov Ukrajine.

.

Hlavným problémom Európy v súčasnosti, pokiaľ ide o USA, je súbor ekologických dotácií, ktoré zaviedla Bidenova administratíva a z ktorých profitujú americké spoločnosti, myslí si POLITICO.

Jednou z hlavných priorít francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona počas jeho tohtotýždňovej štátnej návštevy vo Washingtone bude zmiernenie ustanovení Bidenovho zákona o znížení inflácie (IRA), rozsiahlej legislatívnej iniciatívy, ktorá sa týka všetkých oblastí od klímy až po zdravotníctvo. Európski predstavitelia ho opisujú ako reinkarnáciu Smoot-Hawleyho zákona, katalógu ciel vo Washingtone zavedeného v roku 1930, ktorý historici obviňujú z prehĺbenia Veľkej hospodárskej krízy.

Európania sa obávajú, že štedré dotácie “Made in U.S.A.” oslabia ich priemysel, a hrozia obchodnou vojnou.

Podľa POLITICO, nepríjemnou pravdou však je, že Európania majú problémy s tým, aby ich vlastné spoločnosti investovali doma, pretože vlády kladú väčší dôraz na dotovanie účtov za plyn pre domácnosti, než na pomoc priemyslu v regióne, aby prekonal krízu.

“Európa nie je nákladovo konkurencieschopná v mnohých oblastiach, najmä pokiaľ ide o náklady na elektrinu a plyn,” uviedol Thomas Schäfer, ktorý riadi značku Volkswagen, v príspevku na sociálnych sieťach, v ktorom zatracuje európsku priemyselnú politiku.

“Ak sa nám nepodarí rýchlo znížiť ceny energií v Nemecku a v Európe, potom investície do energeticky náročnej výroby alebo do nových tovární na výrobu batériových článkov v Nemecku a v celej EÚ už nebudú uskutočniteľné,” povedal.

Napriek tomu sa spýtajte v okolí berlínskej vládnej štvrte, čo v týchto dňoch skutočne brzdí nemeckú ekonomiku, a odpoveď je jasná, pokračuje POLITICO.

“USA uskutočňujú rozsiahlu priemyselnú politiku s protekcionistickými tendenciami,” povedal minulý týždeň pre Die Welt Lars Klingbeil, jeden z lídrov sociálnych demokratov nemeckého kancelára Olafa Scholza. “Nemalo by to byť tak, že hospodárska politika USA je zameraná proti nám Európanom.”

Smutnou skutočnosťou je, že Bidenova administratíva pravdepodobne ani neuvažovala o Európe, keď sa rozhodovala o dotáciách, pokračuje POLITICO.

Už len táto skutočnosť by mala Európanov prinútiť k zamysleniu.

.

Podľa POLITICO, problém nie je v tom, že Európa nemá pre USA význam, ale skôr v tom, že nemá taký význam, ako by si Európania želali.

Pokiaľ ide o inovácie, Európa je púšť. Neexistuje európsky Apple, Google ani Tesla. Trhová hodnota spoločnosti Tesla je v skutočnosti štyrikrát vyššia ako hodnota celého nemeckého automobilového priemyslu.

Preto je ťažké nedôjsť k záveru, že za európskym obviňovaním je v skutočnosti niečo iné – závisť, myslí si POLITICO.

Napriek politickým rozporom v Amerike nebola táto krajina nikdy silnejšia, pokiaľ ide o jej vojenskú silu alebo ekonomickú silu, pokračuje POLITICO.

Európa sa medzitým stala závislejšou od USA ako kedykoľvek predtým od čias studenej vojny, čo podnecuje nespokojnosť a obviňovanie.

.

V Nemecku vyšla kniha s názvom “Ami, je čas odísť!”. (Ami je nemecký slangový výraz pre Američanov) sa stala bestsellerom. Jej autorom je Oskar Lafontaine, bývalý minister financií, ktorý kedysi viedol sociálnych demokratov, než sa so stranou rozišiel.

“Musíme sa oslobodiť od poručníctva USA,” píše Lafontaine, opisuje Ameriku ako zdroj väčšiny zla a tvrdí, že Európa si musí raziť vlastnú cestu.

Súdiac podľa minulého storočia by Európania mali múdro ignorovať jeho slová a uznať, že za svoju súčasnú zlú situáciu si môžu len sami, uzatvára POLITICO.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Kollár: Naším cieľom nie je niekoho posielať do väzenia, ale riešenie ekonomickej situácie, Slovensko riadia ekonomickí analfabeti

Predseda strany Právo na pravdu Zoroslav Kollár tvrdí, že hlavným cieľom jeho politického projektu nie je trestanie politických oponentov, ale…

14. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Košiciach sa zrazili dve osobné autá, cesta v smere od OC Galéria na Popradskú ulicu je aktuálne neprejazdná

V Košiciach sa zrazili dve osobné autá, cesta v smere od OC Galéria na Popradskú ulicu je aktuálne neprejazdná. Ako…

14. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Elektro- a hybridné autá na mestských parkoviskách v Liptovskom Mikuláši neparkujú zadarmo

Elektromobily a hybridné vozidlá už na mestských parkoviskách v Liptovskom Mikuláši neparkujú zadarmo. Ako informovali zo samosprávy, pri kontrolách sa…

14. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pchjongjang odpálil približne desať balistických rakiet

Severná Kórea v sobotu odpálila približne desať neidentifikovaných balistických rakiet smerom k Japonskému moru. Podľa juhokórejských ozbrojených síl boli strely…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Amsterdame došlo k výbuchu pri židovskej škole

Podľa informácií úradov výbušné zariadenie explodovalo v noci pri budove v južnej časti mesta. Primátorka Amsterdamu Femke Halsemanová uviedla, že…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

.
.

Dolog pre HS: Celé prvé tisícročie je zahalené hmlou

Alan Dolog je vyštudovaný chemik, ktorý neskôr vyštudoval aj ekológiu, na konte má niekoľko patentov. Jeho veľkou záľubou a vášňou…

14. 03. 2026 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

.

1. ŠSD. V príhovore Fico o telefonáte so Zelenským povedal, že bol zlý a odhadol aj čo Zelenskyj urobí

Včera 13. 3. 2026 sa uskutočnilo slávnostné ukončenie 1. školy sociálnej demokracie. Podujatie sa uskutočnilo v zimnej oranžérii bratislavského hradu

14. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zhrnutie diania na Blízkom východe: Útok na americkú ambasádu v Bagdade, ropa nad 100 dolármi a zásahy vojny do športu

Vojna na Blízkom východe prináša ďalšie dramatické udalosti. Dron v sobotu zasiahol americkú ambasádu v Bagdade, uviedli iracké bezpečnostné zdroje.…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Špinavá bielizeň KDH, časť druhá: Čo uniklo a nemalo sa nikdy dostať von

Šéf KDH Milan Majerský vypustil mediálne vyjadrenie, že na ostatnom sneme mali „špióna”, ktorý pripravil nahrávku z internej debaty členov…

14. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská stopa: Čie záujmy zastupujú Demokrati?

Jaroslav Naď mal pôsobiť v ukrajinskej firme. Jeho stranu teraz čaká štátny audit kvôli podozreniam z financovania zo zahraničia

14. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump išiel do rizika: Vedel, že Irán uzavrie Hormuzský prieliv

Americký prezident Donald Trump vedel o riziku, že Irán uzavrie Hormuzský prieliv, napriek tomu však vojenskú operáciu schválil, píše Wall…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hliadky pokračujú. Štát však stále nevie ukázať ich celkový účet

MOPS a neskôr MOaPS mali pomáhať obciam s poriadkom, prevenciou a napätím v problémových lokalitách. Oficiálne hodnotenie im priznáva lokálny…

14. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko patrí medzi tie štáty Európskej únie, ktoré majú najnižšie ceny pohonných hmôt

Slovensko patrí medzi tie štáty Európskej únie , ktoré majú najnižšie ceny pohonných hmôt. Vyplýva to z najnovšieho prehľadu priemerných…

14. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: USA vykonali masívny útok na iránsky ostrov Khark v Perzskom zálive

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

14. 03. 2026 | Aktualizované 14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Aktualizované 14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump odmietol Putinov návrh na prevoz iránskeho uránu do Ruska

Americký prezident Donald Trump odmietol návrh ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý sa týkal prevozu iránskeho uránu do Ruska v rámci…

14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

O prípadnej väzbe pre policajtov Čurillu a Ďurku rozhodne v pondelok krajský súd

Krajský súd v Bratislave vytýčil na pondelok 16. marca verejné zasadnutie, na ktorom sa bude zaoberať otázkou väzby pre obvinených…

14. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Kyjev a okolie boli v noci pod paľbou rakiet a dronov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 03. 2026 | Aktualizované 14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Aktualizované 14. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tak se to dělá!

Přemýšlíte, jak využít války na Ukrajině, nenávisti lepšolidí, hlouposti herců a idiocie náčelníka generálního štábu? Doba je zlá, Fialova inflace…

14. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Veľké ceny F1 v Bahrajne a Saudskej Arábii sú zrušené

Podujatia prestížneho seriálu Formuly 1 v Bahrajne a Saudskej Arábii sa tento rok neuskutočnia kvôli pretrvávajúcej vojne na Blízkom východe. Uviedla…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Nemecký analytik prehovoril o koronavíruse. Za zlomový bod považuje 12.marec 2020

Päť rokov po kríze koronavírusu sa táto kontroverzná téma z politického, verejného a mediálneho priestoru takmer vytratila – ale nie…

14. 03. 2026 | | 15 min. čítania | 0 komentárov
14. 03. 2026 | | 15 min. čítania | 0 komentárov

Bude Ukrajina bojovať robotmi?

Ukrajina vo februári dostala na testovanie na fronte dvoch humanoidných robotických vojakov Phantom MK-1 od spoločnosti Foundation, informuje denník The…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tenistka Plíšková o sexe pred zápasom: "Vždy to funguje!"

Česká tenisová hráčka Karolína Plíšková v podcaste, ktorý režíruje jej partner, odpovedala aj na štipľavé otázky, či sú vhodné intímne…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Bojovníci súkromnej vojenskej spoločnosti „Wagner“ začali ochranu na lodiach "ruskej tieňovej" flotily

Rusko, 13. marca 2026 - Rusko začalo umiestňovať bývalých zamestnancov súkromnej vojenskej skupiny Wagner a agentov GRU na tankery prevážajúce…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Malé chyby, ktoré stáli ľudí obrovské peniaze

Malé chyby sa môžu stať každému a niekedy stačí len krátky moment nepozornosti. Malé chyby často vzniknú z obyčajných rozhodnutí,…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump hrozí Iránu mimoriadne intenzívnym bombardovaním a zničením režimu

Americký prezident Donald Trump v rozhovore odvysielanom v piatok uviedol, že americké sily v najbližších dňoch zasiahnu iránske ciele „veľmi…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Srbsko oznámilo nákup nadzvukových balistických rakiet

Srbsko zakúpilo od Číny nadzvukové balistické rakety CM-400, potvrdil vo štvrtok večer srbský prezident Aleksandar Vučić v belehradskej verejnoprávnej televízii

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Utierky z mikrovlákna: Ako ich správne prať, aby si zachovali čistiacu silu

Utierky z mikrovlákna patria medzi najefektívnejšie pomôcky na upratovanie v domácnosti. Utierky z mikrovlákna dokážu zachytiť prach, špinu aj baktérie…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Irán tvrdí, že vyradil z prevádzky lietadlovú loď amerického námorníctva „Abraham Lincoln“

Iránske ozbrojené sily vyradili z prevádzky americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“, tvrdí hovorca veliteľstva „Hátam al-Anbija“ Ebrahim Zolfaghari

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér posiela otvorený list Zelenskému. Ako sa k nemu postaví opozícia?

Slovenský premiér Robert Fico posiela ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému otvorený list a vyzýva ostatné parlamentné strany, aby sa pod list…

13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európske krajiny, vrátane Francúzska a Talianska, začali rokovania s Iránom

Európske krajiny, vrátane Francúzska a Talianska, začali rokovania s Iránom, aby im povolil prechod tankerov cez Hormuzský prieliv, informuje Financial…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako sa z nenápadného dotazníka stane vstupenka do sekty? Vyrozprávala jedna z neviest

Keď mala Liz Cameronová osemnásť, v nákupnom centre v austrálskej Canberre ju oslovila neznáma žena s nenápadnou prosbou o vyplnenie…

13. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko pohrozilo Parížu a Londýnu „zodpovednosťou za ďalšiu eskaláciu“

Ruské ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo veľvyslancov Veľkej Británie a Francúzska v súvislosti s útokom ukrajinských ozbrojených síl na mesto…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda postúpila smerom na Sumy na severe Sumskej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská armáda zbombardovala nemocnicu v Doneckej republike, osem lekárov zahynulo

Rusko, 13. marca 2026 - Ruské ministerstvo obrany vydalo vyhlásenie o úmyselnom útoku ukrajinských dronov na jednu z nemocníc v DĽR,…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ministerstvo pre kultúrne dedičstvo a cestovný ruch Iránu uviedlo, že kvôli vojne na Blízkom východe bolo v Iráne poškodených najmenej 56 múzeí a historických pamiatok.

11:24

Operačné velenie poľských ozbrojených síl uviedli, že Poľsko a spojenci nasadili na monitorovanie vzdušného priestoru Poľska lietadlá. Stalo sa tak po tom, čo ruské lietadlá s dlhým doletom podnikli útoky na území Ukrajiny.

10:13

.

Falošnej Leyenovej odrazu jadro nesmrdí. Dobehne ju minulosť?

Šéfka Európskej komisie a propagátorka „zelenej dohody” Ursula von der Leyenová odrazu tvrdí, že jadrová energia bude predsa len potrebná.…

13. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj neprejavil ľútosť za slová o Orbánovej smrti

Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského oslovil portál POLITICO ohľadne jeho sotva skrytej smrtiacej hrozby adresovanej maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, v súvislosti…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gedra pozýva Holečkovú na Úrad vlády, aby sa Slováci dozvedeli pravdu o jej príspevkoch

Šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra prostredníctvom sociálnej siete reaguje na príspevok poslankyne NR SR Martiny Bajo Holečkovej , v…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Skupina G7 vyzvala Trumpa, aby urýchlene ukončil vojnu s Iránom a uvoľnil Hormuzský prieliv

Skupina G7 vyzvala amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby urýchlene ukončil vojnu s Iránom a uvoľnil Hormuzský prieliv

13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rusko vďaka dobrým vzťahom pozýva Slovákov aj Maďarov na hokejový turnaj. SZĽH už reagoval

V Rusku hovoria o tom, že by chceli stredoeurópske krajiny Slovensko a Maďarsko vidieť na domácom hokejovom turnaji Ovečkin Cup.…

14. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina sa snaží prilákať mladých utečencov naspäť do krajiny

Ukrajina sa snaží prilákať späť mladých utečencov lákavou finančnou ponukou, píše denník Mandiner

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov