Čínske akciové trhy dnes po oživení v minulom týždni zažili opäť straty. Indexy CSI 300 a SSE Composite spadli na začiatku obchodovania o takmer tri percentá. Aj ostatné ázijské akciové trhy vykázali straty: japonský Nikkei klesol o 0,9 percenta. MSCI index ázijsko-pacifickej oblasti okrem Japonska priniesol stratu 0,75 percenta.
Aj európsky index DAX vykázal oslabenie v oblasti obchodu. Ak bude tento trend pokračovať, august by mohol priniesť investorom stratu deväť percent.
Pekinská vláda si nepripravila žiadnu dobrú správu pre investorov: zo správy Financial Timesu vyplýva, že vedenie komunistickej strany nechce uzatvárať žiadne ďalšie podporné nákupy s cieľom stabilizovať akcie. Namiesto toho chce vláda tvrdší postup proti špekulantom, ktorým dáva za vinu krach na čínskom akciovom trhu. Tlačová agentúra Xinhua oznámila zatknutie novinárov časopisu Caijing a členov orgánu burzového dohľadu. Jeden zo žurnalistov údajne vydal priznanie, v ktorom vyhlasuje zodpovednosť za situáciu. Regulátor mal dostať niekoľko miliónov dolárov ako úplatok.
Tak isto ani z newyorského Fedu neprišli žiadne jasné signály: Stanley Fischer povedal, že si vyhradzujú právo na všetky možnosti. Zatiaľ však neodmietli pohyby úrokových sadzieb. Čína a Fed sú dva hlavné faktory neistoty na trhoch: Číne hrozí menová vojna. Obrat v úrokových sadzbách Fedu je z čínskeho pohľadu príčinou všeobecnej nervozity.
Na druhej strane na tokijskej burze boli akcie Suzuki v žiare reflektorov. Rodinná spoločnosť plánuje odkúpiť vlastné akcie Volkswagenu. Tie klesli o 1,1 percenta. O 3,2 percenta však klesli akcie IT spoločnosti Fujitsu. Spoločnosť Goldman Sachs radila investorom nakupovať akcie tejto spoločnosti.
Na menovom trhu euro posilnilo na 1,1233 dolára. Dolár sa obchodoval voči japonskej mene za 121,15 jenu. Švajčiarsky frank sa voči euru obchodoval za 1,0786 a voči doláru za 0,9600.