PAHREBA. Rusko je agresor a NATO je mierumilovný „podnik“, ktorý zachraňuje svet, alebo je predsa všetko postavené na hlavu?

Bratislava 17. júla 2016 (HSP/Foto: Facebook)

 

Jaj, hľa, nemecký minister zahraničia Frank-Walter Steinmeier jemne kritizoval NATO za to, že vyvoláva hádky s Ruskom a hneď sa spustila politická a mediálna lavína: všetci nás presviedčajú, že Moskva je agresor a NATO je dobrý ujo lekár, ktorý zachráni tento svet… 

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Ahoj, Jožo, čo hovoríš na summit NATO vo Varšave? Už sa nemusíme obávať o našu bezpečnosť? Východné hranice Európskej únie posilnia a už nič nám nehrozí?

Aha, a predtým nám niečo hrozilo? Kto by nás napadol – Ukrajina, Moldavsko, Bielorusko?

Žartíčky. Veď presne vieš, o čo ide. Predsa máme ochrániť naše hranice pred Ruskom.

Jaj, akože Rusko nás mieni prepadnúť? Nič o tom neviem. Prepáč, Voloďa Putin mi dnes ešte nevolal, takže neviem, že by sa rozhodol napadnúť Európsku úniu. A tebe už volal?

Prosím ťa. V každom žarte je štipka… žartu. Posmievaš sa, ale situácia je vážna. A čo Krym, a čo Donbas? Nemajú v tom Rusi prsty? Kde je záruka, že to nepotiahnu ďalej a neodhodlajú sa, ako to tvrdia, ochraňovať Rusov – teraz už aj napríklad v Pobaltsku?

Putin nemá nič iné na starosti, iba sníva o tom, ako napadnúť pobaltské štáty? Čítaš priveľa mainstreamu. Kým Rusi pokojne sedia doma a žiadajú, aby sa na Donbase prestalo strieľať, NATO organizuje obrovský summit, vojenské cvičenia Anakonda s 30 tisíckami vojakov a ťažkou technikou a v súčasnosti sa 3 tisíc NATOvských vojakov „zabáva“ na Ukrajine v rámci takmer mesačných vojenských cvičení – nacvičujú odpoveď na „agresiu“ Ruska proti Poľsku, Ukrajine, pobaltským krajinám, Bruselu, Berlínu, ba ja Washingtonu. „Agresor“ ticho sedí doma a pije čaj… či vodku? A mierumilovní vojaci NATO stále cvičia. Preto všetci nás presviedčajú, že práve Rusi sú agresori. Čo si dovoľujú: rozťahujú sa tam, vo svojej krajine…

Ale faktom je, že anektovali Krym a podporujú separatistov na Donbase. Samozrejme, nik nechce, aby Rusi boli naši vojnoví nepriatelia, ale všetci vidíme, že ohrozuje našu bezpečnosť. Keď anektovali Krym a zamiešali sa do vojny na Donbase, kde je istota, že neurobia to isté aj v iných regiónoch? A práve to Pobaltsko je najviac ohrozené.

Jasné, že je ohrozené, ale nie ruskými zbraňami, ale hlúposťou a klamstvami našich a zaoceánskych politikov a médií. Američania potrebujú obkľúčiť a zlikvidovať Rusko a snažia sa to urobiť ako vždy cudzími rukami. Na to majú NATO, Európsku úniu, našich debilných politikov a médiá. Komu by sa páčilo, keby mu pred nos pchali vojakov a ťažkú techniku? Stratégovia z NATO Rusov presviedčajú, že je to iba tak, obyčajné armádne šachy a vojaci NATO na ruských hraniciach sú iba na dovolenke a prišli tam zahrať si poker. Tak na oplátku Rusi na svoje hranice nasačkujú rakety – iba tak, na odháňanie komárov. A zasa kvôli hlúposti európskych politikov vznikne nervozita a napätá situácia medzi EÚ a Ruskom a Američania sa zasa budú usmievať od ucha k uchu. Snažia sa poštvať proti sebe nás a Rusov a nech sa navzájom pozabíjajme a Američania budú vládnuť svetu. Je to stará pesnička.

To sú iba tvoje konšpiračné teórie. Čo máš proti summitu NATO v Poľsku? Členské krajiny iba museli odpovedať na súčasné výzvy. Na jednej strane odpovedali na obavy Poľska a pobaltských členov aliancie z prípadnej ruskej provokácie, na druhej strane demonštrovali jednotu európskych krajín, ktorá bola brexitom otrasená. Nič viac.

A samozrejme, tých pár tisíc vojakov navyše na ruských hraniciach nás určite ochránia pred ruskou agresiou!! Toto je hra iba pre debilov. Ak by bolo treba, Rusi týchto vojačikov rozprášia za pár minút. Tak načo ich tam dali? Chcú iba rozoštvávať Rusov – nič iné. Dokonca to takto vnímajú aj ruskí politici, ktorí majú celkom dobré vzťahy so Západom. Napríklad aj súdruh Gorbačov povedal, že NATO sa chystá na „horúcu“ fázu konfliktu s Ruskom. Fakt, sme debili. Kvôli tomu, aby si Američania zarobili o pár miliárd viac, hádame sa s Rusmi, štrngáme hračkárskymi zbraňami, sami seba dusíme v sankčnej vojne a žijeme podľa princípu: „Som šťastný, keď susedovi zdochne koza.“ Blázinec…

Všetko je úplne inak, ale ty máš iné názory. Samozrejme, netvrdím, že je všetko v poriadku. Snažíme sa chrániť Ukrajinu, ale na druhej strane – čo robíme? Uvaľujeme na Rusko ekonomické sankcie a popritom roztáčame veľký biznis – Nord Stream II, ktorý môže iba zvýšiť strategickú závislosť európskych štátov od ruských dodávok surovín a zároveň zatĺkať posledný klinec do rakvy Ukrajiny. Mimochodom, keď to všetko pôjde mimo Ukrajinu, pôjde to aj mimo Slovenska. Aj nás to poškodí.

A nezapríčinili sme si to sami? Nemyslím Slovensko, ale Európska únia. Súčasné kyjevské vedenie sa snaží vyvolať čo najhlasnejšiu hádku s Moskvou – ako potom Rusi môžu distribuovať ropu a plyn cez Ukrajinu? Logicky hľadajú iné chodníčky. Veď nechcú zrušiť tranzit, chcú iba to, aby bol stabilný a výhodný pre všetkých. Ale Ukrajinci hocikedy zasa môžu zatvoriť kohútik alebo vo veľkom kradnúť suroviny. Namiesto toho, aby sa hádal s Ruskom, Brusel by mal pritlačiť na Ukrajinu, aby dodržala všetky pravidlá hry a neohrozovala tranzit plynu. Potom by ani tranzit cez Slovensko nebol ohrozený. Rusi určite nebudú dobrovoľne rušiť tranzitné trasy ropy a plynu. Takže na vine je niekto iný…

Pozri sa, rozmýšľajme pokojne a triezvo. Chceme to alebo nechceme, páči sa nám to, alebo nie, bezpochyby NATO  je jediná sila, ktorá je schopná garantovať našu bezpečnosť. Nič iné zatiaľ nevymysleli. My sme predsa členskou krajinou NATO.

No veď to je tá najväčšia somarina. NATO je akurát ten pravý veľvyslanec mieru! Rozpútava vojny všade, kde sa len dá. Juhoslávia, Irak, Afganistan, Sýria, Líbya… Mám pokračovať? Ukáž mi aspoň jeden príklad, kde zasiahli vojaci NATO a nastolili mier. Vždy to bolo naopak: rozpútali vojnu, ktorá trvala alebo trvá desaťročia… Je to zločinecká organizácia.

Zasa  opakuješ tie tvoje somariny. Kritizuješ ma, že čítam mainstream, tak neviem, ktoré médiá ty čítaš, keď tvrdíš podobné žvásty. Ja čítam odborníkov…

Akých?! Tých, ktorí vymýšľajú bludy, strašia verejnosť úplnými kreténskymi teóriami a potom žiadajú vojenské posily? Akurát v našich mainstreamových médiách som sa dočítal, že podľa nedávno publikovanej štúdie by ruská armáda bola schopná obsadiť Pobaltsko do 36 hodín a preto treba chrániť Pobaltsko a poslať tam vojská a techniku! Vymysleli kravinu, že Rusi za 36 hodín obsadia pobaltské štáty – a to znamená, že tam treba poslať vojsko. A ani sa tých Rusov neopýtali, prečo by napádali pobaltské štáty… Načo by im to bolo treba? Najprv vyvolávajú zúfalú hystériu a potom strašia obyvateľstvo a rozmiestňujú vojakov.

Akú hystériu? A čo Krym a Donbas? A čo vojenské výdavky Ruska v posledných rokoch, ktoré rástli závratným tempom? A keby nepoklesli ceny ropy a plynu, tak by v tom pokračovali aj dnes. Rusko modernizuje svoju armádu. Ty nevidíš, čo sa deje?

Alebo ty nevidíš? Američania majú menší vojenský rozpočet ako Rusi? Alebo mnohonásobne väčší? A pridaj k tomu rozpočet všetkých členských krajín NATO. Rusi približujú svoju armádu k nám alebo NATO sa usadilo už na ruských hraniciach a takmer celé ho obkľúčilo? Kto na koho útočí a kto koho obkľučuje: keci sú keci, ale realita je realita. Buď objektívny.

Prosím ťa – Rusko neútočí? Ukrajina a Gruzínsko by o tom mohli porozprávať… A čo  Moldavsko? Žije v napätí, či zo separatistického Podnesterska, kde má Rusko základne, nevznikne druhý Donbas. Rusi sú majstri hybridnej vojny.

Čo zasa sem pletieš nejakú hybridnú vojnu? V tej sú majstri Američania: hlavne sa snažia vykonávať ju cudzími rukami a na cudzom území – presne to robia v Európe. A my, ako babky, usmievame sa a hádame sa s Rusmi. Utiahneme si opasky, budeme si navzájom rozbíjať ksichty – hlavné, aby Američania bolo spokojní. Čo sa to stalo z našej matičky Európy? Je to už stará, sprostá chudera. Potrebuje odborné liečenie – ak ešte nie je neskoro.

Hovor si, čo chceš, ale podporujem aktivity NATO. Aj tie vojenské cvičenia, aj ten summit vo Varšave. Bol to varovný signál pre Rusko, že prípadný útok na niektorú z členských krajín NATO by znamenal konflikt s celou alianciou. Len to ho zastaví.

Aha, a sprostí Rusi nevedia, že keď náhodou vystrelia smerom na Varšavu, Vilnius či Prahu, budú mať na krku celú alianciu? Načo by to robili? Nemajú nič iné na starosti, iba chcú na nás útočiť? Dokedy budeš veriť všetkým hororovým rozprávkam tupých ujov spoza oceánu a našich európskych sluhov? A čo keby sa tak, pre srandu králikov, naši politici pokúsili nehádať sa s Rusmi a neštrngať zbraňami? Možno by ani Rusi nepohli svoje zbrane o meter smerom k nám? Čo tak skúsiť urobiť takúto srandu? Alebo máme plné gate z Američanov?

Čo sem furt pletieš Američanov? Amerika je Amerika a Európa je Európa. Nik nám nebude rozkazovať, čo máme a čo nemáme robiť. USA a EÚ sú partneri.

Aha, partneri – pán a lokaj. Sú to presne takí „rovnoprávni“ partneri, ako USA a Ukrajina. Dokonca ten Erdogan sa správa ako „menší otrok“ a je aspoň trochu samostatnejší. Sám sa pohádal s Rusmi, ale aj sám sa s nimi snaží zmieriť. Aj v prvom, aj v druhom prípade sa mu darilo… Fakt, hanbím sa za Európsku úniu: keby sme sa ako Turecko správali aspoň trochu samostatnejšie! Stále viac sa premieňame na americkú kolóniu a to neveští nič dobre. Sme hrdí slobodní ľudia alebo otroci? Máš právo mať svoj názor, ale dúfam, že voľakedy aj ty pochopíš, že NATO je zločinecká organizácia, ktorá vyvoláva vojny a smrť a musíme čo najskôr vystúpiť z tohto „podniku“. Mier dokážeme zabezpečiť aj inými spôsobmi…

Eugen Rusnák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Dozvedáte sa prví: Tornádo v Čechách napáchalo obrovské škody

0 icon

Morava 24. jún 2021 (HSP/Foto: HSP)   Hasiči na Hodonínsku a Břeclavsku riešili večer stovky krízových udalostí, telefóny na tiesňovej linke boli zahltené. Predpokladá sa, keďže atmosferická porucha, ktorá sa prehnala nad Hodonínom napáchala obrovské škody, je možné, že išlo o tornádo. O ňom sa dá hovorí vo chvíli, keď…

Začal sa proces s manželom Sviatlany Cichanovskej

0 icon

Kyjev 24. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Francisco Seco)   Vo štvrtok sa v bieloruskom meste Homeľ začal neverejný súdny proces s manželom opozičnej líderky Sviatlany Cichanovskej. Siarhej Cichanovský čelí viacerým obvineniam, vrátane organizovania masových protestov a podnecovania nenávisti, a hrozí mu odňatie slobody do 15 rokov Cichanovský, prominentný vloger a aktivista, sa…

Prezidentka si uctila Pamätný deň obetí komunizmu na Slovensku

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-ZČ)   Prezidentka Zuzana Čaputová si vo štvrtok pripomenula a uctila Pamätný deň obetí komunizmu na Slovensku. Pri pamätníku na Jakubovom námestí v Bratislave sa sa poklonila tým, ktorí boli neprávom prenasledovaní, väznení a mučení za postoje, ktoré neboli v súlade s oficiálnou štátnou ideológiou. Prezidentka…

NAKA zasahovala v obci Gbelce, zadržala dve osoby

0 icon

Gbelce 24. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala v obci Gbelce v okrese Nové Zámky. Policajná akcia s krycím názvom Mrcha súvisela s vyšetrovaním úkladnej vraždy „V rámci akcie sme zadržali dve osoby I. P. z Dvorov nad Žitavou a R. S. z Nových Zámkov. Vyšetrovateľ…

Mainstreamové médiá údajne inkasujú od štátu za reklamu na očkovanie milióny eur

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenské mainstreamové médiá, ktoré najviac propagujú očkovanie proti koronavírusu, za to inkasujú tučné sumy od štátu. Upozornil na to v príspevku na sociálnej sieti poslanec parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SD). Liberálne médiá podľa neho šíria "tú najprimitívnejšiu očkovaciu propagandu" a infantilne obhajujú zločiny "Hegeromatovičovej…

Poslanci ukončili štvrtkové rokovanie pokračujúcou diskusiou o potratoch. Za Cigánikovej boj za potraty by sa podľa Kotlebu nehanbil ani diablov advokát

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Morrison)   Poslanci Národnej rady (NR) SR v závere štvrtkového rokovania aktuálnej 32. schôdze pokračovali v diskusii o návrhoch noviel na sprísnenie vykonávania interrupcií. O návrhoch legislatív začali rokovať ešte v stredu (23. 6.) a pokračovať majú aj v piatok (25. 6.) ráno Poslanci rokujú…

Parlamentné voľby by vyhralo hnutie ANO Andreja Babiša

0 icon

Praha 24. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Hnutie ANO českého premiéra Andreja Babiša by podľa júnového predvolebného prieskumu inštitútu CVVM zvíťazilo vo voľbách. Informoval o tom vo štvrtok portál Novinky.cz Podľa prieskumu by voľby s podielom 24,5 percenta hlasov vyhralo hnutie ANO, za ním by nasledovala koalícia Piráti a hnutie…

Koaličné strany podporujú očkovanie, zdôrazňujú jeho dôležitosť. Jedna z nich zdôrazňuje jeho dobrovoľnosť

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jacob King)   Koaličné strany podporujú očkovanie proti ochoreniu COVID-19, zdôrazňujú jeho dôležitosť v boji s pandémiou a nástupom jej tretej vlny. Hnutie Sme rodina pripomína, že by malo byť dobrovoľné. Hnutie OĽANO i strana Za ľudí vyzývajú občanov, aby sa dali zaočkovať a chránili tak…

Prezidentka Zuzana Čaputová prisľúbila pomoc aj záštitu nad Národným onkologickým programom

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-ZČ)   Prezidentka Zuzana Čaputová prisľúbila pomoc aj záštitu nad Národným onkologickým programom. Urobila tak na štvrtkovom stretnutí so zástupcami Národného onkologického inštitútu (NOI). Témou stretnutia bol súčasný stav  onkologickej starostlivosti na Slovensku. Prezidentka o tom informuje na sociálnej sieti Pripomenula, že počas pandémie poklesla diagnostika nádorových…

Do COVID automatu zapracujú rýchlejšiu brzdu. V súvislosti s očkovacím certifikátom odporúča Lengvarský stiahnuť si aplikáciu zdravotnej poisťovne

0 icon

Bratislava 24. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Do COVID automatu zapracujú rýchlejšiu brzdu. V diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský Dôvodom je, aby sa v prípade zhoršenia situácie mohli prijať opatrenia okamžite. Nepôjde však o sprísňovanie v celých okresoch, ale podľa potreby, teda…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marián Tkáč

Na koho sa hnevá naša Patrónka?

0icon

Silná búrka, ktorá sa prehnala Záhorím, neobišla ani Šaštín. Miesto, kde sa donedávna konali národné púte, ale, ale... takzvaná pandémia ich zrušila, je teraz plné popadaných stromov. V strede parku oproti Národnej svätyni, Bazilike Sedembolestnej Panny Márie, stála socha, ktorá bola symbolom tohto parku. Pútnici „Sochu Piety na podstavci,“ ako…

Ivan Holek

Všetko bude nové! Kedy? Keď staré padne!

0icon

V súčasnosti žijeme v čase postupného rúcania všetkého starého a nesprávneho. Kto to vidieť chce, ten to vidieť musí. Musí vidieť, ako starý systém usporiadania vecí vykazuje čoraz zreteľnejšiu neschopnosť a čoraz väčšiu absenciu životaschopnosti. A snahy naprávať to a zlepšovať to problémy ešte zhoršujú, pretože domnelé lieky na chorobu…

Peter Lipták

Očkovanie stratilo zmysel, už je 75x smrteľnejšie ako delta

0icon

[caption id="attachment_2314" align="alignleft" width="630"] Zelená je krivka hospitalizácií, fialová plocha je variant delta. Vidíme že variant delta predstavuje viac ako 90% prípadov a súčasne ako pribúda tento variant počet hospitalizácií klesá takmer na nulu. Zdroj dá

Erik Majercak

Otázka odpoveď ku KSB – Plná funkcia riadenia - záver

0icon

Už bez prednášky, iba otázka / odpoveď / debata. Video séria 1 – Plná funkcia riadenia je kompletná. Tu je link Tu je link na prvú časť - prvý diel na pokračovanie z diskusie v ISOP - Inštitút sociálnych práv. Tu je

Ivan Štubňa

Raz a navždy k všeobecnej záväznosti vyhlášok ÚVZ

0icon

Vyhlášky ÚVZ SR nie sú prameňom práva Tento krátky právny príspevok možno nebudete hodnotiť ako krátky, ale verte tomu, že to tak je. Nemá vôbec zmysel, aby som sa vyjadroval nejako rozsiahlo, keďže názorové pozície sú jasné. Preto sa vyjadrím iba „v krátkosti“, nebudem písať ani žiadne rozsiahle právne stanovisko, i keď…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Posledné slová celebrít: Čo povedal pred smrťou Jobs, Hendrix či Mozart?

0 icon

Vraví sa, že pred smrťou ti prebehne pred očami celý život. Všetko dobré aj zlé, čo si spravil. Všetky výnimočné momenty a chvíle. Možno práve posledné slová budú mať omnoho väčšiu váhu ako tie miliardy prázdnych viet, ktoré si vypovedal počas celého života. Či už vieš, že sa blíži koniec,…

Dôkaz, že úsmev zmení tvár na nepoznanie

0 icon

Predstav si svet, v ktorom ťa pozdraví a venuje ti úsmev každý, koho stretneš. Austrálsky fotograf a cestovný sprievodca, Jay Weinstein, nám prostredníctvom svojho projektu s názvom „ Tak som ich požiadal o úsmev “ nahliadol so toho, ako by takýto svet vyzeral. To, čo sa začalo ako náhodná fotografia v roku  2013, rozkvitlo do bohatej galérie…

Fastfood: TOP10 šokujúcich faktov o rýchlom občerstvení

0 icon

Fastfood je rýchly, pohodlný a často aj chutný spôsob, ako si naplniť žalúdok. Dokonca ani nemusíš variť. Ako rastie fastfoodový trh, tak sa množia aj šokujúce fakty okolo tohto spôsobu stravovania. TOP10 ti prináša rebríček tých našokujúcejších faktov o fastfoode. Niektoré ťa znechutia! 10. Milkshake – Mliečne kokteily obsahujú viac chemikálií ako…

Let Nemcov do New Yorku a Michiganu 1. časť

0 icon

Podľa niektorých správ letel 27. augusta 1943 Junkers Ju-390 z Nórska plniť prieskumnú úlohu až do Severnej Ameriky. Miesto druhého pilota údajne zastávala Anna Kreislingová, prezývaná „biela vlčica luftwaffe“, pretože mala plavé vlasy a prenikavo modré oči. Prinášame ďalší záhadný príbeh druhej svetovej vojny. Leteli Nemci do Severnej Ameriky? Pozrite sa s nami…

Sprchovanie: Chyby pri sprchovaní, ktoré ovplyvňujú naše zdravie

0 icon

Ak sa chceš cítiť vo svojom tele sviežo a čisto, potrebuješ zo sebou spraviť niekoľko vecí, aby si tento efekt dosiahol. Čistenie zubov, umývanie rúk a sprchovanie. Hlavným a najdôležitejším očisťovacím procesom je jednoznačne sprchovanie. Niektorí ľudia uprednostňujú sprchu, zatiaľ čo iní si radšej užívajú čas ponorení vo vani. Kúpanie aj sprcha odstraňujú…

Vo svete IT

Windows 11 je oficiálne predstavený! Toto sú všetky novinky, o ktorých by ste mali vedieť

0 icon

Po niekoľkých dňoch špekulácií a neúplných informácií spoločnosť Microsoft oficiálne potvrdila a predstavila nový operačný systém s označením Windows 11. Nový operačný systém prináša najmä vizuálne zmeny, ktoré sú viditeľné už pri prvom pohľade na samotný systém a systémové súčasti a aplikácie. Samozrejme, nová verzia prináša aj viaceré pokročilé funkcionality…

MIUI 12.5 prichádza do ďalších starých modelov: S nimi sme už nepočítali!

0 icon

Keď Xiaomi predstavovalo aktualizačný plán pre MIUI 12.5 a zároveň zoznam kompatibilných zariadení, nikto nečakal, že sa spoločnosť rozhodne aktualizovať i tri roky staré modely. Teraz však Xiaomi prekvapuje prínosom najnovšej nadstavby pre jeden model z roku 2018, ktorý bol predstavený ešte s MIUI 9 a druhý model z roku…

Využívate potenciál rýchleho nabíjania vášho Android smartfónu naplno? Pozrite sa, ako to to zistíte!

0 icon

Výdrž našich smartfónov je čoraz viac skúšanou. V smartfónoch nám pribúdajú nové funkcie, ktoré sú častokrát energeticky náročnejšími, alebo k ním pripájame externé zariadenia, ktoré chceme mať neustále prepojenými a aktualizovanými. Na druhej strane, zariadenia  zostávajú veľkostne približne rovnakými.  Vzhľadom na to, že aktuálne nie je dostupná technológia, ktorá by…

Apple to hovorí na rovinu: „Ak chcete túto funkciu, choďte ku konkurencií!“

0 icon

Apple je dlhodobo pod veľkým tlakom v dôsledku konfliktu so spoločnosťou Epic Games, ktorá sa rozhodla obísť pravidlá obchodu App Store, keď vo svojich aplikáciách nahradila platobné systémy spoločnosti Apple, vlastným riešením. Epic hovorilo o tom, že Apple je „strážcom brány“ pre vstup na trh s operačným systémom iOS pričom…

Neprehliadajte tieto prémiové aplikácie a hry, ktoré dočasne stiahnete zadarmo. Ktoré z nich si vyberiete?!

0 icon

Aplikácie a hry robia z našich smartfónov nielen chytré zariadenia, ale aj spoločníkov na dlhé hodiny. To je aj dôvod, prečo by sme vám radi dali do pozornosti 25 platených aplikácií, ktoré dočasne stiahnete zadarmo. Určite neprehliadnite aplikáciu PDF Editor Pro, či Smart Gallery Pro. V prvom prípade ide o…

Armádny Magazín

Ruský generálny štáb: tajné služby mnohých krajín financujú terorizmus vo svete

0 icon

Rusko, 24. júna 2021 (AM) – Tajné služby mnohých krajín financujú a vyzbrojujú skupiny medzinárodných teroristov, vyhlásil na 9. moskovskej konferencii o medzinárodnej bezpečnosti náčelník Generálneho štábu OS Ruska Valerij Gerasimov.   Podľa jeho slov v súčasnosti v Sýrii

Rheinmetall dodal pre Bundeswehr celkovo 405 vozidiel GTK Boxer

0 icon

Nemecko, 24. júna 2021 (AM) – Spoločnosť ARTEC GmbH, spoločný podnik Krauss-Maffei Wegmann (KMW) a Rheinmetallu, oficiálne odovzdala posledné kusy celkovej dodávky obrnených transportérov Boxer (GTK) zástupcom ministerstva obrany a nemeckého Spolkového úradu pre vybavenie, informačné technológie a podporu prevádzky (BAAINBw).  

„Som pripravený na vojnu aj so svojím bratom, ak pôjde proti Kadyrovovi“ Koná sa svetový kongres Čečencov

0 icon

Čečensko, 24. júna 2021 (AM) – Dnes sa v Groznom koná Svetový kongres národov Čečenskej republiky, na ktorom sa stretli zástupcovia národa z 23 krajín sveta: Turecka, Francúzska, Nemecka, Gruzínska, Ukrajiny atď. Svetový kongres čečenského ľudu má presvedčiť Ramzana Kadyrova, aby išiel voliť.   „Dnešná republika, ktorá je každým dňom čoraz kra

Hlavná chyba Hitlera pri útoku proti ZSSR

0 icon

Nemecko, 24. júna 2021 (AM) – Podľa autora článku Johanna Althausa v novinách Die Welt išlo o chybu, v dôsledku ktorej bolo Nemecko nakoniec porazené.   Išlo vraj o to, že rýchle víťazstvá Wehrmachtu v Európe boli nesprávne interpretované. Bleskové obsadenie Poľska, Nórska, Francúzska, Beneluxu a Juhoslávie presvedčili Nemecko, ž

Boli to len "cvičné streľby". Británia popiera ruskú paľbu na jej torpédoborec pri pobreží Krymu

0 icon

Rusko, 23. júna 2021 (AM) – Včera hliadková loď ruskej FSB vykonala varovnú streľbu v smere na britský torpédoborec „ Defender “ neďaleko pobrežia Krymu. Vedľa lode bola uskutočnená aj streľba z armádnej stíhačky Su-24. Informovala o tom štátna agentúra 

Svetlo sveta

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali