NAŽIVO

Približne stovka amerických vojakov dorazila do Nigérie, aby pomohla s výcvikom tamojšej armády v boji proti džihádistickým skupinám.

Nigérijská vláda požiadala USA aj o technickú podporu a zdieľanie spravodajských informácií. Americkí vojaci sa podľa armády nebudú zapájať do bojových operácií a ich úlohy zostanú nepriame.

07:48

Francúzsko prejavilo vážny záujem o nákup poľských prenosných protilietadlových systémov krátkeho doletu Piorun. Informovala o tom agentúra PAP s odvolaním sa na zdroje z poľského ministerstva obrany.

Prenosný protilietadlový systém Piorun patrí podľa agentúry PAP medzi najúčinnejšie ručne odpaľované systémy protivzdušnej obrany, ktoré sú dnes dostupné.

07:38

Libanonská vláda oznámila, že armáda bude na druhú fázu odzbrojenia hnutia Hizballáh na juhu krajiny potrebovať najmenej štyri mesiace.

Tento krok je súčasťou plnenia dohody z roku 2024, ktorá ukončila vojnu s Izraelom a zaväzuje Libanon dostať všetky zbrane pod kontrolu štátu.

07:36

Trump vyzval Ukrajinu, aby sa „rýchlo“ posadila za rokovací stôl a ukončila vojnu.

„Zatiaľ je pre Ukrajinu lepšie rýchlo zasadnúť za rokovací stôl. To je všetko, čo vám poviem. Sme v pozícii, keď chceme, aby zasadli [za rokovací stôl],“ povedal Trump v odpovedi na otázku o svojich očakávaniach od nadchádzajúceho stretnutia v Ženeve.

07:29

Lietadlo s ruskou delegáciou už priletelo do Ženevy na rokovania o Ukrajine.

Ruské médiá informujú, že let trval deväť hodín „nad nepriateľskými krajinami“. Lietadlo priletelo do Švajčiarska cez Taliansko.

07:29

Európska únia podľa Európskej vedeckej poradnej rady pre zmenu klímy (ESABCC) nie je pripravená na rastúce dopady klimatických zmien. V utorňajšej správe experti upozorňujú, že EÚ musí urýchlene zvýšiť investície do ochrany obyvateľov a infraštruktúry pred častejšími povodňami, požiarmi a horúčavami.

07:27

Predstavitelia Ukrajiny a Ruska sa v utorok a stredu stretnú v Ženeve na ďalšom kole mierových rokovaní sprostredkovaných USA.

Hlavnou témou má byť otázka územia, ktorá zostáva najväčším sporným bodom.

Predchádzajúce kolá sa uskutočnili 23. a 24. januára a 4. a 5. februára v Abú Zabí.

07:26

Izraelská televízia N12 uviedla, že Hamas použil emotikony ako signál na spustenie útoku na Izrael 7. októbra 2023. Podľa DPA sa tieto symboly našli v telefónoch príslušníkov elitnej jednotky Nuchba, ktoré Izrael získal deň po útoku.

07:25

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval pred možnými ďalšími masívnymi ruskými útokmi na energetickú infraštruktúru, a to deň pred ďalším kolom rokovaní Ukrajiny, Ruska a USA.

Zároveň oznámil, že ukrajinská delegácia už dorazila do Ženevy, kde sa bude rokovať o ukončení vojny.

07:23

Španielsko poskytne Kube humanitárnu pomoc prostredníctvom OSN, oznámila madridská vláda.

Ostrov zápasí s vážnou hospodárskou krízou, ktorú prehlbuje aj americká blokáda dodávok ropy. Podľa španielskeho rezortu diplomacie pôjde o potraviny a základný zdravotnícky materiál.

07:22

Americký prezident Donald Trump oznámil, že sa nepriamo zapojí do rokovaní USA s Iránom o jadrovom programe, ktoré prebiehajú v Ženeve. Tvrdí, že Teherán má záujem dosiahnuť dohodu, aby sa vyhol nepriaznivým dôsledkom. „Nemyslím si, že chcú znášať následky nedosiahnutia dohody,“ povedal novinárom na palube Air Force One počas letu do Washingtonu.

07:15

Francúzska vláda oznámila, že povolí odstrel vlkov útočiacich na hospodárske zvieratá aj mimo chránených či oplotených pozemkov. Opatrenie vítajú poľnohospodári, ktorí sú vplyvnou a rastúco nespokojnou voličskou skupinou, uvádza AFP.

07:14

Libanonská vláda oznámila, že armáda bude na druhú fázu odzbrojenia hnutia Hizballáh na juhu krajiny potrebovať najmenej štyri mesiace. Libanon sa tým snaží splniť dohodu z roku 2024, ktorá ukončila konflikt s Izraelom a zaväzuje štát dostať všetky zbrane pod svoju kontrolu.

07:13

Traja ľudia vrátane údajného strelca zahynuli v pondelok počas streľby na mládežníckom hokejovom zápase v štáte Rhode Island. Ďalších troch previezli do nemocnice v kritickom stave, informovali miestne úrady podľa AP a Sky News.

Podľa policajnej náčelníčky z Pawtucketu Tine Goncalvesovej išlo zrejme o cielený útok súvisiaci s rodinným sporom. Detaily o páchateľovi ani vek obetí nezverejnila, no pravdepodobne išlo o dospelých.

07:08

Cena ropy Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 19.03 h SEČ 68,72 dolárov za barel. Oproti predošlej uzávierke to znamená rast o 97 centov. Cena ropy WTI s s dodávkou v marci dosiahla 63,83 dolárov za barel. V porovnaní s predošlou uzávierkou to predstavuje rast o 94 centov.

Včera 20:15

Hovorca českého rezortu diplomacie Adam Čörgő potvrdil, že Macinka sa vo štvrtok zúčastní na zasadnutí Rady mieru. Bude tam v úlohe pozorovateľa.

Včera 20:05

Americký herec Robert Duvall zomrel vo veku 95 rokov, informuje časopis Rolling Stone.

Duvall bol známy po celom svete vďaka filmom Krstný otec a Apokalypsa dnes.

Včera 19:51

Vývoz ruskej ropy do Číny by mal aj tento mesiac vzrásť. Objem dosiahne podľa predbežných odhadov nový rekord.

Včera 19:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

PAHREBA. Cár Donald I. je na tróne. Dajú mu konečne pokoj alebo vypukne  americký Majdan?

Bratislava, 22. januára 2017 (HSP/Foto: Facebook)

 

Jaj, to nám odľahlo. Nového cára Donalda I. konečne korunovali. Ulice amerických miest v piatok pripomínali tie nejaké ukrajinské alebo juhoamerické: všade sa valili vlny demonštrantov – prví oslavovali, druhí protestovali. Všetci hovoria o „americkom Majdane“…

Americky Majdan

Nazdar, Jožo, pozeral si inauguráciu nového amerického prezidenta? To bola šou, však?

Bolo, bolo. Ale väčšie šou bolo v uliciach: pomaly to pripomínalo ukrajinský Majdan. Takmer polovica oslavovala, druhá takmer polovica protestovala a zvyšok opľúval aj jedných, aj druhých. Aspoň to bolo niečo nové. Vieš, hovorí sa, že aj tá „ľudská smotánka“ – pápeži, králi, politici, herci, hudobníci a pod. sú tiež iba ľudia a raz sa to predsa ukáže, keď sa dostanú do nejakej šteklivej situácie. Presne tak je to aj s USA. Desaťročiami nás mainstream a naši politici presviedčali, že Amerika je filiálka raja na zemi, ale ukazuje sa, že je to obyčajná krajina, ako všetky ostatné, – s jej chorobami, somarinami, zlobou, nenávisťou a chybami.

.

Čo máš na mysli? To, že aj tam žijú obyčajní ľudia a tiež majú svoje problémy?

Aj to.  Ale hlavné je to, že nám USA prezentovali ako jednotný, monolitný, bezchybný, perfektný mechanizmus, ktorý nikdy nepochybí a ktorý nič a nikto nedokáže rozhodiť. A vidíš to: hádky, bitky, krik a smrad, demonštrácie – presne ako v nejakej členskej krajine EÚ alebo niekde na Ukrajine, v Turecku, na Blízkom východe či v Latinskej Amerike. Stačila na to iba maličkosť – nástup „nepredvídateľného“ prezidenta – a celý americký pokojne a sýto sa tváriaci život vyletel do luftu. A už sú tam nepokoje, nervozita, neistota, protesty a nadávky.

Je to jasné. Polovica Američanov chce Trumpa, ale druhá polovica ho nechce.   

Ale veď aj v prípade predošlých amerických prezidentov to bolo tak. Majú taký fakticky dvojstranícky volebný systém, takže aj predtým sa voliči rozdelili takmer na polovicu, ale predtým taký hluk a smrad nikdy nebol. Takže je v tom ešte niečo – niečo nové.

A čo také? Niektorým strašne nevonia Trump – až tak, že išli do ulíc. To je nové.

.

Jasné. Ale sú tam aj ďalšie novinky a prekvapivé skutočnosti. Celý akože slobodný a liberálny svet bol presvedčený, že vyhrá stará líška Clintonová – a bum – bac s rachotom stroskotala. A tu ešte ten strapatý vulgárny miliardár so slamenými vlasmi náhodou utrúsil poznámku, že možno sa pokúsi dohodnúť s Rusmi. Tak to je kriminál, vzbura proti celému svetovému poriadku – kto si také niečo môže dovoliť? A hneď má na krku nepriateľov – väčšiu polovicu obyvateľov Ameriky a milióny ľudí po celom svete. A je na svete škandál.

No a hneď v tom začali loviť tajné služby, politici, média a ostatní „kompetentní“. Hneď na povrch vyplávali ruskí hakeri, putinová ruka, ktorá osobne usadila Trumpa do kresla v Bielom dome, potom akési kompromitujúce materiály na Trumpa v rukách ruskej rozviedky a pod. A uvarila sa taká horúca kaša, že takú svet ešte nevidel.

Nuž, čo si uvarili, to si musia aj zjesť. Akurát, že aj nás nútia, aby aj my sme si to dali, aj keď sa nám nechce, veď mi s tým nemáme nič spoločné. Ale to bolo vždy: politici sa do svojich problémov a žabomyších vojen vo všetkých časoch snažili zatiahnuť čo najviac ľudí – najradšej celý svet. Chudák Trump sa bráni ako môže. Celý tento humbuk označil za osobné útoky, pretože porazená strana dodnes nemôže stráviť prehru, a navyše aj za podvod storočia a za „poľovačku na bosorky“. Takže cár Donald I. celkom veselo začína svoje vládnutie.

Napriek tomu, že tieto americké voľby priniesli samé novinky, až tak ma to neprekvapuje. Stále je to politika, boj dvoch klanov a obrovské, obrovské prachy. Demokrati si už potierali ruky: zasa budú strašiť svet treťou svetovou vojnou, žiadať gigantické peniaze na zbrane a sám vieš – tam, kde sa točia obrovské prachy, dá sa aj pre seba urvať ten nejaký kúsok. A teraz čo? Zostali s holým zadkom. A práve to Trumpovi nikdy neodpustia. Budú mať „pôst“ minimálne 4 roky. Preto budú odplácať  Trumpovi tak dlho a tak tvrdo, ako sa dá. A pripletú si do toho ruských hakerov, Putina, Rasputina a Ivanova s Petrovym, sovietsku KGB, delostrelectvo cára Nikolaja, a lukostrelcov Ivana Hrozného. To je jedno čo – hlavné, aby mohli útočiť na Trumpa.

Tak sa potom nečudujme, koľko káuz, legiend a chýrov sa bude šíriť za prezidentstva Trumpa. Jasné, že rozprávky o ruskej rozviedke, hakeroch a ruke Putina sú najľahšia cesta: nik to nemôže preveriť a veľa debilov tomu uverí. To je taký istý argument, aký môže použiť kandidát na starostu v Hornej Dolinke počas komunálnych volieb a vyhlásiť, že treba voliť práve jeho, pretože jeho protikandidát sa podieľa na výrobe severokórejskej jadrovej bomby.

.

Nuž, celá sranda je v tom, že ani pes nevie, čo sa z toho vykľuje, čo vlastne bude.

To je pravda. Aj keď… dalo by sa načrtnúť zopár možných variantov vývoja dejín. Ak sa všetkým trumpovým oponentom – doma a vo svete – podarí maximálne oklieštiť jeho vplyv, právomoci a silu, tak z neho urobia chromú bezmocnú kačicu, ktorá sa bude prizerať, ako jej rukami a v jej mene vládnu iní. Trump síce nie je tá povaha, ktorá si dá brnkať po nose, ale veď „upokojovali“ aj väčších frajerov. A na to existuje veľa spôsobov, ktoré práve ovládajú mierumilovné americké tajné služby. Potom je vývoj situácie dosť nepredvídateľný…

A keď to Trump vydrží a nevzdá sa? Myslíš si, že niečo predsa dokáže?

Nuž, v takom prípade Cár Donald I. spolu so svojim komandom bude realizovať viac – menej samostatnú politiku a možno… hovorím možno urobí aj niečo užitočné. Zatiaľ hovoriť o tom, že v tomto prípade by sa svetové dejiny vyvíjali ako asfalt na novej diaľnici, tiež nemôžeme, pretože po prvé, politici vždy klamú, po druhé, Trump je excentrická a protirečivá povaha a po tretie, vždy môže aj desaťkrát zmeniť svoje pojmy a dojmy, postoje a názory a hádzať sa od mantinelu k mantinelu. Ale predsa… zatiaľ tá minimálna šanca tu je: možno náhodou urobí niečo dobré a užitočné aj pre svoju milovanú Ameriku a aj pre zvyšok sveta.

Určite sú aj iné varianty. Myslím si, keď sily trumpových priaznivcov a oponentov budú približne rovnaké, môže to byť americká studená vojna na obdobie 4 rokov, kým bude vládnuť. Samozrejme, v súčasnej situácii, v tom hluku a smrade vo Washingtone niektorí sa obávajú amerického Majdanu, ale myslím si, že také niečo nehrozí. Komplikácie môžu byť, ale také, aby občania išli páliť pneumatiky pred Biely dom, hádzať molotové koktaily a Trump musel utekať do Mexika, tak to asi nehrozí.

Myslím si, že v každom prípade – či by vládla babička Clintonová alebo Trump, pozície USA vo svete bude slabnúť – je to zákonité. Podľa mňa je to dobre. Nepotrebujeme tu strýčka Sama ako nadbytočného osobitného zástupcu Pána na zemi – na to je tu pápež. Ríše, veľmoci, impéria,  globalizmus a pod. je to stará obohratá platňa. Stačilo. Svet je rozmanitý, krásny a  pestrofarebný. My sme si všetci rovní a nepotrebujeme „lídra“. Sú medzinárodné organizácie, ktoré by mali riešiť všetky svetové problémy. Nik nemá právo diktovať nám svoje podmienky a vyhrážať sa vojenskou silou, ak sa mu náhodou niečo na nás nepozdáva. Jasné, že Trump väčšinu problémov nevyrieši. Predošlý gazda v Bielom dome neurobil dokopy nič. Možno cár Donald I. náhodou urobí aspoň niečo, aspoň minimum, aby tento svet neprepadol do záhuby…

Eugen Rusnák

 

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

.
.

Liberálny svet dostal českú facku: Clintonová neprešla Macinkovou bránou

Šéf českej diplomacie Petr Macinka sa na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii stretol v názorovom rozpore s Hillary Clintonovou. Táto modla globalistov-liberálov…

17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Vojna v opozícii: Toto už nerozchodia

Opozícia sa naďalej vnútorne sama rozbíja. Tentokrát na seba tvrdo narazili dvaja bývalí kolegovia…

17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rubiovo blafovanie len posilnilo odhodlanie Indie obhájiť energetickú suverenitu

Zatiaľ čo Washington hlása diplomatické víťazstvo, India pokračuje v dovoze ropy z Ruska. Neuvážené vyhlásenia ministra Rubia zrejme len posilnia…

17. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Mapa zásahov, mapa aktérov: Volebná moderácia v praxi

TikTok moderoval diskusiu pred voľbami 2023. Kto stál na migrácii, LGBT, vojne a Sorosovi, v boji o voliča ťahal za…

17. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Čurilla, Černák, Danko a kyselinári

Poslankyňa Progresívneho Slovenska Zuzana Mesterová vo štvrtok naložila podpredsedovi parlamentu, keď ho spoločne s partnermi z koalície prirovnala k vrahom,…

17. 02. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: Dokedy sa budú „Naďovia“ vysmievať ľuďom do tváre? Máme toho už dosť!

Europoslanec Milan Uhrík sa pýta dokedy ešte sa budú títo ľudia  vysmievať ľuďom do tváre, máme toho už dosť a…

17. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruská delegácia do Ženevy poletí nad Európou. Čo sa stane?

Washington pomohol delegácii Ruskej federácie preletieť nad Európou, ktorá je pre ruské lietadlá uzavretá, aby sa mohla zúčastniť rokovaní v…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Otvorený list Petrovi Pellegrinimu, prezidentovi Slovenskej republiky, od Soni Pekovej

 Česká molekulárna biologička Soňa Peková počas víkendu vo svojom príspevku zverejnila otvorený list, ktorý adresovala prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu. List…

16. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Život v tieni smrti: Neuveriteľné príbehy matiek, ktoré odmietli prehrať

Kniha „Odsúdení prežiť“ od britskej autorky Wendy Holdenovej nám prináša silné a pravdivé svedectvo o ľudskej vôli prežiť aj v…

17. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

„História obrany Mirnogradu sa chýli ku koncu“

Armáda Ruskej federácie obsadila dedinu Rovnoje medzi Pokrovskom a Mirnogradom, informuje vojenský portál Deep State

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Časť ukrajinských F-16 riadia americkí a holandskí piloti-veteráni

Časť ukrajinských F-16 riadia americkí a holandskí piloti-veteráni, informuje Intelligence Online

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

VIDEO: Slovenská televízia vyriešila problém s kolíziou stredajšieho hokeja, druhej jazdy Vlhovej a biatlonovej štafety

Ako sme včera písali, zajtra sa krátko popoludní odohrajú tri pre slovenský šport dôležité podujatia v rámci Zimných olympijských hier…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Gedra: Progresívny koncept postavený na nenávisti na všetky štyri svetové strany sa rozpadol

Mainstreamové médiá zámerne „cenzurujú“ diplomatické kroky slovenského premiéra Robert Fica. No schválne, zachytili ste na nich pozitívne ohlasy na jeho…

17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šupler: Neriešme, že Nemci sú nepríjemní... Figu!

Bývalý legendárny hokejový tréner Július Šupler naznačil, že očakáva, že slovenský tím v zajtrajšom dôležitom štvrťfinálovom zápase na ZOH 2026…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Európska únia voči Maďarsku „mení tón“

Európska komisia sa rozhodla zmierniť kritiku voči maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi pred parlamentnými voľbami, ktoré sa majú konať 12. apríla

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Hľadanie rozdielov: Dokážete ich nájsť všetky na tomto obrázku?

Hľadanie rozdielov je zábavná vizuálna výzva, ktorá preverí vašu pozornosť aj rýchlosť vnímania. Dnes si môžete otestovať svoje schopnosti na…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Vyjasňuje se na všech frontách…

Asi sledujete aktuální výrony našich pravdomluvných mééédií, kterak nám Macinka udělal ostudu, protože si dovolil nesouhlasit s Hillary Clintonovou a…

17. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Presunutie zápalky ako test IQ: Len géniovia to zvládnu na prvýkrát

Presunutie zápalky je jednoduchý, no mimoriadne účinný spôsob, ako si precvičiť mozog a otestovať svoje logické myslenie. Táto hádanka preverí…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Francúzska prokuratúra začala vyšetrovať zabitie aktivistu ako možnú vraždu, vláda viní radikálnu ľavicu

Francúzske úrady začali vyšetrovanie pre podozrenie z vraždy v súvislosti so smrťou pravicového aktivistu, ktorý zomrel minulý týždeň po brutálnom…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia nechápavo krútia hlavou. Francúz, ktorý zmastil Kanaďana Wilsona, dostal dištanc od vlastnej federácie

Hokejoví fanúšikovia v zámorí krútia hlavou nad novou správou, ktorá sa v pondelok večer objavila na internete. Francúzska hokejová federácia…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Kim Dotcom vyhlásil, že veľká americká IT spoločnosť sleduje svetových lídrov a vyrába jadrové a biologické zbrane pre Ukrajinu

Bývalý hacker a známy internetový podnikateľ Kim Dotcom vyhlásil, že veľká americká IT spoločnosť Palantir sleduje svetových lídrov a vyrába…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zacharovová: "Kyjevský režim musí byť zničený ako medzinárodná teroristická organizácia"

Rusko, 16. februára 2026 - Británia zaručuje financovanie zdĺhavého vojnového konfliktu a dodáva Kyjevu rakety s dlhým doletom Zelenskyj dostal od Londýna…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Všeobecní lekári otvorili štyri nové ambulancie tam, kde najviac chýbajú. Pozrite si ich zoznam

Za uplynulého pol roka vznikli štyri nové ambulancie v regiónoch, kde bol najväčší problém dostať sa k všeobecnému lekárovi. Šesť-…

16. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA darujú Rusku bilión na víťazstvo nad Ukrajinou

USA, 16. februára 2026 - Nikto nespochybňuje, že Donald Trump chce ukončiť konflikt na Ukrajine.   Americký prezident má však…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Haló! Budíček

Minulý týždeň priniesol viacero zaujímavých momentov, ktoré by mohli zobudiť niektorých našich verejných činiteľov z ružových snov. Predovšetkým ma zaujalo…

16. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Aktualizované 16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Posledná poznámka k Mníchovu? Prečo si NABU spomenulo na Haluščenka a vznieslo proti nemu obvinenie

Zadržanie bývalého ministra energetiky Hermana Haluščenka a následné podanie obvinenia ukázalo, že tlak na Zelenského zo strany protikorupčných orgánov prostredníctvom…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Približne stovka amerických vojakov dorazila do Nigérie, aby pomohla s výcvikom tamojšej armády v boji proti džihádistickým skupinám.

Nigérijská vláda požiadala USA aj o technickú podporu a zdieľanie spravodajských informácií. Americkí vojaci sa podľa armády nebudú zapájať do bojových operácií a ich úlohy zostanú nepriame.

07:48

Francúzsko prejavilo vážny záujem o nákup poľských prenosných protilietadlových systémov krátkeho doletu Piorun. Informovala o tom agentúra PAP s odvolaním sa na zdroje z poľského ministerstva obrany.

Prenosný protilietadlový systém Piorun patrí podľa agentúry PAP medzi najúčinnejšie ručne odpaľované systémy protivzdušnej obrany, ktoré sú dnes dostupné.

07:38

.

Bundeswehr chce poslať vojakov do zahraničia – povinne

Bundeswehr má s jednotkou v Litve po prvýkrát veľké vojenské zoskupenie trvalo umiestnené v zahraničí, aby posilnili východné krídlo NATO.…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Marta Šimečková a vplyv jej kauzy na rozbroje v opozícii

Kauza Marty Šimečkovej, matky predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, otvorila viacero pandoriných skriniek. Jednak zbavili progresívcov étosu morálnych autorít, ktoré…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká polícia našla mumifikované telo ženy, dcéra zrejme roky poberala jej dôchodok

Nemecká polícia objavila v dome v bavorskej obci Ruhmannsfelden mumifikované telo viac ako 100-ročnej ženy, informoval v pondelok denník Bild.…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina nás vydiera ropou. Jej susedia sa obracajú na Chorvátsko

Podľa premiéra Roberta Fica Ukrajina prostredníctvom ropovodu Družba vydiera svojich susedov, Slovensko a Maďarsko.  Krajiny sa preto spájajú a posielajú…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Koniec progresívnych ilúzií: svet sa vracia k realite

Vyjadrenia amerického ministra Rubia potvrdzujú to, čo hovorím už dlho, no naša progresívna opozícia to odmieta počuť: Základnou povinnosťou vlády…

16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov