New York 21. februára (TASR) – Mandát osobitného vyslanca OSN pre Sýriu Lachdara Bráhímího predĺžia o ďalších šesť mesiacov, informovala dnes tlačová agentúra DPA.
Podľa hovorcu OSN išlo pri predĺžení zmluvy, ktorá oficiálne vyprší v piatok, len o administratívne opatrenie. Bráhímí minulého roku v auguste prevzal úlohu sprostredkovateľa Spojených národov a Ligy arabských štátov (LAŠ) v sýrskom konflikte.
Bráhímího predchodca Kofi Annan odstúpil po tom, ako sa mu nedarilo dosiahnuť pokrok pri rokovaniach v Sýrii. V krajine, zmietanej konfliktom, pôsobil aj nezávislý tím vyšetrovateľov OSN.
Vyšetrovatelia identifikovali Sýrčanov, ktorí môžu byť zodpovední za vojnové zločiny. Podľa správy tímu OSN sa vojnových zločinov dopúšťajú vládne sily i ozbrojení povstalci.