The Guardian poznamenáva, že títo dvaja lídri na samite G20 neformálne diskutovali a evidentne nevedeli, že ich rozhovor bol zaznamenaný. Podľa Elyzejského paláca sa zhovárali približne päť minút a Macron predniesol princovi „veľmi jasný“ odkaz k afére s Chášukdžím a o potrebe nájsť politické riešenie pre Jemen.
Mikrofóny zachytili iba čiastočne počuteľný rozhovor, v ktorom Macron reaguje na ubezpečenia korunného princa: „Mám obavy. Obávam sa, že (…) Povedal som vám to.“ Saudský princ na to: „Áno, povedali ste mi. Ďakujem vám veľmi pekne.“
„Nikdy ste ma nepočúvali,“ uviedol ďalej Macron, na čo ho saudský princ uistil slovami „Nie, počúvam, samozrejme“ a široko sa usmieval po tom, čo sa zrejme dozvedel, že ich sníma televízna kamera. No Macron pokračoval: „Pretože som vám to povedal. Bolo to pre vás dôležitejšie.“
Macron potom hovorí niečo nezrozumiteľné, k čomu saudský princ povedal: „Je to v poriadku. S tým sa vyrovnám.“ Po ďalšej nezrozumiteľnej časti Macron dodáva: „Stojím si za mojimi slovami.“
Účasť saudského princa na summite G20 v Buenos Aires predstavovalo preňho isté riziko, pretože nebolo jasné, ako sa k nemu budú stavať ostatní lídri kvôli Chášukdžího vražde. Počas skupinovej fotografie na začiatku samitu stál princ na okraji skupiny, väčšinou ignorovaný.
So stretnutím s ním ale súhlasili francúzsky prezident Macron aj britská premiérka Theresa Mayová, ktorá tiež jasne odsudzovala údajné zapojenie Rijádu do aféry s Chášukdžím. Saudský princ sa stretol nakoniec aj ruským prezidentom Vladimírom Putinom, či s indickým premiérom Naredrom Módím.
Podľa Business Insider Elyzejský palác uviedol, že ide o prvé stretnutie Macrona s korunným princom od Chášukdžího zabitia na saudskom konzuláte v Istanbule 2. októbra.
Stretnutie považuje za opodstatnené, pretože európske národy chcú poslať jednotné posolstvo o potrebe spravodlivosti pri vyšetrovaní, keď je k tomu príležitosť na samite G20.
„Nebudeme sa hrať na schovávačku a usilovať sa o ňu 48 hodín, to by nemalo zmysel,“ vyjadril sa istý úradník. „Ak sme tu a on je pri stole, buďme otvorení a povedzme si veci, ktoré treba povedať.“





























