Nevedia inak, tak to globalisti skúšajú cez podivný posmrtný rituál kmeňa Toraja?

Nevedia inak, tak to globalisti skúšajú cez podivný posmrtný rituál kmeňa Toraja?

Bratislava 16. júla 2023 (HSP/Foto:TASR – Jaroslav Novák)

 

Rôzne kultúry majú rôzne spôsoby rozlúčky s tými, ktorí navždy odišli. A niektoré kultúry sa s nimi vlastne ani nerozlúčia, z času na čas svojich kostlivcov znovu vytiahnu, oprášia a ozdobia. Zdá sa, že na našej politickej scéne sa niektoré sily zo zúfalstva pokúšajú o niečo obdobné

Voľby2023: Tlačová konferencia politickej strany Modrí - Európske Slovensko
Na snímke Mikuláš Dzurinda

Na indonézskom ostrove Sulawesi (kedysi sa tiež používal názov Celebes) žije kmeň Toraja, ktorý si svojich mŕtvych uctieva zvláštnym spôsobom. Ľudia tohto kmeňa svojich mumifikovaných nebožtíkov ukladajú do hrobu, ktorý sa podobá na miestnosť v skalnej stene, a pri vhodných príležitostiach ich znovu a znovu z neho vyberajú, čistia ich, prezliekajú do čistého odevu, kŕmia ich, napájajú, dávajú im do úst cigarety, starajú sa o ich všemožný komfort, rozprávajú sa s nimi a organizujú pri tej príležitosti rôzne oslavy a zábavy. Veria, že dotyčný ešte celkom nezomrel, ale že je ešte s nimi. Takto sa to opakuje aj celé roky.

Reklama

Zdá sa, že na Slovensku sa kvislingovské tovarišstvo činovníkov diaľkového riadenia, pozostávajúce z priaznivcov strán tzv. liberálnej pravice, inšpirovalo týmto zaujímavým zvykom.

Niet sa im čo čudovať. Oni, predĺžené ruky strýčka spoza oceánu, si myslia, že oni sú tí praví, ktorí by mali spravovať „tútokrajinu“. Ako zmocnenci globálneho riadenia majú pocit, že je to priam ich posvätné právo. Lenže… je s tým trochu problém.

Reklama

V Európe a aj na Slovensku sa totiž oficiálne ešte stále hrá podľa starých nôt, hrá sa hra na demokraciu. Teda taká hra, že demo-kracia, vláda ľudu, vláda väčšiny je súťažou o počet hlasov, kde platí to, čo si väčšina schváli – nech by to bolo čokoľvek.

Áno, táto hra má tú nepríjemnú vlastnosť, že väčšina nech by si schválila čokoľvek, bude to demokratické, a teda platné. Vrátane ľudožrútstva, vrátane priatelenia sa so Severnou Kóreou či hoci aj s Ruskom… a áno, vrátane tej hroznej nočnej mory každého kvislinga, že ak si väčšina obyvateľstva vo voľbách zvolí inú vládu než kvislingovskú, tak oni, kvislingovia, nebudú môcť oficiálne vládnuť, ale neostane im iné, len to všelijako poza bučky plátať cez mimovládky, ekonomický a politický nátlak, miestodržiteľský palác za vysokým plotom a kadejakých agentov. Pre strýčka za oceánom aj to je celkom prijateľné riešenie, ale pre miestnych kvislingov je to krutá prehra.

Voľby sa blížia a veru, oni nemajú žiadnu istotu, že sa im podarí ustanoviť na Slovensku podobnú vládu ako tie, ktoré tu boli posledné tri roky. Sú z toho pohoršení, ustarostení, 21 z nich sa dokonca „v Zelenského štýle“ bolo sťažovať v Bruseli, že by tu nedopatrením mohol voľby vyhrať niekto iný ako oni, a že teda nech s tým kompetentní v Bruseli a Washingtone ráčia niečo urobiť. Ani Brusel a Washington však v tejto chvíli nič neurobí s tým, že oni tak či onak tú hru na demokraciu musia hrať, vo volebnej súťaži musia voličom niečo ponúknuť.

A to je práve ten problém. Čo oni môžu ponúknuť? Tvária sa ako pravica, lenže akým pravicovým rožkom chcú a môžu na vykradnutom Slovensku zbedačených občanov ešte opiť? Pravica v modernom význame slova, to je prosperita strednej a podnikateľskej vrstvy, sloboda pre podnikanie a život a dokonca konzervatívne či kresťanskodemokratické hodnoty. Čo z toho oni predstavujú? Čo z toho oni už dávno nezradili, nepošpinili?

SDKÚ a SaS, hlavní predstavitelia „pravicovej“, „liberálnej“ politiky z uplynulých dekád majú hlavnú zásluhu na tom, že z autentickej slovenskej podnikateľskej vrstvy už zostali len drobné zvyšky, a aj tie postupne miznú spolu s odchádzajúcou porevolučnou podnikateľskou generáciou a šialene rastúcimi cenami energií a daní. Stredná vrstva už neexistuje, už je iba biedna a menej biedna pracujúca chudoba. Sloboda? Pomery sa v niektorých parametroch už blížia k najhorším prefízlovaným časom známym z 20. storočia. A konzervatívne hodnoty? Dnešní tzv. liberáli (spokojne už môžeme používať presný termín liberálni fašisti) sú najväčší nepriatelia skutočného konzervativizmu, v skutočnosti dokonca oveľa väčší, než dnešní socialisti.

Reklama

A aby sme nezabudli, ešte sú tu tzv. progresívci, čo je bizarná odnož kvislingovcov tváriaca sa ideologicky odlišne, čiastočne ľavicovo, avšak v skutočnosti je to iba mládežnícke prefarbené ultra hardcore krídlo vyššie spomenutých liberálnych fašistov. Nemá zmysel sa tu hrať na nejaké politologické nálepky a teoretické poučky, stačí sa pozrieť na to, čo presadzujú a k akej reálnej politike sa hlásia. Ani oni nemajú na sklade žiadnu zmysluplnú agendu, ak len nerátame uletené LGBT a genderové nezmysly a falošné rečičky o novej, úplne inej budúcnosti, ktoré môžu zafungovať nanajvýš na tých najviac osprostených mládežníkov.

Nečudo teda, že sú slovenskí kvislingovci v ťažkej núdzi. Personálna bieda a programová prázdnota ich dohnala až k zúfalému kroku: rozhodli sa použiť metódu kmeňa Toraja – vytiahnuť dávno mumifikovaných politických kostlivcov, oprášiť ich, navoňať, povyberať z uší a nosa červíky a nasadiť ich do predvolebnej súťaže.

Po mnohých rokoch povyberali z politických hrobov kádre ako Ivan Mikloš či Ivan Šimko. Čo iné priniesli, než zatuchlinu a prázdnotu? Čo iné mohli ponúknuť? Čo môže ľuďom ponúknuť Mikuláš Dzurinda?

„Líder zvládne ťažké časy“ – hovorí nám Dzurinda na bilbordoch, ktoré sú asi na každom rohu. Čo nám tým chce odkázať táto gorila? Naozaj ponúka líderstvo, čiže vodcovstvo? Vážne? Človek, ktorý má leví podiel na predaji slovenského majetku cudzincom za babku, ktorý musel na dlhé roky zaliezť do myšacej diery, lebo by ho ľudia ubili čapicami, nám teraz ponúka líderstvo? Táto politická – už nie politická mŕtvola, ba ani múmia, ale už len politický kostlivec – nás chce všetkých viesť, lebo sa cíti byť tým pravým lídrom, ktorý by nás mohol vyviesť z tohto marazmu, ktorého je on jedným z hlavných páchateľov? Bolo by to naozaj smiešne, keby to nebolo tak strašne bezočivé a nehorázne. No ale úprimne: je azda ešte niečo iné, čo by nám mohol tento človek ponúknuť, teda okrem gorilích mafiánskych a korupčných praktík?

Koncom septembra, dúfajme, budeme mať šancu všetkých politických zombíkov zase pekne zahrabať tam, kam patria. A už ich radšej nevyhrabávať.

Reklama

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

11:00

Po piatich nezvestných z motorového člna, ktorý sa v sobotu neskoro večer zrazil so švajčiarskou výletnou loďou na Dunaji pri severomaďarskej obci Verőce, stále intenzívne pátrajú. Pri nehode zahynuli dve osoby a jedna sa zranila.

10:52

Ceny energií sa v uplynulom týždni výraznejšie nemenili a zostávajú blízko tohoročných maxím. Zemný plyn s dodaním v júni sa na holandskej burze TTF v piatok (17. 5.) predával za 30,769 eura za megawatthodinu (MWh) a elektrina s dodaním v roku 2025 stála na pražskej burze PXE 96,99 eura/MWh.

10:39

Pakistan vyhlásil pondelok za deň smútku na pamiatku iránskeho prezidenta Ebráhíma Raísího, ktorý zahynul pri havárii vrtuľníka v iránskej provincii Východný Azerbajdžan. Na sociálnych sieťach o tom informoval pakistanský premiér Šáhbáz Šaríf.

10:20

Za víťaza nedeľňajších prezidentských volieb v Dominikánskej republike sa vyhlásila úradujúca hlava štátu Luis Abinader. Jeho protikandidáti v noci na pondelok priznali porážku.

Podľa predbežných údajov volebných úradov získal Abinader 59,09 percenta hlasov, za ním nasledovali trojnásobný exprezident Leonel Fernandéz s 26,94 percenta a bývalý predseda parlamentu Abel Martínez s približne desiatimi percentami.

09:59

Rusko bolo aj v apríli najväčším dodávateľom ropy do Číny, keď objem dodávok zvýšilo medziročne takmer o tretinu. Prvú pozíciu najväčších dodávateľov tejto suroviny do najväčšej ázijskej ekonomiky si tak udržalo už 12. mesiac po sebe.

09:24

Obyvateľa ruského mesta Novosibirsk odsúdil v pondelok tamojší súd na 25 rokov väzenia za pokus o podpálenie budovy vojenskej správy. Informovala o tom agentúra Reuters.

08:35

Ceny ropy v pondelok vzrástli, pričom cena Brentu prekročila hranicu 84 USD za barel (159 litrov). Náladu na trhoch ovplyvnila politická neistota v kľúčových producentských štátoch po tom, ako pri havárii vrtuľníka zahynul iránsky prezident Ebráhím Raísí a saudskoarabský korunný princ zrušil návštevu Japonska pre zdravotné problémy saudskoarabského kráľa.

08:21

Ukrajinská armáda zlikvidovala v noci na pondelok všetkých 29 dronov typu Šáhid, ktoré Rusko nasadilo do útokov na ciele v rôznych častiach Ukrajiny.

07:28

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v pondelok zagratuloval novému taiwanskému prezidentovi Laj Čching-teovi k jeho inaugurácii a vyhlásil, že sa teší na spoluprácu medzi Washingtonom a Taipei pri udržiavaní “mieru a stability v Taiwanskom prielive”.

07:20

Japonské úrady v sobotu vydali výstrahy pre obyvateľov prefektúr na severovýchode krajiny. Dôvodom je niekoľko útokov medveďov, ktoré sa tam v uplynulom období odohrali.

07:10

Laj Čching-te zložil v pondelok počas inaugurácie v Taipei prezidentský sľub pred tisíckami hostí a ujal sa tak svojho prvého funkčného obdobia, počas ktorého sa očakáva pokračovanie taiwanskej nezávislosti od Číny a posilnenie obrany voči Pekingu.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










Reklama

NAJNOVŠIE










Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Dieťa skáče do odvodňovacej priekopy pozdĺž rieky Ozama v štvrti Gualey v Santo Domingu v Dominikánskej republike

Autor: AP/Matias Delacroix

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gustáv Murín

Pavel Jacz

Peter Haršáni

Marek Brna

Erik Majercak

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali