NAŽIVO

Polícia vyšetruje krádež vlámaním do predajne náradia na Viničnej ulici v Pezinku. Ku krádeži došlo v piatok krátko po polnoci. Polícia vyčíslila škodu na odcudzených predmetoch na približne 20.000 eur.
„Doposiaľ neznámi páchatelia maskovaní kuklami na hlavách za pomoci motorového vozidla poškodili vchodové dvere na predajni s pracovným náradím a následne vošli do vnútorných priestorov predajne. Odtiaľ odcudzili väčšie množstvo pracovných strojov ako kosačky a iný materiál, ktoré naložili do vozidla a z miesta odišli,“ uviedla polícia.
Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Polícia zároveň vyzýva verejnosť, aby akékoľvek informácie k skutku oznámila na linke 158.

11:14

Klzisko v malackom Zámockom parku je opäť v prevádzke. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.
Pre verejné korčuľovanie je klzisko v piatok otvorené od 14.00 h do 19.30 h, v sobotu a nedeľu (17. – 18. 1.) medzi 14.00 – 19.00 h.
Klzisko v Zámockom parku v aktuálnej sezóne funguje od 12. decembra.

10:46

Známy slovenský moderátor prehral boj so zákernou chorobou. Mal len 37 rokov. Moderátor Osťo a najbližší kamarát rapera Separa naposledy vydýchol dnes v noci.

vp20260101607
Moderátor Osťo/FOTO:FB

 

10:33

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky odhalili v Nitre vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom rôznych drog. Policajti kontrolovali vozidlo značky Alfa Romeo. Jeho 43-ročného vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Následný skríningový test na drogy však bol pozitívny na metamfetamín, amfetamín, benzodiazepín a kokaín, potvrdila polícia. Lekárskym vyšetrením v nemocnici bola zistená prítomnosť aj ďalšej omamnej látky, konkrétne metadonu.

10:20

75 % Američanov je proti tomu, aby Grónsko prešlo pod kontrolu USA, ako ukázal prieskum televíznej stanice CNN, ktorá je blízka Demokratickej strane.

Dokonca aj medzi Trumpovými priaznivcami sa názory rozdelili približne rovnako: 50 % republikánov a nezávislých voličov, ktorí inklinujú k republikánom, vyjadruje podporu tejto myšlienke, zatiaľ čo 50 % nesúhlasí.

Demokrati sú kategoricky proti tomuto kroku: 94 % je proti ako celku, 80 % vyjadruje svoj rozhodný nesúhlas.

80 % nezávislých voličov, ktorí nepatria k žiadnej strane, je tiež proti.

Pripomíname, že Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému protivzdušnej obrany „Golden Dome“.

09:51

Avizované otvorenie ľadovej plochy na Námestí slobody v Seredi (okres Galanta) sa vo štvrtok (15. 1.) neuskutočnilo. Dôvodom sú technické problémy súvisiace s pripojením elektriny. Mesto doplnilo, že o novom termíne bude verejnosť informovať.
„Riešime problémy s pripojením elektriny, ktoré momentálne nevieme urýchliť,“ ozrejmila mestská samospráva.
Klzisko s rozmermi desať krát 20 metrov bude určené na rekreačné korčuľovanie a jeho kapacita má byť 30 osôb. V prevádzke má byť denne od 8.00 do 22.00 h, pričom dopoludnia bude čas vyhradený pre školy a partnerov projektu.

09:39

Horská záchranná služba (HZS) pomáhala v piatok v skorých ranných hodinách zranenému 43-ročnému mužovi slovenskej národnosti na Martinských holiach. HZS o tom informovala na svojej webovej stránke.
Muž si pádom pri chate na Martinských holiach spôsobil vážne poranenia v oblasti tváre a ústnej dutiny. „Po ošetrení záchranármi HZS bol skútrom a terénnym vozidlom transportovaný do nemocnice v Martine,“ spresnili horskí záchranári.

09:33

Francúzsko pohrozilo USA prerušením ekonomických vzťahov s Európou v prípade pokusu o obsadenie Grónska, informuje Financial Times.

Francúzsky minister financií Roland Lescure uviedol, že už v pondelok vo Washingtone odovzdal toto vyhlásenie Bielemu domu.

„Grónsko je suverénnou súčasťou suverénneho štátu, ktorý je členom EÚ. S tým sa nemožno žartovať,“ vyhlásil Lescure.

09:25

Cyklotrasy, ktoré vybudoval Nitriansky samosprávny kraj (NSK) využili v uplynulom roku desaťtisíce cyklistov. Podľa sčítacích zariadení je najvyššia návštevnosť dlhodobo zaznamenávaná počas víkendov.
Na cyklotrase v okolí obce Golianovo sa v roku 2025 previezlo 26.870 cyklistov. „Priemerná denná vyťaženosť tam dosahuje približne 70 až 80 cyklistov. Najfrekventovanejším dňom je stabilne nedeľa s dennými maximami presahujúcimi aj 500 prejazdov,“ informoval NSK.
Ponitrianskou cyklomagistrálou prešlo vlani 52.302 cyklistov. Podľa sčítacích zariadení umiestnených na cyklotrase presahuje priemerná denná vyťaženosť 140 cyklistov. „V najfrekventovanejších dňoch bolo zaznamenaných viac ako 800 prejazdov,“ doplnil NSK.

09:03

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva sa nezúčastní na podpisovaní obchodnej dohody medzi Európskou úniou a juhoamerickým zoskupením Mercosur v sobotu v Paraguaji. Agentúra AFP to uviedla s odvolaním sa na zdroj v brazílskej prezidentskej administratíve.

07:50

Súd v Južnej Kórei v piatok odsúdil bývalého prezidenta Jun Sok-jola na päť rokov väzenia za marenie spravodlivosti a ďalšie obvinenia, ktoré sa týkajú vyhlásenia stanného práva v decembri 2024 a jeho dôsledkov.

07:31

Dánsky minister zahraničných vecí Lars Lökke Rasmussen vo štvrtok vylúčil možnosť, že by Spojené štáty získali Grónsko.

07:30

Vláda českého premiéra Andreja Babiša získala dôveru Poslaneckej snemovne Parlamentu (PSP) ČR. Poslanci hlasovali po rekordných viac ako 24 hodinách rokovania.

07:30

V časti Záporožskej oblasti, ktorú obsadila Ruská federácia, je po útoku ukrajinskej armády bez elektrickej energie približne 87-tisíc odberateľov, uvádzajú miestne „orgány“ menované Ruskou federáciou.

07:00

V Kremli sa začal ceremoniál odovzdávania poverovacích listín 34 novým zahraničným veľvyslancom vrátane 10 veľvyslancov z európskych krajín.

Medzi nimi je aj Peter Priputen, veľvyslanec Slovenska a Daniel Koštoval z Českej republiky.

Včera 18:11

Dve hlavné japonské opozičné strany sa vo štvrtok dohodli na volebnej aliancii v snahe prilákať nerozhodných voličov v očakávaných predčasných voľbách. TASR o tom píše podľa agentúry AFP.

Včera 17:21

Európska komisia (EK) vyplatila Egyptu jednu miliardu eur v rámci partnerskej dohody podpísanej v marci 2024. Ide o druhú tranžu z balíka podpory päť miliárd eur, ktorá bola podmienená splnením viacerých kritérií.

Včera 17:00

Island je znepokojený rastúcimi územnými ambíciami Spojených štátov a zároveň sa čoraz viac približuje k obnoveniu rokovaní o možnom členstve v Európskej únii. Obavy zosilnela správa portálu Politico o výrokoch nominanta na post amerického veľvyslanca v Reykjavíku Billyho Longa, ktorý údajne žartoval, že Island sa stane 52. štátom USA a on bude jeho guvernérom.

Včera 16:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nadal po zisku jedenásteho titulu: “Ďakujem rodine a priateľom”

Španielsky tenista Rafael Nadal sa stal jedenástykrát v kariére víťazom mužskej dvojhry na Roland Garros. Najvyššie nasadený obhajca titulu si vo finále na parížskej antuke poradil so sedmičkou “pavúka” Rakúšanom Dominicom Thiemom 6:4, 6:3, 6:2. Nadal získal celkovo 17. grandslamový titul a v historických tabuľkách si upevnil druhé miesto. Na čele je s 20 trofejami z podujatí veľkej štvorky Švajčiar Roger Federer, ktorý rovnako ako vlani vynechal celú antukovú sezónu.

❚❚
.

Nadal si vďaka nedeľňajšiemu triumfu udrží pozíciu lídra svetového rebríčka ATP Entry. Z Paríža si odnáša prémiu 2,2 milióna eur pred zdanením a 2000 bodov do rebríčka. Vo svojej “obývačke” na dvorci Philippa Chatriera vo finále ešte neokúsil trpkosť prehry. Španiel je iba druhým tenistom, ktorý získal na jednom grandslamovom turnaji jedenásť singlových titulov. Na Australian Open sa rovnaký kúsok podaril legendárnej Austrálčanke Margaret Courtovej. Nadal dokázal ako prvý hráč v Open ére jedenástkrát zvíťaziť na turnajoch troch rôznych kategórii – na grandslame, na 250-ke v Barcelone a na podujatí Masters 1000 v Monte Carle.

Thiem nevyužil šancu stať sa druhým rakúskym grandslamovým šampiónom v histórii a nenapodobnil Thomasa Mustera, ktorý triumfoval v Paríži v roku 1995. Napriek finálovej prehre dosiahol na Medzinárodných majstrovstvách Francúzska životný úspech. Po prvý raz hral na grandslamovej pôde o titul. Thiem potvrdil, že antuka je jeho násilnejší povrch a v budúcnosti by sa mohol stať nástupcom Nadala na parížskom tróne.

Nadalovi vyšiel úvod zápasu s Thiemom, keď v druhom geme prelomil súperovo podanie a ujal sa vedenia 2:0. Rakúšan síce bleskovo vyrovnal na 2:2 a v ďalších gemoch držal s favoritom krok, v koncovke prvého setu mal však navrch Nadal. V desiatom geme pri podaní súpera profitoval z nevynútených chýb Thiema. Rakúšan sa snažil hrať do Španielovho bekhendu, no priveľa kazil a v dôležitých momentoch si nedokázal pomôcť prvým podaním.

.

Nadal sa dostal na koňa, na začiatku druhého dejstva súpera opäť brejkol a odskočil mu na 3:0. Španiel takmer každý kratší úder Thiema nekompromisne trestal winnerom, okrem forhendu mu výborne fungoval aj krížny bekhend. V piatom geme síce prehrával 0:30, no podržal si servis, za stavu 4:2 odvrátil vďaka skvelému stopbalu brejkbal a aj druhý set sa stal jeho korisťou. V úvodnej hre tretieho nevyužil štyri brejkbaly, no za stavu 1:1 opäť zobral Thiemovi servis a zápas už dotiahol do úspešného konca. Za stavu 5:2 premenil pri vlastnom podaní v poradí piaty mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Rakúšanom na 7:3, pričom mu odplatil štvrťfinálovú prehru z májového turnaja Masters 1000 v Madride.

Nadal si jedenásty parížsky titul vychutnával plnými dúškami. “Je to pre mňa absolútne neuveriteľný moment. To už nie je ani sen. Som nesmierne šťastný a chcem sa poďakovať všetkým fanúšikom za podporu. Dominicovi blahoželám k skvelým dvom týždňom, aj on dnes prispel k tomu, že to bol výborný zápas. Je to môj dobrý kamarát, takých hráčov ATP Tour potrebuje. Som presvedčený o tom, že si na Roland Garros zahrá ešte veľakrát o titul. Dnes to bol pre mňa veľmi náročný zápas proti agresívnemu súperovi, ktorý má výborný forhend. V treťom sete som dostal kŕč do ruky, aj taký býva šport. Boli ťažké podmienky, v Paríži je dusno. Som veľmi rád, že som to napokon zvládol v troch setoch,” povedal Španiel v prvom pozápasovom interview.

Po prevzatí Pohára mušketierov pri mohutnom aplauze parížskeho publika neskrýval dojatie. “Je pre mňa mimoriadne dôležité, že môžem opäť dvihnúť nad hlavu túto nádhernú trofej. Ďakujem mojej rodine, priateľom a všetkým, ktorí mi každý deň pomáhajú, bez vás by som tu nikdy nestál ako šampión.” Thiem vo svojom príhovore ocenil kvality antukového kráľa. “Rafa, veľká gratulácia. Klobúk dolu predtým, čoho si schopný. Je to jedna z najneuveriteľnejších vecí v športe. Pre mňa to boli skvelé dva týždne. Pamätám si, keď si tu vyhral prvýkrát v roku 2005, pozeral som zápas pred televíznou obrazovkou. Nečakal som, že by som tu mohol niekedy hrať vo finále. Som z toho nadšený. Ďakujem všetkým za podporu. Prehral som tu dve finále dvojhry juniorov, teraz som opäť neuspel. Dúfam, že ešte budem mať šancu bojovať v Paríži o titul, najlepšie by to bolo opäť proti Rafovi. Sľubujem, že dovtedy sa naučím po francúzsky,” uviedol Thiem, ktorého priateľkou je francúzska tenistka Kristina Mladenovicová.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Hrnko pre HS: PS asi dostalo z Bruselu príkaz rozoštvať Slovákov a Maďarov

Progresívne Slovensko sa vlani, koncom novembra, postaralo – na prekvapenie mnohých – o slušný rozruch, keď po dlhých rokoch vytiahlo…

16. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Witkoff oznámil požiadavky USA voči Iránu

Špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff oznámil požiadavky USA voči Iránu, ktoré chcú zakotviť v dohode

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V treskúcej zime dáva Ukrajine pomocnú ruku spojenec z „koalície ochotných“

Ukrajinci sa tešia: do ich rúk sa dostala neuveriteľná suma peňazí na vyriešenie energetického stavu núdze

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V beznádeji urobil Zelenskyj niečo, čo nikto nečakal

Ukrajinský prezident sa posadil sa za rokovací stôl so svojím najväčším rivalom. Chcel týmto stretnutím vyslať jasný signál, píše denník…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Oslobodený Harabin vracia úder

Bojovať proti bezpráviu, falošným obvineniam, alebo šikane zo strany úradov treba v demokratickom štáte zákonnými prostriedkami. Štefan Harabin ide do…

16. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Paríž, Rím a Berlín hľadajú cestu k Rusku. Prvá krajina povedala rázne: Nie!

Veľká Británia sa postavila proti priamym rokovaniam s Ruskom, ku ktorým v poslednej dobe vyzývajú v Európe

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Google rozposiela deťom návod, ako obísť rodičovskú kontrolu

Google obchádza britskú a americkú legislatívu a deťom poskytuje návod, ako obísť rodičovskú kontrolu

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Dostávame sa k nebezpečnej hranici

“Lídri” EÚ čoraz otvorenejšie hovoria o tom, že máme poslať európskych vojakov do vojny. V uplynulých rokoch padlo už mnoho…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európski diplomati sa boja „pasce zo strany Putina a Trumpa”

Urýchlené pristúpenie Ukrajiny k EÚ je „pasca zo strany Putina a Trumpa“, domnievajú sa európski diplomati, s ktorými rokovala Financial…

16. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európsky plán, slovenský problém

Jeden rámec pre 27 príčin: Slovensko potrebuje viac bytov, stabilný nájom a viac ciest k bývaniu, nie ďalšie schémy

16. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Trump odkladá útok na Irán. Chystá tajný plán

Trump odkladá útok na Irán, aby mohol dôkladnejšie naplánovať ofenzívu, informuje korešpondent Axios Barak Ravid s odvolaním sa na zdroje

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nesmrteľný Slovák. Dres Zdena Cháru navždy stúpol k legendám NHL. Boston bola najlepšia voľba môjho života, vraví

Zvuk tribún silnel, presne ako v pamätný večer finále Stanleyho pohára v roku 2019, keď napriek silným bolestiam a zlomenej…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Premiér sa na Floride v sobotu stretne s Trumpom

Premiér SR Robert Fico sa v rámci svojej pracovnej návštevy v USA stretne aj s americkým prezidentom Donaldom Trumpom

16. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Deštruktorka Leyenová musí skončiť!“

Europoslanci Milan Uhrík a Milan Mazurek ako jediní Slováci podpísali návrh na odvolanie Ursuly von der Leyenovej, ktorému bude predsedníčka…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mikulca na vlastnej tlačovke rozbil šéf hasičov

Matovičov poslanec Roman Mikulec chcel dnes verejne znemožniť Ministerstvo vnútra prostredníctvom nákupov hasičského zboru. Stalo sa však niečo nečakané

15. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Aký starý je Google? Pozrite si históriu technologického giganta

Google patrí medzi najvplyvnejšie technologické spoločnosti na svete a denne ho používajú miliardy ľudí. Z nenápadného univerzitného projektu sa stal…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

„Mohlo by to viesť k vytvoreniu nátlakovej skupiny, ktorá by sa snažila presadiť určitý smer.“ Ako kardináli vnímali prvé zasadnutie pápeža Leva XIV.

V nadväznosti na mimoriadne konzistórium pápeža Leva XIV., ktoré sa konalo 7. až 8. januára 2026, prináša tento exkluzívny článok…

16. 01. 2026 | Svetonázor | 11 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Svetonázor | 11 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 01. 2026 | Aktualizované 16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Aktualizované 16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Chcete pochopiť venezuelské a iránské dobrodružstvá amerického prezidenta? Stačí jeden graf

USA, 16. januára 2026 - Francúzska tlač sa zo srdca

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Putinovské řešení…

Noc ze středy na čtvrtek byla ve znamení vzájemného ujišťování. Saúdská Arábie ujišťovala Írán, že z jejího vzdušného prostoru nikdo…

16. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Grónska ministerka zahraničných vecí sa po stretnutí s Rubiom rozplakala

Spojené štáty odmietli vyhovieť Grónsku a Dánsku v otázke zachovania statusu quo na ostrove. Grónsku ministerku to dohnalo k slzám 

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Famózny Adam Liška odpovedal tromi gólmi kritikom jeho olympijskej nominácie

Niektorým politikom a médiám sa nepozdáva, že do slovenského olympijského tímu na hokejový turnaj ZOH 2026 v Taliansku boli nominovaní…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Od Bretton Woods po Jamajku a ďalej. Časť III

USA, 16. januára 2026 - Čo čaká svetové meny v blízkej budúcnosti? Zopakuje sa čoskoro veľká kríza? Existuje ešte horšia…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Dokážete nájsť dva identické dáždniky v tejto optickej ilúzii?

Dokážete nájsť dva identické dáždniky medzi desiatkami pestrofarebných vzorov v tejto optickej ilúzii? Táto vizuálna výzva preverí vaše pozorovacie schopnosti,…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Orbánova vláda spúšťa petíciu proti Ukrajine

Gergely Gulyás upozornil, že na mimoriadnom zasadnutí Rady EÚ vo februári je Európska komisia pripravená obetovať nasledujúce desaťročia Európskej únie…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Putin vystupuje s vyhláseniami o medzinárodnej politike a vojne na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin vystúpil s vyhláseniami o medzinárodnej politike a vojne na Ukrajine.Poznamenajme, že ide o prvé vyhlásenia prezidenta…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pavol Regenda s gólom pri výhre San Jose nad Washingtonom. Fehérváry asistoval

Po súboji dvoch Slovákov v zápase NHL medzi domácim Washingtonom Capitals a San Jose Sharks sa viac tešil odchovanec Michaloviec…

16. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko podpíše s USA dohodu o spolupráci

Podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Slovenskej republiky Denisa Saková vo štvrtok spolu s predsedom vlády SR Robertom Ficom odcestuje do…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tak ešte raz… Hrnko vyškolil Tarabu

Anton Hrnko vo svojom najnovšom príspevku upozorňuje, že minister Taraba síce rád odkazuje na Štúra, no pritom prehliada historické fakty…

15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Polícia vyšetruje krádež vlámaním do predajne náradia na Viničnej ulici v Pezinku. Ku krádeži došlo v piatok krátko po polnoci. Polícia vyčíslila škodu na odcudzených predmetoch na približne 20.000 eur.
„Doposiaľ neznámi páchatelia maskovaní kuklami na hlavách za pomoci motorového vozidla poškodili vchodové dvere na predajni s pracovným náradím a následne vošli do vnútorných priestorov predajne. Odtiaľ odcudzili väčšie množstvo pracovných strojov ako kosačky a iný materiál, ktoré naložili do vozidla a z miesta odišli,“ uviedla polícia.
Vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže. Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Polícia zároveň vyzýva verejnosť, aby akékoľvek informácie k skutku oznámila na linke 158.

11:14

Klzisko v malackom Zámockom parku je opäť v prevádzke. Mesto o tom informuje na sociálnej sieti.
Pre verejné korčuľovanie je klzisko v piatok otvorené od 14.00 h do 19.30 h, v sobotu a nedeľu (17. – 18. 1.) medzi 14.00 – 19.00 h.
Klzisko v Zámockom parku v aktuálnej sezóne funguje od 12. decembra.

10:46

Známy slovenský moderátor prehral boj so zákernou chorobou. Mal len 37 rokov. Moderátor Osťo a najbližší kamarát rapera Separa naposledy vydýchol dnes v noci.

vp20260101607
Moderátor Osťo/FOTO:FB

 

10:33

Policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky odhalili v Nitre vodiča, ktorý jazdil pod vplyvom rôznych drog. Policajti kontrolovali vozidlo značky Alfa Romeo. Jeho 43-ročného vodiča podrobili dychovej skúške s negatívnym výsledkom, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre.
Následný skríningový test na drogy však bol pozitívny na metamfetamín, amfetamín, benzodiazepín a kokaín, potvrdila polícia. Lekárskym vyšetrením v nemocnici bola zistená prítomnosť aj ďalšej omamnej látky, konkrétne metadonu.

10:20

75 % Američanov je proti tomu, aby Grónsko prešlo pod kontrolu USA, ako ukázal prieskum televíznej stanice CNN, ktorá je blízka Demokratickej strane.

Dokonca aj medzi Trumpovými priaznivcami sa názory rozdelili približne rovnako: 50 % republikánov a nezávislých voličov, ktorí inklinujú k republikánom, vyjadruje podporu tejto myšlienke, zatiaľ čo 50 % nesúhlasí.

Demokrati sú kategoricky proti tomuto kroku: 94 % je proti ako celku, 80 % vyjadruje svoj rozhodný nesúhlas.

80 % nezávislých voličov, ktorí nepatria k žiadnej strane, je tiež proti.

Pripomíname, že Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému protivzdušnej obrany „Golden Dome“.

09:51

.

Merz tvrdí, že v Nemecku sú vysoké platy a plánuje zasiahnuť

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že v Nemecku sú príliš vysoké platy, a vyzval Nemcov, aby viac pracovali

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo chce Putin dosiahnuť ostreľovaním ukrajinských energetických zariadení?

Najčastejšia odpoveď na túto otázku, ktorú často uvádzajú aj predstavitelia ukrajinskej vlády, je, že Kremeľ sa týmto spôsobom snaží prinútiť…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Máčovský pre HS: Veterné elektrárne krachujú po celom svete. Na Slovensku ich chcú stavať stovky. Sú za tým obrovské peniaze

Daniel Máčovský je asi najhlasnejším kritikom veterných elektrární na Slovensku. Spolu s tímom dobrovoľníkov zozbieral stovky vedeckých štúdií z celého…

15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

V konflikte medzi Iránom a Izraelom vystupuje Rusko ako mediátor

Izrael a Irán vedú prostredníctvom Ruska rokovania o neútočení, informuje The Washington Post s odvolaním sa na zdroje

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda dobila Guľajpole

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Aktualizované 15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 16 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov