Moskva vyzýva USA

Moskva 29. marca 2023 (HSP/indianpunchline/Foto:TASR/AP-Alberto Pezzali, screenshot)

 

Moskva vyzýva USA na dodržiavanie poriadku založeného na pravidlách v Európe. Baroness Goldiová je skúsená škótska politička a doživotná peer, ktorá v rokoch 2005 až 2011 pôsobila ako líderka Škótskej konzervatívnej strany a od roku 2019 ako štátna ministerka obrany Spojeného kráľovstva. Je všetko, len nie straníčka ako Liz Trussová, ktorá často musela prehltnúť svoje nerozvážne slová prezrádzajúce neznalosť, konštatuje významný indický medzinárodný pozorovateľ, bývalý veľvyslanec M. K. Bhadrakumar

Baroness Goldie
Na snímke Baroness Goldie

Baroness Goldieová určite veľmi dobre chápala dôsledky toho, čo 20. marca uviedla v písomnom vyhlásení v Snemovni lordov v odpovedi na zdanlivo nevinnú otázku lorda Hiltona: “Opýtať sa vlády Jeho Veličenstva, či niektorá z munície, ktorá sa v súčasnosti dodáva na Ukrajinu, obsahuje ochudobnený urán.” (Mimochodom, lord Hylton je jedným z 92 dedičných peerov zvolených v Snemovni lordov; v súčasnosti je najdlhšie slúžiacim členom Snemovne lordov od roku 1968 a je dynamickým bojovníkom za mier a záujmy zraniteľných a marginalizovaných skupín).

Odpoveď Goldieovej znela: “Spolu s poskytnutím eskadry hlavných bojových tankov Challenger 2 Ukrajine poskytneme aj muníciu vrátane pancierových nábojov, ktoré obsahujú ochudobnený urán. Takéto náboje sú veľmi účinné pri porážaní moderných tankov a obrnených vozidiel.”

Dá sa predpokladať, že minister obrany Spojeného kráľovstva Ben Wallace informoval Downing Street 10 – a čo je ešte dôležitejšie, že pred uvedeným oznámením vlády Spojeného kráľovstva viedol predchádzajúce konzultácie a súhlasil so svojím americkým náprotivkom, ministrom obrany Lloydom Austinom.

Wallace aj Austin sú ľudia z vojenského prostredia a chápu, prečo je v súčasnej fáze zástupnej vojny na Ukrajine potrebná munícia s prímesou “ochudobneného uránu”, ak má vôbec Kyjev na jar, keď sa priebeh vojny v Donbase zreteľne obracia v prospech Ruska, podniknúť dostatočne dôveryhodnú protiofenzívu.

Rovnako si obaja musia byť dobre vedomí, že legálnosť zásahu NATO v Juhoslávii je stále otvorenou otázkou. V reakcii na bombardovaciu kampaň NATO bývalá Juhoslávia 29. apríla 1999 začala konanie pred Medzinárodným súdnym dvorom proti desiatim členom NATO priamo zapojeným do útoku – Belgicku, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Taliansku, Holandsku, Portugalsku, Španielsku, Spojenému kráľovstvu a USA – s odvolaním sa na sériu porušení práva národov (ktoré zahŕňa povinnosť nepoužívať zakázané zbrane).

Hoci Medzinárodný súdny dvor zamietol žiadosť Belehradu o predbežné opatrenia, vyhlásil, že je hlboko znepokojený použitím sily západnými mocnosťami v Juhoslávii, ktoré “za súčasných okolností … vyvoláva veľmi vážne otázky medzinárodného práva”. Stačí povedať, že prípady, ktoré podala Juhoslávia proti odporcom z NATO, stále zostávajú na stole Medzinárodného súdneho dvora.

Nemýľte sa, Washington a Londýn vedome opakujú vojnové zločiny v bývalej Juhoslávii. Hlavným cieľom anglosaskej kliky je vypočítavá eskalácia zástupnej vojny, ktorá určite vyvolá ráznu reakciu Moskvy, predvídateľnú tak, ako noc nasleduje za dňom.

Presne to sa stalo, keď ruský prezident Vladimir Putin v sobotu oznámil, že Rusko rozmiestni svoje taktické jadrové zbrane v Bielorusku. Putin to spojil so žiadosťou Bieloruska, ktorá bola reakciou na vyhlásenie barónky Goldieovej v Londýne pred týždňom.

Ešte dôležitejšie je, že Putin použil aj analógiu s USA, ktoré už desaťročia umiestňujú svoje jadrové zbrane na územiach spojeneckých krajín NATO.

EÚ a NATO sa po Putinovom odhalení rozbehli na plné obrátky. Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell v nedeľu vyhlásil, že rozhodnutie Moskvy je “nezodpovednou eskaláciou a hrozbou pre európsku bezpečnosť”. Prisľúbil, že proti Bielorusku zavedie “ďalšie sankcie”!

Hovorkyňa NATO označila rozhodnutie Moskvy za “nebezpečné a nezodpovedné”. Zaujímavé však je, že Bidenova administratíva túto otázku elegantne obišla a namiesto toho sa zamerala na to, že USA nezaznamenali žiadne známky toho, že by Rusko presunulo jadrové zbrane do Bieloruska alebo kamkoľvek inam!

Hovorca Rady pre národnú bezpečnosť John Kirby v dobrom dodal: “V skutočnosti sme nevideli žiadne náznaky, že by mal Putin v úmysle použiť jadrové zbrane, bodka, na území Ukrajiny.”

Potom však Putin dal jasne najavo, že Rusko najprv do 1. júla dokončí výstavbu skladu taktických jadrových zbraní v Bielorusku.

Kirby klamal. Aký je herný plán? Po prvé, anglosaská klika dúfa, že táto záležitosť vyvolá v Európe ďalší nepokoj a neistotu vo vzťahu k Rusku a zjednotí európske krajiny za Bidenovou administratívou v čase, keď sa v transatlantickej aliancii objavujú zlomové línie v súvislosti s dlhotrvajúcou vojnou na Ukrajine, ktorá by mohla mať katastrofálne následky pre európske ekonomiky.

Washington však ťažko reaguje na Putinovu poznámku, že Rusko robí len niečo, čo USA robia už desaťročia. Ide o to, že vzájomný záväzok nerozmiestňovať jadrové zbrane v tretích krajinách bol jedným z návrhov, ktoré Moskva predložila Washingtonu v decembri 2021 spolu so záväzkom, že Ukrajina nevstúpi do NATO. USA to ignorovali a namiesto toho s veľkým rozmyslom urýchlili ruskú špeciálnu vojenskú operáciu na Ukrajine.

Podstata veci spočíva v tom, že podobne ako v prípade kubánskej krízy v roku 1962 je ruské rozhodnutie o taktických jadrových zbraniach v Bielorusku odvetou, ktorá upozorňuje na americké rakety umiestnené v blízkosti jeho hraníc. (Odhaduje sa, že približne 100 jadrových zbraní je uložených v trezoroch v piatich európskych krajinách – Belgicku, Nemecku, Taliansku, Holandsku a Turecku).

americké rakety umiestnené v blízkosti jeho hraníc
Americké rakety umiestnené v blízkosti jeho hraníc

Čo je však ešte horšie, USA uplatňujú kontroverznú dohodu známu ako “jadrové zdieľanie”, v rámci ktorej inštalujú jadrové vybavenie do stíhačiek vybraných nejadrových krajín NATO a školia ich pilotov na vykonávanie jadrových úderov americkými jadrovými bombami. Deje sa to v čase, keď USA ako zmluvná strana Zmluvy o nešírení jadrových zbraní (NPT) sľúbili, že neodovzdajú jadrové zbrane iným krajinám, a nejadrové krajiny v rámci dohody o zdieľaní NATO samy sľúbili, že nedostanú jadrové zbrane od jadrových štátov!

NATO minulý rok vyhlásilo, že sedem krajín NATO prispelo do misie zdieľania jadrových zbraní lietadlami s dvojitou spôsobilosťou. Predpokladá sa, že týmito krajinami sú USA, Belgicko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Turecko a Grécko. A všetky sú signatármi Zmluvy o nešírení jadrových zbraní!

Vitajte v “poriadku založenom na pravidlách”! Čo je pre Západ úplne dovolené, je pre Rusko zakázané!

Nakoniec, diplomatická pirueta barónky Goldieovej má ešte jeden rozmer: Rozhodnutie Británie poslať na Ukrajinu zbrane s ochudobneným uránom potvrdzuje jej povesť najbezohľadnejšieho štátu v celej aliancii NATO.

Niet pochýb o tom, že munícia s ochudobneným uránom je rádioaktívna a toxická a jej intenzívne používanie vo vojnách v Juhoslávii a Iraku bolo spojené s vrodenými chybami a rakovinou. Vo Fallúdži, meste, ktoré bolo počas invázie USA do Iraku dvakrát brutálne obliehané, sa spája s “najvyššou mierou genetického poškodenia u akejkoľvek populácie, aká sa kedy skúmala”.

Toxicitu munície s ochudobneným uránom uznali mnohé krajiny NATO a Európsky parlament vyzval na zákaz jej používania. Po úmrtí 366 talianskych vojakov so stavmi súvisiacimi s touto látkou Taliansko v roku 2019 prijalo zákon, ktorý veteránom uľahčuje podanie žaloby o náhradu škody spôsobenej vystavením účinkom tejto látky.

Prečo sa Veľká Británia správa ako výnimka? Zdá sa, že Británia vytvára v Európe podmienky na ospravedlnenie základne amerických bombardérov s jadrovými zbraňami v Lakenheath v Suffolku, ktoré boli odstránené v roku 1991 v súlade so zmluvou o strednodobých jadrových silách.

Mierové hnutie v Británii je na ústupe. Počítajte s tým, že vojnoví štváči a rusofóbne elity v Spojenom kráľovstve využijú ruskú odvetu v Bielorusku a budú požadovať ďalšiu eskaláciu.  V blízkej budúcnosti očakávajte návrat amerických bombardérov do Lakenheath.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

15:29

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v piatok v rámci oficiálnej návštevy v Ašchabade vyzval Európsku úniu k uplatneniu dohody o partnerstve s Turkménskom.

15:19

Dôvera obyvateľov Anglicka a Walesu v políciu je po sérii škandálov značne oslabená. V piatok na to upozornila policajná inšpekcia.

14:59

Zástupcovia Sudánskych ozbrojených síl (SAF) a Jednotiek rýchlej podpory (RSF) sa v piatok dohodli na 24-hodinovom prímerí, ktoré sa začne v sobotu o 6.00 h miestneho času (4.00 h SELČ). Píše sa to v spoločnom vyhlásení Saudskej Arábie a Spojených štátov, ktoré prímerie spoločne sprostredkovali.

14:35

Maďarský premiér Viktor Orbán v piatok v statuse zverejnenom na Facebooku ostro kritizoval návrh nových pravidiel migrácie a azylovej politiky v Európskej únii.

14:22

Podľa šéfa zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ) Josepa Borrella “všetko nasvedčuje tomu”, že za zničením Kachovskej priehrady na juhu Ukrajiny stojí Rusko.

13:53

Rusko začne proces presunu svojich jadrových zbraní do Bieloruska v júli, uviedol Putin.

Rozmiestňovanie sa začne hneď, ako sa 7. – 8. júla dokončí príprava zariadení na jeho uskutočnenie.

13:49

Holandský Najvyšší súd v piatok rozhodol, že vzácna zbierka tzv. skýtskeho zlata z Krymského polostrova sa musí vrátiť Kyjevu. V súčasnosti sa nachádza v amsterdamskom Múzeu Allarda Piersona, ktoré si ho od Ukrajiny zapožičalo krátko pred anexiou Krymu v roku 2014.

13:33

Obmedzený prístup k pitnej vode majú státisíce ľudí v oblastiach južnej Ukrajiny postihnutých záplavami zo zničenej Kachovskej priehrady, uviedol v piatok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

13:32

V hlavnom meste Španielska otvoria 29. júna nové múzeum – Galériu kráľovských zbierok. V budove oproti Kráľovského paláca vystavia 650 umeleckých diel zozbieraných španielskymi panovníkmi za uplynulých 500 rokov vrátane obrazov, tapisérií, nábytku či zdobených kočov.

13:31

Päťdesiatdeväť percent občanov Nemecka si myslí, že ľavicový extrémizmus v súčasnosti predstavuje v ich vlasti reálnu hrozbu. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu inštitútu YouGov pre agentúru DPA, ktorého výsledky boli zverejnené v piatok.

13:13

Druhá noc 86-ročného pápeža Františka v nemocnici, kde sa zotavuje po operácii brušnej dutiny, prebehla podľa piatkového vyhlásenia Vatikánu bez komplikácií. Podrobnosti o zdravotnom stave pápeža však Svätá stolica zverejní až neskôr.

13:02

Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa neformálne stretli v Soči.

Lukašenko, Putin
Na snímke Alexander Lukašenko a Vladimir Putin

12:48

Hladina vody v Kachovskej vodnej nádrži pri juhoukrajinskom meste Cherson postupne klesá, uviedla v piatok štátna spoločnosť Ukrhydronergo. Od utorkového zničenia Kachovskej priehrady hladina vody v nádrži poklesla už takmer o päť metrov a jej hladina v piatok ráno dosahovala úroveň 11,7 metra.

12:00

Juhokórejské ministerstvo zahraničných vecí si v piatok predvolalo čínskeho veľvyslanca Sing Čaj-minga za jeho kritické výroky na adresu úzkych vzťahov Južnej Kórey a Spojených štátov. Čínsky veľvyslanec sa vo štvrtok stretol s juhokórejským opozičným lídrom Lee Čae-mjungom.

11:24

Americké mestá v niektorých častiach východného pobrežia USA vo štvrtok zahalil dym zo stoviek požiarov horiacich na východe Kanady. Oblaky dymu sa presunuli na juh, oblohu nad New Yorkom a ďalšími mestami tak zahalil hustý hmlistý opar a sfarbil ju dooranžova.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Pretrhnutie priehrady Kachovka je dokonalý zločin

0 icon

Kyjev 9. júna 2023 (HSP/Indianpunchline/Foto:TASR/AP, TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service via AP)   Narušenie priehrady Nová Kachovka na rieke Dneper na vojnou zničenej Ukrajine, ku ktorému došlo v utorok, je nepochybne katastrofou obrovských rozmerov, skutočnou ekologickou a ľudskou katastrofou, ktorá môže prežiť aj samotnú vojnu, píše významný indický medzinárodný pozorovateľ,…

Fica kritizujú za účasť na akcii ambasády USA. Jasná reakcia šéfa Smeru

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Facebook R.F.)   Viacero komentárov kritizovalo lídra Smeru-SSD Roberta Fica za jeho nedávnu účasť na podujatí Veľvyslanectva USA na Slovensku pri príležitosti amerického Dňa nezávislosti. Samotný expremiér zverejnil reakciu na svojej stránke na Facebooku "Žiadna izolácia, ale rešpekt a suverenita," odkázal svojim kritikom Robert Fico s…

SHMÚ varuje pred povodňou. Vydali viaceré výstrahy

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V okrese Levice platí od 13.30 h najvyšší stupeň výstrahy pred prívalovou povodňou. V aktualizácii hydrologickej situácie o tom informoval na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) Výstraha 3. stupňa pre územie Levice-západ zatiaľ platí do 18.30 h. "Vzhľadom na opakované prívalové zrážky pri…

“Séria fatálnych chýb”. Nemecký systém protivzdušnej obrany, ktorý využívala AFU, bol zasiahnutý

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   Vojnový spravodajca BILD Julian Röpcke sa domnieva, že video, ktoré má k dispozícii zachytáva zásah raketového systému  IRIS-T počas ofenzívy ukrajinských ozbrojených síl v Záporožskej oblasti Podľa jeho hodnotenia prišla AFU o nemecký systém protivzdušnej obrany, ktorý stál 17 miliónov eur, tým, že sa…

K výzve predsedu BBSK Luntera politikom sa pripojil Pellegrini

0 icon

Banská Bystrica 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Facebook)   K výzve predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ondreja Luntera politikom sa podpisom pripojil predseda mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini. Adresovaná je tým, ktorí kandidujú v parlamentných voľbách 30. septembra. Informovali o tom na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici Výzvu s názvom Nežiadame zázraky,…

Exminister: Voľte Sme rodina! Ak máte úplne vygumovaný mozog

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto: Facebook AH)   Včera Robert Fico na svojej tlačovej konferencii upozornil na časovanú bombu hypotekárnych úverov, ktorá na Slovensku vybuchne v budúcom roku. Ale tým by sme sa predsa nemali trápiť, Boris Kollár a jeho hnutie Sme Rodina už problém bývania pre mladé slovenské rodiny…

“Poslali sme srbskému štátu odkaz – stále vás môžeme bombardovať”

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Twitter@onlydjole)   Vojenský analytik a hlavný poradca bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, plukovník vo výslužbe Douglas McGregor, sa domnieva, že v Kosove sa vytvoril nesprávny status quo, informuje spravodajský portál B92 Vojenský analytik a hlavný poradca bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, plukovník vo výslužbe Douglas McGregor,…

Instagram spája rozsiahlu sieť pedofilov

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (HSP/Foto:Pixabay)   Takýto záver prinieslo vyšetrovanie denníka Wall Street Journal s titulkom "Instagram spája rozsiahlu sieť pedofilov" Skupina dospela k záveru, že odporúčacie algoritmy na sociálnej sieti, ktorá je súčasťou holdingu Marka Zuckerberga, umožňujú fanúšikom nezákonného obsahu a deťom ochotným predávať svoj materiál, aby sa navzájom…

Slovensko bude na základe rozhodnutia Bruselu vyrábať viac munície pre Ukrajinu. Nie všetci sú nadšení

0 icon

Bratislava/Brusel 9. júna 2023 (HSP/JOJ/MagyarNemzet/Foto:Facebook)   Poslanci Európskeho parlamentu minulý týždeň schválili návrh zákona o urýchlení prevozu streliva. Jeho súčasťou je aj návrh na pomoc členským štátom pri dopĺňaní ich arzenálu. Brusel chce posilniť výrobné kapacity EÚ zavedením cielených opatrení vrátane finančných prostriedkov vo výške 500 miliónov eur na riešenie…

Remišová a Valášek nepodporia schôdzu iniciovanú Smerom-SD, Republika áno

0 icon

Bratislava 9. júna 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Nezaradení poslanci Národnej rady (NR) SR Veronika Remišová zo strany Za ľudí a Tomáš Valášek z Progresívneho Slovenska nepodporia mimoriadnu schôdzu iniciovanú Smerom-SD. Naopak, poslanci okolo Milana Mazureka v hnutí Republika rokovanie podporia "Smer-SD inicioval mimoriadnu schôdzu k svojim dezinformáciám, ktoré šíri. Keby…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Slavěna Vorobelová

Čaputovej zvodky pre vojenské rozviedky

0icon

Sami sa usvedčili z podvodu na občanoch Slovenska a z ohrozenia bezpečnosti štátu!! Hlavná veliteľka ozbrojen&

Viktória Hellenbart

Ako uvažuje Orbánove Maďarsko o vojne - II. časť

0icon

Prezidentka varuje pred hrozbou maďarskej cesty na Slovensku, k hystérii sa poslušne pridávajú západné médiá. Poľsko s pobaltskými štátmi už iniciatívne vyhlasuje, že je ochotné namiesto NATO vstúpiť po boku Ukrajiny do vojny s Ruskom. Či to myslia naozaj tak, to sa uvidí. Iný názor na vec majú Maďari. V…

Ladislav Hvižďák

Otvorený list predstaviteľom strany Smer

0icon

Tento článok vyšiel na stránke belobog.   Ja niktoš, dezolát a konšpirátor som si dovolil osloviť čelných predstaviteľov strany smer aby mi odpovedali

Pavel Jacz

Voľte prosím prvú, jednu a jedinečnú Remišovú – zakladateľku politikárskej humoriády!

0icon

Pri našej turbulentnej politickej scéne dobre padnú argumentácie „najúžasnejšieho mozgového trustu Slovenska a asi aj Európy“ našej Verči Remosky, prepáčte Remisky, či Remišky? Už presne neviem, ako ju zo zmätenosti volať. Jej politikárske gagy však dokážu zabaviť všetkých, čo pozerajú politick

Vášeň v Tebe

Brazílska influencerka je mŕtva. Zabil ju vlastný zadok. Bol jej vstreknutý podomácky vyrobený silikón

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram @lygiafazio). Médiami obletela mimoriadne smutná informácia o smrti brazílskej influencerky. Predtým podstúpila zdvihnutie zadku, ktoré mohlo viesť k mozgovej príhode.

Máte ich v chladničke. Pridajte ich do vody a zalejte kvety, orchidea rozkvitne ako nikdy predtým!

0 icon

9.06.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/orchids.heaven). Táto krásna črepníková kvetina sa líši nielen svojím orientálnym vzhľadom, ale aj potrebami starostlivosti. Kobieta Gazeta tvrdí, že aby bujne kvitla, stačí jej trochu pomôcť hnojivom s prísadou bežne používanou v kuchyni. Máloktorá črepn

Biologické rytmy ovplyvnené svetlom vypovedajú veľa o zdraví

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto:pixabay.com/sasint). Niekoľko dní po každom novembrovom splne sa na Veľkom bariérovom útese v Austrálii odohráva úžasné divadlo: koraly vypúšťajú do vody miliardy vajíčok a spermií, ktoré sa spájajú a vytvárajú voľne plávajúce larvy. Tie sa nakoniec usadia a založia nové kolónie koralov. Podľa časopisu EÚ…

Najbohatšia speváčka má na účte miliardu. Vedľa nej je Madonna "chudobnou príbuznou"

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/OSSA). Magazín Forbes zverejnil rebríček najbohatších Američaniek, ktoré si svoj majetok zarobili samy. V zozname nechýbali hviezdy šoubiznisu. Najbohatšia z nich sa ukázala byť Oprah Winfrey - s majetkom odhadovaným na 2,5 miliardy dolárov obsadila 13. miesto. Najbohatšia speváčka s miliardovým kontom sa umiestnila na 20. mieste…

Uchopte niekoľko listov a vložte ich do ryže. Potravinové mole v okamihu zmiznú

0 icon

9.6.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Instagram.com/wzdrowymdomu). Mnohí z nás majú v kuchyni radi zásoby suchých produktov, ako je múka, ryža alebo cestoviny. Ich skladovanie v skrini však predstavuje riziko zahniezdenia potravinových molí. Zbaviť sa ich nie je jednoduchá úloha. Ako zabrániť tomu, aby sa potravinové mole usadili vo vašich…

Armádny Magazín

"Prenikne pancierovaním akéhokoľvek západného tanku": zahraničná tlač ocenila rakety Vichr

0 icon

Rusko, 9.jún 2023 (AM) – Armádne letectvo ozbrojených síl Ruskej federácie sa aktívne podieľa na odstrašovaní útočných operácií Ozbrojených síl Ukrajiny, ničení útočných bojových formácií, zastavovaní prielomov a dokončovaní ustupujúcich síl. Početné videá zachytávajú efektívnu prevádzku ruských bojových vrtuľníkov v posledných dňoch. Jednou z hlavnýc

"Arktická výzva": konfrontácia Ruska a NATO v ľadových zemepisných šírkach narastá

0 icon

USA, 9.jún 2023 (AM) – USS Gerald R. Ford 24. mája priplávala do prístavu v Osle, kde sa zdržala niekoľko dní pred odchodom na cvičenie Arctic Challenge. Očakáva sa, že bude vykonávať cvičenia s nórskymi ozbrojenými silami pozdĺž arktického pobrežia krajiny. "Táto návšteva je dôležitým signálom úzkych bilaterálnych vzťahov medzi USA a…

Londýn a Kyjev pracujú na pláne "ukončenia ruskej agresie"

0 icon

Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Nie, nie je náhoda, že britské a ukrajinské médiá 4. júna zhodne informovali o úspechu OS Ukrajiny. Začnime senzačnou správou námestníčky ukrajinského ministra obrany Anny Malyarovej, ktorá to oznámila svetu: "V niektorých oblastiach vedieme útočné operácie. Najmä Bachmut zostáva epicentrom bojov. Postupujeme pozdĺž veľmi rozsiahlej frontovej…

Cudzinci, nie bratia. O Galícii ako nositeľke "ukrajinskej identity"

0 icon

Ukrajina, 9.jún 2023 (AM) – Ako je možné, že ľudia, ktorí žijú na rôznych brehoch Zbruču (rieky, ktorá rozdeľuje Halič a zvyšok Ukrajiny), majú spoločné etnonymum "Ukrajinci" a žijú (zatiaľ) v jednom štáte?   Podľa historických prameňov v prvom tisícročí nášho letopočtu tieto krajiny obýval slovanský kmeň tzv. bielych Chorvátov. Po…

Rozpojené Štáty Americké pred prezidentskými voľbami v roku 2024

0 icon

USA, 9.jún 2023 (AM) – V Amerike sa začali nominácie na prezidentské voľby v roku 2024. Demokrati to majú jednoduchšie, výberom kandidátov sa nezaoberajú. Stále padajúceho Bidena nemá kto nahradiť, keďže to prísne pravidlá "oslovskej strany" nepredpokladajú. V skutočnosti sa Demokratická strana USA skladá z dvoch strán.   Z "vnútornej strany", v…

TopDesať

Kvôli požiaru v Kanade je New York oranžový

0 icon

Vidieť oranžovú oblohu je nádherný zážitok, za predpokladu ak je výsledkom úžasného východu alebo západu slnka. Pre obyvateľov mesta New York ale aj rôznych iných miest na východnom pobreží Spojených štátov sa však oranžová obloha, žiaľ, zmenila na absolútnu nočnú moru. V posledných 6 týždňoch Kanada bojuje s ničivými lesnými…

Máte dobrý zrak? Tieto fotografie vám dokážu opak

0 icon

Myslíte si, že máte dobrá zrak? Máme fotografie, ktoré vám zrejme dokážu opak. Nasledujúce fotografie ovplyvňujú skutočnú realitu. Tú si všimnete, až keď sa poriadne a dôkladne zadívate z tej správnej strany. Vravieva sa, že každý robí chyby, pretože je to súčasť ľudského žitia. Vyzerá to tak, že je to…

Dôkaz, že niektoré veci je lepšie nechať na profesionálov

0 icon

Hovorí sa, že prax robí z ľudí majstra a profesionáli vedia, že je to pravda. Ak však nezavoláš na pomoc profesionálov, môže to dopadnúť aj takto tragicky.  Existuje dôvod, prečo zvyčajne existuje jasný rozdiel medzi konečným výsledkom poskytnutým profesionálom a amatérom, či už ide o výrobu dezertov alebo stavbu domov.…

Mark Wahlberg odhalil, prečo sa s rodinou odsťahoval z Hollywoodu

0 icon

Mark Wahlberg, legendárny herec a oddaný otec štyroch detí nedávno urobil životné rozhodnutie a spoločne s rodinou sa odsťahoval z Hollywoodu. Po boku svojej manželky Rhea Durham sa Mark rozhodol začať odznova a v nedávnom úprimnom rozhovore sa podelil o podrobnosti tohto významného rozhodnutia. V roku 2022 sa Wahlberg s…

Fotografie zvieratiek, ktoré vám zaručene zlepšia deň

0 icon

Zábavné zvieratá a fotografie zábavných zvierat boli vždy zdrojom radosti a zábavy pre ľudí na celom svete. Od veselých memečiek až po virálne videá - zvieratá nám dokážu vyčariť úsmev na tvári a rozjasniť naše dni. Okrem zábavy však môžu zábavné zvieratá zohrávať aj úlohu pri zlepšovaní našej pohody. Fotografie…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali