NAŽIVO

Aprílový kontrakt na zlato si na burze Comex polepšil o 83,50 dolárov a uzavrel na 5080,90 dolárov za uncu. Spotové zlato v piatok vzrástlo na 5107,45 dolárov za uncu.

19:58

Mexické médiá informovali, že armáda zabili mexického drogového bosa Nemesia Rubéna Osegueru Cervantesa, známeho ako „El Mencho“.

19:55

Aprílový kontrakt na ropu WTI v piatok stúpol o 8 centov na 66,48 USD za barel. Ropa Brent s aprílovým kontraktom uzavrela so ziskom 10 centov na 71,76 USD za barel.

19:48

Pri Sabahu na ostrove Borneo došlo k  zemetraseniu s magnitúdou 7,1.

19:36

Talianske úrady informovali, že pri pádoch lavín v horských oblastiach v Taliansku zahynuli najmenej dvaja ľudia zahynuli pri pádoch lavín v horských oblastiach na severe Talianska.

19:35

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár odcestuje v pondelok (23. 2.) do Bruselu na zasadnutie Rady EÚ pre zahraničné veci. Hlavnými témami rokovania ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ budú vojna na Ukrajine a vývoj na Blízkom východe vrátane izraelsko-palestínskeho konfliktu či situácie v Iráne a Sýrii. V rámci pracovného programu v Bruseli sa Blanár zúčastní tiež na stretnutí šéfov diplomacií s vysokopostaveným predstaviteľom pre Gazu Nikolajom Mladenovom.

19:30

Automobilové opravovne Ministerstva vnútra SR nakúpili šesť áut typu SUV za 463.800 eur s DPH. Dodá ich firma Porsche Slovakia. Vyplýva to zo zmluvy, ktorú zverejnili v centrálnom registri. Zmluva je účinná od 17. februára. Dodávateľ musí autá dodať najneskôr do 120 dní od tohto dátumu, prípadne skôr, keď ich bude mať k dispozícii.

18:47

V kamennom sarkofágu v Assisi vystavili telesné pozostatky katolíckeho svätca Františka z Assisi.

18:38

Arákčí si myslí, že stále je dobrá šanca na diplomatické riešenie sporu medzi Iránom a USA o jadrový program Teheránu.

18:37

Slovenský útočník Juraj Slafkovský sa na ZOH 2026 v Miláne dostal do All-Star tímu turnaja – ako jeden z najmladších hráčov sa vo veku 21 rokov zaradil medzi absolútnu elitu olympijského hokeja.

18:13

Aj prezident USA fandil svojmu tímu, ktorý si dnes po 46-rokoch vybojoval zlatú medailu na ZOH (USA získali zlato naposledy v roku 1980). Trump na svojej sociálnej sieti zdieľal sériu podporných príspevkov. „Toľko výhier!!!!“, napísal. V skoršom príspevku zdieľal nadšenie z finálového zápasu: „Aká hra!!!,“ uviedol. Zlatým medailistom tiež zablahoželal : „Blahoželáme nášmu skvelému americkému hokejovému tímu. ZÍSKALI ZLATO. WOW!“

trump
Trumpov príspevok / Foto: Screenshot
18:00

USA porazili Kanadu v mužskom hokeji na olympijských hrách v napínavom predĺžení, americký mužský tím vyhral 2:1. Americký mužský tím naposledy získal zlatú medailu v mužskom hokeji na olympijských hrách v roku 1980.

17:01

V Lotyšsku zachránili dvoch ľudí z ľadovej kryhy v Baltskom mori. Obaja sa prechádzali po čiastočne zamrznutom mori neďaleko obce Plienciems.

16:25

Americká tajná služba zastrelila muža, ktorý vstúpil do bezpečnostného perimetra areálu Mar-a-Lago. Trump bol v tom čase v Bielom dome.

15:33

Federálny úrad pre letectvo oznámil, že v súvislosti s dronovými útokmi na Moskvu obmedzili  štyri letiská v Moskve z bezpečnostných dôvodov prevádzku.

15:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Procházka a Kňažko sa dostali do rozporu v otázke generačnej výmeny politikov

Prochádzka a Kňažko diskutovali o úrade prezidenta

❚❚
.

Dôvod, prečo by mladý kandidát na prezidenta zmenil doterajšie zvyklosti a pred Čechmi uprednostnil Poliakov, v diskusii neuviedol. “Netreba porušiť tradíciu, niet bližšej krajiny, ako je Česká republika,” reagoval stručne Milan Kňažko, ktorý by v prípade svojho zvolenia za prezidenta navštívil ako prvých našich západných susedov.

Obaja diskutéri sa dostali do rozporu aj v otázke generačnej výmeny politikov. Podľa Kňažka je prirodzeným dôsledkom volieb, Procházka ju chce aktívne podporovať. “Moja kandidatúra je súčasťou boja o reštart,” vyhlásil Procházka.

.

“Hovorím o minulosti, pretože mám minulosť,” reagoval Kňažko, ktorý bol podpredsedom slovenskej vlády a dvakrát zastával post ministra. Aj on však tvrdí, že sa Slovensko nachádza v zásadnej hodnotovej kríze. Podľa Kňažka ale neexistuje žiadny jednoduchý recept na jej riešenie. “Treba napraviť chyby, netreba meniť systém. V zásade sú len dve možnosti, totalita alebo demokracia,” povedal s tým, že aj keď máme demokraciu, opäť tu vládne jedna strana. “Ako by sa do nášho života znovu vkrádalo čosi z bývalého režimu,” poznamenal Kňažko.

“Som verejne činný v tejto krajine skoro päťdesiat rokov a v politike som bol 13 rokov. Moje skutky a postoje sú známe, takže zatiaľ nie je potrebné, aby som Slovensko oblepil billboardami,” reagoval na otázku, ako chce realizovať kampaň. Dodal, že má byť nízkonákladová a financovať ju bude zo svojich prostriedkov a prípadných darov. Transparentný účet zatiaľ otvorený nemá, pre “pár sto eurám”, ktoré doteraz minul na kampaň, to podľa neho zatiaľ nebolo potrebné.

 

Obaja kandidáti sa zhodli na tom, že voči voličom by bolo férové, ak by svojho prezidentského kandidáta zverejnil čím skôr aj Smer-SD

Radoslav Procházka má transparentný účet zavedený od 1. októbra. Do tohto času minul na kampaň podľa vlastných slov 103.481 eur. Podpisov pod petíciu za svoju kandidatúru má podľa vlastných slov “okolo 50.000”. Na to, aby mohol kandidovať, mu stačí 15.000 podpisov občanov.

.

“Kandidujem preto, aby som úrad prezidenta použil ako nástroj,” povedal Procházka, podľa ktorého prezident môže aktívne prispieť k tomu, aby sa štát vymanil “spod kliatby neporiadku a nespravodlivosti”. “Nie je čas na to, aby prezident nariekal nad tým, čo všetku tu nefunguje. Potrebujeme prezidenta na to, aby s tým niečo konkrétne urobil,” povedal Procházka. Dodal, že ako prezident by sa raz za čas zúčastňoval na zasadnutiach vlády a raz za pol roka o svojich zisteniach informoval občanov. “Rád by som použil článok ústavy na aktívnu kontrolu toho, ako vláda plní programové vyhlásenie,” povedal Procházka.

“Na prvý pohľad je všetko v poriadku, máme voľby, nezávislé inštitúcie. Ale tie sú prepojené na jednu stranu. Demokracia potrebuje konštruktívny dialóg,” vyhlásil Kňažko, ktorý by chcel ako prezident narušiť hegemóniu Smeru-SD. Na otázku, či chce byť ako bývalý člen SDKÚ-DS prezidentom voličov pravice však odpovedal, že prezident má byť nestranícky a má zastupovať všetkých občanov. “Považujem za čudné, keď politická strana nominuje zo svojich radov nestraníckeho prezidenta,” povedal. “Nemyslím si, že je potrebné zásadne rozširovať právomoci prezidenta, možno by sa dalo uvažovať o zákonodarnej iniciatíve,” odpovedal na otázku, či by podporil posilnenie prezidentskej moci. Koľko má v tejto chvíli podpisov na petícii, povedať nevedel. “Sú ich tisíce, ale zatiaľ nie je dôvod ich počítať,” povedal Kňažko.

Obaja prezidentskí kandidáti sa zhodli v tom, že prezident by sa mal aktívne snažiť o ekonomickú diplomaciu. “Nie je to vždy pekná a čistučká robota, ale treba ju v teréne odmakať,” povedal Procházka, podľa ktorého prezident môže v zahraničí otvárať dvere slovenským podnikom. Podľa Kňažka táto myšlienka nie je ničím novým a sám by sa ako prezident snažil pôsobiť v smere ekonomickej diplomacie.

“Generácia, ktorá je vyše dvadsať rokov vo verejnej službe, prestala robiť pre ľudí. Prehrala celá jedna politická generácia,” vyhlásil Procházka s tým, že on je v parlamente len tri roky a za tie ponúkol viacero konkrétnych riešení. “Chcem byť od každej politickej strany rovnako ďaleko. Mojím súperom je systém neporiadku a nerovnosti,” vyhlásil.

Obaja sa zhodli na tom, že voči voličom by bolo férové, ak by svojho prezidentského kandidáta zverejnil čím skôr aj Smer-SD. “Zdá sa mi prejavom neúcty k vlastným voličom, ak niekto do poslednej chvíle sedí na prieskumami a váha, či bude kandidovať,” vyhlásil Procházka. “Je od Fica veľmi neférové, že necháva voličov čakať,” súhlasil aj Kňažko.

.

zf

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

René Pavlík

Milan Šupa

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

.
.

V pokuse o atentát na generála Alexejeva sa objavila „britská stopa“

V pokuse o atentát na zástupcu náčelníka GRU generála Alexejeva „je možné vysledovať britskú stopu“. Vyhlásil to riaditeľ FSB Alexander…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Premiér: Slovensko nie je banánová republika, ktorá hneď urobí všetko, čo si želá Brusel alebo Kyjev, či Washington, alebo Moskva

„Ak nám prezident odkazuje, že si máme kúpiť plyn a ropu niekde inde ako v Rusku, hoci to je ťažšie…

22. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Arákčí: Teherán má právo na sebaobranu, ak rokovania s USA zlyhajú

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v nedeľu varoval, že Teherán sa bude brániť každému útoku Spojených štátov, ale zároveň…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší pokus o atentát na Trumpa? Svedkom streľby bol ukrajinský podnikateľ

Trumpova ochranka zastrelila ozbrojeného muža, ktorý sa pokúsil vniknúť do rezidencie Mar-a-Lago, kde sa nachádza sídlo amerického prezidenta. Podľa správ…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpa „zrazili z vrcholu“

Čo znamená rozhodnutie Najvyššieho súdu USA o clách a aký bude vplyv na Irán a Ukrajinu?

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Objavte cestu k trvalému šťastiu a slobode

Táto kniha odhaľuje, ako prevziať kontrolu nad svojím životom a prekonať strach zo zmeny. Nájdete ju TU

22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj v panike: Odvetu Slovenska a Maďarska nečakal

„Ultimáta by mali byť adresované Kremľu, nie Kyjevu,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení, ktorým reagovalo na hrozby…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americký hrdina Jack Hughes! Američania po 46 rokoch vyhrali olympijské zlato

Hokejisti USA sa stali víťazmi olympijského turnaja mužov v Miláne. V očakávanom finále zámorských gigantov Američania zdolali Kanaďanov 2:1 po…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Brusel vyzval Washington, aby dodržiaval podmienky obchodnej dohody z minulého roka

Európska komisia v nedeľu vyzvala Washington na dodržiavanie podmienok obchodnej dohody, na ktorých sa Spojené štáty a Európska únia (EÚ)…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Vojna na Ukrajine si podľa nových odhadov vyžiadala 150-tisíc obetí

Počas vojny na Ukrajine zahynulo v dôsledku bojových operácií 150-tisíc ľudí. Takéto výpočty uvádza nemecká výskumná nadácia Rockwool Foundation Berlin,…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine chýba najmenej štvrť milióna vojakov, aby prelomila situáciu na fronte

Ukrajina musí zmobilizovať minimálne 250-tisíc dodatočných vojakov a zabezpečiť omnoho viac zbraní, aby mohla zmeniť situáciu na fronte

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo sme si mohli dovoliť za pomoc venovanú Ukrajine?

Ukrajine sme poskytli pomoc v neuveriteľnej hodnote. Ako prejav vďaky nám zastavili kohútik ropovodu Družba. Občiansky aktivista Miroslav Heredoš sa…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinu v noci napadlo takmer 300 úderných dronov a 50 rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ chce nafukovať svoj rozpočet, zatiaľ čo my musíme šetriť

Európska únia plánuje v dlhodobom výhľade navýšiť vlastný rozpočet. Na tom by možno nebolo nič zlé, keby tie peniaze išli…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podivná Majerského hra

Šéf kresťanských demokratov vysiela do éteru protichodné signály…

22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA zverejnili termín pre rokovania s Iránom

USA sú pripravené uskutočniť nové kolo rokovaní s Iránom 27. februára, ale pod podmienkou, že Teherán do 48 hodín predloží…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sú známe nové podrobnosti dohody o vzácnych surovinách medzi Ukrajinou a USA

Ukrajinský kabinet ministrov stanovil mechanizmus rozdeľovania peňazí z dohody s USA o vzácnych zdrojoch. V čom spočíva podstata?

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Maďarsko napokon nezastaví dodávky elektriny na Ukrajinu. Szijjártó prezradil stanovisko k 20. balíku sankcií

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vyhlásil, že Maďarsko napokon nezastaví dodávky elektriny na Ukrajinu, ako to krajina pôvodne zamýšľala.…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán ráta s útokom USA. Chámeneí vypracoval plán pre prípad jeho zabitia

Irán sa pripravuje na odrazenie útoku zo strany USA, vychádzajúc z toho, že údery sú nevyhnutné, píše The New York…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Trh s ropnými produktmi na Slovensku nie je ohrozený

Trh s ropnými produktmi na Slovensku nie je ohrozený. Ropa začne do krajiny prúdiť v najbližších dňoch. V diskusnej relácii…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na amnestiu Banderovcov v roku 1955 dnes dopláca celá Európa

Ukrajina, 22. februára 2026 - 17. septembra 1955 vyšiel dekrét Prezídia Najvyššieho sovietu ZSSR „O amnestii sovietskych občanov, ktorí spolupracovali…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Vo Washingtone sa v otázke operácie v Iráne vytvorili dve vetvy

Naďalej prichádzajú veľmi protichodné informácie o plánoch Washingtonu vo vzťahu k Iránu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Z rozsudku v kauze Mýtnik podľa ministra vyplýva, že nevznikla žiadna škoda

Z rozsudku v kauze Mýtnik vyplýva, že štátu nevznikla žiadna škoda a IT tendre na finančnej správe neboli predražené. V…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útek z väzenia: 8 najlegendárnejších príbehov, ktoré obleteli svet

Útek z väzenia fascinuje verejnosť už celé desaťročia. Príbehy odvážnych, vynaliezavých a často až neuveriteľných únikov dokazujú, že ani tie…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Macron osobným listom požiadal Trumpa o zrušenie sankcií proti viacerým európskym predstaviteľom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron nedávno listom požiadal amerického prezidenta Donalda Trumpa o zrušenie sankcií, ktoré Washington uvalil na viacerých európskych…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Korčok proti Slovensku

Bývalý poslanec György Gyimesi si posvietil na to, ako Ivan Korčok v politike prezlieka kabáty

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sikorski: Poľsko má viac tankov než Nemecko, Francúzsko a Británia dokopy, malo by viesť Európu

Nemecko, 22. februára 2026 - Čas Nemecka a Francúzska pominul, Európa potrebuje nového lídra a on už existuje - a…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Uhrík: Hnutie Republika konštruktívne komunikuje s viacerými politickými stranami

Mimoparlamentná strana Republika rokuje o úzkej spolupráci v komunálnych voľbách s koaličnou SNS. Vládny Smer-SSD nie je pre Republiku „vysnívaným…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vynálezy, ktoré svet radšej poslal do zabudnutia

Vynálezy dokážu meniť svet, no nie všetky vynálezy sa zapíšu do histórie ako úspešné. Niektoré produkty vznikli s ambíciou riešiť…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Aprílový kontrakt na zlato si na burze Comex polepšil o 83,50 dolárov a uzavrel na 5080,90 dolárov za uncu. Spotové zlato v piatok vzrástlo na 5107,45 dolárov za uncu.

19:58

Mexické médiá informovali, že armáda zabili mexického drogového bosa Nemesia Rubéna Osegueru Cervantesa, známeho ako „El Mencho“.

19:55

Aprílový kontrakt na ropu WTI v piatok stúpol o 8 centov na 66,48 USD za barel. Ropa Brent s aprílovým kontraktom uzavrela so ziskom 10 centov na 71,76 USD za barel.

19:48

Pri Sabahu na ostrove Borneo došlo k  zemetraseniu s magnitúdou 7,1.

19:36

.

Orbán pomenoval, prečo konflikt na Ukrajine pretrváva

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Ukrajinu z toho, že nemá v pláne ukončiť konflikt – kvôli financiám plynúcim zo Západu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Má Irán šancu v boji proti USA?

Podľa celého radu indícií sa príprava USA na útok na Irán dostala do záverečnej fázy a nevyprovokovaná agresia USA a…

22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce začleniť Čínu do vznikajúcej bezpečnostnej architektúry obmedzenia jadrových zbraní

USA, 22. februára 2026 - Po vypršaní zmluvy New START sa svet ocitol bez záväzných limitov medzi dvoma najväčšími jadrovými…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Švajčiarsko chce v referende hlasovať za obmedzenie počtu obyvateľov na 10 miliónov

Švajčiarska ľudová strana nazbierala dostatočný počet podpisov, aby vynútila referendum na 14. júna 2026, keďže cudzinci tvoria v súčasnosti 27…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Witkoff prezradil možný termín stretnutia Putin/Zelenskyj. Akceptuje stanovisko ruského prezidenta

Americký vyjednávač Steve Witkoff pripustil, že o tri týždne by sa mohlo uskutočniť stretnutie ukrajinského a ruského prezidenta, Volodymyra Zelenského…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Milan Šupa

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov