Šéf kolumbijských vzdušných síl označil prežitie ženy a jej potomka za zázrak. Mariu Nelly Murillovú (18) a jej ročného syna vypátrali záchranári v stredu v departemente Chocó neďaleko miesta, kde havarovalo ich malé dvojmotorové lietadlo Cessna. Žena utrpela zranenia a popáleniny, zatiaľ čo chlapec bol po kolízii v dobrom zdravotnom stave.
“Je to zázrak. Ide o veľmi divokú lokalitu a bola to katastrofálnu nehoda,” uviedol predstaviteľ kolumbijských vzdušných síl, pričom vyjadril presvedčenie, že ročnému chlapcovi musela dodať silu na prežitie duša jeho matky.
Lietadlo – prepravujúce ryby a kokosové orechy z mesta Nuqui na pobreží Tichého oceánu do metropoly departemenetu Quibdo – sa stratilo z radarov civilného letectva po 20 minútach letu. Pátracie tímy hľadali trosky lietadla dva dni, pričom po nájdení havarovaného stroja objavili v jeho kokpite telo mŕtveho pilota. Žena s dieťaťom však boli ďalšie tri dni nezvestní. V stredu našli Murillovú a jej syna približne 500 metrov od miesta kolízie v priekope na brehu miestnej rieky. Príčina leteckého nešťastia nebola bezprostredne známa.