NAŽIVO

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

15:01

Irán v sobotu odpovedal na americko‑izraelské útoky údermi na viaceré americké vojenské zariadenia na Blízkom východe, vrátane základne v Spojených arabských emirátoch. Svedkyňa zo Slovenska uviedla, že výbuch bolo počuť aj v okolí Dubaja.

15:00

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN v reakcii na eskaláciu na Blízkom východe.

Podľa nórskej diplomacie Izrael útokom na Irán porušil medzinárodné právo. Macron na sieti X upozornil, že hrozba vojny medzi USA, Izraelom a Iránom ohrozuje medzinárodnú bezpečnosť a eskalácia sa musí zastaviť.

Macron-jd2026021015
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
14:50

USA nikdy nečelili takému množstvu súčasných útokov na svoje zahraničné základne.

Píše o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenovaného amerického úradníka. Časť rakiet bola však zachytená.

14:30

Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo útok USA a Izraela na Irán za „nevyprovokovanú bezohľadnú ozbrojenú agresiu“.

„USA a Izrael vrhajú Blízky východ do priepasti nekontrolovateľnej eskalácie a podnecujú krajiny, aby si zaobstarali vážne prostriedky proti hrozbám,“ vyhlásilo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie požaduje „okamžité návrat situácie okolo Iránu do koľají politicko-diplomatického urovnania“.

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že „USA a Izrael zaútočili na Irán pod rúškom obnoveného rokovacieho procesu“.

12:09

 

10:30

Masúd Pezeškiján, prezident Iránu, zostáva podľa štátnych médií v bezpečí napriek masívnym izraelsko-americkým útokom na sídla predstaviteľov režimu a armády. Agentúry IRNA a Tasním potvrdili, že je v poriadku. Izrael dal operácii názov Roaring Lion.

Masúd Pezeškiján
Na snímke iránsky prezident Masúd Pezeškiján / Foto: SITA/AP-Angelina Katsanis
10:11

Benjamin Netanjahu označil spoločný zásah Izraela a USA v Iráne za krok, ktorý má eliminovať zásadnú hrozbu zo strany iránskeho režimu. Vo svojom vyhlásení sa poďakoval prezidentovi Donaldovi Trumpovi za jeho „historický prejav vodcovstva“, informuje AP.

Benjamin Netanjahu
Na snímke Benjamin Netanjahu / Foto: TASR/AP-Alex Kolomoisky
10:06

Friedrich Merz označil pokračovanie diplomatických pokusov voči Rusku za zbytočné, pretože podľa neho Moskva odpovedá len ďalšími útokmi na civilné ciele vrátane nemocníc a domovov pre seniorov.

Pred zhromaždením v Hesensku varoval, že Putin sa nesnaží iba o posun ruských hraníc na západ, ale aj o zničenie zárodku demokracie pri svojom pohraničí.

09:16

Počas rozhovorov sprostredkovaných Ománom Irán súhlasil, že nebude vytvárať zásoby obohateného uránu. Podľa ománskeho šéfa diplomacie Badr al‑Búsajdího ide o zásadný moment s potenciálom zabrániť ozbrojenému konfliktu, informuje agentúra AFP.

09:14

Juan Carlos, bývalý španielsky panovník, by sa po päťapolročnom pobyte v Abú Zabí mohol opäť vrátiť do vlasti. RTVE a ďalšie médiá citovali vyhlásenie kráľovského paláca, podľa ktorého by však pred návratom musel zmeniť svoje daňové bydlisko v Spojených arabských emirátoch. Tento krok má zabrániť možným kontroverziám a chrániť povesť monarchie.

09:13

Kaja Kallasová apelovala na Afganistan a Pakistan, aby bezodkladne zastavili útoky a prispeli k upokojeniu situácie. Vo svojom nočnom vyhlásení varovala pred rizikami, ktoré by eskalácia mohla priniesť pre širší región, informuje DPA.

Kaja Kallasová
Na snímke šéfka zahraničnej politiky Európskej únie Kaja Kallasová / Foto: SITA/AP-Virginia Mayo
09:10

Americký prezident Donald Trump odkázal Iráncom, že po skončení zásahu v Iraku by mali prevziať moc vo svojej krajine. Vo videu na Truth Social vyhlásil, že sa blíži „hodina ich slobody“, uviedla Sky News.

08:56

Izraelská armáda vykonala preventívny útok na Irán, píše izraelský „12. kanál“.

Uvádza sa, že boli napadnuté desiatky iránskych objektov. Izrael zároveň útočí na objekty v Libanone, čo už potvrdila aj izraelská armáda.

Minister obrany Izrael Katz vyhlásil, že údery sú zamerané na „odstránenie hrozieb pre štát Izrael“.

07:52

Iránska agentúra Tansim potvrdzuje výbuchy v Teheráne a oznamuje útok Izraela.

07:39

Izraelská armáda oznámila vyhlásenie výnimočného stavu v krajine.

Zavádza sa zákaz vzdelávacích činností, konania zhromaždení a prevádzky podnikov, s výnimkou životne dôležitých sektorov.

07:38

 

07:38

Podrobnejšie vyhlásenie Trumpa o tom, prečo nie je spokojný s včerajšími rokovaniami s Iránom.

Podľa neho Teherán odmieta dať „správnu“ odpoveď na kľúčovú požiadavku Washingtonu.

„Nie sme spokojní s rokovaniami. Proste nechcú vysloviť kľúčové slová: nebudeme mať jadrové zbrane. Musia povedať: nebudeme mať jadrové zbrane. A oni to proste nedokážu. Chcú trochu obohacovať. Nemusíte sa obohacovať, keď máte toľko ropy. Takže som nespokojný s rokovaniami,“ vyhlásil prezident USA.

07:35

Americký štátny tajomník Marco Rubio vyzval Američanov, aby okamžite opustili Irán a zdržali sa cestovania do tejto krajiny.

Tiež požadoval, aby Teherán prepustil všetkých zadržaných amerických občanov.

Trump opäť vyjadril nespokojnosť s priebehom rokovaní s Iránom.

07:18

Boxeri Alexander Usik a Vasyl Lomachenko podporili Sergeja Bubku na pozadí výziev na zavedenie sankcií proti nemu.

„Som úprimne rád, že poznám tohto výnimočného človeka,“ vyhlásil Usik.

„S úctou, legenda!“ napísal Lomachenko.

Pripomíname, že výzvu na zavedenie sankcií proti Bubkovi predniesol z tribúny Rady ukrajinský skeletonista Vladislav Geraskevič.

07:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Lúze sa ustupovať nemá.” Klaus mladší ponížil novinárov

Václav Klaus mladší, jedna z kľúčových osobností vznikajúceho politického hnutia Trikolóra, sa na svojom Facebooku vysmial českým novinárom a portálom, ktoré písali o takzvanej “ruskej trikolóre Klausov”. Poukázal na nízku úroveň českých novinárov

❚❚
.

Portál Forum 24 a novinár Jaroslav Kmenta zverejnili informácie o takzvanej “ruskej trikolóre Klausov”. Novinári obviňujú Václava Klausa mladšieho z toho, že jeho nové hnutie sídli v budove, ktorá patrí človeku s adresou v Moskve.

“A Václav Klaus jr. si zase v celej Prahe ako sídlo svojej strany, ktorá je okrem iného proti NATO – neomylne vyberie barák, ktorý vlastní oligarcha z Moskvy,” napísal Kmenta na svojom Facebooku. K svojmu komentáru pripojil fotografiu, kde Klaus podáva hlásenie do Moskvy. Označil to za vtip.

 

.

Klaus upozornil na vysokú mieru nenávisti, s ktorou sa stretáva on aj ostatní členovia vznikajúceho politického subjektu.

“Miera nenávisti, ktorej sme terčom, nás môže tešiť (boja sa a myslí, že budeme mať úspech), ale často útočia na nevinných ľudí a zhoršuje to demokratické prostredie,” napísal Klaus a dodal: “Zatiaľ sme neurobili ešte nič, okrem toho, že sme (a už je nás 5500 ľudí) využili ústavné právo združovania v politickom zoskupení. To sme si dovolili veľa a veľa “ochrancov demokratických hodnôt” stráca akékoľvek zábrany. Okrem toho sme všetci “ruskí agenti” a Trikolóra sídli u ruského oligarchu. ”

Václav Klaus mladší následne vysvetlil, aká je situácia okolo sídla nového politického hnutia Trikolóra.

“Trikolóra prebieha procesom registrácie na Ministerstve vnútra, tj. zatiaľ nikde nesídli. Funguje Prípravný výbor, ktorý uviedol ako korešpondenčnú adresu Vysočany, kde sídli jeden spolok (think-tank) Centrum pre občianske slobody, ktorý som založil. Ide o veľkú kancelársku budovu (8 poschodí), kde sídlila aj Hospodárska komora ČR a sídlia tu desiatky firiem a organizácií. Centrum tam je 2 roky (našiel som to niekde na sreality.cz) a dôvodom bolo, že to je blízko môjho vtedajšieho bydliska, chodil som 10 metrov odtiaľ na základku, bola a je slušná cena (nie je to veľmi moderná budova), cez ulicu je marketingová agentúra, s ktorou spolupracujeme. Majiteľom budovy je česká firma, ktorú vlastní nejaký Armén (nič proti Arménsku nemám, som tiež členom poslaneckého klubu priateľov Arménska), ktorý podnikal aj v Rusku.

.

Výsledok – “Trikolóra sídli u ruského oligarchu, teda je jasné, že sú to všetko agenti …” Pôvodne sme mali pre trikolóru prichystanú inú adresu, ale teraz mám sto chutí si tam tie kancelárie prenajať u pána Erdynyana. Pretože ustupovať lúze sa nemá,” napísal na svojom Facebooku Klaus.

Zakladateľ hnutia Trikolóra následne poukázal na dvojaký meter mnohých novinárov a politických aktivistov, ktorí si všímajú útoky na migrantov, pokiaľ ide o Arabov či ľudí tmavej pleti. Útokom na iné národnosti ale nevenujú žiadnu pozornosť.

“Sú azda Ukrajinci, Arméni, Gruzínci či Rusi – ktorí u nás legálne bývajú, pracujú, ich deti chodia do českých škôl, ľudia nižšej kategórie ?? Chcete tu mať atmosféru ako v tridsiatych rokoch, že sa u niekoho nenakupuje? Xenofóbne sú len útoky na cudzokrajného lumpa, ktorý znásilní neplnoletú, ale toto naopak je cool?”, pýta sa Klaus politicky motivovaných aktivistov.

Klaus následne položil rétorickú otázku, či by mal prestať chodiť počúvať Českú filharmóniu kvôli tomu, že ju vedie Semjon Byčkov, a či má prestať chodiť do ruského obchodu v Prahe, ktorý príležitostne navštevuje kvôli miestnemu kvalitnému čaju.

“NIE, ani náhodou! Nebudem vašej nenávisti ustupovať. A dúfam, že slušní ľudia tejto krajiny – tiež nie,” uzavrel zakladateľ trikolóry svoj príspevok na Facebooku.

.

 

Václav Klaus mladší nedávno predstavil nové politické hnutie Trikolóra – hnutie občanov. Hnutie bude obhajovať konzervatívne hodnoty, zdravý rozum a záujmy pracujúcich ľudí. Prioritou pre hnutie budú voľby do Poslaneckej snemovne v roku 2021. Subjekt Klaus predstavil v zaplnenom sále kongresového centra Erbia v Prahe, akciu moderoval herec Marek Vašut. Členkou prípravného výboru strany je tiež ďalšia bývalá poslankyňa ODS Zuzana Majerová Zahradníková.

Klaus ml. je český politik a bývalý riaditeľ súkromného gymnázia Porgy a syn českého exprezidenta Václava Klausa. Donedávna bol tiež členom ODS, ale v polovici marca bol zo strany vylúčený. Rovnako tak bol v apríli zbavený aj funkcie predsedu školského výboru.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.

Vojna proti Iránu. Čo sa aktuálne deje

V tomto článku budeme v priebehu nasledujúcich hodín prinášať najčerstvejšie udalosti a informácie týkajúce konfliktu na Blízkom východe. Irán bol…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Útok na dievčenskú základnú školu na juhu krajiny zabil 51 žiačok

Päťdesiatjeden žiakov zahynulo pri údere, ktorý zasiahol školu v provincii Hormozgán na juhu Iránu. Informovala o tom iránska štátna televízia

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba o budúcich voľbách a situácii okolo ropovodu

V budúcich parlamentných voľbách sa súčasný podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba chce uchádzať o hlasy ako…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvý dôsledok útoku na Irán pre Ukrajinu

Vojna USA s Iránom môže spôsobiť nedostatok rakiet pre systémy protivzdušnej obrany, čo ovplyvní vojnu na Ukrajine

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Irán. Izrael sa pokúsil zabiť iránskeho prezidenta. Irán sľubuje drvivú odpoveď

O pokuse o atentát na iránskeho prezidenta Masúda Pezeškjána počas izraelských útokov informuje Clash Report

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlavná otázka sú straty USA. Aký scenár bude mať nová vojna s Iránom

Takže USA a Izrael začali útok na Irán, o ktorom sa už dlho hovorilo

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kde vládol Mojmír sa kryštalizuje

Napriek tomu, že na českej Morave nie je ani jediné nálezisko z obdobia existencie takzvanej Veľkej Moravy, ktoré by zodpovedalo kritériám…

28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Irán vystrelil ceny ropy, Wall Street aj európske burzy reagovali nervózne

Ceny ropy v piatok prudko vzrástli v dôsledku obáv z možného amerického útoku na Irán, zatiaľ čo akciové trhy na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Snažíte sa zbohatnúť? Toto vám pomôže

To, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa…

28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Voľby vyhrávajú naratívy. Takto fungujú tie najtvrdšie

V politike nestačí len charizma a kapitál. Tento základ vyžaduje ešte jednu vec: byť súčasťou „správneho“ naratívu…

28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Lieky na benzínových pumpách? Taký cieľ avizuje Šaško

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa šéfa rezortu Kamila Šaška (Hlas-SD) pracuje na sprístupnení liekov na benzínových pumpách. Vyplýva to z jeho…

28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán spustil odvetný útok na Izrael a americké objekty, zapojili sa aj jemenskí Húsiovia

Izrael, 28. februára 2026 - KSSIR vyhlásil rozsiahlu operáciu proti Izraelu, zapojili sa jemenskí Húsiovia, zaznamenávajú sa odpaly rakiet z…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Epsteinovy čarodějnice

Epsteinova kauza je zajímavá až fascinující z mnoha aspektů. Třeba kvůli otázce, proč je mezi hodně mocnými lidmi tak obrovský…

28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Pri voľbe poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania

Pri voľbách poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania, preto sa dajú úspešne využívať v len krajinách s vysokou politickou kultúrou.…

28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odsouzeni vyhrát…

Pravděpodobnost amerického útoku na Írán opět vzrostla. Většina států vydala varování pro své občany, aby opustili nejenom Írán, ale také…

28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Košice chystajú formulár pre obyvateľov KVP, ktorí si kúpili parkovaciu kartu

Mesto Košice pripravuje formulár pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si už zakúpili parkovaciu kartu. Prostredníctvom neho si vyberú,…

28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kováčik sa po voľbe cíti "dobre a zodpovedne". Kauzy SFZ už rieši polícia a prokuratúra

Médiá v piatok informovali, že polícia a prokuratúra sa už zaoberajú kauzou okolo sporných zmlúv na nákup desiatok tisíc mobilných…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Clinton čelil výsluchu pre väzby na Epsteina, demokrati žiadajú vypočuť aj Trumpa

Bývalý prezident USA Bill Clinton v piatok pred kongresovým výborom poprel akékoľvek pochybenie v súvislosti so svojimi kontaktmi s odsúdeným…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko odhalilo svojim nepriateľom nepríjemné prekvapenie

Rusko, 28. februára 2026 - Posledné vyhlásenia a kroky ruských strategických protivníkov ukazujú, že sa nachádzajú v hlbokom, paralyzujúcom a…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Na Spišskej Kapitule otvorili unikátnu výstavu vernej kópie Turínskeho plátna

V priestoroch Spišské diecézne múzeum na Spišská Kapitula slávnostne otvorili výstavu vernej kópie Turínskeho plátna, jednej z najznámejších relikvií kresťanskej…

28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by vo februári vyhralo PS, nasleduje SMER-SSD a Hnutie Slovensko

Voľby do Národnej rady SR by vo februári vyhralo hnutie PS so ziskom 20,6 percenta. Druhá by skončila strana SMER-SSD…

27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké slovanské dobytie sveta. Všetko bolo inak…

Napadlo vám niekedy, že svetové dejiny v skutočnosti mohli byť celkom iné, ako sa to učíme v škole? Keď začneme…

27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Britské plány okupácie Ukrajiny

Veľká Británia, 27. februára 2026 - „Chcem byť ministrom obrany, ktorý pošle britské vojská na Ukrajinu, pretože to bude znamenať…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Demagógia ako vyšitá

Od svojho nie celkom cieleného vstupu do politiky roku 1990 som mal vždy problém s politickými špičkami strany, v ktorej…

27. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vtipné fotografie, ktoré ukazujú dve strany života

Vtipné fotografie dokonale vystihujú, že život má vždy minimálne dve strany a realita často popiera to, čo sa nám snaží…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj pozval Fica na Ukrajinu, aby prediskutovali „všetky existujúce otázky“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatkovom telefonáte pozval predsedu vlády SR Roberta Fica na Ukrajinu, aby prediskutovali „všetky existujúce otázky.“…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Viacerí reprezentanti USA oľutovali reakciu na Trumpove poznámky o ženskom tíme

Viacerí americkí hokejoví reprezentanti sa ospravedlnili za svoju reakciu na výroky prezidenta USA Donalda Trumpa. Ten počas telefonátu priamo do…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko sa zhodli: Na Ukrajinu bude vyslaná spoločná inšpekcia

Premiér Robert Fico a maďarský premiér sa rozhodli : Na Ukrajinu bude vyslaná spoločná vyšetrovacia inšpekcia. Slovensko a Maďarsko podniknú spoločnú akciu,…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

15:01

Irán v sobotu odpovedal na americko‑izraelské útoky údermi na viaceré americké vojenské zariadenia na Blízkom východe, vrátane základne v Spojených arabských emirátoch. Svedkyňa zo Slovenska uviedla, že výbuch bolo počuť aj v okolí Dubaja.

15:00

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN v reakcii na eskaláciu na Blízkom východe.

Podľa nórskej diplomacie Izrael útokom na Irán porušil medzinárodné právo. Macron na sieti X upozornil, že hrozba vojny medzi USA, Izraelom a Iránom ohrozuje medzinárodnú bezpečnosť a eskalácia sa musí zastaviť.

Macron-jd2026021015
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
14:50

USA nikdy nečelili takému množstvu súčasných útokov na svoje zahraničné základne.

Píše o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenovaného amerického úradníka. Časť rakiet bola však zachytená.

14:30

.

Ktorý oceán je najbúrlivejší a prečo?

Oceán dokáže byť pokojný aj mimoriadne nebezpečný, no existuje jeden, ktorý je medzi vedcami aj námorníkmi považovaný za absolútne najbúrlivejší…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

AfD sa vyhla okamžitému zákazu

Nemecký správny súd v Kolíne včera rozhodol, že vnútroštátna spravodajská služba nemôže klasifikovať pravicovú stranu Alternatíva pre Nemecko ako „pravicovú…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Procházka má potvrdený ďalší titulový zápas v UFC

Vedenie elitnej organizácie UFC oznámilo, že o uvoľnený opasok poloťažkej váhy budú v apríli zápasiť český bojovník Jiří Procházka a…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Premiér žiada vytvoriť skupinu na posúdenie stavu ropovodu Družba

Predseda vlády SR Robert Fico v piatok v telefonáte oznámil ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, že spoločne s maďarským premiérom Viktorom…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny: Maďarsko a Slovensko chcú vyslať komisiu na Ukrajinu, aby preverila stav ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov