Kvalifikácia MS 2018: Španieli strelili osem gólov, v Albánsku prerušili zápas

Bratislava 6. septembra 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alvaro Barrientos)

Na čele D-skupiny sa usadil Wales

Španielski futbalisti vyhrali aj druhý zápas pod vedením nového trénera Julena Lopeteguiho. Na úvod kvalifikácie MS 2018 deklasovali Lichtenštajnsko 8:0. Dvoma gólmi sa na Estadio Reino v Leone prezentovali Diego Costa, Alvaro Morata i David Silva.

Španielsky hráč Diego Costa (v strede) oslavuje gól do bránky Lichtenštajnska vo futbalovom zápase G-skupiny Španielsko -  Lichtenštajnsko kvalifikácie na MS 2018
Španielsky hráč Diego Costa (v strede) oslavuje gól do bránky Lichtenštajnska vo futbalovom zápase G-skupiny Španielsko – Lichtenštajnsko kvalifikácie na MS 2018

V G-skupine nezaváhali ani Taliani, ktorí triumfovali v Haife nad domácim Izraelom 3:1. Hostia viedli po polhodine hry, keď sa presadili Graziano Pelle a Antonio Candreva, ale potom inkasovali a od 55. minúty dohrávali bez vylúčeného Giorgia Chielliniho. Strata bodov pre favorita sa nekonala, gólovú poistku pridal v 83. min Ciro Immobile.

Na čele D-skupiny sa usadil Wales. „Draci“ po presných zásahoch Sama Vokesa, Joea Allena a Garetha Balea, ktorý sa presadil v závere aj z penalty, vyhrali v Cardiffe nad Moldavskom presvedčivo 4:0.

Vstup do eliminačných bojov nevyšiel Gruzíncom. Zverenci slovenského kouča Vladimíra Weissa nestačili na Rakúsko a na Národnom štadióne Borisa Paichadzeho v Tbilisi prehrali 1:2.

Hostia rozhodli o svojom triumfe už v prvom polčase, keď skórovali Martin Hinteregger a Marc Janko. Štvrťhodinu pred koncom síce znížil exportnou bombou spoza šestnástky Jano Ananidze, ale na zisk čo i len bodu to nestačilo.

Zápas Albánsko – Macedónsko nedohrali, v 77. min bol za stavu 1:1 prerušený pre zlé počasie.

V I-skupine sa zrodili tri nerozhodné výsledky 1:1. Kosovo vo svojom historicky premiérovom kvalifikačnom vystúpení remizovalo vo Fínsku, gól hostí strelil v 60. minúte Valon Beriša z pokutového kopu. Chorvátsko sa rozišlo zmierlivo s Tureckom a víťaza nemalo ani meranie síl Ukrajina – Island.

Kvalifikácia MS 2018 – pondelok

D-skupina:

Gruzínsko – Rakúsko 1:2 (0:2)

Góly: 78. Ananidze – 16. Hinteregger, 42. Janko

Wales – Moldavsko 4:0 (2:0)

Góly: 38. Vokes, 33. Allen, 51. a 90.+ Bale (druhý z 11 m)

Srbsko – Írsko 2:2 (0:1)

Góly: 62. Kostič, 69. Tadič (z 11 m) – 3. Hendrick, 81. Murphy

G-skupina:

Albánsko – Macedónsko 1:1 (1:0) – prerušené v 77. min pre zlé počasie

Góly: 9. Sadiku – 51. Alioski

Izrael – Taliansko 1:3 (1:2)

Góly: 35. Ben Haim II. – 14. Pelle, 31. Candreva, 83. Immobile, ČK: 55. Chiellini (Taliansko)

Španielsko – Lichtenštajnsko 8:0 (1:0)

Gól: 10. a 67. Costa, 55. Roberto, 60. Vitolo, 60. a 90.+ Silva, 82. a 83. Morata