NAŽIVO

V jednej zo škôl v Kanade došlo k streľbe, pri ktorej zahynulo najmenej 10 ľudí. Medzi obeťami sú študenti aj dospelí. Asi 25 ľudí utrpelo zranenia rôzneho stupňa závažnosti.

Polícia informovala, že podozrivý strelec bol nájdený mŕtvy. Podľa predbežných informácií sa mohol zabiť. Uvádza sa, že mohlo ísť o ženu.

07:26

Britský minister obrany sľúbil významnú účasť na misii NATO v Arktíde. Misia je zameraná na posilnenie bezpečnosti v oblasti Arktídy zahŕňajúcej Grónsko po opakovaných vyhláseniach prezidenta USA Donalda Trumpa o tom, že chce získať tento ostrov.

07:25

Vláda sa má zaoberať prípravou programu čerpania eurofondov. Ministri majú odsúhlasiť aj návrh ďalšieho postupu v súvislosti s projektom Národného futbalového štadiónu.

07:25

V Sao Paulo bude možné pochovávať domáce zvieratá spolu s majiteľmi. Inšpiráciou pre zákon bol miestny pes Bob Coveiro, ktorý žil desať rokov na mestskom cintoríne po tom, ako tam pochovali jeho majiteľa.

07:24

V Charkovskej oblasti hlásia po ruskom útoku štyri obete. Ruské úrady medzitým uviedli, že protivzdušná obrana odrazila ukrajinský dronový útok na energetickú infraštruktúru a ďalšie ciele v meste Volžskij vo Volgogradskej oblasti v južnom Rusku.

07:23

USA pošlú do Nigérie 200 vojakov na pomoc v boji proti džihádistom. Napriek sporom obe krajiny zvyšujú vojenskú spoluprácu. USA v decembri podnikli pri spoločnej operácii s Nigériou vzdušný útok na militantov v štáte Sokoto na severozápade krajiny.

07:23

Trump zvažuje vyslať druhú loď pre prípad neúspechu rokovaní s Iránom. Spojené štáty a Irán vedú od minulého piatka opätovne rozhovory zamerané na jadrový program Teheránu, ktoré prerušili po 12-dňovej izraelsko-iránskej vojne z vlaňajšieho júna.

07:22

Pred voľbami v Kolumbii uniesli senátorku. Senátorku Aidu Quilcuéovú (53), domorodú aktivistku a držiteľku národnej ceny pre ľudské práva, uniesli okolo obeda neznámi ľudia v jej domovskom regióne Cauca.

07:22

Lietadlo s 55 ľuďmi nezastalo na pristávacej dráhe a skončilo vo vode. Na palube lietadla spoločnosti Starsky Aviation sa nachádzalo 50 pasažierov a päť členov posádky.

07:21

Anglický súd usvedčil Afganca zo znásilnenia 12-ročného dievčaťa. V Nuneatone prípad vyvolal rozsiahle protesty, pretože britské úrady neoznámili imigračný status a štátnu príslušnosť obvinených mužov.

07:20

VEĽKÁ TRAGÉDIA: Pri streľbe na škole a v dome zahynulo desať ľudí. Telo osoby podozrivej z útoku objavili tiež vnútri školy po zjavnej samovražde.

07:19

Spotová cena zlata dosiahla do 13.20 h SEČ 5042,63 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje pokles o 0,4 %.

Včera 19:58

Pytliaci vlani v Krugerovom národnom parku zabili takmer dvojnásobne viac nosorožcov v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Situácia v tomto parku sa zhoršila napriek odstraňovaniu rohov živým zvieratám a testom na detektore lži pre strážcov parku.

Včera 19:46

Európsky parlament väčšinou hlasov zbavil imunity nemeckého europoslanca českého pôvodu Petra Bystroňa v súvislosti s vyšetrovaním možného podvodu. Europoslanca za AfD europoslanci zbavili imunity už tretíkrát v rámci viacerých obvinení.

Včera 19:35

Zdroj zo zdravotníctva pre agentúru TASS uviedol, že Vladimir Alexejev, ktorý bol zranený pri pokuse o atentát 6. februára, je v stabilizovanom stave.

Včera 19:23

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání sa stretol s ománskym sultánom Hajthamom bin Tárikom Ál Saídom. Hovorili o „možnosti dosiahnutia vyváženej a spravodlivej dohody medzi oboma stranami a zdôraznili dôležitosť návratu k dialógu a rokovaniam“.

Včera 19:22

Donald Trump opäť vyslovil hrozby voči Iránu v prípade, že odmietne dohodu o jadrovom programe.

„Irán skutočne chce uzavrieť dohodu. Buď uzavrieme dohodu, alebo budeme musieť pristúpiť k veľmi tvrdým opatreniam. Zvažuje sa možnosť vyslania ďalšieho lietadlového nosiča a dodatočných vojakov do regiónu,“ vyhlásil prezident USA.

Včera 19:10

Cyril Ramaphosa hovoril s Putinom o návrate Juhoafričanov, ktorí boli zlákaní bojovať bojovať na Ukrajine. „Prezident Ramaphosa a prezident Putin prisľúbili podporu pre proces návratu Juhoafričanov bojujúcich po boku ruských síl na Ukrajine,“ uviedla kancelária juhoafrického prezidenta vo vyhlásení.

Včera 18:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Kováčiková dúfa, že nový šéf prokuratúry bude zvolený čo najskôr, mal by to byť prokurátor. Naďalej trvá na tom, že v prípade obvinenia Jankovskej postupovala správne

Prvá námestníčka generálneho prokurátora SR Viera Kováčiková dúfa, že nový generálny prokurátor bude v parlamente zvolený a následne čo najskôr vymenovaný. Uviedla to na dnešnej tlačovej konferencii. Kováčiková od utorka 11. augusta vykonáva v plnom rozsahu práv a povinností funkciu šéfa prokuratúry, keďže bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár o deň skôr skončil vo funkcii

❚❚
.

„Toto moje zastupovanie generálneho prokurátora bude trvať až do zvolenia a vymenovania generálneho prokurátora pani prezidentkou,“ povedala Kováčiková. Zároveň dodala, že medzi prokurátormi je dostatok erudovaných, zdatných a morálne čistých prokurátorov, ktorí by mohli funkciu vykonávať. Dôležité pritom podľa nej je, aby kandidátom na šéfa prokuratúry bol prokurátor. „On (nový generálny prokurátor – pozn. SITA) nebude mať žiadnych 100 dní na zaučenie,“ vyhlásila. Sama sa podľa vlastných slov o funkciu uchádzať nemieni, vie sa však stotožniť s niektorými menami, ktoré sa objavili v médiách.

Kováčiková zároveň hovorila o zámere podať návrh na ústavný súd v súvislosti s návrhom novely zákona o prokuratúre, ktorý prezidentka Zuzana Čaputová vrátila do parlamentu. Komisii generálnej prokuratúry sa podľa nej nepáči, že sa od potenciálnych kandidátov na generálneho prokurátora nevyžaduje justičná skúška. Takisto vidia problém v avizovaných dôvodoch na odvolanie generálneho prokurátora.

Prokuratúru bude Kováčiková podľa vlastných slov viesť tak, aby sa zabezpečil jej riadny chod a dodržiavali sa zákony a predpisy. „Ja počas tejto doby nemienim robiť organizačné a personálne zmeny,“ povedala prvá námestníčka. Dodala, že k takýmto krokom by počas obdobia, v ktorom bude viesť prokuratúru, pristúpila len pokiaľ by si to situácia vyžiadala.

.

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) predpokladá, že poslanci Národnej rady Slovenskej republiky nezmenia názor na novú voľbu generálneho prokurátora. Verí, že prezidentka „nebude chcieť napomáhať tomu, aby generálna prokuratúra ďalej fungovala ako funguje. Cieľom nás ako koalície a nášho politického hnutia je zabezpečiť, aby zákon platil pre každého. Bohužiaľ, videli sme pri Trnkovi a Čižnárovi, že spravodlivosť bola selektívna,“ uviedol dnes po rokovaní vlády Matovič.

Kováčiková v minulosti pôsobila na okresnej aj krajskej prokuratúre v Trenčíne, pričom tieto inštitúcie aj viedla. Funkciu prvej námestníčky generálneho prokurátora zastáva od mája 2019.

Bývalý šéf prokuratúry Čižnár podľa Kováčikovej ostane pôsobiť na generálnej prokuratúre, pravdepodobne na odbore legislatívy a ústavného práva.

 

Dočasná šéfka prokuratúry trvá na tom, že v prípade obvinenia Moniky Jankovskej postupovala správne

.

Prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková trvá na tom, že pri rozhodovaní o sťažnosti obvinenej bývalej štátnej tajomníčky rezortu spravodlivosti Moniky J. postupovala správne. Ako uviedla na dnešnej tlačovej besede, pri rozhodnutiach o sťažnostiach sudcov obvinených v rámci policajnej akcie Búrka mal rozhodovať generálny prokurátor Jaromír Čižnár, ten sa však cítil zaujatý. Rozhodovanie preto prešlo na Kováčikovú. Tá sa stotožnila so stanoviskom, že Monika J. nemusela spáchať trestnú činnosť ako verejný činiteľ, ale mohlo by ísť „len o nepriamu korupciu“.

„Tieto rozhodnutia pripravuje prieskumné oddelenie generálnej prokuratúry,” povedala Kováčiková s tým, že ona sa s rozhodnutím v rozsahu 73 strán stotožnila. Podľa dočasnej šéfky generálnej prokuratúry neexistuje žiadna polemika o tom, či bola Monika J. v čase skutkov, za ktoré je obvinená, verejným činiteľom, keďže zastávala funkciu štátnej tajomníčky. Skutkov sa však nedopustila v súvislosti s výkonom svojej funkcie a právomocí. „K takémuto konaniu nedošlo, pretože ako štátna tajomníčka nemala žiadnu právomoc ani dosah na konkrétneho sudcu, aby rozhodol nejakým spôsobom. A neniesla za jeho rozhodnutie žiadnu zodpovednosť,” zdôraznila Kováčiková.

Kováčiková zároveň uviedla, že s Monikou J. prichádzala v minulosti do služobného kontaktu ako krajská prokurátorka v Trenčíne. „Tento vzťah nemôžem považovať ani za kamarátsky ani za priateľský, ani za nepriateľský. Nijaký,” povedala s tým, že s obvinenou sa nenavštevovali ani nechodili spolu na akcie. „Nikdy som pre ňu nevybavovala nič,” dodala Kováčiková.

Bývalú štátnu tajomníčku Moniku J. zadržali spolu s ďalšími 12 sudcami počas policajnej akcie Búrka, momentálne je väzobne stíhaná. Začiatkom júna sa vzdala funkcie sudkyne.

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.

Bezzásahovosť skončila. Takto vyzerá „volebný režim“ podľa DSA v praxi

Exhibit 7 odhaľuje spúšťače a pravidlá, ktoré sa zapínajú pred voľbami. Má Slovensko vôbec páky na obranu férovosti predvolebnej diskusie?

11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo hľadá pro-ukrajinská propaganda na STVR?

Vedomá a inteligentná manipulácia más je súčasťou demokratického zriadenia – toto napísal Edward L. Bernays vo svojej legendárne knihe o…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallas má pre Rusko tvrdé podmienky

Kaja Kallas má v úmysle požadovať od Ruska zníženie počtu vojakov v rámci urovnania situácie na Ukrajine, informuje agentúra Reuters

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mohlo to skončiť tragicky. Kramár by si mal upratať doma, kým začne znovu vyzývať študentov na protesty

Herecké remeslo predpokladá jeden kľúčový talent: dokázať sa tváriť, že ste niekto iný. Napríklad niekto, kto je lepší, než tí…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Foreign Policy: Kurz generálneho tajomníka vedie NATO k strategickému kolapsu

Americký časopis „Foreign Policy“ publikuje ostrú kritiku generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho a obviňuje ho zo strategickej nekompetentnosti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Prečo Európa nemá vlastný platobný systém?

Rusko aj Čína už dávno pochopili riziko absencie národného platobného systému, zatiaľ čo vazalská Európska komisia sa zaoberala sebazničujúcou zelenou…

11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Trump pripravuje rozsiahle preteky v jadrovom zbrojení

New York Times naznačuje, že po vystúpení z dohody START III sa Trump pripravuje na rozsiahly pretek v jadrovom zbrojení

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusko zaútočilo na najväčšiu rozvodňu na Ukrajine

Rusko v noci zaútočilo na veľkú rozvodňu vo Ľvovskej oblasti

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

A pak se dějí věci…

Tak nám nezaměstnanost vyskočila nad pět procent. Dokonce předčila očekávání analytiků, kteří zároveň rovnou hlásí, že bude hůř, bo naše…

11. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Vlhovej brat otvorene: Urobili z nej princeznú... Už nie sme tak v kontakte

Brat Petry Vlhovej nefiguruje v jej tíme od roku 2022, venuje sa svojej pizzerii a manželke s dcérou. Pred štyrmi…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matematická výzva: Dokážete nájsť konečnú hodnotu rovnice?

Matematická výzva s časovým limitom 11 sekúnd preverí, ako rýchlo dokáže váš mozog analyzovať čísla a hľadať skryté vzorce. Nejde…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

EÚ sprísňuje migračnú politiku. Slovenskí europoslanci prezradili viac

V  Európskom parlamente sa podarilo presadiť historický prvý návrh na sprísnenie migračnej politiky do EÚ. Novinku priblížili slovenskí europoslanci z hnutia…

11. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Pred obnovením kontaktov s Moskvou musí Únia podľa Kallasovej vedieť, čo od nej bude požadovať

Európska únia by si mala ešte pred začiatkom akýchkoľvek rozhovorov s Kremľom ujasniť, aké ústupky bude od Moskvy požadovať na…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Súd odmietol obžalobu na skupinu takzvaných čurillovcov a prípad vrátil prokuratúre

Mestský súd Bratislava I odmietol obžalobu na policajtov okolo Jána Čurillu, takzvaných „čurillovcov“, a prípad vrátil prokuratúre. Informuje o tom…

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Kuzminovej sa dostalo ohromnej podpory zo Slovenska

Anastasia Kuzminová je aktuálne v Miláne už na svojej štvrtej olympiáde, pričom v minulosti získala šesť medailí na ZOH vrátane…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Európe hrozí občianska vojna

Profesor David Betz z King’s College London o hroziacej občianskej vojne v Európe

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Huliakova veľká reforma: Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom a rodičom

Ministerstvo cestovného ruchu a športu plánuje významnú zmenu vo financovaní športu s pracovným názvom Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výborný výkon Hagaru. Slovenský tínedžer postupuje do voľných jázd a prepisuje históriu

Mladý slovenský krasokorčuliar Adam Hagara má za sebou úspešný vstup do zimných olympijských hier v Miláne a Cortine d\'Ampezzo. Mladý…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Hlas-SD a SNS pri hlasovaní Migaľa nepodporili

Poslanci koaličných strán Hlas-SD a SNS sa pri hlasovaní v Národnej rade SR o návrhu na odvolanie ministra investícií, regionálneho…

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament schválil dve kľúčové reformy, ktoré sprísňujú migračnú politiku EÚ

Európsky parlament v utorok schválil dva hlavné texty, ktorých cieľom je sprísniť migračnú politiku Európskej únie a uľahčiť členským štátom…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ponorte sa do napínavého príbehu. Nová kriminálna záhada Sherlocka Holmesa je tu!

Patríte medzi fanúšikov detektívnych záhada legendárneho Sherlocka Holmesa? Máme pre vás dobrú správu! Novinka plná záhad, zvratov a profesora Moriarty…

10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér privítal na úrade vlády rakúskeho spolkového kancelára Christiana Stockera, pridal sa k nim aj Babiš

Predseda vlády Robert Fico privítal rakúskeho spolkového kancelára Christiana Stockera na Úrade vlády SR v Bratislave. Rokovanie s rakúskym kancelárom…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Moskva obvinila Kyjev z poškodenia jadrovej elektrárne v Záporoží

Útok ukrajinskej armády v utorok poškodil Záporožskú jadrovú elektráreň vrátane dvoch externých elektrických napájacích vedení a hlavnej tepelnej prípojky, informoval…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Takáč pre HS: Šimečková fakturovala trikrát to isté, účtovníctvo jej robila poslankyňa PS Jaurová. Zastavme korupciu je čisto politická organizácia, nahrádzajú prácu opozície

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč v rozhovore pre Hlavné správy komentuje výsledky auditu mimovládok. OZ matky predsedu PS podľa neho triplicitne…

10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou podal ústavnú sťažnosť pre rozhodnutia o záchrankovom tendri

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou podal 6. februára ústavnú sťažnosť proti postupu a rozhodnutiam Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO)…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Matovič chváli Žilinku: Je ako vymenený

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je za posledného pol roka ako vymenený a začína hájiť verejný záujem. Povedal to líder opozičného…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

"Môžeme zničiť celý Kaliningrad": poľský papierový generál chváli silu delostrelectva

Poľsko, 10. februára 2026 - Poľsko sa pripravuje na inváziu Ruskej federácie: v krajine sa pripravuje rezerva zvýšenej pohotovosti na…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Público: Podiel dolára na globálnych rezervách dosiahol historické minimum

Dedolarizácia prestala byť abstraktnou myšlienkou a stala sa praktickou reakciou mnohých krajín na ich závislosť od menového systému kontrolovaného USA

10. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V jednej zo škôl v Kanade došlo k streľbe, pri ktorej zahynulo najmenej 10 ľudí. Medzi obeťami sú študenti aj dospelí. Asi 25 ľudí utrpelo zranenia rôzneho stupňa závažnosti.

Polícia informovala, že podozrivý strelec bol nájdený mŕtvy. Podľa predbežných informácií sa mohol zabiť. Uvádza sa, že mohlo ísť o ženu.

07:26

Britský minister obrany sľúbil významnú účasť na misii NATO v Arktíde. Misia je zameraná na posilnenie bezpečnosti v oblasti Arktídy zahŕňajúcej Grónsko po opakovaných vyhláseniach prezidenta USA Donalda Trumpa o tom, že chce získať tento ostrov.

07:25

Vláda sa má zaoberať prípravou programu čerpania eurofondov. Ministri majú odsúhlasiť aj návrh ďalšieho postupu v súvislosti s projektom Národného futbalového štadiónu.

07:25

V Sao Paulo bude možné pochovávať domáce zvieratá spolu s majiteľmi. Inšpiráciou pre zákon bol miestny pes Bob Coveiro, ktorý žil desať rokov na mestskom cintoríne po tom, ako tam pochovali jeho majiteľa.

07:24

V Charkovskej oblasti hlásia po ruskom útoku štyri obete. Ruské úrady medzitým uviedli, že protivzdušná obrana odrazila ukrajinský dronový útok na energetickú infraštruktúru a ďalšie ciele v meste Volžskij vo Volgogradskej oblasti v južnom Rusku.

07:23

.

5 bodov pre vstup Ukrajiny do EÚ. Budapešť reaguje

Brusel vypracoval 5-bodový pán pre vstup Ukrajiny do EÚ. Zároveň siaha na právo veta členských štátov. Bližší pohľad na túto tému…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nápady, ktoré preskočili kapitolu o zdravom rozume

Nápady, pri ktorých má človek pocit, že autor preskočil kapitolu o zdravom rozume, sú dnes na dennom poriadku. Svet je…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

Šimečkova matka mohla byť podľa podpredsedu parlamentu zneužitá, Gašpar sa pýta, kde skončili peniaze

Matka predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku Marta Šimečková mohla byť v kauze dotácií pre Projekt Fórum zneužitá. Myslí ti to…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Za atentátom na generála Alexejeva stoja Ukrajina a Poľsko

Rusko, 10. februára 2026 - Zadržaní za pokus o atentát na generálporučíka Vladimíra Alexejeva, vykonávateľ a jeho komplic, priznali svoju…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump sľuboval prosperitu. Clami však dosiahol opak

Trumpove clá vyšli minulý rok americké domácnosti na 1000 dolárov, píše denník ABC News na základe výskumu The Tax Foundation

10. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Federálna bezpečnostná služba (FSB) Ruskej federácie zadržala tretieho podozrivého z účasti na atentáte na generála Alexejeva

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov