Saná 6. júla (TASR) – Dvaja jemenskí vojaci zahynuli a dvaja ďalší utrpeli zranenia pri explózii nálože pod ich vozidlom. K útoku došlo dnes v metropole Saná. Informovali o tom jemenské bezpečnostné zdroje.
Auto explodovalo na kontrolnom stanovišti. K útoku sa neprihlásila žiadna skupina. Agentúra AP však pripomenula, že militanti z tamojšej odnože teroristickej siete al-Káida útočia na bezpečnostné zložky v rámci kampane proti vláde prezidenta Abda Rabbuha Mansúra Hádího.
Washington považuje túto odnož, známu ako Al-Kájda na Arabskom polostrove, za jednu z najnebezpečnejších na svete. Jemenskej vláde pomáha v boji proti tejto organizácii. Predpokladá sa, že pri útokoch využívajú Američania aj bezpilotné lietadlá.
Varovanie
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.