Jan Kavan

NAŽIVO

Polícia vyšetruje požiar v bytovke na ulici Dvořákovo nábrežie v Bratislave. V jednom z bytov našla mŕtveho muža.

Požiar v bytovke
Požiar v bytovke na nábreží Dunaja / Foto: Facebook/Polícia SR – Bratislavský kraj
Čítať viac | 11:11

Peking opäť odmietol obvinenia, že by od čínskych firiem žiadal „nezákonné“ zhromažďovanie a ukladanie osobných údajov ich používateľov.

Opätovne reagoval na májové rozhodnutie írskej Komisie pre ochranu údajov, ktorá v mene EÚ udelila spoločnosti TikTok pokutu 530 miliónov eur pre porušenie pravidiel ochrany osobných údajov európskych používateľov (GDPR). Informuje agentúra AFP.

11:08

Južná Kórea, Spojené štáty a Japonsko uskutočnili letecké cvičenie v rámci snáh posilniť spoločnú reakciu v prípade jadrového alebo raketového útoku KĽDR. Informuje agentúra Jonhap.

10:57

Fínsko oboznámilo OSN s odstúpením od Ottawského dohovoru o zákaze protipechotných mín, uviedlo fínske ministerstvo zahraničných vecí. Informuje agentúra Reuters.

09:44

Americký prezident Donald Trump plánuje dnes navštíviť štát Texas. V Texase počas prívalových povodní zahynulo najmenej 120 ľudí vrátane desiatok detí. Informuje agentúra AFP.

09:43

Americký prezident Donald Trump vo včerajšom  rozhovore pre stanicu NBC News vyhlásil, že USA budú dodávať zbrane Ukrajine prostredníctvom NATO. Zároveň uviedol tiež, že má v pláne v pondelok urobiť “zásadné vyhlásenie” voči Rusku. Informuje agentúra Reuters.

09:35

Americké ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že čoskoro uskutoční plán na zníženie počtu zamestnancov. Informuje agentúra AFP.

09:27

Americký prezident Donald Trump po prvýkrát od januárového návratu do Bieleho domu pošle zbrane Ukrajine na základe prezidentskej právomoci. Tú často využíval jeho predchodca Joe Biden, uviedli vo štvrtok dva zdroje. Tento krok podľa agentúry Reuters naznačuje nový záujem Trumpa o obranu Ukrajiny.

09:26

Viaceré vládne webové stránky v nemeckej spolkovej krajine Sasko-Anhaltsko boli včera dočasne nedostupné. Išlo o kybernetický útok. Informoval agentúra DPA.

09:18

Britský premiér Keir Starmer prijal pozvanie na stretnutie s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Trump zrejme v najbližších týždňoch pricestuje do Škótska. Pre agentúru Reuters to povedal zdroj oboznámený s plánovaným stretnutím.

09:18
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Jan Kavan exkluzívne pre HS: je zjednodušené a prehnané povedať, že EÚ je vazalom USA

Bol predsedom Valného zhromaždenia OSN a českým ministrom zahraničia. Teraz varuje pred naozaj strašnou vojnou, a preto neváhal s týmto posolstvom vystúpiť na jednom pódiu ani s ľuďmi, ktorých slovenská mainstreamová žumpa nazýva „dezolátmi“

Jan Kavan
Na snímke Jan Kavan
❚❚
.

Pod názvom „Mier na prvom mieste!“ sa v Bratislave v stredu konal mierový pochod za diplomatické riešenie ukrajinského konfliktu (písali sme o tom tu a tu). Keďže mier dnes nie je celkom v móde, mainstreamoví novinári podujatie úplne odignorovali a vykašlali sa aj na príležitosť urobiť rozhovor s niektorým z vzácnych hostí, ktorí sa bratislavského mierového pochodu zúčastnili. Nám sa však podarilo položiť pár otázok Janovi Kavanovi, bývalému ministrovi zahraničných vecí a podpredsedovi vlády Českej republiky, ktorý bol v rokoch 2002 – 2003 aj predsedom Valného zhromaždenia OSN. Téma bola jasná: možnosť mierového riešenia vojny na Ukrajine.

 

Hlavné správy: Mali ste veľmi pekný prejav, v ktorom ste tak ako aj viacerí ďalší rečníci spomenuli kľúčovú úlohu diplomacie pri urovnaní konfliktu na Ukrajine. Vidíte nejaký realistický mechanizmus, ktorým by sa dalo dosiahnuť, aby obidve strany sporu, teda Rusko aj Spojené štáty, našli nejaký kompromis?

.

Kavan: Uznávam, že v súčasnej situácii to je veľmi ťažká úloha, zvlášť kvôli situácii na bojisku. Na druhej strane však nevidím žiadnu alternatívu, pretože je naivné sa domnievať, že súčasná ukrajinská protiofenzíva môže viesť k porážke Ruska. Môže však dokázať inú vec: vyprovokovať prezidenta Putina, ktorý si nemôže dovoliť prehrať, aby vyhlásil nielen tú terajšiu čiastočnú mobilizáciu, ale aby vrhol skutočne veľké vojenské sily proti Ukrajine, aby si zachránil reputáciu, ale aj bezpečnosť vlastnej krajiny.

Teda tak, ako som povedal aj vo svojom prejave, neexistuje vojenské riešenie. Je však zložité prehovoriť obidve strany, aby si sadli k vyjednávaciemu stolu. Zvyčajne má záujem o diplomatické riešenie tá strana, ktorá sa domnieva, že má na to výhodnejšie podmienky vytvorené situáciou na bojisku. Takáto situácia tu dnes nie je, ale som presvedčený, že keby Spojené štáty a Európska únia pochopili, že vojenské riešenie neexistuje, a že pokračovanie vojny poškodzuje aj ich samotných – a to nielen tým, že do toho dávajú všetky svoje zbrane, ale aj výslednou energetickou situáciou, zdražovaním, chudobou vlastného obyvateľstva – tak by mohli pochopiť, že je aj v ich záujme vytvoriť diplomatický a ekonomický tlak na obe strany sporu a dotlačiť ich k jednaniam. A to si myslím, že je v ich možnostiach.

 

Hlavné správy: Určite to môžu kedykoľvek urobiť prinajmenšom v prípade Ukrajiny – ak by Ukrajina bola pod hrozbou, že nebude dostávať západné zbrane, musela by rokovať, pretože bez tých zbraní by nemala šancu Rusku odolávať…

Kavan: To je jasné aj prezidentovi Zelenskému. Ale aj Moskva dnes vidí, že ich pôvodná predstava, že to bude akýsi „blitzkrieg“, že za pár dní ovládnu Kyjev a budú si diktovať politické podmienky, bola naivná. Ja si síce nemyslím, že oni chceli ovládnuť celú Ukrajinu – oni chceli predovšetkým východ a juh – ale domnievali sa, že to bude pre nich jednoduché. Teraz vidia, že nie je.

.

A preto by teraz mohli obidve strany pochopiť, že naopak, je v ich záujme ukončiť tú vojnu, znížiť vlastné výdavky a zastaviť umieranie vlastných ľudí na bojisku. Že tie straty sú citeľné, to je vidieť aj v Rusku, preto urobili aj tú čiastočnú mobilizáciu, pretože im chýbajú ľudia.

A preto si myslím, racionálne vzaté, že sú tu silné argumenty pre to, aby bolo obnovené vyjednávanie, ktoré pred niekoľkými mesiacmi prebiehalo v Istanbule. Nie je náhodné, že ruská strana nedávno, keď teraz na bojisku nie je na tom práve dobre, pripomenula ukrajinskej strane podmienky, ktoré si Ukrajinci kládli vtedy v Istanbule. Teraz už to Zelenský odmieta – lenže hoci obidve strany majú úplne rozdielne predstavy o podmienkach dohody, dôležité je, aby obe strany dospeli k názoru, že sa o tom musia rozprávať pri vyjednávacom stole a nie na bojisku.

Tam môžu začať s rozdielnymi politickými predstavami, ale to už potom je na moderátoroch – tí su v tomto prípade nevyhnutní, nie je možné, aby to bolo iba bilaterálne jednanie – aby vytvorili atmosféru, kde sa tie predstavy na nejakom kompromise stretnú. A kompromis to určite bude. Bude to bolestný kompromis, ktorý nebude výhodný pre žiadnu zo strán, ale je absolútne nevyhnutný.

protivládny protest
Na snímke účastníci protivládneho stretnutia občanov SR na Hodžovom námestí 20. septembra 2022 v Bratislave

 

Hlavné správy: Spomínate moderátorov. Kto by podľa vás mal do tohto procesu vstupovať:

.

Kavan: z Európy to určite bude musieť byť Francúzsko a Nemecko, potom Spojené štáty, a s najväčšou pravdepodobnosťou aj Turecko, pretože aj Erdogan má záujmy na oboch stranách.

To nebudú jednoduché ani rýchle jednania, ale moderátori môžu v čase vytvoriť priestor na nájdenie riešenia. Ja si myslím, že tie rokovania sa nakoniec skončia niekde na princípoch podobných Minským dohodám.

Čím dlhšie bude trvať, kým aktéri pochopia, že niet inej cesty, tým horšie pre tie jednotlivé krajiny. Tým viac ľudí zomrie, tým väčšia bude deštrukcia, tým viac peňazí to bude všetkých stáť. Iná možnosť neexistuje.

 

Hlavné správy: Aká je podľa vás pozícia EÚ v tejto veci? Mnohí ľudia to vnímajú tak, že EÚ je iba kolóniou Spojených štátov a ako taká nemá svoj manévrovací priestor príliš veľký. A že dokonca tá vojna je zo strany USA snahou oslabiť nielen Ukrajinu a Rusko, ale aj Európsku úniu.

Kavan: To ste povedali naraz niekoľko vecí, ktoré spolu nie úplne súvisia. Nemyslím si, že EÚ je v tejto chvíli vyslovene americkým vazalom, to je zjednodušené a prehnané. Ale že tu sú isté aspekty takéhoto správania, o tom niet pochýb. EÚ dnes nemá odvahu sa brániť americkému tlaku, ktorý je obrovský. Táto vojna však nie je pre EÚ výhodná – je výhodná pre amerických zbrojárov, pre americký energetický priemysel, pre vývozcov skvapalneného plynu, ale nie je výhodná pre EÚ.

Je najvyšší čas, aby sa EÚ nad sebou zamyslela. Napriek tomu, že si nemyslím, že EÚ je vyslovene americkým vazalom, mala by konečne nájsť v sebe odvahu začať presadzovať vlastné záujmy. V minulosti to trošku robil prezident Macron, ale v poslednom čase sa mi zdá, že zase akosi ustupuje.

Ale aj tu si myslím, že zhoršujúca sa energetická situácia Európy, plus to, že už kopu zbraní, ktoré európske národné štáty potrebovali na vlastnú obranu, už dali na Ukrajinu, že to predstaviteľov EÚ donúti sa zamyslieť a hľadať nejaký kompromis. Aj napriek tomu, že to nebude jednoduché. A jednoduché to nebude práve preto, že budú pod americkým tlakom, aby tú vojnu ďalej udržiavali.

Ivan Lehotský

Súvisiace články:

.

Osobnosti vyzvali na diplomatické riešenie vojny na Ukrajine

Čo bude so zbraňami, ktoré posielame na Ukrajinu? Čo politikom odkázala 93-ročná účastníčka mierového pochodu?

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Lipták

Miroslav Urban

Marek Brna

Branislav Čech

Milan Šupa

René Pavlík

.
.
.

“Hanba kam pozriete!” Sulík pre HS o fiasku EXPO Osaka, grandióznom zlyhaní na čele s Dankom a klamstvách exministra Naďa

Približne rok a štvrť už Richard Sulík nie je predsedom SaS a v septembri uplynie rok, odkedy sa vzdal aj…

11. 07. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina a Veľká Británia podpísali “historickú dohodu”

Včera britská vláda schválila financovanie výroby piatich tisíc rakiet proti „Šahidom“. Je to naplánované na 19 rokov

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov o rokovaniach: “Očakávajte veľké prekvapenia”

„Očakávajte veľké prekvapenia,“ povedal Lavrov o novom návrhu Ruska v súvislosti s Ukrajinou

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koalícia ochotných prijala konkrétne kroky pre nasadenie vojakov na Ukrajine

V Paríži bude zriadené veliteľstvo mnohonárodných síl, ktoré budú pripravené na nasadenie na území Ukrajiny po ukončení bojových operácií

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Festival za všetky peniaze: Ako sa z POHODY stala štátom dotovaná ideologická tribúna

Festival POHODA roky poberá verejné dotácie, hoci spája hudbu s politikou jednej hodnotovej orientácie. Najväčšiu pomoc dostal za liberálnych vlád,.…

11. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Veľmi zlý pocit z cirkusu okolo Národných obranných síl. “Smeruje to k vojne, k tej Veľkej vojne proti Rusku,” reaguje exposlankyňa

Pred desiatimi dňami vstúpil do platnosti zákon o Národných obranných silách SR. V podstate ide o zvýšenie počtu vojenských záloh,…

11. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hodnoty? Lexmann to na vás celú dobu iba hrala

Zrada, zrada, zrada. Slovenskí europoslanci, ktorí sa doma tak oháňajú bojom proti korupcii, teraz zachránili Leyenovej rozkývanú stoličku

11. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto chýba v Globálnej väčšine a prečo

Prinášame vám preklad článku Alexandra Dugina, ktorý vyšiel na portály InoSMI

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Akú brázdu vyoral bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta počas svojho funkčného obdobia?

Dňa 20. mája 2025 Dr. Jánovi Šikutovi, PhD. uplynulo päťročné obdobie na poste predsedu najvyššieho súdu, na ktorý nastúpil po…

11. 07. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Odhalili čo nechceli. Výsledok odvolávania Leyenovej je smutnou správou pre nás všetkých

Hlasovanie o odvolaní predsedníčky EK von der Leyenovej treba chápať a vnímať v širšom kontexte. Nebolo a nie je to…

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ideologie přepisuje diagnózy: Zneužívání psychologie ve službách trans aktivismu

Z psychiatrie se stal nástroj propagandy

11. 07. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci Bundestagu musia odstrániť z kancelárií dúhové vlajky. „Nie je to cirkusové šapitó,“ reaguje Merz

Vedenie nemeckého parlamentu nariadilo poslancom, aby odstránili dúhové vlajky vystavené vo svojich kanceláriách. Odvolalo sa pri tom na parlamentný poriadok.…

11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Zakarpatskej oblasti Ukrajinci nezákonne unášajú a zadržiavajú mužov

Josip Babič, zadržaný muž zo Zakarpatska, uviedol, že ho odviezli do pohraničných kasární v Čope, kde ho od 28. júna…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Koalíciu čaká najväčšia skúška

Schválenie štátneho rozpočtu na budúci rok bude najväčšou skúškou koalície. Treba však dospieť k dohode a návrh schváliť v parlamente.…

11. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 07. 2025 | Aktualizované 11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Aktualizované 11. 07. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Lékařská etika pod tlakem: Proč lékaři raději odešli, než aby mrzačili děti

Moderní západní medicína čelí hluboké morální krizi

11. 07. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

EÚ a Slovensko podporia obnovu Ukrajiny novými zárukami a grantmi

Európska komisia spolu s vládami Ukrajiny a Talianska spustili v Ríme nové programy na podporu obnovy a rekonštrukcie Ukrajiny. Aj…

11. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Nadějný příslib…

Tak nám europarlament NEODVOLAL Uršulu Leyenovou. Ale to se dalo čekat. Evropa je pořád ještě bohatý kontinent , a tím…

11. 07. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Jedna úloha, (ne)jedno fiasko: Fotografie ľudí, ktoré vás bez pochýb rozosmejú

Jedna úloha, jedno fiasko: Fotografie ľudí, ktoré vás bez pochýb rozosmejú! Život si

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Minister Blanár uletel. Bratať sa s Izraelom je zlý vtip

Izrael vyhlasuje, že obyvateľov Palestíny treba „koncentrovať” v „humanitárnych” táboroch…

10. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Projekt Zachráňme životy: Desať nových dôvodov na radosť za prvý polrok 2025

Projekt Zachráňme životy priniesol za prvých šesť mesiacov roku 2025 veľa radosti. Vďaka podpore darcov sa narodilo desať zdravých detí,…

11. 07. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Fascinujúce fotografie na spríjemnenie akéhokoľvek dňa v týždni!

Fascinujúce fotografie na spríjemnenie akéhokoľvek dňa v týždni: Len pred niekoľkými dňami zasiahol Zem asteroid. Nebojte sa, to sa stáva…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Svätá Amália

Patrónka proti bolesti rúk, modrinám a horúčke

11. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 07. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Smrteľná chyba na diaľnici: Prečo sa nesmie schovávať pod nadjazdom počas búrky

11.07.2025 Redakcia Auto trendy Keď sa na obzore zjavili tmavé mraky a začalo krupobitie, vodiči na diaľnici urobili fatálnu chybu.…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Premiér reagoval na vyhlásenie nemeckého kancelára Friedricha Merza

Nemecký kancelár Friedrich Merz žiada slovenskú vládu, aby prestala blokovať prijatie 18. sankčného balíka proti Ruskej federácii. Premiér SR Robert…

10. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Jednoduché triky, ktoré nám pomôžu vyhrať v živote

Ide mi o to, aby som si uľahčil život, chcem vyhrať. Nebudem sa za to ospravedlňovať. Ani trochu. Takže vždy,…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Trump povedal, že zverejnenie materiálov z trestného konania proti Epsteinovi by mohlo „zničiť“ nevinných ľudí

Trump povedal, že zverejnenie materiálov z trestného konania proti Epsteinovi by mohlo „zničiť“ nevinných ľudí, píše Newsweek

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny EÚ nechcú odovzdať svoje systémy Patriot Ukrajine

Krajiny EÚ nechcú odovzdať svoje systémy Patriot Ukrajine, povedal Rubio

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Afganský heroín. Ako CIA postavila Starý svet „pred mušku“

USA, 10. júla 2025 - V poslednej výročnej správe Európskej agentúry pre drogy sa neuvádza žiadna zmienka o príčinách zvýšenia…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Europoslanci veľkou väčšinou hlasovali proti návrhu na vyslovenie nedôvery Von der Leyenovej

Európsky parlament vo štvrtok zamietol návrh na vyslovenie nedôvery predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej, ktorý iniciovala pravica a…

10. 07. 2025 | Aktualizované 10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Aktualizované 10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký vodca vyzval Fica, aby sa prestal vzpierať a Putinovi odkázal: "nevzdáme sa"

Nemecko, 10. júla 2025 - \"Koalícia ochotných\" sa dohodla na kľúčových otázkach plánu \"v prípade dlhodobého prímeria\": \"V prípade dlhodobého…

11. 07. 2025 | 0 komentárov

Ako dopadlo stretnutie medzi Lavrovom a Rubiom?

Stretnutie medzi Lavrovom a Rubiom sa skončilo, uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj potvrdil, že ukrajinský veľvyslanec v USA bude vymenený

Zároveň potvrdil, že minister obrany Umerov bol zvažovaný ako jedna z možností výmeny

10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko dnes v noci podniklo masívny útok dronmi a raketami na Kyjev a región

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

10. 07. 2025 | Aktualizované 10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
10. 07. 2025 | Aktualizované 10. 07. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Lipták

Miroslav Urban

Marek Brna

Branislav Čech

Milan Šupa

René Pavlík

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov