NAŽIVO

Hovorkyňa francúzskej vlády Maud Bregeonová vyhlásila, že obchodná dohoda medzi EÚ a Mercosur stále nie je pre Francúzsko prijateľná v jej súčasnej podobe.

Včera 20:21

Orbán v reakcii na opozičné výzvy na zmenu postoja k prisťahovalectvu uviedol, že v otázke migrácie neexistuje v Maďarsku žiadny kompromis.

Včera 20:13

Kallasová vyhlásila, že hybridné útoky predstavujú pre EÚ mimoriadne nebezpečenstvo. Po sérii incidentov v Poľsku vyzvala na jednotu eurobloku.

Včera 18:54

Päť jemenských zdrojov z prostredia vlády informovalo agentúru AFP, že USA požiadali Jemen, aby sa pripojil k medzinárodným silám, ktoré by sa podľa Trumpovho mierového plánu mali nasadiť v Pásme Gazy.

Včera 18:06

Nemecká vláda podporila legislatívu, ktorá by armáde umožnila reagovať na neoprávnený pohyb dronov vo vnútroštátnom vzdušnom priestore, a to aj zostrelením.

Včera 17:59

Erdogan sa v Ankare stretol so Zelenským. Vyzval na obnovenie rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou v Istanbule, avšak v „komplexnejšom rámci“.

Včera 17:59

Server hvg.hu uviedol, že maďarské verejnoprávne médiá sa chystajú osloviť kandidátov na primárne voľby strany TISZA sériou otázok ladených na vládnu propagandu.

Včera 17:57

Prezident Poľska pripravuje pôdu pre vystúpenie krajiny z EÚ — šéf poľského ministerstva zahraničných vecí Sikorski.

„Naznačovať, že európska integrácia je sprisahaním proti Poľsku, nepomáhate ani EÚ, ani Poľsku. Pripravujete psychologickú a politickú pôdu pre vystúpenie z Európskej únie“, — vyhlásil, keď sa obracal na prezidenta Navrockého.

Včera 17:40

Kosovský parlament nezvolil za premiéra Glauka Konjufcu, ktorého do funkcie navrhla strana Sebaurčenie.

Včera 17:03

Agentúra Reuters potvrdzuje, že zajtra vysokopostavení americkí vojaci oznámia Zelenskému v Kyjeve mierový plán, ktorý USA diskutovali s Ruskom.

Stane sa tak na stretnutí Zelenského s ministrom armády USA Danielom Driscollom a náčelníkom štábu Randym Georgom. Obaja už dnes pricestovali do hlavného mesta Ukrajiny.

Včera 17:02

Francúzska ministerka Monique Barbutová vyhlásila, že vlády krajín sveta sú stále ďaleko od dosiahnutia dohody v rámci klimatických rokovaní COP30 v Brazílii.

Včera 16:46

Dopravu na výjazde z Bratislavy do Senca v stredu popoludní komplikovala nehoda na diaľnici D1. V ľavom pruhu sa tam zrazili tri autá. Vodiči sa napriek odstráneniu nehody zdržia približne hodinu. Na sociálnej sieti o tom informovala Zelená vlna STVR. „Na výjazde z Bratislavy do Bernolákova po starej Seneckej ceste zdržanie hodinu a pol,“ upozornil dopravný servis.

Včera 16:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Futbalisti Portugalska sa stali víťazmi EURO 2016. Portugalsko získalo svoj prvý majstrovský titul po výhre nad Francúzskom

Futbalisti Portugalska sa stali víťazmi EURO 2016

❚❚
.

Zverenci trénera Fernanda Santosa získali slávny pohár Henriho Delaunaya, ktorý sa im nepodarilo ukoristiť v roku 2004 na domácom šampionáte po finálovej prehre 0:1 s Gréckom. Majstrovské chúťky “selecaa” nenarušilo ani zranenie ich kapitána Cristiana Ronalda, ktorý v 25. minúte pre problémy s kolenom musel prenechať miesto na ihrisku Ricardovi Quaresmovi.

Slabou útechou pre Francúzsko je, že malo vo svojom strede najlepšieho strelca finálového turnaja. Útočník Atletica Madrid Antoine Griezmann nastrieľal šesť gólov a získal Zlatú kopačku.

.

 Finále EURO 2016 (Saint-Denis):

Portugalsko – Francúzsko 1:0 po predĺžení

Gól: 109. Eder. Rozhodovali: Clattenburg – Beck, Collin (všetci Angl.), ŽK: Cedric, Mario, Guerreiro, W. Carvalho, Patricio – Umtiti, Matuidi, Koscielny, Pogba, 75.868 divákov.

Zostavy a striedania:

Portugalsko: Patricio – Cedric, Pepe, Fonte, Guerreiro – W. Carvalho – Sanches (79. Eder), A. Silva (66. Moutinho), Mario – Nani, Ronaldo (25. Quaresma)

.

Francúzsko: Lloris – Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra – Pogba, Matuidi – Sissoko (110. Martial), Griezmann, Payet (58. Coman) – Giroud (78. Gignac)

Oba tímy nastúpili v najsilnejších zostavách, Francúzi vzhľadom na predošlé výsledky na turnaji v pozícii viac než miernych favoritov. Potvrdil to už vstup do zápasu, v ktorom pôsobili aktívnejším dojmom a zdobila ich akurátna bojovnosť a agresivita v osobných súbojoch. Portugalčania si nevedeli poradiť s vysokým napádaním, z ktorého vyplynuli dve francúzske pološance v ťažkých palebných pozíciách. Lobovaná hlavička Griezmanna v 10. minúte však už mala gólové parametre, Patricio ju musel s námahou vyškriabať na roh. Portugalčania sa nevedeli vymaniť spod tlaku, horko-ťažko si aspoň trikrát po sebe vedeli presne prihrať a výlet na súperovu polovicu bol pre nich dlhé minúty utópiou. Prispelo k tomu aj zranenie ich kľúčového hráča Ronalda, ktorý si nechal po štvrťhodine ošetriť koleno po bolestivom súboji s Payetom. Po chvíľke sa síce kapitán “selecaa” vrátil na trávnik so zatejpovaným problémovým miestom, no uplynulo len niekoľko desiatok sekúnd a smerom k lavičke signalizoval, že nebude môcť pokračovať. So slzami v očiach ho na nosidlách vyniesli z hracej plochy a misia portugalského tímu pokračovala už bez neho s Quaresmom na hrote. Medzitým bol v dobrej šanci Sissoko, ktorý sa ako tank prehnal súperovým defenzívnym blokom, ale v koncovke sa unáhlil a vypálil nad bránu. V 34. minúte už do priestoru troch žrdí aktívny francúzsky stredopoliar trafil, ale našiel iba pripraveného Patricia. Po Ronaldovom odchode sa hra v poli prekvapujúco vyrovnala. Portugalčanov jeho absencia evidentne zomkla a v závere polčasu dokonca predviedli niekoľko ofenzívnych náznakov, no najmä ich defenzíva nebola až taká preťažená.

 Na snímke vľavo portugalský útočník Eder strieľa víťazný gól vo finále ME vo futbale Portugalsko - Francúzsko v Saint Denis 10. júla 2016
Na snímke vľavo portugalský útočník Eder strieľa víťazný gól vo finále ME vo futbale Portugalsko – Francúzsko v Saint Denis 10. júla 2016

V úvode druhého polčasu stuhla portugalským priaznivcom krv v žilách po Naniho avíze zdravotných problémov. Výpadok druhého ofenzívneho lídra by pre mužstvo trénera Fernanda Santosa znamenal malú pohromu, po chvíli však zapojením do hry zažehnal všetky obavy. V tom čase bol jeho tím vyrovnaným sparringpartnerom “domácim”, ktorých útočná aktivita z úvodnej 45-minútovky ochabla. Portugalčania sa vpred tiež nehrnuli, hra sa odvíjala medzi šestnástkami a finálový súboj zhruba na 20 minút stratil na iskre. V 66. minúte prišla ako blesk z jasného neba obrovská šanca Francúzska, center striedajúceho Comana však Griezmann nezakončil hlavou podľa predstáv a zblízka poslal loptu nad bránu. Coman priniesol oživenie, po jeho ďalšej priamočiarej akcii mal príležitosť Giroud, lenže z uhla bol oproti Patriciovi v nevýhodnej pozícii a portugalský brankár ho vychytal. Francúzi v tom čase už opäť obliehali obranný val súpera, s jeho dobytím mal pomôcť súbojový hrot Gignac ako náhrada za Girouda. Domáci si však museli dať pozor aj na zadné dvierka, dôkazom čoho bol strieľaný a prekvapujúci center Naniho, ktorý Lloris s námahou vyškriabal spod brvna do bezpečia a následne si poradil aj s akrobatickou strelou Quaresmu. Gólom sa neskončila ani delovka Sissoka, ktorému lopta ideálne sadla na kopačku a z 25 metrov prinútil Patricia k vymršteniu sa k pravej žrdi. Predĺženie mohol odmietnuť v druhej minúte nadstavenia Gignac, ktorý kľučkou oklamal Pepeho a zblízka poslal loptu do žrde, následne číhajúcemu Griezmannovi chýbali dva kroky, aby zachytil jej trajektóriu a dorazil ju do siete. Prvýkrát v histórii ME sa stalo, že vrchol šampionátu dospel do predĺženia za bezgólového stavu.

Predĺženie sa nieslo v znamení ostrých osobných súbojov, ktoré hlavný rozhodca Clattenburg bez milosti trestal žltými kartami. Aktéri finále už toho mali “plné zuby”, uchyľovali sa čoraz viac k nečistým zákrokom. Rozdiel v skóre tak mohli najreálnejšie priniesť prekvapivé ťahy striedajúcich hráčov. Po jednom z nich mohol byť hrdinom Eder, ktorý v 104. minúte pohotovo zareagoval po rohu svojho mužstva a Llorisa prinútil k reflexívnemu zákroku. V 108. minúte Guerreiro poslal loptu ponad múr do brvna po priamom kope, ktorý rozhodca prisúdil Portugalčanom omylom za neexistujúcu ruku Koscielneho. Už o niekoľko sekúnd prišiel rozhodujúci okamih finále. Osamotený Eder tieňovo bránený súperovými hráčmi si naviedol loptu až k šestnástke a odhodlal sa k strele, na ktorú Lloris nedočiahol a tá zapadla ukážkovo k pravej žrdi – 1:0. Francúzi v závere vrhli sily do útoku, ale ich snaha o vyrovnanie vyznela kŕčovito. Namiesto osláv sa tak krajina organizátora zahalila do obrovského smútku.

 

.

Prvé ohlasy zahraničných médií na triumf Portugalska

L’Equipe: “Na zaplakanie. Výber Francúzska prehral v nedeľu večer s Portugalskom vo finále domáceho EURO. Hrobárom francúzskych nádejí bol útočník Éder z Lille. Francúzi vďaka nemu nezískali tretiu trofej pre majstra Európy. Portugalčania nezdolali Francúzsko 41 rokov, ale načasovali si dokonale prelomenie tejto série.”

BBC: “Portugalsko zlomilo srdce Francúzsku. Víťazi dokázali prekonať skorú stratu kapitána Cristiana Ronalda, zdolali domácich vo finále EURO 1:0 po predĺžení a získali ich prvý titul majstrov Európy vďaka skvelej strele Édera v extračase.”

DPA: “Portugalsko po dráme so zraneným Cristianom Ronaldom ukradlo prvý európsky titul a šokujúco zdolalo vo finále domáce Francúzsko. Nedeľňajšiu finálovú detektívku v Paríži rozhodol žolík Éder. Équipe Tricolore s najlepším strelcom ME Antoine Griezmannom nepridalo tretí európsky titul po rokoch 1984 a 2000.”

AP: “Portugalsko vyhralo EURO 2016 vďaka gólu náhradníka Édera v predĺžení. Jeho strela z diaľky prekonala brankára Francúzska Huga Llorisa a znamenala pre Portugalsko prvý kontinentálny titul napriek strate zraneného kapitána Cristiana Ronalda. Éder sa zbavil Laurenta Koscielneho v 109. minúte a vystrelil priamo do francúzskych sŕdc.”

sport.idnes.cz: “Finále EURO rozhodol náhradník. Futbalové majstrovstvá Európy prvýkrát vyhralo Portugalsko. Vo finále zdolalo domáce Francúzsko 1:0 po predĺžení vďaka vydarenej strele z diaľky náhradníka Édera. Pri vrchole šampionátu chýbal Cristiano Ronaldo, ktorý musel pre zranenie striedať v prvom polčase.”

 

Štedrá UEFA odmenila Portugalsko rekordnou prémiou 25,5 milióna eur

Po EURO 2016 vyplatí Európska futbalová únia (UEFA) rekordnú prémiu víťazovi šampionátu. Na účet Portugalského futbalového zväzu pribudne vďaka triumfu reprezentácie na finálovom turnaji vo Francúzsku suma 25,5 milióna eur.

Mužstvo vedené kapitánom Cristianom Ronaldom si mohlo zarobiť celkovo 27 miliónov eur, za tri remízy v skupinovej fáze s Islandom (1:1), Rakúskom (0:0) a Maďarskom (3:3) však zinkasovali Portugalčania len 1,5 milióna namiesto troch miliónov eur.

.

Francúzsko si vďaka dosiahnutým výsledkom a finálovej účasti na šampionáte prilepší o 23,5 milióna eur. Rovnakú sumu získali v roku 2012 Španieli, ktorí vystúpili na kontinentálny trón.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

Miroslav Urban

.
.
.

USA tajne rokujú s Ruskom o mieri. Na povrch sa dostáva 28-bodový plán

Washington v spolupráci s Moskvou tajne vypracoval 28-bodový plán na ukončenie konfliktu na Ukrajine. Portál Axios vypátral návrhy, ktoré by…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump má nový mierový plán. Čo zajtra oznámia Zelenskému?

Na pozadí korupčného škandálu, ktorý vypukol v Kyjeve okolo najbližšieho okolia Zelenského, ako blesk z jasného neba zaznela informácia viacerých…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podľa prieskumu CSV pri infostate by v parlamentných voľbách zvíťazilo PS, Hlas porástol

Zber dát sa realizoval od 3.11. do 7.11. 2025 na vzorke 1109 respondentov. Technika zberu dát: osobný rozhovor . Súbor…

19. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Správny súd zrušil personálny rozkaz o postavení Pavla Ďurku mimo služby, informoval Kubina

Správny súd v Bratislave v stredu zrušil personálny rozkaz, ktorým minister vnútra Matúš Šutaj Eštok postavil mimo služby vyšetrovateľa bývalej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hrošia koža ukrajinskej premiérky. Na pozadí korupčného škandálu žiada ďalšie miliardy

Maďarský denník Mandiner konštatuje, že ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková musí mať hrošiu kožu. V jednej vete sľubuje rozsiahle čistky vo…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Heger sa vykrúca: Ja ani ministri sme nezasahovali do mazania príspevkov na sociálnych sieťach

Expremiér SR a podpredseda mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger upozorňuje na to, že on ani ministri jeho vlády nezasahovali do…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Susko: Zmena Trestného zákona je prvý krok, chystáme ďalšiu sériu opatrení

Zmena Trestného zákona v prípade drobných krádeží je len prvým krokom k riešeniu narastajúcej drobnej kriminality. Nasledovať majú ďalšie opatrenia…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Krv, spravodlivosť a odvaha: Príbeh Katovej dcéry

Možno pripísať zločin bosoráctvu? Krátko po skončení tridsaťročnej vojny vytiahnu z rieky v bavorskom meste Schongau umierajúceho chlapca. Napínavý román…

19. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gyimesi pre HS: Machala kritizuje liberálov, ale jeho rezort ich dotuje. Ministerstvo kultúry financuje protivládne maďarské médiá a niektorí žiadatelia nedodržali ani základné formálne podmienky

Jedna a tá istá ruka píše na sociálnych sieťach kritiku na liberálne médiá a na druhý deň im podpisuje dotácie.…

19. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko kritizovalo dohodu Francúzska s Ukrajinou o dodávke bojových stíhačiek Rafale

V utorok 18. novembra sa Rusko kriticky vyjadrilo voči Francúzsku kvôli podpísaniu dohody, ktorá by mohla Ukrajine poskytnúť až 100…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Zelenskyj stráca kontakt s realitou”

„Zelenskyj stráca kontakt s realitou“: pod takýmto nadpisom vyšiel článok v britskom denníku The Telegraph

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kričte, musia sa nás báť, už sa nás boja…“ Mikloško má jasný odkaz pre KDH

Pred 36 rokmi som prežil najkrajšie dní svojho života. Po 40 rokoch totality, ktorá padla na smetisko dejín, sme získali…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko si uvedomuje technologickú dominanciu USA

Paríž a Berlín signalizujú nové spojenectvo v oblasti technologickej nezávislosti Európy, uvádza Politico.

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump počas večere vyjadril obdiv Ronaldovi. Vďaka futbalovej hviezde si získal väčší rešpekt u syna

Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump včera na oficiálnej večeri v Bielom dome privítal okrem saudskoarabského korunného princa Mohammeda bin Salmána…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Železničná sabotáž v Poľsku je veľmi podozrivá

Rušňovodič vlaku na severovýchode Poľska objavil v nedeľu v noci prerušené koľajnice. K incidentu došlo na železničnej trati spájajúcej Varšavu…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Do Kyjeva pricestovali vysokopostavení predstavitelia Pentagónu, aby diskutovali o mierových rokovaniach

Do Kyjeva pricestovali vysokopostavení predstavitelia Pentagónu, aby diskutovali o mierových rokovaniach, píše Politico

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci, ktorí zabili Slováka, vyviazli s podmienkou

Ukrajinci, ktorí pred rokom v Česku na smrť dobili Slováka, sa včera dostavili pred súd

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia dnes predstaví plán na „vojenský Schengen“

Ak dôjde k útoku na členský štát EÚ, za aký čas by mali ostatné členské štáty povoliť prechod vojenských jednotiek…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Celosvetový systém štátnych vlajok nevznikol sám od seba. Táto kniha vysvetľuje ako bola formovaná svetová hierarchia štátov

Slovensko, 19. novembra 2025 - Svetový systém štátnych symbolov a vlajok má svoj poriadok. Mysleli ste si, že celosvetový systém…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Štúdia zistila, že ultra-spracované potraviny majú negatívny vplyv na všetky dôležité ľudské orgány

Najväčšia vedecká štúdia na svete varuje, že konzumácia ultra-spracovaných potravín predstavuje obrovskú hrozbu pre globálne zdravie a blahobyt, uvádza The…

19. 11. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Pri drobných krádežiach sa má opäť zaviesť pravidlo trikrát a dosť

Za drobnú krádež sa má do Trestného zákona opätovne zaviesť pravidlo „trikrát a dosť“. Platiť by mala teda trestnosť priestupkovej…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď digitálny štát zlyháva a politici to zistia až vtedy, keď zasiahne ich samotných

Elektronická schránka mala zjednodušiť komunikáciu so štátom. Namiesto toho sa z nej stal nástroj, ktorý môže občana pripraviť o práva,…

19. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Demokrat Naď najprv nazýval ľudí opicami, teraz ich chce “vykúriť” preč zo Slovenska

Exminister obrany Jaroslav Naď si na proteste 17. novembra opäť uletel. Počas prejavu pred prívržencami opozičných strán vykrikoval, že počas…

19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jaroš: Každý si môže hovoriť čo chce, ale KHL je druhá najlepšia liga sveta

Hokejový obranca Christián Jaroš pôsobiaci v moskovskom Spartaku v rozhovore pre Športový čas prezradil, že s ruskou manželkou sa doma…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Beztrestne zrušili slobodu prejavu a zanechali rozvrátené verejné financie. Aj toto dovolila “Nežná”

Občania žiadali v roku 1989 zmenu na dvoch frontoch: v oblasti ekonomickej, kde sme vnímali zaostávanie za Západom v pestrosti…

19. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vojna je výhodný biznis pre amerických a ukrajinských politikov

Podľa online magazínu amerického think-tanku Quincy Institute for Responsible Statecraft, ktorý sa špecializuje na zahraničnú politiku USA, spoznávame Pompea v…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj pricestoval do Ankary. Plánujú sa rokovania s tureckým prezidentom Erdoğanom

Zelenskyj pricestoval do Ankary. Tam je tiež prítomný tajomník NSDB Umerov, ktorý predtým letel do Spojených štátov

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na železničnej stanici v Košiciach sa vykoľajil vozeň vlaku

Na železničnej stanici v Košiciach došlo v stredu ráno k vykoľajeniu osobného vlaku. Ako pre TASR spresnila hovorkyňa Železníc Slovenskej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Hovorkyňa francúzskej vlády Maud Bregeonová vyhlásila, že obchodná dohoda medzi EÚ a Mercosur stále nie je pre Francúzsko prijateľná v jej súčasnej podobe.

Včera 20:21

Orbán v reakcii na opozičné výzvy na zmenu postoja k prisťahovalectvu uviedol, že v otázke migrácie neexistuje v Maďarsku žiadny kompromis.

Včera 20:13

.

Postrehy z reprezentácie: Dúfajme, že Calzona konečne našiel poriadneho strelca a začne hľadať pravého obrancu

Slovenská futbalová reprezentácia po novembrovom asociačnom termíne dosiahla svoj cieľ a kvalifikovala sa do baráže o MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku. Sokoli…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko spolupracuje s nemeckou veľmocou na posilnení vojenskej obrany

Rumunsko plní požiadavky NATO na posilnenie pozemných síl a zároveň pomáha oživiť miestnu ekonomiku, uvádza Remix News

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cenzúru majú v DNA. Čo by progresívci najradšej urobili s STVR

V priebehu vlády predošlých troch garnitúr preukázali verejnoprávne médiá akútny nedostatok objektívnosti. Pripúšťal sa dominantne jeden jediný správny názor na…

19. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Český Trump“: Ficovi a Orbánovi sa črtá spojenec. Európskej únii a Ukrajine nepriateľ?

Česká republika sa posúva doprava a medzi „elitou“ Európskej únie rastú obavy, čo bude so stratégiu voči Ukrajine?

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Berlínom otriasla vlna strelieb, viacero obetí sa stalo terčom útokov po celom meste

Vyšetrovatelia majú podozrenie, že násilie je živené spormi medzi rôznymi skupinami vrátane organizovaných „imigrantských gangov“

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Matej Michalička

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov