NAŽIVO

Ďalšie kolo trojstranných rokovaní o vojne na Ukrajine sa pravdepodobne uskutoční v najbližších 10 dňoch, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff na fóre Jaltinskej európskej stratégie (YES).

Špeciálny vyslanec USA tiež uviedol, že po stretnutí v Ženeve tento týždeň s vedúcim ukrajinskej delegácie Rustemom Umerovom bude môcť prísť na Floridu, aby pokračoval v rokovaniach.

„Ako som už povedal, nestretávame sa len v Ženeve. Naozaj si myslím, že Rustem môže prísť na Floridu, aby sa s nami stretol krátko po tom. Bude to trojstranné stretnutie. Hovorím o trojstrannom stretnutí medzi ukrajinskou delegáciou, ruskou delegáciou, ako aj mnou, Jaredom a našimi tímami, pravdepodobne v priebehu najbližších 10 dní,“ povedal Whitcoff.

20:22

Pakistanské a afganské sily na seba pozdĺž spoločnej hranice útočili. Zároveň sa ich predstavitelia sa navzájom obviňovali zo zodpovednosti za násilností

20:19

Ministerstvo zahraničných vecí Holandska si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli incidentu, pri ktorom zadržali holandskému diplomatovi na letisku v Teheráne batožinu.

20:08

Podľa Arákčího je dohoda s USA o budúcnosti iránskeho jadrového programu na dosah. Podľa neho je hlavné, aby bola prioritou diplomacia.

20:06

Polícia vyzýva vodičov na zvýšenú opatrnosť pri prejazde úsekom v smere od Sečoviec na Dargov v okrese Trebišov. Ako informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti, vodič kamiónu tam zišiel z cesty do priekopy, kde sa vozidlo prevrátilo. Po dopravnej nehode riadi polícia dopravu v jednom jazdnom pruhu. „U vodiča nebolo zistené požitie alkoholu,“ doplnila polícia. Z nákladného vozidla unikajú prevádzkové kvapaliny, na mieste zasahujú hasiči. K zrážke s iným vozidlom nedošlo a nehoda sa zaobišla bez zranení.

19:41

Česko má na tento rok pre Ukrajinu zaistené financovanie na takmer 900.000 kusov munície a v súčasnosti podľa Kmoníčka aktívne hľadá ďalších sponzorov a darcov.

19:33

Riaditeľka Louvru odstúpila z funkcie. Rezignáciu odovzdala Macronovi.

19:30

Ursula von der Leyenová požiadala Ukrajinu, aby urýchlila opravy poškodeného ropovodu Družba. Cez ropovod na Slovensko a do Maďarska od 27. januára neprúdi ruská ropa.

19:29

Ukrajina odmieta vyjadrenia ruskej zahraničnej spravodajskej služby, že Kyjev sa snaží získať jadrové zbrane s pomocou Veľkej Británie a Francúzska.

19:28

Británia vyňala ropovod „Družba“ zo sankcií do októbra 2027, vyplýva to z dokumentu britského ministerstva financií.

19:07

Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu o „Podpore trvalého mieru na Ukrajine“.

Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania. Proti boli najmä Rusko, Bielorusko a Irán, medzi krajinami, ktoré sa zdržali hlasovania, boli USA, Čína, Brazília a India.

V dokumente sa uvádza, že vojna na Ukrajine trvá už štyri roky a má ničivé dôsledky pre krajinu a globálnu stabilitu. Rezolúcia vyzýva na okamžité a úplné prímerie, úplnú výmenu vojnových zajatcov a prepustenie všetkých nezákonne zadržaných a deportovaných civilistov.

rezolucia
Za rezolúciu hlasovalo 107 krajín, proti bolo 12 a 51 sa zdržalo hlasovania / Foto: Telegram
18:58

Veľvyslanec USA vo Francúzsku Charles Kushner sa zaviazal sa nezasahovať do vnútorných záležitostí Francúzska. Kushner ignoroval predvolanie francúzskeho ministerstva zahraničia v súvislosti s komentármi administratívy USA k násilnej smrti Deranqua. Jean-Noël Barrot mu preto zablokoval prístup k členom vlády.

18:29

Polícia v Ugande zatkla dve ženy pre porušenie zákona proti homosexualite. Svedkovia údajne videli ženy bozkávať sa na verejnosti.

18:18

Macinka adresoval Lavrovovi slová, že obavy krajiny o svoju bezpečnosť môžu byť legitímne, nikdy však nie je legitímna invázia do iného štátu.

18:17

Spoločnosť Turkish Aerospace zverejnila video prototypov stíhačky KAAN. Stíhačka má rovnako ako americké F-16 dva motory F110-GE-129.

17:36

Biely dom uviedol, že Trump uprednostňuje diplomatické riešenie sporu s Iránom, ale v prípade potreby je ochotný použiť aj smrtiacu silu.

17:34
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Futbal-MSF14: Súhrn reakcií na žreb finálového turnaja 2014 v Brazílii

Costa do Sauipe 6. decembra (TASR) – Súhrn reakcií na žreb finálového turnaja 20. futbalových MS 2014 v Brazílii:

A-skupina: BRAZÍLIA, Chorvátsko, Mexiko, Kamerun

Luiz Felipe Scolari, tréner Brazílie: "Je to dobré. Anglicko, Taliansko a Uruguaj sú v najťažšej skupine. A my v nej nie sme! Otvárame turnaj proti európskemu tímu, a to som aj chcel. Potom tu máme v druhom zápase Clasico, to bude veľmi ťažké. A potom Kamerun. Myslím, že je to pre nás priaznivé."

Niko Kovač, tréner Chorvátska: "Je to veľmi špeciálne. Prvý zápas proti Brazílii, ktorý bude sledovať celý svet, to bude bomba. Pokúsime sa im to sťažiť, ale nebude to jednoduché. Radi by sme nadviazali na náš výkon z roku 2006, keď sme im poriadne znepríjemnili život. Skvelými zákrokmi ich vtedy držal nad vodou brankár Dida a v závere sme inkasovali gól od Kaka. Brazília je favorit, ale druhé miesto je otvorené. Mexiko sa v kvalifikácii trápilo, ale na MS sa vždy dokáže vyhecovať."

Miguel Herrera, tréner Mexika: "Máme troch ťažkých súperov. Musíme tvrdo pracovať, aby sme boli konkurencieschopní. Musíme byť ale realisti, lebo prípadný súper v osemfinále s B-skupiny bude ešte ťažší. Je to náročná skupina, no máme svoje ciele."

.

Volker Finke, tréner Kamerunu: "Myslím, že zápas proti domácej Brazílii bude niečo špeciálne, plné emócií. Skupina nie je určite ľahká, Brazília je favorit celého turnaja, nielen tejto skupiny. Tá je atraktívna. Nemal som pred žrebom žiadne želanie, musíme potrápiť Mexiko aj Chorvátsko."

B-skupina: ŠPANIELSKO, Holandsko, Chile, Austrália

Vicente del Bosque, tréner Španielska: "Nenazval by som to skupinou smrti, ale nebudeme to mať jednoduché. Je kuriózne, začneme proti Holandsku, proti ktorému sme nastúpili vo finále predchádzajúceho svetového šampionátu v JAR."

Louis van Gaal, tréner Holandska: "Hráme v skupine s majstrami sveta zo Španielska, s Austrálčanmi, nad ktorými sme ešte nikdy nevyhrali a s kvalitným tímom Chile. Nie je to ideálne zloženie skupiny, oveľa radšej by som hral v H-čku."

.

Nigel de Jong, stredopoliar Holandska: "Je to veľmi zaujímavá skupina. Už sa veľmi teším na náš prvý zápas."

Jorge Sampaoli, tréner Chile: "Je to naozaj ťažká skupina a musíme podať výkony na hranici našich možností, aby sme postúpili do osemfinále. Tréner Španielov del Bosque sa pred žrebom vyjadril, že nechce hrať proti Chile, ale ani my sme nechceli do skupiny úradujúcich majstrov sveta."

Ange Postecoglou, tréner Austrálie: "Toto sú majstrovstvá sveta. Sú tu najlepšie futbalové národy na planéte a my zdvihneme rukavicu, ktorá pred nami leží. Uvidíme v našej skupine výborný futbal a my chceme hrať jeho dôstojnú súčasť. Otestujeme našu výkonnosť proti najlepším na tejto úrovni."

C-skupina: KOLUMBIA, Grécko, Pobrežie Slonoviny, Japonsko

.

Fernando Santos, tréner Grécka: "Možno to tak na prvý pohľad nevyzerá, ale je to jedna z najťažších skupín. Všetky štyri tímy majú totiž šancu postúpiť ďalej. Kolumbia má veľkú ofenzívnu silu, Pobrežie Slonoviny je skúseným tímom vo svojom strede so skvelými hráčmi ako sú Drogba či Gervinho, Japonci budú chcieť prekvapiť. Verím však, že sa nám podarí postúpiť medzi najlepších 16."

Jose Pekerman, tréner Kolumbie: "Je to vyrovnaná skupina. Máme tím z Afriky, Ázie aj Európy. Už sme dokázali, že súperiť môžeme s kýmkoľvek na svete."

Alberto Zaccheroni, tréner Japonska: "Je to škoda, že máme v skupine najlepšie africké mužstvo, ale našťastie nemáme ďalšieho Európana. Je rozdiel hrať proti Grékom alebo čeliť Holanďanom či Francúzom. Budeme hrávať v horúčavách, ale už máme skúsenosť z Pohára konfederácií."

Sabri Lamouchi, tréner Pobrežia Slonoviny: "Skupina je náročná, ale prijateľná. Verím, že sa konečne prebojujeme do osemfinále"

D-skupina: URUGUAJ, Kostarika, Anglicko, Taliansko

Jack Wilshere, anglický stredopoliar: "Je to ťažká skupina, no ale čo už. Ak chceme zvíťaziť, aj tak musíme hrať s tými najlepšími."

Roy Hodgson, tréner Anglicka: "Nepochybujte o tom, že je to veľmi náročná skupina. Dostať Taliansko a Uruguaj, to je akoby sme mali dvoch nasadených z prvého koša. Vieme, aké dobré je Taliansko, pretože sme s ním prehrali vo štvrťfinále EURO. Bude to veľmi ťažké aj preto, lebo budú zložité klimatické podmienky. Ale obaja sme na tej istej lodi.

Cesare Prandelli, tréner Talianska: "Nie som znepokojený. To by som bol skôr vtedy, keby sme dostali ľahkú skupinu. Čakajú nás ťažkí súperi, o to lepšie sa musíme na šampionát pripraviť. Máme možno výhodu v tom, že sme v tomto roku hrali v Brazílii na Pohári konfederácií. Našim základným cieľom je postup zo skupiny. Najťažší protivník? Kostarika, je pre nás totiž neznámou…"

Diego Forlan, útočník Uruguaja: "V porovnaní s ďalšími skupinami, my máme najťažšiu na týchto MS. Ale aj minulý šampionát sme mali veľmi komplikovanú skupinu a prešli sme ďaleko."

.

Jorge Luis Pinto, tréner Kostariky: "Dostali sme ťažkú skupinu, Taliansko, Uruguaj a Taliansko sú dynamické a technicky dobre vybavené tímy. Pokúsime sa ich prekvapiť."

E-skupina: ŠVAJČIARSKO, Ekvádor, Francúzsko, Honduras

Didier Deschamps, tréner Francúzska: "Najdôležitejšou vecou je vyhrať prvý zápas, keď začínate na turnaji hrať. To, že nebudeme v ňom hrať proti Švajčiarsku, považujem za výhodu."

Ottmar Hitzfeld, tréner Švajčiarska: "Ekvádor a Honduras sú technicko-takticky veľmi dobre vybavené tímy a Francúzsko je absolútnym topmančaftom. Napriek tomu patríme medzi spolufavoritov skupiny a našou povinnosťou je postúpiť do osemfinále."

.

Luis Suarez, tréner Hondurasu: "Odchádzam s dobrým pocitom. Okrem jednej výnimky, nechcel som Ekvádor. Nielen kvôli Reinaldovi, ale aj kvôli tomu, že tú krajinu mám veľmi rád a dlžím jej veľa. Ekvádor mi pomohol v kariére. Ale to je žreb. Pokúsime sa čeliť situácii najlepšie ako skutoční profesionáli. Chceme postúpiť do osemfinále."

Reinaldo Rueda, tréner Ekvádoru: "Bol som trénerom Hondurasu v roku 2010 a teraz mi osud doprial čeliť mu s Ekvádorom. To je futbal, to je život. Majú výborných hráčov, skúsených z MS 2010 v JAR. Bude to ťažký súper. A Švajčiarsko a Francúzsko? Napriek tomu, že sú obaja z Európy, majú odlišný štýl hry. Bude to veľká výzva."

F-skupina: ARGENTÍNA, Bosna a Hercegovina, Irán, Nigéria

Alejandro Sabella, tréner Argentíny: "Žreb skončil pre nás pozitívne. Vyhli sme sa totiž najsilnejším súperom. Máme veľké šance postúpiť do osemfinále."

.

Carlos Queiroz, tréner Iránu: "Je to česť, je čas na radosť. Hráme proti najlepším na svete. Je to pre nás obrovská príležitosť postúpiť a dokázať, že máme dobrý tím."

Safet Sušič, tréner Bosny a Hercegoviny: "Argentína je favorit a bude to pre nás veľmi špeciálne, hrať náš prvý zápas proti nej na Maracane. Mali by sme mať spolu s Nigériu šancu pobiť sa o druhé miesto v skupine, no nikto si nesmie dovoliť podceniť Irán. Máme reálnu šancu postúpiť do osemfinále."

Stephen Keshi, tréner Nigérie: "Som spokojný. Toto sú už majstrovstvá sveta, nik nie je ľahký súper. Bosna je ťažký tím, videl som ju asi dvakrát v televízii. Irán som ešte nevidel. Ale ak sú na MS, musia mať dobré mužstvo."

G-skupina: NEMECKO, Portugalsko, Ghana, USA

Joachim Löw, tréner Nemecka: "Musíme akceptovať žreb taký, aký je. Teraz nás čaká tvrdá práca, musíme na dobre pripraviť na všetkých troch súperov. Sme papierovým favoritom skupiny, ale rozhodne sa na ihrisku."

Jürgen Klinsmann, tréner USA: "Cítil som v žalúdku, že dostaneme Nemecko. Je to jedna z vôbec najťažších skupín turnaja. Máme Portugalsko s Ronaldom a Ghanu, s ktorou už máme svoju históriu. Nemohlo to skončiť ťažšie. Ale toto sú majstrovstvá sveta. je to o tom, ako k tomu pristúpime. Dúfam, že niekoľkých ľudí prekvapíme. Budeme pripravení a sebavedomí."

.

Paulo Bento, tréner Portugalska: "Bude to tesná skupina, s favoritom Nemeckom. USA aj Ghana majú dobré mužstvá, dobre organizované s dobrými hráčmi. Tí hrajú v najlepších európskych tímoch. Ale naše ambície nekončia v základnej skupine. Chceme medzi najlepších 16 a o to budeme tuho bojovať."

Kwesi Appiah, tréner Ghany: "Je pekné, že sa stretneme s Nemeckom a tiež s USA, ktoré sme zdolali v osemfinále MS 2010. Sme ešte lepší tím ako v JAR a som si istý, že v tejto skupine bude veľa prekvapení."

Bruce Arena, bývalý tréner USA: "Ťažký žreb, ale výber USA môže postúpiť, ak bude hrať dobre."

H-skupina: BELGICKO, Alžírsko, Rusko, Kórejská republika

Marc Wilmots, tréner Belgicka: "Je to zaujímavá skupina. U našich súperov chýba hráč svetovej extratriedy. Nehovorím, že je to Ľahká skupina, ale našim prvým cieľom bude postup do osemfinále, to zostáva nezmenené."

Vincent Kompany, obranca Belgicka: "Belgicko, Alžírsko, Kórea a Rusko, je to veľmi zaujímavá, ale aj veľmi zradná skupina. Pre nás nie je iná možnosť, musíme postúpiť do ďalšieho kola."

.

Fabio Capello, tréner Ruska: "Je to dobrá skupina. Žreb nebol až taký nepriaznivý pre nás. Dôležité sú aj dejiská, hráme v centrálnej časti Brazílie. Som šťastný."

Hong Myong Bo, tréner Kórejskej republiky: "Hrali sme proti Rusku v príprave novembri, ale musíme si ho opäť naštudovať, veci sa zmenili. Ľudia si možno budú myslieť, že je to ľahká skupina, ale to nie je pravda. Nemôžeme podceniť žiadneho z našich súperov, všetci sú silní a chcú postúpiť."

Vahid Halihodžič, tréner Alžírska: "Mohli sme dopadnúť oveľa horšie, no žiadna skupina nie je ľahká. Belgicko je futbalovou krajinou a má kvalitný tím, podľa mňa sa pokojne môže stať jedným z prekvapení turnaja. Aj Rusko poznám veľmi dobre, majú skvelého trénera v osobe Fabia Capella. Aj Kórejčania majú vo svojom strede šikovných hráčov. Na šampionáte nepricestujeme ako turisti, hoci postúpiť do osemfinále bude náročné."

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.

Únia poskytne Kyjevu pôžičku napriek vetu Budapešti, potvrdila šéfka Komisie počas návštevy Ukrajiny

Európska únia poskytne Ukrajine 90-miliardovú pôžičku aj napriek tomu, že ju Maďarsko vetovalo, vyhlásila šéfka Európskej komisie (EK) Ursula von…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Spojenci Kyjeva vyzvali Moskvu, aby pristúpila na bezpodmienečné prímerie

Viac ako 30 lídrov krajín združených v tzv. Koalícii ochotných vyzvalo v utorok Moskvu, aby pristúpila na „nepodmienečné prímerie“, a…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nord Stream nebol posledný, tvrdí Putin

Prezident Ruskej federácie Vladimit Putin vyhlásil, že Ukrajina môže vyhodiť do vzduchu plynovody Turkish Stream a Blue Stream, ktoré vedú…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minister Rudolf Huliak sa musí ospravedlniť poslankyni Lucii Plavákovej

Minister športu Rudolf Huliak je povinný súkromne aj verejne sa ospravedlniť poslankyni Lucii Plavákovej za urážlivé výroky, ktoré na jej…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných rakiet

Irán je blízko k uzavretiu dohody s Čínou o nákupe protilodných krídlatých rakiet CM-302, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Dejiny Uhorska ako ich nepoznáte

Pravdivé dejiny Uhorska – nie také, aké nám ich predstavujú maďarskí historici a naši slovenskí renegáti. Smutné a prekvapivé fakty…

24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Londýn predstavil najväčší balík protiruských sankcií od začiatku vojny na Ukrajine

Britská vláda v utorok oznámila svoj „najväčší sankčný balík“ voči Rusku od opatrení prijatých bezprostredne po začiatku vojny na Ukrajine…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by Európa nemala brať smrť „El Mencha“ na ľahkú váhu

Šéf drogového klanu CJNG známy ako „El Mencho“ bol zabitý. Zatiaľ čo Mexiko je v plameňoch,  USA oslavujú. Prečítajte si…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

Buď šéf NKÚ alebo generálny prokurátor musí odstúpiť, tvrdí Melicher

Kto by mal niesť zodpovednosť za kauzu týkajúcu sa stíhačiek MiG a systému S-300, ktoré bývalá vláda Eduarda Hegera spolu…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Jadrovú bombu Ukrajine? Moskva označila darcov a pohrozila protiúderom

Federálna rada Ruskej federácie vyzvala parlamenty týchto dvoch krajín, ako aj Bezpečnostnú radu OSN, Európsky parlament a Medzinárodnú agentúru pre…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo znamenajú „jadrové“ obvinenia Moskvy v deň štvrtého výročia začatia vojny

Moskva si pripomenula štvrté výročie útoku na Ukrajinu tvrdením o zámeroch Francúzska a Veľkej Británie odovzdať Ukrajine jadrové zbrane

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli detskú pornografiu, úrady začali vyšetrovanie

Belgické úrady začali vyšetrovanie po tom, čo sa v cele sériového vraha Marca Dutrouxa našli obrázky zobrazujúce sexuálne zneužívanie detí.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Brutálny náklad Poliakov Bruselu

Podľa europoslanca Milana Uhríka je už čas na tvrdé prebudenie, už bolo dosť zdražovania, sankcií, zákazov a cenzúry

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Boj proti progresivizmu na mítingu, progresívna schéma v praxi

Erik Tomáš podpísal eurofondový projekt Inakosti za 411-tisíc eur. Väčšina peňazí ide na mzdy a projekt otvorene ráta aj s…

24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tretia lietadlová loď smeruje na Blízky východ. Zastávka na Kréte je vynútená fekáliami

Washington vybudoval svoju najväčšiu vojenskú prítomnosť na Blízkom východe za posledné desaťročia, keďže tlačí na Irán, aby urobil ústupky v…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mikloško vyzýva na reguláciu reklám na hazard počas športových prenosov

Komisár pre deti Jozef Mikloško vyzýva v súvislosti so Zimnými olympijskými hrami 2026, ktoré sa skončili v nedeľu , na…

24. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba o výstavbe gigantického veterného parku

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR sa pýta trnavského župana Jozefa Viskupiča, či si uvedomuje, že slovenská opozícia tak ako…

24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Veľká Británia a Francúzsko „aktívne pracujú“ na dodávkach jadrových zbraní Ukrajine

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Aktualizované 24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

"Bez použitia represie, obohral celú opozíciu": Ako sa Vladimír Putin dostal do veľkej politiky

Rusko, 24. februára 2026 - \"V Spojených štátoch existuje niekoľko štedro financovaných výskumných centier, ktoré pravidelne zostavujú dôkladné a precízne…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Väčšina Američanov si myslí, že Trump vedie USA zlým smerom

Podľa prieskumu zverejneného deň pred prejavom o stave krajiny sa ukazuje, že americký prezident Donald Trump stratil podporu medzi republikánmi.…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tieto veci by ste nemali skladovať na chladničke

Skladovať na chladničke rôzne predmety sa môže zdať ako praktické riešenie, najmä ak máte málo miesta v kuchyni. Tento priestor…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajinci sa roky vojensky vyhrážajú Maďarom: „Dve hodiny k Balatonu“

Poprední ukrajinskí predstavitelia sa už roky vyhrážajú Maďarsku vojenským napadnutím. Maďarský denník Mandiner zhrnul vyjadrenia niektorých politikov, politológov či vojenských…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa lúči so Zaporožím. Posledná bašta obrany ukrajinskej armády padla

Ukrajina, 24. februára 2026 - Bitka o Stepnogorsk zmenila priebeh konfliktu, píše The Times. Západní propagandisti, sa ako vždy, neponáhľajú…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Pokus o atentát na srbského prezidenta Aleksandara Vučića bol údajne zmarený

Srbské úrady informovali, že zmarili podozrivý útok na srbského prezidenta Aleksandara Vučića a jeho rodinu, ako aj na členov Ministerstva…

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cibulková: Som stará škola, rozvod vnímam ako prehru

Rozchod a pripravovaný rozvod bývalej tenisovej hviezdy Dominiky Cibulkovej je asi najdiskutovanejšou témou slovenského bulváru v posledných týždňoch. Samotná bývalá…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Naposledy k hokeju: Falošné kázanie o morálke si môžu nechať

Našim mladým hokejistom sa podaril veľký úspech aj napriek tomu, že nesiahli na medaile. Fandili im – na chvíľu –…

24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofa, ktorá postihla týchto ľudí

Katastrofa môže prísť nečakane a v tých najmenej vhodných chvíľach, či už ide o malé každodenné nehody alebo veľké životné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Kde skončili naše peniaze? Generál pripomína hodnotu pomoci poskytnutej Ukrajine

Ukrajina je dnes životne závislá od pomoci takmer celej Európy, no namiesto vďaky počúvame vyhlásenia, že je to naša povinnosť.…

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Video: Pri Odese už rok stojí vlak s 2000 mŕtvymi vojakmi ukrajinskej armády

Ukrajina, 24. februára 2026 - Takmer rok sa nepodarilo nájsť ich príbuzných na identifikáciu, preto mŕtvoly zostávajú nevyzdvihnuté. O tom…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ďalšie kolo trojstranných rokovaní o vojne na Ukrajine sa pravdepodobne uskutoční v najbližších 10 dňoch, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Bieleho domu Steve Witkoff na fóre Jaltinskej európskej stratégie (YES).

Špeciálny vyslanec USA tiež uviedol, že po stretnutí v Ženeve tento týždeň s vedúcim ukrajinskej delegácie Rustemom Umerovom bude môcť prísť na Floridu, aby pokračoval v rokovaniach.

„Ako som už povedal, nestretávame sa len v Ženeve. Naozaj si myslím, že Rustem môže prísť na Floridu, aby sa s nami stretol krátko po tom. Bude to trojstranné stretnutie. Hovorím o trojstrannom stretnutí medzi ukrajinskou delegáciou, ruskou delegáciou, ako aj mnou, Jaredom a našimi tímami, pravdepodobne v priebehu najbližších 10 dní,“ povedal Whitcoff.

20:22

Pakistanské a afganské sily na seba pozdĺž spoločnej hranice útočili. Zároveň sa ich predstavitelia sa navzájom obviňovali zo zodpovednosti za násilností

20:19

Ministerstvo zahraničných vecí Holandska si predvolalo iránskeho veľvyslanca kvôli incidentu, pri ktorom zadržali holandskému diplomatovi na letisku v Teheráne batožinu.

20:08

Podľa Arákčího je dohoda s USA o budúcnosti iránskeho jadrového programu na dosah. Podľa neho je hlavné, aby bola prioritou diplomacia.

20:06

.

Mimovládkam odzvonilo. Úrad vlády sprísňuje kontrolu financovania

Šéf Úradu vlády a poslanec za SMER-SSD Juraj Gedra ohlásil prvú fázu veľkej kontroly mimovládok, ktorú minulý týždeň schválila vláda

24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

So zlomeným srdcom. Advocaat končí ako tréner reprezentácie Curacaa

Skúsený futbalový kouč Dick Advocaat dosiahol jeden z najväčších zázrakov v histórii reprezentačného futbalu, keď doviedol Curacao k prvej účasti…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

15 vtipných prípadov, kedy používatelia použili Photoshop

Photoshop nám dáva takmer neobmedzené možnosti úprav fotografií a umožňuje uniknúť z reality jedným kliknutím. Či už ide o jemné…

24. 02. 2026 | 0 komentárov

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kto by mohol byť potenciálnym nástupcom Donalda Trumpa?

Portál Axios zverejnil článok o potencionálnych nástupcoch Donalda Trumpa

24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

René Pavlík

Miroslav Urban

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov