Londýn 17. septembra (TASR) – Mesut Özil bude môcť nastúpiť v drese anglického futbalového klubu Arsenal Londýn na stredajší zápas proti Olympique Marseille v Lige majstrov. Nemeckého reprezentanta trápilo svalové zranenie, no lekári mu dali zelenú, informovala agentúra dpa. Zo zdravotných problémov sa vystrábil aj Francúz Olivier Giroud.
NAŽIVO
Európska komisia schválila Slovensku siedmu žiadosť o platbu vo výške 658 miliónov. Informuje o tom odbor komunikácie Úradu podpredsedu vlády pre plán obnovy a znalostnú ekonomiku. Spresnil, že Slovensko splnilo ďalší cieľ v rámci plánu obnovy a Európska komisia dnes vydala pozitívne predbežné hodnotenie siedmej žiadosti o platbu. Slovensko v nej úspešne splnilo 17 cieľov, z 18 stanovených.
Čítať viac | 17:23Rada pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) zhoršila výhľad slovenskej ekonomiky a vo svojej aktualizovanej makroekonomickej prognóze upozorňuje, že krajina vstupuje do ďalších rokov s oslabeným rastovým potenciálom a prevažujúcimi negatívnymi rizikami. Podľa RRZ dosiahne rast hrubého domáceho produktu v tomto roku len 0,9 %, čo je revízia smerom nadol oproti predchádzajúcim očakávaniam a zároveň dôkaz, že slovenská ekonomika už druhý rok po sebe nedokáže rásť ani tempom jedného percenta.
Čítať viac | 17:19Zo štúdie vyplýva, že v Nemecku je na polícii nahlásených iba menej ako päť percent prípadov domáceho násilia.
17:11Syn korunnej princeznej Marius Borg Höiby odmieta najnovšie obvinenia. Höiby je už štyri týždne vo vyšetrovacej väzbe. Podľa najnovších obvinení je podozrivý z porušenia súdneho príkazu, fyzického napadnutia a ohrozovania nožom.
17:10Náčelník indonézskej armády Maruli Simanjuntak povedal, že Indonézia by mohla do Pásma Gazy vyslať 5000 až 8000 vojakov na potenciálnu mierovú misiu.
17:09Európska komisia predstavila akčný plán proti kyberšikane s cieľoch chrániť duševné zdravie mladistvých v online priestore. „Každý mladý človek v celej EÚ by mal byť rovnako chránený pred kyberšikanovaním,“ píše sa v tlačovej správe.
17:09Komisár pre obranu Andrius Kubilius vyhlásil, že Európa potrebuje vytvoriť Európsku obrannú úniu, aby mohla prevziať väčšiu zodpovednosť za vlastnú bezpečnosť.
17:08Nemecká prokuratúra oznámila, že nemecká polícia vykonala razie v 11 objektoch v Nemecku a vo Švajčiarsku, ktoré sú spojené s podozrivou maloobchodnou sieťou predávajúcou suveníry s hákovými krížmi a podobizňou Hitlera.
17:06Poslanci Európskeho parlamentu v utorok podporili plány na zavedenie digitálneho eura, keď schválili dva pozmeňujúce návrhy k výročnej správe o činnosti Európskej centrálnej banky.
Čítať viac | 17:03Ministerstvo cestovného ruchu a športu plánuje významnú zmenu vo financovaní športu s pracovným názvom Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom a ich rodičom. Úprava má zabezpečiť viac peňazí priamo pre tisícky športových klubov na celom Slovensku.
Čítať viac | 16:52Ruský úrad pre kontrolu masmédií (Roskomnadzor) v utorok oznámil, že spomalí fungovanie komunikačnej platformy Telegram pre údajné porušovanie platných zákonov. Moskva sa zároveň snaží presmerovať používateľov na prísnejšie kontrolovanú domácu online službu.
Čítať viac | 16:41Mestský súd Bratislava I odmietol obžalobu na policajtov okolo Jána Čurillu, takzvaných „čurillovcov“, a prípad vrátil prokuratúre. Informuje o tom denník Sme, ktorému to potvrdil samotný Ján Čurilla. Podľa informácií, ktoré periodikum zverejnilo, súd mal v pondelok 9. februára odmietnuť obžalobu podanú na týchto policajtov.
Čítať viac | 16:35V Holandsku zadržali 15 osôb podozrivých zo šírenia propagandy v prospech Islamského štátu na TikToku. Podľa holandskej prokuratúry sa zadržaní údajne snažili presvedčiť ďalších ľudí, aby páchali teroristické činy.
16:31Predseda vlády Robert Fico privítal rakúskeho spolkového kancelára Christiana Stockera na Úrade vlády SR v Bratislave. Rokovanie s rakúskym kancelárom je zamerané na posilnenie slovensko-rakúskej spolupráce v oblasti hospodárstva, energetiky, cezhraničnej spolupráce, a na aktuálne otázky európskej politiky.
Čítať viac | 16:27Inštitút Nézőpont uviedol, že tvrdenie správy Transparency International, že Namíbia, Ghana, Senegal, Rumunsko alebo Moldavsko sú menej skorumpované ako Maďarsko, nie je pravdivé. Úrovňou korupcie je Maďarsko v skutočnosti niekde uprostred v Európe.
16:26Údaje služby Európskej únie pre sledovanie klímy Copernicus ukazujú, že tohtoročný január je v globálnom meradle na piatom mieste v rebríčku najteplejších prvých mesiacov roka od začiatku meraní.
16:25Prokuratúra v Poľsku požiadala o vydanie európskeho zatykača na Zbigniewa Ziobra. Je podozrivý z viacerých trestných činov vrátane zneužívania financií z Fondu spravodlivosti, určeného na pomoc obetiam trestných činov.
16:24Švédska princezná Sofia priznala, že sa pred rokmi nakrátko stretla s Epsteinom. Podľa agentúry DPA ide o prvé verejné vyjadrenie švédskej princeznej k správam, ktoré ju spájajú s Epsteinom.
16:23Peskov vyhlásil, že Moskva je skutočne v kontakte s Parížom, čo by v prípade záujmu umožnilo dostatočne operatívne nadviazať dialóg na najvyššej úrovni.
16:22Estónska zahraničná spravodajská služba uviedla, že Rusko nemá v tomto ani v nasledujúcom roku v úmysle vojensky napadnúť žiadny štát NATO, zároveň sa však snaží rýchlo obnoviť svoje ozbrojené sily, keďže aj Európa zintenzívňuje zbrojenie.
16:21Kriminalisti v Česku preverujú stovky operácií vo Fakultnej nemocnice Olomouc, pri ktorých lekári pacientom implantovali do hrudi defibrilátory. Polícia lekárov podozrieva, že mnohým pacientom tieto zariadenia voperovali, aj keď ich nepotrebovali.
16:20Témami stretnutia Christiana Stockera a Babiša boli konkurencieschopnosť, nelegálna migrácia a geopolitické otázky. Obe krajiny majú podľa rakúskeho kancelára v mnohých otázkach rovnaké postoje, no jadrová energia medzi ne nepatrí.
16:18Európska únia by si mala ešte pred začiatkom akýchkoľvek rozhovorov s Kremľom ujasniť, aké ústupky bude od Moskvy požadovať na dosiahnutie mieru na Ukrajine, vyhlásila v utorok šéfka európskej diplomacie Kaja Kallasová.
Čítať viac | 16:11Európsky parlament v utorok schválil dva hlavné texty, ktorých cieľom je sprísniť migračnú politiku Európskej únie a uľahčiť členským štátom návraty žiadateľov o azyl mimo územia EÚ.
Čítať viac | 16:02Opozičné hnutie Igora Matoviča upozorňuje na to, že policajtom, hasičom a horským záchranárom klesajú čisté mzdy. Kritizuje za to súčasnú vládu. Tvrdí, že dané povolania hodila cez palubu. Vyplýva to z vyjadrení predstaviteľov hnutia na utorkovej tlačovej konferencii.
Čítať viac | 15:32



















