NAŽIVO

Súd v Nemecku zrušil zákaz vstupu pre bývalého väzňa z Guantánama Mohamedoua Oulda Slahiho. Zákaz už nie je platný, lebo Slahi medzičasom získal holandské občianstvo.

20:25

Neznámy dron dopadol 28. januára do areálu vojenského objektu v poľskom meste Przasnysz, kde sídli špecializovaná jednotka monitorujúca rádiovú komunikáciu v tejto oblasti. Incident vyšetruje vojenská polícia.

20:20

Sébastien Lecornu a francúzska vláda ustáli dve hlasovania o vyslovení nedôvery. Vládny návrh rozpočtu na rok 2026 je definitívne prijatý.

20:18

Britský súd uznal za vinného z neúmyselného zabitia kapitána nákladnej lode, ktorej vlaňajšia zrážka s kotviacim ropným tankerom v Severnom mori si vyžiadala smrť jedného z členov jej posádky.

20:17

Z vyhlásenia Maďarskej lekárskej komory vyplýva, že v Maďarsku výrazne stúpa počet samovrážd. Podľa komory až do roku 2019 štyri desaťročia postupne klesal počet samovrážd, no tento trend sa zastavil.

20:15

Babiš navrhol zriadiť v EÚ skupinu „priateľov konkurencieschopnosti“. Krajiny by sa v nej podrobne venovali návrhom, ktoré by podľa Babiša mali posilniť európsku ekonomiku a strategickú sebestačnosť EÚ.

20:00

Asociácia mobilných operátorov víta zámer MIRRI pripraviť zákon o ochrane maloletých v digitálnom priestore. „Za kľúčovú považujeme predovšetkým účasť čo najširšieho spektra odborníkov z oblasti školstva, ochrany zdravia, digitálnych technológií, ochrany práv detí, viacerých oblastí práva vrátane expertov z neziskových organizácií,“ uviedol výkonný riaditeľ ASMOS Henrich Krejčí.

19:59

Predstaviteľ Bieleho domu uviedol, že USA sa chystajú odštartovať projekt tvorby rezerv kritických nerastov s počiatočným financovaním vo výške 12 miliárd USD.

19:51

Hasičský a záchranný zbor doobeda zasahoval pri nehode dvoch áut na Trnavskom mýte v Bratislave. Informoval o tom na sociálnej sieti. „Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti, na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a v spolupráci so záchrannou zdravotnou službou sa podieľali na poskytovaní pomoci zraneným účastníkom nehody,“ ozrejmil HaZZ.

19:45

Talianske ministerstvo kultúry a rímska diecéza oznámili, že preverujú rekonštrukciu fresiek v Bazilike svätého Vavrinca v Lucine. Reagujú tak na fotografie jedného z anjelov, ktorého tvár je podobná Meloniovej.

19:43

Portugalsko chce zakázať sociálne siete do 16 rokov. Z navrhovaného zákona vyplýva, že dospievajúci vo veku 13 až 16 rokov môžu pristupovať k sociálnym sieťam iba so súhlasom rodičov a že tieto platformy musia zaviesť systém overovania veku a rodičovskej autorizácie kompatibilný so softvérom používaným portugalskou administratívou.

19:33

Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina verí, že dosiahnuť dôstojný a trvalý mier s Ruskom je reálne.

19:17

Rakúske ministerstvo životného prostredia oznámilo, že v rámci nového programu dotácií s účinnosťou od 2. februára akceptuje iba žiadosti o výmenu kotlov.

19:16

Do Egypta vstúpili cez Rafah prví palestínski pacienti evakuovaní z Gazy. Zdravotnícki predstavitelia tvrdia, že do Egypta sa potrebuje dostať približne 20.000 palestínskych detí a dospelých, ktorí potrebujú lekársku starostlivosť.

18:42

Zajtra na otvorení novej schôdze Verchovnej rady vystúpi generálny tajomník NATO Mark Rutte, informoval poslanec Gončarenko.

Prísahu zloží aj nový poslanec za stranu „Sluha národa“, podnikateľ Sergej Karabuta.

18:42

V Nemecku boli zatknutí občania Ukrajiny, Nemecka a Ruska podozriví z organizovania dodávok ruským obranným spoločnostiam v rozpore so sankciami, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na prokuratúru.

Presne čo sa exportovalo, nie je uvedené, ale za roky vojny bolo realizovaných 16-tisíc dodávok v hodnote 30 miliónov eur. Na utajenie boli použité fiktívne spoločnosti.

18:32

V noci na utorok budú na Ukrajinu najsilnejšie mrazy tejto zimy. Podľa predpovedí by teplota mohla klesnúť až na mínus 30 stupňov Celzia.

18:28

Čína skritizovala udelenie ceny Grammy dalajlámovi: Tento krok označila za „nástroj protičínskej politickej manipulácie.“

18:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Futbal-CL: Slovan ubezpečil verejnosť, že incident z nedele sa už nezopakuje (3)

Bratislava 20. augusta (TASR) – Predstavitelia futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava ubezpečili v utorok na oficiálnej tlačovej konferencii verejnosť, že spravia všetko pre to, aby sa incident z nedeľňajšieho zápasu 6. kola Corgoň ligy medzi ich klubom a MFK Ružomberok už nezopakoval.

Podľa vyjadrení Vojtecha Mikloša, člena predstavenstva Slovana Bratislava, sa sprísnia kontroly fanúšikov na bratislavských Pasienkoch. Z hľadiska bezpečnosti však podľa neho nemohli bezpečnostné zložky predpokladať nedeľňajší útok na sektor hostí.

"Odsudzujem takéto správanie. Slovan ako účastník európskych klubových sútaží musí rešpektovať pravidlá a vytvárať podmienky pre hráčov či médiá. Preto touto cestou vyzývame všetkých fanúšikov, aby konali rovnako a mali na zreteli slovo rešpekt. Slovan chce, aby boli vinníci potrestaní. Poskytli sme preto polícii všeky záznamy a sme s ňou v kontakte. Toto je čin, ktorý kolegovia z futbalového života iných krajín charakterizovali ako teroristický útok," uviedol Mikloš a dodal: "Slovan je viac ako 90 rokov na futbalovom trhu, vychováva mnohých hráčov a zabáva ľudí. Chceme pokračovať v tomto trende. Klub má plány aj do budúcnosti, chce sa presadiť na medzinárodnom poli. Ale prísť do Európy takto ‘označení’? Európa čaká na fanúšikov, ktorí podporujú futbal."

Podľa doterajších zistení polície neznámi páchatelia v čase okolo 21.20 h hodili do sektoru pre hosťujúcich fanúšikov výbušninu, ktorá explodovala a úplne poškodila a rozmetala po okolí dve plastové sedadlá v XII. rade. Páchateľom bola s najväčšou pravdepodobnosťou skupina približne 20 fanúšikov Slovana.

Slovan sa naďalej snaží vyriešiť incident v spolupráci s políciou, ktorá už má k dispozícii záznamy z kamerového systému. Situáciu komplikuje fakt, že priaznivci boli maskovaní. Podľa Miklošových slov sa dokonca už našlo niekoľko ľudí, ktorí sa prihlásili na pomoc k identifikácii páchateľov, za ktorú klub vypísal odmenu vo výške 5000 eur. Funkcionári slovenského majstra sa už dohodli na riešení bezpečnostných opatrení v budúcnosti. "Vytvoríme také podmienky, aby sme mali pod dohľadom všetky sektory. Naďalej budeme vykonávať kontroly a dôsledne sledovať všetkých fanúšikov. Zameriame sa aj na častejšie predzápasové komunikácie s políciou. Viac to konkretizovať nebudem, veď uvidíte sami," povedal technický riaditeľ Slovana Zdeno Roman. "Tento štadión je stále otvorený, hocikto sem môže doniesť predmety aj deň pred zápasom. Stále vykonávame kontroly, nič sme však nenašli. Nakoľko sme s Ružomberkom nemali problémy, zaskočilo nás to a boli sme prekvapení intenzitou útoku. Do budúcnosti pripravujeme najmä väčšiu bdelosť. Musíme byť stále pripravení, že sa môže čokoľvek stať. V tomto prípade máme nejaké indície, ale nebudem teraz o nich hovoriť."

K celému incidentu sa vyjadril aj tréner "belasých" Jozef Valovič. "Mrzí nás to. Pred zápasom žila kabína tým, aby sme odohrali dobrý zápas. Počas stretnutia neboli žiadne náznaky agresivity, videli sme päť pekných gólov a myslím si, že diváci niesli pozitívne celé stretnutie. Po vypadnutí s Razgradom sme pracovali na tom, aby sme pritiahli na štadión viac divákov. Darilo sa nám to, doteraz sme však nezažili niečo podobné, čo sa v nedeľu stalo. Ospravedlňujeme sa najmä Ružomberku a jeho fanúšikom a verím, že niečo podobné sa nebude opakovať," nechal sa počuť Valovič.

.

Ľútosť nad incidentom vyjadril aj majiteľ klubu Ivan Kmotrík a kapitán tímu Igor Žofčák. "Ospravedlňujeme sa celej futbalovej verejnosti, najmä Ružomberku. V budúcnosti sa pokúsime urobiť maximum, aby sme takýmto situáciam predchádzali. Musel to byť premyslený čin. Mrzí nás to, nechceli sme, aby sa niečo podobné stalo," uviedol Kmotrík.

"Futbal hrám už nejaký rok, ale niečo podobné som nezažil. Dúfam, že sa to už nebude opakovať, nepatrí to na štadión. Som rád, že deti sú v poriadku a verím, že na futbal nezanevrú," povedal Žofčák.

Projektový manažér Slovana Stanislav Kramarič komunikoval počas uplynulých dvoch dní so štyrmi zranenými osobami vrátane dvoch detí z nedeľňajšieho incidentu a v utorok popoludní ich odprevadil z nemocnice na bratislavských Kramároch na cestu domov. Podľa jeho slov sú všetci štyria v poriadku a tešia sa na ďalšie futbalové zápasy. Na následky z výbuchu sa ďalších päť fanúšikov sťažovalo nasledujúci deň na poruchy sluchu a boli hospitalizovaní v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Všetci poškodení by mali byť podľa lekárskych zistení zdravotne v poriadku.

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (SFZ) sa na utorňajšom mimoriadnom zasadnutí zaoberala práve incidentom z 81. minúty nedeľňajšieho zápasu 6. kola Corgoň ligy 2013/2014 na Pasienkoch medzi Slovanom Bratislava a MFK Ružomberok. Počas neho prišlo v sektore hosťujúcich fanúšikov k silnej detonácii vojenského delobuchu, čím utrpelo rôzne formy zranení celkovo desať ľudí. DK SFZ po preštudovaní príslušných správ sa uzniesla zatiaľ len na predbežnom opatrení – Slovan Bratislava nastúpi na stredajší dohrávaný zápas 2. kola CL so Senicou na domácom štadióne pred prázdnymi tribúnami bez prítomnosti divákov.

Ďalšie, očakávané tvrdšie tresty, budú známe vo štvrtok. Slovanu prinajhoršom hrozí nepodmienečné zatvorenie štadióna na tri zápasy a pokuta do maximálnej výšky 17.000 eur. O body Slovan prísť nemôže, keďže neprišlo k inzultácii hráča alebo rozhodcu.

.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v 3. a 5. odseku, a o 7. a 8. odsek /k dispozícii sú zvukové záznamy, foto a video/

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ján Droppa

Erik Majercak

.
.

Polícia začala trestné stíhanie v kauze dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej

Polícia začala trestné stíhanie v kauze dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej. Informovala o tom Nadácia Zastavme korupciu, ktorej ministerstvo…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Lajčák sa dištancuje od toho, čo napáchal zosnulý sexuálny predátor Jeffrey Epstein a dôrazne to odsudzuje

Slovenský diplomat a donedávna aj poradca predsedu vlády Roberta Fica pre národnú bezpečnosť Miroslav Lajčák sa dištancuje od toho, čo…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruské vojská prekročili hranicu na ďalšom úseku

Ruské verejné zdroje uvádzajú, že ruské vojská prekročili hranicu na ďalšom úseku v Sumskom regióne, keď vstúpili do obce Pokrovka…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Syna korunnej princeznej vzali do väzby

V Nórsku bol zatknutý 29-ročný syn korunnej princeznej Mette-Marit podozrivý zo štyroch znásilnení, informuje agentúra NTB

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nazbieralo sa to: Šimečka by chcel kázať, no stratil morálne právo

Začneme ich miláčikom. Václav Havel kedysi „dokázal” majstrovský kúsok – napriek kontroverznému, priam pochybnému životnému štýlu sa stal nekriticky adorovanou…

03. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Americký tlak na Kubu je podľa Moskvy neprijateľný, Kremeľ jej prisľúbil politickú aj materiálnu podporu

Ekonomický a vojenský nátlak na spojeneckú Kubu je neprijateľný, vyhlásil v pondelok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Po skončení vojny na Ukrajine hrozí veľký problém na našej východnej hranici

Podľa Róberta Kaliňáka môže hroziť určité narušenie bezpečnosti na našich východných hraniciach v momente, keď sa skončí vojna na Ukrajine. Povedal…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 02. 2026 | Aktualizované 02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Aktualizované 02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Súd zamietol zastaviť exekúciu ministra vnútra Šutaja Eštoka

Okresný súd Banská Bystrica zamietol zastavenie exekúcie ministra vnútra SR Matúša Šutaja Eštoka v spore so skupinou policajtov známou ako…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Kyjev „nemá čas“

„Ukrajina je vyčerpaná.“ Guvernér Kim vyzval k mierovej dohode, „ktorá stavia ľudí nad zem“, píše britský denník The Independent

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Macron kopíruje Trumpa: rozhodol sa eliminovať "nežiaducich" afrických lídrov

USA, 2. februára 2026 - Podľa ruskej zahraničnej spravodajskej služby francúzsky prezident Emmanuel Macron schválil vykonávanie špeciálnych operácií špeciálnych služieb…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Trhák či prepadák? Za film o Melanii Trumpovej sa hanbia aj samotní tvorcovia

Prvá dáma Bieleho domu  Melania Trumpová si splnila sen a stala sa hlavnou postavou filmu „Melania“. Film s obrovským rozpočtom…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kanada to priznala: Vakcíny Covid-19 ublížili tisícom ľudí

Kanada priznáva, že vakcíny proti Covid-19 poškodili tisíce ľudí, a preto od apríla prevezme tamojšia vláda priamu kontrolu nad programom…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vybudujte si bohatší život

Od detstva nás učia, že existuje len jedna správna cesta: dobre sa učiť, nájsť si „normálnu“ prácu a hlavne nikdy…

02. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Infantino chce, aby FIFA urobila rázny krok v súvislosti s Ruskom

Medzinárodná futbalová federácia FIFA by mala zrušiť zákaz pre Rusko zúčastňovať sa medzinárodných súťaží, uviedol to v pondelok v rozhovore…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Nový nápad Sikorského: Európska armáda je zbytočná, čo tak „európska légia“?

Poľský minister zahraničných Radosław Sikorski vecí vyhlásil, že vytvorenie armády Európskej únie je nereálne, ale navrhol, aby členské štáty vytvorili…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hnutie Igora Matoviča kritizuje projekt za 17 miliónov eur pre rómske komunity

Opozičné hnutie Igora Matoviča kritizuje projekt zameraný na marginalizované rómske komunity, na ktorý má ísť 17 miliónov eur z eurofondov.…

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Proces s Bombicom, kajúcnik Bernard Slobodník, Lajčák, Epstein a dozvuky Davosu

Proces s Bombicom jasne ukázal, že súdna moc je v područí mediálneho mainstreeamu. Osoba Dannyho Kollára alias Bombica, nie je…

02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosť Uber dlží vo Francúzsku 1,7 miliardy eur na neodvedených daniach z miezd

Francúzske úrady oznámili, že spoločnosť Uber dlží 1,7 miliardy eur na neodvedených daniach z miezd, uviedol v pondelok online magazín…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Len tak na okraj

Človek, rozhliadajúci sa po slovenských šírinách i po bližšom i vzdialenejšom okolí, málokedy má čas všetko vstrebať a nedajbože ešte…

02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Opatrne! Dôsledky migrácie môžu viesť až k občianskej vojne

Niektorí politici sú schopní zneužiť na predvolebnú kampaň čokoľvek. Nešťastie druhých predovšetkým…

02. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Moderátor Grammy v priamom prenose prestrelil poznámkou voči Trumpovi. Bude to mať dohru

Kritiku a posmech, ktoré v priamom prenose uštedril prezidentovi USA moderátor prestížnych cien Grammy Trevor Noah, Trump nenechá len tak:…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka Australian Open Rybakinová označila Bratislavu za svoj druhý domov

Moskovská rodáčka, ktorá pred siedmimi rokmi prijala občianstvo Kazachstanu, Jelena Rybakinová zvíťazila vo finále ženskej dvojhry na Australian Open s bieloruskou…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Komplikácie a uzavretá diaľnica na severe Slovenska. Na ceste leží telo

Na severnej časti diaľnice D1 pri Sučanoch v okrese Martin sa v pondelok ráno stala vážna dopravná nehoda. Diaľnica je…

02. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kult zkázy…

Tak se nám v Praze odehrála demonstrace Milionu chvilek. Na to, jaké je počasí, měla velmi solidní účast. Tolik Ukrajinců…

02. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko vyrába jednu z najčistejších energií, no platí za ňu najviac v EÚ

Slovensko vyrába jednu z najčistejších foriem elektrickej energie vo svete, napriek tomu však na spoločnom trhu EÚ platí za elektrinu…

02. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: „Bez slušnosti a rešpektu nemá Ukrajina v EÚ čo hľadať“

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar v príspevku na sociálnej sieti zdôrazňuje, že ak Ukrajina bude iniciovať kroky na poškodenie energetických…

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Schumacherov priateľ tvrdí, že legenda urobila veľké pokroky. Takto reaguje na blízkych

Bývalý jazdec formuly 1 Riccardo Patrese si v rozhovore pre web hochgepokert.com zaspomínal na jeho kolegu z čias tímu Benetton…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Epstein a ďalšie monštrá

Kauza sexuálneho delikventa a pedofila Jeffreyho Epsteina v poslednej dobe rezonuje vo svetovej, ale aj v domácej politickej sfére. Ale…

02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Súd v Nemecku zrušil zákaz vstupu pre bývalého väzňa z Guantánama Mohamedoua Oulda Slahiho. Zákaz už nie je platný, lebo Slahi medzičasom získal holandské občianstvo.

20:25

Neznámy dron dopadol 28. januára do areálu vojenského objektu v poľskom meste Przasnysz, kde sídli špecializovaná jednotka monitorujúca rádiovú komunikáciu v tejto oblasti. Incident vyšetruje vojenská polícia.

20:20

Sébastien Lecornu a francúzska vláda ustáli dve hlasovania o vyslovení nedôvery. Vládny návrh rozpočtu na rok 2026 je definitívne prijatý.

20:18

Britský súd uznal za vinného z neúmyselného zabitia kapitána nákladnej lode, ktorej vlaňajšia zrážka s kotviacim ropným tankerom v Severnom mori si vyžiadala smrť jedného z členov jej posádky.

20:17

Z vyhlásenia Maďarskej lekárskej komory vyplýva, že v Maďarsku výrazne stúpa počet samovrážd. Podľa komory až do roku 2019 štyri desaťročia postupne klesal počet samovrážd, no tento trend sa zastavil.

20:15

.

Video: Kanadský profesor vysvetlil smerovanie globálneho riadenia k policajnému superštátu

Kanada, 2. februára 2026 - Prinášame rozhovor s autorom knihy „Globalizácia chudoby a nový svetový poriadok“. Michel Chossudovsky je kanadský…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

Raši pre HS: Rokovací poriadok sme menili, lebo opozícii preplo. Čo robili nebolo normálne

Koncom minulého roka, pár dní pred Vianocami, sme mnohí iba v nemom úžase sledovali nechutné divadlo, ktoré sa odohralo v…

01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Obrovské víťazstvo nemeckej pravice

Žeby konečne prevládla politická realita nad cenzúrou? Po troch rokoch nútenej absencie sa nemecká AfD môže opäť zúčastniť Mníchovskej bezpečnostnej…

02. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruské kamikadze aj po "Muskovom vypnutí Starlinku" ničia ciele na Ukrajine

Ukrajina, 2. februára 2026 - Prichádzajú správy o početných príchodoch do zariadení na územiach kontrolovaných kyjevským režimom. Niekoľko dní sa…

02. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čína pomohla Rusku strojnásobiť výrobu balistických rakiet „Iskander-M“

Čína pomohla Rusku strojnásobiť výrobu balistických rakiet „Iskander-M“ v rokoch 2023 až 2024, informuje Centrum strategických a medzinárodných štúdií

02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Progresívci nemajú žiadne argumenty ani plán na pomoc Slovákom“

Miroslav Suja z hnutia Republika po pozretí nedeľných politických diskusií konštatuje, že jediným programom progresívcov je poraziť Fica

02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ján Droppa

Erik Majercak

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov