Druhý najväčší maloobchodný reťazec na svete uviedol, že v 3. štvrťroku dosiahol tržby z obchodov otvorených viac než rok bez započítania pohonných látok na úrovni 21,78 miliardy eur. Prekonal tak odhady ekonómov, ktorí počítali s tržbami v hodnote 21,7 miliardy eur.
Veľkou mierou k tomu prispeli výsledky vo Francúzsku, ktorého trh sa na celkových tržbách spoločnosti podieľa takmer polovicou. Vzrástli o 1,2 % na 10,17 miliardy eur, zatiaľ čo analytici očakávali ich zvýšenie len o 0,5 %.
Zvýšili sa aj tržby z obchodov otvorených viac než rok v zahraničí. Dosiahli 11,61 miliardy eur, čo medziročne predstavuje rast o 4,5 %. Najvýraznejšie vzrástli v Južnej Amerike, kde ich potiahol najmä dopyt v Brazílii. Napriek ekonomickým problémom tejto krajiny sa tam tržby spoločnosti Carrefour zvýšili o 14,2 %.
Iným príbehom je ale Ázia, kde tržby z obchodov otvorených viac než rok klesli v 3. kvartáli medziročne o 5 %. Podpísal sa pod to najmä vývoj v Číne. Tam spomínané tržby zaznamenali pokles o 7,8 %. Aj napriek tomu ale tento rozsah poklesu znamená pre Carrefour čiastočné zlepšenie, keďže za celých deväť mesiacov klesli jeho tržby v Číne medziročne o 8,2 %.