Imrecze ŠTS Pezinok

NAŽIVO

Maďarský opozičný líder a predseda mimoparlamentnej strany TISZA Péter Magyar v piatok na Facebooku zverejnil výzvu: „Zastavme vojnové šialenstvo Viktora Orbána!“ 

Týmto vyhlásením obrátil v predvolebnej kampani protivojnové posolstvo vládnej strany Fidesz proti nej.

Včera 19:48

Viceprezident USA J. D. Vance sa chystá navštíviť Maďarsko. Ako uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó stretnutie je plánované na začiatok apríla v Budapešti.

Včera 19:44

Spojené štáty zaútočili na ďalšiu loď, ktorú podozrievali z pašovania drog vo východnej časti Tichého oceánu. 

Incident údajne prežili traja členovia posádky.  O obetiach neboli podané žiadne informácie.

Včera 19:39

Hradby Starého Mesta v Jeruzaleme zasiahli zrejme trosky z iránskej rakety. Izrael tento útok odsúdil ako prejav „šialenstva iránskeho režimu,“ uviedol web i24news.

Včera 19:37

Predseda českej vlády Andrej Babiš ukončil svoju cestu v Budapešti a vrátil sa do svojej krajiny. Po prijatí informácie o situácii, ktorá sa stala v Pardubiciach, otočili lietadlo ešte pred pristátím a predseda sa vrátil do Čiech.

 

Včera 19:31

Ak Kyjev zastaví útoky na ruskú ropnú a plynárenskú infraštruktúru a ukončí „vydieranie iných krajín vrátane členských štátov EÚ“ v energetickej oblasti, tak je Rusko ochotné pristúpiť k čiastočnému prímeriu v útokoch na ukrajinské energetické zariadenia. S odvolaním sa na hovorcu Kremľa Dmitrija Peskova o tom informovali agentúry AFP a DPA.

Včera 17:32

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko informoval o pozvaní, ktoré dostal od Trumpa. Stretnutie plánuje Trump v jeho rezidencii Mar-a-Lago na Floride.

Včera 17:27

NATO stiahlo časť svojich vojakov z Iraku. 

„Môžeme potvrdiť, že upravujeme našu pozíciu v rámci misie NATO v Iraku,“ uviedla vo vyhlásení pre francúzsku agentúru hovorkyňa Aliancie Allison Hartová.

NATO v tejto veci „úzko spolupracuje so spojencami a partnermi“, dodala.

Včera 17:24

Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot uviedol, že Irán bude musieť urobiť po vojne na Blízkom východe významné ústupky v rámci akéhokoľvek dlhodobého politického riešenia.

 

Včera 17:18

Rusko chce pomôcť Kube, avšak k otázke dodávky ropy sa nevyjadrilo. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

 

Včera 17:08

Francúzsko zadržalo v Stredozemnom mori ropný tanker, ktorý patrí do ruskej tieňovej flotily.

Emmanuel Macron sa vyjadril, že Paríž bude stále podporovať Ukrajinu.

„Držíme sa svojho kurzu,“ uviedol Macron na platforme X. „Vojna v Iráne neodradí Francúzsko od podpory Ukrajiny, kde ruská agresívna vojna pokračuje,“ dodal.

Včera 17:01
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Redakcia online média Hlavné správy, ktoré pravidelne sleduje široká čitateľská základňa, označuje túto oblasť za jednu z najrelevantnejších tém dneška. Pre detailné informácie navštívte hlavnespravy.sk

Exšéf FS František Imrecze dostal za korupciu podmienečný i peňažný trest. Čo na to poslanci ?

Exšéf finančnej správy (FS) František Imrecze dostal za korupciu úhrnný trojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou päť rokov. Okrem iného aj peňažný trest vo výške 202.000 eur, v prípade jeho nezaplatenia náhradný trojročný trest väzenia. Vo štvrtok o tom na verejnom zasadnutí rozhodla sudkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, keď schválila v mierne modifikovanej podobe dohodu o vine a treste uzatvorenú medzi prokurátorom Úradu špeciálnej prokuratúry a Imreczem. Rozhodnutie je právoplatné

Imrecze ŠTS Pezinok
Na snímke bývalý riaditeľ finančnej správy František Imrecze prichádza na súdne pojednávanie na Špecializovaný trestný súd v Pezinku vo štvrtok 9. februára 2023
❚❚
.

Dostal tiež šesťročný zákaz činnosti vo verejnej správe. Nemôže sa stretávať a kontaktovať osoby, ktoré figurujú v stíhaných skutkoch. Raz ročne sa musí v skúšobnej dobe zúčastniť na hlavnom pojednávaní alebo verejnom zasadnutí vedenom ŠTS pre korupčné trestné činy. Nariadený má aj probačný a mediačný dohľad.

Samosudkyňa Pamela Záleská priblížila, že schválená trestná sadzba je na spodnej hranici. “Súd zohľadnil aj uloženie ďalších trestov,” podotkla. Zdôraznila, že uložený peňažný trest je štvornásobkom nenáležitej odmeny, ktorú si Imrecze ponechal. Zároveň poukázala na to, že exšéf finančnej správy objasňuje závažnú trestnú činnosť.

Imrecze vystupuje ako spolupracujúci obvinený vo viacerých prípadoch. Schválená dohoda sa týka kauzy mediálne známej ako Mýtnik. Vinný je z opakovaného zločinu prijímania úplatku formou organizátorstva. Po tom, ako v roku 2018 rezignoval na post šéfa finančnej správy, mal požiadať podnikateľa Michala Suchobu o odmenu pre vybraných zamestnancov finančnej správy za podporu implementácie projektov od spoločnosti Allexis.

.

Imreczeho nástupkyňa na poste šéfky finančnej správy Lenka Wittenbergerová mala dostať 50.000 eur. K prijatiu úplatku sa priznala, za čo už dostala podmienečný trest. Exriaditeľka odboru právnych služieb finančnej správy Denisa Ž. mala dostať 30.000 eur a bývalá generálna riaditeľka sekcie ekonomiky finančnej správy Kornélia Č. 20.000 eur. Obe sú zatiaľ neprávoplatne odsúdené na podmienečné tresty odňatia slobody. Hotovosť vo výške 50.000 eur určenú pre exšéfa sekcie informatiky finančnej správy Milana G. si mal Imrecze napokon ponechať pre seba.

Podnikateľ Miroslav Výboh prostredníctvom svojej obhajoby požiadal súd, aby neschválil dohodu o vine a treste medzi Imreczem a prokurátorom. Súd sa týmto podaním nezaoberal, lebo Miroslav Výboh nie je stranou v konaní.

 

Prokurátor ÚŠP: Imreczeho peňažný trest má byť najvyšší v histórii SR

Peňažný trest vo výške 202.000 eur, ktorý musí zaplatiť exšéf finančnej správy František Imrecze, označil prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Ondrej Repa za najvyšší v histórii SR. Špecializovaný trestný súd (ŠTS) mu v rámci schválenej dohody o vine a treste uložil aj päťročnú podmienku.

“Suma je vždy individuálne určená v trestnom konaní. Trestný zákon umožňuje uložiť peňažný trest od 160 do 331.000 eur. Nemusí to byť vždy okrúhla suma,” priblížil prokurátor. Vo vzťahu k spáchaným skutkom a rozsahu trestnej činnosti považuje uložený peňažný trest za primeraný.

.

“S orgánmi činnými v trestnom konaní som začal spolupracovať preto, lebo som to považoval za morálne, hodnotovo správne pre seba a celú spoločnosť. Dnešná dohoda o vine a treste je vyústením záverov môjho konania a rozhodnutia spolupracovať,” reagoval Imrecze na schválenú dohodu. Odmietol, že by spolupracoval pod nátlakom.

Za korupciu dostal úhrnný trojročný podmienečný trest odňatia slobody so skúšobnou dobou päť rokov. Okrem iného aj peňažný trest vo výške 202.000 eur, v prípade jeho nezaplatenia náhradný trojročný trest väzenia. Dostal tiež šesťročný zákaz činnosti vo verejnej správe. Nemôže sa stretávať a kontaktovať osoby, ktoré figurujú v stíhaných skutkoch. Raz ročne sa musí v skúšobnej dobe zúčastniť na hlavnom pojednávaní alebo verejnom zasadnutí vedenom ŠTS pre korupčné trestné činy. Nariadený má aj probačný a mediačný dohľad.

Ako spolupracujúci obvinený vystupuje vo viacerých prípadoch. Schválená dohoda sa týka kauzy mediálne známej ako Mýtnik. Vinný je z opakovaného zločinu prijímania úplatku formou organizátorstva.

Peter Kremský: Hrali sa na mafiu, teraz čelia následkom svojich vlastných činov

Na sociálnej sieti sa tejto téme venoval Peter Kremský (OĽaNO). „Očista našej spoločnosti funguje, mafiánska chobotnica sa ďalej bráni. Takýto boj nie je jednoduchý, je to beh na dlhé trate. Ľudí bez chrbtovej kosti je veľa a špinavé peniaze sú stále v obehu,“ napísal dnes k prípadu.

Pripomína, že poctivým prokurátorom, vyšetrovateľom a sudcom sa dejú zvláštne veci, hlava chobotnice sa im vyhráža a snaží sa ich zastrašiť. „Držím im palce, nech dokážu tento boj dotiahnuť do konca. Nie je to pomsta. Neteším sa z toho.“

.

Ak neprejdeme očistou, podľa poslanca tak prehráme všetci. Niekto tu dlhodobo rozkrádal náš štát, korumpoval a výsledkom bola bohorovnosť, vedúca k smrti novinára a jeho snúbenice. To nikto s citom pre spravodlivosť nemôže ignorovať. Hrali sa na mafiu, teraz čelia následkom svojich vlastných činov, to je všetko. Žiadna politická objednávka. Ich činy. Bodka,” dodal na záver.

 

Matúš Šutaj Eštok: Prečo sa jeden z najznámejších slovenských kajúcnikov rozhodol udávať ľudí, ktorých si vyžiadal sám Igor Matovič

„František Imrecze udáva ľudí v niekoľkých kauzách, pri ktorých sám čelí podozreniam zo spáchania najzávažnejších trestných činov,“ hovorí poslanec Hlasu vo videu na sociálnej sieti.

Pripomína, že iba v jednej kauze Imrecze ukradol spolu so Suchobom na daniach viac ako 18 miliónov eur, ktoré následne preprali cez čínske účty a do dnešného dňa nie sú z tohto skutku ani len obvinení. To je to padni komu padni,” dodal.

„Ak si takto predstavuje spravodlivosť Igor Matovič, že zločinec, ktorý štátu ukradne 18 miliónov eur sa vykúpi za „smiešnych“ 200-tisíc a krivé udania, tak je to iba ďalší volebný podvod Igora Matoviča,“ skonštatoval Šutaj Eštok.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Šipoš: Obyčajní ľudia v práci piť nesmú, 150 vyvolených poslancov môže , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Dmitrijev predpovedá Európe energetickú izoláciu

Európu čaká energetická izolácia kvôli krokom predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, vyhlásil šéf RFPI a osobitný predstaviteľ ruského…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vo FPU nepadá kultúra. Padá systém starých istôt

Fond na podporu umenia ich naučil na život v istote. Dnes tento režim prerušil. Otázka je, či to urobil v…

21. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Dadaizmus“ Bieleho domu

Bizarnosť týždňa: Biely dom zvažuje dočasne zastaviť sankcie na ropu z Iránu s cieľom znížiť ceny ropy, ktoré stúpili kvôli…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britský denník píše, že je treba drasticky znížiť spotrebu energií. Navrhuje návrat k home officom pre všetkých ako za covidu

Celému svetu sa odporúča vrátiť sa k práci z domu, informuje denník The Guardian

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prevažná väčšina migrantov vstupuje do Nemecka bez dokladov

Dve tretiny žiadateľov o azyl, ktorí vlani prišli do Nemecka, nemali žiadny doklad totožnosti, píše portál The European Conservative. Nemecké…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

.
.
.
.
.

Snaží sa Trump uniknúť z iránskej pasce?

Spojené štáty zvažujú obmedzenie vojenského nasadenia na Blízkom východe, vyhlásil prezident Donald Trump

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Dmitrijev predpovedá Európe energetickú izoláciu

Európu čaká energetická izolácia kvôli krokom predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, vyhlásil šéf RFPI a osobitný predstaviteľ ruského…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vo FPU nepadá kultúra. Padá systém starých istôt

Fond na podporu umenia ich naučil na život v istote. Dnes tento režim prerušil. Otázka je, či to urobil v…

21. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Dadaizmus“ Bieleho domu

Bizarnosť týždňa: Biely dom zvažuje dočasne zastaviť sankcie na ropu z Iránu s cieľom znížiť ceny ropy, ktoré stúpili kvôli…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britský denník píše, že je treba drasticky znížiť spotrebu energií. Navrhuje návrat k home officom pre všetkých ako za covidu

Celému svetu sa odporúča vrátiť sa k práci z domu, informuje denník The Guardian

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Za požiarom izraelskej spoločnosti v Pardubiciach môžu byť cudzie tajné služby

Podľa Noviniek.cz došlo k podpaľačskému útoku, ktorý spôsobil rozsiahly požiar v českom obrannom zariadení v Pardubiciach, ktoré je spojené s…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prevažná väčšina migrantov vstupuje do Nemecka bez dokladov

Dve tretiny žiadateľov o azyl, ktorí vlani prišli do Nemecka, nemali žiadny doklad totožnosti, píše portál The European Conservative. Nemecké…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kapitán Spartaka Moskva Mironov o vyhadzove Ružičku: "Stalo sa toho veľa..."

Nečakaný koniec slovenského hokejového útočníka Adama Ružičku v ruskom klube KHL Spartak Moskva, o ktorom tento týždeň informoval samotný klub,…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Modžtaba Chameneí v príhovore tvrdí, že islamský režim zasadil nepriateľom zdrvujúci úder

Najvyšší iránsky vodca ajatolláh Modžtaba Chameneí v piatok vo svojom posolstve k perzskému novoročnému sviatku Nourúz vyhlásil, že Irán „poráža…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci sa scvrkli na menej ako polovicu

Počet obyvateľov Ukrajiny dnes dosahuje 20 miliónov ľudí. Vyhlásil to zástupca šéfredaktora britského časopisu New Statesman Will Lloyd v podcaste…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zistilo sa, ako bohatá americká armáda bojuje proti dronom počas vojny v Iráne

USA, 21. marca 2026 - The Times zistili, ako americká armáda bojuje proti dronom počas vojny v Iráne   -…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Na Ukrajine sa odohráva nový škandál, ktorý sa kyjevské úrady snažia za každú cenu ututlať

Ukrajina, 21. marca 2026 - Ale je už neskoro - fakty sa už dostali na internet   Ide o náčelníka…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Zomrel Chuck Norris

Americký herec Chuck Norris zomrel, informuje denník The Sun. Mal 86 rokov

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zapletalová pre zdravotné problémy nenastúpila v semifinále halových MS

Atlétka Emma Zapletalová nenastúpila na semifinálový beh na 400 metrov na halových majstrovstvách sveta v poľskej Toruni. Informovala o tom…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Fico: Pre posadnutosť nedovolia otvoriť Družbu…

V situácii, keď vinou súhry okolností môže Európa dospieť k ropnému šoku, by Európska únia mala podporiť slovenské a maďarské…

20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Izrael bojuje o svoje prežitie jeho agresivita sa môže ešte zvýšiť

Izrael, 20. marca 2026 - Je zrejmé, že cieľom Izraela nie je získanie nových území, ale zabezpečenie prežitia v rámci…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

.


Svätec dňa: Svätá Benedikta Cambiagio Frassinello

Narodená 2. októbra 1791 v Langascu, Campomorone v Taliansku ako Benedetta Cambiagio. Dcéra Giuseppeho a Francescy Cambiagio, vyrastala v Pavii…

21. 03. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Optická ilúzia, ktorá vás potrápi. Dokážete nájsť skrytý banán?

Optická ilúzia dokáže potrápiť váš mozog a preveriť schopnosť vnímať detaily. Tento typ vizuálnych hádaniek je obľúbený nielen pre zábavu,…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Marketplace je miestom, kde môžete nájsť takmer čokoľvek

Marketplace je miestom, kde môžete nájsť takmer čokoľvek - od bežných vecí až po úplne bizarné kúsky. Online predaj použitých…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Dizajn týchto domácnosti dokáže rozčúliť aj tých najtrpezlivejších

Dizajn domácnosti je jedným z najdôležitejších prvkov, ktoré ovplyvňujú kvalitu bývania. Pri plánovaní priestoru nejde len o vzhľad, ale aj…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump sa naštval na „zbabelých spojencov“ z NATO

Americký prezident Donald Trump nazval spojencov z NATO „zbabelcami“ a sľúbil, že si „zapamätá“, že sa vzdali jeho misie otvoriť…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najlepšie dielo, ktoré Agatha Christie napísala v 50. rokoch

Detektívny román Skúška neviny z roku 1958 patrí k najlepším dielam, ktoré Agatha Christie napísala v 50. rokoch minulého storočia.…

20. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zraneného Šatku nahrádza v Calzonovej nominácii nová tvár

Hlavný tréner nášho futbalového reprezentačného tímu Francesco Calzona len nedávno oznámil nomináciu na barážový duel o postup na MS 2026…

20. 03. 2026 | 0 komentárov

Ruská armáda sa pripravuje na nový útok na Ukrajine

Ruská armáda sa pripravuje na nový útok na Ukrajine, akonáhle vyschne pôda, tvrdia analytici oslovení agentúrou Associated Press

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina vyhrocuje vyhrážky voči Orbánovi. Bloger máva mečom a vidí premiéra „na ražni“

Populárny ukrajinský bloger, spriaznený s prezidentom Volodymyrom Zelenským, sa s mečom v ruke vyhrážal maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi. Zo slov,…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Portugalský parlament chce sprísniť zákon o zmene pohlavia, bude sa vyžadovať lekársky posudok

Portugalský parlament v piatok posunul do ďalšieho legislatívneho konania návrh zákona, ktorý by vyžadoval, aby osoby žiadajúce o úradnú zmenu…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mimovládky vo vytržení: Nechcú si z rúk pustiť STVR

Len nedávno sme na stránkach HS riešili ako je možné, že „reformovaná” verejnoprávna televízia vysiela jeden protiruský dokument po druhom.…

20. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko vyhlásil, že Bielorusko sa pripravuje na “veľkú dohodu” s USA

Bieloruský prezident Lukašenko vyhlásil, že Bielorusko sa pripravuje na „veľkú dohodu“ s USA, ktorá zahŕňa nielen prepustenie politických väzňov, ale…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Netanjahu naznačil možnosť uskutočnenia pozemnej operácie v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Maďarský opozičný líder a predseda mimoparlamentnej strany TISZA Péter Magyar v piatok na Facebooku zverejnil výzvu: „Zastavme vojnové šialenstvo Viktora Orbána!“ 

Týmto vyhlásením obrátil v predvolebnej kampani protivojnové posolstvo vládnej strany Fidesz proti nej.

Včera 19:48

Viceprezident USA J. D. Vance sa chystá navštíviť Maďarsko. Ako uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó stretnutie je plánované na začiatok apríla v Budapešti.

Včera 19:44

Spojené štáty zaútočili na ďalšiu loď, ktorú podozrievali z pašovania drog vo východnej časti Tichého oceánu. 

Incident údajne prežili traja členovia posádky.  O obetiach neboli podané žiadne informácie.

Včera 19:39

.

Spoločnosť „Naftogaz“ hromadne rozoslala teplárenským spoločnostiam varovania

Spoločnosť „Naftogaz“ hromadne rozoslala teplárenským spoločnostiam varovania s požiadavkou, aby od 28. marca prestali odoberať plyn kvôli dlhom

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kauza okolo pisoárov na Úrade vlády pokračuje. Bajo Holečková zdupkala

Šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra pozval opozičnú poslankyňu z SaS Martinu Bajo Holečkovú “na návštevu”, aby vyvrátil jej tvrdenia…

20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského výstup na samite EÚ nepotešil Merza a ďalších

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nesplnil očakávania západných lídrov na samite EÚ, píše Politico

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina sa pripravuje na vojnu ešte celý rok 2027

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Aktualizované 20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ruský plynovod smerujúci do Maďarska stráži srbská armáda

Srbská armáda chráni ruský plynovod, ktorým prúdia do Maďarska miliardy kubických metrov zemného plynu, informuje denník Focus. Špeciálne jednotky a…

20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov