Eva Grey a Marián Čaučík Prostredníkovi: Náboženskú neslobodu sme v našej krajine už zažili. Podobáte sa politikom, ktorých chcete vymeniť

Bratislava 30. októbra 2019 (HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)

 

Zakladajúci člen eRka – Hnutia kresťanských spoločenstiev detí a riaditeľ Dobrej noviny Marián Čaučík adresoval aj vzhľadom na dohodu o neútočení otvorený list Ondrejovi Prostredníkovi (Progresívne Slovensko), ktorý kritizoval učebnicu náboženstva informujúcu o kultúre smrti v podobe potratov, eutanázie i podpore gender ideológie. Pri svojej kritike používa známu formulku liberálov „obmedzovanie ľudských práv“. Na snahy o zrušenie katolíckeho náboženstva na školách zo strany progresívcov poukázala aj Eva Grey

Na snímke Marián Čaučík

Prostredníkovi prekáža, že súčasný právny stav cirkvám umožňuje, aby sa katolícke náboženstvo vyučovalo podľa učebných plánov a učebných osnov, ktoré schvaľuje Konferencia biskupov Slovenska po vyjadrení Ministerstva školstva Slovenskej republiky. A tiež to, že inšpekciu takýchto hodín vykonávajú osoby poverené hlavným školským inšpektorom po dohode s príslušnou vrchnosťou Katolíckej cirkvi.

Uviedol tiež, že nemáme dovoliť populistickým a extrémistickým politikom, aby vytvárali takýto priestor na akési obmedzovanie ľudských práv.

 

Pod rúškom nediskriminácie je snaha povýšiť LGBTI vzťahy na rovnaký status v spoločnosti ako má manželstvo muža a ženy

Vzhľadom na verejné vyjadrenie Prostredníka mu Čaučík adresoval otvorený list, v ktorom poukázal na jeho výzvy na zmenu.

„Vo svojom nedávnom vyjadrení vystupujete proti tomu, aby cirkvi rozhodovali o tom čo vyučujú na hodinách náboženstvá na verejných školách, vyjadrujete svoje pobúrenie nad termínom ‚kultúra smrti‘ a tvrdíte, že ‚cirkvi zneužívajú právo výučby na verejných školách na šírenie fundamentalistickej teológie a démonizujú existujúce ľudskoprávne štandardy v našej spoločnosti‘. Vyzývate na zmenu silnými slovami: ‚Nedovoľme populistickým a extrémistickým politikom, aby vytvárali takýto priestor na obmedzovanie ľudských práv. Podporme politikov, ktorí rozhodným spôsobom chránia reprodukčné práva žien a celou svojou váhou stoja za rovnosťou mužov a žien‘,“ pripomenul mu Čaučík jeho vyjadrenia. 

„Potom označujete za populistikých a extrémistických politikov aj mňa a mojich kolegov z Kresťanskodemokratického hnutia. Sme presvedčení, že Zmluva medzi Slovenskou republikou a Svätou stolicou o katolíckej výchove a vzdelávaní má svoje opodstatnenie,“ upozornil a dodal:

„Rovnako prax, že cirkvi môžu učiť a vysvetľovať svoj pohľad na antropológiu človeka i na spoločenské javy a vývoj v spoločnosti. Také sú aj termíny ‚kultúra života‘ a ‚kultúra smrti‘, ktoré nie sú teológiou, ale skôr reakciou na dianie v spoločnosti. Potraty nie sú ľudským právom, ale ukončením počatého ľudského života. Podobne eutanázia.“

Čaučík tiež ‚teológa‘ Prostredníka upozornil, že Cirkev ctí ľudské práva a nemá nič proti rovnosti mužov a žien, naopak, podporuje ju.

„Má však problém s rodovou ideológiou a najmä s prevrátením významu pojmov. Kým dlhé roky sa “rodová rovnosť” chápala práve ako rovnosť mužov a žien, v posledných rokoch cez pôsobenie rôznych lobistických skupín a pojem “rodovej identity” dostáva nový rozmer problematiky “LGBTI+” skupín. Pod rúškom nediskriminácie je snaha povýšiť takéto vzťahy na rovnaký status v spoločnosti ako má manželstvo muža a ženy. Toto je prirodzene pre cirkev ale aj pre väčšinu našich občanov neprijateľné,“ pripomenul mu fakt, o ktorý sa snažia skupiny a jednotlivci podporujúci požiadavka LGBTI.

„Vo svojich stanoviskách zavádzajúco zjednodušujete a vytvárate dojem zastaralej a tmárskej cirkvi, ktorá sa snaží neprípustne ovplyvňovať názory detí a mladých ľudí. Vďaka týmto vašim výrokom by sme mohli rovnako označiť za populistu a extémistického liberála my vás. Spôsob Vašej komunikácie sa, žiaľ, podobá štýlu starých politikov, ktorých chcete vo verejnom živote vymeniť,“ dodáva Čaučík, ktorý je zároveň presvedčený, „že toto nie je dobrá cesta, najmä v čase, keď by mali ľudia (dobrej vôle) hľadať to, čo ich spája pre uskutočnenie potrebných pozitívnych zmien na Slovensku.“

 

Snahy o zrušenie katolíckeho náboženstva na školách

Na útok na učebnice náboženstva, ktoré hovoria o kultúre života a kultúre smrti reagovala aj ďalšia členka KDH Eva Grey. Upozornila, že sa  zdá, akoby Prostredníkovým cieľom bolo zrušenie výučby katolíckeho náboženstva na školách.

„Alebo si pán Prostredník robí nárok na zmenu učenia Cirkvi? Či chce, aby niekto iný určoval, čo je dobré a čo zlé?,“ pýta sa a pripomína:

„Dnes si rodičia môžu slobodne zvoliť, či bude ich dieťa navštevovať hodiny náboženstva, v ktorom sa učí náboženská etika, alebo hodiny etiky. Žijeme v demokratickej spoločnosti a slobodu slova každého jednotlivca treba rešpektovať. Aj vtedy, ak s jeho názorom nesúhlasíme.“

„Avšak v tomto prípade spochybňovať učenie Svätého Jana Pavla II sa nám zdá viac ako lapsus, nakoľko pápež vo svojej encyklike EVANGELIUM VITAE práve tieto pojmy ako kultúra smrti či života používa. Kto je pán Prostredník, aby zakazoval Cirkvi vydávať učebnice, ktoré sú v súlade s jej učením? A prečo mu tieto pojmy vadia?,“ pýta sa Grey na ciele Prostredníka.

Na snímke Eva Grey

„Cirkev kultúrou života nazýva a podporuje všetky zákony, princípy a opatrenia, ktoré prispievajú k ochrane života od počatia po prirodzenú smrť. Cirkev sa v zmysle prikázania NEZABIJEŠ stavia proti takým opatreniam a zákonom, ktoré idú proti životu, a nazýva ich kultúrou (alebo pseudokultúrou) smrti. Hovorí ľuďom do svedomia, a to sa ťažko počúva. Je ľahšie nazvať sa tým, kto obhajuje právo ženy na slobodnú voľbu, ako tým, kto obhajuje právo ženy nechať si usmrtiť nenarodené dieťa,“ dodáva.

Grey na záver upozorňuje, že náboženskú neslobodu sme v našej krajine už zažili – prenasledovanie a väznenie za svoj názor, i kruté mučenie, ktoré pripravilo o život Zdenku Schelingovú, Vasiľa Hopka, Metoda Trčku, Titusa Zemana i ďalších.

 

Hlina si začína uvedomovať čoho sú progresívci schopní?

Čaučík a Grey sú teda po Hlinovi ďalší členovia, ktorí sa vzhľadom na dohodu o neútočení kriticky vyjadrili voči požiadavkám liberála Prostredníka.

Podľa Hlinu je namieste otázka ako expertne sa zaoberá teológ Ondrej Prostredník školstvom, keď až teraz zistil, čo sa učí na náboženstve. “Kurikulum, teda zjednodušene to, čo bude v týchto učebniciach, bolo schválené skoro presne pred deviatimi rokmi . Deväťročné omeškanie reakcie liberálov považujem v dnešnej dynamickej dobe za naozaj vysoké. Čiže až teraz pred voľbami to začalo vadiť? Zaujímavé.”

Hlina tiež tvrdí, že bude chrániť náboženskú slobodu: “Samozrejme, môžete sa spoľahnúť aj v tom, že hodnotu náboženskej slobody budeme chrániť. Návrhy na obmedzenie náboženskej slobody, ktoré implicitne, aj explicitne odzneli v príspevkoch pánov Gröhlinga a Prostredníka určite nepodporíme.”

Gabriela Smreková

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Premiér ku protestom: Akýkoľvek útok alebo agresia voči policajtom sú neprípustné. Opatrenia robímr, aby sme chránili aj životy protestujúcich!

0 icon

Bratislava 23. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Súčasťou demokracie je aj právo vyjadriť svoj názor. Dôležité však je, aby demonštrácie prebiehali pokojne. Akýkoľvek útok alebo agresia voči policajtom sú neprípustné. Premiér Eduard Heger (OĽANO) to uviedol v reakcii na piatkové protesty pred Národnou radou (NR) SR. TASR o tom informovala…

Zavedie sa päťmesačná lehota trvania kolúznej väzby

0 icon

Bratislava 23. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Vďaka novele Trestného poriadku sa zavedie päťmesačná lehota kolúznej väzby, teda väzby pre hrozbu ovplyvňovania svedkov zo strany obvineného. Predmetnú právnu úpravu dnes schválili poslanci Národnej rady SR (NR SR) 77 hlasmi. Kolúzna väzba bude môcť trvať aj dlhšie ako päť mesiacov, ak sa…

Pád mosta ochromil dopravu na Transsibírskej magistrále

0 icon

Moskva 23. júla 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Amur's region Russian Ministry for Emergency Situations photo via AP)   Pád mosta v piatok ochromil dopravu na Transsibírskej magistrále, ktorá spája Moskvu s Vladivostokom na ruskom Ďalekom východe Prezident Vladimir Putin vyzval úrady, aby urýchlene zabezpečili obnovenie prevádzky. Na trati uviazli desiatky vlakových súprav. Zrúteniu…

V Egejskom mori sa potápa loď so 45 migrantmi

0 icon

Istanbul 23. júla 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Varaklas)   V juhovýchodnom Egejskom mori sa potápa loď so 45 migrantmi. Informovalo o tom turecké ministerstvo obrany s tým, že tam vyslali záchranné jednotky. Rezort na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že plavidlo začalo mať problémy zhruba 100 kilometrov južne od gréckeho ostrova…

Francúzsko vytvorilo zásobovací most pre Tunisko postihnuté silnou vlnou pandémie

0 icon

Paríž 23. júla 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Hassene Dridi)   Francúzsko vytvorilo zásobovací most na prepravu vakcín proti ochoreniu COVID-19 a medicínskeho kyslíka do Tuniska, ktoré je uprostred jednej z najhorších epidémii koronavírusu na africkom kontinente Za posledných päť dní Francúzsko do severoafrickej krajiny letecky dopravilo 1,1 milióna dávok vakcín proti COVID-19, povedal…

Mimoriadna schôdza k odvolávaniu Mikulca z funkcie bude 28. júla

0 icon

Bratislava 23. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Mimoriadna schôdza Národnej rady SR (NR SR), na ktorej sa opozícia pokúsi odvolať Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra, sa bude konať v stredu 28. júla. V pléne to dnes oznámil podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS) Zvolanie mimoriadnej schôdze iniciovala opozičná strana…

Režim v Bielorusku nariadil zavrieť desiatky mimovládnych organizácií

0 icon

Minsk 23. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrei Stasevich/Pool Photo via AP,Salvatore Di Nolfi/Keystone via AP)   Bieloruské úrady v piatok nariadili zatvoriť 43 mimovládnych organizácií pôsobiacich v krajine. Informovala o tom agentúra AFP Stalo sa tak po tom, ako prezident Alexandr Lukašenko vo štvrtok vyhlásil, že sa chce "zbaviť" všetkých organizácií v…

Nemecko: V Afganistane rastie riziko pre armádu i moderné ženy

0 icon

Berlín 23. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Rahmat Gul)   Pre vojakov, novinárov, ľudskoprávnych aktivistov a moderné zamestnané ženy sa Afganistan stal nebezpečnejším miestom, vyplýva z aktuálnej správy o azylovej situácii vypracovanej nemeckým ministerstvom zahraničných vecí. Informovala o tom v piatok agentúra DPA Podľa správy boli straty afganských štátnych bezpečnostných síl v prvom…

Po povodniach v čínskom meste Čeng-čou zahynulo už najmenej 56 ľudí

0 icon

Peking 23. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Chinatopix via AP)   Na najmenej 56 stúpol v piatok počet obetí po ničivých záplavách v meste Čeng-čou, metropole čínskej provincie Che-nan. Informuje o tom agentúra DPA Čínska štátna televízia uviedla, že škody spôsobené povodňami vyčíslili na približne osem miliárd eur. Meteorologická služba v čínskom hlavnom…

Klus: Zachovanie otvorených hraníc je pre Slovensko v rámci boja proti pandémii prioritou

0 icon

Bratislava 23. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovensko je krajinou s významným počtom takzvaných cezhraničných pracovníkov, preto je pre krajinu v rámci boja proti pandémii koronavírusu prioritou garantovanie otvorených hraníc a podľa možnosti spoločné európske pandemické riešenia do budúcnosti. Na neformálnom zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC) v Slovinsku to…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Tencer

Manipulačné techniky provakcinérov!

0icon

Kolektívna vina, umelo vytvorný nedostatok, klamstvá, znevhodňovanie, zastrašovanie to sú základné manipulačné techniky provakcinérov. Kolektívna vina. Až nenosíš rúško tak všetkých ohrozuješ, až pôjdeš navštíviť svojich blízkych tak ich môžeš zabiť. Takto nás strašila vláda pred Veľkou Nocou 2020. Strašenie pokračovalo tým že do

Boris Mesár

Dnes Národná rada (zrada) rozhoduje o prijatí ,,Čínskeho sociálneho kreditu " na Slovensku!!!

0icon

Dnes stojíme na prahu zavedenie Total Control režime plne odvodeného od čínskeho Sociálneho kreditu! V piatok bude Národná rada SR schvaľovať drakonických zákon, ktorý zabráni vstupu Slovákom do všetkých miest, prevádzok a budov, ak sa nepreukážu Digital Green Pass aplikácií! Právnik dokument rozobral a varuje, že jeho definíciu možno výkladom…

Ivan Holek

Úvaha o rizikách ženského pôvabu

0icon

Krása predstavuje moc, pretože je to niečo, čo veľmi silne pôsobí na iných. Krásu, a teda moc, je však možné využiť na niečo pozitívne, alebo zneužiť na niečo negatívne. Čo však kto seje, to nakoniec aj zožne, čo vo vzťahu k negatívnemu zneužitiu krásy kvôli osobnému prospechu, peniazom, alebo nejakým…

Andrej Sablič

Analýza ekonómie

0icon

Začiatok Prečo som sa rozhodol pre jej analýzu? Po II. Svetovej vojne sa ČLOVEK prostredníctvom svojich politikov dušoval, že už nikdy takúto katastrofu nepripusti. Dnes stojíme nad priepasťou ešte hrozivejšej vojny a politici sa už ani nepretvarujú a šíria virtuálny oheň a síru svetom. ČLOVEK zlyhal a tak je načase…

Dušan Hirjak

Ako zistiť, či „pandémia“ koronavírusu je podvodom na globálnej úrovni ? Ak je podvodom, prečo tak musí byť ? Časť II.

0icon

Teraz sa pozrime na určité množstvo singulárnych tvrdení, ktoré vyplývajú z idey ochrany globálneho zdravia či z idey boja proti „pandémii“ koronavírusu. Podľa uvedených a ďalších podobných tvrdení pracujú národné vlády a organizujú celé národné spoločnosti do boja proti koronavírusu až do definitívneho víťazstva. Singulárne tvrdenia patria do sféry domnienok…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

10 šokujúcich fotografií, ktoré odhaľujú život v Hongkongu

0 icon

V Hongkongu žije takmer až 7,5 milióna obyvateľov.  Aj preto je v tomto veľkomeste veľmi obtiažne nájsť miesto vhodné miesto na bývanie. Našlo sa však jedno, nie veľmi šťastné riešenie. Ľudia tu bývajú v akýchsi malých kockách. Organizácia spojených národov takéto byty odsúdila za "urážku ľudskej dôstojnosti". To však nemení…

7 najpikantnejších sôch, pri ktorých sa budeš červenať

0 icon

Pred obnaženými mramorovými telami Venuše či Davida sa už dnes nikto nečervená, na celom svete ale stojí skutočne veľa ďalších eroticky ladených diel. V tomtu článku nájdeš 10 najpikantnejších sôch, ktoré naženú červeň do tvojich líc. :) 1. Love Land - Južná Kórea V dostatočne konzervatívnej Južnej Kórei sa nachádza magický ostrov…

Cap Arcona: Veľká ľudská tragédia 2. sv. vojny: 1. časť

0 icon

V máji 1945 už bolo v Európe takmer po vojne. Hitler bol po smrti a jeho nástupca admirál Karl Dönitz sa pripravoval na kapituláciu. Stále sa však ešte bojovalo a Spojenci pokračovali v neúprosnom bombardovaní. Prinášame dvojdielny článok o veľkej ľudskej tragédii 2. svetovej vojny menom Cap Arcona. Poďme spoločne na prvú časť. V záverečnej etape vojny…

10 najhorších selfie fotografií, aké si kedy videl

0 icon

Dobrou vecou na selfie je, že sa absolútne nemusíme spoliehať na niekoho iného, ak sa chceme vyfotografovať pri niečom zaujímavom. Ako povedal Charles- Guillaume Etienne, "Ak chcete, aby sa niečo urobilo správne, urobte si to sami". V takomto prípade sa nemôže nič pokaziť. A ak aj, nebude to chyba nikoho…

Záhady Zeme: Týchto 10 objavov nedokážeme vysvetliť

0 icon

V dnešnej dobe by sme radi verili, že dokážeme všetko vysvetliť. Veď veda je na vysokej úrovni a dokázala objasniť takmer všetky záhady Zeme. Mnoho ich však ostalo zahalených rúškom tajomstva. Dnes sa spolu pozrieme na 10 vecí, ktoré sa objavili na Zemi a vedci ich nedokážu vysvetliť. 10. Mechanizmus z…

Armádny Magazín

Rusko ponúka nové stíhačky 5. generácie za cenu útočného dronu

0 icon

India, 23.júl 2021 (AM) – Denník India Today komentuje predstavenie nádejnej ruskej stíhačky na leteckej prehliadke MAKS-2021. Hlavná pozornosť sa venuje najmä tomu, aká cena za základnú verziu stíhačky Checkmate bola uvedená v Žukovskom pri Moskve. Pripomeňme, že ohlásená cena je 25 - 30 miliónov dolárov a za túto cenu sa…

Bude Česko vyrábať nákladné lietadlá L-410? V Moskve pokračuje letecká výstava MAKS

0 icon

Česko, 23.júl 2021 (AM, Sputnik) –Na letisku Žukovskij neďaleko Moskvy pokračuje Medzinárodná letecká a vesmírna výstava MAKS 2021. V tomto roku je na leteckom salóne bohato zastúpené aj Česko, ktoré má v jednom z pavilónov svoje miesto slávy. Jednou z českých spoločností je Aircraft Industries, ktorá vyrába známe lietadlá L-410.  …

Maria Zacharovová: Máme dôkazy o spolupráci USA s „Islamským štátom“

0 icon

Rusko, 23.júl 2021 (AM) – Rusko už skôr signalizovalo, že disponuje dôkazmi o spolupráci USA s militantmi z teroristickej skupiny Islamský štát v Afganistane. Oficiálna zástupkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová to dnes opäť pripomenula.   „Ak ide o dôka

Postupimská konferencia a odsun Nemcov z Československa, aká je pravda? Transfer alebo vyhnanie?

0 icon

Česko, 23.júl 2021 (AM) – Máme výročie Postupimskej konferencie. Jedným z bodov rokovania bol odsun Nemcov zo štátov budúceho východného bloku. Publicistov Tomáša Krystlíka a Jozefa Skály sa pýtame, či by zhodnotili tran

Prečo Moskva odpúšťa miliardové dlhy africkým štátom z vojenských kontraktov?

0 icon

Rusko, 23.júl 2021 (AM) – Často možno počuť špekulácie o príliš veľkorysej politike ruských úradov, ktoré údajne nezodpovedne odpisujú staré dlhy voči rôznym štátom sveta. V poslednej dobe Rusko nevedie nezmyselnú zahraničnú politiku, v čom je teda podstata týchto zdanliv

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali