NAŽIVO

Zelenskyj oznámil, že riaditeľ SBU Vasyľ Maľuk odstupuje zo svojho postu.

14:28

Vo veku 101 rokov zomrel v nedeľu český vojnový veterán z druhej svetovej vojny Miloslav Masopust, ktorý sa zúčastnil aj na Slovenskom národnom povstaní.

14:17

CNN informoval zdroj z federálnych bezpečnostných zložiek o tom, že po incidente v rezidencii J.D. Vancea vzali do väzby jednu osobu.

13:51

Von der Leyenová navštívi koncom tohto týždňa Sýriu, oznámila v pondelok jej hovorkyňa.

13:50

Babišova vláda schválila programové vyhlásenie vlády. Za svoje priority v ňom označila zabezpečiť prijateľné ceny energií, nezvyšovať dane či zastropovať vek odchodu do dôchodku. Zaviazala sa tiež zrušiť koncesionárske poplatky či neprijať euro.

13:49

zdôraznila, že od svojich partnerov očakáva rešpektovanie princípu územnej celistvosti. „EÚ bude naďalej presadzovať zásady národnej suverenity, územnej celistvosti a nedotknuteľnosti hraníc,“ povedala novinárom hovorkyňa EÚ pre zahraničnú politiku Anitta Hipperová.

13:48

Ministri za hnutie ANO nesúhlasia s výrokmi Radima Fialu, ktorými spochybnil zodpovednosť ruskej vojenskej tajnej služby GRU za útok vo Vrběticiach v roku 2014. Podľa Roberta Plagu vtedajšie informácie jednoznačne ukazovali, že za útokom je GRU.

13:36

Tusk vyhlásil, že Európa musí zostať jednotná, inak skončila. Zdôraznil, že slabá a rozdelená Európa nebude braná vážne ani nepriateľmi, ani spojencami.

13:35

Grécky minister dopravy Christos Dimas uviedol, že výpadok telekomunikačných systémov pravdepodobne nebol kybernetickým útokom.

13:34

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že dobylo dedinu Grabovske v Sumskej oblasti.

13:33

Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že dobylo dedinu Grabovske v severoukrajinskej Sumskej oblasti. Kyjev v decembri obvinil Moskvu, že v tomto regióne násilne presídľuje tisícky ľudí. 

12:51

Sneženie a mrazy spôsobili problémy vo viacerých častiach Európy. V Holandsku nepremávali vlaky v okolí Amsterdamu a na tamojšom letisku Schiphol zrušili takmer 500 letov.

12:50

Parížsky súd uznal desať osôb ako vinných z kyberšikany Brigitte Macronovej. Odsúdil ich na tresty rôzneho typu od školenia o kyberšikane až po podmienečné tresty odňatia slobody na niekoľko mesiacov.

12:34

Spojené štáty plánujú v Poľsku rozsiahle investície do svojich vojenských základní, ktoré majú podľa ministra zahraničných vecí Radoslawa Sikorského posilniť dlhodobú prítomnosť amerických síl v regióne. Sikorski v rozhovore pre televíziu TVP dodal, že ide o projekty v hodnote stoviek miliónov dolárov, ktoré prinesú výhody obom stranám.

12:30

Európska únia je dôležitou možnosťou pre maďarskú ekonomiku, členstvo v nej je pre Maďarsko dôležité a poskytuje dôležité hospodárske možnosti, ale keby sa Maďarsko zaseklo v tomto bloku, nebolo by to dobré. Vyhlásil to na medzinárodnej tlačovej konferencii predseda maďarskej vlády Viktor Orbán. Podľa neho v znamení filozofie konektivity sa Budapešti oplatí pestovať dobré vzťahy s ostatnými významnými svetovými hospodárskymi blokmi, ako sú Spojené štáty, Čína, Rusko, arabský svet či turkické krajiny a dodal, že túto politiku bude jeho vláda realizovať aj v roku 2026.

12:29

Riadenie Venezuely Spojenými štátmi podľa bývalého vyslanca prezidenta Donalda Trumpa pre Venezuelu Elliotta Abramsa nebude fungovať. V rozhovore pre televíziu CNN reagoval na slová Trumpa po vojenskej intervencii a odvlečení venezuelského prezidenta, že Spojené štáty teraz „riadia“ Venezuelu.

12:25

Trump pohrozil Indii zvýšením ciel kvôli nákupu ruskej ropy.

„Modi je dobrý chlap. Vedel, že som nespokojný, a bolo pre neho dôležité, aby ma potešil (prestať nakupovať ropu od Ruska – pozn. red.). Obchodujú a my môžeme veľmi rýchlo zvýšiť clá pre nich, čo bude pre nich zlé,“ vyhlásil prezident USA.

11:48

Pakistan a Čína v spoločnom vyhlásení vyzvali na prijatie „viditeľnejších a overiteľnejších“ opatrení na elimináciu teroristických organizácií v Afganistane. Obe krajiny tiež požadujú, aby sa afganské územie nedalo používať na militantné akcie proti akejkoľvek krajine.

11:19

Zistené nedostatky neohrozujú bezpečnú premávku na diaľnici D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové. Inak by nemohli byť vydané súhlasné stanoviská dotknutých orgánov a na základe nich aj samotné užívacie povolenie.

11:17

Prímerie uzavreté v decembri medzi Thajskom a Kambodžou sa implementuje „postupne“. Na tlačovej konferencii oznámil hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lin Ťien, ktorý tiež ozrejmil, že Thajsko Kambodži vrátilo 18 zadržaných vojakov. Peking dúfa, že obe strany zabezpečia, aby bolo prímerie úplné a trvalé.

11:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Európa je “Helada a Rím” a nie “Bagdad a kalifát”. A nikdy sa tým nesmie stať

Európa bola v histórii už viackrát dramaticky ohrozená nebezpečnými hordami orientálnych národov. Spomeniem len Avarov, Hunov, Tatárov a osmanských Turkov. Zakaždým hrozilo, že pritom stroskotá na vlastných vnútorných rozporoch a nejednotnosti

❚❚
.

V poslednom prípade to bola dokonca samotná Európa, lepšie povedané západná Európa a predovšetkým Vatikán, ktorí “vystavili pozvanie” tureckým islamským hordám, aby dobyli kresťanskú Byzanciu, ktorá sa rozprestierala takmer na celom území dnešného Turecka.

 

Ak by Byzancia existovala aj dnes, tak by tam žili ortodoxní kresťania tak, ako aj v Rusku a nie Turci

.

Keby bola západná Európa a Vatikán jasne signalizovali, že v prípade tureckého útoku na Konštatinopol budú spolu s Byzantíncami bojovať proti Osmanom, tak by sa turecky sultán nebol odvážil na útok. Pápež chcel zničiť svoju konkurenciu, ortodoxné byzantské kresťanstvo a naivne sa domnieval, že Turci sa uspokoja s Byzanciou ako korisťou a nepôjdu ďalej na Západ. To bola ale obrovská neodpustiteľná chyba a smrteľný hriech proti Európe, ktorého následky dnes ťažko nesieme.

To, čo dnes zažívame, je novodobé putovanie národov a ak proti tomu nič nepodnikneme, tak v budúcom desaťročí nadobudne v Európe katastrofické rozmery. Zodpovedný za tento stav je jednoznačne len Západ. Konkrétne USA, Berlín a Brusel. Budúcnosť Európy je veľmi ohrozená.

 

Prichádza epocha, na ktorú nie sme vôbec pripravení

Putovanie národov a či presnejšie povedané – masový vpád cudzích etník do Európy poznáme len z učebníc dejín. A je to niečo, čo sa odohrávalo v dávnych dobách a ešte pred nedávnom sme si nevedeli predstaviť, že sa to u nás môže zopakovať aj v súčasnosti, a to v neporovnateľne hrozivejších dimenziách. Ak zotrváme naďalej v smere, ktorý nám vnútila A. Merkelová, tak sa dá očakávať, že na náš kontinent príde v najbližších dvadsať rokov niekoľko desiatok miliónov, prevažne moslimov.

.

Realita, ktorá v tomto smere v Európe je už teraz, je otrasná a zdrvujúca. V západnej Európe existujú už teraz takmer vo všetkých štátoch tzv. paralelné, výlučne moslimské spoločnosti, kde vládnu iné zákony, ako sú naše zákony. Tam platí len Korán a islam ako najvyšší zákon.

Moslimskí utečenci, ktorí k nám prichádzajú, nemajú vôbec snahu prebrať našu kultúru a náše etické hodnoty, lebo Korán je pre nich najvyššou autoritou a my sme len neverci, ktorých po smrti očakáva peklo.

Pre nich sme skazená, nemravná a vymierajúca civilizácia a jej vymieranie vidia najlepšie na etnických Nemcoch, ktorých je čoraz menej a vidia to na tom, že rastúci podiel obyvateľov Nemecka, tvoria predovšetkým Turci a že množstvo moslimov v Nemecku oproti kresťanom rapídne narastá.

Preto sa z ich pohľadu právom pokladajú za schopnejších, životaschopnejších a za mravnejších, veď sa riadia len Koránom. Preto je priam isté, že nás postupom času budú nemilosrdne nútiť vzdať sa nášho spôsobu života i našej kresťanskej kultúry. Ak sú zvyknutí na to, že keď sa v ich kultúre ich moslimský brat previní istým spôsobom voči moslimským zákonom, tak stratí život, tak o to tvrdší bude ich prístup ku kresťanským nevercom.

 

.

Náš súčasný problém je v tom, že Európa je ako paralyzovaná a koná kontraproduktívne a sama sa manévruje do bezvýchodiskovej situácie

Napriek tomu je ešte možné túto situáciu korigovať a Európu zachrániť a zachovať ju v jej vlastnej kultúre a tradíciách pre etnických Európanov.

 

Maďarský premiér vo svojej pamätnej reči k maďarskému národu, ktorú predniesol v Budapešti 28. februára 2016, uviedol veľa závažných a znepokojujúcich faktov

Medziiným povedal:

“Európa je spoločenstvo pol miliardy ľudí a je nás viac ako Rusov a Američanov dohromady. Naša geografická poloha, náš strategický, technologický a ekonomický potenciál má veľmi vysokú úroveň a umožňuje nám vysokú schopnosť obrany. Je však veľmi zlé, že Brusel nie je schopný organizovať obranu Európy. Ale je ešte oveľa horšie, že Brusel taký úmysel ani vôbec nemá. My v Budapešti, Varšave, Prahe a Bratislave nevieme pochopiť, ako sa mohlo pripustiť, že niekto, kto prichádza k nám z iného kontinentu a z inej kultúry, mohol prejsť našimi hranicami bez akejkoľvek kontroly.

Ak utečencom pomáhame u nás, tak budú k nám ďalej prichádzať – ak im pomôžeme u nich, tak tam ostanú. Namiesto toho, aby Brusel toto realizoval, tak úbohých ľudí, ktorí žijú v chodobnej a nešťastnej časti sveta povzbudzuje k tomu, aby prišli do Európy.

Mám dojem, že v Bruseli a niektorých hlavných mestách Európy sa politická a intelektuálna elita definuje a pokladá za svetoobčanov, v protiklade k väčšine Európanov, ktorí majú nacionálne zmýšľanie. To znamená, že skutočný problém v tomto smere, neleží mimo Európy, ale priamo v nej. Preto budúcnosť Európy neohrozujú samotní utečenci, ale jej politickí vodcovia, ktorí sa ju pokúšajú zmeniť proti vôli európskych ľudí.

U nás, v Maďarsku, nebudú robiť žiadne bandy “poľovačku” na naše dcéry a manželky. U nás nebudú žiadne mestské štvrte, kde by neplatil náš zákon a nebudú ani žiadne nepokoje a vzbury utečencov, ale ani žiadne horiace utečenecké domovy. Nevzdáme sa našich práv a budeme sami rozhodovať o tom, s kým chceme žiť a s kým nie. Preto odmietame utečenecké kvóty. Brusel musíme zastaviť.”

Viktor Orbán povedal, že v EÚ vznikla najbizarnejšia koalícia medzi prevádzačmi a špičkovými politikmi za účelom plánovaného transportu miliónov migrantov. Zároveň sa podľa neho títo politici usilujú o preformovanie európskeho človeka. Má preto len jediné slovo: Šialenstvo.

.

Faktom ostáva, že dodnes nemáme prehľad a kontrolu, koľko teroristov a kriminálnikov prišlo k nám ilegálne cez hranice a koľko je naozaj tých, ktorí si zaslúžia našu ochranu.

Na rozdiel od maďarského politika nebola schopná hlavná iniciátorka európskeho nekontrolovaného utečeneckého chaosu, Angela Merkelová, do dnešného dňa predniesť žiadnu reč k nemeckému národu, kde by sa o.i. ospravedlnila za všetky obrovské problémy, ťažkosti a hanebnosti, ktoré mu spôsobila. A nielen jemu, ale celej Európe.

My nechceme cudziu kultúru a kalifát, my chceme žiť v našej kultúre a podľa našich tradícií. Kto toto odmieta, ten nemá a nemôže mať miesto medzi nami!

Roman Bednár

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

.
.
.

NAŽIVO: Venezuelská armáda uznala Delcy Rodríguezovú za dočasnú prezidentku

V tomto článku vás budeme informovať o situácii vo Venezuele, kde sa situácia vyvíja veľmi dramaticky

05. 01. 2026 | Aktualizované 05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

V New Yorku vrtuľník dopravil na súd bývalého prezidenta Venezuely Madura. Hrozí mu trest smrti

Madurovi hrozí trest smrti, ak ho uznajú vinným z federálnych obvinení z obchodovania s drogami a iných zločinov, informuje New…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemeckí „tajní“ niekoľko rokov odpočúvali amerického prezidenta

Nemecká tajná služba údajne päť rokov odpočúvala amerického prezidenta Baracka Obamu, píše Brussels Signal

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Narodila sa ako muž? V procese s prvou dámou Francúzska je známy verdikt

V Paríži sa pred súd postavilo desať obžalovaných kvôli šikane prvej dámy Francúzska Brigitte Macronovej – niektorí z nich tvrdili,…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tibor Gašpar: V Smere si vieme predstaviť povolebnú spoluprácu aj s Republikou

Strana Smer-SD si vie predstaviť povolebnú spoluprácu aj s mimoparlamentnou Republikou. V rozhovore pre TASR to uviedol podpredseda parlamentu za…

05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Odobrí OSN Trumpov zásah? Amerika má „právo veta“

Dnes o 16:00 nášho času sa v New Yorku uskutoční pomerne „prísny súd“ nad prevratom Donalda Trumpa v Caracase. Koná…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hlúposť slovenskej opozície

Reakcie slovenskej opozície na vojenský útok USA vo Venezuele sú ďalším dôkazom toho, že oni nie sú reálnou alternatívou na…

05. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Maljuk končí na čele SBU

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cez Lamanšský prieliv prišlo vlani do Veľkej Británie najviac migrantov od roku 2022

Do Veľkej Británie v minulom roku prišlo najviac migrantov od roku 2022. Najnovšie údaje ukazujú, že vlani prišlo do Británie…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Dánska premiérka odpovedala Trumpovi po jeho ďalších nárokoch na Grónsko

Mette Frederiksenová vyzvala americké úrady, aby prestali s vyhrážkami voči Grónsku

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Aký je skutočný cieľ Trumpovej imperialistickej stratégie vo Venezuele?

Operácia, ktorá bola prezentovaná ako reakcia na „narkoterorizmus“, odhaľuje známu imperiálnu logiku amerického prezidenta: zmenu režimu, kontrolu zdrojov a geopolitickú…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kto bude ustupovať komu? Majerský si myslí, že konzervatívci a progresívci by vo vláde vedeli fungovať

Predseda opozičného KDH Milan Majerský si myslí, že konzervatívci a progresívci by spolu vedeli fungovať v prípadnej budúcej vláde. Nádeja…

05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Horúci zemiak a hlúposť progresívcov

Horúci zemiak týchto dní je samozrejme únos Madura do USA. Už sme počuli veľa vyjadrení od vágnych až po odborné…

05. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Najchladnejšie ráno tejto zimy, niekde bolo mínus 20 stupňov

Slovensko v pondelok zaznamenalo najchladnejšie ráno tejto zimy. V niektorých lokalitách bola teplota mínus 20 stupňov Celzia aj menej. Meteorológovia…

05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Úrady identifikovali všetky obete požiaru v Crans Montane, najmladšie mali len 14 rokov

Švajčiarske úrady v nedeľu identifikovali všetkých 40 obetí požiaru v bare v luxusnom alpskom lyžiarskom stredisku Crans Montana, ktorý vypukol…

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Britka sa ocitla vo väzbe kvôli modlitbe

Britská aktivistka za ochranu života Isabel Vaughan-Spruceová bola trestne stíhaná za to, že ticho postávala pred potratovou klinikou

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Liberálne a progesívne hodnoty sa nedajú spojiť. Gröhling kritizuje svojho spojenca KDH: Bola to chyba

Spolupráca opozičných strán v Národnej rade SR je štandardná. Postoj opozičného KDH pri hlasovaní v parlamente o poslednej novelizácii Ústavy…

05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Moderní otrokári na Ukrajine

Náborári ukrajinských územných náborových centier lovia ľudí formou náhlych razií na uliciach, v zábavných podnikoch, ba dokonca aj v ich…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump pokračuje v hrozbách voči Mexiku a Kube

Trump pokračuje v hrozbách voči Mexiku a Kube. Vyhlásil, že už tento rok môžu USA získať v týchto krajinách „spojencov“

05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Odsúdenie založené na výpovedi kajúcnika – dva rozdielne názory na celkovú spravodlivosť (rozsudok ESĽP)

Nižšie v texte je zverejnený pracovný preklad rozsudku Európskeho súdu pre ľudské práva vo veci Fajstavr proti Českej republike zo dňa…

05. 01. 2026 | Z domova | 61 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 61 min. čítania | 0 komentárov

Ktorá krajina v Európe čaká najdlhšie na narodenie detí? Mnohých rebríček prekvapí

Údaje ukazujú, že ženy v Európskej únii majú svoje prvé dieťa v priemere krátko pred dovŕšením 30. narodenín. Európania čakajú…

05. 01. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Děti přicházejí do módy

V září jsem tu psal, že z trendu se stává vzorec. Opravdu bohatí lidé mají hodně dětí. Často pět a…

05. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Susko: Nikto ma nepresvedčí, že kampaň opozície „kradnúť sa oplatí“ nemohla negatívnym spôsobom ovplyvniť vývoj drobnej kriminality

Ministra spravodlivosti Borisa Suska nikto nikdy nepresvedčí o tom, že kampaň opozície pod názvom „kradnúť sa oplatí“ nemohla negatívnym spôsobom…

05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vypadni, ty k****! Tvrdé slová syna Paula Scholesa na adresu trénera Manchestru United Amorima

Nedeľňajšia remíza Manchestru United na pôde Leedsu United nevyhovovala každému. Syn legendárneho hráča \"červených diablov\" Paula Scholesa Arron sa hrubo…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Pár ošklivých a nesouvisejících paralel…

Ve Venezuele vládl diktátorský komouš a to byl jediný důvod jejích problémů. Teď byl tento komouš přepaden, vyvezen ze země,…

05. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako často prať zimné bundy a ako sa one správne starať?

Zimné bundy si vyžadujú špecifickú starostlivosť, no väčšina ľudí ju často podceňuje. Zvyčajne ich len vyvetráme, oprášime od snehu a…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Sociálna poisťovňa zavádza novinku v podobe dôchodkovej prognózy

Sociálna poisťovňa zavádza novinku v podobe dôchodkovej prognózy, ktorú od tohto roku bude pravidelne zasielať svojim poistencom. Táto prognóza bude…

05. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výber fotografie, ktorá vás najviac desí, môže odhaliť skryté črty osobnosti

Výber fotografie, do ktorej by ste sa najviac báli vstúpiť, môže prezradiť viac, než si myslíte. Naše obavy totiž často…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Když se myšlení na univerzitách stává rizikem

Když jsem nastupovala na vysokou školu, věřila jsem, že akademická půda je tréninková hala pro rozum. Místo, kde se učíme…

05. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Djokovič musel cúvnuť z niečoho, čo nebolo v súlade s jeho hodnotami

Srbský tenista Novak Djokovič sa rozhodol odstúpiť z profesionálnej hráčskej únie PTPA, ktorú pred piatimi rokmi pomáhal založiť. Svoje rozhodnutie…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Svätec dňa: Karol Houben

Svätý Karol Houben, známy aj ako svätý Karol z hory Argus, bol mužom nesmiernej pokory a ticha, ktorého život sa…

05. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Šíriť chaos a strach – to je jeho remeslo.“ Pár slov o stratégii USA

USA, 5. januára 2026 - 1. januára venezuelský prezident Maduro vyhlásil, že je pripravený na rokovania s USA. Už 3.…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí k ruskému tieňovému loďstvu

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí ruskému tieňovému loďstvu, informujú fínske úrady. 3. januára fínske úrady zverejnili zábery z…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nájdi rozdiely na tomto obrázku v časovom limite

Nájdi rozdiely na obrázku v časovom limite. Hľadanie rozdielov patrí medzi najobľúbenejšie vizuálne hádanky na internete a niet sa čomu…

05. 01. 2026 | 0 komentárov

Čo je už teraz, deň po operácii USA vo Venezuele, jasné a čo bude ďalej

V súčasnosti je už zrejmé, že išlo o bodovú akciu, ktorej hlavným a v podstate jediným cieľom bolo zajatie Nicolasa…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov