NAŽIVO

Predseda mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA a jej kandidát na premiéra Péter Magyar  požiadal Rusko o to, aby sa zdržalo akéhokoľvek ovplyvňovania maďarských parlamentných volieb. 

Včera 19:38

Hovorkyňa Starmerovej kancelárie uviedla, že premiér diskutoval s Trumpom o najnovšej situácii na Blízkom východe. Zároveň riešili otázku vojenskej spolupráce medzi Spojeným kráľovstvom a USA prostredníctvom využitia základní Kráľovského letectva (RAF) na podporu kolektívnej sebaobrany partnerov v regióne.

Včera 19:34

Približne 62 percent voličov Švajčiarska odmietlo návrh na zníženie povinného koncesionárskeho poplatku za vysielanie. Výsledky vravia o tom, že verejnoprávne médiá financované z poplatkov podporujú demokratické hodnoty.

Včera 19:30

Podľa exit pollov televízií ARD a ZDF v krajinských voľbách v Bádensku-Württembersku tesne zvíťazili Zelení na čele s Cemom Özdemirom. Na druhom mieste skončili Kresťanskí demokrati.

Včera 19:26

Holandský premiér Rob Jetten sa v nedeľu stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Ten mu vyjadril vďaku za podporu, ktorú Ukrajine Amsterdam preukazuje od začiatku vypuknutia vojny s Ruskom.

Včera 18:41

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa v Španielsku konali demonštrácie. Množstvo ľudí vyšlo do ulíc, aby odsúdili násilie páchané na ženách a vojnu na Blízkom východe.

Včera 18:29

Čína varuje pre obnoveným konfliktom so spoločnosťou Nexperia. Predpokladá, že konflikt môže opäť narušiť globálne dodávateľské reťazce v polovodičovom priemysle.

Nexperia v piatok obvinila holandskú centrálu, že zablokovala pracovné účty všetkých zamestnancov v Číne.

Včera 18:20

Odbory v juhokórejskom koncerne Samsung Electronics sú odhodlané vstúpiť do štrajku. V prípade, ak zamestnanci odhlasujú príslušný návrh, sa 21. mája začne štrajk. Ten potrvá 18 dní.

Včera 18:16

V roku 2026  je vyčlenených 19,3 milióna eur na podporu projektov oblastných a krajských organizácií cestovného ruchu na Slovensku. 

„Cieľom výzvy je podporiť rozvoj ponuky, produktov a prvkov cestovného ruchu v destináciách, ktoré reflektujú aktuálne preferencie európskych návštevníkov, od kultúrno-poznávacieho cestovného ruchu, cez spoznávanie vidieka a prírody, športovo-rekreačné aktivity i mestský cestovný ruch až po ďalšie formy cestovania vrátane nerekreačných segmentov,“ uviedlo Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR.

Včera 16:59

V noci zo soboty na nedeľu evakuovali ruským lietadlom 117 Iráncov vrátane diplomatov a zamestnancov veľvyslanectva z Bejrútu. V nedeľu to potvrdil libanonský predstaviteľ pod podmienkou anonymity.

Včera 15:38

Sever Austrálie sužujú povodne. Polícia už evakuovala vyše 1000 ľudí. Výrazný problém im ešte spôsobujú aj všadeprítomné krokodíly .

Včera 15:35

Pápež Lev XIV. vyzýva na ukončenie konfliktu na Blízkom východe. Zároveň uviedol, že pretrvávajúci konflikt podnecuje strach a nenávisť.

Včera 15:31

Libanonský minister zdravotníctva Rakan Násiraddín uviedol, že izraelské útoky si vyžiadali za posledný týždeň 394 obetí. Zároveň tvrdo odsúdil útoky na lekárske tímy a sanitky.

Včera 15:27

Na Slovensku priemerná nákupná cena surového kravského mlieka v decembri 2025 klesla o 4,1 % na úroveň 45,70 eura/100 kg.

Včera 15:22

Cena ropy každý deň stúpa. Momentálne ide najväčší nárast od jari 2020.  Za celý tento týždeň cena ropy WTI vzrástla o 35,63 % a cena Brentu o 27 %.

Včera 15:19

Taliansko zvažuje zníženie spotrebných daní z pohonných látok. Opatrenia by chceli financovať z príjmov z dane z pridanej hodnoty (HDP). Tie sa zvýšili vďaka rastúcim cenám benzínu.

Včera 15:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Duo sentimento: Hlina s Kollárom bojovníci proti fašizmu?

Riešenie vzrastajúcich preferencií ĽS Naše Slovensko je v posledných rokoch vďačnou témou každého mediálneho vystúpenia politikov na Slovensku. Duo Hlina s Kollárom sa stavia do čelného šíku bojovníkov proti extrémizmu a fašizmu. Ako a proti čomu chce toto duo bojovať ukázali v plnej kráse v relácii „Ide o pravdu“?

❚❚
.

Moderátorka otvorila problém ĽSNS a poukázala na niektoré aktivity Kisku, PS/Spolu, a Hlinu ktorí organizovali protikotlebovské mítingy, čo očividne Hlinu upokojilo a získal pôdu pod nohami, lebo sa prestala preberať nepríjemné téma o spojenectve KDH a liberálnych extrémistov PS/Spolu. Otázka moderátorky znela: ako sa teda postaviť k ĽNS v kampani aj politicky?

Hlina na margo ĽSNS svojským spôsobom uviedol, že on sa naťahoval s ĽSNS už desať rokov, že on bol aj na konferencii ako s nimi bojovať, že už bol dvakrát kvôli kotlebovcom v CPZke, že on bude s nimi bojovať, či sa to niekomu páči alebo nie, že na fašizmus sa nezvyká, s fašizmom sa bojuje, pričom uviedol citát Churchilla, že „demokracia sa musí vedieť brániť“, že možno to niekto chce skúsiť na Ghándího, čupneme si a počkáme 30 rokov, on si myslí, že toto nie je cesta, že tak ako on bojoval s úžerníkmi, že on je konzistentný, že treba bojovať.  Nuž Hlina cielene zabúda na to, ako sa správal, keď sa dvakrát dostal do CPZky. Keď Hlina vyhlasuje, že ak ĽSNS sú bojovníci, tak sú nič iné, len presne to isté, čo sám Hlina, ktorý sa pasuje do role bojovníka, vraj proti fašizmu. Hlinovi treba konečne vysvetliť, čo je to fašizmus (v čase Mussoliniho smutná časť talianskej histórie) a čo obsahuje fašistická ideologická doktrína, lebo je zjavné, že o tom vie ešte menej, ako obsahujú manipulatívne a infantilné „definície“ wikipedie.  Je príznačné, že najviac o nejakom probléme verejne kričia tí krikľúni, ktorí vedia o tomto probléme najmenej, a ešte sú presvedčení, že takto zakryjú svoju vlastnú nevedomosť, ba dokonca, že iba oni zachránia Slovensko pred korporatívnym fašizmom, ktorý sami legalizovali a etablovali v spoločnosti po roku 1989.

Otázka potencionálneho víťazstva ĽSNS vo voľbách sa pravdepodobne nakoniec stane hlavnou témou volieb, ktoré majú v skutočnosti úplne iný zásadný význam a to civilizačný! Totiž v týchto voľbách sa hrá o budúci charakter ešte stále existujúcej civilizácie, ktorá s zrodila vďaka kresťanstvu, avšak oficiálne riadiace európske štruktúry tento základ systematicky odmietajú a vytláčajú na okraj (EU a všetky jej inštitúcie). Výsledkom je desaťročia prebiehajúci kolaps civilizácie, demografické vymieranie európskych národov, antropologická revolúcia presadzované cez zvrátené ideológie, riadená migrácia (katalyzátor rozvratu)…atď. Avšak slovenským voličom sa mediálne predkladá umelo vytvorený zástupný problém, ktorým je tentoraz ĽSNS a tzv. fašizmus, ktorý v skutočnosti nikto nikde nevidel okrem Talianska v ére Mussoliniho.

.

Nielen opozičné strany, stále hľadajú recept na narastajúce preferencie ĽSNS a je otázkou, ako dlho budú hrať pred voličmi primitívne divadlo zvané „opozícia – koalícia“? S tým súvisí aj „problém“ ako dokážu presvedčiť vlastných voličov (tieto imaginárne tábory), či prekonajú vzájomné, veľmi dobre hrané „antagonizmy“, a budú vedieť spolu vládnuť? Kollár vyjadril svoj názor na boj s fašizmom, že „samozrejme, že to je zlé… ja si myslím, že tieto politické strany robia veľkú chybu, že týmto spôsobom bojujú proti tomu fašizmu… v skutočnosti mu nahrávajú….uvediem príklad, teraz keď bol v tej Snine ten veľký konflikt, kotlebovci tam mali rezervovanú sálu… keby každý na nich kašľal, urobia si ten svoj míting, mesto ani nevie, že tam niekto bol. …došli niektoré opozičné strany, urobili míting vonku, samozrejme, keď to kotlebovci zistili vyšli von, urobili tiež míting von… celé mesto hore nohami…priniesli neprispôsobivých …z Jarovníc, no a výsledok ja vám poviem aký je výsledok polovička Sabinova máme tam známych priateľov …boli tam tak nahnevaní, čo sa tam udialo, poznali tých ľudí, ktorí prišli z …Jarovníc, tak povedali, že na just budú voliť Kotlebu,…to znamená že týmto spôsobom nie je správne bojovať proti Kotlebovi“.

Kollár s vážnou tvárou poukázal na to, že voličom je potrebné povedať, keď Kotleba uchopil moc na župe, a ako fungoval, (…) že tam začal robiť rodinkárstvo (spomenul manželku, bratov, kamošov), že robil netransparentné tendre, že predražil a navýšil rozpočet  že na konci odpredal za smiešne eurá drahú strojovú techniku, že rušil prvé slovenské gymnázium, že po ňom ostali neurobené cesty, no proste toto treba ukázať, že on dokázal na župe urobiť presne to, čo robí Fico v štáte, presne táto kleptokracia, toto rodinkárstvo, presne to, proti čomu bojujeme,… týmto spôsobom treba na to ísť. Zásadnou vecou podľa Kollára je, že prečo vzniká taká strana, ako ĽSNS? „Lebo to nie sú fašisti, získal dvesto tisíc ľudí, to nie sú fašisti na Slovensku, a teraz získa ešte viacej, a možno aj tieto voľby vyhrá, keď týmto spôsobom budeme pokračovať“. Povedal, že vodou na mlyn je „kočneriáda, to je tá štátna mafia, to je tá kleptokracia, to je to rozkrádanie štátu, to je  nevymožiteľnos­ť práva“, a preto ho volia. Treba túto vec odstrániť a Kotleba, podľa Kollára, stratí vodu na mlyn. Bude iste zaujímavé, ako na tieto slová Kollára zareagujú predstavitelia strany ĽS Naše Slovensko.

Usmievajúci sa Hlina, očividne spokojný s tým, ako sa debata vyvíja, začal s tým, že sme všetci vraj vedeli, ako to sa dialo v tej (BB) župe, ale že nezaberá, že sa to vraj určitým ľuďom sa to odráža ako od betónovej steny. Nuž, ak bol porušený zákon v BB župe, tak by mal Hlina s Kollárom utekať a podať trestné oznámenia. Hlina však začal o spojených nádobách (štandardná, neštandardná politika, rastie, nerastie), a že oni v štandardnej politike neodpovedali na otázky (ktovie aké?).

Potom prišli šokujúce slová Hlinu: „nezvládli sme to, narástlo to, že Kotleba nie je žiaden politický génius, keby tu nebol on, tak by tu bol „fero mrkvička“, ktorý postaví to isté.. tam ten trh, ten potenciál tu bol, otázka je aký bude veľký? Toto je tá kľúčová otázka. … u nás hrozí, že bude veľký, lebo tá naša  neschopnosť je obrovská, je enormná, a toho hrdinstva sme veľa nepojedli, …budeme tu hovoriť …čakať jak Ghándí, potom sa nám môže stať, že zistíme, že budeme prekvapení, takže ja hovorím, áno bude to tu, otázka stojí  aké silné to bude, ako s tým bojovať, niekto bude s tým bojovať tak, nikto tak, niečo s tým treba urobiť, (…) politická energia sa netratí, toto my robiť budeme…ja sa s tým nejakým spôsobom nezmierim… či s ním rozprávať(…)3.2. s ním (Kotlebom) idem do diskusie… som zvedavý, o čom bude…tiež ma zaujíma, ako budú riešiť…môžme skúsiť“.

Kto vie či si Hlina vo svojej oravskej jednoduchosti uvedomuje, čo svojim potencionálnym voličom povedal? Priznal sa verejne k tomu, že KDH spolu ostatnými bývalými koaličnými spolupáchateľmi v minulosti (ideologicky protikladné koalície), ale i dnes, totálne zlyhali pri riadení štátu, ktorý legálne rozobrali (rozkradli?) do základov. Výsledkom ich riadenia štátu je presne to, čo slovenské rodiny a dôchodcovia prežívajú už 30 rokov: morálna a sociálnoekonomická bieda, ktorá bude zavŕšená v ideologicky divokej koalícii boja proti fašizmu či novodobého národného frontu (ak vôbec budú niektorí v parlamente)  kultúrnym marxizmom v oblasti manželstva a rodiny. Nie malá časť voličov KDH to už po 30 rokoch konečne pochopila. Preto je pochopiteľný Hlinov strach z rastúcej veľkosti ĽSNS a najmä z vlastnej malosti, ktorý ho obchádza ako zlý sen. Toto si však privodil sám spolu s bývalým vedením KDH, na čelo ktorého ho zvolili na sneme. Tým zo snemu vyslali potencionálnym voličom KDH signál, ktorý vypovedá viac o nich samých, ako o Hlinovi. Posledný nech do hliny na hrobe KDH zapichne kríž, ktorý Hlina vraj nosí v srdci.

.

René Balák

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Nová Baňa plánuje obstarať nový územný plán

Mesto Nová Baňa plánuje obstarať nový územný plán mesta. Prípravnú územnoplánovaciu dokumentáciu plánuje spracovať v priebehu tohto roka a začiatkom…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lučenec vlani pokračoval v rozširovaní zelene, pribudlo 433 stromov a kríkov

Mesto Lučenec v minulom roku pokračovalo v systematickej obnove a rozširovaní mestskej zelene. V meste vlani vysadili 433 stromov a…

08. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Z podnetu mladých ľudí vznikla v Galante Mestská obývačka

V Galante vznikla nová Mestská obývačka. Jej zriadenie iniciovali členovia a podporovatelia Parlamentu mládeže mesta Galanta. Radnica projekt finančne podporila…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom

Premiér Robert Fico v nedeľu rokoval na Úrade vlády SR s ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov (SAE) Abdulláhom bin…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

.
.

Spojené arabské emiráty po prvýkrát zaútočili na Irán

Spojené arabské emiráty po prvýkrát zaútočili na Irán, tvrdí izraelské vydavateľstvo Ynet

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico rokoval s ministrom zahraničia SAE Abdulláhom bin Zájidom Ál Nahjánom

Premiér Robert Fico v nedeľu rokoval na Úrade vlády SR s ministrom zahraničných vecí Spojených arabských emirátov (SAE) Abdulláhom bin…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlina priznal, že hrá divadlo. Ani zvyšok opozície nezaostáva

Za posledné dni sa udiali snemy opozičných strán a padlo niekoľko silných výrokov. Figúrky na šachovnici sa presúvajú; isté osoby…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina stále bez dohody: Pomoc proti iránskym dronom zostáva otáznikom

Ukrajina zatiaľ nemá žiadne konkrétne dohody s USA a krajinami Perzského zálivu o pomoci pri ochrane pred iránskymi útokmi dronmi

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V čom by mohlo spočívať víťazstvo v tejto vojne?

USA už na vojnu s Iránom minuli približne 6 miliárd dolárov, ale doteraz nie je jasné, v čom by mohlo…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko sa stáva jedným z hlavných víťazov vojny USA a Izraela

Rusko sa stáva jedným z hlavných víťazov vojny USA a Izraela s Iránom kvôli rastu cien ropy, píše WSJ

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja? Limitovaná ponuka je tu

Kniha Zničenie Tartárie od Jozefa Pachera zaznamenala veľký úspech a niekoľko mesiacov bola beznádejne vypredaná. Teraz je tu dobrá správa,…

07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér chce s Leyenovou rokovať o záväzkoch Ukrajiny

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár uviedol, že premiér SR Robert Fico chce rokovať s predsedníčkou Európskej…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská strana podľa Kaliňáka sľubuje, že pustí ropu už zajtra a potom tento krok odkladá

Nielen satelitné snímky podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka dokazujú, že ropovod Družba pri meste Brody na Ukrajine nebol vážne poškodený.…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán podnikol vlnu raketových a dronových útokov na Izrael

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Bezpilotné lietadlá zaútočili na ropnú základňu v Rusku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výbuch pri americkom veľvyslanectve v Osle vyšetrujú ako možný teroristický čin

V noci došlo k výbuchu pri veľvyslanectve USA v Osle, informujú nórske médiá

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rada expertov zvolila nového najvyššieho vodcu Iránu

Informuje o tom Al Jazeera s odvolaním sa na ajatolláha Mohammada-Mahdího Mirbagherího. Podľa jeho slov sa ajatolláhovia definitívne dohodli na…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlas nateraz nepredloží návrh na vypustenie 1 volebného obvodu z ústavy

Koaličná strana Hlas-SD nateraz nebude predkladať do Národnej rady SR návrh na vypustenie jedného volebného obvodu z Ústavy SR. V…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko je podľa premiéra pripravené blokovať pôžičku pre Ukrajinu, ak bude treba

Premiér SR Robert Fico sa v utorok (10. 3.) stretne v Paríži s predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takáč otvoril tému cien pohonných látok na Slovensku

Je veľký predpoklad, že ceny pohonných látok na Slovensku budú rásť. Uviedol to v súvislosti so situáciou na Blízkom východe…

08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan

Irán „prísne varoval“ Azerbajdžan pred konaním na strane Izraela

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Koniec kariéry? Ani náhodou! Djokovič oznámil, na aké veľké podujatie cieli

Srbský fenomén Novak Djokovič hovorí, že obhajoba zlatej olympijskej medaily na hrách v Los Angeles v roku 2028 je jedným…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Koho už takto v zákulisí vydieral a čoho je ešte schopný, ak si to budú vyžadovať jeho záujmy?

Tento týždeň sa v európskej politike odohrala ďalšia šokujúca scéna. Volodymyr Zelenskyj sa otvorene vyhrážal Viktorovi Orbánovi, predsedovi vlády suverénneho…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sezónu začali fantasticky, Mercedes si zapísal v Austrálii double. Zvíťazil Russell pred kolegom Antonellim

George Russell zachoval pokoj, obhájil pole position a ovládol Veľkú cenu Austrálie pred tímovým kolegom z Mercedesu Kimim Antonellim a…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Tri nebezpečia pre svet, ktoré môžu nasledovať po útoku na Irán

Pripomeniem, útok prišiel po tom, ako Irán v diplomatických rozhovoroch výrazne ustúpil USA a súhlasil s tým, že nebude skladovať…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Americko-izraelskú vojnu proti Iránu rozrušila „španielska anomália“

Španielsko, 8. marca 2026 - V Madride požadovali evakuáciu amerických základní v Pyrenejách.   Už som písal o tom, že…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

EC: Brusel plánuje monitorovať online komunity mladých mužov. Majú na to absurdný dôvod a ešte šialenejšie odôvodnenie

Brusel plánuje monitorovať online komunity, v ktorých mladí muži diskutujú o mužskosti a rodovej politike, a to s odôvodnením, že…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

"Už sme vyhrali": Trump nepotrebuje britskú lietadlovú loď na Blízkom východe

USA, 8. marca 2026 - Prezident Trump Keirovi Starmerovi: \"Spojené kráľovstvo, náš kedysi veľký spojenec, možno najväčší zo všetkých, konečne…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

V Caracase prepustili 17 politických väzňov na základe novej amnestie

Venezuelské úrady v sobotu prepustili z väzenia v hlavnom meste Caracas 17 politických väzňov po prijatí novej amnestie, ktorá sa…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jačmeň: Ktoré krajiny dominujú v jeho pestovaní?

Jačmeň patrí medzi najstaršie pestované obilniny na svete a dodnes má veľký význam v globálnom poľnohospodárstve. Jačmeň sa využíva najmä…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Lesk a bieda slovenskej politiky

Najskôr niekoľko všeobecných poznámok. Je to smutné konštatovanie, ale je to fakt. Slováci nemajú základný pud všetkého živého, čo je…

08. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

15 fotografií, pri ktorých nič nedáva zmysel

Situácie, pri ktorých nič nedáva zmysel - presne tak pôsobia situácie zachytené na týchto fotografiách. Keď sa človek na chvíľu…

08. 03. 2026 | 0 komentárov

Nemecký priemysel na kolenách. Merza vyzývajú, aby začal konať

Popredné nemecké podnikateľské združenia vydali varovné upozornenie pre kancelára Friedricha Merza, v ktorom tvrdia, že Nemecko ako miesto pre podnikanie…

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Predseda mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA a jej kandidát na premiéra Péter Magyar  požiadal Rusko o to, aby sa zdržalo akéhokoľvek ovplyvňovania maďarských parlamentných volieb. 

Včera 19:38

Hovorkyňa Starmerovej kancelárie uviedla, že premiér diskutoval s Trumpom o najnovšej situácii na Blízkom východe. Zároveň riešili otázku vojenskej spolupráce medzi Spojeným kráľovstvom a USA prostredníctvom využitia základní Kráľovského letectva (RAF) na podporu kolektívnej sebaobrany partnerov v regióne.

Včera 19:34

Približne 62 percent voličov Švajčiarska odmietlo návrh na zníženie povinného koncesionárskeho poplatku za vysielanie. Výsledky vravia o tom, že verejnoprávne médiá financované z poplatkov podporujú demokratické hodnoty.

Včera 19:30

Podľa exit pollov televízií ARD a ZDF v krajinských voľbách v Bádensku-Württembersku tesne zvíťazili Zelení na čele s Cemom Özdemirom. Na druhom mieste skončili Kresťanskí demokrati.

Včera 19:26

.

Napadnutie Iránu vytvára podľa premiéra obrovský tlak na rozsiahlu krízu

Napadnutie Iránu vytvára obrovský tlak na ďalšiu rozsiahlu krízu spojenú s nelegálnou migráciou. Myslí si to premiér SR Robert Fico…

08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri nehode neďaleko Nového Mesta nad Váhom zomrel štvorročný chlapec

Tragická nehoda sa stala počas sobotňajšej noci na čerpacej stanici pri Novom Meste nad Váhom. Ako pre TASR potvrdila trenčianska…

08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump popiera zodpovednosť USA za útok na školu v iránskom meste Mínáb

Trump popiera zodpovednosť USA za útok na školu v iránskom Minabe, pri ktorom zahynulo 175 školačiek

08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump zatína päste a hrozí Iránu ďalšími ničivými údermi: „Dnes bude zasiahnutý veľmi tvrdo!“

Americký prezident Donald Trump v sobotu naznačil, že Spojené štáty môžu výrazne rozšíriť vojenské útoky proti Iránu a zasiahnuť aj…

07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Majerský po sneme KDH: Urobíme všetko pre to, aby Robert Fico v politike skončil

Človek a rodina musia byť opäť na prvom mieste, na sobotňajšom sneme opozičného KDH v Ružomberku to povedal jeho predseda…

07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov