NAŽIVO

V dnešnej relácii televíznej stanice NBC „Stretnutie s tlačou“ o operácii na zajatie Nicolasa Madura sa minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril o budúcich plánoch vo vzťahu k Latinskej Amerike.

Novinár: „Je kubánska vláda ďalším cieľom administratívy Trumpa?“

Rubio: „No, kubánska vláda je obrovský problém. Áno.“

Novinár: „To znamená „áno“?“

Rubio: „Myslím si, že majú veľké problémy, áno. Nebudem vám hovoriť, aké budú naše budúce kroky a naša politika v tejto oblasti. Ale nemyslím si, že je tajomstvom, že nie sme veľkými fanúšikmi kubánskeho režimu.“

17:55

Tunel Branisko je aktuálne z dôvodu nehody uzavretý. Pre TASR to potvrdila prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová.
Spresnila, že ide o nehodu dvoch osobných áut. „Tunel je do odstránenia vozidiel neprejazdný, k zraneniam nedošlo,“ dodala.
Zelená vlna STVR informuje, že pre nehodu na severnej D1 v tuneli Branisko je úsek dočasne neprejazdný v oboch smeroch a obchádzka vedie cez horský priechod

16:01

Hliadka mestskej polície našla v Brezovom háji v Nitre mŕtve telo muža. Nachádzalo sa v kríkoch. Nitrianska mestská polícia o tom informovala v sobotu (3. 1.) na sociálnej sieti.
„Hliadka na mieste našla muža bez známok života. Muž bol sčasti zasnežený, preto je predpoklad, že sa na mieste nachádzal dlhšiu dobu,“ priblížila s tým, že vzhľadom na citlivosť prípadu nebude poskytovať bližšie informácie.

16:00

“Generálny tajomník OSN António Guterres vyjadril znepokojenie nad vojenskou operáciou USA vo Venezuele a označil ju za nebezpečný precedens, ktorý by mohol podkopať základy medzinárodného práva. Vyzval strany konfliktu, aby upustili od eskalácie a vrátili sa k dialógu, pričom zdôraznil, že normy medzinárodného práva boli podľa hodnotenia organizácie porušené.

14:46

Netanjahu na zasadnutí izraelskej vlády: “Je veľmi pravdepodobné, že sme na prahu momentu, keď iránsky ľud vezme svoj osud do vlastných rúk

14:27

Alarmujúce štatistiky: Ukrajina sa mení na obrovský cintorín

Počas konfliktu s Ruskom sa počet zdravotne postihnutých ľudí na Ukrajine zvýšil o 700 000, píše Strana. Tieto desivé štatistiky zverejnil bývalý ukrajinský premiér Anatolij Kinach.

14:13

Švajčiarska polícia v nedeľu uviedla, že úrady vyšetrujúce novoročný požiar v zimnom stredisku Crans-Montana identifikovali celkovo 24 zo 40 obetí vrátane 11 maloletých a šiestich cudzích štátnych príslušníkov.

Miestna polícia, ktorá už predtým identifikovala osem švajčiarskych obetí, oznámila, že identifikovala telá ďalších desiatich švajčiarskych štátnych príslušníkov – štyri ženy a šesť mužov vo veku 14 až 31 rokov, ako aj telá dvoch 16-ročných Talianov, 39-ročného Francúza, 16-ročného muža s dvojitým občianstvom Talianska a Spojených arabských emirátov, 18-ročného Rumuna a 18-ročného Turka.

Požiar v bare Le Constellation, ku ktorému došlo 1. januára, si vyžiadal celkovo 40 obetí na životoch a 119 zranených, z ktorých väčšina utrpela ťažké popáleniny.

13:14

Severná Kórea odsudzuje zadržanie Madura ako „vážne porušenie suverenity Venezuel

11:47
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Členovia Smeru reagovali na situáciu v strane. Beňová: Kedy sme stihli z fázy “budem sa uchádzať o post predsedu” prejsť k fáze “Fico, odstúp”? Kamenický poukázal na príležitosti od Fica

Podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini vyzval v utorok spolu s Denisou Sakovou, Richardom Rašim a Petrom Žigom predsedu strany Roberta Fica na odchod z čela Smeru-SD. Vyhlásil, že ak chce Fico pomôcť strane a sociálnej demokracii na Slovensku, dozrel čas na jeho odchod z vedenia. Na sociálnej sieti k tomu vyjadrili svoj postoj Ľubica Laššákova, Juraj Blanár ale aj europoslankyňa Monika Beňová

❚❚
.

Ľubica Laššáková uviedla, že ako bývalá členka vlády Petra Pellegriniho a krajská predsedníčka strany, sa plne stotožňuje s utorkovým vyhlásením podpredsedov strany.

“Zvolanie snemu, ktorý určí programovú a personálnu politiku našej strany na ďalšie obdobie považujem za dôležitý krok. Bez naplnenia programu zodpovednej zmeny, ktorý získal dôveru voličov sa nemôžeme pohnúť ďalej,” napísala Laššáková.

Juraj Blanár s tým ale nesúhlasí a v svojom príspevku uviedol, že vyhlásenie Petra Pellegriniho a ďalších jeho kolegov po jeho boku na adresu Roberta Fica po  jeho tlačovke je dôkazom, že im o diskusiu o budúcnosti strany v skutočnosti nejde.

“Podanú ruku od Fica nielenže odmietli, ale rovno povedali, čo jediné je pre nich prijateľné. Na čele strany musí byť podľa nich jedine Pellegrini. Toto nemá nič spoločné s demokratickým prístupom a rešpektom k členom strany a s pokorou už ani nehovoriac,” myslí si Blanár.

.

Dodal, že strana Smer-SD mala doteraz veľkú podporu u ľudí aj preto, lebo, podľa jeho slov, ponúkal “stabilitu a istotu”. “Pretože všetky veci sme si dokázali vydiskutovať v rámci strany narozdiel od pravicových a liberálnych subjektov, ktoré sa len trieštili a odkazovali si všeličo cez médiá,” uzavrel.

Europoslankyňa za Smer Monika Beňová najskôr uviedla, že by situáciu v strane konfliktom nenazvala. Podľa nej sa po voľbách ukázalo a ukazuje, že po 21 rokoch je načase vážne diskutovať ako ďalej a to ako programovo, tak aj personálne.

“Je však na škodu strany, pre ktorú sme spolu v lepších aj v horších časoch pracovali , že diskusia, ktorú potrebujeme začala prerastať do osobného sebeckého súboja. Svet sa za 21 rokov zmenil, sú na stole nové riešenia problémov ľudí a tak k nim treba aj pristupovať. Nie rečami a vyhrážkami, ale programom a osobnosťami, ktoré majú predpoklady aj do budúcnosti voličov strany zaujať.”

Dodala, že strana by mala prejsť aj vnútornou “katarziou”. “Nesledujem kto fandí jednému či druhému aktérovi tejto situácie, pre mňa to ani nie je smerodajné. Skôr mám pocit, že drvivá väčšina členov si želá solídnu debatu, bez urážok a vyhrážok. Nechcú byť rukojemníkmi osobného súboja, viacerí z nich sú pri nás od začiatku a zaslúžia si férovú diskusiu.”

Neskôr, po tlačovke na ktorej vyzval Pellegrini Fica na odchod z čela strany, svoj status aktualizovala: “Kedy sme stihli z fázy “budem sa uchádzať o post predsedu” prejsť k fáze “”Fico, odstúp”? Nepamätám si, žeby podpredsedovia strany o tejto štvorosobovej výzve viedli s okresnými organizáciami v Smere diskusiu…”

.

 

Blaha odkazuje Pellegrinimu: “Toto ti fakt nevyšlo. Pripomenul si mi Procházku”

Poslanec Ľuboš Blaha, ktorý dlhodobo patrí k podporovateľom šéfa strany Roberta Fica sa postavil na jeho stranu aj v začínajúcom sa súboji o líderskú stoličku v strane. Blaha uviedol, že pre mnohých je to, ako sa Pellegrini zachoval k Robertovi Ficovi veľké sklamanie.

“A myslím, že mu to vôbec nepomohlo. Nepríjemne prekvapil mnohých voličov Smeru a oni mu to dajú pocítiť. Tak trochu mi to pripomína Rada Procházku – stačil jeden zlý mediálny výstup a dopadol tvrdo na zem. Ako sa hovorí – pýcha predchádza pád. Ale napriek tomu nechcem vnútorné veci Smeru prepierať na verejnosti a určite nebudem do Petra kopať – to pri spolustraníkoch (my ľavičiari hovorievame “súdruhoch”) nie je môj štýl. Len niekoľko úprimnejších poznámok, ospravedlňujem sa za dlhší text, ale je to od srdca.”

Podľa Blahu si predseda strany Robert Fico zaslúži úctu. “Môj postoj k Petrovi Pellegrinimu je politický, nie osobný. Od prvej chvíle stojím za Robertom Ficom a dobre to viete. Áno, aj preto, že si zaslúži úctu za to, že slovenskú ľavicu kedysi vyhrabal z popola a dostal ju na výslnie. Aj preto, že je politickou osobnosťou, aká sa rodí raz za jednu generáciu. V porovnaní s ním pôsobia šaškovia ako Matovič ako hlúpučkí a nevyzretí pubertiaci – to musí uznať aj jeho najväčší nepriateľ.”

.

“Ale Roberta Fica podporujem predovšetkým preto, že vo vedení Smeru bol vždy tým najväčším ľavičiarom a vlastencom. Bol to on, kto bojoval za minimálnu mzdu, za dôchodky, za zákonník práce, za odbory, za silnejší štát. A ja dnes úprimne verím, že dozrel ten správny čas, aby stranu posunul doľava. Od liberalizmu k socializmu, od slniečkarstva k vlastenectvu, od toho, čo na západe nazývajú “modernosťou”, aby zakryli to, o čo v skutočnosti ide – posun doprava.”

Poslanec Blaha dodal, že keď ľudia okolo Petra Pellegriniho hovoria o modernej ľavicovej strania, myslia tým údajne jej viac liberálnejšiu verziu. “Poviem to na rovinu, bez emócií – Peter Pellegrini je na môj vkus príliš liberálny, príliš orientovaný na podnikateľov, príliš euroatlantický. Reprezentuje centristické myšlienky a áno, aj také sú v sociálnej demokracii dlhodobo prítomné, spomeňte si napríklad na Tonyho Blaira. Je to legitímne. Ale pre mňa ako ľavičiara neprijateľné. Absolútne neprijateľné.”

“Peter je mimoriadne šikovný politik a ľudsky ho poznám nejakých 14 rokov – nevidím dôvod sa na ňom vyvršovať. Naopak, vážim si ho. Ako ľavicový politik ale jednoducho očakávam, že na čele ľavicovej strany bude silný ľavičiar. A ľudsky očakávam, že sa vnútrostranícke sporné otázky nebudú riešiť na tlačovkách, ale na vnútorných fórach. To je celé.”

Ľuboš Blaha dodal, že chápe, že Pellegriniho hecujú liberálne médiá. “Účelovo vypisujú, aký je Fico na odstreľ a ťahajú Petrovi popod nos medové motúziky. Ich záujem je rozbiť Smer a dúfajú, že Peter im na to skočí. Vo chvíli, keď sa im to podarí, vrhnú sa na neho a budú ho likvidovať presne tak isto ako nás. Teraz je užitočný, potom ho zničia. Nevidí to len slepý.”

“Neviem ako vy, priatelia, ale ja liberálne médiá čítam preto, aby som vedel, čo má za lubom nepriateľ – nie preto, aby určovali, čo mám robiť ja. Nebuďme naivní – médiá nie sú objektívne, oni robia len to, čo od nich chcú oligarchovia, čo ich vlastnia. Nadávajú na Fica? Okej. O to viac si ho vážim. Toť vsjo.”

Priznal, že Peter Pellegrini má podľa prieskumov vyššiu popularitu. “Aj to, že vo voľbách dostal najviac krúžkov. Ale pozor – tieto čísla sú veľmi vrtkavé. Spomeňte si na Kisku, ako mu dôverovalo 60% a potom ledva preliezol do parlamentu. Veľa podpory viaže funkcia, veľa strana, veľa vyplýva z kampane, ktorá bola kompletne o Petrovi, o nikom inom.”

“A ruku na srdce – dostal by Peter toľko krúžkov, aj keby ho ľudia nevnímali ako súčasť tandemu s Robertom Ficom a jeho líderstvo nechápali ako rozhodnutie strany, ktoré akceptovali? Kdeže – on dostal podporu, lebo reprezentoval kompaktný Smer. Bol to náš výsledok – nie jeho výsledok. Nikdy nie je dobre zabudnúť, že to, čo nás tvorí, vždy je a bude kolektívne “my” a nie pyšné, sebastredné “ja”. Toto Robert Fico vždy vedel a to z neho urobilo výnimočného politika.”

Aj podľa neho v Smere treba robiť zmeny, no Blaha ich vidí inak ako Pellegrini. “Hovorím o tom roky. Treba ísť tvrdo doľava. Zbaviť sa príštipkárov a biznismenov. Posunúť vpred mladých ľavičiarov – bojovníkov. Máme ich dosť, len zatiaľ nedostali šancu. Prestať robiť kompromisy, prestať sa s liberálmi maznať. To všetko chcem. A verím, že aj Robert Fico. Opakujem – má moju plnú podporu. Neviem, či sa po včerajšku má ešte zmysel baviť o hodnotových veciach. Lebo o tom to má byť – o programe, o vízii, o politike. Nie o tom, kopnúť si do Fica.”

“Možno Peter precitne, možno si uvedomí, že urobil veľkú chybu a možno diskusia bude ešte možná. Dúfam. Pretože Smer potrebuje jednotu. Ale v prvom rade potrebuje niečo, čomu sa vo svete hovorí – camaraderie. Súdružstvo. Spolupatričnosť. Pocit, že kopeme za jeden tím. A nevyháňame sa cez kamery z vedenia strany. To fakt nie. Len toľko, priatelia. A teraz späť k tomu, čo je naša úloha – nie riešiť seba, ale chrániť ľudí, chrániť Slovensko a nakladať mafiánom z pravice. Vencerémos.”

 

.

Kamenický: Mnohí poprední smeráci už asi zabudli, aké príležitosti im dal práve Robert Fico a čím sú dnes

Ladislav Kamenický sa pôvodne nechcel vyjadrovať k vnútrostraníckym záležitosti ale potom, ako si v utorok vypočul verejnú výzvu Petra Pellegriniho a ďalších podpredsedov strany na odstúpenie predsedu Roberta Fica, sa v ňom niečo zlomilo.

“Mnohí poprední smeráci už asi zabudli, aké príležitosti im dal práve Robert Fico a čím sú dnes. A potom jemu, ktorý stranu Smer-SD založil a vybudoval, cez médiá odkázať, aby si zbalil veci a ‘nezavadzal’, je pre mňa neprijateľné. Takto sa to v demokraticky fungujúcej strane nerobí. Na to slúži vnútrostranícka diskusia a snem strany. Ja sa s takýmto postojom nechcem a nemôžem stotožniť,” uviedol v svojom statuse.

Kamenický priznáva, že Smer-SD potrebuje po mnohých rokoch zmenu. “Som však presvedčený, že zakladateľ strany a taká výrazná politická osobnosť ako Robert Fico má výsostné právo otvárať vnútrostranícku diskusiu o tom, aká by mala byť budúcnosť strany Smer-SD a jej budúce fungovanie,” dodal.

V závere doplnil, že ho veľmi mrzí, že namiesto toho, aby sa teraz sústredili na tvrdú opozičnú prácu, sa zaoberajú sami sebou. “A to namiesto toho, aby sme razantne bojovali za práva mladých rodín, pracujúcich ľudí, seniorov a najohrozenejších skupín obyvateľstva.”

.
Tatiana Stará

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.

Platí to staré známe: “Kto chce psa biť, palicu si nájde”. Fico predsa len niečo na Trumpovom postupe ocenil

Premiér Robert Fico sa druhýkrát vyjadril k udalostiam vo Venezuele. Ku svojmu včerajšiemu videu považoval za potrebné doplniť viaceré detaily

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO: Minister obrany Venezuely: Americkí vojaci zabili väčšinu členov Madurovej ochranky

V tomto článku vás budeme informovať o situácii vo Venezuele, kde sa situácia vyvíja veľmi dramaticky

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Nevešajte (sa), volá Caracas. KDH vám vysvetlí, prečo USA môžu a Rusi nie

Kresťanskí demokrati naveľa vydali stanovisko k americkej intervencii vo Venezuele. A je to čoraz väčší surrealizmus. KDH na čele s Majerským…

04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí k ruskému tieňovému loďstvu

Fínsko zabavilo loď Fitburg, ktorá údajne patrí ruskému tieňovému loďstvu, informujú fínske úrady. 3. januára fínske úrady zverejnili zábery z…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo je už teraz, deň po operácii USA vo Venezuele, jasné a čo bude ďalej

V súčasnosti je už zrejmé, že išlo o bodovú akciu, ktorej hlavným a v podstate jediným cieľom bolo zajatie Nicolasa…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump inšpiroval Číňanov

Na čínskych sociálnych sieťach používatelia zastávajú názor, že Čína by mala voči Taiwanu použiť metódy Donalda Trumpa

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Novelizácia Trestného zákona reagovala na neudržateľný stav v justícii, tresty boli niekedy až drakonické

Novelizácia Trestného zákona z roku 2024 reagovala na dlhodobo neudržateľný stav v slovenskej justícii, keď v mnohých prípadoch boli tresty…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kuba preleje za Venezuelu kŕv

Kubánsky prezident Miguel Díaz-Canel Bermúdez vyhlásil, že Kubánci sú pripravení bojovať za Venezuelu

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trápny výrok Kallasovej zaskočil exposlanca

Kaja Kallasová vyhlásila, že venezuelský prezident Nicolas Maduro „nemá legitimitu“. Vyzvala k zdržanlivosti a dodržiavaniu medzinárodného práva v súvislosti so…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Voči ktorým krajinám budú smerovať ďalšie útoky USA

Udalosti vo Venezuele vedú k „putinizácii“ politiky USA, píše britský denník The Guardian. Podľa neho Trump už viac neskúša obchádzať…

04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Aktualizované 04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pravoslávni kresťania sa pripravujú na sviatky Christovho narodenia

Pravoslávna cirkev na Slovensku i vo svete vstupuje do sviatočného obdobia Christovho narodenia, ktoré sa podľa takzvaného starého kalendára začne…

04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne

Anarchisti podpálili elektráreň v Berlíne, píše denník Tagesspiegel. V juhozápadnej časti Berlína to včera spôsobilo rozsiahle výpadky elektrickej energie

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

KDH zľahčuje inváziu USA do Venezuely

Vojenská operácia Spojených štátov voči Venezuele je príkladom veľmocenskej politiky. Opozičné KDH takúto politiku považovalo od pádu Berlínskeho múru za…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Začiatok sveta bez pravidiel

USA uniesli prezidenta a jeho manželku. Útok nariadil prezident USA Trump pričom ako dôvod uviedol boj proti drogovým kartelom, ktoré…

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Michelko: Na kandidátke SNS už budú len členovia strany

Na kandidátnej listine SNS v ďalších parlamentných voľbách budú len členovia strany. V rozhovore pre TASR to uviedol šéf poslaneckého…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dôvod, prečo majú USA záujem o venezuelskú ropu. Nejde len o množstvo, ale o typ suroviny

Spojené štáty prejavujú čoraz výraznejší záujem o venezuelskú ropu. Prezident Donald Trump cez víkend vyhlásil, že USA plánujú prevziať kontrolu…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarka Rastová ovládla obrovský slalom v Kranjskej Gore a vzdala hold obetiam z Crans Montany

Švajčiarka Camille Rastová sa stala víťazkou obrovského slalomu žien v pretekoch Svetového pohára v slovinskej Kranskej Gore. je to jej…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Zelenskyj trvá na fyzickej prítomnosti vojakov koalície ochotných na Ukrajine

Zelenskyj vyhlásil, že bezpečnostné záruky musia zahŕňať všetko prítomnosť aspoň britských a francúzskych vojsk na území Ukrajiny. Uviedol to na…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Takto ničí klimatická hystéria Európu

Nemecký priemysel sa už osem rokov rúti dolu kopcom v dôsledku chybnej klimatickej politiky, ku ktorej sankcie EÚ súvisiace s…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Britské a francúzske vzdušné sily podnikli spoločné nálety na Islamský štát

Británia a Francúzsko v nedeľu oznámili, že uskutočnili spoločné útoky na skupinu Islamský štát v Sýrii, aby zabránili návratu extrémistov…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský analytik: Madurov únos je cenná skúsenosť aj pre Rusko

Rusko, 4. januára 2026 - Dnes je ten prípad, keď aj ja musím uznať väčší význam taktických okolností v porovnaní…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Harrisová sa ohľadne Venezuely postavila proti Trumpovi

Bývalá viceprezidentka USA Kamala Harrisová odsúdila únos Madura a vyhlásila, že to Ameriku neurobí silnejšou a bezpečnejšou

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slnečná sústava: 21 fascinujúcich faktov, ktoré by ste mali poznať

Slnečná sústava je plná neuveriteľných javov, extrémov a rekordov, ktoré neprestávajú udivovať vedcov aj laikov. Od obrovského Slnka až po…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Údery USA vo Venezuele odhaľujú „nebezpečnú iracionalitu“ Bieleho domu

Venezuelská vláda odsúdila útoky z 3. januára ako vojenský útok zo strany USA a obvinila Ameriku z útokov na civilné…

04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Neuveriteľný hetrikový večer Regendu v NHL

Slovenský útočník Pavol Regenda zo San Jose Sharks začal nový rok po opätovnom povolaní z farmy v AHL úžasne, keď…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Pravidla sa menia. Disciplinárne návrhy na sudcov môže od januára podávať Súdna rada

Súdna rada SR od začiatku roka 2026 môže ako kolektívny orgán podávať disciplinárne návrhy na sudcov. Dané oprávnenie sa zároveň…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Presne pred pol storočím Venezuela znárodnila ťažbu ropy. Trump chce všetko vrátiť do pôvodného stavu

Venezuela, 4. januára 2026 - Ťažba ropy je jedným z vedúcich odvetví svetovej ekonomiky. Podľa údajov MMF a Svetovej banky…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Okná bez hmly: Overené triky, ktoré vám zlepšia výhľad aj bezpečnosť

Okná vášho auta sa môžu zahmlievať počas celého roka, nielen v zime. Znížená viditeľnosť je nepríjemná a v mnohých prípadoch…

04. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo veku 107 rokov zomrel v Írsku trnavský rodák Joe Veselsky

Vo veku 107 rokov zomrel v sobotu v írskom Dubline Joe Veselsky, pravdepodobne najstarší preživší holokaust pôvodom zo Slovenska a…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V dnešnej relácii televíznej stanice NBC „Stretnutie s tlačou“ o operácii na zajatie Nicolasa Madura sa minister zahraničných vecí Marco Rubio vyjadril o budúcich plánoch vo vzťahu k Latinskej Amerike.

Novinár: „Je kubánska vláda ďalším cieľom administratívy Trumpa?“

Rubio: „No, kubánska vláda je obrovský problém. Áno.“

Novinár: „To znamená „áno“?“

Rubio: „Myslím si, že majú veľké problémy, áno. Nebudem vám hovoriť, aké budú naše budúce kroky a naša politika v tejto oblasti. Ale nemyslím si, že je tajomstvom, že nie sme veľkými fanúšikmi kubánskeho režimu.“

17:55

.

Kaliňák: Do NOS sa prihlásilo približne 8700 ľudí, výcvik bude pokračovať

Do Národných obranných síl sa doteraz prihlásilo približne 8700 ľudí. Výcvik bude pokračovať aj v roku 2026. Rezort obrany počíta…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Verejnosť bude aj tento rok počítať vtáky na kŕmidlách v rámci Vtáčej hodinky

Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko pozýva verejnosť zapojiť sa do tretieho ročníka programu Vtáčia hodinka, ktorý bude 9. až 11. januára

04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini: Slovensko čaká zložitý a ekonomicky náročný rok

Slovensko čaká zložitý a ekonomicky náročný rok. Nebude jednoduché udržať sociálny a politický zmier v spoločnosti. Pre TASR to uviedol…

04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Agresia a nevyprovokovaný útok. Opozícia, teraz vykrikuj!

Naša opozícia aj s Bruselom vie byť ultra principiálna, keď ide o zaujatie odmietavého postoja a prijatie sankcií voči Rusku.…

03. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dôsledky amerického únosu Madura pre svet a Ukrajinu

Situácia vo Venezuele je zamrznutá, ako stopnutý záber z akčného filmu. Američania spustili útok na Caracas a zajali Madura a…

03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Erik Majercak

Emma Maťašovská

Viktor Pondělík

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov