Stanislav Lobotka

NAŽIVO

Ukrajinské protikorupčné orgány odhalili spreneveru v hodnote niekoľkých miliónov dolárov pri vojenskom kontrakte, ktorý bol podpísaný na úplnom začiatku vojny.

18:17

Ľvov už nie je ukrajinčinou hovoriacim mestom, myslí si kontroverzná spisovateľka Larisa Nica.

„Luck je ukrajinsky hovoriace mesto, Ternopil ešte tak-tak. Ale Ľvov je už, rovnako ako Kyjev, kdekoľvek prídete, všade znie moskaľský jazyk, deti v školách počas prestávok hovoria moskaľsky,“ vyhlásila spisovateľka.

Nicojová už skôr vyhlásila, že ukrajinské deti treba vychovávať tak, aby „čistili huby moskovským deťom“.

18:14

Richard Takáč uviedol, že Európska komisia musí zareagovať na tlak, ktorý na ňu vyvíjajú členské štáty EÚ i európski poľnohospodári a ich odborové zväzy v súvislosti s financovaním spoločnej poľnohospodárskej politiky.

17:47

Raši povedal, že slovenský chlieb je symbolom pohostinnosti krajiny. Dovoz chleba v SR sa však za posledných sedem rokov zdvojnásobil, pričom ide väčšinou o mrazený polotovar, ktorý nie je v takej kvalite ako chlieb vyrábaný v slovenskom prostredí.

17:46

Magazín Time vyhlásil za osobnosť roka takzvaných architektov umelej inteligencie.

17:40

Poľské úrady na žiadosť Ukrajiny zadržali ruského archeológa Alexandra Buťagina, ktorý je podozrivý z nelegálnych archeologických vykopávok a rabovania historických artefaktov na Kryme. Tento krok vyvolal pobúrenie v Moskve, ktorá žiada jeho okamžité prepustenie.

16:51

Venezuelská opozičná líderka María Corina Machadová uviedla, že americká vláda jej pomohla pri odchode z Venezuely do Nórska.

16:50

Primátor Budapešti Gergely Karácsony informoval, že maďarská polícia odporučila vzniesť voči nemu obvinenie za zorganizovanie 30. ročníka pochodu Pride.

16:36

Rutte vyzval aliančných spojencov zintenzívniť úsilie v oblasti obrany a zbrojenia s cieľom zabrániť vojne proti Rusku. Tá by podľa jeho slov mohla „dosiahnuť rozsah, aký zažili naši starí a prastarí rodičia“.

15:28

Hlavný volebný komisár informoval, že v Bangladéši budú parlamentné voľby 12. februára.

15:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Calzona debutoval remízou proti Barcelone, Porto zaskočilo Arsenal

Futbalisti SSC Neapol remizovali v stredajšom úvodnom zápase osemfinále Ligy majstrov s FC Barcelona 1:1. Na lavičke “Partenopei” debutoval tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona, pod ktorého vedením odohral celý duel Stanislav Lobotka. V druhom stretnutí zdolalo Porto favorizovaný Arsenal Londýn 1:0. Odvety sú na programe 12. marca

Stanislav Lobotka
Na snímke vľavo slovenský stredopoliar Neapola Stanislav Lobotka, druhý zľava hlavičkuje hráč Barcelony Ilkay Gündogan
❚❚
.

Calzonu čakal ostrý štart do premiérového pôsobenia v pozícii hlavného trénera na klubovej úrovni. Dôležitou súčasťou stredovej formácie mužstva spod Vezuvu bol slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý zápas. Do zostavy “Partenopei” sa prvýkrát od príchodu z Afrického pohára národov vrátil nigérijský útočník Osimhen, ktorý mal byť najväčšou zbraňou ofenzívy Calzonovho tímu. Ďalší rekord prekonal španielsky krídelník Lamine Yamal. Ten sa stal vo veku 16 rokov a 223 dní najmladším hráčom v histórii, ktorý nastúpil vo vyraďovacej fáze LM. Práve ofenzívny “klenot” Kataláncov mal úvodnú príležitosť stretnutia, ale jeho strela zo štvrtej minúty smerovala nad Meretovu bránu. “Blaugranas” vyrukovali na súpera s vysokým napádaním, čo robilo domácim v úvode duelu značné problémy. Aj do ďalšej príležitosti sa dostal Yamal, ten ako prvý mieril do priestoru brány. Tretiu šancu zápasu mal v 24. minúte stredopoliar Gündogan, no jeho prudkú strelu vyrazil brankár SSC na roh. Po zmene strán tempo zápasu mierne upadlo, avšak po hodine hry udrel poľský kanonier Lewandowski, ktorý po prihrávke Pedriho poslal Kataláncov do vedenia. Ofenzívni hráči Neapolu sa nedokázali počas úvodnej hodiny dlhšie udržať na lopte a v 68. minúte Calzona z hry stiahol gruzínskeho špílmachra Kvaraccheliju. Ten sa spoločne s Osimhenom či Politanom nedokázal dostať k priamemu ohrozeniu ter Stegena. Calzona chystal ďalšie dve striedania na záverečnú štvrťhodinu, keď do hry plánoval poslať Simeoneho a Raspadoriho. Ešte pred striedaním však prišiel dôležitý moment v 75. minúte, keď Neapolčania udreli z prvej strely na bránu. V osobnom súboji dokázal Osimhen odtlačiť čistým spôsobom na hranici šestnástky brániaceho Martineza, strelou popri nohách prekonal ter Stegena a po gólovej radosti ho na ihrisku nahradil Simeone. Na začiatku piatej nadstavenej minúty bol blízko k rozhodnutiu hosťujúci Gündogan, ale jeho strela ľavačkou preletela tesne vedľa žrde a úradujúci taliansky majster si do odvety odnesie dobrú východiskovú pozíciu.

Duel v Porte začali oba tímy opatrne a výrazný pozor si musel dávať od druhej minúty hosťujúci stredopoliar Rice, ktorý videl rýchlu žltú kartu po faule na Galena. Prvú veľkú príležitosť mal v 21. minúte domáci Conceicao, ten však poslal volej z hranice malého vápna do žrde a tesne mimo bránu mierila z kopačky portugalského krídelníka aj následná dorážka. “Kanonieri” mali výraznú územnú prevahu a loptu držali na súperovej polovici, kde však narážali na kompaktnú defenzívu domácich. Hráči Arsenalu boli pre domácich čitateľní a Porto dokázalo eliminovať Saku či Martinelliho. Hostia nastúpili do druhého dejstva v nezmenenej zostave a na prvú šancu v zápase si počkali až do 56. minúty, keď z rohu poslal prudký volej nad bránu Trossard. Arsenal ani vo zvyšku druhej časti hry nedokázal vystreliť na bránu portugalského tímu a v poslednej nadstavenej minúte pykal. Spoza šestnástky vyskúšal šťastie Galeno a peknou strelou k opačnej žrdi rozjasal Estadio do Dragao. Pre brazílskeho krídelníka to bol už piaty gól v tohtoročnej edícii LM, čím sa dorovnal kvartetu Morata, Höjlund, Griezmann a Haaland. Portskí “draci” pôjdu na Emirates Stadium s dôležitou psychickou výhodou.

 

.

prvé zápasy osemfinále LM:

SSC Neapol – FC Barcelona 1:1 (0:0)

Góly: 75. Osimhen – 60. Lewandowski. Rozhodoval: Zwayer (Nem.), ŽK: de Jong, Martinez, Christensen

Neapol: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Olivera – Anguissa, LOBOTKA, Cajuste (68. Traoré) – Politano (76. Raspadori), Osimhen (76. Simeone), Kvaracchelija (68. Lindström)

Barcelona: ter Stegen – Kounde, Araujo, Martinez, Cancelo – de Jong, Christensen (86. Romeu), Gündogan – Yamal (80. Raphinha), Lewandowski, Pedri (86. Joao Felix)

.

 

FC Porto – Arsenal Londýn 1:0 (0:0)

Gól: 90.+4 Galeno. Rozhodoval: Gözübüyük (Hol.), ŽK: Conceicao, Nico – Rice, Kiwior, Havertz.

Porto: Costa – Joao Mario, Otavio, Pepe, Wendell (90. Eustaquio) – Nico (81. Ivan Jaime), Varela – Conceicao (85. Borges), Pepe, Galeno – Evanilson (85. Martinez)

Arsenal: Raya – White, Saliba, Gabriel, Kiwior – Ödegaard, Rice, Trossard (74. Jorginho) – Saka, Havertz, Martinelli

.

 

Calzona po remíze Neapola: “Páčil sa mi náš výkon v druhom polčase”

Francesco Calzona bol po premiére v úlohe hlavného trénera futbalistov SSC Neapol spokojný. Jeho zverenci remizovali v úvodnom osemfinálovom dueli Ligy majstrov s FC Barcelona 1:1 a udržali si šance na postup. Kormidelníka slovenskej reprezentácie potešil najmä výkon v záverečnej štvrťhodine, v ktorej Neapol dokázal dostať španielskeho šampióna pod tlak.

“V úvodnej polhodine sme veľmi trpeli. Barcelona nás prečíslovala a vytvárala si šance. V obrane sme neboli dostatočne dôrazní. Druhý polčas bol oveľa lepší. Veľmi sa mi páčila naša reakcia po inkasovanom góle. Striedajúci hráči nám dodali nový impulz, ukázali sme vôľu bojovať a v záverečnej 15-minútovke sme dokonca mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bol tam vidieť tímový duch,” uviedol pre akreditované médiá Calzona, ktorý v pondelok nahradil na lavičke Waltera Mazzarriho.

Kouč talianskeho šampióna verí, že 13. marca v odvete na Camp Nou jeho tím vo svojom strede so slovenským stredopoliarom Stanislavom Lobotkom nepredá kožu lacno. “Debutovať v úlohe hlavného trénera Neapola proti takému silnému tímu ako je Barcelona je veľmi náročné. Podarilo sa nám však doma uhrať remízu a pred odvetou je všetko otvorené. Neapol je ambiciózny tím a jeho fanúšikovia túžia po tom, aby postúpil do štvrťfinále.”

Do zostavy “Partenopei” sa prvýkrát od príchodu z Afrického pohára národov vrátil nigérijský útočník Victor Osimhen a v 75. minúte zariadil remízu. V osobnom súboji dokázal odtlačiť čistým spôsobom na hranici šestnástky brániaceho Iniga Martineza a strelou popri nohách prekonal Marca-Andreho ter Stegena. “Gól nás nakopol a v závere zápasu sme boli lepším tímom. Škoda, že sme nedokázali nič vyťažiť zo štandardných situácii,” povedal kapitán Neapola Giovanni di Lorenzo.

Kormidelníkovi Barcelony Xavimu Hernandezovi sa remíza málila: “Bol to zápas, v ktorom sme boli 75 minút lepší. Potom sme však zaspali v obrane a Neapol dokázal z prvej strely na bránku vyrovnať. Aj taká býva niekedy Liga majstrov, súper dokáže potrestať každú chybu. Škoda, že po góle Roberta Lewandowského sme nepokračovali v útočnej aktivite a nehrali viac na polovici Neapola.”

Na začiatku piatej nadstavenej minúty bol blízko k rozhodnutiu stredopoliar Barcelony Ilkay Gündogan, ale jeho strela ľavačkou preletela tesne vedľa žrde. “Zaslúžili sme si vyhrať, ak však zopakujeme tento výkon aj v odvete, máme veľkú šancu postúpiť medzi elitnú osmičku. Pozitívne je, že si dokážeme vypracovať veľa gólových príležitostí, no musíme zlepšiť efektivitu v zakončení,” zdôraznil Xavi.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

.
.
.

Prezident napriek zmenám vetoval zákon o zrušení ÚOO. Premiér reaguje a Smer pravdepodobne nepodporí Pellegriniho v ďalších voľbách

Prezident SR Peter Pellegrini dnes rozhodol, že nepodpíše zákon z dielne ministerstva vnútra, ktorého cieľom je transformácia súčasného Úradu na…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump nechce s Európanmi strácať čas

Predstavitelia USA, Ukrajiny, Francúzska, Nemecka a Veľkej Británie budú v sobotu v Paríži diskutovať o Trumpovom mierovom pláne a európsko-ukrajinských…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zástupcovia českej opozície prišli na Slovensko, Raši stretnutie odmietol

Opoziční poslanci z Poslaneckej snemovne českého parlamentu vo štvrtok pricestovali do Bratislavy, kde sa stretli so slovenskou opozíciou. Svojou cestou…

11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matovič to dal na hulváta

Počas hodiny otázok a odpovedí v NR SR išiel Igor Matovič na hulváta sabotovať vystúpenie premiéra

11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko oznámilo úplné obsadenie mesta Seversk

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Moderátor Rastislav Iliev končí v televízii ta3

Známy slovenský moderátor televízie ta3 dnes na sociálnej sieti oznámil, že v tejto televízií definitívne po 10 rokoch končí

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka považuje pozmeňujúci návrh k trestnej novele za škodlivý

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka považuje pozmeňujúci návrh k novele Trestného zákona k použiteľnosti dôkazov získaných od spolupracujúcich osôb za…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Susko uspel s dovolaním vo veci Dušana Kováčika, vec sa vráti na Špecializovaný trestný súd

Minister spravodlivosti Boris Susko uspel na Najvyššom súde SR s dovolaním v trestnej veci bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kto sa pokúsil zabiť Mindiča? Stopy vedú na ukrajinskú ambasádu

Kolomoyskyj na súde vyhlásil, že atentát na Mindiča v Izraeli, o ktorom hovorí, spáchal človek, ktorý získal zbraň na ukrajinskom…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér: Ak EÚ nebude rešpektovať suverénnu politiku, tradície, „skape“

Ak Európska únia nebude rešpektovať suverénnu politiku, tradície i historické korene, „skape“. Vyhlásil to predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SSD)…

11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo je horšie než vražda?

Pre slávu sa niekedy oplatí vraždiť. Alebo urobiť aj niečo oveľa horšie… Aj tieto slová vystihujú strhujúcu novinku s názvom:…

11. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zo zbierky múzea v Bristole ukradli artefakty nevyčísliteľnej hodnoty

Polícia v anglických grófstvach Avon a Somerset vo štvrtok uviedla, že v septembri bolo z archívu Bristolského múzea odcudzených viac…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanci Národnej rady SR odvolali Ferenčáka z čela výboru pre európske záležitosti

Poslanci Národnej rady SR odvolali Jána Ferenčáka (Hlas-SD) z funkcie predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Porušuje Grand Power sankcie a predáva do Ruska? Kuracina pre HS objasnil celú situáciu

Nedávno sa v niektorých slovenských médiách objavili informácie o tom, že napriek sankciám, zbrane od slovenskej zbrojovky Grand Power sa naďalej predávajú…

11. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Cez konsolidáciu idú nakupovať zbrane, zbláznili sa?

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti informuje o nákupe zbraní za 58 miliárd eur cez konsolidáciu

11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prišiel návrh na vznik “jadrovej päťky”

Vo Washingtone sa diskutuje o vytvorení skupiny „jadrovej päťky“ Core 5 za účasti USA, Číny, Indie, Japonska a Ruska namiesto…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Opití fanúšikovia Slovana sa mali postarať o incident v lietadle do Macedónska

Fanúšik zo Slovenska mal byť zatknutý a ďalším desiatim osobám bol údajne zamietnutý vstup do Severného Macedónska z dôvodu agresívneho…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Púchovský obvinil ministra z klamstva, pomohol si nezákonnými praktikami?

Niekdajší admin policajného Facebooku sám seba usvedčil, že sa dostal k informáciám zo súdu, na ktoré nemá ani ako asistent…

11. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pád mesta Babanusa. Faktor ruskej námornej základne v Port Sudan

Sudán, 11. decembra 2025 - V rámci vojny o Sahel sa na sudánskom bojisku obnovil postup síl rýchlej podpory proti…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Kolízií vlakov pribúda: Náhoda alebo sabotáž?

Poslednú dobu ani nie je týždeň bez toho, aby sa na slovenských železniciach nestala nejaká mimoriadna udalosť.  Incidentov pribúda a niektorým…

11. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Americký analytik: Dobytie Krasnoarmejsku ruskými ozbrojenými silami naznačuje, že všetko sa rozhodne na bojisku

USA, 11.decembra 2025 - Rusi nazývajú Pokrovsk Krasnoarmejskom, konštatuje Ted Snyder z The American Conservative. A dáva radu: preto by…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Brusel tlieska ukrajinskému teroru, ktorý postihuje nás

Na dvojaký meter, ktorý úplne preniká aj do energetickej politiky EÚ, upozornil vo svojom stredajšom prejave v Istanbule maďarský minister…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Príde Fero Joke kvôli sexuálnemu obťažovaniu o sponzorov? To sotva

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar sa vyjadril k nedávnej kauze sexuálneho obťažovania, ktorej hlavným aktérom je progresívne naladený komik vystupujúci pod…

11. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vyšívanie ako majstrovské dielo? Kreativita ľudí nemá žiadne hranice

Vyšívanie je jednou z tých techník, ktoré aj z najobyčajnejších predmetov dokážu vytvoriť malé umelecké skvosty. V posledných rokoch zažíva…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Tusk môže „koalícii ochotných“ dvoriť koľko chce. Poľsko je z mierových samitov vylúčené

Napriek snahe poľského premiéra Donalda Tuska zalíškať sa západným spojencom bolo Poľsko v súvislosti s Ukrajinou odsunuté na vedľajšiu koľaj,…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Slávna ruská tenistka bude od budúceho roka reprezentovať inú krajinu

Tenistka Anastasia Potapovová už nebude hájiť farby Ruska. Dvadsaťštyriročná rodáčka zo Saratova na Instagrame napísala, že od roku 2026 bude…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Čas nie je na strane Kyjeva

Talianska premiérka Georgia Meloniová nalieha na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby Ukrajina urobila územné ústupky s cieľom dosiahnuť mier

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Britský výsadkár zomrel na Ukrajine pri údajnom pozorovaní ukrajinských síl v bojovej zóne, ktorú britská vláda oficiálne neschválila

Veľká Británia, 11.decembra 2025 - Londýn „neochotne“ priznal vyslanie britských výsadkárov na Ukrajinu, píše The Guardian.  

11. 12. 2025 | 0 komentárov

V reakcii na masové protikorupčné protesty odstupuje bulharská vláda

Bulharský premiér Rosen Žeľazkov oznámil vo štvrtok demisiu svojej vlády v reakcii na rozsiahle protikorupčné protesty. Žeľazkov pôsobil vo funkcii…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ukrajinské protikorupčné orgány odhalili spreneveru v hodnote niekoľkých miliónov dolárov pri vojenskom kontrakte, ktorý bol podpísaný na úplnom začiatku vojny.

18:17

Ľvov už nie je ukrajinčinou hovoriacim mestom, myslí si kontroverzná spisovateľka Larisa Nica.

„Luck je ukrajinsky hovoriace mesto, Ternopil ešte tak-tak. Ale Ľvov je už, rovnako ako Kyjev, kdekoľvek prídete, všade znie moskaľský jazyk, deti v školách počas prestávok hovoria moskaľsky,“ vyhlásila spisovateľka.

Nicojová už skôr vyhlásila, že ukrajinské deti treba vychovávať tak, aby „čistili huby moskovským deťom“.

18:14

Richard Takáč uviedol, že Európska komisia musí zareagovať na tlak, ktorý na ňu vyvíjajú členské štáty EÚ i európski poľnohospodári a ich odborové zväzy v súvislosti s financovaním spoločnej poľnohospodárskej politiky.

17:47

.

Gepard – kráľ rýchlosti, ktorý vládne suchozemskej ríši

Gepard je známy ako neprekonateľný vládca rýchlosti a najrýchlejšie suchozemské zviera na svete. Tento elegantný predátor dokáže spojiť neuveriteľné zrýchlenie…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Ochrana oznamovateľov zostáva. Končí sa len nedotknuteľnosť vyvolených

Novela o ochrane oznamovateľov nemení práva tých, ktorí nahlasujú nezákonnosti. Mení niečo iné. Čo presne? A je krik opozície na…

11. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Dávajte si pozor na “transfóbne” vyjadrenia, aby vás jedného dňa nestíhali

Stovky a stovky eur na pokutách, vyše desaťtisíc eur za súdne trovy. To je bilancia írskeho učiteľa, ktorý v zásade…

11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Obchod so zbraňami prekvitá, a víťazom je…

Podľa údajov Štokholmského medzinárodného inštitútu pre výskum mieru globálne vojenské výdavky v roku 2024 vzrástli o 9 % na rekordných…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rokovania USA a EÚ o poskytnutí bezpečnostných záruk Ukrajine sa stali „nepríjemnými“

Rokovania USA a EÚ o poskytnutí bezpečnostných záruk Ukrajine sa stali „nepríjemnými“, informuje Politico s odvolaním sa na vysokopostaveného úradníka…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov