NAŽIVO

Marija Zacharovová uviedla, že francúzsky plán na zvýšenie počtu jadrových hlavíc je destabilizačný krok a potencionálna hrozba pre Rusko. 

13:33

Na zadržiavaný ropný tanker ruskej tieňovej flotily Ethera uvalilo Belgickou kauciu. Jej výška je desať miliónov eur.

13:26

Aj tento rok umožní Finančná správa SR podať daňové priznanie mimo priestorov daňových úradov. 

Finančná správa zároveň pripomína, že daňové povinnosti je možné vybaviť aj elektronicky z domu.

13:14

Mohammad Mochber vyhlásil, že Irán nemá v úmysle rokovať s USA  a môže vo vojne pokračovať tak dlho, ako bude potrebné.

13:13

Po varovaní Izraela pred možným útokom na hraniciach zatvorila Sýria priechod Džajdat Jábús smerom do Libanonu. Ostane otvorený len pre obyvateľov vracajúcich sa do krajiny.

13:09

Putin dnes prijme šéfa maďarskej diplomacie v Kremli. S Péterom Szijjártóom bude komunikovať o zastavaní príjmu ropy a  o „vydieraní“Slovenska a Maďarska Ukrajinou.

12:58

Slovenská elektrizačná prenosová sústava vypovie Ukrajine zmluvu o poskytovaní havarijnej elektriny. 

„SEPS od momentu oznámenia neposkytuje havarijnú výpomoc. Dnes na zasadnutí vlády bolo prijaté uznesenie, ktoré právne dokončuje celý tento proces. Slovenská elektrizačná prenosová sústava vypovie zmluvu s Ukrenergo o poskytovaní havarijnej výpomoci,“ uviedol generálny riaditeľ SEPS Martin Magáth.

12:36

Vladimir Putin telefonoval s Viktorom Orbánom. Podľa dostupných informácií mu ponúkol prepustenie maďarských vojnových zajatcov.

12:25

 Izraelská stíhačka F-35 zostrelila nad Teheránom iránske výcvikové lietadlo Jak-130. Je to prvé zostrelenie lietadla s ľudskou posádkou týmto typom stíhačky.

11:55

Štatút strategickej investície získa modernizácia 30-kilometrového traťového úseku Krompachy – Kysak na železničnej trati Žilina – Košice. Návrh ministra dopravy Jozefa Ráža  dnes schválila vláda.

11:20

Agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje iránske zdroje uviedla, že syn iránskeho najvyššieho vodcu Alího Chameneího americko-izraelské útoky prežil.

11:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Biskupi Slovenska pripravili na začiatok Adventu pastiersky list: Žijeme v dobe, v ktorej musíme zápasiť o také hodnoty, ktoré sa stáročia zdali samozrejmé

Konferencia biskupov Slovenska pripravila pre veriacich pastiersky list, ktorý sa bude čítať vo všetkých katolíckych kostoloch na Prvú adventnú nedeľu. Je zameraný na tému katolíckej identity. Prinášame ho v plnom znení.

❚❚
.

Drahí bratia a sestry!

Dnes – na Prvú adventnú nedeľu – začíname nový cirkevný rok. Advent každoročne prežívame ako obdobie duchovnej prípravy na sviatky Ježišovho narodenia. Duchovnú hĺbku Adventu naznačuje čítanie z Markovho evanjelia, v ktorom Pán Ježiš vyzýva svojich učeníkov k bdelosti. Hovorí im, že majú bdieť, lebo nevedia, kedy sa vráti pán domu.

Božia výzva k bdelosti je výzvou na naše obrátenie. Je apelom na svedomie, aby sme sa v každom okamihu života usilovali žiť podľa evanjelia, a nie podľa sveta. Naše duchovné obrátenie je spojené s radostným očakávaním dobrého Pána. V druhom čítaní z Listu Korinťanom apoštol Pavol pripomína, čo má Boh pripravené pre tých, ktorí ho nasledujú: budú obohatení milosťou poznania Pána; a tiež dostanú silu vytrvať bez úhony až do konca (porovnaj. 1 Kor 1, 5-8).

.

Druhý vatikánsky koncil v konštitúcii o Cirkvi hovorí: „Do spoločenstva Cirkvi sú naplno začlenení tí, ktorí majú Kristovho Ducha, prijímajú celé jej zriadenie a všetky v nej ustanovené prostriedky spásy a sú v jej viditeľnom organizme spojení s Kristom – ktorý ju spravuje prostredníctvom najvyššieho veľkňaza a biskupov -, a to zväzkami vyznania viery, sviatostí a cirkevného vedenia a spoločenstva. Ale nespasí sa, hoci je začlenený do Cirkvi, kto nezotrvá v láske, lebo zostáva síce v lone Cirkvi „telom“, ale nie „srdcom“. Nikto zo synov a z dcér Cirkvi nech však nezabúda, že svoje jedinečné postavenie nemá pripisovať svojim zásluhám, ale má za ne vďačiť osobitnej Kristovej milosti, a ak s ňou nebudú v súlade naše myšlienky, slová a skutky, nielenže sa nespasíme, ale navyše budeme prísnejšie súdení (LG, 14). Snahu o tento súlad nášho života s milosťou členstva v Kristovej Cirkvi, ktorá je od počiatku katolícka, nazývame „katolíckou identitou“.

Spoločnosť má určité predstavy, ako sa má katolík správať, čo ho charakterizuje a ako sa v nej angažuje. Tento obraz vychádza z ľudskej skúsenosti, niekedy môže byť nepravdivý a deformovaný, často je ovplyvnený dejinami. Sme katolíkmi, sme hrdí na svoju vieru a Cirkev. To však neznamená, že by sme si neboli vedomí mnohých ľudských slabostí, ktoré život Cirkvi v dejinách sprevádzali. Rovnako naša hrdosť neznamená, že by sme chceli znevažovať ľudí iného presvedčenia. My sme však vo viere hlboko presvedčení, že v našej Cirkvi sa stáva najlepšie viditeľným práve to spoločenstvo, ktoré založil sám Kristus, keď poveril apoštolov, aby šli, hlásali evanjelium, učili národy a krstili ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého.

Katolícka cirkev je naším domovom. Je to miesto, kam sa môžeme kedykoľvek vrátiť ako deti k rodičom. V našich kostoloch nachádzame v Oltárnej sviatosti živého Krista, ktorý nám skrz apoštolov sľúbil, že zostane s nami až do skončenia sveta. Vo sviatostiach nachádzame veľkú duchovnú posilu pre náš každodenný život, aby sme zostali verní nášmu Majstrovi a mali dostatok síl prekonávať prekážky, ktoré pred nás kladie každodenný život. Čím viac prežívam svoje spoločenstvo s Pánom, tým viac katolícka viera preniká môj život. Čím pravidelnejšie pristupujem k sviatosti zmierenia a konám pokánie, tým skôr dokážem vo svojom svedomí správne rozlíšiť dobro od zla.

Drahí bratia a sestry! Osobný vzťah k Bohu je základom našej ľudskej a katolíckej identity. Medzi duchovným životom a vonkajšími náboženskými prejavmi jestvuje úzky súvis. Pre katolíka je samozrejmosťou navštevovať bohoslužby v nedele a prikázané sviatky či pristupovať k sviatosti zmierenia. Ak by sme sa týchto zbožných úkonov vzdávali alebo ich pravidelne vynechávali, vážne by sme sa mali pýtať samých seba, ako prežívame a rozvíjame svoju vieru a nakoľko nám na nej záleží. Otázka náboženskej praxe je zvlášť naliehavá v prípade výchovy detí a mládeže. Milí rodičia, chceme sa vám poďakovať za náboženskú výchovu, ktorú dávate svojim deťom. Rovnako vás chceme povzbudiť, aby ste s otvoreným srdcom venovali vo svojich rodinách priestor modlitbe a prichádzali spoločne na bohoslužby. Vás, chlapci a dievčatá, milá mládež, chceme pozvať a povzbudiť k odvahe budovať svoj život s Kristom. Majte dobrú vôľu a odvahu k modlitbe, prijímaniu sviatostí a duchovnému životu. Katolícka cirkev je vaším domovom, vždy tu budete vítaní. Jedného dňa to budete vy, kto bude v rodine odovzdávať posolstvo evanjelia ďalším generáciám.

Katolícka identita sa prejavuje aj v spoločenskom živote. Žijeme v dobe, v ktorej musíme zápasiť o také hodnoty, ktoré sa stáročia zdali samozrejmé. Naša krajina je dodnes poznačená ťažkým balvanom potratového zákona, ktorý spôsobil nesmierne množstvo utrpenia a duchovných škôd aj medzi veriacimi.

.

Rovnako zápasíme o zachovanie manželstva ako zväzku muža a ženy. Manželstvo muža a ženy, z ktorého vzniká rodina, má svoju výnimočnosť, žiaden iný vzťah mu nemožno postaviť na roveň. Tu však nejde iba o právo. Je dôležité, aby sme my sami svojimi rozhodnutiami dokazovali, že to chápeme rovnako. Mnoho mladých žije spolu bez sobáša. Jedným zo znakov našej identity by mala byť odvaha robiť rozhodnutia, neutekať pred zodpovednosťou. Rodinné vzťahy nie sú na prenájmom, s možnosťou vrátenia či výmeny. Keď ľudia majú strach zo záväzkov, práve veriaci by mali vedieť povedať: „Som tu pre teba: v zdraví a šťastí, v chorobe aj v nešťastí. Budem ťa milovať a ctiť po všetky dni svojho života!” Nepodľahnime malomyseľnosti: nestavajme budúcnosť na piesku, na spolužitiach „na skúšku“. Prejavme odvahu stavať s vierou – na skale sviatosti, o ktorú sa dá oprieť, keď ľudská krehkosť nevládze.

Ak sa pýtame, čo protirečí katolíckej identite, tak na prvom mieste je to zanedbanie nášho vzťahu s Ježišom Kristom a nemravný život. Ak sa na jednej strane zúčastňujeme na bohoslužbách, ale zároveň vieme, že ako ľudia sme v niektorej oblasti vážne zlyhali, mali by sme nastúpiť na cestu možnej nápravy a konať pokánie. Nemôžeme sa zmieriť s tým, že svojím spôsobom života vydávame zlé svedectvo o spoločenstve viery, do ktorého sa hlásime. V rovnakom duchu túto pravdu pripomína aj sv. Pavol v Prvom liste Korinťanom. Ak trpí alebo, naopak, je vychvaľovaný jeden úd, spolu s ním trpia alebo sa radujú všetky údy. Katolíckej identite protirečí liberalizmus, ktorý relativizuje základné ľudské a prirodzené hodnoty. My katolíci nemôžeme súhlasiť s eutanáziou, údajnou možnosťou voľby pri tehotenstve; s rodovou ideológiou alebo so zmenou pojmu manželstva. S katolíckou identitou nie je v súlade ani taká forma vlastenectva, ktorá kladie národ nad akékoľvek iné hodnoty. Sme si vedomí, že spolužitie ľudí rôznych národov, rás a jazykov nie je jednoduché. Všetci sme však stvorení na Boží obraz; za každého človeka zomrel Kristus na kríži. V žiadnom prípade nesmieme urážať, znevažovať alebo fyzicky útočiť na ľudí pre ich farbu pleti, národnosť alebo náboženstvo. Rasizmus a antisemitizmus s katolíckou vierou nemajú nič spoločné.

Všetci katolíci, či už ako voliči alebo verejní predstavitelia, mali by sme sa vo verejnom živote správať tak, aby boli naše postoje v súlade s našou vierou, nikdy nie proti nej. Z toho vyplýva, že by sme v žiadnych voľbách nemali podporovať takých kandidátov, ktorých postoje sú v zásadných otázkach s našou vierou v rozpore.

Drahí bratia a sestry! Pán Ježiš nás v dnešnom evanjeliu výzva k bdelosti. Je to jeho žiadosť k oživeniu nášho duchovného života a k uvedomeniu si jeho zmyslu. Sme pozvaní k hlbšiemu a radostnejšiemu spoločenstvu s Pánom. Čím viac budeme naozaj duchovne žiť, tým autentickejšie budú aj naše vonkajšie prejavy: katolícka viera sa dôslednejšie prejaví aj v rodine, zamestnaní, škole i vo verejnom živote. Ďakujeme vám za vaše úsilie zostať Bohu verní na každom mieste, kde vás Boh postavil. Vážime si, že aj v rozličných ťažkostiach, ktoré denne prekonávate, hľadáte prameň posily v modlitbe, Božom slove a Eucharistii. Do nastávajúceho Adventného obdobia vám a vašim blízkym, na príhovor Sedembolestnej Panny Márie, vyprosujeme hojnosť Božích darov, aby ste potom mohli prežiť milostiplné a pokojné Vianoce, ktoré nech sú predzvesťou aj našej blaženej večnosti.

Zo srdca vás žehnajú biskupi Slovenska

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

.
.

Kto by mohol vyplniť „mocenské vákuum“ v Iráne? Črtá sa niekoľko postáv

Smrť ajatolláha Alího Chámeneího zanechala v centre Iránu mocenské vákuum. Iránska mocenská štruktúra musí teraz vyriešiť, kto ho nahradí. V…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Totálne odtrhnutý od reality

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj najnovšie vyhlásil, že chce pomáhať v boji proti Iránu vyslaním ukrajinských expertov. Človek sa musí pýtať:…

04. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump naložil Starmerovi: „Ty nie si Churchill!“

Americký prezident Donald Trump uprostred sporu o Čagoské ostrovy a vojenskú spoluprácu uzemnil britského premiéra Keira Starmaera

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vojna na Ukrajine je „obchodný model“, tvrdí maďarský minister

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vníma vojnu na Ukrajine ako obchodný model, píše Mandiner

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Robert Fico: Na marcovej schôdzi NR SR zrušíme zákon o transformácii ÚOO

Koalícia sa dohodla na zrušení zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad, ktorého účinnosť pozastavil Ústavný súd.…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ďalší strhujúci príbeh od najobľúbenejšej slovenskej autorky

Lucia je slobodná mamička, ktorej život poslal do cesty neseriózneho partnera. Mráčiky na oblohe však rozháňa malý syn, v práci…

04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Izraelská armáda oznámila, že zasiahla tajný jadrový komplex neďaleko Teheránu

Aj dnes sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na Irán

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Blanár má odpoveď na „tvrdé opatrenia“ holandskej vlády voči Slovensku

Nová ľavicová holandská vláda sľubuje „tvrdé opatrenia“ proti Maďarsku a Slovensku. Medzi nimi bolo aj obmedzenie práva veta pre „euroskeptické…

04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mikloško pre HS o zákaze sociálnych sietí a nevhodnej reklame

Sociálne siete v mozgu stimulujú tie isté dráhy a centrá, ako heroín. Sú dizajnované tak, aby nás pri ich používaní udržali…

04. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
.

Gašpar: „My chceme len zdravý rozum“

Ako by vyzerala povolebná spolupráca Progresívneho Slovenska a KDH ?  Ako chce líder Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský sedieť vo vláde…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kajúcnici: zneužívaní alebo nie?

K horúcej téme dní sa vyjadril aj dekan právnickej fakulty UK, profesor Eduard Burda. Jeho odborný názor hovorí za veľa…

04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Sľub „do leta“ sa rozpadol. Hlas odložil lobing a dnes nemá nič

MNO zákon prešiel bez pravidiel vplyvu. ÚS dal brzdu. Audit ukázal dieru v krížovej kontrole

04. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vučić predpovedal Európe „peklo“

Srbský prezident Aleksandar Vučić predpovedal Európe „peklo“ v oblasti energetiky, ak bude eskalácia na Blízkom východe pokračovať

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nový verejný konflikt medzi Kličkom a Zelenským

Prezident po zasadnutí Bezpečnostnej rady opäť obvinil primátora hlavného mesta z nedostatočnej prípravy na uplynulú zimu a zároveň vyhlásil, že…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spojené arabské emiráty zvažujú možnosť vojenských akcií proti Iránu

Spojené arabské emiráty zvažujú možnosť vojenských akcií proti Iránu v reakcii na raketové a bezpilotné útoky, informuje Axios s odvolaním…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na ruský tanker pri pobreží Malty

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Muž zranený pri páde prístrešku Klientskeho centra v Komárne zomrel

Pád betónového prístrešku na budove Klientskeho centra v Komárne, ku ktorému došlo minulý týždeň, má druhú obeť. Vo Fakultnej nemocnici…

04. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Kubina si odmietol prevziať predvolanie na výsluch

Advokát Peter Kubina, zastupujúci policajtov známych ako čurillovci vo viacerých prípadoch, tvrdí, že v aktuálnom prípade vyšetrovatelia zadržaným a obvineným…

03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrozí kolaps pracovného trhu. Navozí nám vláda Ázijcov?

Pokiaľ demografické faktory skutočne predurčujú budúcnosť, potom nás podľa čísiel nečaká nič dobré…

04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

V apríli začne proces v kauze vražedného útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi

Súdny proces v kauze vražedného útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi zo začiatku roku 2025 začne na Špecializovanom trestnom…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Huliak vysvetľuje, prečo SFZ odosiela milióny eur. "Alibaba a 57 delegátov zvíťazili..."

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak na sociálnej sieti poskytol odpovede na otázky ľudí, ktorých zaujímalo, prečo Slovenský futbalový…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Niekoľko európskych krajín chce zrušiť prístup detí k sociálnym sieťam. Slovensko sa pridáva

Experti z krajín Európskej únie začínajú pracovať na potenciálnych vekových obmedzeniach pre sociálne médiá, píše TEC

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko má už tretiu zlatú medailu z mládežníckych MS v biatlone!

Skvelá Michaela Straková sa stala majsterkou sveta v šprinte kadetiek na 6 km na mládežníckom šampionáte v nemeckom Arberi. Ide…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Epický průser…

Pamatujete si, jak za první války v Zálivu střílel Shadám Husajn balistické rakety Scud na Izrael? Dělal to z jednoduchého…

04. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Aj Országh uviazol v Dubaji. Porozprával, ako cestovka vyriešila krízovú situáciu

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Országh si po úspešnom účinkovaní na zimných olympijských hrách v Taliansku chcel vychutnať zaslúženú dovolenku.…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump skritizoval Bidena za bezplatné dodanie zbraní Ukrajine

USA „hlúpo“ bezplatne darovali Ukrajine muníciu, ktorú mohol kúpiť Blízky východ, vyhlásil Trump počas stretnutia s nemeckým kancelárom Friedrichom Merzom…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenský naďalej klame o poruche ropovodu a zároveň odmieta k „Družbe“ vpustiť zástupcov EÚ

Rusko, 3. marca 2026 - Citát dňa: „Zelenskyj včera odpovedal na naše požiadavky - a odpovedal cynicky. Vyzýva nás, aby…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Orbán vyzval Európsku komisiu, aby prinútila Ukrajinu dodávať jeho krajine ruskú ropu

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval Európsku komisiu, aby prinútila Ukrajinu dodávať jeho krajine ruskú ropu

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Amerických vojakov pripravovali na to, že vojna s Iránom je „Armagedon“ a „druhý príchod Ježiša“

USA, 3. marca 2026 - Odhaľujú sa veľmi zaujímavé detaily o tom, ako americké velenie motivovalo personál pred ďalšou vojenskou kampaňou na…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Marija Zacharovová uviedla, že francúzsky plán na zvýšenie počtu jadrových hlavíc je destabilizačný krok a potencionálna hrozba pre Rusko. 

13:33

Na zadržiavaný ropný tanker ruskej tieňovej flotily Ethera uvalilo Belgickou kauciu. Jej výška je desať miliónov eur.

13:26

Aj tento rok umožní Finančná správa SR podať daňové priznanie mimo priestorov daňových úradov. 

Finančná správa zároveň pripomína, že daňové povinnosti je možné vybaviť aj elektronicky z domu.

13:14

Mohammad Mochber vyhlásil, že Irán nemá v úmysle rokovať s USA  a môže vo vojne pokračovať tak dlho, ako bude potrebné.

13:13

.

Putin je „jediným zjavným víťazom vojny s Iránom”

Putin je „jediným zjavným víťazom vojny s Iránom“, píše komentátor Bloombergu

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vtipné fotografie zachýtavajú ľudí, ktorí nezvládli svoju úlohu

Nezvládli svoju úlohu - presne tieto slová vám napadnú pri pohľade na nasledujúce situácie. Nezvládli svoju úlohu aj napriek tomu,…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Veľká razia: Inšpekcia zatýka čurillovcov a prokurátora Šúreka. “Prišla armáda kukláčov,” tvrdí Kubina

Policajná inšpekcia dnes ráno rozbehla veľkú akciu. Zadržala viacero policajtov bývalej NAKA. Podľa zistení Aktuality.sk by medzi nimi mali byť…

03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Blíži sa akcia ku Dňu žien: Získajte Office 2021 Pro za zvýhodnenú cenu 30,25€ a Windows 11 Pro za 13,25€!

Godeal24 spustil kampaň ku Dňu žien – Women’s Day Sale – so zľavou až 180€ na MS Office, pričom sa…

03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Jedným z dôvodov začatia amerických útokov na Irán boli kroky Izraela

Aj dnes sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na Irán

03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov