Boris Johnson

NAŽIVO

Trump naznačil, že Hamas sa dobrovoľne vzdá svojich zbraní. Militanti iba niekoľko hodín predtým oznámili, že to neplánujú urobiť. „Mnoho ľudí tvrdí, že zbraní sa nikdy nevzdajú. Vyzerá to však, že sa tak stane,“ povedal.

Včera 20:13

Brazílska polícia zatkla muža s údajným napojením na Islamský štát pre podozrenie z plánovania samovražedného bombového útoku.

Včera 19:19

Merz uviedol, že európske štáty začínajú diskutovať o vytvorení spoločného nukleárneho dáždnika, ktorý by dopĺňal súčasné bezpečnostné dohody s USA.

Včera 19:18

Kallasová varovala USA pred rozpútaním novej vojny na Blízkom východe. „Pokiaľ ide o útoky, myslím si, že región nepotrebuje novú vojnu,“ povedala.

Včera 19:17

Putin podľa Trumpa súhlasil s jeho požiadavkou zastaviť útoky na Kyjev po obdobie jedného týždňa. „Takúto zimu ešte nezažili. Osobne som prezidenta Putina požiadal, aby týždeň nestrieľal na Kyjev a rôzne ďalšie mestá. Súhlasil s tým a musím povedať, že to bolo veľmi milé,“ povedal Trump.

Včera 19:16

Lavrov uviedol, že Rusko bude súhlasiť len s takými medzinárodnými bezpečnostnými zárukami pre Ukrajinu, ktoré sú priateľské voči Moskve.

Včera 19:15

Trump vyhlásil, že vojna na Ukrajine môže byť vyriešená „už čoskoro“.

„Vyriešili sme osem konfliktov a myslíme si, že čoskoro vyriešime ďalší. Steve Witkcoff pracuje veľmi usilovne, rovnako ako Jared (Kushner – pozn. red.) a všetci ostatní, a myslím si, že čoskoro ho (konflikt na Ukrajine) vyriešime,“ povedal americký prezident počas stretnutia so svojou administratívou.

Včera 18:12

Európska únia prijala rozhodnutia proti Ruskej federácii a Iránu.

Rusko bolo zaradené na čiernu listinu v boji proti praniu špinavých peňazí.

Rozhodnutie týkajúce sa Ruskej federácie zaväzuje európske banky kontrolovať všetky transakcie s ňou spojené.

Včera 17:57

Irán odsúdil a označil za veľkú strategickú chybu rozhodnutie EÚ zaradiť iránske Revolučné gardy na únijný zoznam teroristických organizácií. Izrael tento krok privítal a považuje ho za dôležité a historické rozhodnutie.

Včera 17:56

Agentúra Reuters s odvolaním sa na anonymný zdroj informovala, že námorníctvo USA poslalo do regiónu Blízkeho východu ďalšiu vojnovú loď.

Včera 17:45

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová absolvovala „produktívny a srdečný“ rozhovor s Trumpom.

Včera 17:44

Krajiny OBSE oznámili, že založia expertnú misiu, ktorá sa bude zaoberať zhoršujúcou sa situáciou v oblasti ľudských práv v Gruzínsku.

Včera 17:43

V Afganistane zomrela matka a jej šesť detí po tom, ako sa v dôsledku silných dažďov zrútil ich dom, keď v ňom v noci spali.

Včera 17:42

Armáda Talianska prevzala prvé štyri bojové vozidlá Lynx KF-41. Ich výrobcom je Leonardo Rheinmetall Military Vehicles.

Včera 17:42
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Bidenovi zagratulovali mnohí svetoví lídri a politici

Bidenovi blahoželali britský a írsky premiér, tešia sa na spoluprácu

Boris Johnson
Na snímke britský premiér Boris Johnson
❚❚
.

Britský premiér Boris Johnson v stredu zablahoželal novému prezidentovi USA Joeovi Bidenovi a viceprezidentke Kamale Harrisovej k slávnostnému uvedeniu do úradu

Harrisovej inauguráciu označil Johnson v tvíte za historickú, informovala tlačová agentúra DPA.

“Vedenie Ameriky je životne dôležité v záležitostiach, na ktorých záleží nám všetkým – od klimatických zmien až po ochorenie COVID-19. A ja sa teším sa spoluprácu s prezidentom Bidenom,” napísal Johnson.

Joe Biden bude “naozajstným priateľom Írska”, uviedol v stredu írsky premiér Micheál Martin a vyzdvihol korene amerického prezidenta siahajúce do tejto európskej krajiny.

.
Micheál Martin
Na snímke írsky premiér Micheál Martin

“Dnes sa stal 46. prezidentom USA naozajstný priateľ Írska Joe Biden,” napísal Martin na Twitteri.

“Je to historický deň a deň nádeje. Teším sa na vytváranie ešte bližších vzťahov medzi našimi dvoma skvelými národmi,” citovala ho agentúra AFP.

 

Orbán blahoželal Bidenovi; deklaroval snahu posilňovať vzťahy Maďarska s USA

Uplynulé štyri roky potvrdili, že priateľská a vzájomne výhodná spolupráca Spojených štátov a Maďarska v sebe skrýva v mnohých oblastiach veľké možnosti

Viktor Orbán
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán

Napísal to v stredu predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v liste novému prezidentovi USA Joeovi Bidenovi pri príležitosti jeho inaugurácie.

.

Orbán s radosťou konštatoval, že uvedené predchádzajúce obdobie otvorilo nové horizonty v dvojstranných vzťahoch v oblastiach bezpečnosti, energetickej politiky, ako aj ekonomiky.

Premiér ubezpečil Bidena, že maďarská vláda je aj naďalej odhodlaná v plnej miere posilňovať maďarsko-americké vzťahy na základe vzájomnej úcty a dobrej vôle. Vyzdvihol spojenectvo svojej krajiny s USA v rámci NATO, spoločné snahy v boji proti terorizmu, ale aj zabezpečenie alternatívnych zdrojov energie pre región strednej Európy.

Orbán zaželal novému americkému prezidentovi úspech a dobré zdravie k plneniu jeho zodpovedných úloh.

 

Bidenovi zagratulovali mnohí svetoví lídri a politici

Lídri a politici z mnohých krajín sveta v stredu zagratulovali novému prezidentovi USA Joeovi Bidenovi a viceprezidentke Kamale Harrisovej k slávnostnému uvedeniu do úradu.

.

Taliansky premiér Giuseppe Conte uviedol, že “ide o skvelý deň pre demokraciu” s tým, že Taliansko “je spolu s USA pripravené čeliť výzvam našej spoločnej medzinárodnej agendy”, informovala agentúra DPA.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu, blízky spojenec bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa, vyjadril optimizmus, pokiaľ ide o budúce vzťahy s USA pod novým vedením.

Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí zase uviedol, že Peking dúfa “v spoluprácu prospešnú pre obe strany”. Podľa hovorcu si však Čína zachová svoje vlastné záujmy i národnú bezpečnosť a nenechá sa Spojenými štátmi očierňovať.

Iránsky prezident Hasan Rúhání podľa agentúry AFP privítal odchod “tyrana” Trumpa. Vyhlásil, že Irán je vo všeobecnosti pripravený vyriešiť svoje spory s USA.

“Všetko, čo urobia, urobíme presne to isté… nič viac, nič menej,” povedal Rúhání.

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas očakáva, že Spojené štáty opäť pristúpia k Svetovej zdravotníckej organizácii (WHO) a parížskej klimatickej dohode.

Aj pápež František novému americkému prezidentovi zagratuloval, pričom Bidena vyzval, aby podporil “zmierenie a mier” na celom svete.

“Modlím sa, aby sa vaše rozhodnutia riadili záujmom o budovanie spoločnosti charakterizovanej autentickou spravodlivosťou a slobodou,” uviedol pápež.

Bidenovi zablahoželali aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, kanadský premiér Justin Trudeau či indický premiér Nárendra Módí.

 

.
Rusko vyzvalo Bidena na “konštruktívnejší” prístup ku kľúčovej zmluve o zbrojení
Rusko v stredu vyzvalo novú administratívu amerického prezidenta Joea Bidena, aby zaujala “konštruktívnejší” prístup k rozhovorom o predĺžení zmluvy Nový START, čo je posledná platná dohoda Washingtonu s Moskvou o kontrole zbrojenia. Vypršať má 5. februára. Informovala o tom tlačová agentúra AFP
Vladimir Putin
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

“Očakávame, že nová administratíva USA zaujme konštruktívnejší prístup v dialógu s nami,” uviedlo vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí. “My sme pripravení na takúto prácu podľa zásad o rovnakých právach a ak sa budú brať do úvahy obojstranné záujmy.”

Biden sa už skôr vyjadril za zachovanie zmluvy, ktorá bola vyrokovaná počas jeho pôsobenia v úrade viceprezidenta, a Rusko tiež predtým oznámilo, že je otvorené jej rýchlemu predĺženiu.

Zmluvu Nový START o znížení počtu strategických útočných zbraní podpísali roku 2010 na Pražskom hrade vtedajší americký prezident Barack Obama a ruský prezident Dmitrij Medvedev. Nový START obsahuje záväzok, aby obe krajiny nemali viac než 1550 jadrových hlavíc a 700 ich nosičov, teda rakiet a bombardovacích lietadiel. Zmluva tiež počíta s rozsiahlymi kontrolami priamo na mieste, ktoré majú preverovať dodržiavanie dokumentu.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí obvinilo administratívu Bidenovho predchodcu Donalda Trumpa z “úmyselného a zámerného” rozkladu medzinárodných dohôd o kontrole zbrojenia.

Moskva obvinila predchádzajúcu administratívu USA z toho, že zmluvu Nový START ani nemala v úmysle predĺžiť, a poukázala na “kontraproduktívny a otvorene agresívny” prístup k rozhovorom.

.

Rezort ruskej diplomacie tvrdí, že zmluva by sa mala predĺžiť v jej súčasnej verzii a “bez akýchkoľvek podmienok”. Dodal tiež, že dáva “prednosť” predĺženiu zmluvy o päť rokov.

“To umožní Rusku a Spojeným štátom seriózne začať spoločne skúmať, aké sú riešenia v záležitostiach medzinárodnej bezpečnosti a strategickej stability, ktoré sa teraz vynárajú,” doplnilo ruské ministerstvo vo vyhlásení.

 

Sassoli pozval Bidena, aby vystúpil s prejavom v Európskom parlamente

Predseda Európskeho parlamentu (EP) David Sassoli zablahoželal v stredu novému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi a vicepreprezidentke USA Kamale Harrisovej k ich inaugurácii a nového šéfa Bieleho domu pozval, aby vystúpil s prejavom na pôde europarlamentu

David Sassoli, predseda, Európsky parlament
Na snímke David Sassoli

Sassoli vyjadril nádej, že nová administratíva USA predstavuje začiatok novej éry transatlantických vzťahov.

.

“Svet potrebuje silné vzťahy medzi Európou a USA,” zdôraznil šéf EP.

Do Washingtonu odkázal, že EÚ a USA môžu spoločnou prácou lepšie čeliť výzvam, ktoré pred nimi stoja, ako napríklad klimatické zmeny a strata biodiverzity, reakcia na prebiehajúcu digitálnu transformáciu či boj proti neprijateľným a zväčšujúcim sa nerovnostiam.

“Napriek nedávnym udalostiam vo Washingtone a rastúcim výzvam, ktorým čelia demokracie na celom svete, verím v model demokracie v USA a jeho inštitúcie. Tieto udalosti nám však pripomínajú, že demokracie sú krehké systémy a aby mohli fungovať, je potrebné ich chrániť, a to ochranou spoločného dobra, zabezpečením transparentnosti a zapájaním občanov,” uviedol Sassoli.

Upozornil, že v čase výmeny administratívy v USA svet prechádza hlbokými zmenami a rastúcou neistotou. Nepodarilo sa prekonať pandémiu koronavírusu, kde však EÚ a USA môžu konať spoločne, aby túto krízu vyriešili.

“Vítam záväzok Spojených štátov vrátiť sa k Svetovej zdravotníckej organizácii a blahoželám im k ich záväzku znovu vstúpiť do parížskej klimatickej dohody. Iba spoločne môžeme vybudovať zelenší a spravodlivejší svet,” povedal.

Sassoli zároveň pripomenul, že EÚ a USA sú prirodzenými partnermi so spoločnými hodnotami a históriou, dlhodobou oddanosťou zásadám právneho štátu, ľudským právam a multilateralizmu.

“Tešíme sa na stretnutie s novým prezidentom a pozývame ho, aby vystúpil v Európskom parlamente s prejavom na plenárnom zasadnutí,” uviedol šéf EP vo svojom otvorenom liste.

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.

Macron označil stretnutie s Ficom za „strategické prebudenie“

Predseda vlády SR Robert Fico sa vo štvrtok v Paríži stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Podľa jeho slov viedli…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj potvrdil „energetické prímerie“ počas mrazov

Zelenskyj potvrdil slová amerického prezidenta Donalda Trumpa o tom, že na rokovaniach v Spojených arabských emirátoch sa s ruskou stranou dohodli…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel sprísni vízový režim a chce urýchliť deportácie migrantov

Európska únia predstavila vo štvrtok plány na reformu svojho vízového systému a sprísnenie deportácií v rámci novej päťročnej migračnej stratégie.…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že vojna na Ukrajine môže byť vyriešená „už čoskoro“. Požiadal Putina, aby počas mrazivých dní týždeň neútočil

„Vyriešili sme osem konfliktov a myslíme si, že čoskoro vyriešime ďalší. Steve Witkcoff pracuje veľmi usilovne, rovnako ako Jared a…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tri scenáre vývoja vojny na Ukrajine

Denník The Wall Street Journal opisuje, ako by sa situácia vo vojne na Ukrajine mohla v roku 2026 vyvíjať :…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Szijjártó : „Brusel úplne ovládol vojnový fanatizmus“

Na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci bolo po prvýkrát otvorene vyhlásené, že spoločenstvo nie je pripravené na mier,…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Apokalypsa je bližšie, než si myslíme. Vedci stanovili dátum

Koniec ľudstva síce znie ako katastrofický scenár, no vedci čoraz častejšie varujú, že súčasný model fungovania spoločnosti je dlhodobo neudržateľný.…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zaujímajú vás udalosti najdôležitejších bitiek? Toto si potom musíte prečítať!

Monografia rokov 1689 až 1791 mapuje závažné historické medzníky a udalosti po skončení tridsaťročnej vojny. Venuje sa vojne o falcké…

29. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev sa obracia na Muska

Ukrajinský minister obrany Mychajlo Fedorov vo štvrtok oznámil, že Kyjev je v úzkom kontakte so spoločnosťou SpaceX v súvislosti s…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Arakčí sa ostro vyjadril k postoju EÚ voči ozbrojeným silám Iránu

Európa podnecuje konflikt na Blízkom východe, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arakčí v reakcii na rozhodnutie EÚ uznať Iránske…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér sa prihovoril pred stretnutím s Macronom. Priblížil kľúčové body

Premiér Robert Fico vo štvrtok skritizoval eurokomisára pre energetiku Dana Jorgensena za jeho vyjadrenie o obavách zo závislosti Európskej únie…

29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Peklo je prázdne, diabli sedia v opozičných laviciach

Priebeh zasadnutia NR SR vo štvrtok bol horúci už od rána. Predsedajúci Andrej Danko musel vyhlásiť prestávku, a to nie…

29. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lindtner pre HS o prípade Bombic: Výroky o Kovačič Hanzelovej nie sú trestným činom

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v týchto dňoch prebieha ostro sledovaný proces s Danielom Bombicom, ktorý je obvinený z viacerých trestných činov, súvisiacich…

29. 01. 2026 | Rozhovory | 22 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Rozhovory | 22 min. čítania | 0 komentárov
.

Raši sa vyjadril k novele rokovacieho poriadku: Nevieme dať poslancovi „fúkať“, bol zvolený, má mandát na štyri roky

V súčasnosti sa nedá poslancovi Národnej rady SR dať „fúkať“ na prítomnosť alkoholu, pretože bol do parlamentu zvolený ľuďmi a…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nezávislosť Alberty od Kanady? Trumpov tím v tichosti plánuje referendum

Predstavitelia Trumpovej administratívy sa tajne stretávajú so skupinou, ktorá presadzuje nezávislosť Alberty od Kanady, informuje Financial Times s odvolaním sa…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

29. 01. 2026 | Aktualizované 29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Aktualizované 29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký kancelár vyhlásil, že Ukrajina nebude môcť vstúpiť do Európskej únie v roku 2027. Pridávajú sa ďalší lídri

Podľa informácií denníka Financial Times USA v prípade, že Ukrajina bude súhlasiť s mierovou dohodou, jej sľubujú nielen bezpečnostné záruky,…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ušakov odmieta tvrdenia Rubia o územných otázkach

Kremeľ nesúhlasí s americkým ministrom zahraničných vecí Marcom Rubiom, ktorý vyhlásil, že otázka území je jediná, na ktorej sa Ukrajina…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minister Huliak s okamžitou platnosťou stopol financie pre SFZ

Slovenský futbalový zväz od štvrtka 29. januára 2026 prišiel dočasne o status prijímateľa verejných finančných prostriedkov. O túto výsadu ho…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Ropný gigant predal svoje zahranične aktíva súkromnej americkej investičnej firme

Druhý najväčší ruský producent ropy Lukoil podpísal dohodu o predaji svojich zahraničných aktív súkromnej americkej investičnej firme The Carlyle Group

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nikto nezostal: Čínsky vodca uvoľňuje cestu novej vojenskej elite

Čína, 29. januára 2026 - Odvolal celé vedenie Čínskej ľudovej oslobodeneckej armády . Je to paranoja alebo plán? Bezpečnostné agentúry…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Kremeľ odmieta, aby sa bilaterálne rokovania konali „kdekoľvek inde ako v Moskve“

Kremeľ sa vyslovil proti tomu, aby sa rokovania Zelenského a Putina konali „kdekoľvek inde ako v Moskve“

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nikolaj Starikov: „Sovietsky koráb v rukách Dánska sa stane neprekonateľnou prekážkou pre expanzívne plány imperialistickej Ameriky“

USA, 29. januára 2026 - „Budem bojovať za Dánsko a Grónsko a budem bojovať za Európu. <…> Hlavnou hrozbou pre…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Český vedec podáva trestné oznámenie na Kotlára

Český biochemik a profesor imunológie Zdeněk Hel podáva trestné oznámenie na splnomocnenca vlády pre vyšetrovanie pandémie Petra Kotlára

29. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zima ukázala svoju silu na týchto zaujímavých fotografiách

Zima vie byť čarovná aj krutá zároveň a práve extrémne snehové búrky v Spojených štátoch to opäť naplno ukázali. Zatiaľ…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

700 miliónov ročne pre mimovládky? Je to len časť príbehu

Občan dnes nevie jednoducho rozlíšiť verejnoprospešnú službu od politickej infraštruktúry. A bez jednotných dát nevidí, kto komu, koľko a za…

29. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Zlato prudko stúpa k 5 600 dolárom, zatiaľ čo Trump „štrngá šabľami“ kvôli Iránu

Cena zlata vo štvrtok prudko vzrástla na nový rekord blízko 5 600 USD, zatiaľ čo ropa sa zotavila po tom,…

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico má pravdu, píše Rafael Pinto Borges

Slovenský premiér Robert Fico často hovorí priamo. A je v tom aj dobrý. Keď sa 23. januára verejne opýtal, na…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Cibulková potvrdila rozchod s manželom. V emotívnom liste toho vyjadrila viac

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková potvrdila, že sa jej rozpadlo manželstvo s Michalom Navarom. Vzali sa v roku 2016 po…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trump naznačil, že Hamas sa dobrovoľne vzdá svojich zbraní. Militanti iba niekoľko hodín predtým oznámili, že to neplánujú urobiť. „Mnoho ľudí tvrdí, že zbraní sa nikdy nevzdajú. Vyzerá to však, že sa tak stane,“ povedal.

Včera 20:13

.

Klamári a propagandisti

Médiá sa radi pasujú do role morálnych arbitrov a strážcov pravdy. Denne nám kážu, čo je správne si myslieť, koho…

29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ vyzýva na rokovania medzi Teheránom a USA po Trumpových hrozbách útokmi na iránske ciele

Kremeľ vo štvrtok vyhlásil, že v napätí medzi Iránom a Spojenými štátmi stále existuje priestor na rokovania, a to aj…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ovládli ich blázni a šialenci! Ringo Čech nešetril kritikou voči Nemecku a jeho klip sa stal virálnym

Český spisovateľ Tomáš Lukavec vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí s českým hudobníkom Františkom Ringo Čechom o tom, že…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko chce „Úniu v Únii“. Berlín navrhuje obísť brzdiacich členov a tlačí na dvojrýchlostnú Európu

Nemecká vláda oficiálne otvorila debatu o vytvorení takzvanej „dvojrýchlostnej“ Európskej únie

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Závažné podozrenia z obchodovania s ukrajinskými deťmi ukazujú na Londýn

Moderný západ je z hľadiska štátnej bezpečnosti postavený na sledovaní, veď kamery sú na každom rohu a elektronická evidencia sprostredkuje…

29. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov