NAŽIVO

Európska únia pripravuje sankcie voči vláde bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v reakcii na „hybridné útoky“ proti Litve, oznámila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

18:33

Anglickým slovom roka 2025 sa podľa vydavateľstva Oxford University Press stal hovorový výraz „rage bait“, čo je zámerne provokatívny obsah na sociálnych sieťach s cieľom zvýšiť návštevnosť alebo dosah online príspevku.

18:32

Francúzsky prezident Emmanuel Macron po stretnutí s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským v Paríži vyhlásil, že prebiehajúce rokovania medzi s USA by mohli byť „bodom zlomu“ pre budúcnosť mieru na Ukrajine a bezpečnosť v Európe.

18:30

Bývalý príslušník bosnianskosrbskej armády Novak Stjepanovič sa pridal k paramilitárnym jednotkám bojujúcim v prospech Moskvy na ukrajinskom území a tým sa vyhol nástupu do väzenia. 

18:29

Maďarsko naďalej pevne stojí za Gruzínskom a nikdy nebude súhlasiť s tým, aby Európska únia uvalila sankcie na lídrov tejto krajiny za to, že sa postavili proti medzinárodnému liberálnemu mainstreamu.

18:29

 Je v záujme Nemecka udržiavať úzke a rovnocenné politické vzťahy so susedným Poľskom, a to najmä vzhľadom na hrozbu zo strany „revizionistického“ režimu v Rusku. Vyhlásil to v Berlíne nemecký kancelár Friedrich Merz po stretnutí s poľským premiérom Donaldom Tuskom, pričom obaja lídri sa zhodli aj na potrebe pokračovať v podpore Ukrajiny.

Nemecký kancelár Friedrich Merz sa stretol v Berlíne s poľským premiérom Donaldom Tuskom
Na snímke nemecký kancelár a líder nemeckých kresťanských demokratov (CDU) Friedrich Merz (vpravo) víta poľského premiéra Donalda Tuska / Foto: TASR/AP-Ebrahim Noroozi
18:27

Dolná komora slovinského parlamentu (Národné zhromaždenie) schválila návrh na zmenu ústavy, ktorý do nej zakotví právo na používanie hotovosti ako platobného prostriedku v bankových a iných zákonných transakciách.

18:26

Rusko a Saudská Arábia podpísali dohodu o bezvízovom režime pre turistov a podnikateľov s dĺžkou najviac 90 dní. Zástupcovia oboch strán dohodu podpísali na okraji saudsko-ruského investičného a biznisového fóra v Rijáde.

18:25

Redaktori litovského verejnoprávneho vysielateľa LRT budú protestovať proti novele zákona, ktorá mení spôsob financovania a personálne zmeny vedenia televízie. Novela podľa nich ohrozuje redakčnú nezávislosť.

18:23

Bielorusko obvinilo Litvu z využitia dronu na špionáž a zhadzovanie „extrémistických materiálov“ na bieloruskom území. Vilnius obvinenia popiera.

16:43

Španielska polícia rozbila bunku nadnárodnej neonacistickej skupiny The Base (Základňa), ktorá presadzuje nadradenosť bielej rasy. Európska únia, Británia, Kanada, Austrália a Nový Zéland ju zaradili medzi teroristické organizácie.

16:42

Využitie takzvanej reparačnej pôžičky pre Ukrajinu, financovanej zo zmrazených ruských aktív, by podľa šéfky únijnej diplomacie Kaje Kallasovej posilnilo pozíciu Európy voči Moskve. Uviedla to po zasadnutí ministrov obrany členských krajín Európskej únie.

16:42

Azerbajdžanský súd poslal prominentného opozičného lídra Aliho Kerimliho na viac ako dva mesiace do vyšetrovacej väzby na základe obvinenia z prípravy prevratu. Informovali o tom azerbajdžanské provládne médiá.

16:41

Prezident Vladimir Putin podpísal výnos o bezvízovom styku pre čínskych občanov na obdobie 30 dní. 

16:40

Ukrajina v pondelok vyzvala spojencov z Európskej únie, aby pomohli zabezpečiť „spravodlivý a trvalý“ mier vo vojne proti Rusku. Minister obrany Denys Šmyhaľ uviedol, že počas zasadnutia Rady EÚ v Bruseli informoval únijných ministrov o naliehavých potrebách Kyjeva.

16:40

Ruská armáda v novembri dobyla najviac ukrajinského územia za uplynulý rok. Z analýzy dát Inštitútu pre výskum vojny, ktorý vykonala agentúra AFP, vyplýva, že Rusko obsadilo 701 štvorcových kilometrov. Viac územia sa naposledy podarilo dobyť v novembri 2024 a Rusko okupuje v súčasnosti 19,3 percenta rozlohy susedného štátu.

16:39

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa opäť postavil pred súd – deň po tom, čo kancelária prezidenta oznámila, že predseda vlády požiadal o udelenie milosti v jeho korupčnom prípade. Utorkové pojednávanie súd na základe žiadosti Netanjahuových právnikov zrušil, pokračovať bude v stredu.

16:37

Dvaja bývalí velitelia britských špeciálnych síl zatajili dôkazy o možných vojnových zločinoch v Afganistane. Informovali o tom agentúra AFP a stanica BBC s odvolaním sa na svedectvo niekdajšieho príslušníka jednotiek, ktoré bolo zverejnené.

16:36

Vo vyšetrovacej väzbe v kamerunskej metropole Yaoundé zomrel 74-ročný opozičný politik Anicet Ekane. Agentúre AFP to potvrdil podpredseda jeho strany Africké hnutie za novú nezávislosť Kamerunu Valentin Dongmo. Presné okolnosti Ekenaeho smrti nie sú známe.

16:35

Umerov informuje, že ukrajinská delegácia už opúšťa USA a letí do Európy na stretnutie so Zelenským.

„Počas dvoch veľmi produktívnych dní v USA sme strávili mnoho hodín stretnutiami a rokovaniami. Podarilo sa nám dosiahnuť významný pokrok, hoci niektoré otázky si vyžadujú ďalšie prepracovanie. Pripravujeme kompletnú správu a v najbližšej dobe ju osobne predložíme prezidentovi počas stretnutia v Európe, kam sa spolu s rokovacou skupinou už vydávame,“ píše tajomník SNBO.

16:22

Zelenskyj sa pri stretnutí s Macronom telefonicky spojil s Whitcoffom, informoval Elyzejský palác.

Predtým bolo oznámené, že Whitcoff sa dnes, pred odletom do Moskvy za Putinom, opäť stretol s Umerovom.

15:47

Zelenskyj sa môže stretnúť s Whitcoffom a Umerovom v Írsku, píše AFP.

Podľa agentúry Whitcoff priletí do Írska na doplnenie paliva na ceste do Moskvy za Putinom.

Dnes sa Trumpov osobitný predstaviteľ telefonicky spojil so Zelenským a európskymi lídrami a uskutočnil nové stretnutie s vedúcim ukrajinskej delegácie Umerovom.

15:47

Trump nemá v úmysle vyslať vojská do Venezuely, vyhlásil republikánsky senátor Mullin.

„Nie, jasne dal najavo, že neplánujeme vyslať vojská do Venezuely. Všetko, čo sa snažíme urobiť, je chrániť naše pobrežie,“ povedal Mullin pre televíziu CNN.

Pripomíname, že v sobotu Trump oznámil uzavretie vzdušného priestoru nad Venezuelou a krátko nato hovoril s prezidentom Madurom.

15:34

Kriminálny úrad finančnej správy odhalil v obci Nižná Jedľová v okrese Svidník jednu z najväčších nelegálnych výrobní cigariet na východnom Slovensku. Denne v nej vyrobili 3,5 milióna kusov. Pri akcii Šarišan zadržali 29 osôb. Ako TASR informovala riaditeľka odboru komunikácie a organizácie finančnej správy Lucia Verchovodková, predbežná celková škoda je vyčíslená na viac ako 9,2 milióna eur.

14:37
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

30 rokov od novembra 1989 a opäť tu máme cenzúru a prenasledovanie kňazov s nepohodlnými názormi

Slovensko v nedeľu “oslavovalo” 30.v

❚❚
.

Médiá pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie neprestajne chŕlili jeden oslavný článok za druhým. V televíziách boli divákom servírované oslavné reportáže z novembra 1989 a obdobie socializmu pred rokom 1989 bolo vykresľované ako zo zlého sna.

Miestami to vyzeralo, že dnes tu máme vysnívaný raj na zemi. No ak sa pozrieme, akú propagandu dnešné oligarchické a korporátne médiá šíria, komunistická propaganda pred rokom 89 sa javí ako amatérska a môže len ticho závidieť.

Jednou z hlavných požiadaviek ľudí na námiestiach v roku 1989 bola sloboda slova, názoru a ukončenie cenzúry. Naplnili sa tieto očakávania?

.

Zo začiatku to azda vyzeralo, že aj áno. Dnes po 30 rokoch sa však cenzúra a potláčanie nepohodlných názorov opäť dostáva na scénu.

Je paradoxom, že toto potláčanie slobody slova a cenzúra prichádza práve z liberálnych mainstreamových médií, ktoré tak veľmi velebia november 1989.

Ešte v 90.-tych rokoch sa dá povedať, že do médií sa skutočne dostávali rôzne názory. Ak sa vysielala napríklad relácia o histórii, diskutovali tam historici , ktorí mali často aj odlišné názory na dané historické skutočnosti. Ak sa jednalo o hocijakú spoločenskú tému, boli prizvaní hostia z celého politického, či názorového spektra.

Neskôr však začal tento formát upadať a dospeli sme až do dnešnej situácie, kde prakticky v médiách hlavného prúdu majú priestor len vyvolení “odborníci” či analytici, ktorí majú jasne liberálnu orientáciu. 

Týka sa to aj samotných novinárov a komentátorov, ktorí majú taktiež jasne vyhranený liberálny názor, ktorý silou-mocou presadzujú do svojich článkov, či reportáží a formátujú mysle ľudí.

.

Čo je horšie, k týmto korporátnym a oligarchickým médiám sa pridáva aj Verejnoprávna RTVS, ktorá taktiež šľape v liberálnej línii a iné názory sú tam prakticky neviditeľné, respektíve veľmi ojedinelé.

Čo je však ešte smutnejšie, liberáli a médiá sa namiesto poučenia z čias socializmu, začínajú správať rovnako aj ku cirkvi a kňazom.

Hlavne katolícka cirkev je v týchto médiách často očierňovaná. V posledných dňoch sa zrejme rozhodli zlynčovať známeho kňaza zo Žakoviec, Mariana Kuffu.

Ten je známy svojím otvoreným slovníkom, s konzervatívnymi názormi, čo veľmi dráždi našich liberálnych spoluobčanov. Útok médií na spomínaného kňaza sa zdá byť priam až koordinovaný.

Útoky naň začali, už keď sa začal verejne jasne vyjadrovať proti Istanbulskému dohovoru a upozorňovať v kázňach na plazivé idey liberalizmu, predovšetkým genderu či LGBTI. Vyvrcholilo to tým, keď strana KDŽP – Aliancia za Slovensko, v ktorej pôsobí aj brat spomínaného kňaza zo Žakoviec, Štefan Kuffa, podpísala memorandum o spološnom postupe vo voľbách s Kotlebou ĽSNS.

.

Okamžite sa toho chytil kresťansky sa tváriaci portál Postoj. Novinár Jaroslav Daniška vo svojom článku s názvom “Za čiarou”, zaútočil na kňaza Mariana Kuffu s tým, že to on vlastne riadi stranu KDŽP, ktorá sa spája s Kotlebom a …. fašizmus,…a extrémiznus atď  atď.

“Každý, kto kedy bližšie pričuchol k strane KDŽP, ktorá stále za svoj názov dokáže niečo pridať, vie, že je to strana kňaza Mariána Kuffu. Vedeli to štruktúry, vedeli to voliči, pripomínali to aj stranícke bilbordy. Formálne na jej čele stál jeho brat Štefan (momentálne na odchode), ale všetko podstatné, čo sa v strane stalo, schválil alebo navrhol kňaz Kuffa. Vrátane kandidátov, podpory v prezidentských voľbách, všetko zásadné. Pri všetkej úcte ku kňazskej reverende, Marián Kuffa včera prekročil rubikon,” napísal Daniška.

Následne sa pridali aj ďalšie mainstreamové médiá , ktoré sa rozhodli dourážať kňaza Kuffu ako sa len dá. Ich metódou sa samozrejme ako v prípade Danišku stalo klamstvo a konšpirácie.

Denník N píše hneď v názve Newsfiltru, že kňaz Kuffa sa spojil s Kotlebom, čo je zjavná lož. V manipulatívnom článku označujú tohto žakovkého farára za radikála a fanatika , sprosto klamú a konšpirujú:

“Predseda KBS zasiahol proti radikálnemu kňazovi Kuffovi. ” píše denník N a dodáva : ” Zvolenský a Sečka dávajú do laty fanatika Mariána Kuffu, ktorý celkom jednoznačne stojí za stranou jeho brata KDŽP a tá sa k nemu aj otvorene hlási, keď na bilbordoch sľubuje, že to, čo on hlása teologicky, ona zariadi v parlamente. Tento týždeň sa KDŽP spojila s fašistami a pôjde s nimi do volieb.” píše denník N.

Podobne útočne ladený článok napísal aj denník SME (prezývaný tiež denník pedofilov), ktorý si tiež kopol do kňaza Kuffu, ktorý pomáha tým najbiednejším ľuďom.

V penťáckom plátku sa objavil článok z názvom “Nezabudnime, kto stvoril Kuffu”, kde autor článku kritizuje kresťanov, že doteraz tolerovali Kuffu.

“Tí farára Kuffu až dosiaľ bránili, že on žiadny konšpirátor nie je a fašista tiež nie. Keď hrýzol do jablka dženderu, redakcii katolíckeho denníka to neprekážalo. Keď táral, že spolok rybárov v Bruseli tajne presadzuje „zlo z Istanbulu“, zlí boli liberáli, čo si dovolili kritizovať tohto ikonického kňaza.” píše denník SME.

Autor článku tiež na základe Danišku z Postoja píše klamstvo, že Kuffa riadi KDŽP: “Kňaz Kuffa, ktorý je podľa Postoja skutočným lídrom strany s poetickým názvom KDŽP, vraj rubikon prekročil až teraz spojenectvom s Kotlebom.”

Následne označuje Kuffu za nebezpečný zjav: “Už roky tu celý rad komentátorov, teológov či historikov hovorí, že Marián Kuffa je nebezpečným zjavom.

.

Je zaujímavé, že mainstreamovým novinárom tak silne prekáža údajná Kuffova sa angažovanosť v politike, ale keď vtedajší arcibiskup Robert Bezák chodil na politický festival Pohoda, či neskôr, už len ako obyčajný klérik podporil v prezidentskej kampani Zuzanu Čaputovú, či angažovanie sa iných kňazov v prospech strany KDH , či KÚ, to im vôbec neprekáža.

Ide tu teda zjavne o umlčanie farára Kuffu, ktorý si servítku pred ústa rozhodne nedáva, nazýva liberalizmus pravým menom a zastáva tradičné konzervatívne a kresťanské hodnoty.

Je smutné, že tomuto liberálnemu mediálnemu nátlaku podľahla dvojica biskupov Stanislav Zvolenský a Štefan Sečka a v tlačovom vyhlásení vyzvali Mariana Kuffu, aby sa ” politicky neangažoval.”

Zdá sa, že mnoho ľudí už aj v cirkvi  očakáva príchod novej liberálnej vlády a snažia sa tomu prispôsobiť.

Dnes teda zatiaľ vytvárajú cenzúru a lynčujú ľudí s nepohodlnými názormi “len” mainstreamové médiá . Predstavme si však, čo asi nastane, keď sa moci uchopí ultraliberálna vláda…

.

Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor.

Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.

 

Samuel Gdovin

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

Reforma Úradu oznamovateľov je podľa zástupcov whistleblowerov nevyhnutná

V parlamente prebieha horúca schôdza k zmenám Úradu na ochranu oznamovateľov protispoločenskej činnosti. Nahradiť ho má po skrátenom legislatívnom konaní…

01. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Danko: Nechápem, prečo prezident ponižuje Šutaja Eštoka pri zákone o zmene ÚOO

Prezident Peter Pellegrini sa má zákonmi zaoberať až vtedy, keď prídu do jeho kancelárie. Uviedol to šéf koaličnej SNS Andrej…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa deje v zákulisí rokovaní o Trumpovom mierovom pláne?

Na včerajšom stretnutí v Miami, ako oznámili americké médiá, Trumpov tím chcel vyriešiť všetky sporné otázky s ukrajinskou delegáciou, aby…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Igor Matovič na súde prehral spor s predsedom vlády Robertom Ficom

Šéf opozičného hnutia Igor Matovič na prvostupňovom súde prehral spor s predsedom vlády Robertom Ficom, ktorý od neho žiada ospravedlnenie.…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Balogh vs. Žilinka: Krajský prokurátor je presvedčený, že spadá pod ochranu oznamovateľov, nemali by ho preto odvolať

Žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh je presvedčený, že spadá pod ochranu Úradu na ochranu oznamovateľov. Ako dnes povedal pre médiá,…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Arcibiskup Orosch vs. matka zavraždeného chlapca spred Teplárne: Okresný súd rozhodol

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Set pre milovníkov pečenia a šou Pečie celé Slovensko

Získajte jedinečný set, ktorý ponúkame v limitovanom množstve. Pri tomto sete ušetríte až 15 eur oproti pôvodnej cene kníh. Nepremeškajte…

01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Liberálny prieskum: PS vedie pred Smerom

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom novembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Volilo by ich 23,6…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri výkone práce v Štrbe prišiel o život zamestnanec ŽSR

Pri výkone práce v Štrbe prišiel v pondelok o život zamestnanec Železníc Slovenskej republiky . TASR o tom informovali z…

01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Graham zhodil Zalužného nápady zo stola

Bývalý veliteľ ozbrojených síl Ukrajiny Valerij Zalužnyj vyzval na umiestnenie jadrových zbraní na Ukrajine ako jednu z možných záruk bezpečnosti.…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Záver tajného stretnutia vo Vilniuse: Európa v súčasnosti nie je schopná konkurovať ruskému vojenskému priemyslu

Vysokopostavení predstavitelia zahraničných vecí, obrany a priemyslu na uzavretom samite vo Vilniuse analyzovali súčasnú obranyschopnosť Európy.  Účastníci sa jednohlasne zhodli,…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mníšku v Záhrebe dobodali pri útoku, ktorý môže mať náboženské motívy

34-ročná mníška v Záhrebe sa zotavuje v nemocnici potom, čo bola v piatok 28. novembra viackrát bodnutá nožom. Podľa prvých…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Transformácia tela? Novak Djokovič plánuje veľké zmeny pred novou sezónou

Novak Djokovič chce \"zrekonštruovať“ svoje telo, aby držal krok s mladými puškami Carlosom Alcarazom a Jannikom Sinnerom. Naznačil to v…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Po rokovaniach s USA je potrebné vyriešiť „zložité veci“, vyhlásil Zelenskyj

„Všetko bolo veľmi konštruktívne. Existujú zložité veci, na ktorých je ešte potrebné popracovať. Naši zástupcovia sa v najbližších dňoch vrátia…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Armáda Ruskej federácie postúpila na predmestiach Guljaipola

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

PS navrhuje riešenia, ktoré sú účinné ako lepiaca páska na deravú fľašu vody, tvrdí minister vnútra

Riešenia Progresívneho Slovenska vyzerajú dobre len na sociálnych sieťach, v praxi sú to návrhy účinné asi ako lepiaca páska na…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok, informuje Suddeutsche Zeitung s odvolaním sa na list…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Uhrík: „Bruselského poučovania máme už plné zuby“

Europoslanec Milan Uhrík v Európskom parlamente hovoril o demokracii a o tom, že Brusel robí presný opak toho čo nazýva…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Neviem, či…

Neviem, či sa mám smiať alebo plakať, keď sa pozerám na posledný vývin v „Tátokrajine”, lebo nazvať to, čo ju…

01. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

NATO chce preštudovať možnosť “preventívneho úderu” na Rusko

Organizácia Severoatlantickej zmluvy zvažuje „agresívnejšiu“ reakciu na kybernetické útoky, narušenia vzdušného priestoru a ďalšie hrozby zo strany Ruska. Ako referuje…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aký je „správny“ vek na to, aby ste svojmu dieťaťu kúpili smartfón?

Mnohé krajiny diskutujú o zavedení zákazu sociálnych sietí pre deti a mladistvých, niektoré navrhujú dokonca obmedzenie mobilných telefónov. Existuje vôbec správny vek,…

01. 12. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Dožil sa úctyhodných 92 rokov. Na večnosť odišla talianska legenda

Vo veku úctyhodných 92 rokov odišla na večnosť talianska tenisová legenda Nicola Pietrangeli. O úmrtí dvojnásobného víťaza Roland Garros v…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Podľa najnovších informácií sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových otázok

Podľa zdrojov vydania RBC-Ukrajina sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny v Miami nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán kričí „budíček” Európe snívajúcej o vojne

Keď hovoríme o európskych politikoch, nemyslíme tým všetkých. Existujú aj osviežujúce výnimky. Napríklad maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého prejav na…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Vyhlásenie Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

Prinášame vám úplné vyhlásenie ministra zahraničných vecí Marca Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Telo známej rakúskej influencerky našli v Slovinsku v lese ukryté v kufri

Telo známej rakúskej influencerky a vizážistky z Grazu, Stefanie Pieperovej, ktorá má na Instagrame desiatky tisíc sledovateľov, našli v Slovinsku…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Maskovaná skupina mužov použila sekery. Pozrite si záznam z lúpeže v bratislavskom klenotníctve

V nákupnom centre pri bratislavských Zlatých pieskoch ukradla v nedeľu skupina maskovaných osôb šperky. Polícia po nich pátra. TASR o…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Diskutuje sa o variante, pri ktorej Ukrajina fakticky stratí možnosť vstúpiť do NATO

Na rokovaniach v USA sa diskutuje o variante, pri ktorej Ukrajina fakticky stratí možnosť vstúpiť do NATO, informuje televízny kanál…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čínsky online gigant Shein bojkotuje nariadenia Európskej únie

Shein, čínsky online predajca tzv. „rýchlej módy“, odmietol výzvy Európskeho parlamentu zúčastniť sa vypočutia, ktoré sa malo týkať predaja nelegálnych…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Európska únia pripravuje sankcie voči vláde bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka v reakcii na „hybridné útoky“ proti Litve, oznámila predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

18:33

Anglickým slovom roka 2025 sa podľa vydavateľstva Oxford University Press stal hovorový výraz „rage bait“, čo je zámerne provokatívny obsah na sociálnych sieťach s cieľom zvýšiť návštevnosť alebo dosah online príspevku.

18:32

Francúzsky prezident Emmanuel Macron po stretnutí s prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským v Paríži vyhlásil, že prebiehajúce rokovania medzi s USA by mohli byť „bodom zlomu“ pre budúcnosť mieru na Ukrajine a bezpečnosť v Európe.

18:30

Bývalý príslušník bosnianskosrbskej armády Novak Stjepanovič sa pridal k paramilitárnym jednotkám bojujúcim v prospech Moskvy na ukrajinskom území a tým sa vyhol nástupu do väzenia. 

18:29

Maďarsko naďalej pevne stojí za Gruzínskom a nikdy nebude súhlasiť s tým, aby Európska únia uvalila sankcie na lídrov tejto krajiny za to, že sa postavili proti medzinárodnému liberálnemu mainstreamu.

18:29

.

Trenčín šokoval Nitru tromi gólmi za 24 sekúnd, Žilina pretrhla sériu prehier

V 24. kole Tipsport ligy až tri tímy zdolali svojich súperov suverénne na nulu. Košice si doma poradili s Liptovským…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Umerov „dosiahol hmatateľný pokrok na ceste k nastoleniu spravodlivého mieru“

Umerov po rokovaniach vyhlásil, že „dosiahol hmatateľný pokrok na ceste k nastoleniu spravodlivého mieru“

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenská televízia prekvapivo objektívne informovala o Proteste proti progresivizmu

Košice, 1. decembra 2025 - \"Protestom proti progresivizmu v Košiciach sme chceli poukázať na škodlivosť nebezpečnej a podľa nás aj…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Karol de Foucauld

Bože, ak existuješ, daj sa mi poznať

01. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Keď nás opustí zdravý rozum, môže to dopadnúť aj takto

Zdravý rozum by mal byť naším verným sprievodcom pri rozhodovaní, no ako ukazujú tieto fotografie, nie každý ho má vždy…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Otázka prímeria bola hlavnou témou včerajších rokovaní medzi Ukrajinou a USA. Stretnutie bolo “zložité” a “napäté”

Otázka prímeria bola hlavnou témou včerajších rokovaní medzi Ukrajinou a USA, informuje Axios s odvolaním sa na ukrajinské zdroje, ktoré…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov