KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU

Prípadov

Úmrtí

Chorých

Vyliečených

Posledná aktualizácia:

Žlté vesty zničili politickú budúcnosť Macrona

Paríž 9. decembra 2018 (HSP/Vzgljad/Foto:TASR/AP-Michel Euler)

 

Portál Vzgljad prináša informácie o politických problémoch Macrona. Súčasné nepokoje vo Francúzsku negatívnym spôsobom vážne ovplyvňujú jeho politickú budúcnosť. Rating Macrona je katastrofálne nízky a odpor voči nemu neustále rastie

Demonštranti z tzv. hnutia žltých viest s národnou vlajkou počas pochodu neďaleko Víťazného oblúku 8. decembra 2018 v Paríži

Nepokoje vo Francúzsku vždy kulminujú cez víkend a Macron je už značne nervózny. Francúzska polícia používa čoraz tvrdšie prostriedky proti demonštrantom, zasahovať proti nim má aj armáda a najbližšie okolie Macrona sa už obáva puču podobného na Ukrajine. Či sa tak stane, alebo nie, je otázne, politicky už to však vyzerá tak, že nad Macronovou politickou kariérou možno postaviť kríž.

Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron Foto:TASR/AP-Ian Langsdon, Pool via AP

Nepokoje vo Francúzsku sa začali v Paríži 1. – 2. 12. 2018. Demonštranti podpaľovali automobily, rozbíjali vitríny, hádzali na políciu kamene a Molotovove kokteily. Turistické zóny v Paríži sa stali terčami útokov, fasády domov začali ozdobovať graffitti, s negatívnymi vyjadreniami na adresu Macrona, pričom najslušnejšie z nich mali formu „Macron odstúpiť“.

Dnes už revolta prekročila hranice Paríža. Žlté vesty (povinná výbava francúzskych vodičov) sa objavili postupne aj v iných francúzskych mestách, blokujú centrá, prefektúry, prichádza k ničeniu automatov na platenie poplatkov za používanie parkovísk či francúzskych ciest. V malom meste Le Puy-en-Velay vypálili demonštranti miestnu prefektúru a v Marseille francúzska polícia zabila 80 ročnú ženu, ktorá sa pokúsila zakryť okno svojho bytu, pretože dole na ulici pokračovali protesty. Ženu zabil plynový granát vystrelený francúzskymi policajtmi. Vo Francúzsku sú už štyria mŕtvi, takmer 1000 ľudí utrpelo zranenia a 400 protestujúcich už francúzska polícia zatkla. V posledných dňoch sa protesty so žltými vestami (zatiaľ v obmedzenej miere) začali aj v Belgicku, Holandsku, Španielsku a Nemecku.

Prezident Macron sa urýchlene vrátil z Argentíny zo zasadnutia G20 do Paríža. Už to nie je ten bohorovný prezident- bankár, ktorého francúzsky mainstream svojho času prirovnával k Jupiterovi. Spotený, nervózny a bledý Macron stratil svoju aureolu. Macron okamžite prikázal na pol roka zmraziť ceny za benzín, no ani to mu nepomohlo. Francúzi požadujú Macronove odstúpenie a Macronovi už pripomenuli všetky nesplnené predvolebné sľuby. Macronovi sa stali osudné jeho arogantné vyhlásenia na adresu pracujúcich a nezamestnaných (nebuďte leniví a pracujte), ako aj tlak na najslabšiu časť populácie – na dôchodcov.

Totálnym neúspechom skončil aj pokus Macrona rečniť pred davom v spomenutom meste Le Puy-en-Velay, kde demonštranti vypálili miestnu prefektúru. Nemohol povedať ani slovo, okrem hanlivých výkrikov na Macrona začali lietať aj kamene, vajíčka a iné predmety, takže prezidentská ochranka vystresovaného Macrona v mene jeho bezpečnosti zbalila do auta a stiahla ho z ulice. Útek prezidenta – bankára Macrona sprevádzali vulgárne nadávky a posmešný piskot.

 

Video

 

Dnes už „žlté vesty“ nehovoria o cene benzínu, na tú už každý zabudol. Vypracovali balíček 42 požiadaviek, ktoré majú francúzsky prezident a vláda splniť. Minimálny plat vo Francúzsku má byť 1300 eur, penzia 1200 eur, penzijný vek sa má znížiť na 55 – 60 rokov, má sa ohraničiť migrácia a rovnako deportovať imigranti, ktorí nepochádzajú z kritických oblastí. Takisto poslanci nemajú mať vyššie mzdy ako 15 000 eur.

Každá z týchto požiadaviek je klincom do politickej rakvy Macrona, pretože požiadavky, o ktorých dosiahnutie sa demonštranti snažia, pred nedávnom Macron anuloval. Dnes už vo Francúzsku protestujú demonštranti, ktorí k protestom využívajú sociálne siete a ich cieľ je v prípade potreby zablokovať celé Francúzsko a odstrániť Macrona.

Samozrejme k hnutiu „žltých viest“ sa už pripojili študenti, ktorí požadujú zmenu pravidiel pre štúdium, od prijímania na univerzity až po zmenu študijných plánov. Pripájajú sa železničiari, pracovníci letísk, lekári a zdravotný personál, pretože Macron a súčasná francúzska vláda začali ako nerentabilné zatvárať desiatky provinčných nemocníc, takže ľudia nemajú jednoduchý prístup k zdravotnej starostlivosti. Dokonca sa do akcií protestu proti Macronovi zapojili aj niektorí členovia LGBT, čo musí byť pre Macrona bazírujúceho na LGBT agende viac ako na právach dôchodcov naozaj nepríjemná rana.

Najbojovnejšie proti Macronovi, samozrejme, vystupuje Antifa a francúzski anarchisti. Jeden z hovorcov „žltých viest“ Eric Drouet už informoval, že protestujúci chcú obsadiť aj Elyzejský palác, radikalizmus francúzskych ultraľavých anarchistov je samozrejmosť. Celá francúzska ľavicová scéna je na nohách, francúzski anarchisti demonštrujú a útočia proti policajtom, zábavné však je že útočia  spoločne s francúzskymi nacionalistami a prívržencami Marie Le Penovej. V akciách protestu proti Macronovi prijali svoju účasť obyvatelia miest i vidieka, ide o celé spektrum francúzskej spoločnosti, ktorá má k neobľúbenému Macronovi vážne výhrady.

 

Francúzi sú rozhorčení, pretože v posledných rokoch sa úplne stratila stredná trieda

Aj v minulosti boli vo Francúzsku superboháči a chudobní, existovala však silná stredná trieda, ktorá je dnes kvôli neštandardným postupom francúzskej finančnej a politickej oligarchie v troskách. Francúzski anarchisti sa už na adresu francúzskej bankárskej a politickej elity nechali počuť so svojím zlovestným „Počúvajte dobre, nikto vás nemá rád a nikto vás nepotrebuje. Dostali sme sa do bodu, kde už návrat k predchádzajúcemu stavu nie je možný.“

 

Macron a jeho klika sú, pochopiteľne, z diania na uliciach značne nervózni. Niektorí sa začínajú obávať o svoju bezpečnosť a niektorí analytici už hovoria o pokuse vyskúšať si farebnú revolúciu nie na tak slabom štáte ako Ukrajina, ale na ozajstnom európskom štáte. Na Francúzsku sa vychytajú muchy a podobný scenár sa môže zopakovať aj na iných stabilných západoeurópskych krajinách, o prípadnom úspechu farebnej revolúcie v Španielsku, Portugalsku, Taliansku či Grécku nepochybuje nikto. Macron a jeho elity už otvorene hovoria o pokuse o puč vo Francúzsku, otázne je, ako sa v prípade potreby zachová armáda, väčšina analytikov zastáva názor, že armáda nemusí byť jednoliata a stáť za Macronom a súčasnými francúzskymi elitami.

Na druhej strane tvrdenia, že vo Francúzsku sa môže uskutočniť puč, sú obľúbeným strašidlom mainstreamu a liberálnych pseudointeligentov. Samozrejme, za revoltou vo Francúzsku už poniektorí hľadajú ruskú stopu, v Elyzejskom paláci vládne nervozita a z Paríža už teraz odchádza množstvo rodinných príslušníkov štátnych úradníkov, ktorí sa takisto obávajú kulminácie napätia v Paríži. Podľa niektorých indícií sa radikalizujú aj protestujúci. Macron a spol. sa totiž už nechali počuť, že vodcov demonštrácie možno po ukončení demonštrácií obviniť z pokusu o prevrat za čo hrozia vysoké tresty, takže ďalším požiadavkom demonštrantov je beztrestnosť za akcie protestov.

Do francúzskej metropoly sa teda sťahuje armáda, ktorá má chrániť Macrona a spol. pred útokmi nielen anarchistov a ľavicových radikálov, ale aj zdravotných sestier, študentov, dôchodcov, alebo protestujúcich matiek s deťmi. Armáda má podľa niektorých nervóznych informácií z francúzskych médií  prebrať ochranu prezidentského paláca, pretože aj časť francúzskych policajtov sa pozitívne stavia k vlne protestov proti neobľúbenému Macronovi a súčasnej francúzskej vláde.

Samozrejme, kaša sa nikdy neje taká horúca, ako sa dúcha. Situácia pravdepodobne nevyústi do tak krvavého diania ako na Ukrajine. Jedno je však isté, rating Macrona je katastrofálny, u Francúzov už je obľúbenejší dokonca aj Hollande, ktorý mal svojho času katastrofálne nízky rating.

Ešte nedávno sa Macron štylizoval do pozície „mladého a charizmatického lídra“, ktorý chcel riadiť Európskú úniu po odchode Merkelovej. Zdá sa, že na tieto ambície už môže zabudnúť, bude rád ak sa mu podarí vyriešiť francúzsku krízu. Macron, figúrka Rotschildovcov s najväčšou pravdepodobnosťou, nezíska kontrolu nad Európskou úniou.

Na dianie vo Francúzsku reagoval aj turecký prezident Erdogan, ktorý si neodpustil „politické kopnutie“ do Macrona. Informácie prináša portál RusVesna.

Podľa Erdogana ešte pred nedávnom francúzske elity mentorsky poúčali Turecko o demokracii a kritizoval Erdogana za použitie armády v pokuse o prevrat v Turecku.

To, čo momentálne Macron vyvádza vo Francúzsku, tvrdé nasadenie polície a armády voči demonštrantom, považuje tentoraz Erdogan za narušenie demokratických princípov. Erdogan s gustom poukázal na mŕtvych a ranených na francúzskych uliciach, podľa Erdoganových slov turecká armáda postupovala proti demonštrantom oveľa humánnejšie.

Erdogan takisto kritizoval šíriacu sa islamofóbiu vo Francúzsku a podľa neho Francúzsko a západná Európa dnes žnú plody svojej islamofóbnej politiky. Západ a USA sa výraznou mierou podieľali na destabilizácii moslimského sveta, dnes za svoje prečiny platia. Podľa posledných informácií sú vo Francúzsku už štyria mŕtvi, 1043 ľudí utrpelo zranenia, zranených bolo 222 príslušníkov polície.

Na snímke turecký prezident Recep Tayyip Erdogan Foto:TASR/AP-Burhan Ozbilici

Ruský portál Iarex si takisto kladie otázku, či bude Macron nasledovať cestu Janukoviča. Portál upozorňuje na dva dôležité fakty: Protesty sa organizujú na sociálnych sieťach, priami vodcovia revolty sa ukrývajú v úzadí, vlny protestov kulminujú cez víkend, kedy demonštranti z francúzskych miest discipinovane prichádzajú revoltovať do Paríža.

Proti „žltým vestám“ zasahuje polícia, okrem bežných policajtov už aj odborníci na boj proti demonštráciám. Francúzska ľavicová scéna a anarchisti majú dostatok skúsenosti v boji proti štátu, ktoré dnes aj využívajú. Na rozdiel od Ukrajiny však vo Francúzsku „neznámi špecialisti a snajperi“ nestrieľajú po demonštrantoch a policajtoch, takže situácia sa nezradikalizovala podľa kyjevského scenára.

Zvyšovanie cien benzínu už nestoji v centre pozornosti demonštrantov, požiadavky sa rozšírili (42 požiadaviek, vrátane odstúpenia Macrona, zvýšenia mzdy, penzií, zníženie veku do dôchodku a i.).

Podľa Rusov je najzábavnejšie, že podobne ako v prípade Asada, sa už aj vo Francúzsku na sociálnych sieťach objavila výzva malého dievčatka Benoite Abedaux, ktoré požaduje odchod „krvavého tyrana“ Macrona. Rusi si už  s posmechom kladú otázku, či budú reagovať americké politické celebrity a európsky mainstream a či nakoniec Macrona podobne ako Asada nebudú musieť zachraňovať ruskí vojaci.

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Budaj: Znečistenie životného prostredia nepozná hranice

Bratislava 4. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Minister životného prostredia Ján Budaj v predvečer Svetového dňa životného prostredia prijal veľvyslancov Veľkej Británie a Francúzska – dvoch veľmocí, garantov mierových zmlúv, ktorých sté výročie pripadá na tento dátum. Na stretnutí podotkol, že ochrana životného prostredia sa týka rovnakou mierou veľkých i…

NAKA preveruje fakultu informatiky Slovenskej technickej univerzity pre volebnú korupciu

Bratislava 4. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Polícia SR)   Fakultu informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) preveruje Národná kriminálna agentúra (NAKA). Informovali o tom v stredu 3. júna protestujúci poslucháči fakulty na stránke Za našu FIIT. Dôvodom je podľa nich volebná korupcia. Hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová pre…

Schválili zákon, ktorý kriminalizuje urážanie čínskej štátnej hymny

Hongkong 4. júna 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Hongkonský zákonodarný zbor vo štvrtok schválil zákon, ktorý kriminalizuje urážanie čínskej štátnej hymny. Informovali o tom agentúry AP a AFP. Zákon schválili v pomere 41:1. Opoziční prodemokratickí zákonodarcovia zákon považujú za porušenie slobody prejavu a práv, ktoré majú mať obyvatelia osobitnej administratívnej oblasti Hongkong…

VideoRabovanie v Los Angeles

Santa Monica 4. júna 2020 (HSP/Foto:Screenshot)   Ako to vyzerá v Los Angeles, natočili na video dvaja miestni obyvatelia. Autom sa presúvajú po štvrti Santa Monica, kde počas dňa tlupy poväčšine afroameričanov rabujú obchody. Ulice sú plné prázdnych krabíc z nakradnutého tovaru. Polícia sa nestíha presúvať z jedného miesta na…

Rada Európy kritizuje Maltu za zadržiavanie migrantov na lodiach na mori

Brusel/Štrasburg 4. júna 2020 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube)   Situácia viac ako 400 osôb zadržiavaných na súkromných lodiach v blízkosti teritoriálnych vôd Malty je neudržateľná a vyžaduje si okamžité opatrenia, uviedla vo štvrtok komisárka Rady Európy (RE) pre ľudské práva Dunja Mijatovičová Rada Európy upozornila, že odkedy Malta v reakcii na pandémiu…

V súvislosti s výročím Trianonu vyzdvihla hlava štátu prínos maďarskej menšiny

Bratislava 4. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/Kancelária prezidentky)   Podpisom Trianonskej mierovej zmluvy pred sto rokmi sa začala nová etapa v spolužití Maďarov a Slovákov. Pri príležitosti stého výročia podpisu zmluvy ktorá zavŕšila rozpad Uhorska to na sociálnej sieti napísala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Aj keď svoju spoločnú históriu Slováci a Maďari…

EÚ považuje za predsedu venezuelského parlamentu Guaidóa, nie jeho rivala Parru

Brusel/Caracas 4. júna 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Natacha Pisarenko)   Rozhodnutie venezuelského najvyššieho súdu potvrdiť spojenca prezidenta Nicolása Madura na poste predsedu Národného zhromaždenia je podľa Európskej únie nezákonné. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters s tým, že Únia zároveň varovala pred prehlbujúcou sa krízou v tomto juhoamerickom štáte EÚ vo svojom…

Vláda schválila pridelenie úloh novému ministerstvu,ktoré nahradí Remišovej úrad

Bratislava 4. júna 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Úrad vlády SR)   Vláda pridelila úlohy a kompetencie novému Ministerstvu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR v súvislosti so zánikom Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). Vyplýva to z materiálu z dielne vicepremiérky pre investície a informatizáciu Veroniky Remišovej (Za ľudí),…

Draxlera sa dotkol osud bábätiek, ktoré porodili ukrajinské náhradné matky a ktoré uviazli pre koronavírus v kyjevskom hoteli. Zvažuje zorganizovať hnutie za zákaz takéhoto obchodu s ľudskými bytosťami

Bratislava 4. júna 2020 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   V máji sme informovali o osude novorodencov, ktoré si u chudobných Ukrajiniek objednali solventní zahraniční záujemci a ktoré uviazli bez svojich biologických matiek, od ktorých boli okamžite po pôrode oddelené v kyjevskom hoteli, keďže si ich budúci rodičia pre koronavírus nemohli vyzdvihnúť (viac…

Pri útoku nožom na základnej škole v Číne utrpelo zranenia 39 ľudí

Peking 4. júna 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Pri štvrtkovom útoku nožom na základnej škole na juhu Číny utrpelo zranenia 37 žiakov a dvaja dospelí, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady. Všetky zranené osoby previezli do nemocnice so zraneniami, ktoré nie sú život ohrozujúce Útok sa odohral na škole…

Ministri schválili pomoc podnikateľom s platením nájmov, štát to bude stáť zhruba 200 mil. eur

Bratislava 4. júna 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Majitelia obchodov či reštaurácií, ktorí museli pre aktuálnu koronakrízu zatvoriť alebo významne obmedziť svoju činnosť, sa dočkajú pomoci štátu pri platení nájomného. Vláda totiž vo štvrtok schválila novelu zákona o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva hospodárstva SR. Kabinet taktiež odsúhlasil, aby sa o materiáli…

Trumpov plán protičínskej aliancie vo formáte G11 zrejme stroskotá na nezáujme Ruska

Washington 4. júna 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Patrick Semansky)   Hongkongský denník South China Morning Post sa pozrel čínskymi očami na iniciatívu amerického prezidenta Donalda Trumpa ohľadne modernizácie „zastaraného formátu“ G7 (tzv. sedmička siedmych najvyspelejší krajín Západu) a jeho transformácie na efektívnejší formát G11, do ktorého šéf Bieleho domu navrhuje pozvať aj Rusko,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Smer sa nám rozpadá

Už keď odstúpil Marek Maďarič, bolo potrebné spozornieť. Potom aj Peter Kažimír. Na vonok nám v posledných rokoch vyrazila špina, kopec špiny. Nedá sa to už ani upratať. Sociálna demokracia, slovenská sociálna demokracia, zdá sa, plná ziskuchtivých indivíduí. Aký to rozpor... Navonok záujem o obyčajných ľudí, chudobu a starých, v…

Ak by som kandidoval na funkciu generálneho prokurátora, lex Lipšic by v parlamente zrušili obratom

Keď som pred parlamentnými voľbami ako sudca Najvyššieho súdu ohlásil, že budem kandidovať na poslanca ako líder strany Vlasť, parlament takmer jednohlasne prijal zákon s názvom lex Harabin. Tento zákon prijatý kvôli jednej osobe ustanovoval, že sudca ktorý bude kandidovať do parlamentu automaticky stratí mandát sudcu. Dôvod mal byť ten, aby…

Macron diagnostikoval NATO stav kómy... Kto bude jeho hrobárom?...

Macron: NATO sa nachádza v stave mozgovej smrti. Pod týmto názvom uverejnila Pravda v novembri minulého roku kritický  článok francúzskeho prezidenta Macrona. Nebudeme zachádzať ďaleko do histórie, pretože vieme ako vzniklo NATO, ako vznikla Varšavská zmluva, ako sa nerovnovážny stav vyvinul po skončení studenej vojny. Po zániku Varšavskej zmluvy, aj NATO…

Prečo nenosiť rúška

Nedáva to zmysel. Lekári nosia rúška na pohotovosti alebo v prvom kontakte, aby chránili seba aj pacientov, pretože tam sa môžu vyskytovať

Covid 19 a ekonómia.

Covid 19 má mimoriadne cenné poučenie pre ekonómiu a ekonómov, ktoré bude v závere článku. Minule v blogu https://blog.hlavnespravy.sk/20799/dialektika-takmer-neznamy-to-jazyk-vo-vedach-o-spolocnosti/

Premiér: zosobnený Budha, Napoleon a Mao, ktorý sa pasuje za mesiáša

Podvedomé kopírovanie vzorov je súčasťou ľudskej psychiky. Aj silné a nezávislé osobnosti dejín mali často morálne autority, vojvodcov či mudrcov človečenstva ako predlohy na vlastné napredovanie. Bohužiaľ, iba nemnohí dokázali predčiť objekty obdivu a zbožňovania. O to častejší je model, kedy prebehla transformácia a adept na osobnosť začal glorifikovať sám seba. Takéto prerody bývajú komické…

TopDesat

TOP10: Podivné zákony v krajinách z celého sveta - 4. časť

0

Každá krajina je iná a takisto sa v rôznych častiach sveta odlišujú aj zákony. Tieto zákony niekedy hraničia so skutočne smiešnymi vecami a inokedy poukazujú na dôležité kultúrne hodnoty. Pri čítaní znenia sa aj úradníci musia chytať za hlavu, pretože niektoré zákony sú naozaj smiešne. Pri množstve zákonov, ktoré má…

666: Zlovestné číslo - 1. časť

0

Diabolské číslo 666 spolu s číslom 13 sa považuje za zlovestnú číslicu. Potom, ako sa toto číslo objavilo v Zjavení Jána, vzniklo množstvo hypotéz o jeho skutočnom význame, všetky však na znepokojujúcom pozadí symbolu zla. Pripravili sme si pre vás opäť dvojdielny článok a opäť o viac než zaujímavej téme. Poďme na prvý diel. „V…

Svoju jedinú úlohu nezvládli a bavia tak celý internet

0

Každý z nás občas bojuje so svojim zamestnaním. Mnohokrát sú požiadavky našich nadriadených nad naše sily a nám tak neostáva nič iné, ako sa potrápiť a ich požiadavkám vyhovieť. Títo ľudia sú však iní. Svoju jedinú úlohu v práci nezvládli a bavia tak celý internet. Dúfame, že ty nepatríš medzi…

Zvyky, ktoré sa po celom svete veľmi líšia 2.

0

Ľudia po celom svete majú svoj vlastný spôsob, ako robiť veci. Nie je preto žiadnym prekvapením, že určité zvyky, ktorým zvyčajne nevenuješ pozornosť, dokonca aj jednoduché veci, ktoré robíš pri návšteve reštaurácie alebo nakupovaní, by sa v skutočnosti mohli považovať za urážlivé alebo čudné v inom kúte sveta. A niektoré veci,…

Naj budovy Slovenska: Najvyššie položené kino je v srdci Veľkej Fatry

0

Medzi korunami stromov Veľkej Fatry sa v nadmorskej výške približne 1 400 m. n. m. sa nachádza kino, ktoré budeš mať možno celé iba pre seba. Takto to dopadne, keď chce majiteľ hotela ponúknuť svojim návštevníkom aj niečo originálne a nevídané. Kino nie je najväčšie, no zmestí sa doňho dokopy 30 ľudí,…

Čo spraví s tvojím telom pravidelné plávanie?

0

Plávanie môže byť tvojou vstupenkou pre zdravé telo a dušu bez ohľadu na tvoj vek. Nielenže ti môže poskytnúť celotelové cvičenie, ale tiež pomáha tým, ktorí sa vysporiadajú s depresiou tým, že uvoľňuje endorfíny, ktoré majú ti dodávajú dobré a pozitívne pocity. Ale to nie je jediná výhoda, ktorú táto aktivita môže priniesť. 1. Plávanie…

Vo svete IT

SmartBanking od ČSOB žnie na AG platforme úspechy. Huawei zároveň bližšie približuje budúcnosť ich platformy

0

V priebehu dnešného rána sme sa zúčastnili raňajok so spoločnosť Huawei, v rámci ktorých jednou s nosných tém bola aplikácia banky ČSOB, ktorá je už niekoľko týždňov súčasťou platformy App Gallery (AG). Okrem toho sa samozrejme rozoberala aj samotná platforma a jej budúcnosť. Za spoločnosť Huawei diskutoval David Liška, ktorý…

Omrzel Vás vzhľad rozhrania Vášho Android telefónu? Pozrite si tieto najlepšie aplikácie, ktoré Vám ho prekopú od základov

0

Operačný systém Android od spoločnosti Google má jednu veľkú výhodu oproti konkurencií, dokážete si ho prispôsobiť podľa svojho gusta. Nižšie sme si pre Vás pripravili zoznam najlepších launcherov, pomocou ktorých si môžete kompletne zmeniť vzhľad Vášho Android smartfónu. Čo je to Android launcher? Android Launcher môžeme charakterizovať ako „spúšťač“ Vášho…

Analytici sa domnievajú, že poznajú dôvod znefunkčnenia telefónu po nastavení tejto tapety

0

Pred pár dňami sme Vám priniesli správy o tapete pre mobilné smartfóny s operačným systémom Android, ktorá dokáže znefunkčniť smartfón. Ide pritom o tapetu, na ktorej nájdete rieku, hory a skvelo spracované farby. Jediným spôsobom ako je možné telefón následne „rozbehať“ po nastavení tapety je pomocou továrenských nastavení. Tie používateľ…

RECENZIA: Bluetooth slúchadlá Tronsmart Onyx Ace prekvapia nie len cenou, ale aj kvalitným zvukom

0

Približne 2 týždne dozadu sa nám do redakcie dostali Bluetooth slúchadlá Tronsmart Onyx Ace, ktoré sme podrobili redakčnému testu. Celkovo ide o druhý produkt od spoločnosti Tronsmart, ktorý sme testovali a vzhľadom na pozitívne pocity z prvej recenzie Bluetooth reproduktora, naše očakávania boli vskutku vysoké.  Tronsmart Onyx Ace s kupónom…

Mohol mať Mars v minulosti prstenec? Nové dôkazy naznačujú, že áno

0

Mars – púštna, nehostinná planéta mohla vyzerať v minulosti okúzľujúco. Nový výskum našiel ešte viac dôkazov o tom, že okolo červenej planéty mohli byť v minulosti prstence. Dôkazy ležia pri menšom z marťanských mesiacov, Deimose. Ten obieha v mierne naklonenom uhle relatívne k rovníku planéty. Podľa vedcov by mohol byť…

Vedci transplantovali miniatúrnu ľudskú pečeň do potkana. Podľa slov vedcov aj napriek problémom fungovala

0

Vedcom sa podarilo úspešne transplantovať funkčnú  miniatúrnu pečeň do potkanov. Tú vytvorili pomocou preprogramovaných ľudských kožných buniek. Ide o experiment, ktorý by mohol položiť základy pre budúcu liečbu zlyhania pečene. Je to ochorenie, ktoré si každý rok vyžiada viac ako 40-tisíc životov, a to len v spojených štátoch, píše Science…

KAMzaKRÁSOU

Tipy na bezmäsité jedlá na leto: Chutiť budú každému!

1

Ak hľadáte recepty na rýchle bezmäsité jedlá na leto, tak ste na správnom mieste. Máme pre vás recepty, ktorých prípravou nezabijete polovicu dňa!

Tip na výlet po Slovensku: Čo navštíviť v Bratislavskom kraji?

4

Okrem hradu, centra a Devínu tento kraj ponúka i ďalšie zaujímavosti. Aké to sú? Čo navštíviť v Bratislavskom kraji a kam sa vydať na túru?

Olej z čiernej bazy: Ako vplýva na naše zdravie a ako pomôže pleti?

2

Olej z čiernej bazy je lisovaný zo semien rastliny a môže byť veľkým pomocníkom pre zdravie. Taktiež nájde uplatnenie pri starostlivosti o pleť. Aké má účinky?

Ako zoštíhliť vnútorné stehná? Vďaka týmto cvikom ich vyformuješ!

2

Keď príde na posilňovanie nôh, väčšinou sa nevenujeme jednotlivým častiam nôh, ale nohám ako celok. Ako zoštíhliť vnútorné stehná sa dozviete v tomto článku.

Vyhraj 3x Salvatore Ferragamo FERRAGAMO v hodnote 46 €

1

Fougére, citrusová a drevitá vôňa zložená z neodolateľných tónov. Salvatore Ferragamo FERRAGAMO vás pohltí svojou vôňou. Zapojte sa do súťaže!

Najväčšie mýty o kliešťoch: Skutočne idú len za sladkou krvou?

5

Nie všetko, čo sa o kliešťoch hovorí, je skutočnou pravdou. Dokonca kolujú mýty o kliešťoch, ktorým veríme dodnes. Odkiaľ si ho môžete priniesť domov?

Svetlo sveta

Päťdesiat dní po Veľkej noci slávime Slávnosť Zoslania Ducha Svätého

0

Katolícka cirkev oslávi v nedeľu 31. mája Slávnosť Zoslania Ducha Svätého, ktorý je známy aj pod názvom Turíce. Svätodušná nedeľa sa slávi 50 dní po Veľkej noci aj v iných kresťanských cirkvách. Svätodušné sviatky sú po Vianociach a Veľkej noci tretie najvýznamnejšie kresťanské sviatky. Veriaci si na Svätodušnú nedeľu pripomínajú…

Dekan Bohosloveckej fakulty Thurzo: Voľná nedeľa je v záujme človeka

0

Od marca sú v nedele v súvislosti so šírením koronavírusu zatvorené obchody a nákupné centrá. V spoločnosti silnie hlas, aby to tak zostalo aj po skončení pandémie. Tlačovej kancelárii Konferencie biskupov Slovenska rozhovor o voľnej nedeli poskytol dekan Rímskokatolíckej cyrilometodskej bohosloveckej fakulty Univerzity Komenského Vladimír Thurzo.  – Aktuálna situácia koronakrízy nás…

Posolstvo Svätého Otca na Deň médií: „Aby si rozprával svojim deťom a vnukom“

0

V 7. veľkonočnú nedeľu 24. mája bude Cirkev sláviť 54. svetový deň spoločenských komunikačných prostriedkov. Pri tejto príležitosti vydal Svätý Otec František posolstvo, ktorého mottom je citát z knihy Exodus: „Aby si rozprával svojim deťom a vnukom“ (Ex 10,2). Témou pápežského posolstva na tohtoročnú Nedeľu médií je komunikácia ako rozprávanie…

Štyridsať dní po Veľkej noci slávime Slávnosť Nanebovstúpenia Pána

0

Vo štvrtok 21. mája slávi celý kresťanský svet Slávnosť Nanebovstúpenia Pána. Tento prikázaný sviatok slávime 40 dní po Veľkej noci a desať dní pred Turícami – Zoslaním Ducha Svätého. Pán Ježiš sa na štyridsiaty deň po svojom vzkriesení posledný raz stretol so svojimi učeníkmi a pred ich očami vystúpil do…

Na Mariánskej hore v Levoči tento rok tradičná mariánska púť nebude

0

Tradičná púť, ktorá sa koná pravidelne pri príležitosti sviatku Navštívenia Panny Márie v Bazilike Navštívenia Panny Márie na Mariánskej hore v Levoči, nebude. Rozhodol o tom spišský biskup Mons. Štefan Sečka. “Každoročne počas prvého júlového týždňa prichádza na Mariánsku horu veľmi veľké množstvo pútnikov. Vzhľadom na problematickú situáciu spojenú s…

Pápež František bude 18. mája sláviť omšu nad hrobom sv. Jána Pavla II.

0

Pri stom výročí narodenia svätého pápeža Jána Pavla II. v pondelok 18. mája bude Svätý Otec František o 7. hodine ráno celebrovať svätú omšu nad hrobom svätca v bočnej kaplnke Vatikánskej baziliky. Týmto priamym prenosom sa zároveň uzavrie vyše dvojmesačné obdobie živých strímingových prenosov ranných omší pápeža Františka. Od 18.…

Armádny Magazín

Český delostrelci dostanú nové húfnice Caesar od francúzskej spoločnosti Nexter

0

Česko, 4.jún 2020 ( AM, MO ČR ) - Ministerstvo obrany Českej republiky sa rozhodlo začať rokovania s francúzskym výrobcom samohybných diel Caesar spoločnosťou  Nexter o obstaraní 52 týchto húfnic. Cieľom je uzavrieť zmluvu ešte v tomto roku. Tento zámer kolégium MO jednohlasne sch

Americká oranžová revolúcia pokračuje - Pentagon vyslal do okolia Washingtonu 1 600 vojakov

0

USA, 4.jún 2020 ( AM, Sputnik ) - Okolo 1,6 tisíca vojakov bolo vyslaných do okolia Washingtonu, kde prebiehajú protesty kvôli smrti Afroameričana Georgea Floyda. Informuje o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na oficiálneho zástupcu P

Rusi so zbraňami v rukách ochránili svoju reštauráciu v americkom San Diegu pred agresívnymi demonštrantmi. Video

0

USA, 4.jún 2020 ( AM ) - Dvanásť priateľov, z ktorých mnohí sú prisťahovalci z Ruska, dva dni, so zbraňami v rukách, ochraňovali svoju ruskú reštauráciu v San Diegu pred agresívnymi demonštrantmi reštaurácie Pushkin Russia.   [caption id="attachment_17437" align="alignnone" width="604"]

Prehliadky víťazstva v Moskve sa zúčastní 75 srbských vojakov a dôstojníkov

0

Rusko, 3.jún 2020 ( AM ) - Prehliadky víťazstva, ktorá sa bude konať 24. júna, sa zúčastní 75 srbských vojakov a dôstojníkov. Informoval o tom srbský veľvyslanec v Rusku Miroslav Lazanski.   "Pre Veľvyslanectvo Srbskej rep

Americká armáda začala dostávať pušky a guľomety novej generácie - najväčšie prezbrojovanie za posledných 50 rokov zabezpečil nemecký SIG Sauer

0

USA, 3.jún 2020 ( AM ) - Nová útočná puška amerických ozbrojených síl má kaliber 6,8 milimetrov, používa bimetalické náboje so zvýšenou úsťovou rýchlosťou, z vyšším dostrelom a nižšou hmotnosťou.   Americké ozbrojené sily dostávajú pušky od nemeckej spoločnosti Sig

Občianska vojna v USA. Policajt bol zastrelený počas nepokojov v Las Vegas, neznámi ostreľovači v uliciach

0

USA, 3.jún 2020 ( AM ) - Jeden z policajtov bol zastrelený výstrelom do hlavy v americkom Las Vegas počas protestov vyvolaných smrťou Afroameričana George Floyda, informoval kanál 8News s odkazom na zdroj v polícii. Uvádza sa, že neznáma osoba ú

Tvoja Svadba

Bilingválna svadba: Ako ju naplánovať a na čo si dať pozor?

0

Bilingválna svadba v dnešnej dobe už nie je ničím nezvyčajným. Ako ju však naplánovať tak, aby si ju obe strany užili a zažili skvelý deň? My vieme.

Svadobné menovky na stôl: Inšpirácie, ktoré potešia viac ako kartičky

0

Ak plánujete vytvoriť zasadací poriadok na svadbu, tak by ste nemali zabúdať ani na menovky na stôl. Čo je aktuálne trendy namiesto papierových kartičiek?

Ako zariadiť svadbu v zahraničí? Čo všetko je potrebné vybaviť?

0

Ďalšia dôležitá vec, ktorú si musíte premyslieť je, či v zahraničí plánujete mať civilný alebo cirkevný sobáš, skutočný sobáš alebo len symbolické požehnanie manželstva.  Pri cirkevnom sobáši si treba vyberať krajiny s vierovyznaním, ktoré je rovnaké ako vaše. My kresťania predsa nebudeme žiadať o sobáš v moslimskom Turecku alebo Egypte. Ak jeden…

Ako schudnúť do svadobných šiat v priebehu niekoľkých týždňov?

0

Blíži sa deň D, no vy máte hlavy v smútku, pretože vaša postava nespĺňa vaše ideály. Zmeňte to! Ako schudnúť do svadobných šiat a byť tou najkrajšou nevestou?

Civilný sobáš bez svadobnej hostiny: Aké svadobné šaty zvoliť?

0

Civilný sobáš bez svadobnej hostiny je jednou z možností, ako si povedať svoje áno s nižším rozpočtom. Aké svadobné šaty zvoliť na takúto svadbu?

DIY čísla na svadobné stoly: Inšpiruj sa skvelými nápadmi

0

Aj taká banálna vec, akou sú čísla na svadobné stoly sú nesmierne dôležité. Potrebné sú najmä pre svadobných hostí, tak ako si ich vytvoriť?

Tvoje Zdravie

Najlepšie bylinky na vlasy: Ktoré pomôžu pri ich padaní či zlej kvalite?

0

Byliniek, ktoré podporujú zdravie a krásu vlasov a odstraňujú viacero vlasových problémov je skutočne mnoho a my spomenieme ešte jednu. Je ňou podbeľ liečivý, ktorý pomôže zlepšiť kvalitu vlasov a navrátiť im stratený lesk. Rovnako podporí ich zdravý rast. Má protizápalové účinky. Výluh z listov podbeľa môžete pravidelne vtierať priamo do vlasovej pokožky.…

TOP pleťové oleje na problematickú pleť: Ktoré pomôžu aj pri akné?

0

Že sú pleťové oleje určené len pre suchú pleť? To sa mýlite! Pomôžu i mastnej a aknóznej pleti. Predstavíme vám najlepšie pleťové oleje na problematickú pleť!

Pľúcny ventilátor vám môže zachrániť život: Ako vlastne funguje?

0

V súvislosti s koronavírusom sa častokrát hovorí aj o umelej pľúcnej ventilácii. Pľúcny ventilátor totižto dokáže zachrániť život. Ako však funguje?

TOP 5 dôvodov, prečo jesť bulgur: Oplatí sa ho zaradiť do jedálnička?

0

Viete, prečo jesť bulgur pravidelne? Aké benefity prináša konzumácia tohto pokrmu? Aké telu prospešné látky obsahuje? Všetko dôležité sa dozviete v článku!

Ako využiť liečivý kostihoj? Prinášame recept na domácu kostihojovú masť!

0

V článku prinášame recept na domácu kostihojovú masť. Ide o tradičné liečivo ľudovej medicíny, ktoré si môžete pripraviť z nazbieraného kostihoja. Ako na to?

Aké sú príznaky zeleného zákalu?A čo je vlastne jeho príčinou?

0

Zelený zákal, odborne glaukóm, je chronické očné ochorenie, pri ktorom dochádza k poškodeniu zrakového nervu. To môže viesť postupne k zhoršovaniu zraku a v neskorších fázach to môže spôsobiť až slepotu. Glaukóm predstavuje jednu z najčastejších príčin slepoty. K spomínanému poškodeniu zrakového nervu dochádza spravidla v dôsledku zvýšenia tlaku vo vnútri…