NAŽIVO

Rutte oznámil, že telefonicky hovoril s Trumpom o bezpečnostnej situácii v Grónsku a Arktíde. „V našom úsilí budeme pokračovať. Teším sa na stretnutie s ním v Davose na budúci týždeň,“ napísal Rutte v príspevku na platforme X.

Včera 19:57

Zo správy, ktorú zverejnila humanitárna a rozvojová organizácia Oxfam vyplýva, že počet miliardárov na svete sa ďalej zvyšuje, rovnako ako ich majetok. Podľa správy bolo v minulom roku na svete približne 3000 miliardárov, pričom ich celkový majetok mal hodnotu 18,3 bilióna USD.

Včera 19:32

Sýrsky prezident Ahmad Šara sa stretol s vyslancom USA Tomom Barrackom a uviedol, že trvá na suverenite Damasku nad celým územím krajiny. Zároveň oznámil dohodu o prímerí s veliteľom Kurdských demokratických síl.

Včera 18:53

Orbán zverejnil na svojom konte na platforme X list od Trumpa, v ktorom ho pozýva, aby sa stal členom Rady mieru pre Pásmo Gazy. Orbán uviedol, že toto „čestné pozvanie“ prijal.

Včera 18:50

Februárový kontrakt na zlato na newyorskej burze Comex v piatok stratil 28,30 USD a uzavrel na 4595,40 USD za uncu. Spotová cena klesla o 0,43 % na 4596,09 USD.

Včera 18:18

Trump chce žalovať banku JPMorgan Chase. Tvrdí, že mu neoprávnene zrušila účet.

Včera 18:17

Osem európskych krajín, na ktoré Trump namieril nové clá pre ich jednotný postoj proti jeho požiadavkám týkajúcim sa Grónska, v nedeľu uviedlo, že tieto hrozby „podkopávajú transatlantické vzťahy a môžu roztočiť nebezpečnú špirálu“.

Včera 18:15

Talianska vláda pripravuje zákaz predaja nožov maloletým – a to aj prostredníctvom internetu. Navrhujú sa v ňom pokuty až do výšky 1000 eur pre dospelých, ktorí dostatočne nedohliadnu na maloletých, ktorí majú so sebou nôž.

Včera 17:32

Nemeckí vojaci splnili svoj pôvodný úkol v Grónsku, a preto opustili ostrov. Vyhlásil to predstaviteľ Bundeswehru, podplukovník Peter Milevchuk, v rozhovore pre mediálnu skupinu Funke.

Podľa jeho slov bola spolupráca s dánskymi kolegami „veľmi pozitívna a konštruktívna“.

„Najprv sme tu preskúmali situáciu a tým sme v podstate splnili úlohu. Teraz sa vrátime domov s výsledkami,“ povedal podplukovník.
Spomeňme, že Trump uvalil na Nemecko (a aj na ďalšie európske krajiny) clá za vyslanie vojakov do Grónska.

Včera 16:16

V dôsledku rozsiahlych lesných požiarov v Čile prišli o život dvaja ľudia. Tamojší minister vnútra Álvaro Elizalde uviedol, že približne 500.000 obyvateľov regiónov Biobío a Nuble boli vyzvaní na evakuáciu do bezpečia.

Včera 16:14

Nemecká priemyselná a obchodná komora vyzvala EÚ na jednotný postup voči clám, ktoré Trump oznámil v súvislosti so sporom o Grónsko a ktoré majú zasiahnuť Nemecko aj ďalšie štáty.

Včera 16:10

Macron vyzval v telefonickom rozhovore s Ahmadom Šarom na „trvané prímerie“ v Sýrii po eskalácii bojov medzi jednotkami Damasku a kurdskými silami.

Včera 15:49

Čína obmedzuje vývoz vzácnych zemín, informuje agentúra Bloomberg s odvolaním sa na objemy dodávok materiálov používaných vo vysoko technologických produktoch.

Podľa vydania to môže súvisieť s napätím medzi Čínou a Japonskom a tiež so všeobecným nárastom napätia vo svetovej politike súvisiacim s konaním Donalda Trumpa.

„Podľa údajov colných orgánov objem vývozu materiálov používaných v elektromobiloch, zbraňových systémoch a high-tech výrobe dosiahol v decembri 6 745 ton, čo je menej ako 6 958 ton v novembri,“ píše Bloomberg.

Včera 15:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

“Zlatý Fico”, hovoria odborníci pri čítaní volebného programu PS/Spolu

Odborník z libertariánskeho zoskupenia Menej štátu, Filip Vačko, sa vo svojom príspevku zaoberá časťou programu PS/Spolu z kapitoly “Bezpečná a spravodlivá krajina”. Táto časť programu vedie z jeho pohľadu v závere k obmedzeniu ekonomickej alebo osobnej slobody a v konečnom dôsledku by tak ľuďom viac uškodili ako pomohli. Zároveň sa ukazuje, že ak si niečo PS/Spolu idealizuje viac ako konanie štátu, tak je to konanie Európskej únie, kam by s radosťou chceli presunúť viac právomocí

❚❚
.

Čo sa týka spravodlivosti, tak táto oblasť je v programe svojou prázdnotou podľa odborníka asi najhoršia. Niektoré časti dokonca vyzerajú ako vystrihnuté z nejakých marketingových materiálov.

Okrem toho PS/Spolu navrhuje aj rôzne drobné zmeny na zlepšenie, ktoré sú na druhej strane však takmer výlučne prázdne, alebo ide o relatívne drobné zmeny napríklad zvýšenie zverejňovania rozsudkov z dnešných 80-85% na 100%.

Odborník si ale myslí, že v programe je jeden návrh, ktorý by mohol zásadne negatívnym spôsobom ovplyvniť právny stav na Slovensku. V ňom navrhujú PS/Spolu povinnosť preukázať pôvod majetku pre osoby, ktoré sú dôvodne podozrivé zo zapojenia sa do závažnej trestnej činnosti a pre politicky exponované osoby, a to vtedy, keď takáto osoba nedokáže preukázať majetok v hodnote vyššej ako 50 000 eur.

.

“Tento návrh totiž prináša prezumpciu viny. Už nie súdny systém bude musieť preukázať, že človek vykonal trestnú činnosť, resp. majetok získal z trestnej činnosti, ale naopak, človek sám bude musieť preukazovať, že svoj majetok nadobudol legálne. Teoreticky by tento návrh mohol v niektorých prípadoch bojovať proti korupcii, no za cenu veľkého rizika pre slobodu,” vysvetľuje Vačko.

 

Bezpečnosť a obrana

Aj ďalšia oblasť bezpečnosti a obrany je plná marketingových a prázdnych fráz. V jednom z návrhov podporujú tesnejšiu obrannú spoluprácu v rámci EÚ a postupné budovanie spoločného európskeho piliera obrany v rámci NATO a získanie schopnosti EÚ vojenskými prostriedkami reagovať na krízy nevojnového charakteru v bezprostrednom susedstve.

Vačko ale upozorňuje, že neexistuje žiadny reálny dôvod, prečo by EÚ mala nahrádzať funkcie NATO.

.

“Navyše, migračná kríza by bola menším problémom aj bez niektorých politík EÚ, ktoré priamo ochudobňujú krajiny tretieho sveta. Ide najmä o uvaľovanie prohibičných ciel na poľnohospodárske výrobky z tretích krajín, v dôsledku čoho je chudobným krajinám bránené vstúpiť na trh EÚ s poľnohospodárskymi výrobkami a zvýšiť tak životnú úroveň, ako aj znížiť ceny potravín v EÚ. Viac škôd ako úžitku zrejme robí aj rozvojová pomoc EÚ, ktorá v chudobných krajinách často vedie k rozvratu tamojších ekonomík, prípadne dokonca k upevňovaniu diktátorských režimov.”

 

Hybridné hrozby a dezinformácie

Časť programu venujúca sa dezinformáciám a hybridným hrozbám je podľa odborníka plná zavádzania a prázdnych rečí, rovnako ako aj iné body ich programu a pri čítaní tohto textu napadli Vačka práve aktivity PS/Spolu, ktoré sa často samé javia ako emotívne zafarbené hoaxy a dezinformácie.

Vačkovi sa nepozdáva ani podpora investigatívnej žurnalistiky zo strany štátu, čo považuje za absurdný nápad.

.

 

Zahraničné veci

Pri zahraničnej politike chcú presadzovať protichodné veci. “Na jednej strane totiž chcú ustúpiť od dôrazu na medzivládny prístup. Presne taký prístup však chcú preferovať pri strategických otázkach.”

Problém odborník vidí hlavne v tom, že silné a nezávislé spoločné inštitúcie maximalizujú záujmy menších štátov. Silnejšie spoločné inštitúcie totiž znamenajú, že na úroveň EÚ sa prenesie viac právomocí. O viac oblastiach sa teda prakticky zaručene bude rozhodovať väčšinou, v lepšom prípade kvalifikovanou väčšinou.

Ďalej v svojom programe Bod zlomu sľubujú, že podporia sociálny pilier, teda minimálne sociálne štandardy. Odborník ale upozorňuje, že opatrenia, ktoré majú pomáhať zvyšovať životné štandardy obzvlášť u najzraniteľnejších, v realite dosahujú presný opak.

“Vyššia minimálna mzda zakazuje zarábať ľuďom, ktorých práca nedosahuje hodnotu minimálnej mzdy, prísnejšie sociálne štandardy sťažujú zamestnávanie a v konečnom dôsledku si ich zamestnanci platia vo svojich výplatách a podobne. A centralizácia týchto politík na úrovni EÚ všetky negatíva ešte zhoršuje. Ruší totiž konkurenciu medzi jednotlivými krajinami pri hľadaní toho, čo funguje lepšie a čo horšie. Nehovoriac o tom, že pre jednotlivé krajiny môžu byť výhodné odlišné riešenia. Centralizácia sociálnych politík však ponúka len jedno riešenie pre všetkých,” píše Vačko.

Navyše centralizácia sociálnych politík na úrovni EÚ významne sťažuje možnosť ovplyvniť tieto politiky zo strany bežných ľudí.

Rovnaké argumenty proti centralizácii platia aj v prípade kde sľubujú, že budú presadzovať bankovú a fiškálnu úniu s vlastným rozpočtom a ministrom financií EÚ s politickou zodpovednosťou. Fiškálna únia s vlastným rozpočtom by totiž znamenala presun časti rozpočtových právomocí zo strany SR na úroveň EÚ, resp. eurozóny. Teda projekty, ktoré sa uskutočnia za pomoci vlády sú jasne vidieť, no to, čo neuvidíme, budú projekty, ktoré by sa uskutočnili za peniaze, ktoré štát zbytočne vybral na daniach.

“Z dlhodobého hľadiska tak štátne stimulovanie ekonomiky znamená menej reálneho rastu a menšiu životnú úroveň, keďže štát len nahrádza užitočné a reálne dopytované projekty zo súkromného sektora menej užitočnými projektami, po ktorých reálny dopyt nie je (ak by bol, vznikli by aj bez štátnej podpory),” vysvetľuje Vačko.

V závere ešte upozorňuje, že fiškálna únia tiež vytvára morálny hazard a vzhľadom na to, že zdravie bánk, rovnako ako zdravie verejných financií je na Slovensku oveľa lepšie ako je tomu v priemere v eurozóne, je jasné, že pri posilňovaní bankovej únie a prípadnom budovaní fiškálnej únie by Slovensko ťahalo jednoducho za kratší koniec.

.

“Ak si niečo Progresívne Slovensko idealizuje viac ako konanie štátu, tak je to konanie Európskej únie, kam by PS/Spolu s radosťou chcelo presunúť viac právomocí. Našťastie, podobne ako v iných častiach programu, aj tu je veľká časť textu len plná prázdnych návrhov, a teda neškodná.

Sú ale veci, kde sa PS/Spolu vyjadruje celkom jasne, a to je vytvorenie armády EÚ, zvýšenie rozvojovej pomoci, väčší presun kompentencií štátnych inštitúcií smerom do EÚ, vytvorenie bankovej a fiškálnej únie, či harmonizácia sociálnych štandardov.

Všetko veci, ktoré by masívne poškodili Slovensko z dlhodobého horizontu. Zlatý Fico…”, komentuje na sociálnej sieti Vačkov článok libertariánske zoskupenie Menej štátu.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Premiér sa na Floride stretol s Donaldom Trumpom. Zhodli sa, že EÚ je v hlbokej kríze

Ak sa správame sebavedome a konštruktívne a prejavujeme záujem o mierovú spoluprácu s každým, kto má záujem, nikto nami nepohŕda,…

18. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

USA tajne operovali v Grónsku ešte pred Trumpovými ambíciami

USA sa v roku 2025 pokúsili tajne zhromaždiť informácie o vojenských objektoch, prístavoch a leteckých základniach v Grónsku, píše Berlingske…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Budanovovo mlčanie. Prečo nie sú žiadne správy zo stretnutí o mierovom pláne v USA?

V sobotu popoludní ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že do Spojených štátov pricestovala ukrajinská delegácia na rokovania so Steveom Witkoffom…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Havana sa pripravuje na vojnový stav, v sobotu zasadal kubánsky obranný výbor

V Havane sa v sobotu uskutočnilo zasadnutie kľúčového národno-bezpečnostného orgánu, aby kubánska vláda preverila pripravenosť krajiny a vládnych a vojenských…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medzinárodné koaličné sily vedené USA dokončili sťahovanie z Iraku

Iracké úrady v nedeľu oznámili, že medzinárodné sily vedené Spojenými štátmi dokončili sťahovanie z vojenských základní na území federálneho Iraku…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku

Dánsko a jeho spojenci vydali spoločné vyhlásenie o Grónsku, ktoré chce získať americký prezident Donald Trump. Vyhlásenie podpísali aj Fínsko,…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron chce použiť „obchodnú zbraň“ na boj proti Trumpovi a USA

Francúzsky prezident Emmanuel Macron plánuje vytasiť „obchodnú zbraň“ a bojovať proti americkému prezidentovi Donaldovi Trumpovi a Spojeným štátom

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Korčok si neodpustil komentár k Ficovej návšteve v USA

Predseda vlády Robert Fico svojou návštevou v USA zradil záujmy Slovenska, pretože neotvoril témy, ktoré sa bytostne dotýkajú Slovenska. V…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpove nároky na Grónsko rozvírili debatu na sociálnych sieťach

Známy britský liberálny novinár a moderátor Piers Morgan sa rozhodol urobiť si žart z Trumpových nárokov na Grónsko. Príspevok získal…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove „grónske clá“ budú mať dopad na obchod s EÚ

EÚ sa chystá zastaviť proces uzatvárania obchodnej dohody s USA kvôli zavedeniu nových „grónskych“ ciel zo strany Trumpa

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce vytvoriť svoj vlastný ekvivalent OSN

Americký prezident Donald Trump vyslovil zámer vytvoriť „Radu mieru“ , teda ekvivalent Organizácie spojených národov (OSN), so vstupným poplatkom vo…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

„Kaskádový efekt“ a úplný výpadok? Čo sa deje s ukrajinským energetickým sektorom

Podľa údajov spoločnosti „Ukrenergo“ je situácia najzložitejšia v Kyjeve a okolí , lenže situácia v energetickom sektore sa naďalej zhoršuje

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vieme, kto zo slovenských biatlonistov pocestuje na ZOH. Nechýbajú Kuzminová, Bátovská Fialková či Borguľa

Slovensko získalo šesť miesteniek v biatlone na zimné olympijské hry v Taliansku, ktoré sa začnú už 6. februára. V sobotu…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyhrážky clami kvôli Grónsku sú neprijateľné, varuje prezident Macron

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu ostro odmietol hrozbu prezidenta USA Donalda Trumpa uvaliť clá na európske krajiny, ktoré nesúhlasia…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pred 20 rokmi pri obci Hejce havarovalo lietadlo so slovenskými vojakmi

Havária slovenského vojenského lietadla pri maďarskej obci Hejce, ktorá si vyžiadala 42 obetí – tri ženy a 39 mužov, bola…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nový jadrový reaktor by mal byť čisto štátny, elektrika by tak podľa ministra mala byť lacnejšia

Nový jadrový reaktor, ktorý chce Slovensko postaviť za pomoci USA, by mal byť čisto štátny, čo by malo viesť k…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

O Sauera je údajne obrovský záujem. Do leta môže jeho cena stúpnuť na 20 miliónov eur

Slovenský futbalový reprezentant Leo Sauer pôsobiaci v holandskom Feyenoorde Rotterdam by sa v roku 2026 mohol presunúť do ešte vychytenejšej…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


„Rassvet“ pokryje Rusko satelitným internetom

Rusko, 18. januára 2026 - Šéf Roskosmosu Dmitrij Bakanov v priamom prenose na kanáli „Pervyj kanál“ informoval o tohtoročnom začatí…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Zľakli sa Trumpa? Nemeckí vojaci predčasne opustili Grónsko bez vysvetlenia

Nemecko, 18. januára 2026 - Skupina 15 vojakov Bundeswehru nečakane opustila Grónsko a odletela z hlavného mesta ostrova Nuuk. BILD…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Maďari by Ukrajinu do Európskej únie nepustili

Až 67 percent Maďarov má negatívny názor na možné členstvo Ukrajiny v Európskej únii a len pätina by ho podporila…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rutte oznámil, že telefonicky hovoril s Trumpom o bezpečnostnej situácii v Grónsku a Arktíde. „V našom úsilí budeme pokračovať. Teším sa na stretnutie s ním v Davose na budúci týždeň,“ napísal Rutte v príspevku na platforme X.

Včera 19:57

Zo správy, ktorú zverejnila humanitárna a rozvojová organizácia Oxfam vyplýva, že počet miliardárov na svete sa ďalej zvyšuje, rovnako ako ich majetok. Podľa správy bolo v minulom roku na svete približne 3000 miliardárov, pričom ich celkový majetok mal hodnotu 18,3 bilióna USD.

Včera 19:32

Sýrsky prezident Ahmad Šara sa stretol s vyslancom USA Tomom Barrackom a uviedol, že trvá na suverenite Damasku nad celým územím krajiny. Zároveň oznámil dohodu o prímerí s veliteľom Kurdských demokratických síl.

Včera 18:53

.

Profesor Mearsheimer: Ukrajinský konflikt bude vyriešený na bojovom poli

USA, 17. januára 2026 - „Opakovane som vyhlásil, že celý tento diplomatický proces je fraška. Myslím si, že Rusi s…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Príklad, ktorý preverí vaše matematické znalosti

Príklad, ktorý dnes koluje internetom, sľubuje rýchly test vašej inteligencie, sústredenia a logického myslenia. Na jeho vyriešenie máte len pár…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Najvyššia hora v slnečnej sústave: Olympus Mons

Najvyššia hora v slnečnej sústave sa nenachádza na Zemi, ale na Marse. Hoci sa ľudstvu Mount Everest javí ako vrchol…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov