NAŽIVO

Ghanský prezident John Dramani Mahama plánuje predložiť v Organizácii Spojených národov rezolúciu, ktorá by obchod s otrokmi označila za „najzávažnejší zločin proti ľudskosti“. Oznámil to v nedeľu na záver summitu Africkej únie v etiópskom Addis Abebe, uvádza AFP.

07:00

Americký prezident Donald Trump mal podľa televízie CBS News v decembri oznámiť izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi, že by podporil prípadné izraelské útoky na iránsky program balistických rakiet, ak by sa Washingtonu a Teheránu nepodarilo dosiahnuť dohodu. Televízia to uviedla s odvolaním sa na dvojicu nemenovaných zdrojov.

06:55

V Česku už štyri roky po sebe klesá počet vydaných stavebných povolení. Minulý rok bol najhorší od začatia evidovania príslušných údajov v roku 1999.

Včera 20:05

Ukrajinská vláda a Medzinárodný menový fond sa dohodli na zmiernení niektorých podmienok nového úveru pre Ukrajinu. Týka sa to aj otázky zvyšovania firemných daní. Uviedla ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková.

Včera 20:05

Maďarská mimoparlamentná opozičná strana TISZA je pripravená vládnuť. Povedal jej predseda Péter Magyar.

Včera 19:56

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio pricestoval dnes podvečer na oficiálnu návštevu Maďarska.

Na letisku v Budapešti ho privítal štátny tajomník rezortu diplomacie Levente Magyar.

Včera 19:55

Ďalšie kolo rokovaní medzi Iránom a USA v Ženeve je naplánované na utorok, informovali iránske médiá.

Iránska delegácia na čele s ministrom zahraničných vecí Abbásom Arákčím odcestovala do Švajčiarska už dnes.

Včera 19:55

Americký prezident Donald Trump opäť vyzval Hamas, aby v súlade s jeho mierovým plánom pre Pásmo Gazy pokračoval v odzbrojení.

Včera 18:51

Českí občania vyšli v nedeľu opäť do ulíc. Chcú tak podporiť svojho prezidenta Petra Pavla.

Včera 18:51

Rumunský prezident Nicušor Dan uviedol, že sa ako pozorovateľ zúčastní na inauguračnom stretnutí Rady mieru amerického prezidenta Donalda Trumpa vo Washingtone.

Včera 18:50

Slovný útok Donalda Trumpa na izraelského prezidenta Jicchaka Herzoga vyvolal v Izraeli viaceré otázky.

Trump novinárom povedal, že Herzog je „neúctivý“ a mal by sa „hanbiť“, že ešte neudelil milosť izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi, ktorý je obvinený z korupcie.

Včera 18:50

Belgicko si chce ešte tento rok objednať ďalšie stíhačky F-35 Lightning II, uviedol minister obrany Theo Francken pre portál Breaking Defense.

Včera 18:50

Spojené štáty neplánujú vystúpiť z NATO, vyhlásil Rubio.

„Pokiaľ ide o NATO, nerozumiem tomu, Spojené štáty majú v rámci misie NATO nasadené tisíce a tisíce vojakov. A jasne sme dali najavo, myslím, že to bolo veľmi jasne vyhlásené na samite pred pár dňami alebo na stretnutí na úrovni ministrov obrany. Nevystupujeme z NATO. Neodchádzame… Mám na mysli, že môžeme presunúť pár tisíc vojakov z jednej krajiny do druhej, ale tak to bolo vždy, to sa vždy dialo,“ povedal minister zahraničných vecí počas mníchovskej konferencie.

Včera 18:08

Ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému udelili nemeckú Cenu Ewalda von Kleista za reprezentovanie odvahy a odolnosti Ukrajincov.

Včera 16:21
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

#Za slušné SAVO

V máji 2017 sa šéfredaktor ZEM&VEK ako pozvaný zástupca nezávislých médií zúčastnil medzinárodnej vedeckej konferencie na pôde Univerzity Cyrila a Metoda. Tejto diskusie sa mali pôvodne zúčastniť aj šéfredaktori spravodajstiev z Markízy, RTVS, SME no po Rostasovej účasti na tomto fóre sa začali z diskusie jeden za druhým náhle odhlasovať. Hoci mali skvelú príležitosť v presilovke 5:1 vyvrátiť všetko, o čom píšeme a čo oni pokladajú za hoaxy a dezinformácie, hodili uteráky do ringu

❚❚
.

Konferencia sa niesla v mimoriadne pozitívnom a tvorivom duchu s naladením na étos, schopnosť vyjadriť a obhájiť svoje tvrdenia a fakty. Prítomní domáci a zahraniční akademici a profesori absolútne jasne obhajovali pluralitu názorov a opodstatnenosť existencie samotného periodika ZEM&VEK. Jedna z diskutujúcich, PhDr. Nataša Slavíková, bývalá riaditeľka Sekcie médií, audiovízie a autorského práva Ministerstva kultúry, hlavná garantka pri príprave a implementácii Koncepcie mediálnej výchovy v SR, vzdelávajúca pedagógov v diskusii uviedla: „Cítim, že je tu veľa dezinformácií. Odporúčam si opäť vypočuť Rostasove relácie. Takto nejde zjednodušovať pôsobenie tejto osoby, ktorú by možno v iných krajinách prirovnávali k Noamovi Chomskému.“

Na záver plodnej debaty vystúpila približne 20 ročná študentka s komentárom: „Nesúhlasím s vami, pozvali ste sem človeka, ktorý chorým ľuďom radí, aby pili SAVO.“ Nastalo hrobové ticho. Z úrovne dišputy o hadrónovom urýchľovači častíc sme sa ocitli v rádio-amatérskom krúžku na hodine nácviku letovania plošných spojov. Po takomto prepade a pachu po spálenej kolofónii chvíľu trvá až zatvoríte otvorené ústa a vyslovíte prvé slová. Tie vyriekol docent Magál: “Vy ste niekde čítali, že by toto pán Rostas niekde písal?“ Odpoveďou bolo nejasné vajatanie o tom, že Zem&Vek a alternatívne médiá prinášajú množstvo  podobných bludov. Na neschopnosť oponentov viesť s nami diskusiu sme si už za celé tie roky zvykli – v súčasnosti už inštitúty kominterny vstúpili do otvoreného boja a zákazov. Napriek ich normalizačným chtíčom zavrieť nám ústa trváme na tom, že tzv. objektivita v žurnalistike je fikcia, že dva zdroje (AP alebo Reuters/Thompson v privátnych rukách vlastniace takmer všetky printy) sú tiež fikcia, že 9/11 je fikcia, že farmalobby existuje a má svoje záujmy a obrovské finančné príjmy, že farma firma Glaxo Smith Kline zaplatila najvyššiu pokutu v histórii za klamlivé a zavádzajúce údaje ohrozujúce životy ľudí – áno, je to tá istá firma, ktorá má u nás monopol na vakcíny pre očkovanie detí. Príkladov všetkých tých lží, podvodov a manipulácií sa za tie roky nakopilo minimálne na nový norimberský tribunál – napokon snáď raz k niečomu podobnému príde.

Na snímke Antisemita Tibor Eliot Rostas

Vráťme sa však k našej protagonistke – masmediálnej šuhajde na medzinárodnej konferencii a jej excelentnému príspevku v sekcii budúcnosť médií. Teda k Savu. SAVO je to isté ako ruble z KREMĽA – ULTRA MAINSTREAM HOAX. Šíria ho hoaxstreamové médiá a ľudia, ktorých jediným záujmom a schopnosťou je ničiť dôveru ľudí v nezávislé zdroje informácií, nad ktorými oligarchia a globalistický kartel zatiaľ nemajú moc. V mesačníku ZEM&VEK sa pred rokmi okrem mnohých iných informáciách o nových a nových tendenciách liečiť rakovinu inak ako doposiaľ (či nebodaj sú onkologické ochorenia na ústupe?) objavil aj rozhovor našej redaktorky, ktorá sa s určitou skepsou informovala o metóde, ktorú vo svete nazvali MMS (Master Mineral Solution v preklade Majstrovský minerálny roztok). Vyvinul ju Jim Humble so spolupracovníkmi a jej účinkoch a pozorovaniach napísali knihu a zorganizovali množstvo prednášok. Jednou zo základných chemických prvkov metódy MMS je chloritan sodný (NaClO2). Autori informujú, že preparát MMS vytvoríte jednou kvapkou 20% roztoku chloritanu sodného, ktorý odporúčajú aplikovať s jednou kvapkou 50% roztoku kyseliny citrónovej, čím vzniká oxid chloričitý ako účinná látka MMS. Tú treba 2 dcl čistej vody. Nič viac a nič menej. Žiadne naše zainteresovanie, žiadne zaklínadlá – len informácia respondenta, že niečo vo svete sa v tomto smere vyvíja. Prečo sa však v spojitosti s nami uvádza SAVO? Jednoduchá odpoveď: je to trik tých, ktorí majú vplyv na šírenie podvodov v hlavnom prúde (hoaxstreame) ako na bežiacom páse. Nie sú tvoriví, tvoriví ľudia pracujú a uvažujú ako robiť veci lepšie a zlepšovať aj samých seba. Tým netvorivým z podstaty ostáva byť iba darebákmi a parazitmi. Záleží na tom, aby z ľudí robili bláznov. Recept je teda jednoduchý – SAVO, známy čistiaci prostriedok pozná takmer každá domácnosť ako dezinfekciu (najčastejšie toaliet – ergo ideálna asociácia: nejaký blázon platený Rusákmi radí ľuďom, aby pili to, čím čistíme „hajzlíky“). A ono to na prostoduchých funguje, marketéri zo think-tankov si len tak mädlia ruky. Ibaže veci sa majú (tak ako v každom inom komplote parazitujúcich analfabetov) úplne inak. Ľudia šíriaci tie pravé konšpirácie sa ani nenamáhali rozlíšiť medzi NaClO (chlórnan sodný), ktorý obsahuje SAVO a medzi NaClO2 – teda chloritanom sodným, o ktorom bola reč v rozhovore o metóde MMS. A to je set-sakramentský rozdiel. Samotný chloritan sodný ako jedna z účinných látok spomínanej metódy MMS je – čuduj sa svete navzdory všetkým #ALL FOR SAVO KEEP CALM ZOMRI KOMPLOT SLUŠNÝM od roku 2013 na zozname účinných liečiv pri amyotrofickej laterálnej skleróze pod vyhláškou (EU/3/13/1139). Kto ju schválil? EMA! (EUROPEAN MEDICINS AGENCY – Európsky úrad pre liečivá, oficiálna európska zdravotnícka a vedecká inštitúcia.

.

Chémia a celá farmakológia je zo svojej samotnej etymologickej podstaty o dodržaní miery a správneho pomeru. Grécke pharmakon týmto slovom označuje liek rovnako tak ako aj jed.

Celkom na záver drobná poznámka nad čiarou.

Všetci milovníci nápoja, ktorým ho Santa Claus vozí so žiarivým tirákom až spoza veľkej mláky by mali vedieť, že presne na základe logiky korektných komisárov pijú odhrdzovač. Toho je v podobe kyseliny fosforečnej dosť nato, aby záchodové misy vyčistili dôkladnejšie ako SAVO a v prípade, že v koncentráte tejto kyseliny využívanej pri úprave kovov a spracovaní ropy ponecháte 50 centov, za pár dní zmiznú z povrchu zemského.

Podobne, ako tlupa pár snaživých kádrovákov so savomaniakálnymi úchylkami. Cheers!

Antisemita Tibor Eliot Rostas

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Gustáv Murín

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

.
.

Marta Šimečková a vplyv jej kauzy na rozbroje v opozícii

Kauza Marty Šimečkovej, matky predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, otvorila viacero pandoriných skriniek. Jednak zbavili progresívcov étosu morálnych autorít, ktoré…

16. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Je dátum vstupu Ukrajiny už na stole?

Šéfka európskej diplomacie sa vyjadrila k vstupu Ukrajiny do EÚ

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koniec progresívnych ilúzií: svet sa vracia k realite

Vyjadrenia amerického ministra Rubia potvrdzujú to, čo hovorím už dlho, no naša progresívna opozícia to odmieta počuť: Základnou povinnosťou vlády…

16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To, čo na tlačovej konferencii s Robertom Ficom hovoril Marco Rubio, bolo učebnicovo demagogické

To, čo včera na tlačovej konferencii s Robertom Ficom hovoril Marco Rubio, bolo učebnicovo demagogické. Vyhlásil, že sa očakáva, že…

16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kuffa: Muž skončil po útoku medvedice v nemocnici, medvedicu zabili

Muž skončil po útoku medvedice v nemocnici na ošetrení. Medvedicu zabili v sebaobrane. Informoval o tom štátny tajomník Ministerstva životného…

16. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Izraelský premiér vyhlásil, že dohodu s Iránom uzavrie len za splnenia troch podmienok

Podľa jeho slov musí Teherán úplne vyviezť urán a demontovať všetky zariadenia na jeho obohacovanie

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slováci nastúpia v štvrťfinále v stredu proti víťazovi zápasu Francúzsko - Nemecko. Je tu však jeden problém pre slovenského fanúšika

Poznáme kompletné zloženie osemfinálových duelov a tiež kľúč k štvrťfinálovým dvojiciam na hokejovom turnaji Zimných olympijských hier 2026 v Taliansku…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Či jesto pravdy na svete?

Požičal som si názov jednej Dobšinského rozprávky, aby som sa zamyslel nad aktuálnymi prekáračkami na slovenskej politickej scéne. Oj, kde…

15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Kapustíková na veľkom mostíku nepostúpila do 2. kola, Nórka Strömová má ďalšie zlato

Slovenská reprezentantka v skokoch na lyžiach Kira Mária Kapustíková nepostúpila do 2. kola nedeľňajších pretekov na veľkom mostíku v Predazze…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Premiér s Rubiom hovoril o energetike, NATO či dianí na Ukrajine

Na Slovensko v nedeľu pricestuje minister zahraničných vecí USA Marco Rubio. Stretne sa s prezidentom Petrom Pellegrinim i premiérom Robertom…

15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Z domova | 11 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Z domova | 11 min. čítania | 0 komentárov

Pepe Escobar: Stratégia ozbrojeného dlžníka a budúcnosť spolupráce medzi Iránom a Čínou

Irán, 15. februára 2026 - Perzia a Čína majú spoločnú dlhú históriu.   Zamyslime sa na chvíľu nad 7. storočím,…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Fico nevie, kto poškodil ropovod, dodávky ropy môžu byť podľa neho predmetom vydierania

Predseda vlády Robert Fico nevie, kto zbombardoval ropnú infraštruktúru na Ukrajine, keďže neverí ani jednej ani druhej strane. Ako povedal…

15. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Jedna lietadlová loď Iráncov nevystrašila, tak USA posielajú ďalšiu

Irán, 15. februára 2026 - USA posilňujú vojenskú prítomnosť v oblasti Perzského zálivu, kam presúvajú najväčší lietadlový nosič na svete…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Obnovte svoje zdravie a cíťte sa trvalo lepšie

Naučte sa robiť drobné zmeny vo svojich každodenných činnostiach, aby ste uzdravili svoje telo, získali späť kontrolu nad vlastným životom…

15. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rieka Níl, známa ako záchranná línia Egypta

Níl je rieka, ktorá sa často označuje ako záchranná línia Egypta, pretože bez nej by civilizácia v tejto krajine pravdepodobne…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Kyjev sa ocitol “na pokraji katastrofy” a zachovanie Ukrajiny ako nezávislého štátu je “sporné”, vyhlásil Kličko

Kyjev sa ocitol „na pokraji katastrofy“ a zachovanie Ukrajiny ako nezávislého štátu je „sporné“. Vyhlásil to kyjevský primátor Vitalij Kličko…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Ignorovať najmenšie detaily nie je správnym rozhodnutím

Detaily môžu zmeniť celý výsledok, a ich ignorovanie často vedie k chaosu alebo komickým situáciám. Detaily, ktoré ľudia prehliadajú, odhaľujú,…

16. 02. 2026 | 0 komentárov

Druhý front pre “kolóniu Európa”. O výsledkoch Mníchovskej konferencie o bezpečnosti

Ak zhrnieme vyhlásenia európskych politikov na Mníchovskej konferencii o bezpečnosti, ich stratégiu v podmienkach prudkej zmeny geopolitického kurzu USA možno…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 12 min. čítania | 0 komentárov

Čo si to dovoľujete?! Žilinka sa ostro pustil do Fica

Generálny prokurátor Maroš Žilinka odmietol vyjadrenia predsedu vlády Roberta Fica , ktoré zazneli na nedeľnej tlačovej besede k úpravám legislatívy…

15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarska armáda odmietla spolupracovať s americkým IT gigantom

Švajčiarska armáda odmietla spolupracovať s americkým IT gigantom Palantir kvôli riziku úniku informácií americkým spravodajským službám

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

SNS adresuje Smeru-SD výzvu

Slovenská národná strana vyzýva predsedu vlády Roberta Fica a podpredsedu parlamentu Tibora Gašpara (obaja Smer-SD), aby sa zamerali na prijímanie…

15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

KDH uštedrilo progresívcom ranu z milosti

Záhadne to ušlo širšej pozornosti liberálnych médií, no KDH si nadiktovalo ďalšiu podmienku vládnutia, ktorou sa môže rozbiť opozičný sen

15. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Prokuratúra ako taká vstúpila do politického súboja. Jednoznačne sa postavila na stranu opozície

Vládna koalícia ešte možno „prekope” novelu Trestného poriadku týkajúcu sa využívania spolupracujúcich obvinených, ktorej účinnosť pozastavil Ústavný súd SR, alebo…

15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V Rusku sa opäť začalo hovoriť o vonkajšom spravovaní Ukrajiny zo strany OSN

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Črtá sa spolupráca? Drucker sa vyjadril k Republike

Minister školstva Tomáš Drucker si uvedomuje pád volebných preferencií strán vládnej koalície, dôvodom sú podľa neho najmä nevyhnutné konsolidačné opatrenia…

15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pri lavíne v Alpách prišiel o život bývalý český hokejista, otec troch detí

Jednou z obetí lavíny v rakúskych Alpách ešte z druhej polovice januára je český bývalý hokejista Jakub Kočí z Jihlavy,…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

Prestrelil. Zabudol, že nie je v progresívnom Francúzsku, ale ešte stále rozmýšľajúcom Taliansku, kde mu tieto hry neprešli…

Ukrajinské politické vedenie sa skutočne nezdá. Respektíve sa necíti a stále je presvedčené, že špeciálne kvôli nim sa budú porušovať…

15. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mníchovská bezpečnostná konferencia: ples upírov

Najotrasnejšie na nej včera pôsobili slová kancelára Merza, ktorý v podstate vyhlásil vojnu Rusku do posledného Ukrajinca. Iste, povedal to…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ghanský prezident John Dramani Mahama plánuje predložiť v Organizácii Spojených národov rezolúciu, ktorá by obchod s otrokmi označila za „najzávažnejší zločin proti ľudskosti“. Oznámil to v nedeľu na záver summitu Africkej únie v etiópskom Addis Abebe, uvádza AFP.

07:00

Americký prezident Donald Trump mal podľa televízie CBS News v decembri oznámiť izraelskému premiérovi Benjaminovi Netanjahuovi, že by podporil prípadné izraelské útoky na iránsky program balistických rakiet, ak by sa Washingtonu a Teheránu nepodarilo dosiahnuť dohodu. Televízia to uviedla s odvolaním sa na dvojicu nemenovaných zdrojov.

06:55

V Česku už štyri roky po sebe klesá počet vydaných stavebných povolení. Minulý rok bol najhorší od začatia evidovania príslušných údajov v roku 1999.

Včera 20:05

Ukrajinská vláda a Medzinárodný menový fond sa dohodli na zmiernení niektorých podmienok nového úveru pre Ukrajinu. Týka sa to aj otázky zvyšovania firemných daní. Uviedla ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková.

Včera 20:05

.

Smrť, ktorá šokovala Francúzsko. Aktivista zomrel po brutálnom útoku aktivistov. Spomína sa Antifa, píše EC

Quentin, 23-ročný francúzsky aktivista, zomrel na následky zranení spôsobených brutálnym útokom v Lyone. 12. februára bol zbitý do bezvedomia, po…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Musíme byť spolu s Európou, ale bráňte sa sami”

…alebo ako svetové médiá hodnotili mníchovské prejavy Marca Rubia a Friedricha Merza

15. 02. 2026 | Komentáre | 14 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Komentáre | 14 min. čítania | 0 komentárov

Gambler v posledním tažení…

Sledujete alespoň poočku Mnichovskou bezpečnoastní konferenci? To je ta, jak tam loni americký viceprezident J.D. Vance řekl, že Spojené státy…

15. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Cukor v hlavnej úlohe. Kto je jeho najväčším producentom a konzumentom?

Cukor zohral kľúčovú úlohu v dejinách svetového obchodu a práve cukor stojí za prezývkou Cukrová misa sveta. Cukor ovplyvnil ekonomiky,…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










“Existujú.” Barack Obama sa vyjadril k otázke mimozemšťanov

„Existujú, ale ja som ich nevidel,“ vyhlásil bývalý americký prezident prezident Barack Obama

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V rieke Bodva našli dieťa bez známok života

V rieke Bodva pri Moldave nad Bodvou našli dieťa bez známok života. Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť. Polícia začala…

15. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Gustáv Murín

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov