NAŽIVO

V nedeľňajších predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku triumfovalo zoskupenie Progresívne Bulharsko, spájané s bývalým prezidentom Rumenom Radevom. Podľa údajov z exit pollu agentúry Alpha Research získalo 37,5 % hlasov. Napriek víťazstvu sa však strana nezaobíde bez koaličných partnerov, ak chce vytvoriť väčšinovú vládu.

Včera 19:56

Španielsky premiér Pedro Sánchez v nedeľu oznámil, že jeho krajina požiada Európsku úniu o vypovedanie asociačnej dohody s Izraelom. Dôvodom je podľa neho porušovanie medzinárodného práva. O vyhlásení španielskeho predsedu vlády informovala agentúra AFP.

Včera 19:55

Najväčšie izraelské mesto pri hraniciach s Libanonom, Kirjat Šmona, ochromil v nedeľu štrajk. Miestni obyvatelia týmto spôsobom demonštrujú svoj nesúhlas s prímerím medzi Izraelom a hnutím Hizballáh. Podľa agentúry DPA o proteste informovali miestne médiá.

Včera 19:54

V uliciach Varšavy sa v nedeľu konal Národný pochod za život, na ktorom sa zúčastnili tisíce ľudí. Medzi účastníkmi podujatia bol aj poľský prezident Karol Nawrocki. Akcia mala podľa spravodajcu TASR pokojný priebeh a zaobišla sa bez akýchkoľvek incidentov.

Včera 19:52

Situácia na úseku diaľnice pri Ružomberku je nateraz stabilná. Podľa riaditeľa NDS Filipa Macháčka merania nepotvrdili ďalšie pohyby pôdy. Verí preto, že sanačné práce zafungovali a zosuv je definitívne pod kontrolou.

Včera 19:50

Svetová banka prišla s novou stratégiou zameranou na pomoc malým ostrovným štátom a rozvojovým ekonomikám. Podľa agentúry Reuters má tento plán pomôcť krajinám efektívnejšie čeliť ich typickým problémom, najmä geografickej odľahlosti, nestabilnej hospodárskej základni a náchylnosti na globálne ekonomické šoky.

Včera 19:50

V Kremnici vyrastie trvalé záložné pracovisko Národnej banky Slovenska (NBS). Hovorca centrálnej banky Peter Majer potvrdil, že projekt sa nachádza vo fáze finalizácie dokumentácie pre stavebné povolenie. Samotný schvaľovací proces by mal odštartovať v priebehu najbližších mesiacov.

Včera 19:48

Poľské ministerstvo energetiky ubezpečilo, že krajina disponuje dostatočnými zásobami leteckého paliva na najbližšie týždne. Podľa agentúry PAP ide o priamu reakciu na obavy európskych leteckých spoločností, ktoré varovali pred možným nedostatkom v dôsledku prebiehajúceho konfliktu na Blízkom východe.

Včera 19:47

Prvý blok jadrovej elektrárne Mochovce je opäť v plnej prevádzke. Vo štvrtok (16. 4.) bola jeho turbína úspešne prifázovaná k sieti, čím sa uzavrela plánovaná generálna odstávka. Slovenské elektrárne počas nej nielen vymenili časť paliva, ale zrealizovali aj kľúčové údržbové práce na zvýšenie bezpečnosti a spoľahlivosti, ktoré si vyžadovali odstavenie reaktora.

Včera 17:23

Britský premiér Keir Starmer v nedeľu deklaroval, že páchatelia nedávnych podpaľačských útokov na židovské objekty v Londýne budú čeliť spravodlivosti. Britský hlavný rabín v tejto súvislosti varoval pred stupňujúcou sa kampaňou násilia a zastrašovania namierenou voči židovskej komunite. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Včera 17:22

Medzinárodné letisko Mašhad na severovýchode Iránu v pondelok obnoví svoju prevádzku. O rozhodnutí úradu pre civilné letectvo informovala agentúra AFP, na ktorú sa odvoláva TASR.

Včera 17:21

Teherán zatiaľ nepotvrdil účasť na nadchádzajúcich rokovaniach so Spojenými štátmi v Islamabade. Podľa iránskej agentúry Tasnim, spojenej s Revolučnými gardami, Irán podmieňuje dialóg ukončením námornej blokády svojich prístavov. Stretnutie v Pakistane avizoval americký prezident Donald Trump s cieľom nájsť cestu k ukončeniu vojnového stavu.

Včera 17:20

Konflikt na Blízkom východe neovplyvnil len ceny energií, ale zdražil aj viaceré potraviny vrátane pistácií. Kvôli narušenej logistike v Hormuzskom prielive a silnému dopytu dosiahli ich ceny podľa agentúry Bloomberg osemročné maximum.

Včera 17:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Počet obetí požiaru na trajekte sa zvýšil na osem

Medzi tými, čo prežili, však boli aj ľudia, ktorí na zozname lodnej spoločnosti neboli, čo naznačuje, že cestovali načierno

❚❚
.

Minister povedal, že je predčasné uvažovať, či niekto chýba. Naznačil, že lodná spoločnosť mohla na svojom zozname 478 ľudí na palube evidovať aj cestujúcich, ktorí si miesto na trajekte zakúpili, ale napokon nenastúpili. Zdôraznil, že kontrolujú zoznamy cestujúcich so zachránenými.

Medzi tými, čo prežili, však boli aj ľudia, ktorí na zozname lodnej spoločnosti neboli, čo naznačuje, že cestovali načierno.

.

Trajekt Norman Atlantic plával z Grécka do talianskej Ancony, požiar na ňom vypukol okolo 4.30 h v nedeľu ráno. Peklo trvalo asi 37 hodín.

Podľa online vydania gréckeho týždenníka To Vima sú nezvestní ešte 38 ľudia. Zdroje z vyšetrovania to denníku La Repubblica potvrdili. „Pokračujeme v prehľadávaní mora,“ citovali noviny ministerku obrany.

Špeciálne tímy talianskej pobrežnej stráže pokračujú aj v prehľadávaní vnútrajšku trajektu Norman Atlantic. V oblasti trajektu sa naďalej nachádza päť gréckych vrtuľníkov, jedna grécka fregata a ďalšia loď, napísala AP.

Česká spravodajská televízia ČT24 uviedla, že poslední ľudia – kapitán trajektu a štyria námorníci – loď opustili krátko pred 16.00 h. České veľvyslanectvo v Aténach poprelo nedeľňajšie správy miestnych úradov, podľa ktorých boli na trajekte desiati českí cestujúci. Podľa informácií ambasády žiaden Čech na trajekte nebol.

Kapitán diaľkovej námornej plavby Karel Zeman v rozhovore pre Českú televíziu povedal, že požiar vzbĺkol v garáži v podpalubí, ľudia preto museli vyjsť na otvorené paluby za zimy a silného vetra a zostať tam celé hodiny. „Vietor je taký silný, že mohol niektorého z cestujúcich zmiesť do mora,“ vyhlásil. Zachránení sú podchladení, priotrávení oxidom uhoľnatým a jedna žena má zlomeninu panvy.

.

V súvislosti s uvádzanými rozdielnymi počtami ľudí na palube sa objavili špekulácie, že niektoré z áut prevážalo utečencov.

ČT24 tiež uviedla, že požiar na trajekte je údajne čiastočne pod kontrolou a loď sa pokúša odtiahnuť do prístavu remorkér vyslaný z Brindisi.

 

Náročná evakuácia trajektu poškodeného požiarom sa skončila, uviedol taliansky premiér

Taliansky premiér Matteo Renzi dnes oznámil ukončenie vyše 30-hodinovej evakuácie gréckeho trajektu Norman Atlantic, na ktorého palube vzbĺkol v nedeľu neďaleko Albánska požiar. Renzi povedal, že na palube zostal iba kapitán so štyrmi talianskymi námorníkmi, ktorí sa pokúsia trajekt zavesiť za vlečnú loď.

.
Na snímke novinár sa rozpráva s cestujúcim z trajektu Norman Atlantic

Počet obetí z trajektu dnes stúpol na päť. Talianske námorníctvo uviedlo, že evakuovaných bolo 414 ľudí. Trajektová spoločnosť pôvodne uvádzala, že sa na palube nachádzalo 478 cestujúcich a členov posádky, a rozdiel v číslach nevedel nik vysvetliť, informovala tlačová agentúra AP.

Požiar ochromil trajekt a pokus o jeho odtiahnutie do prístavu zlyhal, keď sa pretrhlo vlečné lano, uviedla talianska tlačová agentúra ANSA.

„Záchranná operácia bola jednou z najkomplikovanejších pre rozbúrené more, intenzívny dážď a vietor so silou víchrice,“ zhrnul grécky minister pre námorný obchod Miltiadis Varvitsiotis.

O život prišiel Grék, ktorý skočil v nedeľu do mora v snahe dostať sa do záchranného člna, a telá štyroch ďalších obetí objavili dnes.

Cestujúci tvrdili, že evakuácia bola chaotická, a sťažovali sa, že na palube trajektu nebol dostatočný počet záchranných člnov.

„Mnohí z cestujúcich ušli na hornú palubu a na kapitánsky mostík,“ povedala jedna cestujúca gréckej súkromnej vysielacej spoločnosti Mega. „Okolo nás sa nachádzalo niekoľko nákladných a iných lodí, ale veľké vlny a dážď marili ich snahy priblížiť sa k trajektu,“ dodala.

Iný cestujúci povedal, že horúčava bola taká intenzívna, že sa im začali rozpúšťať topánky. „Uhoríme tu ako myši,“ vyhlásil cestujúci, ktorý sa gréckej rozhlasovej stanici Skai predstavil ako Nikos. „Nohy nás pálili a zvyšok tela sme mali premáčaný… Keď prileteli záchranné vrtuľníky, cestujúci začali panikáriť. Šliapali po sebe, aby sa dostali do vrtuľníka,“ uviedol 32-ročný vodič kamióna Christos Perlis. Povedal, že sa spolu s ďalším mužom pokúsil nastoliť poriadok. Najskôr mali byť evakuované deti, potom ženy a následne muži. „Ale muži nás začali biť, aby sa dostali preč ako prví. Nebrali ohľad na ženy a deti,“ uviedol. On sám sa dostal do bezpečia, keď skočil do koša zaveseného pod vrtuľníkom s dievčatkom v náručí.

Z dolných palúb stúpal nad trajekt dym, aj keď už požiar dostali pod kontrolu.

Oheň podľa všetkého vzbĺkol na spodnej palube trajektu, kde boli zaparkované autá. Loď vyslala prvý núdzový signál, keď sa nachádzala asi 55 kilometrov severne od ostrova Korfu. Dnes ráno sa podľa webových stránok monitorujúcich námornú dopravu nachádzala o niekoľko desiatok kilometrov ďalej na severozápad.

Trajekt Norman Atlantic, plávajúci pod talianskou zástavou, patrí gréckej trajektovej spoločnosti ANEK a plával z gréckeho prístavu Patras do talianskej Ancony.

.

Velenie nad záchrannou operáciou prevzala v nedeľu večer loď talianskeho vojenského námorníctva San Giorgio. Na záchrannej operácii sa počas noci podieľali grécke i talianske vrtuľníky a záchranné lode a tiež výletná loď Europa Cruise.

Príčinou vzniku požiaru na trajekte sa dnes začala zaoberať prokuratúra v talianskom Bari.

 

Z gréckeho trajektu evakuovali 265 ľudí

Záchranári evakuovali počas dnešnej noci 265 ľudí z paluby trajektu, na ktorom v nedeľu pri pobreží Grécka vypukol požiar. Na palube je ešte vyše 200 ľudí, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na talianske námorné sily.

.
Na snímke horiaci trajekt

Z prednej paluby gréckeho trajektu Norman Atlantic vyzdvihovali pasažierov vrtuľníky. Na palube je aj zdravotnícky tím, ktorý pomáha zvyšným cestujúcim a posádke. Záchranná operácia pokračuje, uviedlo talianske námorníctvo.

Pôvodne sa k trajektu mali priblížiť záchranárske lode, plán však prekazilo nepriaznivé počasie. Do operácie sa tak zapojili talianske a grécke vrtuľníky.

Operácia je koordinovaná z talianskej vojenskej dopravnej lode San Giorgio. Trajekt je ťahaný do juhotalianskeho prístavu Brindisi. Nešťastie si vyžiadalo jednu obeť a štyroch zranených.

Trajekt vyplával z gréckeho prístavu Patras a smeroval do talianskej Ancony. Požiar vypukol v nedeľu ráno okolo 06.00 h miestneho času približne 74 kilometrov severozápadne od gréckeho ostrova Korfu.

Podľa gréckej televíznej stanice Mega požiar vzbĺkol na spodnej palube trajektu, kde bolo zaparkovaných 222 vozidiel. V tom čase sa na palube lode nachádzalo 478 ľudí – 422 cestujúcich a 56 členov posádky rôznych národností vrátane 22 Talianov.

.

 

Počet obetí požiaru na gréckom trajekte stúpol na päť

Na snímke zdravotníci prevážajú ženu z horiaceho trajektu v Jadranskom mori do mesta Otranto

Na päť mŕtvych stúpol dnes počet obetí nehody gréckeho trajektu Norman Atlantic, na ktorom v nedeľu počas plavby v Jadranskom mori vypukol požiar. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na oznámenie gréckej pobrežnej stráže.

V rámci prebiehajúcej koordinovanej záchrannej akcie, ktorej sa zúčastňujú talianske a grécke lode a vrtuľníky, sa podľa talianskej pobrežnej stráže z paluby poškodeného plavidla doposiaľ podarilo vyzdvihnúť 356 zo 478 pasažierov a členov posádky.

ml

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Vedenie Podunajských Biskupíc sa obáva o budúcnosť nemocnice , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Tohtoročný marec bol zrážkovo podnormálny až silne nadnormálny mesiac

Tohtoročný marec bol na Slovensku zrážkovo podnormálny až silne nadnormálny mesiac. Celkovo bol marec 2026 výrazne suchší ako marec 2025…

19. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Proces v prípade vraždy študenta Tupého má pokračovať v stredu

Proces v prípade vraždy študenta Daniela Tupého z roku 2005 má na Mestskom súde Bratislava I pokračovať v stredu .…

19. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Strana bývalého prezidenta Radeva vedie v bulharských parlamentných voľbách

Exit poll: „Progresívne Bulharsko“ vedie v parlamentných voľbách s 37,5 %

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nárast populácie invázneho živočícha je možné tlmiť

Keď sa invázny živočích úspešne usadí a začne sa množiť, jeho úplné vypudenie z krajiny je už takmer nemožné. Stále…

19. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán sa vysmieva výzvam EÚ na opätovné otvorenie Hormuzského prielivu

Teherán obvinil šéfku európskej diplomacie Kaju Kallasovú z uplatňovania dvojitého metra po tom, čo vyzvala na dodržiavanie medzinárodného práva, informuje…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Viktor Pondělík

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

.
.

Irán sa vysmieva výzvam EÚ na opätovné otvorenie Hormuzského prielivu

Teherán obvinil šéfku európskej diplomacie Kaju Kallasovú z uplatňovania dvojitého metra po tom, čo vyzvala na dodržiavanie medzinárodného práva, informuje…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Strana bývalého prezidenta Radeva vedie v bulharských parlamentných voľbách

Exit poll: „Progresívne Bulharsko“ vedie v parlamentných voľbách s 37,5 %

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nie je tradícia, aby nový maďarský premiér navštívil ako prvé Slovensko

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár verí, že to, že kandidát na maďarského premiéra Péter Magyar neplánuje…

19. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s Iránom vážne poškodzuje reputáciu USA na medzinárodnej úrovni

Vojna s Iránom vážne poškodzuje reputáciu USA na medzinárodnej úrovni, najmä v moslimských krajinách, píše Politico s odvolaním sa na…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hormuzský prieliv je paralyzovaný

Píše o tom CNN s odvolaním sa na sledovaciu stránku MarineTraffic. Podľa ich údajov sa lode, ktoré sa pokúšajú preplávať,…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Celoročná ochrana záhradných plodín 2026

Celoročná ochrana záhradných plodín je ročenka, vychádzajúca už 32 rokov. Je určená predovšetkým záhradkárom, ale dobre poslúži aj farmárom a…

18. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump hrozí Iránu „zničením“, ak nepristúpi na ústupky v rámci mierovej dohody

V rozhovore pre Fox News Trump vyhlásil, že Jared Kushner a Steve Witkoff mieria do Islamabádu, aby obnovili rokovania

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina oznámila útok na závod „Atlant Aero“ v Taganrogu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina je pripravená obnoviť ropovod Družba, tvrdí Orbán. Má to však jeden háčik

Ukrajina je pripravená od pondelka obnoviť dodávky cez ropovod „Družba“, ak Maďarsko zruší veto na úver vo výške 90 miliárd…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pedro Sánchez má v úmysle vytvoriť globálnu „protitrampovskú koalíciu“

Španielsky premiér Pedro Sánchez sľúbil, že „zlomí väz“ všetkým pravicovým silám na svete a má v úmysle vytvoriť globálnu „protitrampovskú…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok: Vyjadrenia Magyara o navážaní migrantov sú podľa ministra vnútra nezmysly, Maďarsko nechráni našu hranicu

Vyjadrenia víťaza maďarských volieb Pétera Magyara o tom, že vláda Viktora Orbána navážala na slovenskú hranicu migrantov, aby vo voľbách…

19. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Litva a Lotyšsko nedovolia Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy

Litva a Lotyšsko nedovolia predsedovi vlády Robertovi Ficovi preletieť cez ich územie pri lete do Moskvy, kde chce položiť kvety…

19. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Tokio znížilo hodnotenie Číny, vzťahy medzi oboma krajinami sa ďalej zhoršujú

Japonsko po prvý raz za desať rokov znížilo svoje hodnotenie Číny, čo predstavuje ďalšie zhoršenie vzťahov medzi dvoma ázijskými veľmocami

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán odmietol účasť na druhom kole rokovaní s USA

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Progresívcom stačí akýkoľvek hoax, ak je namierený proti Smeru

Diskusia Z prvej ruky na Rádiu Slovensko opäť raz potvrdila, že ako koaliční politici musíme o svoj priestor na argumenty…

19. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump vojnu vyhral… pre Čínu

India tento týždeň nakúpila iránsku ropu, za čínske jüany. Je to nielen symbolický míľnik. Bývalý minister Juraj Draxler to napísal…

19. 04. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov

Atlético nezvíťazilo vo finále Copa del Rey. Trofej si po penaltách uchmatol Real Sociedad

Real Sociedad zdolal Atlético Madrid až po penaltovom rozstrele a po štvrtýkrát v histórii klubu vyhral Copa del Rey po…

19. 04. 2026 | 0 komentárov

.


Jadrová elektráreň Dukovany odstavila štvrtý blok

Jadrová elektráreň Dukovany v piatok 17. apríla plánovane odstavila štvrtý výrobný blok. Dôvodom sú pravidelné kontroly zariadení, výmena paliva aj…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tragická nehoda v Nürburgringu. Zrazilo sa sedem áut, skúsený pretekár zraneniam podľahol

Pretekár Juha Miettinen zomrel po nehode siedmich áut počas kvalifikácie v Nürburgring v sobotu 18. apríla. Najskôr sa podujatie zastavilo…

19. 04. 2026 | 0 komentárov

Zasiahol nás „veľký predel”. Ako dať spoločnosť znovu do poriadku?

Nie, neponúkam zázračnú tabletku ani zaručený manuál v desiatich bodoch. Považujem však za potrebné v časoch, kedy politické vášne zasýtili…

19. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nový systém protivzdušnej obrany ochráni ruské prístavy

Rusko, 19. apríl 2026 - V Rusku sa začalo testovanie nového protilietadlového raketového systému . Čo robí systém „Krona“ jedinečným?…

19. 04. 2026 | 0 komentárov

Deportuje Nemecko do Ukrajiny mužov v povinnej vojenskej službe?

Po vyhlásení Merza, ktoré podporil Zelenskyj, o tom, že Nemecko bude „podporovať“ návrat mužov v povinnej vojenskej službe na Ukrajinu…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trumpovo ziskové šialenstvo. Kto zarába na vojne, keď zvyšok sveta chudobnie?

USA, 18. apríl 2026 - Kto zarába na vojne, keď Briti a celý zvyšok sveta chudobneje.   Môžete sa smiať.…

19. 04. 2026 | 0 komentárov

Rokovania o Grónsku sú na „správnej ceste“

Predstavitelia USA, Dánska a Grónska pokračujú v rokovaniach o bezpečnosti a budúcnosti ostrova. Píše Fox News

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nakupovanie online dokáže byť niekedy poriadne divoké

Nakupovanie online dnes odhaľuje nielen praktické produkty, ale aj skutočne bizarné kúsky, ktoré by ste v kamenných obchodoch hľadali len…

19. 04. 2026 | 0 komentárov

Čo robiť?

Už niekoľkokrát som vo svojich článkoch citoval N. Machiavelliho, ktorý v svojich odporúčaniach radil vladárovi, aby sa nikdy nevracal k…

19. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ignorovanie varovaní sa nevypláca. Týchto ľudí si našla smrť

Smrť je v mnohých prípadoch dôsledkom rozhodnutí, pri ktorých ľudia podcenia zjavné nebezpečenstvo. Smrť často neprichádza náhle bez varovania, ale…

19. 04. 2026 | 0 komentárov

Trump odmietol útok na Kharg, obavy z veľkých strát a politického rizika vojny s Iránom

Trump upustil od operácie na obsadenie ostrova Kharg – kľúčového bodu pre vývoz iránskej ropy – z obáv pred vysokými…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čínska vláda sa snaží obmedziť riziká vyplývajúce z umelej inteligencie, ako digitálnych ľudí

V Číne začína viac a viac narastať takzvaný priemysel digitálnych ľudí, ktorý krajina plánuje prísnejšie regulovať

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V nedeľňajších predčasných parlamentných voľbách v Bulharsku triumfovalo zoskupenie Progresívne Bulharsko, spájané s bývalým prezidentom Rumenom Radevom. Podľa údajov z exit pollu agentúry Alpha Research získalo 37,5 % hlasov. Napriek víťazstvu sa však strana nezaobíde bez koaličných partnerov, ak chce vytvoriť väčšinovú vládu.

Včera 19:56

Španielsky premiér Pedro Sánchez v nedeľu oznámil, že jeho krajina požiada Európsku úniu o vypovedanie asociačnej dohody s Izraelom. Dôvodom je podľa neho porušovanie medzinárodného práva. O vyhlásení španielskeho predsedu vlády informovala agentúra AFP.

Včera 19:55

.

Prvým krokom k zdravej pečeni je zhodnotenie životného štýlu

Prvým krokom k zdravej pečeni je zhodnotenie životného štýlu, najmä stravovacích návykov, pohybu či konzumácie alkoholu. Pri príležitosti Svetového dňa…

19. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dopravný podnik Bratislava sprísňuje bezpečnostné opatrenia po incidente s nožom

Bezpečnosť cestujúcich v mestskej hromadnej doprave je pre Dopravný podnik Bratislava (DPB) jednou z priorít. Pre jej posilnenie kladie dôraz…

19. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rakúsko upozornilo na detskú výživu, ktorá môže byť otrávená

Rakúska polícia v sobotu večer varovala pred dojčenskou výživou značky HiPP, v ktorej sa môžu nachádzať jedovaté prísady. Zmienená značka…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Blue Origin plánuje po prvý raz opätovne použiť booster pri štarte

Americká vesmírna spoločnosť Blue Origin, ktorú založil Jeff Bezos, zakladateľ Amazonu, plánuje v nedeľu po prvý raz opätovne použiť booster…

19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čo je známe o teroristickom útoku v Kyjeve?

V sobotu popoludní ukrajinské špeciálne policajné jednotky zneškodnili strelca, ktorý sa zabarikádoval v obchodnom dome a zobral rukojemníkov. Polícia vnikla…

18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
18. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Viktor Pondělík

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov