NAŽIVO

Louvre od januára 2026 zvýši vstupné pre návštevníkov z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru o 45 percent. Od 14. januára 2026 budú musieť občania mimo EHP, ktorý zahŕňa členské krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko, zaplatiť za prehliadku Louvru 32 eur.

Včera 20:20

Babiš na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne českého parlamentu vyhlásil, že ho chce údajne opäť niekto zabiť. České médiá podľa jeho slov vytvárajú atmosféru ako médiá na Slovensku a pripomenul atentát na Fica. Ďalej uviedol, že Agrofert sa stal terčom politického boja a strany končiacej vlády o ňom klamú.

Včera 20:10

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér povedal, že maďarskí občania a cudzinci, ktorí navštevujú Maďarsko, sú v bezpečí a cítia sa bezpečne.

Včera 19:49

Rokovania o bezpečnom odchode bojovníkov Hamasu, ktorí sa ukrývajú v podzemných tuneloch na juhu Pásma Gazy, pokračujú.

Včera 19:49

Európske krajiny sa nezhodujú v otázke vyzbrojenia Ukrajiny bez finančnej podpory zo strany USA, píše The Washington Post.

„EÚ je rozdelená. V oblasti zahraničnej politiky musí 27 rozdelených subjektov (štátov) koordinovať každý svoj krok,“ cituje noviny europoslanca Branda Benifeya.

Včera 19:48

Spotová cena zlata dosiahla do 14.15 h SEČ 4156,89 USD za troyskú uncu. V porovnaní so záverom predchádzajúceho obchodovania to predstavuje pokles o 0,2 %.

Včera 19:35

Francúzsko, Nemecko, Taliansko a Británia vyzvali Izrael, aby zastavil narastajúce násilie osadníkov voči palestínskym civilistom na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Včera 18:58

Martin Kuba oznámil, že po 22 rokoch odchádza zo strany ODS a zakladá nový politický subjekt.

Včera 18:49

Šéfka diplomacie EÚ Kaya Kallasová vyhlásila, že „veľmi rýchla cesta k mieru nie je pre Ukrajinu výhodná“.

Včera 18:13

Ukrajinca podozrivého zo sabotáže na plynovode Nord Stream vydali z Talianska do Nemecka. Očakáva sa, že súd vydá príkaz na jeho vzatie do väzby.

Včera 17:58

Podľa Fialu dosiahli celkové výdavky Česka naprieč jednotlivými ministerstvami a ďalšími úradmi na pomoc Ukrajine od začiatku vojny 91,3 miliardy korún. Suma zahŕňa humanitárnu aj vojenskú pomoc či projekty ekonomickej diplomacie.

Včera 17:57

FBI začala rozsiahle vyšetrovanie „teroristického útoku“ po streľbe na príslušníkov Národnej Gardy USA v blízkosti Bieleho domu vo Washingtone.

Včera 17:56

Europoslanci podporili návrh na zvýšenie transparentnosti v súvislosti s vplyvom tretích krajín na tvorbu politík EÚ. Pozíciu EP podporilo 392 europoslancov, 88 bolo proti a 133 sa zdržalo hlasovania.

Včera 17:55

Namíbijský politik Adolf Hitler Uunona si nechal zmeniť meno. Zo svojich oficiálnych dokumentov si dal odstrániť meno Hitler.

Včera 17:20

Orbán povedal, že Srbi sa v týchto ťažkých časoch môžu spoľahnúť na pomoc Maďarov.

Včera 16:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Výpoveď bývalého vysokopostaveného člena Al-Kájdy. ISIL je žoldnierom USA

Prinášame vám prepis rozhovoru, ktorý odvysielala arabská televízia, a v ktorom jeden zo zakladateľov Al-Kájdy hovorí o pomeroch na Blízkom východe

❚❚
.

Redaktorka: Ste jedným zo zakladateľov skupiny Džihád v Egypte a boli ste pri zrode Al-Kájdy, môže sa člen tak vysokej hodnosti vzdialiť od Al-Kájdy, opustiť organizáciu? Nechá ho organizácia na pokoji? Niektorí hovoria, že niečo také je v ideológii organizácie neprijateľné…

Šejk Nabeel Naim: Nie, organizácia sa odchýlila, oni sa stali takfírmi (moslim, ktorý obviňuje iných z odpadlíctva), zabíjajú moslimov… Vediem džihád, aby som išiel do pekla alebo chcem ísť do neba?!

Aká je príčina džihádu? (Ktokoľvek, kto zabije veriaceho úmyselne – jeho odmenou je Peklo, kde bude naveky a Allah sa naň hnevá a preklial ho a pripravil veľký trest (Korán 4:93)

Redaktorka: Nazvali vás Kafírom? (ten, kto odmieta, neveriaci?)

.

Šejk Nabeel Naim: Tí vysokých hodností, ako Ayman, nie, ale pešiaci, tí ma považujú za Kafíra

Redaktorka: Prečo vás teda nechcú zabiť, keď vás považujú za Kafíra?

Šejk Nabeel Naim: To nie, som legenda… Je za mnou história a tí chlapci sú ohromení mojou históriou. Čudujú sa, prečo som sa zmenil, bol som ako oblak nad tými chlapcami… Bol som dôležitý bojovník, bojoval som, mám strašnú históriu v Egypte a mimo Egypt. Nie som iba pešiak alebo nováčik, v organizácii som bol všetkým..

Redaktorka: Po uvedení Takfírskej ideológie (označovanie ľudí za neveriacich), prečo sa vás nik nepokúsil zabiť?

Šejk Nabeel Naim: Je to milosť Božia, a tiež mám históriu… Keď zistili, čo všetko mám za sebou… nik z nich nedosiahol to, čo ja

.
Na snímke Šejk Nabeel Naim v štúdiu

Redaktorka: Späť k otázkam, vravíte, že hlavná štruktúra Al-Kájdy už neexistuje…. hovoríme tu o rozkole? Môžeme povedať, že ISIS je súčasťou Al-Kájdy?

Šejk Nabeel Naim: Nie, starí velitelia opustili organizáciu. Ostal iba Ayman a niekoľko ďalších – hovoríme im mentálne retardovaní alebo blázni, ľudia Takfíru… Ale všetci zakladatelia odišli, niektorí zomreli, iní jednoducho odišli…

Čo sa týka ISIS, nasleduje ideológiu Al-Kájdy, ktorá bola založená Sayyed Imám Sherifom, a ktorú dal do knižnej podoby (Al Jamei Fi Talab Al-ilm Al Sharif – Biblia hľadania čestného učenia) a je to jedna z najnebezpečnejších kníh, ktoré sa voľne šírili po svete. Mimochodom je preložená do všetkých jazykov – kurdského, urdského, perzského, tureckého atď.

Redaktorka: Tvrdíte, že ISIS je odnož Al-Kájdy? Prijala ideológiu Al-Kájdy?

Šejk Nabeel Naim: ISIS bola založený v roku 2006, Al-Kájdu sme založili v 1989

Redaktorka: Vysvetlite mi pozíciu Dr. Ayman Zawahriho z ISIS a Abu Bakr Baghdadiho (veliteľ ISIS), za čo ho považujú?

Šejk Nabeel Naim: On (Zawahri, požiadal Abu Bakr Baghdadiho, aby mu prisahal vernosť (ako Emírovi)… ale Abu Bakr Baghdadi, keďže je to v podstate agent USA, mu povedal: my sme vodcovia, vedieme oslobodenie Iraku, Sýrie atď., ty si ten, ktorý by mal prisahať nám- Zawahri odmietol, a tak vznikol medzi nimi spor a hádka.

Redaktorka: Ako to, že je americký agent? Vysvetlite nám, ako je to možné?

Šejk Nabeel Naim: Je známe, že USA ho pustili z väzenia a on minul 20 až 30 mil. dolárov, aby založil tieto ISIS skupiny a prvé kempy ISIS boli založené v Jordáne a Jordán neumožňuje zakladanie kempov zadarmo. Keď Jordán založil kempy na trénovanie teroristických  skupín, nerobili to z dobrej vôle, oni nie sú charita. Na tieto kempy dohliadala US Námorná pechota, a tiež ozbrojovanie ISIS mám celé na svedomí USA… A ako zariaďujú svoje výdavky? Mal som na starosti kemp so 120 ľuďmi, míňali sme tisíce a tisíce… jedlo, nápoje, zbrane, munícia, tréning,

Redaktorka: Prepáčte, hovoríte o ISIS? Mali ste na starosti ISIS kemp?

.

Šejk Nabeel Naim: Nie, vravím vám, že raz som mal na starosti kemp o 120-ich mužoch a v tom čase sme míňali tisíce dolárov. Predstavte si, koľko míňa ISIS?! Niečo vám poviem… ISIS ranení počas teroristických operácii, sú ošetrovaní v Libanone? Nie, ani v Sýrii, ani v Saudskej Arábii, ani v Egypte, kam ich teda posielajú? Idú do Izraela. V tomto momente je 1500 mužov ISIS a Nusra (Front) v nemocniciach v Tel Avive.

Redaktorka: Odkiaľ máte tieto informácie?

Šejk Nabeel Naim: Kde sú ich ranení? Nemajú ranených? Kde sú ošetrovaní? Je to dobre známe…

Redaktorka: Majú poľné nemocnice, je úchvatné, že v ich radoch je množstvo doktorov, dokonca aj doktori z EÚ krajín…

Šejk Nabeel Naim: Áno, doktor vám v teréne dá iba prvú pomoc, kým vás nepošlú do nemocnice.

.

Redaktorka: Spomínali ste dôležité informácie o financovaní, veľa som o vás čítala. Keď hovoríme o začiatkoch Al-Kájdy a Osama bin Ládinovi, hovorili ste o samofinancovaní

Šejk Nabeel Naim: Osama míňal sám, ale pred ním existovala Medzinárodná organizácia islamskej pomoci a spojkou medzi nimi bol r. Abdulla Azzam. Potom sme s ním mali problémy, a tak nám zrušil financovanie, a tak sme ho vymenili za Osama bin Ládina a bratov z Al-Kájdy, zväčša z krajín GCC (Bahrain, Kuwait, Omán, Katar, Saudská Arábia, Spojené Arabské Emiráty), volali ho Emír Arabov.

Redaktorka:  Práve ste spomenuli, že 120 členov potrebuje tisíce, tu hovoríme o štruktúre, ktorá je rozšírená po celom svete. Je možné to chápať v kontexte samofinancovania, ktoré sa dnes dostáva ISIS?

Prečítam, čo píše britský denník The Independent: Odhaľuje, že existuje určitý počet sponzorov zo Saudskej Arábie, ktorý už 30 rokov zohrávajú hlavnú úlohu pri zakladaní džihádistických skupín, preto sa vás pýtam na začiatky, lebo ste tam vtedy boli. Je to správa CIA po 11. Septembri, ktorá naznačuje, že Al-Kájda sa spoliehala na množstvo sprostredkovateľov, ktorí zbierali peniaze od Saudov a iných darcov z GCC

Šejk Nabeel Naim: Sú to blbosti, čo píše Independent, sú to hlúpi ľudia, šašo novinár, ktorý nevie, čo povedať.  Po prvé, dary občanov GCC pre džihádistov v Afganistane boli známe a odohrávali sa verejne. Robili tomu reklamu v novinách a v TV, čo nové nám povedal pán Independent? Som jedným z tých, ktorý prevzali viac než 1000 leteniek od Organizácie islamskej pomoci.

.

Redaktorka: Prosím vysvetlite, kam mierite s Islamskou organizáciou pomoci?

Šejk Nabeel Naim: Platili nám výdavky, kým sme boli v afganistanskom džiháde. Nosili zbrane, muníciu, zabezpečili tréning, jedlo, nápoje… všetko to sme dostávali od Organizácie islamskej pomoci… oni na nás míňali… To som tým myslel.

Redaktorka: Organizácia islamskej pomoci (OIP) zbiera milodary a nachádzajú sa v Saudskej Arábii…

Šejk Nabeel Naim: Sú to hlupáci… Princ Sulaiman Bin Abdul Aziz to mal na starosti, fungovali systémom schmatni čo chceš a ide sa ďalej… Princ Sulaiman Bin Abdul Aziz a saudská tajná služba to mali pod palcom. Nebola to voľná charita, nie, naplň si vrecká a ideš ďalej.

Po druhé, existovala nemocnica pod názvom Nemocnica kuvajtského polmesiaca o 250 lôžkach, odohrávali sa tam rôzne operácie. Boli tam zamestnaní doktori, mali rozpočet, lieky, míňali milióny, spadali pod organizáciu Kuvajtský červený polmesiac. Tak čo nové nám povedal pán Independent? Samotné USA podporovali Hikmatyara (afganskeho mudžahedínskeho vodcu). Kto priniesol rakety Stiger pre afganskych mudžahedínov? Tie rakety, ktoré tak veľmi poškodili Sovietov? Dodali ich USA…

Redaktorka: Toto je podstata toho, čo hovoríte. USA podporovali Al-Kájdu, lebo bojovala proti Sovietom. Keď sa dnes zameriame na tento región, kto podporuje koho? ISIS pracuje pre koho?

Šejk Nabeel Naim: Pozrite, nič v týchto záležitostiach nie je ustálené, tak napríklad po tom, čo boli Sovieti porazení, Američania sa chceli zbaviť arabských Afgancov. Arabskí Afganci boli zatýkaní, vyhostení a niektorí ako my boli daní do väzenia. Takže Al-Kájda v Afganistane zažila úder z útokov 11. septembra. A po smrti Osama Bin Ládina bola Al-Kájda kúpená Katárskou tajnou službou a vravím vám, že počas Medzinárodnej konferencie Ikhwanu (Muslimské bratstvo) v Istanbule, sa Katár rozhodol, že vytvorí fond na podporu Slobodnej egyptskej armády a zaplatili 1 miliardu dolárov. Osoba, ktorá má na starosti tento fond je Ali Kurrah Zadah, funkcionár Muslimského bratstva v Turecku. Taká je situácia čo sa financií týka, a nie ako hovoria niektorí, že jeden šejk daroval…!

.

Rozhovor sme rozdelili do dvoch častí. Tu si môžete prečítať druhú časť.

ml

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.

Na čo čaká Zelenskyj, keď odmieta ústupky požadované USA v rámci mierového plánu?

V súčasnosti sa rokovania o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré sa zintenzívnili po zverejnení Trumpovho mierového plánu, opäť dostali do…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ako streliť vlastný gól? Progresívci majú návod

Prinášame Vám postoj Mariána Kéryho, predsedu Zahraničného výboru NR SR zo SMER-u, ktorý píše o tom, ako si progresívci otvorením…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ sa konečne vyjadril: Čo vieme o stretnutí Putina a Orbána?

Kremeľ sa konečne vyjadril – denník Mandiner zverejnil, čo je známe o stretnutí maďarského premiéra Viktora Orbána a prezidenta Ruskej…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo väzbe počas predošlých vlád zomierali ľudia. „Pokrytci z Matovičovej éry nás nebudú učiť o spravodlivosti,“ reaguje minister vnútra

Včerajšia parlamentná debata sa pôvodne niesla v pietnom duchu. Pri požiari v rómskej osade zahynula matka a jej tri dcéry.…

27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Putin sa vyjadril k americkým sankciám pre energetické spoločnosti aj k mierovému plánu

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že americké sankcie uvalené voči spoločnostiam Lukoil a Rosneft sú pre neho “prekvapením”.  Vyjadril sa…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Za bombový útok na Krymský most pôjde osem ľudí do väzenia na doživotie

Ruský súd poslal vo štvrtok do väzenia na doživotie osem ľudí, ktorí boli uznaní za vinných v súvislosti s výbuchmi…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké prekvapenie na Tehelnom poli. Slovan zdolal španielskeho favorita

Slovan Bratislava zaznamenal prvé víťazstvo v Konferenčnej lige UEFA v aktuálnej sezóne, keď vo štvrtok večer na domácej pôde zdolal…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Driscoll do Kyjeva, Witkoff do Moskvy. Ako to teraz vyzerá s rokovaniami?

Vedúci kancelárie prezidenta Ukrajiny Andrij Jermak potvrdil, že ďalšie rokovania s americkou delegáciou o mierovom pláne sa uskutočnia “do konca…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Glück pre HS: Je otázne, či má byť generálny prokurátor absolútne nedotknuteľný. Podozrenia z ovplyvňovania politicky citlivých vecí musia byť vysvetlené

O čo ide v prípade údajného zasahovania GP Maroša Žilinku do živých vecí na Krajskej prokuratúre v Žiline? Porušil prokurátor Balogh mlčanlivosť tým,…

27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

„Európsky štít demokracie“ je v skutočnosti operačný systém cenzúry

Obhajcovia slobody prejavu už mesiace varujú, že iniciatíva „Európsky štít demokracie“ , ktorú predstavila Európska komisia, nie je ani tak…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov zástupca na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov: Pozor na Rusko!

Trumpov zástupca Driscoll na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov, že Rusko dosiahlo taký objem výroby diaľkových rakiet, ktorý…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pročko prehral súd so Sujom. Teraz bude musieť platiť

Miroslav Suja z hnutia Republika prostredníctvom sociálnej siete informuje, že vyhral spor s poslancom Jozefom Pročkom a ten sa mu…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Za múrmi Zimného paláca: Tento krásny príbeh úspešnej slovenskej autorky je inšpirovaný skutočnými udalosťami

Tri Tatiany – jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Knihu…

27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

The Economist: Rokovania o mieri na Ukrajine sú stále živé

Napriek korupčnému škandálu, ktorý zasiahol Ukrajinu, stále prebiehajú rokovania o mieri. Na fronte sa však situácia zhoršuje, píše The Economist

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“

Bieloruský prezidnet Alexandr Lukašenko vyzval Zelenského, aby „zastavil vojnu“ ak chce, aby Ukrajina zachovala svoje zostávajúce územia a nestratila Odesu…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď verejnoprávnosť uhne z cesty: TASR zamlčala podstatu kauzy Balogh a Žilinka

Verejnoprávna agentúra má stáť nad politickým konfliktom. Ak však prestane opisovať, čo sa skutočne stalo, a začne ponúkať len rámec,…

27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Europoslankyňa: „Je cieľom Európskej únie zmariť každý pokus o mier?“

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová v Európskom parlamente vyzvala, aby sa jej kolegovia  “zamysleli a prestali sa správať ako urazení tínedžeri,…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na scénu vstúpil nový dezinfokanál – lenže pozor! Šíri sofistikovanú propagandu

Do slovenského mediálneho priestoru vstúpil ďalší informačný, respektíve dezinformačný kanál – lenže pozor! Nejde o neškodný profil, práve naopak. Šíri…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná ľahkosť Šimečkovho oportunizmu

Zneužije v nekalom politickom boji prvé posledné. Dobre ho vyškolili, nech už to bol ktokoľvek…

27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kto zničil blahobyt Západu? Názor globalistu na príklade Poľska

Rusko, 27. novembra 2025 - \"Poľsko podporilo Ukrajinu s 45 balíkmi pomoci so zbraňami a muníciou, a pracujeme na ďalších\"…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Členstvo v EÚ pre Srbsko áno, pre Ukrajinu nie

Členstvom Srbska by Európska únia získala, tento proces však Brusel brzdí, zatiaľ čo Ukrajina, ktorá prevádzkuje korupčný aparát na najvyššej…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii, zasahuje tam polícia

Pred rodinným domom v Martine došlo k explózii. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dezinformácia ako zbraň hromadného ničenia

Rusko, 27. novembra 2025 - Faktov na analýzu je prekvapivo málo a na pokojnú a štruktúrovanú analýzu ich nie je…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Tomáš Taraba podáva podnet na GP za nekonanie jeho predchodcov pri Istrocheme

Minister životného prostredia Tomáš Taraba podáva podnet na Generálnu prokuratúru (GP) SR pre nekonanie svojich predchodcov pri ochrane zdrojov pitnej…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Muž, ktorý podstúpil tetovanie očí, odhaľuje nebezpečenstvo celého procesu

Tetovanie očí jedného britského nadšenca tetovaní prerástlo do takého extrému, že podstúpil zákrok, ktorý odborníci označujú za mimoriadne nebezpečný -…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Minister obrany sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva

Minister obrany Robert Kaliňák sa v kauze darovania stíhačiek MiG-29 na Ukrajinu nevzdáva. Rezort obrany podal proti zastaveniu stíhania sťažnosť.…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kríza Liverpoolu sa prehlbuje, kouč Slot sa o budúcnosť zatiaľ neobáva

Tréner futbalistov anglického klubu FC Liverpool nemá obavy o svoju budúcnosť na Anfielde, a to ani napriek nedávnym nepriaznivým výsledkom…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

V Košiciach zasahuje protikorupčná jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru. V rámci akcie s krycím názvom Bioplyn…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Louvre od januára 2026 zvýši vstupné pre návštevníkov z krajín mimo Európskeho hospodárskeho priestoru o 45 percent. Od 14. januára 2026 budú musieť občania mimo EHP, ktorý zahŕňa členské krajiny EÚ, Island, Lichtenštajnsko a Nórsko, zaplatiť za prehliadku Louvru 32 eur.

Včera 20:20

Babiš na mimoriadnej schôdzi Poslaneckej snemovne českého parlamentu vyhlásil, že ho chce údajne opäť niekto zabiť. České médiá podľa jeho slov vytvárajú atmosféru ako médiá na Slovensku a pripomenul atentát na Fica. Ďalej uviedol, že Agrofert sa stal terčom politického boja a strany končiacej vlády o ňom klamú.

Včera 20:10

Maďarský minister vnútra Sándor Pintér povedal, že maďarskí občania a cudzinci, ktorí navštevujú Maďarsko, sú v bezpečí a cítia sa bezpečne.

Včera 19:49

Rokovania o bezpečnom odchode bojovníkov Hamasu, ktorí sa ukrývajú v podzemných tuneloch na juhu Pásma Gazy, pokračujú.

Včera 19:49

Európske krajiny sa nezhodujú v otázke vyzbrojenia Ukrajiny bez finančnej podpory zo strany USA, píše The Washington Post.

„EÚ je rozdelená. V oblasti zahraničnej politiky musí 27 rozdelených subjektov (štátov) koordinovať každý svoj krok,“ cituje noviny europoslanca Branda Benifeya.

Včera 19:48

.

V Poprade zmeny vo vedení. Končia Bohunčák aj Koval, vzniká Správna rada ako poradný orgán vedenia

V hokejovom klube HK Poprad sa v tomto týždni len tak hemží novinkami. Po oznámení Ivana Droppu ako nového asistenta…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Farebná matematická skladačka: Hlavolam pre tých najšikovnejších

Farebná matematická skladačka preverí vašu logiku, postreh aj schopnosť rýchlo myslieť - a kto ju dokáže vyriešiť, patrí medzi najschopnejších…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Šéfka fínskej diplomacie chce do mierového plánu o Ukrajine zahrnúť zredukovanie ruskej armády

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová sa domnieva, že ak mierový plán počíta s obmedzeniami pre ukrajinské ozbrojené sily, potom…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Víťazka súťaže Najsilnejšia žena sveta prišla o titul, keď organizátori zistili, že je muž

Súťaž Najsilnejšia žena sveta 2025 v texaskom Arlingtone vyvolala kontroverziu po tom, ako americká súťažiaca Jammie Bookerová, ktorá cez víkend…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










"Ku škodlivým ideológiám je potrebné sa vyjadrovať": Poslanec Djordjevič podporil protest proti progresivizmu

Slovensko, 27. novembra 2025 - “Mesto Košice sa najprv rozhodlo natvrdo zamedziť nášmu Protest proti progresivizmu, ktorý sa má konať…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Dostupnosť bývania sa zhoršila, no hypotéky stúpajú. NBS vysvetľuje prečo

Cenová dostupnosť bývania na Slovensku sa v posledných rokoch výrazne menila a jej vývoj sa často rozchádzal s aktivitou na…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov