NAŽIVO

Tri týždne od začiatku vojny Irán nemení svoj tvrdý postoj. Tajná služba Revolučných gárd podľa televízie IRIB oznámila, že identifikovala „zraniteľné body nepriateľa“ a pripravuje novú vlnu útokov s modernejšími systémami. Gardy zároveň opäť varovali pred odvetou za útoky na iránsku infraštruktúru, informuje DPA.

 

18:09

Tlaková níž Therese spôsobila na Kanárskych ostrovoch rozsiahle škody — víchrice, silné dažde a obrovské vlny zaplavili nízko položené oblasti, poškodili promenády a vyvrátili stromy. Miestami spadlo až dvojnásobné množstvo ročných zrážok. Napriek výstrahám a uzavretým školám sa obyvatelia tešili z naplnených vodných nádrží, ktoré zabezpečia zavlažovanie na roky. Informovala o tom agentúra DPA.

18:08

Vyše 20 krajín, prevažne z Európy, vyjadrilo ochotu pomôcť pri zabezpečení bezpečného prejazdu lodí cez Hormuzský prieliv. V spoločnom vyhlásení ostro odsúdili iránske útoky na obchodné lode a infraštruktúru, ako aj faktické uzavretie prielivu. Podľa analytikov sa lodná doprava v oblasti prepadla o 95 % oproti mierovému obdobiu, informovala agentúra AFP.

Hormuzský prieliv
Ilustračné foto / Foto: SITA/AP-Altaf Qadri
18:04

Medzinárodný deň lesov si každoročne pripomíname 21. marca. Valné zhromaždenie OSN ho vyhlásilo v roku 2012 a dátum zámerne spojilo s prvým jarným dňom na severnej pologuli – symbolom obnovy a rastu.

 

12:52

Nedostatočný príjem, vysoké výdavky či zdravotné obmedzenia patria medzi hlavné prekážky dlhodobej spokojnosti. Podľa prieskumu Ipsosu pre Finax dve tretiny Slovákov priznávajú, že ich pocit šťastia výrazne ovplyvňujú financie, hoci samy osebe ho nezaručujú.

12:51

Vedúci ekonomický index v USA pokračoval na začiatku roka v poklese, hoci miernejšom než predtým. Šesťmesačné údaje sú ešte priaznivejšie – tempo poklesu sa oproti predchádzajúcemu obdobiu znížilo na polovicu, uvádzajú RTTNews a tradingeconomics na základe prieskumu Conference Board.

12:50

Iránska armáda v sobotu varovala Spojené arabské emiráty, aby neumožnili útoky na dva sporné ostrovy v Perzskom zálive neďaleko Hormuzského prielivu. V opačnom prípade hrozí odvetou, uvádza AFP.

12:49

USA a Izrael v sobotu zaútočili na iránske jadrové zariadenie Natanz. Podľa agentúry Tasním nedošlo k úniku rádioaktívnych látok a obyvatelia nie sú v ohrození. Komplex bol terčom bombardovania aj počas minuloročnej 12‑dňovej iránsko‑izraelskej vojny, uvádzajú AFP a al‑Džazíra.

12:46

Nemecko v piatok oznámilo, že pre zhoršenú bezpečnostnú situáciu dočasne stiahlo diplomatický personál z Nigeru. Informuje o tom agentúra AFP.

Podľa tamojšieho ministerstva zahraničných vecí bol personál veľvyslanectva v Niamey presunutý mimo krajiny a momentálne nemôže poskytovať konzulárnu pomoc.

12:34

Maďarský premiér Viktor Orbán vyjadril podporu českému predsedovi vlády Andrejovi Babišovi aj českému ľudu po požiari haly v Pardubiciach, pre ktorý Babiš zrušil účasť na sobotňajšej konferencii CPAC Hungary. Uviedol to v sobotu na Facebooku, informuje server 24.hu.

Viktor Orbán
Na snímke maďarský premiér Viktor Orbán. / Foto: Screenshot Facebook video

 

12:19

Kubánska vláda odmietla žiadosť americkej ambasády v Havane o dovoz nafty pre generátory, keďže USA naďalej uplatňujú palivovú blokádu ostrova. Podľa agentúry AP to potvrdili dvaja americkí predstavitelia oboznámení so situáciou.

Miguel Díaz-Canel
Na snímke Miguel Díaz-Canel / Foto: SITA/AP-Ramon Espinosa

 

08:13

Kuvajtská armáda oznámila, že jej protivzdušná obrana v sobotu reagovala na raketový a dronový útok.

Vo vyhlásení uviedla, že zasahuje proti „nepriateľským hrozbám“, informovala agentúra AFP.

 

08:12

Irán je pripravený zabezpečiť japonským lodiam bezpečný prechod cez Hormuzský prieliv, uviedol minister zahraničných vecí Abbás Arakčí v rozhovore pre Kyodo News. Tokio je silne závislé od ropy z Blízkeho východu, pričom väčšina dodávok prechádza práve touto strategickou trasou. Informovala o tom agentúra AFP.

Abbás Arákčí
Na snímke Abbás Arákčí / Foto: SITA/AP-Khalil Hamra
08:10

Americký prezident Donald Trump uviedol, že USA zvažujú „postupné ukončenie“ vojenskej operácie na Blízkom východe. Jeho slová však kontrastujú s krokmi vlády, ktorá do regiónu posiela ďalších vojakov a lode a zároveň žiada Kongres o ďalších 200 miliárd dolárov na financovanie vojny, uvádza agentúra AP.

08:08

Medzinárodný deň lesov si každoročne pripomíname 21. marca. Valné zhromaždenie OSN ho vyhlásilo v roku 2012 a dátum zámerne spojilo s prvým dňom jari na severnej pologuli – symbolom obnovy a rastu.

07:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakcie Hlavných správ, ktoré denne sleduje viac ako 200 000 čitateľov, je toto jedna z kľúčových tém aktuálneho diania na Slovensku i vo svete. Viac informácií nájdete na hlavnespravy.sk

Vyjadrenie predsedníčky ÚS SR JUDr. Ivetty Macejkovej, PhD.

Bratislava 3. decembra (TASR) – Vážený pán šéfredaktor,

aj keď nerada, a k tomu ešte v takom krátkom časovom odstupe, ale opäť Vám píšem. KAUZA: PROVOKUJEME ŠÉFKU ÚSTAVNÉHO SÚDU na titulnej strane 46. čísla Vášho "týždňa", to už má skutočne úroveň bulváru. Len neviem, prečo ste potom toto "umelecké dielo" od autorov Martina Hanusa a Jozefa Majchráka s názvom "Súd Ivetty Macejkovej" umiestnili až na strane 26, 27 a 28. Tiež by ma zaujímalo, prečo to píšu dvaja? Že by to bolo tak, ako s tými dvomi, keď jeden vie iba písať a druhý zasa iba čítať? Ale aby som prešla, ako Vy, investigatívci, radi píšete, k meritu veci. Nemôžem sa zbaviť dojmu, že ani Vy, ani tí Vaši Hanus s Majchrákom nemáte ani potuchu o základných dokumentoch, ktoré dávajú etický rámec práci novinára. Mám tým na mysli Rezolúciu Rady Európy č. 1003 o etike žurnalistiky z roku 1993 (ďalej len "rezolúcia") a Etický kódex Slovenského syndikátu novinárov z roku 2011 (ďalej len "etický kódex"). Neprekvapuje ma to. Keby ste ich poznali, a nebodaj aj dodržiavali, nemohol by Váš "týždeň" vôbec vychádzať, lebo by nemal čo písať. Váš časopis má však svoj vlastný kódex. Kódex, ktorého piliermi sú jednostrannosť, nevyváženosť, neobjektivita, nepoctivosť, nepravdivosť, nezodpovednosť a neoverovanie informácií. Základným pilierom je zlý úmysel. Z článku je zrejmé, že Vaši Hanus s Majchrákom o obsahu pojmov, s ktorými v článku narábajú, nemajú ani tušenie. Keby mali, nemohli by napísať, že na ústavnom súde vládnu pomery, ktoré "ohrozujú charakter nášho štátu". Tento stav ohrozenia charakteru štátu som mala spôsobiť ja, ako píšu,"neuveriteľným útokom šéfky ústavného súdu Ivetty Macejkovej na jej kolegu Ladislava Orosza…." s motívom "spochybniť a zastrašiť jedného z odborných lídrov opozičnej skupiny sudcov“. V súvislosti s Vašimi nepodloženými, ale čitateľovi účelovo podsúvanými fabuláciami a so spájaním rôznych navzájom nesúvisiacich faktov sa musím aspoň stručne vrátiť do roku 2009, keď sa údajná kauza okolo sudcu Orozsa začala, a pripomenúť Vám aspoň jeden z viacerých prezentovaných citátov či vyjadrení. Podľa Vášho článku "erudovaný právnik Ján Mazák“ 7. 8. 2009 v týždenníku "PLUS 7 DNÍ“ vyhlásil: "Na celej veci ma zaujíma iba jedno, za akúkoľvek cenu sa to musí vyšetriť, každý v tomto štáte musí mať na tom záujem.“ Vzhľadom na to, že Váš týždenník sa adekvátne nevenoval výsledku vyšetrovania tejto "kauzy", Vami označené "bezprecedentné vyhlásenie" je z môjho pohľadu, práve naopak, poskytnutím súhrnnej objektívnej informácie o  skončením tejto "kauzy" vo vzťahu k médiám, k politikom, ale najmä k širokej verejnosti, ktorej základným právom je byť pravdivo informovaná. Pre objektívnu informáciu čitateľa dávam do pozornosti moje VYHLÁSENIE ,"Vyhlásenie predsedníčky Ústavného súdu SR k definitívnemu ukončeniu tzv. kauzy Špeciálny súd", zverejnené na www.concourt.sk v časti Aktuálne informácie – Tlačová informácia č. 51/2012.

Vážený pán šéfredaktor,

dôkazom toho, že Hanus a Majchrák sú nepoctiví, neobjektívni a nezodpovední, je tvrdenie: "… posledným verdiktom Ústavného súdu sudcovia pomohli prezidentovi v úsilí nevymenovať Čentéša za generálneho prokurátora." Majchrákovi a Hanusovi zrejme ušlo, že úlohou ústavného súdu nie je niekomu pomáhať, resp. nepomáhať, ale iba vydávať rozhodnutia, ktorými sa dotknuté subjekty majú riadiť.

Vážený pán šéfredaktor,

.

Váš čitateľ nie je hlupák, tak ho, prosím, neklamte. V duchu nepoctivosti a neobjektívnosti podsúvate čitateľom informáciu, že "podľa očakávania mali iba šiesti sudcovia na čele s Macejkovou" podporiť uznesenie ústavného súdu tak, ako bolo prijaté. Pýtam sa Vás, podľa očakávania koho? Pretože ak disponujete takýmito informáciami, ktoré nasvedčujú, že už pred rokovaním pléna ústavného súdu o návrhu skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na podanie výkladu čl. 102 ods. 1 písm. t) a čl. 150 Ústavy Slovenskej republiky mala nejaká skupina nejaké očakávania, nemám inú možnosť, ako informovať o tejto skutočnosti príslušné štátne orgány. Lebo ak použijem formuláciu Vašich Hanusa s Majchrákom "… ohrozujú charakter nášho štátu…", tak toto, čo Vy, zdá sa, organizujete s niekým z prostredia z ústavného súdu, skutočne ohrozuje charakter nášho štátu. Ako inak sa dá vysvetliť Vaše tvrdenie, že ste v čase pred rozhodovaním pléna ústavného súdu o predmetnom návrhu vedeli, ako budú hlasovať jednotliví sudcovia, a prečo Vás tak "šokoval" svojím hlasovaním sudca Horváth? Porušil snáď nejakú dohodu o hlasovaní s Vami alebo nejakou skupinou ľudí? Absurdnosť tohto tvrdenia Hanusa a Majchráka je o to väčšia, že sám sudca Horváth v rozhovore uverejnenom v tom istom čísle na strane 28 uviedol: "Žiaden nátlak na mňa nebol vyvíjaný… mám čisté svedomie vo veci hlasovania… nebol som vydieraný, keby to tak bolo, zverejnil by som, že ma niekto vydieral."

S obľubou sa investigatívni novinári tvária, že majú informácie zaručené "zo spoľahlivého zdroja", ktorý si strážia ako oko v hlave. Zrejme aj v pléne ústavného súdu máte takéto "oko". Inak by ste nemohli písať, že ste mali už pred rozhodnutím pléna nejaké očakávanie, ktoré, ako píšete, nebolo naplnené. Nechcem a ani nebudem robiť vyšetrovateľku, ale z Vášho článku vyplýva, že Vaše "oko" sa nachádza, ako Vy hovoríte, v "opozičnej" skupine sudcov, na čele ktorej stojí podľa Vás "jeden z jej odborných lídrov" Ladislav O. Viac ako Vaše "oko" ma však zaujíma, podľa koho očakávania sa malo plénum ústavného súdu rozhodnúť. Vzhľadom na to, že som informáciu z tohto článku, že Majchrák a Hanus mali z prostredia ústavného súdu k dispozícii pred hlasovaním informácie o tom, ako mali menovite jednotliví sudcovia ústavného súdu hlasovať, považovala za závažnú, prerokovala som túto okolnosť na neverejnom zasadnutí pléna ústavného súdu konaného 21. 11. 2012 s tým, že každý sudca pléna ústavného súdu sa mal vyjadriť, či pred hlasovaním o predmetnom návrhu poskytol akejkoľvek inej osobe okrem sudcov pléna ústavného súdu informáciu o tom, ako bude hlasovať o  predmetnom návrhu. Každý z prítomných jedenástich sudcov pléna ústavného súdu sa jednoznačne vyjadril, že nikomu okrem sudcov pléna ústavného súdu takúto informáciu neposkytol. Súčasne som vyzvala sudcu Horvátha, aby sa jednoznačne vyjadril, či v súvislosti s hlasovaním vyvíjal naňho nátlak pán prezident Slovenskej republiky alebo ja ako predsedníčka ústavného súdu. Sudca Horváth tak ako aj v rozhovore na str. 28 uviedol, že ani ja ani prezident Slovenskej republiky sme naňho nevyvíjali žiaden nátlak. Chcem zdôrazniť, že plénum ústavného súdu tvorí trinásť sudcov, ktorí nie sú rozdelení do žiadnych skupín, a že plénum nemá žiadnych lídrov "opozičnej skupiny sudcov“.

Vážený pán šéfredaktor,

k časti článku, kde hodnotíte moju odbornú spôsobilosť na výkon funkcie predsedníčky ústavného súdu, môžem iba s úsmevom poznamenať, že tak Majchrák a Hanus, ako aj Vy, pán šéfredaktor, ste neprávnici a v problematike ústavného súdnictva, ústavného práva a právnej terminológie ste úplní laici, a práve preto je pod moju úroveň o tomto s Vami polemizovať, nieto ešte vyvracať hlúpe a primitívne invektívy.

.

Vážený pán šéfredaktor,

opäť budem citovať Hanusa s Majchrákom: "Na ústavnom súde, ktorý má chrániť právo, vládnu dlhodobo choré pomery." Ak sa  zamyslím nad obsahom a cieľom tohto článku, musím dôjsť k záveru, že týmto novinársky a aj ľudsky neetickým spôsobom sa Hanus s Majchrákom pod Vaším vedením snažia podnecovať v spoločnosti nenávisť a negatívne ovplyvňovať verejnú mienku, prípadne plniť niečiu politickú objednávku k časti sudcov ústavného súdu a ku mne ako predsedníčke ústavného súdu, a to zrejme s podradným cieľom zvýšiť predajnosť týždenníka "týždeň". Toto považujem, použijúc terminológiu Hanusa s Majchrákom, "za dlhodobo choré".

Vážený pán šéfredaktor,

.

nad redakciou týždenníka "týždeň" pod Vaším vedením však nelámem palicu. Ste podľa mňa ešte len na začiatku Vašej novinárskej dráhy, a preto tu vidím ešte veľký priestor na jej skvalitnenie. Dúfam však, že do budúcnosti striktne v duchu a intenciách rezolúcie a etického kódexu. Ak v článku tvrdíte: "Macejkovú nová rola celkom prerástla", tak ja zasa tvrdím, že Hanus, Majchrák a Hríb na svoju novinársku rolu ešte nedorástli.

V 47. čísle Vášho "týždňa" je uverejnený aj Váš editoriál pod názvom: "Mrazivé ticho". V úvode tohto článku uvádzate: "Minulý týždeň sme získali a zverejnili mimoriadne vážnu informáciu o možnom ovplyvnení ústavného sudcu pri rozhodovaní o kauze Čentéš. Napriek tomu ostalo ticho. Prečo?" Vy, zdá sa, nepoznáte odpoveď. Ja ju, naopak, poznám…

JUDr. Ivetta Macejková, PhD. predsedníčka Ústavného súdu Slovenskej republiky

Upozornenie: TASR zverejňuje vyhlásenia, stanoviská, oznámenia v pôvodnom znení, dodanom zadávateľom, bez redakčnej úpravy. V zmysle § 5, ods. 2 zákona č. 167/2008 Z. z. o periodickej tlači a agentúrnom spravodajstve TASR nezodpovedá za obsah týchto informácií. Zverejňovanie vyhlásení, stanovísk a oznámení orgánov verejnej moci vykonáva TASR v zmysle § 3, ods. 5 zákona č. 385/2008 Z. z. o Tlačovej agentúre Slovenskej republiky ako službu vo verejnom záujme.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Za požiarom izraelskej spoločnosti v Pardubiciach môžu byť cudzie tajné služby , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Vladyka Lach na brífingu: Chcem, aby sme hľadali cesty k sebe a zjavovali Božiu lásku

Bezprostredne po slávnostnej intronizácii v Katedrále Povýšenia svätého Kríža sa konal brífing, na ktorom vystúpili hlavní predstavitelia Katolíckej cirkvi na…

21. 03. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarská aliancia odštartovala prípravu na komunálne a krajské voľby

Mimoparlamentná strana Maďarská aliancia odštartovala prípravu na tohtoročné komunálne a krajské voľby. Informoval o tom predseda strany László Gubík na…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nad veľkou vojenskou základňou v USA niekoľko dní pozorujú záhadné drony

Neznáme drony sú už niekoľko dní pozorované nad americkou vojenskou základňou v Louisiane, kde sú umiestnené napríklad aj strategické bombardéry,…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Snaží sa Trump uniknúť z iránskej pasce?

Spojené štáty zvažujú obmedzenie vojenského nasadenia na Blízkom východe, vyhlásil prezident Donald Trump

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér o rozpade svetového poriadku aj domácej politickej scéne

Severoatlantická aliancia sa môže kedykoľvek rozpadnúť. Spôsobiť by to mohol aj odchod USA. Na medzinárodnej scéne sa rozpadá svetový poriadok…

21. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Viktor Pondělík

Anton Čapkovič

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

.
.
.
.
.

Polícia rozširuje vyšetrovanie podvodov v mimovládke Marty Šimečkovej

Denník Sme informoval, že elitní policajti z Úradu boja proti organizovanej kriminalite doteraz riešili združenie Projekt Fórum matky šéfa Progresívneho…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nad veľkou vojenskou základňou v USA niekoľko dní pozorujú záhadné drony

Neznáme drony sú už niekoľko dní pozorované nad americkou vojenskou základňou v Louisiane, kde sú umiestnené napríklad aj strategické bombardéry,…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Snaží sa Trump uniknúť z iránskej pasce?

Spojené štáty zvažujú obmedzenie vojenského nasadenia na Blízkom východe, vyhlásil prezident Donald Trump

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér o rozpade svetového poriadku aj domácej politickej scéne

Severoatlantická aliancia sa môže kedykoľvek rozpadnúť. Spôsobiť by to mohol aj odchod USA. Na medzinárodnej scéne sa rozpadá svetový poriadok…

21. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó volal Lavrovovi počas prestávok na stretnutiach EÚ, aby poskytol „čerstvé správy“

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó pravidelne telefonoval ruskému ministrovi zahraničných vecí Sergejovi Lavrovovi počas stretnutí na úrovni Európskej únie,…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Susko prijíma s vážnym znepokojením rozhodnutie súdu v prípade úmrtia Chovanca

Minister spravodlivosti Boris Susko prijíma s vážnym znepokojením rozhodnutie belgického odvolacieho súdu v Monse o zamietnutí odvolania rodiny v súvislosti…

21. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Dezolát, antivaxer, nácek.” Prostriedky politického boja sú čoraz ostrejšie

Špičky z radov politológov analyzovali vývoj prostriedkov politického boja, ktorý sa radikálne vyostril niekedy s nástupom svetovej pandémie COVID –…

21. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Historia gentis Slavae/ Prvé dejiny slovenského národa

V roku 1780 napísal náš prvý historik, učenec a katolícky kňaz Juraj Papánek Prvé dejiny slovenského národa. Viac než 238…

21. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán priznal vojenskú podporu od Ruska a Číny, nový blok mení globálnu rovnováhu síl

Irán urobil vo svojich strategických vyhláseniach bezprecedentný krok – oficiálne potvrdil, že v rámci otvorenej konfrontácie so Spojenými štátmi a…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Vučić prekvapil vyjadrením o tretej svetovej vojne

Tretia svetová vojna sa už možno začala, vyhlásil srbský prezident Vučić. Podľa neho súčasné konflikty postupne prerastajú do väčšej konfrontácie

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

SNS je sklamaná, že premiér neblokoval pôžičku pre Ukrajinu spolu s Orbánom

Koaličná SNS je sklamaná, že predseda vlády SR Robert Fico nezablokoval európsku pôžičku pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel americký herec Nicholas Brendon

Americký herec Nicholas Brendon zomrel vo veku 54 rokov

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Calzona si znovu zobral na paškál Dominika Greifa. Uprednostňuje "ľudskú čistotu tímu"

Mediálne prestrelky medzi slovenským brankárom Dominikom Greifom z Olympique Lyon a trénerom slovenskej reprezentácie Francescom Calzonom pokračujú aj pred dôležitou…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Irán použil novú raketu

Napriek tvrdeniam amerického prezidenta Donalda Trumpa o úplnom rozdrvení iránskej armády jednotky Islamskej republiky neustále podnikajú protiútoky s využitím nových…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dmitrijev predpovedá Európe energetickú izoláciu

Európu čaká energetická izolácia kvôli krokom predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, vyhlásil šéf RFPI a osobitný predstaviteľ ruského…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Ukrajiny je protivzdušná obrana Izraeala otázna

Ukrajinský veľvyslanec v Izraeli Jevgenij Kornijčuk hodnotil výkonnosť izraelských systémov protivzdušnej obrany s určitou dávkou skepticizmu. Podľa neho tento systém…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo predstavuje útok iránskych rakiet na 4000 km vzdialenú základňu Diego Garcia?

Irán, 21. marca 2026 - Ako informuje The Wall Street Journal, Irán zaútočil na základňu Diego Garcia v Indickom oceáne…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

.


Tri týždne vojny v Iráne a Trumpov hlavný problém

Dnes uplynuli presne tri týždne od začiatku americko-izraelskej vojny proti Iránu. V roku 2003 presne toľko trvalo Američanom poraziť irackú…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Ruské tajné služby sa dostali do účtov amerických osobností v aplikáciách ako Signal

Riaditeľ FBI Kash Patel uviedol, že ruské spravodajské agentúry získali prístup k účtom vplyvných amerických osobností vo viacerých aplikáciách na…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán tvrdí, že Izrael a USA zaútočili na jeho jadrové zariadenia

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nový nápad amerických stratégov: použitím jadrových zbraní urýchlia zničenie nepriateľských krajín

USA, 21. marca 2026 - Hodnotenie udalostí verejnými expertmi trpí tým, že sa hodnotí konkrétny moment, a to jeho najviditeľnejšia…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Prečo Trump nemá záujem o ukrajinské drony?

Napriek Zelenského opakovaným ponukám Spojeným štátom na zdieľanie „technológie dronov“ Trump už niekoľkokrát odmietol, často dosť tvrdo. Prečo?

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Akcie na Wall Street a európskych trhoch klesli, zatiaľ čo ceny ropy výrazne stúpli

Akcie na Wall Street a európskych trhoch v piatok klesli, zatiaľ čo ceny ropy výrazne stúpli po sérii útokov na…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Oceľové argumenty namiesto sloganov: Americké tajné služby uznávajú kvalitatívny skok ruskej armády

USA, 21. marca 2026 - Washington oficiálne uznal vlastnú bezmocnosť. Správa americkej národnej spravodajskej agentúry nie je len dokumentom, ale…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Merz priznal krach vzťahu s Trumpom

Nemecký kancelár Friedrich Merz v piatok vyhlásil, že s americkým prezidentom Donaldom Trumpom „nemá veľmi dobrý vzťah“

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo FPU nepadá kultúra. Padá systém starých istôt

Fond na podporu umenia ich naučil na život v istote. Dnes tento režim prerušil. Otázka je, či to urobil v…

21. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Duda: Zobudil som sa na to, že začali padať bomby a drony

Slovenský reprezentačný stredopoliar Ondrej Duda po príchode na Slovensko na zraz pred barážovým duelom o postup na MS 2026 proti…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

„Dadaizmus“ Bieleho domu

Bizarnosť týždňa: Biely dom zvažuje dočasne zastaviť sankcie na ropu z Iránu s cieľom znížiť ceny ropy, ktoré stúpili kvôli…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NATO pre bezpečnostnú situáciu stiahlo slovenských vojakov z Iraku

Severoatlantická aliancia pre bezpečnostnú situáciu stiahla slovenských vojakov z medzinárodnej misie v Iraku. Na Slovensko ich prepravilo lietadlo Ministerstva obrany…

21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Tri týždne od začiatku vojny Irán nemení svoj tvrdý postoj. Tajná služba Revolučných gárd podľa televízie IRIB oznámila, že identifikovala „zraniteľné body nepriateľa“ a pripravuje novú vlnu útokov s modernejšími systémami. Gardy zároveň opäť varovali pred odvetou za útoky na iránsku infraštruktúru, informuje DPA.

 

18:09

Tlaková níž Therese spôsobila na Kanárskych ostrovoch rozsiahle škody — víchrice, silné dažde a obrovské vlny zaplavili nízko položené oblasti, poškodili promenády a vyvrátili stromy. Miestami spadlo až dvojnásobné množstvo ročných zrážok. Napriek výstrahám a uzavretým školám sa obyvatelia tešili z naplnených vodných nádrží, ktoré zabezpečia zavlažovanie na roky. Informovala o tom agentúra DPA.

18:08

Vyše 20 krajín, prevažne z Európy, vyjadrilo ochotu pomôcť pri zabezpečení bezpečného prejazdu lodí cez Hormuzský prieliv. V spoločnom vyhlásení ostro odsúdili iránske útoky na obchodné lode a infraštruktúru, ako aj faktické uzavretie prielivu. Podľa analytikov sa lodná doprava v oblasti prepadla o 95 % oproti mierovému obdobiu, informovala agentúra AFP.

Hormuzský prieliv
Ilustračné foto / Foto: SITA/AP-Altaf Qadri
18:04

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Syrskyj hlási zvýšenú aktivitu ruských síl

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Aktualizované 21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Britský denník píše, že je treba drasticky znížiť spotrebu energií. Navrhuje návrat k home officom pre všetkých ako za covidu

Celému svetu sa odporúča vrátiť sa k práci z domu, informuje denník The Guardian

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kapitán Spartaka Moskva Mironov o vyhadzove Ružičku: "Stalo sa toho veľa..."

Nečakaný koniec slovenského hokejového útočníka Adama Ružičku v ruskom klube KHL Spartak Moskva, o ktorom tento týždeň informoval samotný klub,…

21. 03. 2026 | 0 komentárov

Prevažná väčšina migrantov vstupuje do Nemecka bez dokladov

Dve tretiny žiadateľov o azyl, ktorí vlani prišli do Nemecka, nemali žiadny doklad totožnosti, píše portál The European Conservative. Nemecké…

21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ruce pryč, senhor Manoel Varga!

Tak jsme zjistili že u nás působí jakási skupina Earthquake Faction, která je dostatečně sebevědomá na to, aby zapálila v…

21. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
21. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Viktor Pondělík

Anton Čapkovič

Michal Durila

Gustáv Murín

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov