NAŽIVO

Slávnostnou svätou omšou v Piaristickom kostole sv. Františka Xaverského v Trenčíne odštartoval v nedeľu o 10.00 h záverečný deň otváracieho ceremoniálu Európskeho hlavného mesta kultúry (EHMK) Trenčín 2026. Informovala o tom PR manažérka EHMK Tereza Fojtová.

EHMK Trenčín galaprogram
Na snímke zľava nasvietenie synagógy, Trenčianskeho hradu, Mestskej veže a kostola Narodenia Panny Márie v rámci galaprogramu Manifest Trenčín počas Otváracieho víkendu Európske hlavné mesto kultúry Trenčín 2026 v Trenčíne v sobotu 14. februára 2026 / Foto: TASR-Martin Medňanský
Čítať viac | 11:05

Čínsky minister zahraničných vecí Wang I povedal nemeckému kancelárovi Friedrichovi Merzovi, že Čína dúfa, že bilaterálne vzťahy s Nemeckom posunie na „novú úroveň“.

08:56

Bývalý americký prezident Barack Obama kritizoval nedostatok úcty a slušnosti v politickej diskusii v USA.

Reagoval tak na nedávny príspevok prezidenta Donalda Trumpa na jeho sociálnej sieti, v ktorom boli Obama i jeho manželka Michelle vyobrazení ako opice.

08:44

Austrálsky premiér Anthony Albanese oznámil, že Austrália vynaloží 3,9 miliardy austrálskych dolárov (viac ako 2,3 miliardy eur) na nové zariadenie, ktoré bude stavať jadrové ponorky v rámci trojstranného bezpečnostného paktu AUKUS s Britániou a USA.

08:37

Dánska premiérka Mette Frederiksenová prehovorila o Grónsku.

Na otázku, či je možné „určiť cenu za Grónsko“, odpovedala: „Samozrejme, že nie. Je možné určiť cenu za časť Španielska, časti USA alebo akejkoľvek inej časti sveta? Ide o najzákladnejšie demokratické hodnoty a princípy. Musíme rešpektovať suverénne štáty.“

Frederiksenová zdôraznila, že obyvatelia Grónska vyjadrili svoje stanovisko „veľmi jasne“: „Nechcú sa stať Američanmi. Chcú zostať grónskym národom a ja ich v tom samozrejme podporujem.“

08:21

Spravodajský portál Axios s odvolaním na dvoch amerických predstaviteľov oznámil, že americký prezident Donald Trump a izraelský premiér Benjamin Netanjahu sa na stredajšom stretnutí v Bielom dome dohodli, že USA budú pracovať na znížení vývozu iránskej ropy do Číny ekonomickým tlakom na Irán.

08:17

Bývalá americká ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii kritizovala postoj administratívy prezidenta USA Donalda Trumpa k Ukrajine a označila ho za “hanebný”.

08:15

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že rokoval s vyslancom amerického prezidenta Donalda Trumpa Stevom Witkoffom a Jaredom Kushnerom. Rozhovor sa uskutočnil pred rokovaniami predstaviteľov USA, Ukrajiny a Ruska v Ženeve.

08:13

Dánska premiérka Mette Frederiksenová povedala, že si myslí, že americký prezident Donald Trump stále túži po Grónsku, napriek tomu, že ustúpil od svojich nedávnych hrozieb o získaní tohto ostrova silou.

08:12

Dnes izraelská armáda oznámila, že podnikla útoky na niekoľko cieľov na juhu Libanonu. Údajne išlo o sklady zbraní a odpaľovače rakiet patriace Hizballáhu.

08:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Výberová chronológia udalostí súvisiacich so zákonom o mzdových nárokoch sestier

Bratislava 12. júla (TASR) – Ústavný súd SR (ÚS SR) na neverejnom zasadnutí 11. júla 2012 prijal návrh prvého námestníka generálneho prokurátora SR na preskúmanie ústavnosti zákona o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek. ÚS SR zároveň vyhovel jeho žiadosti a pozastavil účinnosť právnej normy, ktorá od apríla priniesla zdravotným sestrám a pôrodným asistentkám vyššie mzdy.

Zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek im od apríla 2012 priniesol vyššie mzdy, mnohé nemocnice sa však jeho realizácii s argumentom chýbajúcich zdrojov bránili napríklad delením úväzkov sestier. Tie mali byť po novom aj administratívne pracovníčky.

TASR v tejto súvislosti prináša výberovú chronológiu udalostí spojených s platovými nárokmi zdravotných sestier.

26. 1. 2012 – Poslanci zdravotníckeho parlamentného výboru napriek kritike odborárov a súkromných lekárov jednohlasne odobrili zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier. V pléne sa ním budú zákonodarcovia zaoberať na nadchádzajúcej schôdzi NR SR, ktorá sa začína 31. januára.

1.02.2012 – Mzdy zdravotných sestier a pôrodných asistentiek nemajú klesnúť pod určitú hranicu. Vyplýva to z návrhu zákona o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek, ktorý 141 hlasmi schválili poslanci NR SR. Právna norma, ktorá zvyšuje mzdy sestier a pôrodných asistentiek na úroveň od 640 do 928 eur v závislosti od dĺžky praxe, má platiť od apríla 2012.

8.02.2012 – Slovenská lekárska komora rovnako ako Asociácia súkromných lekárov SR varovala pred kolapsom ambulantnej starostlivosti.

.

14.02.2012 – prezident Ivan Gašparovič podpísal zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek s tým, že ich platy nemajú klesnúť pod určitú hranicu. Mzdy zdravotných sestier a pôrodných asistentiek od apríla porastú.

2. 3. 2012 – Generálna prokuratúra SR prijala podnet Slovenskej lekárskej komory, ktorá koncom februára požiadala Generálnu prokuratúru SR o podanie návrhu na Ústavný súd SR. Ten by mal podľa lekárov vyhlásiť, že zákon minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek nie je v súlade s ústavou. 2. marca.

7.03.2012 – Premiérka Iveta Radičová nevidí žiadny dôvod na podanie podnetu na Ústavný súd SR ohľadom zákona o minimálnych mzdových nárokoch zdravotných sestier a pôrodných asistentiek.

14.03.2012 – Slovenská lekárska komora (SLK) zašla podľa prezidentky Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek Márie Lévyovej v aktivitách ohľadne zákona o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek priďaleko. Reagovala tak na iniciatívu SLK, ktorá sa pre zákon obrátila na Generálnu prokuratúru SR.

03.04.2012 – Generálna prokuratúra SR zatiaľ nerozhodla o podnete Slovenskej lekárskej komory, ktorým sa snažila zastaviť účinnosť zákona o minimálnych mzdových nárokoch zdravotných sestier

.

11.04.2012 – Prezident SR Ivan Gašparovič vyzval na nájdenie zdrojov, ktoré by aspoň čiastočne uspokojili nároky zdravotných sestier vyplývajúce zo zákona.

24.04.2012 – Na rokovaní medzi zástupcami sestier a ministerstvom zdravotníctva sa nedospelo k tomu, do akej miery a akým spôsobom sa bude napĺňať nový zákon o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek, najmä v regionálnych nemocniciach. Podľa prezidentky Slovenskej komory zdravotných sestier a pôrodných asistentiek Márie Lévyovej im ministerstvo predostrelo viacero alternatív riešenia situácie, chcú si však počkať na ich konečné verzie. Šéfka rezortu Zuzana Zvolenská garantovala, že štátne nemocnice právnu normu dodržia, na ostatné nemocnice, ktorých sú desiatky, však nemá dosah.

27.04.2012 – Zdravotné sestry vylúčili, že vstúpia do štrajku. Stalo sa tak po rokovaní s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou na ich sneme v Poprade. Šéfka rezortu sestrám, ktoré boli nespokojné s plnením zákona o ich minimálnych mzdových nárokov, prisľúbila rozpustenie 50-miliónovej rezervy v štátnom rozpočte.

30. 4. 2012 – Šéfka rezortu sa s poisťovňami dohodla, že peniaze z rozpustenia 50-miliónovej rezervy v štátnom rozpočte použijú v plnej miere pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti.

04.05.2012 – Nemocnice a ambulancie využijú peniaze, ktoré im prídu z rozpustenia 50-miliónovej rezervy v štátnom rozpočte, v plnej miere na mzdy zdravotníkov. To, že všetky zdravotné sestry uvidia na májových výplatných páskach viac peňazí, ktoré im priniesol od apríla nový zákon, však negarantujú. Taký bol záver zo stretnutia ich zástupcov s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou.

.

15.05.2012 – Generálna prokuratúra SR zatiaľ nerozhodla o podnete, ktorým sa Slovenská lekárska komora snažila zabrániť účinnosti zákona o minimálnych mzdových nárokoch zdravotných sestier a pôrodných asistentiek.

19.06.2012 – Sestry vyzývajú vládu, ministerstvá práce a zdravotníctva, ako aj parlament, aby urýchlene hľadali riešenie patovej situácie, ktorá nastala v súvislosti s plnením nielen ich mzdových požiadaviek.

21.06.2012 – Zástupkyne Slovenskej komory sestier a pôrodných asistentiek ombudsmanke Jane Dubovcovej priniesli podnet, v ktorom sa sťažujú na obchádzanie vyplatenia vyšších platov.

25.06.2012 – Generálna prokuratúra SR podala návrh na Ústavný súd SR na preskúmanie ústavnosti zákona o minimálnych mzdových nárokoch sestier a pôrodných asistentiek. Súčasne žiada pozastaviť účinnosť tohto zákona.

27.06.2012 – Žiadosť Generálnej prokuratúry SR o pozastavenie účinnosti zákona o minimálnych mzdových nárokoch je podľa Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek vykonštruovaná, účelová a nemá nič spoločné s právom a jeho hodnotami.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.

“Názorový prevrat generálneho prokurátora”

Generálny prokurátor už nemá dôveru čelných predstaviteľov strany SMER. Poukázal na to na nedeľnej tlačovke k pozastaveniu účinnosti právnej úpravy…

15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Fico: Prokuratúra ako taká vstúpila do politického súboja. Jednoznačne sa postavila na stranu opozície

Vládna koalícia ešte možno „prekope” novelu Trestného poriadku týkajúcu sa využívania spolupracujúcich obvinených, ktorej účinnosť pozastavil Ústavný súd SR, alebo…

15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rubio pristál na letisku v Bratislave, privítal ho Blanár

Na Slovensko v nedeľu pricestuje minister zahraničných vecí USA Marco Rubio. Stretne sa s prezidentom Petrom Pellegrinim i premiérom Robertom…

15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev sa ocitol “na pokraji katastrofy” a zachovanie Ukrajiny ako nezávislého štátu je “sporné”, vyhlásil Kličko

Kyjev sa ocitol „na pokraji katastrofy“ a zachovanie Ukrajiny ako nezávislého štátu je „sporné“. Vyhlásil to kyjevský primátor Vitalij Kličko…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Črtá sa spolupráca? Drucker sa vyjadril k Republike

Minister školstva Tomáš Drucker si uvedomuje pád volebných preferencií strán vládnej koalície, dôvodom sú podľa neho najmä nevyhnutné konsolidačné opatrenia…

15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Obnovte svoje zdravie a cíťte sa trvalo lepšie

Naučte sa robiť drobné zmeny vo svojich každodenných činnostiach, aby ste uzdravili svoje telo, získali späť kontrolu nad vlastným životom…

15. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

KDH uštedrilo progresívcom ranu z milosti

Záhadne to ušlo širšej pozornosti liberálnych médií, no KDH si nadiktovalo ďalšiu podmienku vládnutia, ktorou sa môže rozbiť opozičný sen

15. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prestrelil. Zabudol, že nie je v progresívnom Francúzsku, ale ešte stále rozmýšľajúcom Taliansku, kde mu tieto hry neprešli…

Ukrajinské politické vedenie sa skutočne nezdá. Respektíve sa necíti a stále je presvedčené, že špeciálne kvôli nim sa budú porušovať…

15. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mníchovská bezpečnostná konferencia: ples upírov

Najotrasnejšie na nej včera pôsobili slová kancelára Merza, ktorý v podstate vyhlásil vojnu Rusku do posledného Ukrajinca. Iste, povedal to…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Smrť, ktorá šokovala Francúzsko. Aktivista zomrel po brutálnom útoku aktivistov. Spomína sa Antifa, píše EC

Quentin, 23-ročný francúzsky aktivista, zomrel na následky zranení spôsobených brutálnym útokom v Lyone. 12. februára bol zbitý do bezvedomia, po…

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Musíme byť spolu s Európou, ale bráňte sa sami”

…alebo ako svetové médiá hodnotili mníchovské prejavy Marca Rubia a Friedricha Merza

15. 02. 2026 | Komentáre | 14 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Komentáre | 14 min. čítania | 0 komentárov

“Existujú.” Barack Obama sa vyjadril k otázke mimozemšťanov

„Existujú, ale ja som ich nevidel,“ vyhlásil bývalý americký prezident prezident Barack Obama

15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V Rusku sa opäť začalo hovoriť o vonkajšom spravovaní Ukrajiny zo strany OSN

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Aktualizované 15. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Gambler v posledním tažení…

Sledujete alespoň poočku Mnichovskou bezpečnoastní konferenci? To je ta, jak tam loni americký viceprezident J.D. Vance řekl, že Spojené státy…

15. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

V rieke Bodva našli dieťa bez známok života

V rieke Bodva pri Moldave nad Bodvou našli dieťa bez známok života. Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť. Polícia začala…

15. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poistky aj hypotéky sú podľa odborníkov pod tlakom. Čo čaká domácnosti v roku 2026?

Finančno-sprostredkovateľská spoločnosť Simplea zverejnila predbežné hospodárske výsledky za rok 2025 a hlási dvojciferný rast obratu. Dcérska firma českej skupiny Partners…

15. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nasťa to veľmi prepálila, myslí si Martina Halinárová

Kvarteto slovenských biatlonistiek má za sebou šprint na 7,5 kilometra na zimných olympijských hrách v Taliansku. Najlepšie si počínala najstaršia…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Tento nenápadný zlozvyk zvyšuje riziko demencie

Dezerty a sladké namiesto obeda zvyšujú riziko demencie

15. 02. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov

15 fotografií, kde neschopnosť porazila zdravý rozum

Neschopnosť je niekedy silnejšia než zdravý rozum a tieto fotografie sú toho jasným dôkazom. Neschopnosť sa prejavuje v každodenných situáciách,…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

Měřítko úspěšnosti vlády…

Dnes naposledy budu pesimistický a nedělám to proto, že bych se hroutil a vzdával se, ale abych ilustroval, jak moc…

15. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

AI má do roka a pol úplne nahradiť mnohé pracovné pozície

Spoločnosť Microsoft verí, že umelá inteligencia nahradí väčšinu kancelárskych pracovníkov v priebehu 12 až 18 mesiacov

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrytá kačka: Dokážete ju nájsť medzi písmenami za 9 sekúnd?

Ukrytá kačka je súčasťou tejto optickej ilúzie, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako obyčajná spleť písmen. Ukrytá kačka sa však…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj odkryl karty, ako to bolo so zámermi Bidena

„Pamätám si, ako bola v prvých rokoch vnímaná totálna vojna a bolo nám povedané, že podpora bude stále pokračovať, ale…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenskí hokejisti potešili aj Jaromíra Jágra

Medzi gratulantov, ktorí v sobotu ocenili postup slovenskej hokejovej reprezentácie priamo do štvrťfinále olympijskeho turnaja, aj napriek prehre so Švédskom…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

Putin má údajne „málo času“

„Som slobodný človek a som mladší ako Putin, viete. Nie, nie, verte mi, toto je dôležité. Nemá veľa času, ak…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj v Mníchove: Ruské ozbrojené sily zasadia Ukrajine obrovský úder o deň či dva

Nemecko, 14. februára 2026 - Šéf kyjevskej vlády, ktorý je v Nemecku už druhý deň na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii, sa…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

Progresívci si podpílili konár, opatrný by mal byť aj Danko

Analýza a syntéza vnútropolitických turbulencií týždňa

14. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko vytvára ďalšiu zbraň mäkkej sily

Rusko, 14. februára 2026 - Donald Trump oznamuje, že India už nebude nakupovať ruskú ropu.   Norendra Modi túto tému…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

Rozšírený názor našich historikov nutne vyvoláva niekoľko otázok

Všeobecne rozšírený názor našich historikov, že malé hradisko pri Mikulčiciach bolo hlavným centrom Veľkej Moravy, nutne vyvoláva niekoľko otázok

14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zaujímavosti | 12 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Aktualizované 14. 02. 2026 | Zaujímavosti | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Cukor v hlavnej úlohe. Kto je jeho najväčším producentom a konzumentom?

Cukor zohral kľúčovú úlohu v dejinách svetového obchodu a práve cukor stojí za prezývkou Cukrová misa sveta. Cukor ovplyvnil ekonomiky,…

15. 02. 2026 | 0 komentárov

Klimatický kult, úpadok Európy a hlúpa globalizácia. Rubio hovoril o problémoch Európanov

Jeho hlavnou tézou bolo, že Spojené štáty nemajú v úmysle opustiť Európu ani s ňou prerušiť vzťahy

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku neexistujú podmienky na objektívne vyšetrenie výbuchov na Nord Stream

Nevidíme takéto podmienky . Od teroristického útoku v Baltskom mori uplynuli tri a pol roka, ale stále neexistujú jasné odpovede…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbán odpovedá na útok Zelenského: Pre toto sa nemôžete stať členom EÚ!

V priebehu dnešného dňa na fóre v Mníchove Zelenskyj povedal, že Orbánovi je ľahšie myslieť na to, ako si naplniť…

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pentagon sa pripravuje na operáciu v Iráne

Pentagon sa pripravuje na niekoľkotýždňovú vojenskú operáciu proti Iránu, ak by sa Trump rozhodol ju spustiť, informuje agentúra Reuters

14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov