Všetci proti Kuffovi?

Bratislava 21. februára 2020 (HSP/Foto: Screenshot video)

 

Kresťania napriek všetkým spôsobom súčasného skrytého i otvoreného protináboženského boja na rozličných rovinách sú silou, ktorú nemôže ignorovať žiaden zo subjektov, ktoré sa uchádzajú o dôveru voliča.  Slovenskí kresťania  kandidujú a podporujú rozličné politické subjekty

Na snímke o. Marian Kuffa

Zostalo   na ich svedomí a zodpovednosti rozhodnúť sa, ktoré zoskupenie sa rozhodnú podporiť svojim hlasom. Predsa platí, že kresťan by nemal podporovať také zoskupenia, ktoré sa hlásia k protikresťanským postojom i k zásadám, ktoré sú v rozpore s Božím zákonom.

Počas komunistického prenasledovania sme ako kresťania boli dosť zjednotení proti predstaviteľom totalitnej moci v našej krajine a dokázali sme sa zjednotiť na podujatiach, ktorými sme vyjadrovali manifestačne vieru i svoj odpor k systému, ktorý slobodu vierovyznania i svedomia potláčal a prenasledoval. Nikto im nemôže uprieť zásluhy na jeho páde. Tento spoločný odpor vyústil do založenia politického subjektu KDH, ktorý bol súčasťou politického boja od decembra 1989 až do súčasnosti.

Jeho sila však od prvotného nadšenia najprv prudko a potom postupne upadala a dnes osciluje na hranici zvoliteľnosti do NR SR, ale významnejší  prínos pre krajinu ani pre kresťanov neznamenal. Skôr istým ľuďom pomohol dostať sa k verejným funkciám, ako s nimi naložili je na ich svedomí a zodpovednosti. Zdá sa mi, že spoločenská atmosféra hlavne zo strany novovzniknutých liberálnych strán voči kresťanom nie je príliš ústretová, skôr všetky strany sa ich pokúšajú získať pre podporu, ale s ich podporou kresťanských hodnôt v spoločnosti sa počítať nedá. Skôr sa ich pokúšajú zlomiť, oslabiť a využiť.

Kto sleduje predvolebný boj na Slovensku, určite mu neunikli útoky mnohých  liberálov, ale aj kresťanov, kňazov, ba aj zákazy biskupov voči osobnosti kňaza Mariána Kufu. Mnohí konštatovali fakt, že kým na jednej strane podporovatelia liberálov zo strany cirkevnej vrchnosti obmedzovaní ani verejne upozornení neboli, Marián Kufa aj kňazi, ktorí sa otverene prihlásili k ochrane tradičných, konzervatívnych, kresťanských hodnôt, sa musel podrobiť ich nariadeniam, čo on v zmysle poslušnosti aj prijali.

Bolo cítiť nerovnomerný tlak voči kresťanom. Na jednej strane si ich príliš nerozhádzať, lebo ide o každý hlas, ale na druhej strane útoky proti hodnotám, ktoré by mali byť pre kresťana základné. Čo viac ako úctu a ochranu života si možno priať pre každého človeka, niekedy aj v rokoch komunizmu pre kresťanov aj neveriaci ch boli spoločné zásady života uvedené na druhej tabule Desatora Božích prikázaní daných Mojžišovi na hore Sinaj, aj keď postoj neveriacich bol možno k nim akýsi voľnejší. V súčasnosti sa táto voľnosť zmenila na útok nielen k prvým trom príkazom, ale aj proti ostatným. Akoby v tejto spoločnosti už len málokomu záležalo na Pravde, Dobre, Spravodlivosti, Láske, Obete, úcte k Životu, pravom šťastí, radosti, pokoji, prosperite, tvorivosti…  Akoby všetkým záležalo len na moci, uchvátiť moc rozhodovať, dostať sa k funkciám, k peniazom, majetkom… a to za akúkoľvek cenu. Mať sa dobre sa stalo najvyššou hodnotou našej spoločnosti a zdá sa mi, že aj Cirkev akoby túto hodnotu tolerovala a niekedy aj podporovala.

Že hodnoty, ktoré platili tisícročia sa stali zbytočnými, nepotrebnými, ba až prekážajúcimi. Ak niekto dnes nájde odvahu tieto hodnoty verejne ohlasovať, žiť podľa nich a učiť je v tejto spoločnosti pomýleným a treba proti nemu verejne bojovať, treba ho odstrániť a umlčať. Až príliš mi to pripomína situáciu, ktorú zažil Ježiš pred Pilátom a potom odsúdenie, bičovanie, korunovanie tŕnim, ukrižovanie na Golgote. Ale ako chce svet pokračovať. Aké hodnoty chceme zákonmi chrániť, aké odovzdať nastupujúcim generáciám, ako majú dožiť starí, chorí, ktorí sa v budovaní dnešnej spoločnosti obetovali a zodreli? Naozaj majú právo na život len mladí, schopní, priebojní, odvážni, mocibažní, zdraví… Naozaj aj Cirkev sa pridáva k tomuto protiľudskému boju mocných tohto sveta o moc a víťažstvo? Je možné vôbec tzv. liberálnych kresťanov, ktorí z rozličných dôvodov sa nimi stali a obhajujú rozkladné a morálne pochybné hodnoty nazývať kresťanmi?

Pretože kresťanom neznamená len sa niekde prihlásiť ale vieru vyznávať aj životom.   Cítil som veľkú nadradenosť aj zo strany viacerých neveriacich,  bývalého arcbiskupa, kňazov, liberálnych veriacich, ale aj kňazov, rehoľníkov, rehoľníc  vo verejnej pastorácií i ľudí tváriacich sa ako veriacich s akousi nadradenosťou hovoriť o aktivitách Mariána Kufu.

„Nech sa venuje sociálnej práci, tam je jeho miesto, tam mu to radi umožníme“ Tí ľudia o ktorých sa stará tak dopadli v dôsledku  nezriadeného života svojho alebo niekoho kto ich takto nasmeroval.   „Ak hovorí o zásadách podľa ktorých sa usiluje žiť a viesť ich, tak radšej nech mlčí.“ On nemá právo sa verejne vyjadrovať k politike, ku kultúre, on nemá právo kázať v médiách, on už nemá právo ani chodiť tam, kde ho pozvú? On má právo mlčať a riešiť a niesť dôsledky zvráteností, ktoré tu verejne niekto presádza?

On, ktorý sa za sociálnu službu neschováva, ako ho niektorí podozrievajú, že je len zámienkou na jeho presadenie sa, robí ju naplno a s láskou a na seba zobral zodpovednosť za dôsledky hriechov nezodpovedných, má právo len mlčať, pracovať, slúžiť a obetovať sa? Všetci jeho kritici akoby mali  právo nadradene a otvorene sa vyjadrovať a podporovať liberálne média, ktoré vynesú do popredia aj ich zásluhou starých aj nových nezodpovedných politikov, ktorí otvorene klamú, podvádzajú, kradnú a obhajujú aj zabíjanie a zvrátenú sexuálnu morálku, ktorým sú bližšie vlastné pozície a zisky ako dobro spoločné, oni majú  právo verejne pôsobiť a vyjadrovať sa pred kamerami, diktafónmi, médiami, vo svetlách reflektorov, v aulách vysokých škôl, ba i z kazateľníc.

Len Marián Kufa nemôže,  lebo on háji Boží zákon  a tradičnú morálku. Lebo on má odvahu a zodpovednosť nielen za tých, ktorých ubytoval vo svojom dome, ale aj za túto krajinu a svet, miluje biednych a chudobných, lieči rany tým najviac zraneným a záleží mu na nich a ich budúcnosti, ale aj na budúcnosti Cirkvi, Slovenska i sveta. Chce varovať národ pred tým aby upadol do biedy, materiálnej, ktorej predchádza duchovná a kultúrna. Mnohým už otvoril oči pretože nielen rozpráva, ale jeho reč vychádza z jeho mnohoročnej práce a služby. Zatiaľ čo liberálni kňazi pôsobiaci vo výnosnej verejnej, rehoľnej, mediálnej, či akademickej pastorácií sa venujú zbytočnému, nepodstatnému, zbierajú tituly, posty, hodnosti a honoráre, vyprázdňujú kostoly, dávajú nevyžiadané rady, ktorých dôsledkom sú mnohé zranenia, frustrované životy, bieda morálna i materiálna a rozvrátené vzťahy v rodinách, spoločenstvách, inštitúciách,  on Marián Kufa miluje a obetuje sa pre najbiednejších. Buduje Cirkev, spoločnosť a slúži. On teda nemá právo hovoriť, má prikázané nevystupovať verejne ale mlčať.

Tak povedali aj niektorí biskupi. Len  kňazi modernej doby majú právo verejne pôsobiť a vyjadrovať sa ku všetkému, spochybňovať všetko to, čo ešte ako tak funguje, aj k politike, podporovať rozvrat a biedu tejto krajiny aj cez politiku. Asi nám treba padnúť ešte hlbšie než to pochopíme. Kto chce tak to dávno pochopil, kto  hlása Pravdu a kto klame, kto chce môže slobodne  veriť  rečiam o svetlých zajtrajškoch, ktoré tu pod falošnými heslami hlásali už počas socializmu, a len trochu premaľované tu ešte zákernejšie sú nám predkladané aj dnes,  a z ktorých kto len trochu triezvo uvažuje mal dávno možnosť vytriezvieť a pochopiť, že ktosi znova ma chce a usiluje sa obalamutiť, otráviť, okradnúť podviesť pod falošnými heslami progresivizmu a liberalizmu, ateizmu, materializmu, prázdnoty…

Ktosi znova experimentuje ešte nebezpečnejši ako komunisti a ponúka v politike, ekonomike, verejnom živote,  zdravotníctve, sociálnych službách, kultúre, ba i duševnom živote  riešenia, ktoré ešte nikde neplatili, ani trvalú platnosť nemajú, človeku neprinášajú spokojnosť a šťastie ale biedu, samotu bolesť a nakoniec smrť. V nich vyhrávajú len ich prognostici podobne ako v pyramídových hrách. Koľko strán na jeno volebné obdobie sme tu už mali a skončili na plitickom smetisku. Len niektorí politici sa dokázali otriasť a prežili aj to. Skúsenosť kresťanov platí dve tisícročia a beda každému, kto proti kresťanom bojuje.

Nikto nie sme bez chýb, ale riešenie, ktoré ponúkajú hodnoty overenie tisícročiami sú spoľahlivé. Podvod sa stal už súčasťou nášho každodenného života, čoraz viac zasahuje aj do nášho súkromia. Majme odvahu byť verní Bohu i človeku, ktorý svoju ľudskosť dokazuje vernosťou Bohu a jeho hodnotám cez konkrétnu službu a lásku ľuďom a majme odvahu podporovať to i v Cirkvi i verejnom živote, čo nie je vždy jednoduché. Aby sme slobodu naplnili nie svojvôľou ale dobrom a zodpovednosťou za seba i za iných i za spoločnosť.

Ľudovít Košík

 

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

„Nemôžem sa už dočkať Pána“: Matteo Salvini žiada, aby boli počas Veľkej noci kostoly otvorené. „Pre mnohých je starostlivosť o dušu rovnako dôležitá ako starostlivosť o telo!“

Rím 7. apríla 2020 (HSP/Foto:SITA/AP/ANSA-Daniele Mosna)   Taliansky opozičný líder Matteo Salvini vyzval na otvorenie kostolov počas Veľkej noci. Salvini trvá na tom, že ľudia by mali dbať na svoje duchovno rovnako tak ako na svoje fyzické zdravie. "Nemôžem sa dočkať, kedy veda porazí toto monštrum, aby sme konečne mohli znovu vyjsť…

Ruská vláda predložila do parlamentu návrh zákona: Obyvatelia iných štátov môžu získať ruské občianstvo a pritom sa nemusia vzdávať občianstva svojej krajiny

Moskva 7. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)   Ruská vláda predložila dnes do parlamentu pozoruhodný návrh zákona, vďaka ktorému obyvatelia iných štátov budú môcť získať ruské občianstvo a pritom sa nemusia vzdávať občianstva svojej krajiny. Text návrhu a vysvetlenia sú zverejnené na portáli Systému zabezpečenia zákonodarnej činnosti Štátneho automatizovaného systému Zákonotvorba Vo vysvetľujúcom…

Už aj švédski politici si uvedomili, že spravili chybu. Švédsko zavádza prísne reštriktívne opatrenia

Štokholm 7. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Anders Wiklund/TT News Agency via AP)   Švédov už prešiel humor. Téza, že Švédsko koronavírus zvládne a preto švédska vláda neuzavrela reštaurácie, školy, obchodné centrá a hranice, sa ukázala byť chybná a s narastajúcim počtom mŕtvych sa konečne spamätala aj švédska vláda, ktorá konečne, možno ako…

Už sa to začalo rúcať? Takmer tretina ukrajinských vojakov na Donbase je vyradená zo služby

Donbas 7. apríla 2020 (HSP/RusVesna/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky)   Portál RusVesna prináša informácie o rastúcich zdravotných problémoch v radoch ukrajinských vojakov na Donbase Ukrajinci aj v posledných  hodinách ostreľovali územie Donecka a Luhanska, aktívna bola 93 brigáda pod vedením vojnového zločinca Bryžinského, ktorého budú po skončení občianskej vojny na Ukrajine prísne súdiť.…

25 metrov štvorcových a sviatky Veľkej noci. Zákaz verejných bohoslužieb

Bratislava 7. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)   Slovenskí kresťania sa už asi oboznámili s usmernením hlavného hygienika Slovenskej republiky ku konaniu bohoslužieb a otvoreniu kostolov, ako aj s nariadením vlády SR o zákaze bohoslužieb počas najvýznamnejších kresťanských sviatkov. Náboženská sloboda je prvý raz už len na papieri v Ústave SR.…

Saková: „Už ani prezidentka Čaputová sa nemohla na nejasnosti v koalícii pozerať. Pokarhala ich ako malých školákov“

Bratislava 7. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR/Úrad vlády SR)   Bývalá šéfka rezortu vnútra Denisa Saková zo Smeru-SD kritizuje súčasného premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) za to, že v čase krízy nie je stmeľovacím prvkom spoločnosti, ale skôr naopak "Keby pán premiér vedel prehovoriť k celému národu a nielen k svojim voličom, nemuseli…

Veľká noc – najvýznamnejší sviatok cirkevného roka (súvislosti slávení)

Bratislava 7. apríla 2020 (HSP/TK KBS/Foto:Pixabay)   Veľká noc je najstarším a najvýznamnejším sviatkom kresťanského cirkevného roka, počas ktorého si kresťania pripomínajú umučenie, smrť a vzkriesenie Ježiša Krista Veľká noc sa slávi v nedeľu po prvom jarnom splne mesiaca. Nadväzuje na židovské veľkonočné sviatky – Paschu, ktoré sa slávili od…

VideoPPS Group Detva ohlásila hromadné prepúšťanie všetkých zamestnancov. Situáciu sa rozhodol riešiť Kollár

Bratislava 7. apríla 2020 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Spoločnosť PPS Group, a.s. Detva oznámila v pondelok na Úrade práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) Zvolen hromadné prepúšťanie všetkých zamestnancov. Situáciu sa rozhodol riešiť predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), ktorý dnes na Detvu vycestuje, aby sa s odborármi stretol osobne  Ako agentúru…

Pál Csáky: „Trianon bol vynútený umelo vytvorený systém. Princíp sebaurčenia národov sa uplatňoval na Čechoslovákov, Rumunov a Srbov, ale vôbec nie na Maďarov“

Bratislava 7. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Bývalý poslanec NR SR, podpredseda vlády pre ľudské práva a menšiny, exlíder SMK a niekdajší europoslanec Pál Csáky publikoval na sociálnej sieti komentár k nadchádzajúcemu stému výročiu Trianonskej zmluvy, ktorá určila hranice nových štátov v Strednej Európe po skončení prvej svetovej vojny K mierovej…

Čína prvý raz od januára nezaznamenala žiadne úmrtie na koronavírus

Peking 7. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP/Chinatopix)   Čína v utorok oznámila, že prvý raz od januára, keď začala zverejňovať štatistické údaje, nezaznamenala žiadne úmrtie na koronavírus. Národná zdravotnícka komisia potvrdila 32 nových prípadov, čo je čiastočný pokles oproti 39 prípadom z pondelka. Oznámenie prichádza v čase, keď sa vláda v Pekingu…

Škandalózna fotka Nočných vlkov s Borisom Kollárom rozpútala mediálne peklo: Zdá sa, že tentoraz to naozaj prehnali

Bratislava 7. apríla 2020 (HSP/Foto:Facebook-Noční vlci)   Noční vlci sa už fotografovali so všelikým: s Putinom, s diktátormi, s ľuďmi, ktorí ukradli svetovej demokratickej sústave Krym. Tentoraz to však prehnali: odfotili sa s Borisom Kollárom! Komentátori hovoria o hanbe na sto rokov... „Je úplne v poriadku, že si predseda parlamentu…

Polícia avizuje rozsiahle a opakované kontroly s príslušníkmi ozbrojených síl. Toto nás čaká

Bratislava 7. apríla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Policajné hliadky spoločne s príslušníkmi Ozbrojených síl SR budú v období zákazu vychádzania medzi 8. a 13. aprílom kontrolovať všetky vozidlá, ktoré budú prechádzať jednotlivými okresmi SR na diaľniciach a cestách I. a II. triedy. Ako ďalej informuje na sociálne sieti Policajný zbor,…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Protikresťanské ťaženie Pellegriniho a Matoviča

Pandemické informácie sa na nás rinú, no slovenskí občania sú informovaní neadekvátne. Sú zastrašovaní od samotného začiatku, vrátane používania lži. Absentuje snaha o reálnu interpretáciu nebezpečenstva, o odhaľovanie príčin a zákulisia krízy, o objektivizáciu. Namiesto toho médiá na Slovensku chrlia strach – počnúc maximalizovaním hrozieb, končiac stupňovaním reštrikcií, ktorými Igor Matovič nebezpečne žongluje…

Nevesta zmenená na neviestku II.

Kňaz Origenes?  Vraj vykastrovaný , arcibludár, 2 x exkomunikovaný  cirkvi za života a 3x po smrti na II. Carihradskej synode 553 Benedikt XVI. 2006  jeden z najlepších majstrov vo výklade Sv. písma v dejinách cirkvi, podstatne dôležitý zakladateľ kresťanskej filozofie, mystik, cirkevný otec   Biskup Atanáz? čarodejník, smilník s prostitútkou,…

Výrok Marka Twaina, štýl Slováka Jessieho Venturu a tlačovky slovenského premiéra

Vo vynútenom exile sledujem tlačovky vládnych predstaviteľov v Spojenom kráľovstve, aj u nás. A porovnávam. V Londýne pozorujem stručné, cielené, politické vyjadrenia, bez zachádzania do podrobností, bez zbytočného vysvetľovania. Človek si z tlačovky odnáša to podstatné. Aj oni robia chyby, aj oni sa učia za pochodu. Nikto nemá recept na riešenie tejto pliagy. Všetci sme…

Bude Matovič prijímať migrantov?!

Európska komisia obvinila Česko, Maďarsko a Poľsko z odmietnutia povinných kvót na migráciu, vraj pre údajné porušenie európskeho práva. Viac v článku Poľsko, Maďarsko a ČR porušili právo EÚ, keď odmietli prijať utečencov . Slovensko takémuto obvineniu nečelí práve preto, že sme pri

Uspatie Slovenska ako samostatného celku nemožné uspatie Európy chce štátnika ale nie paranoika.

Tento rok je od začiatku turbulentný najskorej voľby medzi časom kovid a nakoniec nový premiér. Nezvozte ma ak poviem že sa mi vcelku pozdáva plán nie zastaviť ale pozastaviť krajinu respektíve uspať jej väčšiu časť tú časť ktorá je síce chrbtom ekonomiky no teraz patrí k tým ktoré sú potencionálne…

Najlepší z lepších lotrov, drak Ivan Najmúdrejší sa vracia a naháňa nám strach

Raz mi bývalý predseda KDH vysvetľoval rozdiely medzi pravicou a ľavicou takto: „Ježiš bol ukrižovaný uprostred a po jeho pravici a ľavici viseli dvaja lotri. Ten napravo prosil o zľutovanie. Pravica sú teda lepší lotri.“ Myslel to vážne. Smial sa nad mojou definíciou, že pravica berie chudobe a dáva bohatým a ľavica zvykne naopak, lebo má…

TopDesat

TOP10+: Keď sú dizajnéri kreatívni, ale sabotujú vzhľadom svoje výtvory

0

Dizajnéri sú tvorivé stvorenia a pri výrobe svojich výtvorov chcú zapôsobiť čo najlepšie. Nakoniec sa niekedy objavia také originálne návrhy, že ich nevedia oceniť ani ľudia s bohatou fantáziou. Ešte zaujímavejšie plody fantázie vychádzajú od ľudí, ktorí sú si istí, že sú sami umelcami a dizajnérmi najhrubšieho zrna. S nami…

Paititi: Inkské mesto stratené v Andách 2. časť

0

Vitajte pri druhom pokračovaní článku Paititi - Inkské mesto stratené v Andách. V rámci prvej časti sme sa spoločne pozreli na mýtické mesto Paititi, ktoré sa prezýva aj ako Andské Eldorádo. Legendou o vojne brata proti bratovi sa celá história bájneho mesta ešte len začala písať. Doposiaľ sa ho však vďaka prírodným podmienkam…

Tieto fotografie v tebe vyvolajú neopísateľné pocity

0

Je čas zvýšiť hladinu hormónov šťastia. K tomu ti dokonale poslúži nasledujúce fotografie, ktoré v tebe vyvolajú neopísateľné pocity. Dnešné magické fotografie sú zamerané na zvieratká, ktoré majú mokrý ňufák, 4 labky a chvostík. Ver nám, že si ešte nevidel psíka, ktorý zjedol dúhu. Teda, aj tak by sa dala…

Prečo potrebuješ močiť, keď je vonku chladno?

0

Všimol si si niekedy, že cítiš nutkanie močiť viac, keď teplota klesá? Ukazuje sa, že je to niečo celkom normálne, čo sa stáva každému a vysvetlenie je dosť fyziologické. Telo, voda a potreba močiť

Izolácia lieči: Tieto miesta ťa svojou krásou chytia za srdce

0

V dnešnom príspevku ti dokážeme, že izolácia lieči. Tieto miesta ťa svojou krásou chytia za srdce. Dnešný rýchly život náš často unavuje a vysáva z nás energiu. Nie je preto ničím výnimočným, že ľudia vyhľadávajú miesta, na ktorých ich nebude nikto vyrušovať. Podľa týchto ľudí izolácia lieči. Občas je skvelé…

Koniec sveta: Toto sú tie najhoršie predpovede

0

Keď niekto začne spomínať koniec sveta, zvyčajne to nie je veľmi veselá téma. Predpovedí o konci sveta bolo už viac ako dosť. Ani jedna z nich sa však, prekvapivo, nepotvrdila. Aj napriek tomuto faktu, vedci, náboženskí lídri a svetoví odborníci prilievajú benzín do ohňa so svojimi novými prognózami. Podľa nich…

Vo svete IT

Samsung vyškrtol dva staršie vlajkové smartfóny zo zoznamu zariadení, pre ktoré budú uvoľňované aktualizácie

0

Smartfóny Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge boli predstavené spoločnosťou Samsung ešte v roku 2016. Poháňané boli operačným systémom Android 6.0, ktorý bol neskôr aktualizovaný na Android 7 a v roku 2018 na Androind 8.0. Odvtedy zariadenia dostávali len bezpečnostné záplaty. Portál Sammobile.com upozorňuje na to, že Samsung „vyškrtol“ zariadenia…

Pozrite si 10 bezplatných a najtrendovejších aplikácií, ktoré v týchto dňoch Slováci sťahujú najviac

0

Posledné týždne sú pre mnohých z nás oveľa náročnejšími, ako pominulé mesiace, či roky. Dôvody, prečo tomu tak je, určite netreba nikomu zvlášť vysvetľovať. Spolu s vypätejšou situáciou, sa mení aj používateľské správanie ľudí. Nižšie sme si pre Vás pripravili 10 bezplatných a najtrendovejších aplikácií, ktoré Slováci sťahujú v posledných…

Experti tvrdia, že jadrový pohon by mohol dostať ľudí na Mars za 3 mesiace

0

Na 23. ročníku konferencie Komerčného vesmírneho transportu (pozn. redakcie: CST) hovorili experti na nukleárnu technológiu o rýchlejšom a efektívnejšom spôsobe cestovania naprieč vesmírom. Jadrové technológie poháňali vozidlá ako napríklad rovere na Marse, misiu Cassini a dve sondy Voyager, ktoré sa teraz nachádzajú niekde na hraniciach našej Slnečnej sústavy. Na tému…

3D tlačiareň TwoTrees BLUER – aktuálne dostupná za historicky najnižšiu cenu s bezplatnou dopravou z EÚ skladu

0

Fascinujú ťa najnovšie technológie a už nejaký ten pondelok ťa fascinuje 3D tlač? Ak áno, si na správnom mieste. V spolupráci s e-shopom Cafago.com ti totižto aktuálne prinášame skvelú akciu na 3D tlačiareň TwoTrees BLUER, ktorú by nemal prehliadnuť nie len úplný začiatočník vo svete 3D tlače, ale aj skúsený…

Platforma Steam hlási nový rekord v počte online používateľov

0

Uzatvorenie hraníc, čiastočné obmedzenie pohybu v krajinách a vyhlásenie karantény – to všetko sú opatrenia, ku ktorým v posledných týždňoch pristúpila väčšina krajín, ktoré zásadne zasiahla pandémia nového koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje respiračné ochorenie COVID-19. Väčšine z nás sa úplne zastavil bežný život a väčšinu svojho času trávime vo svojom…

YouTube začne mazať videá, ktoré šíria hoaxy spájajúce koronavírus a 5G technológiu

0

V Anglicku v posledných dňoch viacerí ľudia začali páliť  vysielače operátorov. Dôvodom má byť to, že posledné konšpiračné teórie spájajú šírenie koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie COVID-19 s 5G sieťami. Okrem pálenia spomínaných vysieláčov, sa objavili aj vyhrážky, smerujúce ku všetkým pracovníkom, ktorí pracujú na projekte 5G sietí. Na tému upozorňuje…

TopSpeed

VW poslal Touareg TDI V8 na premeranie emisií. Motor V8 prekvapil

0

Plánujete kúpiť naftový VW Touareg TDI V8, ale bojíte sa jeho reálnych emisií? Volkswagen chce rozptýliť akékoľvek pochybnosti nad naftovými motormi a tak poslal SUV Touareg 4.0 TDI V8 na nezávislé premeranie jeho reálnych emisií v premávke (RDE). Jeho osemvalcový naftový motor mnohých prekvapil, v praxi vypustil až o 75 %…

OMV sortiment potravín rozširuje a nakúpite aj v nedeľu

0

V reakcii na aktuálnu situáciu OMV sortiment potravín na čerpacích staniciach rozširuje. Klienti teraz môžu nákup vybaviť na jednom mieste. Okrem doplnenia pohonných hmôt si na čerpacích staniciach môžu doplniť aj zásoby potravín. Nemusia v čase pandémie navštevovať viacero prevádzok a zvyšovať riziko.

Zipsovanie na ceste je už povinné aj bez dopravnej značky

1

Ak sa aj vám už stalo, že ste mali právo na zradenie do jazdného pruhu upravené dopravnou značkou C30 ako striedavé radenie (zipsovanie) a aj tak vás niekto nepustil, neboli ste v tom jediní. Od 1. apríla 2020 však vstúpila do platnosti novela zákona, ktorá takéto pravidlo zipsovania už nepodmieňuje len dopravnou značkou. Zipsovanie…

Prehliadka Audi továrne aj v tomto čase? Online aj s predstavením

0

V tomo čase, keď máme byť čo najviac doma a vylúčiť sociálny kontakt, je skutočne ťažké byť toľko dní a týždňov len v uzavretom priestore. Samozrejme, vychádzky na čerstvý vzduch so slnkom sú povolené a prospešné, avšak čo ak je škaredé počasie? Skúste rôzne prehliadky múzeií. Alebo továrne? Prehliadka Audi továrne vám umožní realistický pohľad…

Predaje nových áut sa v EÚ takmer zastavili, Švédi predávajú ďalej

5

Prísne opatrenia slúžiace na zabránenie šírenia koronavírusu si vyžiadali svoju daň nielen vo forme zastavenia výroby nových áut, ale aj v obrovskom úpadku ich predaja. Predaje nových áut sa v Európe v priebehu marca 2020 dramaticky znížili. Najviac pochopiteľne v Taliansku, kde predaje spadli o ťažko uveriteľných 85 %, v…

Tradičný jesenný autosalón v Paríži nebude. Končí definitívne?

0

Tradičné autosalóny nateraz končia. Hlavnou príčinou pritom nie je zúriaca pandémia koronavírusu, ako by sa mohlo zdať. Tá veci len urýchlila. Prísnym opatreniam súvisiacim so zabránením šírenia ochorenia Covid-19 však momentálne podľahla ďalšia obeť. Už teraz je totiž jasné, že autosalón v Paríži nebude. Po Frankfurte nad Mohanom a Ženeve je to…

KAMzaKRÁSOU

RECEPT: Falošné halušky na zdravší spôsob, ale rovnako skvelé!

0

Nechajte sa zlákať a pripravte si halušky na zdravší spôsob! Áno, je to neuveriteľné, ale dá sa to a budete potrebovať len jednú základnú surovinu.

Zásady strihania vlasov doma: Ako na ofinku či rozštiepené konce?

0

Súčasná zložitá situácia zavrela nechtové salóny aj kaderníctva. Zásady strihania vlasov doma vás navedú, ako na skrátenie ofinky či osvieženie končekov.

Domáci nakladaný cesnak: Lepší a účinnejší než antibiotiká!

0

Ako skladujete cesnak? Domáci nakladaný cesnak je skvelým riešením ako udržať jeho čerstvosť a zároveň v ňom uchovať všetky látky. 

Hygienické pravidlá pre kozmetiku: Na čo si posvietiť v kúpeľni?

0

Ako často triedite kozmetiku a ako často ju čistíte prostredníctvom dezinfekčných sprejov? Hygienické pravidlá pre kozmetiku sú jasné! Osvojte ich aj vy!

Blahodarný účinok mandlí pre ženy: Krása aj zdravie v jednom!

0

O tom, že mandle sú pre človeka veľmi zdravé vás poučovať nemusíme. Ale vedeli ste, že účinok mandlí pre ženy je ešte blahodarnejší? Pozrite sa, prečo!

DIY veľkonočné kraslice: Nápady, ktoré stoja za povšimnutie!

0

Veľká noc je tu čo nevidieť, tak je načase vyzdobiť si aj svoj príbytok! DIY veľkonočné kraslice zaženú nudu a zabavia celú rodinu - inšpirujte sa aj vy!

Svetlo sveta

„Veď chudobných máte vždy medzi sebou“ – homília v pondelok Veľkého týždňa

0

V pondelok 6. apríla pápež František pri svätej omši v Dome sv. Marty zameral svoj úmysel opäť na väznených. Zvlášť poukázal na problém preplnených väzníc, ktorý je veľmi vypuklý v čase pandémie. V homílii pripomenul povinnosť pamätať na chudobných, vychádzajúc z Ježišových slov: „Veď chudobných máte vždy medzi sebou“ (Jn…

Premeniť svoj kríž na lásku – kard. Comastri spomína na sv. Jána Pavla II.

0

Pri príležitosti 15. výročia smrti sv. Jána Pavla II. pápežský vikár pre mesto Vatikán kardinál Angelo Comastri pripomenul jeho duchovný odkaz osobným svedectvom. Pápež Ján Pavol II. zomrel 2. apríla 2005 po niekoľko rokov trvajúcom zápase s napredujúcou parkinsonovou chorobou. Svojím životom zanechal Cirkvi vzor svätosti duchovného pastiera, muža modlitby, aktívneho…

Tešiteľ Faustyn: Tento čas vníma ako krásne duchovné cvičenia

0

Katolícky kňaz a člen Kongregácie bratov Tešiteľov z Gethseman Faustyn Rafał Wesołowski vníma tento čas vníma ako krásne duchovné cvičenia, ktoré pre neho pripravil Boh. Ako povedal pre Tlačovú kanceláriu Konferencie biskupov Slovenska, na začiatku rozšírenia koronavírusu a zavádzaní opatrení proti nákaze, mu bolo ťažko zmieriť sa so situáciou. Teraz…

AKO SI VZBUDIŤ DOKONALÚ ĽÚTOSŤ

0

„Keď ľútosť pochádza z lásky k Bohu milovanému nadovšetko, volá sa dokonalá (je to ľútosť z lásky; lat. caritatis contritio).“ KKC 1452 PRVÝ KROK – Poprosiť Ducha Svätého o pomoc pri konaní dokonalej ľútosti. Tu prosíme aj o zahnanie myšlienok na seba a sebecké motivácie, o zahnanie strachu pred večným…

Vo Fatime sa modlili za zastavenie pandémie. Ochranu prosili aj pre Slovensko

0

Modlitbu zasvätenia národov Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu a Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie predniesol vo Fatime na sviatok Zvestovania Pána kardinál Antonio Dos Santos, biskup diecézy Leiria-Fatima. Obrad nasledoval po modlitbe ruženca, ktorú kardinál viedol v sanktuáriu pred sochou Panny Márie Fatimskej, prosiac o zastavenie šírenia koronavírusu.Okrem Portugalska – ktoré iniciatívu podnietilo – viacero biskupských…

Homília pápeža Františka pri Urbi et Orbi: Víťazné zbrane sú modlitba a tichá služba

0

Stovky miliónov katolíckych veriacich celého sveta, a nielen oni, sa v piatok 27. marca o 18. hodine spojili prostredníctvom médií v modlitbe so Svätým Otcom Františkom, aby vyprosovali zastavenie pandémie Covid-19. Svätý Otec viedol modlitbu na prázdnom námestí sv. Petra a eucharistickú poklonu pod priečelím baziliky za mierneho mrholenia. Modlitba…

Armádny Magazín

Ministri obrany EÚ diskutovali o dopadoch COVID-19 na oblasť bezpečnosti

0

Slovensko, 7.apríl 2020 ( AM, MO SR ) - Ministri obrany členských štátov EÚ dnes rokovali o aktuálnych otázkach bezpečnosti a opatreniach členských štátov v súvislosti so šírením koronavírusu, ako aj o asistencii ozbrojených síl jednotlivých štátov v boji s touto nákazou na národnej úrovni. Na videotelekonferencii sa zúčastn

Nakupovať americké stíhačky či zdravotné pomôcky? - Bulharsko rieši podobnú dilemu ako Slovensko

0

Bulharsko, 7.apríl 2020 ( AM, Sputnik ) - Bulharsko by malo odmietnuť nákup amerických stíhačiek F-16 a investovať tieto peniaze do zdravotnej starostlivosti. Takýto názor zastáva Rumen Petkov, predseda bulharskej mimoparlamentnej strany Alternatíva pre bulharské obrodenie a bývalý bulhar

Európa a USA sa pripravujú na hladné vzbury - najpopulárnejšia otázka na vyhľadávači "kde kúpiť náboje?"

0

USA, 7.apríl 2020 ( Sputnik ) - Miliónom ľudí nútených sedieť doma kvôli celosvetovej karanténe dochádzajú peniaze a trpezlivosť. Nedostatok potravín spôsobený rozpadom logistických reťazcov môže vyvolať masové nepokoje dokonca v boha

Armádny vrtuľník Black Hawk prepravil vzorky z rómskych komunít do laboratória

0

Slovensko, 7.apríl 2020 ( AM, MO SR ) - Profesionálni vojaci z Vrtuľníkového krídla v Prešove prepravili vojenským viacúčelovým vrtuľníkom UH-60 M Black Hawk do laboratória v Trenčíne vzorky, ktoré boli odobraté obyvateľom rómskych komunít v uplynulých dňoch v súvislosti so šírením vírusu COVID-19. V rámci druhého prevozu prepravili celkovo 29 výterových vzoriek z Fiľakova

Boxer Nikolaj Valujev rozpráva o svojom starom otcovi, ktorý slúžil v 2.svetovej vojne ako námorný ženista

0

Rusko, 7.apríl 2020 ( AM ) - Námestník štátnej dumy, boxer Nikolaj Valujev, porozprával príbeh svojho starého otca, námorného potápača - ženistu, ktorý bol v roku 1943 povolaný na front, a ktorý bol v aktívnej službe až do roku 1947.   „9. máj 1945 - koniec vojny - ho našiel v…

Armáda USA naďalej zásobuje teroristov - premiestnili svoju techniku z Iraku do Sýrie

0

Sýria, 7.apríl 2020 ( AM ) - V rámci neustáleho porušovania medzinárodného práva americké okupačné sily zaviedli do Sýrie nový konvoj nákladných automobilov s logistickým vybavením smerujúci k ich ilegálnym základniam a okupačným miestam v regióne Al Jazeera. Miestne zdroje uviedli, že konvoj amerických 35 nákladných vozidiel vst

Tvoja Svadba

Najnepodarenejšie svadobné torty: Už si niečo také videla?

0

Tak, ak by ste si zvolili takúto svadobnú tortu, tak nikto z vašich hostí, ani tých po osemdesiatke s krátkou pamäťou, na váš veľký deň zaručene nezabudnú. Nevesty, ktoré sa rozhodnú pre tortu, ktorá je ich napodobeninou, asi nemajú všetkých päť pokope. Je to nielen veľmi zvláštne, ale až strašidelné.…

Biela svadobná výzdoba: 23 inšpirácií pre elegantnú svadbu

0

Čistá, nevinná, elegantná a pompézna! Biela svadobná výzdoba vyzerá očarujúco sama osebe, no pokojne ju môžete skombinovať aj s inou farbou. Inšpirujte sa!

Trendy farebné svadobné šaty: Zabudni na bielu!

0

Trendy farebné svadobné šaty pre tento rok sú hravou kombináciou viacerých farieb, aplikácií a doplnkov. Ak máte odvahu, zabudnite na biele šaty!

Jedinečné svadobné oznámenia: Určite ťa očaria!

0

Jedinečné svadobné oznámenia sú neoddeliteľnou súčasťou celej svadby. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a vyberte si svoje originálne oznámenie.

Svadobné noviny: Novinka, ktorá poteší hostí, snúbencov aj rodičov!

0

Svadobné tlačoviny sú aktuálne veľkým trendom na svadbách. Svadobné noviny by mali vyrozprávať váš príbeh lásky, ale mali by byť aj poďakovaním. Pre koho?

Jedinečné svadobné ceremónie: Už si o nich počula?

0

Jedinečné svadobné ceremónie sú krásny aktom, ktorý vyjadruje spojenie dvoch ľudí a ich rodín. Pozrite sa s nami na niekoľko z nich a inšpirujte sa.

Tvoje Zdravie

Ako prirodzene znížiť hladinu cukru v krvi? Tu je 7 tipov, ako na to!

0

Ako prirodzene znížiť hladinu cukru v krvi? S týmto zdravotným problémom môže človeku pomôcť viacero režimových opatrení. Čo všetko je potrebné zmeniť?

Ako podporiť chudnutie? Pomôžu tie správne bylinky!

0

Nakoniec sa pri chudnutí odporúča siahnuť aj po cesnaku medveďom. Má antibakteriálne, antiplesňové a antimykotické účinky a skvele pomáha naštartovať trávenie. Zlepšuje vyprázdňovanie, prečisťuje črevá a odstraňuje plynatosť. Môže pomôcť pri žalúdočných ťažkostiach a okrem toho sa naň môžete spoľahnúť pri problémoch s tlakom či zhoršenou imunitou. Medvedí cesnak je…

Ktoré potraviny nejesť surové? Pozor, hrozia zdravotné ťažkosti!

0

Pri niektorých potravinách by nám asi ani nenapadlo, aby sme ich jedli surové. Je však dobré vedieť, pri ktorých potravinách by sme to ani nemali skúšať a pri ktorých má ich tepelná úprava veľký význam. Ako prvé môžeme spomenúť zemiaky, ktoré obsahujú nestráviteľné amidy. Konzumáciou surových zemiakov si privodíte nemalé…

Osvedčené tipy výživových poradcov, ako schudnúť po štyridsiatke!

0

Mnohé ženy si myslia, že po štyridsiatke sa ich život takpovediac skončil, čo je však samozrejme úplný nezmysel. Pravdou však je, že čo sa metabolizmu týka, po štyridsiatke sa výrazne spomaľuje a kilá zvyknú skôr pribúdať ako ubúdať. Aj s tým sa však dá čosi robiť a podľa výživových poradcov…

Ktoré kvety sú jedlé? Skúste túto netradičnú a zdravú pochúťku i vy!

0

Ktoré kvety sú jedlé? Verte, že ich je viac než si myslíte. V článku vám niektoré predstavíme a možno vás inšpirujeme touto netradičnou a zdravou pochúťkou!

TOP 7 dôvodov, prečo jesť špargľu: Toto ste o nej ani netušili!

0

Viete, prečo jesť špargľu? Práve sa začína jej sezóna, ktorá je skutočne krátka. Preto sa neoplatí čakať. Naservírujte si ju ešte dnes. Aké má účinky?