Víťazi 8. ročníka súťaže Študentská osobnosť Slovenska prevzali dnes ceny

Bratislava 4. decembra (TASR) – Jedenásť talentovaných a výnimočných mladých ľudí si dnes na pôde Slovenskej akadémie vied (SAV) prevzalo prestížne ocenenie Študentská osobnosť Slovenska.

Za školský rok 2011/2012 bolo do 8. ročníka národnej súťaže študentov 1., 2. a 3. stupňa vysokoškolskej súťaže nominovaných 83 študentov vysokých škôl a vedeckých pracovísk. Projekt sa realizuje pod záštitou prezidenta SR Ivana Gašparoviča s podporou Slovenskej rektorskej konferencie (SRK) a pod odbornou garanciou SAV.

Hlavným organizátorom projektu je Junior Chamber International – Slovakia spolu s partnerskými organizáciami. Cieľom je vyzdvihnúť a predstaviť širokej verejnosti vynikajúcich mladých ľudí, ktorí sú nielen výbornými študentmi, ale vynikajú napríklad aj v študentských odborných súťažiach, doktorandov dosahujúcich významné vedeckovýskumné výsledky a tiež úspešných mladých umelcov či športovcov. Podľa jednotlivých študijných odborov bolo v tomto ročníku vyhlásených 11 kategórií. Víťazi jednotlivých kategórií získali vecné ceny, diplomy a finančnú odmenu.

Top študentskou osobnosťou 2011/2012 spomedzi 11 ocenených sa stala a Cenu prezidenta SR si z rúk Ivana Gašparoviča prevzala Mgr. Marína Cihová z Ústavu experimentálnej onkológie SAV. Ocenenie získala za vedecký prínos v oblasti výskumu mezenchýmových kmeňových buniek a možností ich uplatnenia v protinádorovej liečbe.

Prezident Ivan Gašparovič zablahoželal všetkým oceneným k dosiahnutým úspechom. Ocenil ich za to, že si vybrali cestu vedca, ktorá je neľahká a neprináša bohatstvo. Zdôraznil význam vedy pre celú spoločnosť, ako aj dôležitosť spolupráce s vedeckými inštitúciami v zahraničí. V závere svojho príhovoru prezident zaželal oceneným mladým ľuďom veľa ďalších úspechov.

S príhovormi na slávnosti vystúpili ďalej predseda Junior Chamber International – Slovakia Marián Meško, podpredsedníčka SAV Daniela Ježová, predseda Slovenskej rektorskej konferencie Libor Vozár a ďalší hostia.

Víťazmi jednotlivých kategórií súťaže Študentská osobnosť Slovenska sa stali:

V kategórii Elektrotechnika, priemyselné technológie zvíťazil Ing. Pavol Kunzo, interný doktorand Elektrotechnického ústavu SAV v Bratislave.

Hutníctvo, strojárstvo, energetika – Ing. Ivan Brezáni, PhD., z Technickej univerzity (TU) v Košiciach.

Informatika a matematicko-fyzikálne vedy – RNDr. Matúš Dirbák, Fakulta prírodných vied Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici.

Lekárske vedy, farmácia – Mgr. Marína Cihová – Ústav experimentálnej onkológie SAV v Bratislave.

Prírodné vedy, chémia – Mgr. Matúš Hyžný z Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Bratislave.

Stavebníctvo, architektúra – Ing. arch. Michal Ganobjak, Fakulta architektúry Slovenskej technickej univerzity (STU) v Bratislave.

Poľnohospodárstvo, lesníctvo, drevárstvo – Ing. Lukáš Hleba, Fakulta biotechnológie a potravinárstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) v Nitre.

Právo, filozofia, politológia, sociológia – Bc. Jaroslav Čollák z Právnickej fakulty Univerzity P.J. Šafárika v Košiciach.

Kultúra a umenie – Bc. Jakub Viktorín, Filmová a televízna fakulta VŠMU v Bratislave.

Ekonómia – Ing. Mária Vojtková z Národohospodárskej fakulty Ekonomickej univerzity (EU) v Bratislave.

V kategórii Šport zvíťazila Mgr. Danka Barteková z Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB Banská Bystrica, ktorá je slovenskou reprezentantkou v streľbe a medailistkou z letných olympijských hier.

ch ed

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA