NAŽIVO

Miestny predstaviteľ Červeného kríža Babaomo Ayodeji uviedol, že neznámi ozbrojenci pri útoku v nigerijskom štáte Kwara zabili najmenej 162 ľudí.

20:23

Pri útokoch Izraela v Gaze v stredu zahynulo 24 ľudí. Armáda Izraeka vyhlásila, že útoky spustila po tom, ako „teroristi v stredu spustili paľbu na vojakov“ a vážne zranili jedného z jej dôstojníkov“.

20:21

Riaditeľ ukrajinských štátnych železníc Olexandr Percovskyj uviedol, že ruské útoky na ukrajinskú železničnú sieť sú súčasťou úsilia odrezať od nej celé oblasti Ukrajiny.

20:20

Babišova vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery. Podržali ju koaliční poslanci.

20:13

Vyplatenie zvýšeného prídavku na dieťa v sume 110 eur pre prvákov pri nástupe do prvého ročníka ZŠ nebude možné v skoršom termíne.

20:08

Česká republika sa rozlúčila s ťažbou čierneho uhlia. Z dolu ČSM v Stonave symbolicky vyviezli na povrch posledný vozík s uhlím.

20:07

Portál Axios s odvolaním sa na dvoch amerických predstaviteľov napísal, že USA v stredu odmietli požiadavku Iránu na zmenu miesta a formátu ich spoločných rokovaní naplánovaných na piatok.

19:58

USA predstavili partnerstvo s EÚ a Japonskom v oblasti kritických minerálov. V tlačovom vyhlásení sa uvádza, že USA, EÚ a Japonsko „podnikajú významné kroky na zvýšenie svojej ekonomickej a národnej bezpečnosti“ tým, že posilňujú odolnosť sektora kritických minerálov.

19:41

Babiš označil Meloniovú za najperspektívnejšiu politickú líderku Európy, s ktorou sa podľa svojich slov v mnohom zhodujú.

19:19

Americký súd odsúdil na doživotie muža, ktorý chcel počas predvolebnej kampane v roku 2024 na golfovom ihrisku na Floride zabiť Trumpa.

19:16

Polícia prijala v stredu tesne pred 18.00 h oznam o páde ženy zo 4. poschodia bytovky na Ulici svornosti v Bratislave. Pracovníkom rýchlej zdravotnej pomoci sa 31 – ročnú ženu nepodarilo zachrániť. „Predmetná udalosť je v štádiu vyšetrovania. Bližšie informácie poskytneme, keď to procesná situácia umožní,“ ozrejmila Šimková.

18:57

Čínske štátne médiá informovali, že Si Ťin-pching Trumpovi povedal, že bilaterálne otázky možno vyriešiť na základe vzájomného rešpektu.

18:56

Rubio uviedol, že USA sú pripravené stretnúť sa s Iránom tento týždeň, ale diskusie sa musia týkať jeho raketových a jadrových programov.

18:29

Strana Motoristi sebe podľa Turka nenavrhne nového kandidáta na ministra životného prostredia. Uviedol to pre server iDNES.cz.

18:28

Ukrajina označila stredajšie rokovania s Ruskom a USA za vecné a produktívne. Umerov na sieti X napísal, že sa zamerali na konkrétne kroky a praktické riešenia.

18:27

Veľvyslanci 24 štátov EÚ sa dohodli na rámci pôžičky pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur, ktorá má slúžiť ako finančná pomoc na ďalšie dva roky.

18:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Veľvyslanec Izraela o "grilovačke", autách vyrobených na Slovensku a trende piva

Bratislava /Tel Aviv 16. apríla (TASR) – Oslavy Dňa nezávislosti v Izraeli sú spojené so sviatočnou atmosférou, ohňostrojmi, pouličnými veselicami, ale na druhý deň 90 percent ľudí ide do prírody na piknik, prezradil izraelský veľvyslanec v SR Alexander Ben-Zvi. Dodal, že na Slovensku to voláme prosto "grilovačka".

Pri príležitosti štátneho sviatku a 65. výročia vzniku Izraela pripravilo izraelské veľvyslanectvo na dnešný večer recepciu, ktorá sa bude niesť aj v znamení jubilejného, 20. výročia nadviazania diplomatických vzťahov samostatnej Slovenskej republiky so židovským štátom.

"V slovensko-izraelských vzťahoch bolo počas týchto dvoch desaťročí niekoľko míľnikov. Uskutočnili sa návštevy politikov, uzavreli sa dohody, zlepšila ekonomická spolupráca, narástol cestovný ruch. Samozrejme, veľký význam malo otvorenie izraelského veľvyslanectva v Bratislave pred siedmimi rokmi, dovtedy bolo vo Viedni," povedal Ben-Zvi.

Pripomenul, že izraelská diplomacia pôsobila v regióne aj predtým a tohto roku oslávime 65 rokov diplomatických vzťahov židovského štátu s bývalým Československom, ktoré prejavilo veľkú podporu Izraelu v prvých dňoch jeho nezávislosti a počas vojny za nezávislosť (v prvej arabsko-izraelskej vojne v rokoch 1948-49; pozn. TASR).

Podľa názoru izraelského diplomata sa v poslednom čase urobil značný pokrok pri návštevách na vysokej úrovni – konali sa recipročné návštevy prezidentov, premiér SR navštívil Izrael, šéf izraelskej diplomacie bol v SR dva razy za dva a pol roka, na Slovensko zavítal aj izraelský minister obrany.

"Myslím si, že sú to podstatné a veľmi dôležité veci, pretože pomáhajú ľuďom, aby sa navzájom lepšie spoznali a porozumeli si," skonštatoval Ben-Zvi.

.

Veľvyslanec židovského štátu ocenil pokrok v cestovnom ruchu – vlani Izrael navštívilo 12.000 slovenských turistov a približne rovnaký počet Izraelčanov spoznával Slovensko. Avšak zdôraznil, že ekonomická spolupráca stále nie je optimálna a v tejto oblasti sú rezervy, hlavne čo sa týka vyspelých technológií. Nová zmluva o spolupráci vo výskume a vývoji je ale už pripravená, doťahujú sa detaily textu a mohla by byť podpísaná tento mesiac.

Zmluva vytvorí predpoklady pre spoločné projekty v oblasti výskumu a priemyselného vývoja. "Nejde o ‘výskum pre výskum’, ale o konkrétne veci, ktorých výsledkom bude produkt na predaj, ktorý sa môže uplatniť na trhu. Toto je hlavný cieľ našej spolupráce," vysvetlil Ben-Zvi a doplnil, že v Izraeli sa nakupuje veľa automobilov vyrobených na Slovensku – hlavným dovozovým artiklom zo SR sú práve autá, iných produktov sa dováža len málo.

Na otázku TASR, či cítiť istý rozdiel v nazeraní na blízkovýchodný konflikt medzi Slovenskom a EÚ, veľvyslanec odpovedal, že Slovensko má v tejto otázke "veľmi konzistentný postoj". Podľa jeho slov dala Bratislava jasne najavo a šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák tiež povedal, že všetko sa musí vyriešiť priamymi rokovaniami a výsledkom má byť riešenie na báze dvoch štátov – Izraela a samostatného palestínskeho štátu. Niekedy toto stanovisko v EÚ "nezaznieva tak jasne ako na Slovensku", vysvetlil Ben-Zvi.

Ako ďalej uviedol izraelský diplomat, významným krokom vpred bola návšteva amerického prezidenta Baracka Obamu v Izraeli, ktorá veci akcelerovala. Americký minister zahraničných vecí John Kerry už navštívil židovský štát tri razy.

Základnou myšlienkou je, aby sa obnovili priame rokovania medzi Izraelom a Palestínčanmi, nie cez medzinárodné organizácie a ich zástupcov, podotkol Ben-Zvi. "Veď nakoniec sa musíme dohodnúť my (Izrael a Palestínčania), nebude to dohoda s niekým iným," objasnil veľvyslanec.

.

Ben-Zvi skonštatoval, že informovanosť Slovákov o Izraeli sa zlepšila – spoločnosť je otvorenejšia a médiá prinášajú viac informácií, hoci "nie vždy korektne". Svoje robí aj zintenzívnenie cestového ruchu, ľudia si môžu urobiť obraz sami a nemusia sa spoliehať na novinárske správy.

K imidžu Izraela sa snaží prispieť rôznymi podujatiami a prácou s verejnosťou aj veľvyslanectvo, doplnil diplomat. Vysvetlil, že staré stereotypy a prejavy antisemitizmu sa objavujú aj na Slovensku, ale, našťastie, sú malé a bezvýznamné. Nie je to súčasť vládnej politiky, vzťahy SR a Izraela sú jedny z najlepších, aké židovský štát v Európe má, vyslovil svoj názor Ben-Zvi.

"Židovská kultúra na Slovensku ešte existuje, ale musíme vziať do úvahy, že židovská komunita je tu malá. Snažia sa robiť to najlepšie, čo sa dá a istým spôsobom im pomáhame – prinášame židovskú kultúru z Izraela. Nedá sa to ale porovnávať so židovským životom na Slovensku pred druhou svetovou vojnou, ide o úplne iný príbeh," zhodnotil Ben-Zvi.

V súvislosti so záchranou židovských pamiatok veľvyslanec povedal, že v SR sa nachádza množstvo synagóg, židovských cintorínov, ale nanešťastie je málo tých, ktorí sa o ne starajú.

Ako príklad uviedol veľmi pekný židovský cintorín v Banskej Štiavnici, kde však žije iba jeden jediný žid. Dobrovoľníci prichádzajú z vlastnej iniciatívy a cintorín čistia, no ide o stovky lokalít. Niektoré pamiatky sú už vo veľmi biednom stave. Medzi nimi aj synagóga v Lučenci – druhá najväčšia v strednej Európe.

.

"Bola v rukách súkromníkov, nikto sa nestaral. Myslím si, že všetci by v tomto smere mohli urobiť oveľa viac," dodal diplomat.

Migrácia, ktorá je veľmi významným prvkom politiky Izraela, sa Slovákov až tak netýka, hoci z času na čas sa niekto chce presťahovať. Väčšinou viac ľudí do Izraela prichádza, než by odchádzalo.

Teraz je situácia zaujímavejšia kvôli ekonomickej kríze, ktorá Izrael – na rozdiel od európskych krajín – nepostihla. Mnohí židia sa preto rozhodli prisťahovať, ľudia hľadajú prácu, chcú lepšie žiť. Je to prirodzené, "žijeme v globálnom svete", poznamenal Ben-Zvi.

A ako to vyzerá na "židovskej grilovačke"? Keď Izraelčania oslavujú, na gril ide všetko, čo sa takto dá pripraviť, okrem bravčového mäsa. Hoci Slovák má na fašírku jasný názor, chutí aj hovädzia či jahňacia. Nesmú chýbať ryby a zelenina.

Izrael je dosť veľkým producentom vína, ktoré sa dá porovnávať so svetovými značkami. "Sme krajinou s množstvom slnka, čo je lepšie pre červené víno, hlavne pre ťažšie červené vína," neopomenul Ben-Zvi obľúbenú tému diplomatov. No dodal, že v posledných rokoch sa v Izraeli začalo vyrábať "dobré pivo" a rád si ho vychutná.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Michal Durila

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.

USA majú v rukách dôkazy: EÚ cenzurovala internetové diskusie, aj tie o Covid-19. Zasahovať mala aj do volieb na Slovensku

Washington vznáša vážne obvinenia voči Bruselu. Justičný výbor amerického Kongresu sa odvoláva na interné dokumenty internetových platforiem a upozorňuje na…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Súd uznal Routha vinným z pokusu o vraždu Donalda Trumpa. Ten sa pokúsil zabiť

Súd uznal Ryana Wesley Routha vinným z pokusu o vraždu Donalda Trumpa na golfovom ihrisku na Floride v roku 2024…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bill Gates prerušil mlčanie

Bill Gates prerušil mlčanie a ospravedlnil sa za komunikáciu s Epsteinom, informuje BBC

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka uviedol svoju verziu o stretnutí s premiérom. Fico reaguje: Vyjadrujem počudovanie

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v stredu na tlačovom brifingu informoval o prijatí predsedu vlády SR Roberta Fica na jeho úrad. Stretnutie…

04. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pomer síl ohľadne odovzadnia území Rusku sa mení

The New York Times tvrdí, že v záujme mieru je čoraz viac Ukrajincov ochotných súhlasiť s odovzdaním celého Donbasu Rusku

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

USA potvrdili, že Európska komisia zasahovala do volieb aj na Slovensku

USA potvrdili zasahovanie Európskej komisie do európskych volieb

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Voľba zo zahraničia pri prezidentských voľbách sa nezavedie

Možnosť voliť zo zahraničia aj pri prezidentských voľbách sa nezavedie. Národná rada SR totiž v stredajšom hlasovaní odmietla novelu zákona…

04. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

V škole v Novom Meste nad Váhom sa strieľalo

V škole v Novom Meste nad Váhom sa strieľalo. Na mieste zasahujú záchranné a policajné zložky. K úmrtiu osôb nemalo…

04. 02. 2026 | Aktualizované 04. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Aktualizované 04. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Po stopách nemocí

“Co nám tělo říká aneb po stopách nemocí” od Miroslava Hrabicu je populárna kniha zameraná na psychosomatiku a duchovné príčiny…

04. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nariadili prísne opatrenia. V olympijskej dedine, kde sú ubytovaní aj Slováci, sa údajne začal šíriť vírus

Talianske a fínske médiá v stredu informovali, že v dejisku Zimných olympijských hier 2026 v Miláne a Cortine sa začal…

04. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: USA pripravili ďalšie sankcie proti Rusku, ale nie sú žiadne náznaky ich zavedenia

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 02. 2026 | Aktualizované 04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Aktualizované 04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Meloniová to schytala

Talianska premiérka Giorgia Meloniová, ktorá o sebe tvrdí, že predstavuje „most“ medzi Európou a USA, schytala ostrú kritiku od Stephena…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Policajný zbor dôrazne odmietol tvrdenia generálneho prokurátora

Policajný zbor SR dôrazne odmietol dnešné tvrdenia generálneho prokurátora Maroša Žilinku o tom, že by mal systematicky zlyhávať pri vyšetrovaní…

04. 02. 2026 | Aktualizované 04. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Aktualizované 04. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

VIDEO: Milióny na golfové ihrisko? Huliak tento raz atakuje Tomáša Tarabu

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak má už niekoľko týždňov otvorený spor so šéfom SFZ Jánom Kováčikom a kvôli…

04. 02. 2026 | 0 komentárov

Kaliňák v reakcii na Žilinku: Viaceré podania rezortu v súvislosti s korupciou zastavila prokuratúra

Ministerstvo obrany podalo podľa svojho rezortného šéfa Roberta Kaliňáka desiatky podaní v súvislosti s korupciou. Viaceré z nich zastavila prokuratúra.…

04. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drucker nepriamo kritizoval Eštoka: V Hlase cítime, že preferencie pod vedením Pellegriniho boli vyššie

V Hlase cítime, že preferencie pod vedením prezidenta SR Petra Pellegriniho boli oveľa vyššie. Povedal to Tomáš Drucker po rokovaní…

04. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér Andrej Babiš hovoril s prezidentom Petrom Pavlom, Motorista Turek ministrom nikdy nebude

Český premiér Andrej Babiš uviedol, že o zahraničnej politike chce s prezidentom Petrom Pavlom rokovať priamo a individuálne. Koordinačné schôdzky…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Analytik Chazin porovnal ako sa rozpadol ZSSR a ako sa rozpadá dnešný liberálny systém

Rusko, 4. februára 2026 - Čo sa teda deje vo svete? Vo svete dochádza k rozpadu stabilného systému, ktorý sa…

04. 02. 2026 | 0 komentárov

Tibor Gašpar poslal odkaz pre Hlinu: „kresťan, z ktorého sa stal sociálno-liberálny netvor”

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar reaguje na aktivizmus opozičného poslanca Alojza Hlinu (SaS) a odhaľuje jeho pokrytectvo

04. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žiak pred 20-timi spolužiakmi pobodal učiteľku

60-ročnú učiteľku výtvarného umenia v utorok bodol 14-ročný žiak pred asi 20 ďalšími žiakmi uprostred hodiny v južnom Francúzsku, čo…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

EÚ sa izolovala od hlavných svetových hráčov

V súčasnom turbulentnom období, keď sa formuje nový svetový poriadok, je našou stratégiou zabezpečiť, aby štyri centrá moci vo svete…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hampl pre HS: Neoliberalizmus nás rozdelil a vládnuce elity na tom zarábajú

Prečo sa ľudia k sebe v ostatnom čase správajú ako besní psi? Sociológ Petr Hampl vidí odpoveď v neoliberalizme, ktorý…

03. 02. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov
03. 02. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov

Fitneska Jákliová sa pred smrťou topila v dlhoch. Komu a koľko bola dlžná?

Médiá ešte stále prepierajú úmrtie bývalej snúbenice zápasníka zmiešaných bojových umení Gábora Borárosa, ktorá zomrela v januári pri tragickej dopravnej…

04. 02. 2026 | 0 komentárov

Príjmy Ruskej federácie z exportu ropy a plynu v januári výrazne klesli

Príjmy Ruskej federácie z exportu ropy a plynu v januári klesli na najnižšiu úroveň od júla 2020 , informuje agentúra…

04. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dopad zelenej politiky: Berlín balansuje na klzkom ľade

Európu tento rok zasiahla naozaj tuhá zima. V nemeckom hlavnom meste však platí dlhoročný zákaz použitia posypovej soli, Berlín sa…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Škandalózny zvrat: Čína potichu ničí ukrajinskú armádu

Ukrajina, 4. februára 2026 - Predvčerom v Bieloruskej republike skromne a všedne nastúpil do bojovej služby ruský mobilný pozemný raketový…

04. 02. 2026 | 0 komentárov

Prečo USA oslabujú dolár

Americká mena zažíva v posledných mesiacoch výrazný pokles. Vedenie Bieleho domu však tento proces nestraší, naopak, Donald Trump dáva najavo,…

04. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Katastrofy, ktoré by zúčastnení najradšej vymazali zo svojich spomienok

Katastrofy sú presne tie momenty, ktoré by človek najradšej vymazal zo svojej pamäte, no niekto ich stihol odfotiť. Ide o…

04. 02. 2026 | 0 komentárov

Progresívne médiá opäť pristihnuté pri účelovom manipulovaní informácií!

Richard Takáč , minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí o tom, ako by…

04. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Miestny predstaviteľ Červeného kríža Babaomo Ayodeji uviedol, že neznámi ozbrojenci pri útoku v nigerijskom štáte Kwara zabili najmenej 162 ľudí.

20:23

Pri útokoch Izraela v Gaze v stredu zahynulo 24 ľudí. Armáda Izraeka vyhlásila, že útoky spustila po tom, ako „teroristi v stredu spustili paľbu na vojakov“ a vážne zranili jedného z jej dôstojníkov“.

20:21

Riaditeľ ukrajinských štátnych železníc Olexandr Percovskyj uviedol, že ruské útoky na ukrajinskú železničnú sieť sú súčasťou úsilia odrezať od nej celé oblasti Ukrajiny.

20:20

Babišova vláda prežila prvé hlasovanie o vyslovení nedôvery. Podržali ju koaliční poslanci.

20:13

.

Francúzski prokurátori žiadajú odvolací súd, aby zachoval zákaz kandidatúry Marine Le Penovej

Líderka krajne pravicovej francúzskej strany Marine Le Penová bola na päť rokov vylúčená z politiky po tom, ako ju uznali…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ruské jednotky prelomili ukrajinskú obranu pri Guljajpole

Ukrajina, 4. februára 2026 - Útočné jednotky \"východnej\" skupiny ruskej armády počas prudkých bojov postupovali západne od Gulyajpole a obsadili…

04. 02. 2026 | 0 komentárov

Opozícia zradila štát a teraz aj ľudí. Riadi sa Šimečkovým mottom: „Úlohou opozície je škodiť“

Slovenská opozícia pre chyby v oblasti energopomoci podáva podnet na Generálnu prokuratúru SR. Potvrdili sa slová Michala Šimečku, ktorý tvrdil, že…

04. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Obchod ako záruka mieru? Trump v tom má jasno

Kľúčovým prvkom Trumpovej politiky vo vzťahu k mieru na Ukrajine je presvedčenie, že obnovenie obchodných vzťahov medzi USA a Ruskom…

04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rokovací poriadok po novom: menej divadla, viac pravidiel. Ale aj viac páky

Parlament si zmenil vlastnú „ústavu“. Čo sa novelou mení? Aké novinky zavádza Gašparov pozmeňovací návrh? Prinesú zmeny lepšiu politickú kultúru…

04. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Michal Durila

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov