NAŽIVO

Witkoff oznámil, že USA začali druhú fázu Trumpovho mierového plánu pre Pásmo Gazy, zameranú na odzbrojenie palestínskeho militantného hnutia Hamas, vytvorenie prechodnej technokratickej vlády a začiatok obnovy tejto palestínskej enklávy.

18:20

USA môžu zaútočiť na Irán v najbližších 24 hodinách, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych úradníkov.

Nemenovaný izraelský predstaviteľ sa domnieva, že Trump zrejme už prijal rozhodnutie o vojenskom zásahu v Iráne.
rán varoval susedné krajiny, v ktorých sú prítomní americkí vojaci, že v prípade amerického útoku zaútočí na americké základne.

V súvislosti s tým USA prijali rozhodnutie stiahnuť časť personálu zo základní na Blízkom východe, povedal novinárom americký úradník.

Ako sme informovali, niektorí vojaci dostali pokyn opustiť americkú leteckú základňu Al-Udeid v Katare do večera 14. januára. Jeden z informátorov agentúry upresnil, že nejde o evakuáciu, ale o presun.

18:16

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že Káhira prijme všetky potrebné opatrenia, aby zaistila jednotu Sudánu.

18:06

Zo správy organizácie pre ľudské práva Human Rights Watch vyplýva, že nedostatočný systém sociálneho zabezpečenia v Maďarsku núti mnohých starších ľudí, aby zvažovali, či svoje skromné dôchodky minú na jedlo, lieky alebo kúrenie.

17:51

Fico uviedol, že zmluva medzi Slovenskom a americkou spoločnosťou Westinghouse, na základe ktorej by sa mala stavať nová jadrová elektráreň, by mohla byť podpísaná počas roku 2027.

17:38

The Washington Post oznámil, že dom jeho reportérky prehľadali federálni agenti v rámci vyšetrovania úniku utajovaných skutočností. V dome novinárky Hannah Natansonovej zaistili jej telefón, osobný aj pracovný notebook a ďalšie zariadenia vrátane hodiniek Garmin.

17:37

Zelenskyj vyhlásil, že súčasný systém mobilizácie si vyžaduje „rozsiahle zmeny“. „Ministerstvo obrany Ukrajiny navrhne systémové riešenia problémov, ktoré sa nahromadili v náborových centrách. Už boli prijaté rozhodnutia, ktoré majú zabezpečiť spravodlivejšie rozdelenie personálu medzi bojové brigády. V procese mobilizácie sú však potrebné oveľa širšie zmeny, ktoré zaručia viac príležitostí pre ukrajinské obranné a bezpečnostné sily, ako aj pre hospodárske procesy v našom štáte,“ napísal Zelenskyj na sociálnej sieti X.

17:36

Armáda Izraela oznámila, že podľa aktualizovaných údajov zlikvidovala predchádzajúci deň pri prestrelke v Pásme Gazy šiestich militantov, ktorých obvinila z porušovania prímeria.

17:05

Tri anonymné zdroje oboznámené s odhadovanými nákladmi uviedli pre televíziu NBC News, že kúpa Grónska by mohla USA v prípade dosiahnutia Trumpovho cieľa stáť až do 700 miliárd dolárov.

17:03

Ruský prezident Vladimir Putin telefonicky diskutoval s brazílskym prezidentom Luizom Ináciom Lulom da Silvom o situácii vo Venezuele, informovala tlačová služba Kremľa.

16:47

Šéf Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie Alexander Bastrykin v rozhovore pre agentúru TASS povedal, že bývalý gubernátor Riazanskej oblasti Nikolaj Ľubimov bol obvinený z prijímania úplatkov za viac ako 270 miliónov rubľov.

16:45

Rozhodnutie stiahnuť časť personálu z kľúčových amerických základní na Blízkom východe je podľa nemenovaného amerického predstaviteľa preventívnym opatrením, keďže v regióne rastie napätie.

16:44

Kanadský premiér Mark Carney začal štvordňovú oficiálnu návštevu Číny. Carney sa počas svojej návštevy má stretnúť aj s čínskym premiérom Li Čchiangom a zástupcami podnikateľského sektora.

16:43

Riaditeľ NASA Jared Isaacman oznámil, že NASA podpísala memorandum o porozumení s americkým ministerstvom energetiky, v ktorom potvrdila svoj záväzok vybudovať jadrový reaktor na Mesiaci do roku 2030.

16:42

Porýnie-Falcko pozastavilo deportácie do Iránu. Ako dôvod uviedla zásahy iránskych bezpečnostných zložiek proti demonštrantom.

16:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Valverde považuje za najväčších rivalov Kwiatkowského a Alaphilippa, Nibaliho účasť výstrelom do tmy

Zoznam favoritov na kopcovitej trati je veľmi široký

❚❚
.

Majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v rakúskom Innsbrucku vyvrcholia v nedeľu 30. septembra pretekmi s hromadným štartom v mužskej kategórii elite. Náročná kopcovitá trať by mala sedieť predovšetkým vrchárom alebo všestranným jazdcom, ktorí zvládnu aj intenzívne stúpania. Okruh favoritov je preto široký. Najvyššie ambície tradične deklarujú výbery Španielska, Francúzska, Belgicka, Holandska, Veľkej Británie či Talianska, no bez šancí určite nie sú Kolumbijčania alebo Poliaci.

Organizátori pripravili pre cyklistov trasu s dĺžkou 258,5 kilometra a celkovým prevýšením 4 670 metrov, ktorá povedie z Kufsteinu do Innsbrucku. Úvodných 85 km je určených na presun k cieľovému mestu, kde bude čakať jazdcov šesť kratších okruhov s jediným stúpaním do Iglsu a jeden záverečný dlhší okruh s dvoma prudkými kopcami. Profil trate ponúka viacero príležitosti na útok, čo môže spôsobiť nepredvídateľný priebeh pretekov. Napriek tomu sa však nájde niekoľko mien, ktoré sú so ziskom titulu majstra sveta spájané najčastejšie.

Medzi ašpirantov na zlato dozaista patrí 38-ročný Španiel Alejandro Valverde, ktorý má v zbierke už šesť cenných kovov zo svetových šampionátov (2x striebro a 4x bronz). “Je to veľmi dobrá príležitosť, ale bude to náročné. Všetko sa pre mňa a celý tím vyvíja dobre, ale sú tu aj ďalší jazdci, ktorí chcú zvíťaziť. Za svojich najväčších rivalov považujem Francúza Juliana Alaphilippa a Poliaka Michala Kwiatkowského,” povedal pre denník Marca člen tímu Movistar a držiteľ 121 profesionálnych triumfov. Zo španielskeho výberu však môžu pomýšľať na medailu viacerí muži. Na Vuelte sa prezentoval vo výbornej forme Enric Mas a v kopcoch sú ako doma aj Mikel Nieve alebo Jon Izagirre.

.

Mimoriadne silný tím poslali do Rakúska Francúzi, v ktorých strede vyčnieva Julian Alaphilippe. Víťaz vrchárskej súťaže na tohtoročnej Tour de France ovládol v rámci prípravy na MS podujatia Okolo Británie aj Okolo Slovenska a pred štartom vrcholu sezóny je v ideálnej pohode. “Preteky budú veľmi ťažké. Ak prídete na svetový šampionát, nikdy neviete, čo sa môže stať, ale ja verím, že budem bojovať o prvenstvo. Uvidíme, ako sa veci vyvinú, ale jedno je isté. Zisk dúhového dresu by bolo čerešničkou na torte tohto už teraz úspešného roka,” vyjadril sa pre oficiálny web tímu Quick-Step Floors Alaphilippe, ktorému budú robiť v Innsbrucku spoločnosť Romain Bardet, Warren Barguil, Thibaut Pinot aj Tony Gallopin.

Majstrovstvá sveta neďaleko talianskych hraníc boli dlhodobo cieľom Vincenza Nibaliho, ktorého forma pred štartom pretekov však nie je ideálna. Víťaz všetkých troch Grand Tour (Giro d’Italia, Tour de France, Vuelta a Espaňa) sa po júlovom páde v 12. etape “Starej dámy” podrobil operácii zlomeného stavca a má za sebou nepresvedčivé predstavenie na nedávnej Vuelte. “Od návratu zo španielskych ciest nemám žiaden referenčný bod o mojej výkonnosti. Preto je moja účasť na MS ako výstrel do tmy. Cítim sa však dobre a nálada v tíme je dokonalá,” hovoril pre portál Cycling News 33-ročný “žralok z Messiny”. Ak sa taliansky líder nepredstaví v ideálnom rozpoložení, zastúpiť by ho mohli Domenico Pozzovivo s Giannim Mosconom.

Z hľadiska historických medailových tabuliek je najúspešnejšou krajinou v mužskej elitnej kategórii Belgicko, ktoré získalo už 26 najcennejších kovov. Za ostatnú dekádu však pridalo do zbierky iba jediné zlato vďaka Philippovi Gilbertovi v roku 2012. Rád by to zmenil predovšetkým úradujúci olympijský šampión Greg van Avermaet, no aj jeho krajan Dylan Teuns. “Je to náročná trať, ale vzhľadom na informácie, ktoré som dostal, som očakával ešte niečo náročnejšie. Bol som pozitívne prekvapený z posledného kopca. Ak budem mať dobré nohy, nebudem sa báť ich použiť. Mojou zbraňou je záverečný nástup a rád by som to zužitkoval,” naznačil pre televíziu Sporza 26-ročný člen tímu BMC.

Majstrovský titul z ostatných troch rokov obhajuje Peter Sagan, ale tentoraz by bolo jeho prvenstvo prekvapením. Šesťnásobný víťaz zeleného dresu z Tour de France zostáva v Innsbrucku v tieni vrchárskych špecialistov a môže len prekvapiť. Naopak, jasné víťazné ambície majú naši severozápadní susedia z Poľska. Michalovi Kwiatkowskému len tesne ušiel bronz z individuálnej časovky a pred štyrmi rokmi v španielskej Ponferrade na rovnako kopcovitej trati prekvapil vrchárskych špecialistov a získal dosiaľ jediný titul majstra sveta. Navyše, bude mať pri sebe skúseného Rafala Majku.

Spomedzi cyklistických veľmocí si brúsia zuby na medailu Holanďania a Briti. Cyklisti z “krajiny tulipánov” sa budú spoliehať na schopnosti Toma Dumoulina, Wilca Keldermana a Stevena Kruiswijka, “ostrovania” vsádzajú na spoluprácu bratov Simona a Adama Yatesovcov. Druhý menovaný sa na šampionát v Innsbrucku naladil celkovým triumfom na Vuelte. Najsilnejším mimoeurópskym tímom je ten kolumbijský. Juhoameričania nominovali Miguela Ángela Lopéza, Naira Quintanu či Rigoberta Urána, teda skvelých vrchárov.

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Moskva obvinila Kyjev z utorkového útoku na grécke tankery v Čiernom mori

Ruské ministerstvo obrany v stredu obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na grécky tanker pri ruskom pobreží v Čiernom mori, ku…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Viktor Orbán ostro kritizoval bruselský plán: „Je čas počúvať zdravý rozum“

Viktor Orbán sa na sociálnej sieti Facebook podelil o niekoľko myšlienok týkajúcich sa plánu, ktorý dnes predložila a prijala Európska…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poslanec-provokatér a plán na reorganizáciu Verchovnej rady. Čo stojí za prípadom Julie Tymošenkovej

Ako informovali zdroje vo Verchovnej rade, poslancom, ktorý nahrával rozhovory s Juliou Tymošenkovou a „prezradil“ ich NABU, bol poslanec zo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Rezort financií chce opäť zefektívniť výber DPH, zameria sa na rizikové subjekty

Ministerstvo financií pripravilo ďalšie systematické legislatívne opatrenie, ktorého cieľom je boj proti daňovým únikom. Ako rezort informoval, tentoraz sa opäť…

14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA pozastavujú vydávanie víz občanom z Ruska a Iránu

Informuje o tom stanica Fox News s odvolaním sa na internú správu Ministerstva zahraničných vecí USA

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa stretol s novým ministrom obrany Fedorovom

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa stretol s novovymenovaným ministrom obrany Michailom Fedorovom. Zelenskyj informoval, že mu stanovil prvé priority vo…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Americkí vyjednávači Kushner a Witkoff majú plánovať stretnutie s Putinom v Moskve

Vyslanec Bieleho domu Steve Witkoff a zať amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner údajne plánujú cestu do Moskvy, kde sa…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine hrozí „obrovská diera“ v rozpočte

Vyhlásenie Ursuly von der Leyenovej o pridelení úveru pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur predstavuje potenciálne veľmi veľký problém…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Energetická ombudsmanka pre HS: Energopomoc je na štvorku, vláda urobila zásadné chyby

Občianske združenie Energetický ombudsman funguje okrem iného ako poradca v energetických otázkach, ľuďom tiež pomáha v oblasti dodávok energií, ale rieši aj…

14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Premiér nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora

Premiér Robert Fico nespochybňuje ústavné právomoci generálneho prokurátora Maroša Žilinku. Uviedol to v reakcii na Žilinkove rozhodnutie obrátiť sa na…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump vyhlásil, že USA potrebujú Grónsko na vytvorenie systému „Golden Dome“

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že Spojené štáty potrebujú Grónsko na realizovanie protiraketového projektu „Golden Dome“ a vyzval NATO, aby…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ rozhodujú, kto sa postaví Putinovi

V Európskej únii sa diskutuje o vymenovaní vyjednávača, ktorý sa postaví Putinovi. Na túto pozíciu sa zvažuje bývalý taliansky premiér…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by vyhrali progresívci, v parlamente by boli aj Demokrati

Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici januára, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 20,8 percenta…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Už sa bijú: ďalšia veľká akcia proti korupcii na Ukrajine

Julia Tymošenková, bývalá premiérka a stále jedna z vplyvných postáv kyjevskej politiky aj biznisu, teraz predpoludním potvrdila, že protikorupčný úrad…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tragédia na lyžovačke v Rakúsku. Lavína zabila 12-ročného českého chlapca

Tragicky sa skončila lyžovačka českej rodiny v rakúskom Bad Gasteine. Dvanásťročný chlapec zomrel po tom, čo ho strhla lavína. Ako…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Do boja sa zapojila ťažká mediálna artiléria: "Kuba sa od roku 1959 snaží zasadit USA smrtiaci úder"

USA, 14. januára 2026 - Nová americká invázia na Kubu mala už skôr nulovú pravdepodobnosť, ale po najnovšej analýze od…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Takto si užíval maďarský prezident v Paríži

Klára Dobrevová, predsedníčka opozičnej Demokratickej koalície , v utorok na online tlačovej konferencii oznámila, že sa im podarilo vysúdiť a…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Dôchodca Július Kubasák stojí pred súdom za schvaľovanie atentátu na premiéra

Na Špecializovanom trestnom súde , pracovisko Banská Bystrica, sa v stredu začal proces s Júliusom K., ktorý mal verejne schvaľovať…

14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Aktualizované 14. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Prečo by bola americká anexia Grónska zlou správou pre Čechov a Slovákov

Slovensko, 14. januára 2026 - Anexia Grónska Spojenými štátmi by vyzerala ako vzdialený arktický konflikt Dánska s USA. Pre Česko…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Generálny prokurátor napadol na ústavnom súde zmeny vo využívaní kajúcnikov

Generálny prokurátor Maroš Žilinka dnes na Ústavnom súde SR podal návrh na začatie konania o súlade novely Trestného poriadku, ktorá…

14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šatan novinárovi Denníka N: "Hráči s tou vojnou nič nemajú"

Šéf Slovenského zväzu ľadového hokeja Miroslav Šatan a hlavný tréner národného tímu Vladimír Országh v stredu na tlačovej konferencii komentovali…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Harmonický rozvoj osobnosti človeka aj v treťom tisícročí? Ruský filozof vo svojom diele prináša unikátny návod

Slovensko, 14. januára 2026 - Kniha A. E. Usanina CESTOVNÝ PAS DO NOVÉHO SVETA ponúka unikátnu koncepciu harmonického rozvoja osobnosti…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Mysleli ste si, že ‚woke‘ končí? Brusel má iný plán

Európska komisia zverejnila svoje politické priority na rok 2026 a výsledok je ťažké zdôvodniť z akejkoľvek aspoň trochu realistickej perspektívy,…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vyberte si zrkadlo, ktoré odhalí, ako sa vidíte

Tento test osobnosti skúma obraz seba samého a sebauvedomenie prostredníctvom inštinktívneho výberu jedného z troch zrkadiel: Staré, ručné alebo zrkadlo…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Generácia X zachytená na fotografiách. Takto vyzeralo ich detstvo

Generácia X vyrastala v čase, keď detstvo patrilo uliciam, ihriskám a fantázii, nie obrazovkám. Voľnosť, špina na kolenách a návrat…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Prečo ruský S-500 Prometheus prekonáva všetko, čo má NATO

Rusko je o tri generácie pred USA v oblasti manévrovateľných hypersonických zbraní a tento náskok bol kľúčový pre vytvorenie systému…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Witkoff oznámil, že USA začali druhú fázu Trumpovho mierového plánu pre Pásmo Gazy, zameranú na odzbrojenie palestínskeho militantného hnutia Hamas, vytvorenie prechodnej technokratickej vlády a začiatok obnovy tejto palestínskej enklávy.

18:20

USA môžu zaútočiť na Irán v najbližších 24 hodinách, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych úradníkov.

Nemenovaný izraelský predstaviteľ sa domnieva, že Trump zrejme už prijal rozhodnutie o vojenskom zásahu v Iráne.
rán varoval susedné krajiny, v ktorých sú prítomní americkí vojaci, že v prípade amerického útoku zaútočí na americké základne.

V súvislosti s tým USA prijali rozhodnutie stiahnuť časť personálu zo základní na Blízkom východe, povedal novinárom americký úradník.

Ako sme informovali, niektorí vojaci dostali pokyn opustiť americkú leteckú základňu Al-Udeid v Katare do večera 14. januára. Jeden z informátorov agentúry upresnil, že nejde o evakuáciu, ale o presun.

18:16

Egyptský minister zahraničných vecí Badr Abdalátí vyhlásil, že Káhira prijme všetky potrebné opatrenia, aby zaistila jednotu Sudánu.

18:06

.

Boj proti “dezinformáciám” ako stabilná dotácia

Vláda cez Digitálnu koalíciu financovala aj StratCom fórum opozície

14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Viete prečo znova prichádza tento šialený “nápad’? Generál má odpoveď

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov. ..predovšetkým komisie, konštatuje vo svojom statuse generál…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Clintonovci odmietli vypovedať v Epsteinovom prípade. Našli si výhovorku

Bill Clinton a bývalá ministerka zahraničných vecí Hillary Clintonová odmietli vypovedať pred Výborom pre dohľad Snemovne reprezentantov USA, ktorý vyšetruje…

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vo veku 55 rokov zomrela spisovateľka Jana Benková

Vo veku 55 rokov zomrela v utorok slovenská spisovateľka Jana Benková. Informáciu o jej úmrtí zverejnilo na svojom webe Slovenské…

14. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Gangy si vybavovali účty na ihrisku. Násilný útok stál život troch ľudí

Minulotýždňový ozbrojený útok v súkromnom rezidenčnom komplexe na ostrove Mocoli v pobrežnej provincii Guayas v Ekvádore stál život troch ľudí.…

14. 01. 2026 | 0 komentárov

Sakra, proč?

Polovina občanské společnosti je to, že kritika směřuje zdola nahoru. Od lidí k politikům. Od lidí k vládě. Lid si…

14. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov