NAŽIVO

Čínsky minister zahraničných vecí Wang uviedol, že Čína pošle špeciálneho vyslanca na Blízky východ, aby tam sprostredkoval mier.

18:44

Polícia varuje pred podvodnými SMS v mene Slovenskej pošty. Tento podvod je podľa nej nebezpečný najmä pre tých, ktorí čakajú na balík. Informuje o tom na sociálnej sieti. Podvodná SMS podľa polície obsahuje aj vetu „Potvrďte svoju adresu prostredníctvom odkazu do 12 hodín“. Pripomína, že Slovenská pošta také správy neposiela a vyzýva verejnosť, aby neklikala na doručené odkazy. Môže byť tak totiž presmerovaná na falošnú stránku Slovenskej pošty.

18:27

Armáda Izraela počas útokov na Irán zasiahla vojenský komplex v Teheráne, v ktorom sa nachádzajú veliteľské centrá Revolučných gárd, jednotiek Kuds a polovojenských formácií Basídž.

18:24

Veľká Británia nevylučuje možnosť vyslania vojsk na Blízky východ a pripojenia sa k úderom USA na Irán, informoval denník The i s odvolaním sa na zdroje.

Neuvádzaní západní predstavitelia poznamenali, že v súčasnosti takéto plány neexistujú, ale poukázali na to, že situácia sa rýchlo mení a vyvíja.

18:17

Námorníctvo Ománu zachránilo 24 členov posádky lode Safeen Prestige plaviacej sa pod maltskou vlajkou. Tú v Hormuzskom prielive zasiahli rakety. agentúra ONA informovala, že posádke bola poskytnutá potrebná lekárska starostlivosť a jej členovia sú v poriadku.

18:14

Poradca iránskej vlády pre národnú bezpečnosť uviedol, že kurdské jednotky v Iraku posilnili kontrolu na hranici s Iránom.

18:03

Ministerstvo zahraničia Turecka si kvôli balistickej rakete vypálenej z územia Iránu, ktorá smerovala k Turecku, predvolalo iránskeho veľvyslanca.

17:50

Americký Federálny úrad pre letectvo predĺžil kvôli riziku, že by sa lietadlá mohli stať cieľom tamojších gangov zákaz amerických komerčných letov do hlavného mesta Haiti do 3. septembra.

17:48

Goldman Sachs tvrdí, že cena ropy môže dosiahnuť 100 dolárov za barel, ak bude Ormuzský prieliv blokovaný ešte niekoľko týždňov.

17:27

Vyšetrovacia komisia OSN odsúdila útoky USA a Izraela v Iráne. Zároveň vyjadrila zdesenie z úderov cielených na tamojších predstaviteľov.

17:25

Brusel varoval štáty EÚ pred prudkým nárastom cien plynu a ropy v dôsledku vojny na Blízkom východe.

16:59

Úrady Srí Lanky vyzdvihli telá 87 námorníkov z fregaty IRIS Dena 75, ktorú pri pobreží zasiahla a potopila americká ponorka.

16:58

Vo Varšave otvorili Centrum satelitných operácií,. To bude riadiť vojenské aktivity Poľska v kozmickom priestore a zabezpečovať ochranu satelitnej infraštruktúry.

16:57

Gruzínsko sprísňuje zákon o grantoch. Premiér Kobachidze povedal, že cieľom je sťažiť financovanie nepokojov, násilností alebo revolučných procesov v Gruzínsku zo zahraničia.

16:56

EÚ varovala Trumpa pred uvalením embarga na Španielsko pre jeho nedostatočnú podporu vojny s Iránom.

16:55

Wadephul vyzval Maďarsko, aby prestalo blokovať pôžičku EÚ pre Ukrajinu vo výške 90 miliárd eur.

16:53

V Ormuzskom prielive bolo napadnuté ďalšie plavidlo – kontajnerová loď Safeen Prestige plávajúca pod maltskou vlajkou, informuje agentúra Reuters.

V strojovni vypukol požiar, posádka opustila loď.

Pripomíname, že Ormuzský prieliv, cez ktorý prechádza pätina svetových dodávok ropy po mori, blokuje Irán.

16:27
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V Trnave a Závode sa včera rozlúčili zo zosnulým biskupom Štefanom Vrablecom

Rodina, priatelia, známi, desiatky kňazov, rehoľníci, rehoľníčky a zasvätené osoby, veriaci z viacerých miest a obcí, predstavitelia náboženského, spoločenského a verejného sa rozlúčili s Mons. Štefanom Vrablecom. Zomrel pred týždňom vo veku 92 rokov

❚❚
.

Väčšiu časť svojho plodného života prežil vo Večnom meste. Jeho obetovú prácu i dielo v prospech Cirkvi, ktoré za sebou zanechal, dnes u rodáka zo Záhoria ocenil v kondolenčnom telegrame aj pápež František. Pri spomienke na jeho službu zosnulého biskupa Vrableca zveril Panne Márii a udelil svoje apoštolské požehnanie. Svoj pozdrav poslal i slovenský kardinál Jozef Tomko. Z trnavskej Katedrály sv. Jána Krstiteľa, kde sa konala zádušná svätá omša, prítomní biskupi, apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Giacomo Guido Ottonello, kňazi s veriacimi odprevadili jeho pozostatky do jeho rodnej obce Závod, kde ho pochovali.

V Katedrále sv. Jána Krstiteľa v Trnave celebroval zádušnú svätú omšu za zosnulého biskupa Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska. Koncelebrovali apoštolský nuncius na Slovensku Mons Giacomo Guido Ottonello, trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch, košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober a trnavský emeritný arcibiskup Mons. Ján Sokol. Arcibiskup Zvolenský v homílii pripomenul rozhovor zosnulého biskupa, ktoré poskytol Katolíckym novinám pri príležitosti 90. narodením (spred dvoch rokov). Pripomenul, že jedna z otázok, ktorú dostal, znela, ako sa cíti na Šindolke? “A on povedal: Veľmi dobre. Mám už pozvanie od Pána Boha. Je to ako čakáreň. Čakám, keď povedia moje číslo, aby som išiel ďalej.” Prvého septembra 2017 konštatujeme, že povedali číslo otca biskupa Štefana a on – ako to múdro povedal – išiel ďalej. Prešiel bránou smrti.”

Arcibiskup Zvolenský ďalej povedal, že zosnulý biskup Štefan Vrablec mal “veľký zmysel pre zasvätený život”. “Zasvätených sa naučil milovať preto, lebo v jeho rodine boli dve sestry zasvätené a brat bol kňazom.” Zmyslom jeho života bola podľa jeho slov “pokorná služba” a pripomienka pre ostatných “bratov a sestry”, aby bdeli a pripravovali sa na stretnutie s Pánom. “Jeho životné rozhodnutia boli postavené na tom, že sa treba pripravovať na stretnutie s Pánom,” povedal arcibiskup Zvolenský, ktorý potom predstavil najdôležitejšie udalosti zo života biskupa Vrableca. Narodil sa 21. februára 1925 v Závode na Záhorí. Za kňaza bol vysvätený 23. decembra 1950 v Ríme. Kvôli totalitnému režimu sa však z Talianska nemohol vrátiť na Slovensko, a tak sa v roku 1951 stal kaplánom v Cesio Maggiore. Od roku 1955 pôsobil ako farár vo farnosti Goima di Zoldo až do roku 1957, keď sa stal v Chieti špirituálom kňazského seminára.

.

V roku 1963 pokračoval v Ríme v štúdiu špirituálnej teológie. V roku 1964 sa stal špirituálom v Assisi. Od roku 1967 pôsobil ako redaktor vydavateľstva Slovenského ústavu svätých Cyrila a Metoda v Ríme a vypomáhal v Isola Farnese. Založil tam a dlhé roky redigoval viaceré časopisy, napríklad Hlasy z Ríma. Ťažiskom jeho práce bola redaktorská práca na vydaní rozličných slovenských kníh. Podieľal sa na vydaní tisícok titulov, ktoré vyšli približne v náklade troch miliónov výtlačkov počas 25-ročného pôsobenia v tejto inštitúcií. Veľkým príspevkom je oblasť liturgie a príprava liturgických kníh v slovenskom jazyku. Zároveň bol aktívny v pastorácii, v diecéze, ktorá je na okraji Ríma. V roku 1992 sa stal riaditeľom Slovenského ústavu sv. Cyrila a Metoda v Ríme. Po skončení jeho pôsobenia vo Večnom meste “dostal pozvanie, aby pomohol nám tu na Slovensku,” povedal v homílii predseda KBS Mons. Stanislav Zvolenský.

Devätnásteho júna 1998 bol pápežom Jánom Pavlom II. vymenovaný za titulárneho biskupa tasbaltského. Za biskupa bratislavsko-trnavskej arcidiecézy bol konsekrovaný 26. júla 1998 bol v Šaštíne. Jeho hlavným svätiteľom bol vtedajší nitriansky biskup Mons. Ján Chryzostom kardinál Korec a spolusvätiteľmi bývalý bratislavsko-trnavský arcibiskup Mons. Ján Sokol a vtedajší apoštolský nuncius na Slovensku Mons. Luigi Dossena. Od roku 1999 stál na čele Spolku sv. Vojtecha v Trnave a od roku 2000 bol predsedom Liturgickej komisie KBS. Po skoro šiestich rokoch aktívnej biskupskej služby sa vzdal úradu pomocného biskupa z dôvodu veku a od 2. apríla 2004 bol emeritným bratislavsko-trnavským pomocným biskupom. Najskôr žil na odpočinku v Trnave, neskôr po odchode v Nitre. Mons. Štefan Vrablec zomrel 1. septembra 2017 v kláštore Spoločnosti Dcér kresťanskej lásky sv. Vincenta de Paul v Nitre.

“Otec Štefan bol pokorným, láskavým, horlivým, vytrvalý, trpezlivý. Mal veľa, veľa dobrých vlastností. Ale žil hlboký duchovný život, veľa sa modlil, lebo stále myslel na stretnutie s Pánom. Od mladosti. S radosťou. Konal všetko to, k čomu ho Pán pozýval. Keď bol mladý, keď bol študent, keď bol mladý kňaz až do svojho seniorského veku. A tu nám zostáva nádherným príkladom,” povedal arcibiskup Stanislav Zvolenský. Bohu poďakoval za službu zosnulého biskupa Vrableca i osobne za to, že ho mohol niekoľko rokov poznávať. Tlmočil aj poďakovanie za službu, ktorú prejavil všetkým Slovákom v Slovenskom ústave sv. Cyrila a Metoda v Ríme a v Konferencii biskupov Slovenska. V závere zádušnej svätej omše zazneli ďalšie príhovory. Po úmrtí biskupa Štefana Vrableca vyjadril sústrasť v kondolenčnom telegrame pápež František, arcbiskupi Orosch a Sokol, kardinál Tomko (v osobnom liste) a Jozef Rydlo.

Smútočné spoločenstvo vzdalo poslednú úctu pozostatkom biskupa Vrableca pred zádušnou svätou omšou v trnavskej katedrále modlitbami. Viacerí pristúpili i k vystavenej rakve, pri ktorej stáli v tichosti a v modlitbe. Neďaleko od nej boli uložené fotografia a osobné veci biskupa Vrableca – mitra i štóla, kalich a paténa. Po svätej omši, ktorú odvysielala v priamom prenose TV LUX, odprevadili prítomní pozostatky biskupa k vchodu katedrály, kde im vzdali posledný hold a odviezli ich do obce Závod, odkiaľ biskup Vrablec pochádzal. Uctiť si svojho rodáka prišli všetky vekové generácie. Predtým, ako biskupa pochovali na miestnom cintoríne, slávili svätú omšu v tamojšom kostole. Hlavným celebrantom a kazateľom pohrebnej svätej omše bol trnavský arcibiskup Mons. Ján Orosch. Koncelebrovali viacerí biskupi a kňazi. V závere prítomným prečítal arcibiskup Zvolenský pozdrav kardinála Tomka a prítomným sa prihovoril aj starosta obce Závod Peter Vrablec.

TK KBS vydala k správe FOTO

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

.
.

Premiér: Koľko stálo stíhanie politickej opozície

Predseda vlády SR Robert Fico zdôrazňuje, že nedeľná tlačová konferencia straníckych špičiek nemá nič spoločné s utorkovou (3. 3.) akciou…

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Žiadna škôlka. Kubina klamal. Dramatický opis zatýkania čurrilovcov sa rozpadol

Policajná inšpekcia v utorok ráno spustila rozsiahlu akciu zameranú na príslušníkov bývalej Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Ich advokát Peter Kubina…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

MOL a Slovnaft podali sťažnosť na JANAF

Spoločnosti MOL a Slovnaft oficiálne podali formálnu sťažnosť Generálnemu riaditeľstvu pre hospodársku súťaž Európskej komisie. Dôvodom je ich podozrenie na…

04. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Totálne odtrhnutý od reality

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj najnovšie vyhlásil, že chce pomáhať v boji proti Iránu vyslaním ukrajinských expertov. Človek sa musí pýtať:…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Izraelská armáda oznámila, že zasiahla tajný jadrový komplex neďaleko Teheránu

Aj dnes sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na Irán

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Ďalší strhujúci príbeh od najobľúbenejšej slovenskej autorky

Lucia je slobodná mamička, ktorej život poslal do cesty neseriózneho partnera. Mráčiky na oblohe však rozháňa malý syn, v práci…

04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

O jednej nenápadnej škandálnej výstave

Z vnútorného zdroja europarlamentu sme dostali echo o škandálnej výstave a s tým súvisiacom pokryteckom postoji bruselských elít

04. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump naložil Starmerovi: „Ty nie si Churchill!“

Americký prezident Donald Trump uprostred sporu o Čagoské ostrovy a vojenskú spoluprácu uzemnil britského premiéra Keira Starmaera

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko tlačí na Moskvu, aby nezvyšovala ceny energií napriek kríze s Iránom

Maďarsko žiada od Ruska záruky, že Budapešti nebude účtovať vyššie ceny za dodávky ropy a zemného plynu napriek rastu cien…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán pokračuje a realizuje plán Chameneího

Irán útočí na celom Blízkom východe a realizuje plán ajatolláha Chameneího, ktorý vypracoval krátko pred svojou smrťou, informuje Financial Times…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Blanár má odpoveď na „tvrdé opatrenia“ holandskej vlády voči Slovensku

Nová ľavicová holandská vláda sľubuje „tvrdé opatrenia“ proti Maďarsku a Slovensku. Medzi nimi bolo aj obmedzenie práva veta pre „euroskeptické…

04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mikloško pre HS o zákaze sociálnych sietí a nevhodnej reklame

Sociálne siete v mozgu stimulujú tie isté dráhy a centrá, ako heroín. Sú dizajnované tak, aby nás pri ich používaní udržali…

04. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko obvinilo Ukrajinu z útoku dronmi na ruský tanker pri pobreží Malty

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vláda riešila ropnú núdzu a Družbu, SEPS má vypovedať zmluvu o havarijnej elektrine pre Ukrajinu

Vláda sa podľa premiéra Roberta Fica opäť zaoberala ropnou núdzou a riešila, kedy a či vôbec sa obnovia dodávky cez…

04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto by mohol vyplniť „mocenské vákuum“ v Iráne? Črtá sa niekoľko postáv

Smrť ajatolláha Alího Chámeneího zanechala v centre Iránu mocenské vákuum. Iránska mocenská štruktúra musí teraz vyriešiť, kto ho nahradí. V…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vojna na Ukrajine je „obchodný model“, tvrdí maďarský minister

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vníma vojnu na Ukrajine ako obchodný model, píše Mandiner

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vučić predpovedal Európe „peklo“

Srbský prezident Aleksandar Vučić predpovedal Európe „peklo“ v oblasti energetiky, ak bude eskalácia na Blízkom východe pokračovať

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Kajúcnici: zneužívaní alebo nie?

K horúcej téme dní sa vyjadril aj dekan právnickej fakulty UK, profesor Eduard Burda. Jeho odborný názor hovorí za veľa…

04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nový verejný konflikt medzi Kličkom a Zelenským

Prezident po zasadnutí Bezpečnostnej rady opäť obvinil primátora hlavného mesta z nedostatočnej prípravy na uplynulú zimu a zároveň vyhlásil, že…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Robert Fico: Na marcovej schôdzi zrušíme zákon o transformácii ÚOO

Koalícia sa dohodla na zrušení zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad, ktorého účinnosť pozastavil Ústavný súd.…

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: „My chceme len zdravý rozum“

Ako by vyzerala povolebná spolupráca Progresívneho Slovenska a KDH ?  Ako chce líder Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský sedieť vo vláde…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský expert: "Prekvapuje ma šialená spotreba izraelských rakiet protivzdušnej obrany a ich slabá účinnosť"

Rusko, 4. marca 2026 - Voľba syna zosnulého Rahbara za nového duchovného vodcu Iránu vyzerá trochu zvláštne. Predpokladal som inú…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Sľub „do leta“ sa rozpadol. Hlas odložil lobing a dnes nemá nič

MNO zákon prešiel bez pravidiel vplyvu. ÚS dal brzdu. Audit ukázal dieru v krížovej kontrole

04. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Spojené arabské emiráty zvažujú možnosť vojenských akcií proti Iránu

Spojené arabské emiráty zvažujú možnosť vojenských akcií proti Iránu v reakcii na raketové a bezpilotné útoky, informuje Axios s odvolaním…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Servírovanie bez rozumu: 15 reštaurácií, ktoré robia všetko okrem dobrého jedla

Servírovanie sa v posledných rokoch stalo dôležitejším než samotná chuť jedla. Namiesto pohodlného stolovania vznikli reštaurácie, ktoré sa snažia zaujať…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Putin sa v Kremli stretne so šéfom maďarskej diplomacie

Ruský prezident Vladimir Putin sa v stredu v Kremli stretne s maďarským ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóm, s ktorým bude…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čínska rozviedka pomohla Iráncom odhaliť veliteľa - špióna Mossadu

Irán, 4. marca 2026 - Veliteľ síl „Kuds“ IRGC Ismail Kaani bol zadržaný pre podozrenie zo špionáže v prospech „Mossadu“…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Muž zranený pri páde prístrešku Klientskeho centra v Komárne zomrel

Pád betónového prístrešku na budove Klientskeho centra v Komárne, ku ktorému došlo minulý týždeň, má druhú obeť. Vo Fakultnej nemocnici…

04. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sabalenková zostala kompletne v šoku, keď videla zásnubný prsteň

Aryna Sabalenková sa zasnúbila! Partner svetovej tenisovej jednotky ju požiadal o ruku - dva mesiace po tom, čo ho verejne…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Čínsky minister zahraničných vecí Wang uviedol, že Čína pošle špeciálneho vyslanca na Blízky východ, aby tam sprostredkoval mier.

18:44

Polícia varuje pred podvodnými SMS v mene Slovenskej pošty. Tento podvod je podľa nej nebezpečný najmä pre tých, ktorí čakajú na balík. Informuje o tom na sociálnej sieti. Podvodná SMS podľa polície obsahuje aj vetu „Potvrďte svoju adresu prostredníctvom odkazu do 12 hodín“. Pripomína, že Slovenská pošta také správy neposiela a vyzýva verejnosť, aby neklikala na doručené odkazy. Môže byť tak totiž presmerovaná na falošnú stránku Slovenskej pošty.

18:27

Armáda Izraela počas útokov na Irán zasiahla vojenský komplex v Teheráne, v ktorom sa nachádzajú veliteľské centrá Revolučných gárd, jednotiek Kuds a polovojenských formácií Basídž.

18:24

.

Dodávky ropy cez Družbu zostávajú pozastavené

Preprava ropy cez ropovod Družba na územie Slovenskej republiky je naďalej prerušená. Napriek pôvodnému harmonogramu od ukrajinskej strany, ktorý počítal…

04. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Títo zamestnanci odsunuli bezpečnosť pri práci na druhú koľaj

Bezpečnosť na pracovisku by mala byť absolútnou prioritou, no realita často vyzerá úplne inak. Aj napriek jasným predpisom a varovaniam…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Kubina si odmietol prevziať predvolanie na výsluch

Advokát Peter Kubina, zastupujúci policajtov známych ako čurillovci vo viacerých prípadoch, tvrdí, že v aktuálnom prípade vyšetrovatelia zadržaným a obvineným…

03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrozí kolaps pracovného trhu. Navozí nám vláda Ázijcov?

Pokiaľ demografické faktory skutočne predurčujú budúcnosť, potom nás podľa čísiel nečaká nič dobré…

04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










V apríli začne proces v kauze vražedného útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi

Súdny proces v kauze vražedného útoku na gymnáziu v Spišskej Starej Vsi zo začiatku roku 2025 začne na Špecializovanom trestnom…

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov