kazan skola

NAŽIVO

Parížske múzeum Louvre oznámilo, že v dôsledku štrajku zamestnancov je v pondelok výnimočne zatvorené. Personál vstúpil do štrajku niekoľkokrát počas uplynulých týždňov, pričom žiada zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Osobám, ktoré si rezervovali na pondelok vstupenky do múzea, automaticky vrátia peniaze. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

13:29

Bangladéš vyhlásil „stav vysokej pohotovosti“ pozdĺž svojich hraníc s Mjanmarskom po tom, čo jeho zložky zadržali 53 členov Armády spásy arakanských Rohingov (ARSA) po prekročení bangladéšskeho územia, uviedli v pondelok predstavitelia polovojenských síl v Dháke. Informovala o tom správa agentúry AFP.

13:29

Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ) Kaja Kallasová plánuje navrhnúť nové sankcie voči Iránu po tom, čo si zásahy iránskych bezpečnostných zložiek proti demonštrantom v Iráne vyžiadali už stovky obetí. Informuje o tom magazín Politico s odvolaním sa na rozhovor Kallasovej, ktorý bol zverejnený v pondelok.

„EÚ už uvalila na Irán rozsiahle sankcie – na tých, ktorí sú zodpovední za porušovanie ľudských práv, aktivity v oblasti šírenia jadrových zbraní a podporu Teheránu pre ruskú vojnu na Ukrajine – a ja som pripravená navrhnúť ďalšie sankcie v reakcii na brutálne potláčanie demonštrantov (iránskym) režimom,“ povedala Kallasová pre Politico.

13:27

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) hodnotí pozitívne pokračovanie priaznivého trendu v administrácii priamych platieb Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA) za rok 2025, dokonca zvýšenie sumy vyplatenej na preddavkoch priamych platieb. Pozitívne je tiež vyrovnanie sa PPA s obrovským sklzom v implementácii projektových podpôr. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

13:26

Peking v pondelok vyhlásil, že dosiahol dohodu s Európskou úniou (EÚ) o vývoze elektrických vozidiel z Číny na európsky trh. Informuje o tom správa agentúry AP.

Čínske ministerstvo obchodu uviedlo, že EÚ vydá usmernenia týkajúce sa minimálnych cien pre čínskych vývozcov automobilov.

13:25

Trump opäť vyhlásil, že Zelenskyj nemá „žiadne karty (trumfy)“, ale má len jeho – Trumpa.

V rozhovore pre The New York Times mu pripomenuli tento jeho známy výrok, ktorý vyslovil počas hádky s ukrajinským prezidentom v Oválnej pracovni pred rokom.

„Je to pravda. No, nemá žiadne trumfy. Nemal ich – nemal žiadne trumfy od prvého dňa,“ odpovedal Trump.

Povedal, že Zelenskyj nemá karty ani teraz, ale má „len jedno – Donalda Trumpa“.

13:15

Čína odsúdila územné nároky USA na Grónsko.

Ministerstvo zahraničných vecí ČĽR vyhlásilo, že Washington „by nemal využívať iné krajiny ako zámienku na dosiahnutie svojich egoistických záujmov“.

Trump skôr vyhlásil, že ak USA neprevezmú kontrolu nad Grónskom, urobí to Rusko alebo Čína.

13:12

Dánsko reagovalo na obvinenie USA z „okupácie“ Grónska.

Dánsky veľvyslanec v USA Jesper Møller vyhlásil, že za status samosprávy v rámci kráľovstva hlasovali samotní obyvatelia Grónska a všetkých päť strán v parlamente ostrova minulý týždeň rozhodlo, že sa nechcú pripojiť k USA.

Vyzval USA, aby „riešili bezpečnostné problémy v Arktíde ako partneri a spojenci“.

13:06

V nasledujúcom období prírastok zahraničných návštevníkov bude výrazne dominovať nad domácim dopytom. Kľúčovým faktorom je rozdielny ekonomický vývoj v regióne. Uviedol to Tomáš Boháček, analytik 365.bank, v komentári k údajom o novembrovom cestovnom ruchu, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

12:33

Poľské energetické siete (PSE), ktoré spravujú prenosovú sústavu, zaznamenali vo štvrtok 9. januára rekordné zaťaženie elektroenergetickej sústavy, ktoré dosiahlo 29,2 gigawattu. Napriek pretrvávajúcim mrazom však podľa spoločnosti zostáva bezpečnosť dodávok elektriny neohrozená, informuje agentúra PAP.

12:26

Z eurofondov určených pre Slovensko v aktuálnom programovom období v celkovej sume 12,79 miliardy eur vyčerpala SR k 31. decembru minulého roka 1,639 miliardy eur. Predstavovalo to čerpanie na úrovni 12,81 %, oproti predchádzajúcemu mesiacu sa zvýšilo o 0,5 percentuálneho bodu (p. b.). Informovalo o tom Ministerstvo financií (MF) SR.

12:03

Fínska polícia v pondelok oznámila, že prepustila nákladnú loď Fitburg, ktorú úrady v decembri zadržali pre podozrenie z poškodenia podmorského telekomunikačného kábla medzi Helsinkami a estónskym Tallinom. Vyšetrovanie však naďalej pokračuje, informuje správa agentúry Reuters.

„Fínska a estónska polícia ukončili svoju prácu na palube plavidla, a preto môže byť zadržanie ukončené,“ uviedol vo vyhlásení šéf fínskeho Národného vyšetrovacieho úradu Risto Lohu.

12:02

Palestínske militantné hnutie Hamas v nedeľu uviedlo, že rozpustí svoju súčasnú vládu v Pásme Gazy hneď po tom, čo kontrolu nad týmto územím prevezme palestínsky technokratický výbor, so vznikom ktorého počíta mierový plán sprostredkovaný Spojenými štátmi. Informovala o tom agentúra AP.

12:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V škole v ruskej Kazani došlo k streľbe. Putin kondoloval rodinám zabitých pri tragédii

V jednej zo škôl v ruskej Kazani došlo k streľbe. Po nej sa z miesta ozval výbuch. Páchatelia zatiaľ neznámi

kazan skola
Na snímke škola v Kazani
❚❚
.

Záchranné zložky Kazani pôvodne uviedli, že na mieste zomrelo deväť ľudí, ďalší štyria boli hospitalizovaní.

Podľa upresnených informácií, v dôsledku streľby v škole zomrelo deväť ľudí, povedal prvotne zdroj a dodal, že ďalší štyria boli zranení, následne ich hospitalizovali.

V súvislosti so streľbou tiež informovali, že z miesta udalosti sa ozvala explózia.

.

Je vidieť silný dym, uviedol zástupca záchranných zložiek.

Na miesto udalosti, podľa informácií Sputnika, medzitým dorazil prezident Tatarstanu.

Zástupca bezpečnostných zložiek uviedol Sputniku, že žiaka, ktorý strieľal, zadržali.

Polícia zadržala dorastenca, ktorý je podozrivý zo streľby v škole, povedal zdroj agentúry.

Podľa jeho slov má páchateľ okolo 17 rokov.

.

K miestu udalosti smerovalo viac ako 20 jednotiek rýchlej záchrannej služby, uviedlo ministerstvo zdravotníctva Tatarstanu.

“Na základe podnetu bolo odoslaných 21 brigád rýchlej záchrannej služby mesta Kazani a medici Republikového centra medicíny katastrof. Na mieste udalosti sa nachádza minister zdravotníctva Tatarstanu Marat Sadykov,” uviedli na miestnom ministerstve zdravotníctva.

Podľa všetkého ide o školu číslo 175, ktorá sa v Kazani nachádza na ulici Fajzi, 8.

Kazaňská radnica uviedla, že po streľbe boli sprísnené bezpečnostné opatrenia na všetkých školách Kazani.

Ďalší dvaja ľudia, ktorí sa stali obeťami streľby v škole, zomreli po páde z tretieho poschodia budovy, uviedli Sputniku záchranné zložky.

.

Na videu je zachytené zadržanie jedného zo strelcov.

Začalo trestné konanie, ďalšie informácie sa upresňujú, povedal Sputniku zdroj v bezpečnostných zložkách.

 

Putin kondoloval rodinám zabitých pri tragédii v Kazanskej škole

Ruský prezident Vladimir Putin vyjadril sústrasť rodinám a príbuzným deťom zabitých pri streľbe v Kazanskej škole. Oznámil to tlačový hovorca ruského lídra Dmitrij Peskov.

 Vladimir Putin
Na snímke Vladimir Putin

Boli mu hlásené podrobnosti incidentu. Prezident tiež telefonicky hovoril s premiérom Mišustinom, vicepremiérka Golikovová a hovoril tiež so šéfom ministerstva pre mimoriadne situácie Ziničevom,uviedol Peskov.

Peskov doplnil, že lietadlo ministerstva pre mimoriadne situácie s lekármi a psychológmi na palube letí do Kazane, ktorí poskytnú pomoc zraneným.

Putin inštruoval ministra zdravotníctva Michaila Muraška a ministra školstva Sergeja Kravcova, aby tiež odleteli do Kazane.

Samozrejme to bude dôvod pre analýzu toho, ako účinné skôr prijaté opatrenia a nakoľko je potrebné prijať nové komplexné opatrenia, uviedol Peskov v odpovedi na otázku, či Kremeľ vidí v komplexných opatreniach zmysel a či je potrebná revízia bezpečnostných opatrení v školách po situáciu v Kazani.

Spomeňme tiež, že plenárne zasadnutie Štátnej dumy Ruskej federácie v utorok začalo minútou ticha za zabitých pri streľbe v škole v Kazani.

.

Vyšetrovaním trestného prípadu v Kazanskej škole sa bude zaoberať ústredná kancelária Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie. Informovala o tom oficiálna zástupkyňa rezortu Svetlana Petrenková.

Na miesto udalosti dorazil prezident Tatarstanu Rustam Minnichanov. Uviedol, že streľba v škole má 7 obetí: štyroch chlapcov, tri dievčatá. Žiaci chodili do ôsmej triedy. Hospitalizovaných bolo podľa jeho slov 16 ľudí, z toho 12 detí a 4 dospelí.

Streľba v škole v Kazani
Žena reaguje po streľbe v škole 11. mája 2021 v Kazani

Tlačová služba prezidenta Tatarstanu neskôr spresnila, že zomrelých je 8 sedem detí a učiteľka. Zranených pritom bolo celkovo 20 ľudí.

Upresnenie: zomrela ešte učiteľka (celkom osem), a plus štyria ďalší boli zranení (celkom 20), uviedla tlačová služba prezidenta Tatarstanu.

Záchranné zložky Kazane pritom predtým uvádzali, že na mieste zomrelo jedenásť ľudí, ďalší štyria boli hospitalizovaní. Dvaja ľudia, ktorí sa stali obeťami streľby v škole, mali zomrieť po páde z tretieho poschodia budovy, uvádzali Sputniku záchranné zložky.

.

 

Útočníka identifikovali

Útočník identifikovaný ako 19-ročný Iľnaz Gaľaviev spustil streľbu v škole č. 175 približne o 9.30. Úrady ho zadržali a začali vyšetrovanie. Muž podľa informácií TASS konal sám.

 

Stav dvoch z detí zranených pri streľbe v Kazani je kritický

Deväť obetí na životoch si vyžiadala utorňajšia streľba v škole v meste Kazaň v stredoruskej Tatárskej republike a stav dvoch hospitalizovaných detí je kritický, informovala agentúra TASS. Agentúra predtým mylne uvádzala, že o život prišlo 11 osôb.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

.
.
.

Kéry k útoku na Schutza: „Zneužívanie incidentu na politické útoky neakceptujem“

Cez víkend sa dostala na verejnosť správa o útoku na Petra Schutza, politického komentátora známeho najmä v progresívnych kruhoch. Novinár…

12. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie oznámilo, čo zasiahlo Orešnikom

Uvádza sa, že tam prebiehala oprava a údržba leteckej techniky Ukrajinských ozbrojených síl, vrátane lietadiel F-16 a MiG-29, a vyrábali…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svedok opisuje Trumpov zásah v Caracase. Amerika použila zvukové zbrane

„Ako keby mi mala explodovať hlava,“ hovorí svedok zásahu USA v Caracase. Spojené štáty použili pri zajatí venezuelského prezidenta Nicolása…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Eurokomisár pre obranu opäť pobavil: „Trúfne si“ Brusel na Moskvu s armádou 100-tisíc vojakov?

Podľa Andriusa Kubiliusa, eurokomisára pre obranu, by Európska únia  a jej členské štáty „mali zvážiť“ vytvorenie stálej armády so 100 000…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nespravodlivo stíhajú lekárov, ktorí „kladú pacientov na prvé miesto“. Kennedy otvára oči Nemecku

Americký minister zdravotníctva Robert F. Kennedy Jr. vzniesol jasné obvinenia voči nemeckému súdnictvu, vláde a zdravotníckemu systému krajiny v súvislosti s pandémiou COVID-19.…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruskí sérioví vrahovia

Každý už pravdepodobne počul o Andrejovi Čikatilovi. Osudy „angarského maniaka“ Michaila Popkova alebo otravkyne detí Tamary Ivanutiny sú však málo…

12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Iránsky minister zahraničných vecí vysvetlil aktuálnu situáciu okolo protestov

Minister zahraničných vecí Iránu vyhlásil, že napriek pokračujúcim nepokojom majú iránske orgány situáciu s protestmi pod kontrolou

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Cukor mu už došiel. Bol to signál Trumpa Putinovi

Zmocnenie sa ropného tankera Marinera, ktorý plával pod ruskou vlajkou, bolo signálom Trumpa Putinovi, informuje The Telegraph s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ficov výrok o Kallasovej rezonuje v ruských médiách

Bývalá estónska premiérka Kaja Kallasová by mala byť nahradená na poste šéfky zahraničnej a bezpečnostnej politiky Európskej únie, vyhlásil v…

12. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Historik komentuje udalosti posledných dní. Výrok Štefanca ho šokoval: Keď Pán Boh chce niekoho potrestať, zoberie mu rozum

Cirka pred 2500 rokmi žil v starom Grécku bájkar Ezop. Satirickým spôsobom opisoval rôzne ľudské vlastnosti, ktoré pripisoval zvieratám. Jeho…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Boris Susko podal dovolanie v prípade exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho

Minister spravodlivosti Boris Susko podal dovolanie v prípade exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, ktorého Špecializovaný trestný súd (ŠTS) odsúdil minulý…

12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel vyhlásil vojnu kresťanskej Európe

Viktor Orbán na kongrese Fideszu jasne odkázal: Brusel dnes nie je ochrancom Európy, ale nepriateľom európskej kresťanskej civilizácie. Bruselská elita…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruský protivzdušný raketový komplex S-300 zničil stíhačku F-16 ukrajinských ozbrojených síl

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Pápež Lev XIV. ostro kritizoval Západ. Spomenul interrupcie, eutanáziu aj obmedzenie slobody prejavu

Pápež Lev XIV. počas svojho prvého novoročného príhovoru varoval pred stratou slobody prejavu, kritizoval súčasný vývoj vo svete a vyjadril obavy…

12. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Psie záprahy… Rusko, Čína… NATO.” Trump hrozí na všetky strany

Trump vyhlásil, že obrana Grónska „doslova pozostáva z dvoch psích záprahov“. Podľa neho sú v tejto oblasti prítomné ruské a…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Arktída sa stáva frontovou líniou,“ varuje popredný predstaviteľ NATO

Na bezpečnostnom fóre vo švédskom meste Sälen najvyšší vojenský veliteľ NATO pre Európu Alexus Grynkewich zdôraznil rastúci strategický význam Arktídy.…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Golonka opäť perlí: Slabá príprava pred ZOH. Országh nemá skúsenosti. Slafkovský ešte nie je kľúčová postava

Čerstvo 88-ročná legenda nášho hokeja Jozef Golonka je aj v komentároch o situácii v slovenskom hokeji vždy ostrý, ako bol…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Slovenský herec Milan Ondrík zožal veľký úspech, za svoj herecký výkon získal prestížnu medzinárodnú cenu

Slovenský herec Milan Ondrík zožal veľký úspech aj napriek obrovskej konkurencii. Producenti Veronika Pšteková a Anton Škérko priniesli z 37.…

12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dánsko má problém, podľa amerického vyslanca nezákonne okupuje Grónsko

USA, 12. januára 2026 - Dánsko okupovalo Grónsko v rozpore s normami OSN, vyhlásil osobitný vyslanec USA Jeff Landry. „História…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Riaditelia škôl hodnotia zákaz mobilných telefónov

Zákaz mobilných telefónov od 1. januára 2025 hodnotia riaditelia škôl veľmi pozitívne. Podľa ich spätnej väzby kolektívy začínajú viac žiť,…

12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyrieši ruská lodná spoločnosť nové hrozby na mori?

Rusko, 12. januára 2026 - Súčasná fáza rozvoja Ruskej federácie a Európy má jednu spoločnú charakteristiku: všetci chápu, že predchádzajúci…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

.

„Irán má veľké problémy“ – Trump už zvažuje pozemnú inváziu

Americký prezident Donald Trump na palube Air Force One nešetril ostrými slovami: oznámil, že Teherán „prekročil červenú čiaru“ a môže…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zlé rozhodnutia zachytené objektívom. Tieto zlyhania sa nedali prehliadnuť

Zlé rozhodnutia sú niekedy také očividné, že ich nemožno prehliadnuť ani na prvý pohľad. Táto galéria je dôkazom zlého načasovania,…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini vôbec nesúhlasí so Štefancom: Tak sa potom pýtam, nemajú ísť na olympiádu po aktivitách USA vo Venezuele ani hráči z NHL?

Pred pár dňami sme informovali o kontroverznom a militantnom stanovisku bývalého poslanca Európskeho parlamentu za KDH Ivana Štefanca, ktorý na…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Sociálne siete deformujú naše deti. Zákaz je cesta, domnieva sa Hlas

Matúš Šutaj Eštok sa vyjadril v prospech možnosti zákazu sociálnych sietí pre deti a mládež. Pozreli sme sa na názory…

11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Malé rekonštrukcie, ktoré nemajú čo ponúknuť? Tieto projekty vás vyvedú z omylu

Malé rekonštrukcie dokážu zmeniť atmosféru domova viac, než by ste si na prvý pohľad mysleli. Aj drobné zásahy, trochu farby…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump vs. EÚ

Nemecko navrhne vytvorenie spoločnej misie NATO na monitorovanie a ochranu bezpečnostných záujmov v Arktíde, aby zmiernilo napätie so Spojenými štátmi…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyššie dôchodky od januára 2026. Kto si polepší a komu ich „zje“ exekúcia?

Sociálna poisťovňa vstupuje do roka 2026 s valorizáciou dôchodkových dávok, ktorá má zmierniť dosahy rastúcich životných nákladov, no zároveň prináša…

12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Parížske múzeum Louvre oznámilo, že v dôsledku štrajku zamestnancov je v pondelok výnimočne zatvorené. Personál vstúpil do štrajku niekoľkokrát počas uplynulých týždňov, pričom žiada zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Osobám, ktoré si rezervovali na pondelok vstupenky do múzea, automaticky vrátia peniaze. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

13:29

Bangladéš vyhlásil „stav vysokej pohotovosti“ pozdĺž svojich hraníc s Mjanmarskom po tom, čo jeho zložky zadržali 53 členov Armády spásy arakanských Rohingov (ARSA) po prekročení bangladéšskeho územia, uviedli v pondelok predstavitelia polovojenských síl v Dháke. Informovala o tom správa agentúry AFP.

13:29

Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ) Kaja Kallasová plánuje navrhnúť nové sankcie voči Iránu po tom, čo si zásahy iránskych bezpečnostných zložiek proti demonštrantom v Iráne vyžiadali už stovky obetí. Informuje o tom magazín Politico s odvolaním sa na rozhovor Kallasovej, ktorý bol zverejnený v pondelok.

„EÚ už uvalila na Irán rozsiahle sankcie – na tých, ktorí sú zodpovední za porušovanie ľudských práv, aktivity v oblasti šírenia jadrových zbraní a podporu Teheránu pre ruskú vojnu na Ukrajine – a ja som pripravená navrhnúť ďalšie sankcie v reakcii na brutálne potláčanie demonštrantov (iránskym) režimom,“ povedala Kallasová pre Politico.

13:27

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) hodnotí pozitívne pokračovanie priaznivého trendu v administrácii priamych platieb Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA) za rok 2025, dokonca zvýšenie sumy vyplatenej na preddavkoch priamych platieb. Pozitívne je tiež vyrovnanie sa PPA s obrovským sklzom v implementácii projektových podpôr. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

13:26

Peking v pondelok vyhlásil, že dosiahol dohodu s Európskou úniou (EÚ) o vývoze elektrických vozidiel z Číny na európsky trh. Informuje o tom správa agentúry AP.

Čínske ministerstvo obchodu uviedlo, že EÚ vydá usmernenia týkajúce sa minimálnych cien pre čínskych vývozcov automobilov.

13:25

.

Sto sedm pro důvěru vládě…

Zatímco svět je ve stavu pohotovosti, protože výsledek mocenské přetlačované v Íránu v podstatě určí velikost současné americké moci, vrátíme…

12. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Patrioti predkladajú návrh na ďalšie hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predkladá ďalší návrh na vyslovenie nedôvery voči  Ursule von der Leyenovej a Európskej komisii pod jej…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zrážka auta s rušňom si vyžiadala dve obete

Dva ľudské životy si vyžiadala v nedeľu popoludní tragická dopravná nehoda v obci Dolné Naštice v okrese Bánovce nad Bebravou.…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov