NAŽIVO

Pápež Lev XIV. odcestoval na svoju prvú apoštolskú cestu do Turecka a Libanonu. Očakáva sa, že počas návštevy oboch krajín vyzve na mier na Blízkom východe a na jednotu medzi kresťanskými cirkvami.

Pápež odlieta do Turecka a Libanonu
Na snímke pápež Lev XIV. nastupuje do lietadla na rímskom letisku Fiumicino, ktorým odletí na šesťdňovú návštevu Turecka a Libanonu / Foto: TASR/AP-Alessandra Tarantino
08:53

Jedna žena prišla o život a ďalší muž utrpel vážne zranenia pri útoku žraloka v austrálskom štáte Nový Južný Wales, uviedla tamojšia polícia.

Po útoku žraloka zomrela žena, muž utrpel ťažké zranenia
Na snímke značka na mieste smrteľného útoku žraloka na pláži Dee Why Beach v Sydney / Foto: TASR/AP-Mark Baker
08:41

Hongkonské úrady po najnovšom smrteľnom požiari skontrolujú všetky bytové komplexy, na ktorých prebiehajú rozsiahle opravy, uviedol najvyšší predstaviteľ mesta.

08:04

Vo veku 66 rokov zomrela škótska punkrocková dizajnérka Pam Hoggová, ktorá spolupracovala s hviezdami ako Rihanna či Lady Gaga. Na sociálnych sieťach to oznámila jej rodina.

08:04

Guvernér Západnej Virgínie stiahol svoje vyhlásenie o smrti zranených príslušníkov Národnej gardy vo Washingtone.

„V súčasnosti dostávame protichodné správy o stave dvoch našich príslušníkov a poskytneme ďalšie informácie, hneď ako budeme mať k dispozícii úplnejšie informácie,“ napísal Patrick Morrisey.

Medzitým americký minister obrany Hegset oznámil, že do Washingtonu vysiela ďalších 500 príslušníkov národnej gardy.

Identifikovali útočníka, ktorý strieľal na členov Národnej gardy
Na snímke príslušníci Národnej gardy hliadkujú neďaleko Kapitolu vo Washingtone / Foto: TASR/AP-Rahmat Gul
07:41

Dominikánska republika povolí Spojeným štátom využívať vojenskú základňu a letisko v rámci amerických protidrogových operácií, povedal prezident Luis Abinader. Tento krok prichádza v čase napätej situácie v Karibiku medzi USA a Venezuelou.

Dominikánska republika sprístupní USA svoje zariadenia na protidrogové operácie
Na snímke americký minister obrany Pete Hegseth (vľavo) a dominikánsky prezident Luis Abinader / Foto: TASR/AP-Ricardo Hernadez
07:31

Jedenásť robotníkov zahynulo na železnici po tom, čo ich zrazil vlak na stanici Luoyang Town v meste Kchun-ming v provincii Jün-nan na juhozápade Číny. Informovali o tom miestne železničné úrady.

07:21

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír poskytne podporu európskemu projektu prieskumného robotického vozidla (rovera) Rosalind Franklin, ktorého štart je po niekoľkých odkladoch naplánovaný na rok 2028.

07:11

Zemetrasenie s magnitúdou 6,6 postihlo oblasť pri pobreží západnej časti Indonézie, uviedol americký geologický inštitút.

07:11

Americký prezident Donald Trump označil streľbu na príslušníkov Národnej gardy USA neďaleko Bieleho domu vo Washingtone za „akt teroru“.

Pri Bielom dome vo Washingtone postrelili dvoch príslušníkov Národnej gardy
Na snímke príslušníci Národnej gardy stoja pri policajnej páske neďaleko miesta streľby po tom, ako dvaja vojaci Národnej gardy boli postrelení pri Bielom dome vo Washingtone / Foto: TASR/AP-Evan Vucci
07:10

Z plenárnej sály nemeckého Spolkového nemu – Bundestagu – v Berlíne bol v stredu za narušenie rozpravy vyvedený demonštrant s palestínskou vlajkou.

07:08

Agenti amerického Imigračného a colného úradu zadržali ženu z okruhu rodiny hovorkyne bieleho domu Karoline Leavittovej.

06:59

Z plenárnej sály nemeckého Spolkového nemu – Bundestagu – v Berlíne bol za narušenie rozpravy vyvedený demonštrant s palestínskou vlajkou.

06:59

Americký prezident Donald Trump podporil kandidáta Nasryho Asfuru v nadchádzajúcich prezidentských voľbách v Hondurase a uviedol, že spolu môžu bojovať proti „narkokomunistom“ v regióne. 

06:58

Niekoľko tisíc ľudí sa zhromaždilo pred bulharským parlamentom v hlavnom meste Sofia na protest proti návrhu rozpočtu na rok 2026. Ten je podľa demonštrantov pokusom o zamaskovanie rozšírenej korupcie v krajine.

06:57

Pri útoku dronom bol v irackom Kurdistane zasiahnutý plynárenský komplex Chor Mor, ktorý vlastní spoločnosť zo Spojených arabských emirátov. Podľa miestnych orgánov boli v regióne prerušené všetky dodávky plynu do elektrární.

06:57

Úrady v Hongkongu zadržali troch ľudí pre podozrenia zo zabitia z nedbanlivosti v súvislosti s rozsiahlym požiarom, ktorý pohltil bytový komplex v mestskej štvrti Tchaj Po, uviedla tamošia polícia. Počet obetí medzičasom stúpol na najmenej 44,

06:43

Mjanmarská junta zrušila tresty pre viac ako 3000 ľudí odsúdených podľa zákona, ktorý mal podľa pozorovateľov slúžiť na potlačenie odporu po prevrate v krajine.

06:43

Dvaja členovia americkej Národnej gardy, ktorí boli postrelení neďaleko Bieleho domu vo Washingtone, sú stále nažive a ich stav je kritický, uviedol riaditeľ Federálneho úradu pre vyšetrovanie Kash Patel.

Identifikovali útočníka, ktorý strieľal na členov Národnej gardy
Na snímke príslušníci Národnej gardy hliadkujú neďaleko Kapitolu vo Washingtone / Foto: TASR/AP-Rahmat Gul
06:42

Prezident USA Donald Trump oznámil, že Juhoafrická republika nedostane pozvánku na budúcoročný summit G20 na Floride. Avizoval tiež, že pre postoj JAR k zástupcom americkej vlády na tohtoročnom summite G20 v Johannesburgu „zastavé všetky platby a dotácie“ pre túto krajinu.

06:41

Pri požiari v preľudnenom slume v bangladéšskej metropole zhorelo alebo bolo poškodených 1500 chatrčí. Podľa miestnych úradov neboli hlásené žiadne obete, bez domova však zostali tisíce ľudí.

Po požiari v slume v Bangladéži zostali bez domova tisícky ľudí
Na snímke obrovský požiar v slume Korail v bangladéžskej metropole / Foto: TASR/AP-Rajib Dhar
06:40
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V. MEČIAR: Existovali tajné dokumenty o príprave jednostranného rozpadu ČSFR

Bratislava 24. novembra (TASR) – Česká strana sa už od roku 1991 pripravovala na rozdelenie Československa, dokonca aj jednostranným krokom "pri vyvolaní nejakej revolty na Slovensku". Pre TASR to povedal trojnásobný slovenský expremiér Vladimír Mečiar.

"Existovali tajné dokumenty českej vlády o príprave na rozdelenie a jednostranný rozpad Československa," konštatoval. "Tie dokumenty boli tri, boli tri rôzne projekty. Ja som získal poznatky od pána Šabatu a získal som aj ten projekt. Doteraz som mlčal, kto to bol, ale aj je nebohý, aj mu treba za to poďakovať. Hovoril, že sme žili toľko rokov spolu a nepodvádzali sme sa, je nepraktické, ak to robíme teraz. Začali tam (v Českej republike, pozn. TASR) kroky, už sme vedeli, že sa pripravuje rozdelenie meny, že sa vytvárajú zásoby strategických surovín a materiálov," dodal.

Jednostranné rozdelenie štátu z českej strany by podľa Mečiara ťažko poškodilo obe republiky, ale viac Slovensko, ktoré nemalo vybudované inštitúcie a oveľa ťažšie by sa etablovalo aj na medzinárodnej scéne. "Preto moje pôsobenie v roku 1992 smerovalo k tomu, aby som tento vývoj nedopustil," povedal na margo rozhovorov s českým premiérom Václavom Klausom.

"Preto sa texty ústavy pripravovali už pred rokom 1992, preto sme hľadali nejaké projekty, či vôbec sme schopní samostatne žiť. Keby nám zastavili tok peňazí a slovenská ekonomika sa zrúti, ako by sme to riešili," dodal. "Tiež sme hľadali niekoho, kto by nám rýchlo vyrobil kolky, ako by sme udržali menu. Keď sme išli na rokovanie s českou stranou po voľbách v roku 1992, po ceste ma zastavil ešte pán Šabata a pozval k sebe do bytu. Tlmočil mi odkaz Václava Havla, aby som vôbec nerokoval s Klausom, ale prišiel na rokovanie s ním a rokoval len s ním (Havlom, pozn. TASR)," poznamenal.

Mečiar však vzhľadom na politický vývoj z predchádzajúcich rokov viac dôveroval Klausovi, s ktorým potom okrem otázok budúcnosti federácie riešil aj spoločný postup voči prezidentovi Havlovi. "Museli sme sa dohodnúť, aké sú naše strategické záujmy, dokedy sme schopní spolu vydržať, lebo federálne štruktúry už v podstate prestali pracovať. Už sa to akosi samočinne rozpadalo, dokonca česká verejná mienka bola v máji 1992 naklonená väčšinou za osamostatnenie," poznamenal Mečiar.

Zároveň ale museli riešiť aj operatívne otázky, vrátane voľby federálneho prezidenta. "Museli sme si potom vysporiadať aj vzťahy s  Havlom, kde česká strana povedala, že pre nich je neprijateľné, aby nepodporili Havla na funkciu prezidenta. Že jeho sila je taká veľká ako sila jednej politickej strany," spomína Mečiar. "Pre chyby, ktoré urobil do roku 1992, som oznámil, že pre Slovensko je neprijateľné, aby bol ďalej prezidentom. Preto sme povedali, že sú vzťahy, ktoré sú nemenné, a sú vzťahy, ktoré sú v zátvorke. O tých sa môžeme rozprávať. A Havla sme dali do zátvorky," dodal. "V roku 1992 ma pozval (Havel, pozn. TASR) na rokovania na Pražský hrad. Keď som tam bol v roku 1991, bol som z hradu skoro vyhodený. V roku 1992 ma na schodoch čakal jeho tajomník a medzi štyrmi očami mi povedal, že si môžem žiadať čokoľvek, že mi to odkazuje Havel a všetko mi bude splnené. Opýtal som sa, či si môžem pýtať aj veľa. Povedal, že čokoľvek. A keď sme už boli na poslednom schode, tak sa opýtal „co to chci, aby to mohl sdělit panu Havlovi“. Odpovedal som: Chcem jeho hlavu," spomína bývalý slovenský premiér.

.

"Preto aj naše prvé rokovanie po voľbách (s Havlom po voľbách v roku 1992, pozn. TASR) bolo veľmi zložité. Zaviazali sme sa čestným slovom, že obsah toho rozhovoru nezverejníme. Aj keď je mŕtvy, cítim sa stále týmto slovom do istej miery viazaný. Ale počul tam veci, ktoré nikdy od nikoho nepočul. Taká perlička: pri tom rokovaní mu padla cigareta na zem. Tak sa mu triasli ruky, že ju nemohol zodvihnúť. Nebol som ochotný mu pomôcť tú cigaretu zdvihnúť," uzavrel Mečiar.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

.

Exkluzívny rozhovor s Vladimírom Mečiarom prinesie TASR v nedeľu 25. novembra.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.

Glück pre HS: Je otázne, či má byť generálny prokurátor absolútne nedotknuteľný. Podozrenia z ovplyvňovania politicky citlivých vecí musia byť vysvetlené

O čo ide v prípade údajného zasahovania GP Maroša Žilinku do živých vecí na Krajskej prokuratúre v Žiline? Porušil prokurátor Balogh mlčanlivosť tým,…

27. 11. 2025 | Rozhovory | 11 min. čítania | 0 komentárov

.

Úrad boja proti organizovanej kriminalite zasahuje v Košiciach, vyšetruje škodu z eurofondov za 9,7 mil. eur

V Košiciach zasahuje protikorupčná jednotka Úradu boja proti organizovanej kriminalite Prezídia Policajného zboru. V rámci akcie s krycím názvom Bioplyn…

27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pročko prehral súd so Sujom. Teraz bude musieť platiť

Miroslav Suja z hnutia Republika prostredníctvom sociálnej siete informuje, že vyhral spor s poslancom Jozefom Pročkom a ten sa mu…

27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Keď verejnoprávnosť uhne z cesty: TASR zamlčala podstatu kauzy Balogh a Žilinka

Verejnoprávna agentúra má stáť nad politickým konfliktom. Ak však prestane opisovať, čo sa skutočne stalo, a začne ponúkať len rámec,…

27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Nekonečná ľahkosť Šimečkovho oportunizmu

Zneužije v nekalom politickom boji prvé posledné. Dobre ho vyškolili, nech už to bol ktokoľvek…

27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Trumpov zástupca na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov: Pozor na Rusko!

Trumpov zástupca Driscoll na uzavretom stretnutí v Kyjeve varoval európskych diplomatov, že Rusko dosiahlo taký objem výroby diaľkových rakiet, ktorý…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na scénu vstúpil nový dezinfokanál – lenže pozor! Šíri sofistikovanú propagandu

Do slovenského mediálneho priestoru vstúpil ďalší informačný, respektíve dezinformačný kanál – lenže pozor! Nejde o neškodný profil, práve naopak. Šíri…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Za múrmi Zimného paláca: Tento krásny príbeh úspešnej slovenskej autorky je inšpirovaný skutočnými udalosťami

Tri Tatiany – jeden príbeh. A jeden muž, ktorý na krku nosí anch a myslí si, že ovláda osud. Knihu…

27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šéfka fínskej diplomacie chce do mierového plánu o Ukrajine zahrnúť zredukovanie ruskej armády

Fínska ministerka zahraničných vecí Elina Valtonenová sa domnieva, že ak mierový plán počíta s obmedzeniami pre ukrajinské ozbrojené sily, potom…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Víťazka súťaže Najsilnejšia žena sveta prišla o titul, keď organizátori zistili, že je muž

Súťaž Najsilnejšia žena sveta 2025 v texaskom Arlingtone vyvolala kontroverziu po tom, ako americká súťažiaca Jammie Bookerová, ktorá cez víkend…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rutte tlmí nádeje na dosiahnutie mieru na Ukrajine: „Ešte zďaleka nie sme na konci“

Generálny tajomník NATO Mark Rutte varuje pred príliš vysokými očakávaniami od mierového plánu, ktorý pre Ukrajinu vypracovali USA . Zastáva…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hra na kočku a na myš, ale jiná, než si myslíme…

Takový pocit jsem měl ze včerejší tiskovky Andreje Babiše poté, co se vrátil z Hradu, prezident si prohlédl jeho nominace…

27. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Členstvo v EÚ pre Srbsko áno, pre Ukrajinu nie

Členstvom Srbska by Európska únia získala, tento proces však Brusel brzdí, zatiaľ čo Ukrajina, ktorá prevádzkuje korupčný aparát na najvyššej…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Žena zomrela po útoku žraloka býčieho, muža zachránil hrdinský okoloidúci

V austrálskom štáte Nový Južný Wales prišla o život žena, na ktorú počas plávania v mori zaútočil žralok býčí. Incident…

27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Aktualizované 27. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel presadzuje finančný plán pre Ukrajinu, kritici však požadujú skutočnú mierovú stratégiu

Európska komisia oznámila, že urýchli svoj plán využiť zmrazené ruské aktíva na pomoc Ukrajine pre pokrytie finančnej medzery vo výške…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Predvianočný boj je tu. Rybári sa domáhali zastavenia kampane za zákaz predaja živých kaprov, na súde neuspeli

Súd zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia, ktorým sa Združenie chovateľov rýb na Slovensku domáhalo zastavenia kampane za zákaz predaja…

27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Fantastický Šimon Nemec znovu rozhodol o víťazstve New Jersey

V noci sa v bojoch v NHL predstavili štyria Slováci, pričom najviac zaujal obranca \"diablov\" z New Jersey Šimon Nemec.…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Kontumačný rozsudok v neprospech ministra. Súdna rada: Je neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní a urážaní

Súdna rada SR považuje za neprípustné, aby boli sudcovia zastrašovaní, urážaní či podrobení nátlaku alebo inej forme ovplyvňovania rozhodovacej činnosti.…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Krajinám NATO je čoraz ťažšie skrývať svoje skutočné ciele podpory kyjevského režimu

USA, 26. novembra 2025 - Ukrajinská kríza bola vytvorená Západom v snahe zničiť Rusko. Od samého začiatku ŠVO lídri západných krajín,…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Matovič sa musí v pléne ospravedlniť za svoje výroky

Líder hnutia Igora Matoviča a poslanec Národnej rady SR Igor Matovič sa musí na ďalšej riadnej schôdzi parlamentu ospravedlniť za…

26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Farebná matematická skladačka: Hlavolam pre tých najšikovnejších

Farebná matematická skladačka preverí vašu logiku, postreh aj schopnosť rýchlo myslieť - a kto ju dokáže vyriešiť, patrí medzi najschopnejších…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Rubio s Kallasovou nediskutuje

Americký minister zahraničných vecí sa vyhýba rokovaniam s Kajou Kallasovou. Denník Berliner Zeitung sa pozrel na to, prečo sa Marco…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najvýznamnejšie spiace sopky na svete, ktoré môžu znova "ožiť"

Sopky patria medzi najsilnejšie prírodné sily na Zemi a aj tie, ktoré vyzerajú pokojne, môžu v skutočnosti iba „spať“. Spiace…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Orbán sa chystá stretnúť s Putinom v Moskve uprostred rokovaní o dohode s Ukrajinou

Podľa správ médií sa maďarský premiér Viktor Orbán stretne v Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Orbán vyzval Európsku úniu…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecko ponúka Brazílii tanky, ktoré odmietla Ukrajina. Slovensko by sa malo sústrediť na obnovu železníc

Slovensko, 26. novembra 2025 - Pochybný až idiotský plán politickej strany Smer nakúpiť za prostriedky z konsolidácie modernučké tančíčky dostáva…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Moskva neurobí Ukrajine žiadne ústupky

Moskva neurobí Ukrajine žiadne ústupky, vyhlásil námestník ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Rjabkov

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Remeselníci a ich magické remeslo, ktoré osloví každého z nás

Magické remeslo sa rodí tam, kde sa stretáva tvorivosť, trpezlivosť a osobný príbeh — a práve toto spája všetkých remeselníkov,…

27. 11. 2025 | 0 komentárov

Skúsme pochopiť mentálny svet mainstreamových novinárov. Ak sa to dá

Asi nič nie je pravde ďalej, ako informácie v mainstreamových médiách. Všetci to poznáte. Niektorí aj na vlastnej koži. Ani…

26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Pápež Lev XIV. odcestoval na svoju prvú apoštolskú cestu do Turecka a Libanonu. Očakáva sa, že počas návštevy oboch krajín vyzve na mier na Blízkom východe a na jednotu medzi kresťanskými cirkvami.

Pápež odlieta do Turecka a Libanonu
Na snímke pápež Lev XIV. nastupuje do lietadla na rímskom letisku Fiumicino, ktorým odletí na šesťdňovú návštevu Turecka a Libanonu / Foto: TASR/AP-Alessandra Tarantino
08:53

Jedna žena prišla o život a ďalší muž utrpel vážne zranenia pri útoku žraloka v austrálskom štáte Nový Južný Wales, uviedla tamojšia polícia.

Po útoku žraloka zomrela žena, muž utrpel ťažké zranenia
Na snímke značka na mieste smrteľného útoku žraloka na pláži Dee Why Beach v Sydney / Foto: TASR/AP-Mark Baker
08:41

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Deep State potvrdzuje vstup ruských vojakov do centra Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Kniha, ktorá odhaľuje budovanie liberálnej spoločnosti

Kniha Beseda v pekle alebo ako by mohlo prebehnúť stretnutie Niccola Machiavelliho a Charlesa Louisa Montesquieua. Nájdete ju TU

26. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament vyzval na obmedzenie prístupu detí do 16 rokov na sociálne siete

Poslanci Európskeho parlamentu 483 hlasmi za, 92 proti a 86 sa zdržali prijatia správy, v ktorej vyjadrujú hlboké znepokojenie nad…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skončil samit G20 v Južnej Afrike, ktorý bojkotovali USA

Donald Trump sa nezúčastnil samitu G20 v Južnej Afrike 22. – 23. novembra, ale snažil sa uplatniť svoj vplyv z…

26. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Sudkyňa Dudzíková pre HS: Útok na súkromie, aký tu doteraz ešte nebol, čistý extrém

Chat-control je jednou z mimoriadne dôležitých vecí, ktoré sa bruselský byrokratický moloch snažil zaviesť do životov všetkých obyvateľov EÚ. Napriek…

26. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Michal Durila

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov