Unáhlené finančné kompenzácie pre kontroverzné EEI

Košice 7. apríla 2018 (HSP/oan.sk/Foto:TASR-František Iván)

 

Mesto Košice vyplatí miliónové odškodné parkovacej spoločnosti EEI? Kto je v skutočnosti príjemca konečných výhod z tohto podnikania? Pýtajú sa poslanci Mestského zastupiteľstva v Košiciach.

Ilustračné foto

Na najbližšom rokovaní Mestského zastupiteľstva v Košiciach 16. apríla 2018 budú poslanci rozhodovať o usporiadaní vzťahov medzi Mestom Košice a parkovacou spoločnosťou EEI s.r.o. Jednou z najzásadnejších vecí, od ktorých bude závisieť hlasovanie poslancov, bude vyplatenie státisícových finančných náhrad a kompenzácií za predčasné ukončenie výberu parkovného v zónach 1-10 spoločnosťou.

I napriek tomu, že Mesto Košice má niekoľko možností ako sa vyhnúť kompenzáciám, nezávislí poslanci MZ Jaroslav Polaček a Marcel Gibóda sú presvedčení, že mesto nehľadá spôsob ako sa miliónovým škodám vyhnúť, ale je rozhodnuté za každú cenu odškodniť spoločnosť EEI formou obrovskéj finančnej kompenzácie z mestského rozpočtu.

Obaja nezávislí poslanci Jaroslav Polaček a Marcel Gibóda spolu s advokátom Romanom Frnčom (SaS) podali na Okresný súd v Žiline v polovici marca 2018 podnet na spoločnosť EEI s. r. o. kvôli nezrovnalostiam pri jej zápise do Registra partnerov verejného sektora. (pozn.:pozri aj Verifikačný dokument)

Všetci traja sa domnievajú, že spoločnosť EEI neuviedla správne údaje o užívateľoch konečných výhod z podnikania tejto spoločnosti, ktorá zabezpečuje parkovanie okrem iných miest aj v meste Košice. Okresný súd v Žiline už medzičasom vyzval spomínanú firmu, aby sa vyjadrila k tomuto podnetu.

 

Odškodné pre EEI je unáhlené

„Ak súd vyhodnotí, že EEI s. r. o. uvádzalo neúplné a nepravdivé údaje, tak túto spoločnosť vymaže z Registra partnerov verejného sektora. Pre obyvateľov mesta by to znamenalo, že mesto Košice by v zmysle platnej legislatívy mohlo odstúpiť od zmluvy s EEI s. r. o. bez toho, aby muselo tejto spoločnosti vyplácať akúkoľvek náhradu škody či náhradu ušlého zisku,“ myslí si advokát Roman Frnčo.

Okrem odstúpenia od zmlúv s EEI aj v iných mestách, hrozí EEI podľa Romana Frnča aj pokuta vo výške neoprávnene získaného hospodárskeho prospechu, ktorý priamo súvisí s výškou vybratého parkovného vo všetkých mestách, v ktorých podniká.

Ako uviedol poslanec Marcel Gibóda, povinnosťou mesta Košice v zastúpení povereného primátora Petruška je nakladať s majetkom Košičanov obozretne a hlavne nespôsobiť mestu miliónové škody. „Vyzývam pána zastupujúceho primátora Petruška, ale aj poslancov mestského zastupiteľstva, aby sme urobili všetky dostupné kroky a počkali s vyplácaním náhrad do času, kým súd nerozhodne o podnete.“

Poslanca Jaroslava Polačeka mrzí, že sa stále nedozvedeli výšku kompenzácií pre EEI a ani spôsob výpočtu finančných náhrad. „Vedenie mesta pokračuje v razení Rašiovskej cesty poslancom nedávať žiadne informácie prípade im ich položit na stôl až tesne pred hlasovaním, aby nemali čas argumentovať. Dúfam, že výšku kompenzácii nám nepredloží priamo právny zástupca EEI tak, ako to bolo naposledy s právnou analýzou.“

Mesto Košice sa nevie vyjadriť k výške kompenzácií pre EEI ani týžďen pred rokovaním Mestského zastupiteľstva ako to uviedol na štvrtkovom rokovaní poverený primátor Petruško. Magistrát sa ovoláva na analýzu, ktorú predloží poslancom po tom, ako ju obdrží. Neoficiálne zdroje hovoria o sume za odškodnenie spoločnosti vo výške okolo jedného milióna eur.

 

Mimoriadne rokovanie k EEI 

Poslanci požadujú, aby sa uznesenia okolo EEI nerobili na rýchlo, aby sa počkalo na vyjadrenie Žilinského súdu, a aby sa dopracovali podklady k tomu, čo nastane v deň, keď za spoločnosťou EEI zatvoríme v zónach 1 – 10 dvere.

Poslanci uviedli, že budú žiadať zvolanie mimoriadneho rokovania zastupiteľstva k parkovaniu ako aj zmenu uznesenia prijatého za účelom usporiadanie vzťahov so spoločnosľou EEI. Je totiž dôležité spracovať nielen nové informácie ohľadne prebiehajúceho súdu, ktoré majú zásadný vplyv na „vyplatenie“ spoločnosti EEI ale aj preto, pretože mesto stále nepredstavilo spôsob ako bude parkovanie prevádzkovať, čo nás to bude stáť, prípadne aké výnosy resp. náklady na prevádzku a na zveľaďovanie systému parkovania môžeme očakávať. „Už rok sa snažíme získať na mestskom zastupiteľstve okrem iných ekonomických informácii aj informácie napríklad o výnosoch jednotlivých parkovacích automatoch, avšak počúvame samé výhovorky ako sa to nedá,“ uviedli na záver obaja poslanci.

 

Vyjadrenie Košickej pobočky strany SaS:
V prípade preukázania nedodržania zákona firmou EEI s.r.o., strana SaS očakáva vyvodenie nielen zodpovednosti ale aj zákonné odstúpenie od zmluvy zo strany mesta Košice. Následne zodpovednú prípravu novej parkovacej politiky v meste Košice. Zároveň chceme touto cestou vyjadriť poďakovanie Romanovi Frnčovi a poslancom Jaroslavovi Polačekovi a Marcelovi Gibódovi za spoluprácu a angažovanosť v tejto téme.

 

Čo je register partnerov verejného sektora?

Register partnerov verejného sektora bol zavedený tzv. „protischránkovým zákonom“. Každá spoločnosť, ktorá vstupuje do verejného obstarávania vo väčšom objeme prostriedkov, musí byť v tomto registri registrovaná a musí identifikovať svojich tzv. konečných užívateľov výhod – ide o osoby, ktoré ľudovo povedané „stoja za spoločnosťou a majú z nej zisk“. Právne povedané konečnými užívateľmi výhod sú najmä osoby, ktoré majú priamy či nepriamy podiel najmenej 25 % na hlasovacích právach spoločnosti.

Z Registra partnerov verejného sektora možno zistiť, že konečným užívateľom výhod spoločnosti EEI s. r. o.  má byť pán Ing. Ján Fellegi. PhD.

Pán Ing. Fellegi bol do registra zapísaný na základe toho, že spoločnosť Bros&Co. Holding s.r.o., ktorej je jediným spoločníkom, by mala mať v spoločnosti EEI s.r.o. obchodný podiel vo výške 50,1 % – uvedené vyplýva zo spoločenskej zmluvy EEI s. r. o. z roku 2011. V roku 2015 sa však tento podiel zmenil na 6,89 %. V registri sa však napriek tomu uvádza, že konečným užívateľov výhod je Ing. Fellegi hoci by na základe obchodného podielu spoločnosti Bros&Co. Holding s.r.o. vo výške 6,89 % ním nemal byť, keďže tým pádom nemá priamy či nepriamy podiel najmenej 25 % na hlasovacích právach spoločnosti EEI s.r.o., ale len 6,89 %. Konečným užívateľom by mohol byť len na základe iných skutočností, ak by tzv. oprávnená osoba, čiže advokátska kancelária, ktorá zapisovala EEI s. r. o. do registra, vyhodnotila, že napriek tomu, že Ing. Fellegi nemá podiel vo výške 25 % mal by byť zapísaný ako konečný užívateľ výhod, keďže fakticky ovláda spoločnosť EEI s.r.o. Takéto skutočnosti sa však vo verifikačnom dokumente zverejnenom v registri neuvádzajú. Nie je preto zrejmé, prečo bol Ing. Ján Fellegi zapísaný ako konečný užívateľ výhod, teda EEI s.r.o. neuviedla do registra úplné a pravdivé údaje.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Čína si upevnila post lídra medailovej bilancie krajín, druhí sú Američania a tretí Japonci

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Gregory Bull)   Športovci z Číny v utorok získali na olympijských hrách v Tokiu ďalšie tri zlaté a štyri strieborné medaily, stále sú tak suverénnymi lídrami hodnotenia krajín pred Američanmi a domácimi Japoncami V gymnastike na bradlách medzi mužmi triumfoval Cou Ťing-jüan, u žien na kladine…

Litva bude migrantov z hranice vracať späť do Bieloruska

0 icon

Vilnius 3. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Mindaugas Kulbis)   Litva v utorok prikázala svojim pohraničníkom, aby vracali späť migrantov, ktorí sa pokúšajú vstúpiť do pobaltskej krajiny, v prípade potreby aj s použitím násilia. Rýchlo rastúci počet migrantov nelegálne prekračujúcich hranice zo susedného Bieloruska sa stal pre Litvu veľkým zahranično-politickým problémom Litovské…

Strelca pri budove Pentagónu polícia zneškodnila

0 icon

Washington 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Harnik)   Útočníka, ktorý spustil streľbu v blízkosti budovy Pentagónu, polícia zneškodnila. Informoval o tom v utorok portál Politico.com s odvolaním sa na informácie od Agentúry na ochranu síl Pentagónu (PFPA) Budova amerického ministerstva obrany bola zhruba na hodinu a pol uzavretá a zamestnanci dostali…

Anglicko a Wales hlásia rekordný počet úmrtí v dôsledku predávkovania sa drogami

0 icon

Londýn 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Anglicko a Wales minulý rok zaznamenali najvyšší počet úmrtí v dôsledku predávkovania sa omamnými a psychotropnými látkami. Podľa utorkovej správy britského štatistického úradu (ONS) je počet úmrtí najvyšší od roku 1993, keď začal úrad viesť túto štatistiku. Informovala o tom agentúra AFP V roku…

Izrael sprísňuje opatrenia, prichádzajúci budú musieť ísť do karantény

0 icon

Jeruzalem 3. augusta 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Oded Balilty)   Izrael bude od budúceho týždňa vyžadovať od ľudí prichádzajúcich z 18 krajín absolvovanie karantény. Ministerstvo zdravotníctva o zmene informovalo v utorok s tým, že jednotlivci - zaočkovaní aj nezaočkovaní, prichádzajúci z 18 krajín budú musieť od 11. augusta absolvovať 14-dňovú karanténu Predčasné ukončenie…

Účastníci interiérových aktivít v New Yorku budú musieť byť zaočkovaní

0 icon

Bratislava 3. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Starosta New Yorku Bill de Blasio rozhodol, že pre vstup do mnohých interiérov objektov v meste bude potrebný doklad o vakcinácii proti ochoreniu COVID-19. Týkať sa to bude napríklad zamestnancov aj zákazníkov reštaurácií, telocviční a zábavných centier. Informuje o tom portál cnbc.com Príkaz…

Turecko už siedmy deň sužujú požiare. Erdogan čelí kritike v súvislosti s lesnými požiarmi

0 icon

Ankara 3. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Emre Tazegul)   Turecko bojuje už siedmy deň s ničivými požiarmi, ktoré si doposiaľ vyžiadali osem obetí. Rozsiahly požiar sa v utorok priblížil k tepelnej elektrárni a farmári hnali dobytok smerom k moru, informovala agentúra AFP Najničivejšie požiare v Turecku za niekoľko uplynulých generácií pripravili…

Streľba vo Švédsku si vyžiadala najmenej troch zranených

0 icon

Helsinki 3. augusta 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Johan Nilsson/TT News Agency via AP)   Pri streľbe v meste Kristianstad na juhu Švédska utrpeli zranenia najmenej traja ľudia. Informovala o tom miestna polícia. Podľa švédskych médií zatiaľ v súvislosti s incidentom nezadržali podozrivých Švédska polícia dostala v utorok popoludní hlásenie o niekoľkých hlasných ranách,…

Európska únia by podľa Kulhánka mala rozšíriť sankcie voči Bielorusku

0 icon

Praha 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bernd von Jutrczenka/Pool Photo via AP)   Európska únia by mala pristúpiť k rozšíreniu sankcií proti autoritárskemu režimu bieloruského vodcu Alexandra Lukašenka. Povedal to v utorok pre spravodajský server Novinky.cz český minister zahraničných vecí Jakub Kulhánek v súvislosti so situáciou na bielorusko-litovských hraniciach "Som za rozšírenie…

Guvernér New Yorku Cuomo podľa vyšetrovania obťažoval viacero žien

0 icon

New York 3. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Spencer Platt/Pool Photo via AP)   Z výsledkov vyšetrovania vyplýva, že guvernér amerického štátu New York Andrew Cuomo sexuálne obťažoval viacero súčasných a bývalých štátnych zamestnankýň. Oznámila to v utorok generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová, informuje agentúra AP "Guvernér Cuomo sexuálne obťažoval súčasné…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Lehotský st.

Nie sme na „buzerplaci“

0icon

Maďar Miklós Horthy sa honosil titulom admirál, hoci nevelil žiadnej flotile, okrem nejakých dunajských bárok. Ak vychádzame z tejto skúsenosti z minulosti, smelo môžeme povedať, že aj my máme admirálov, dokonca troch: Naďa, Lengvarského a Klusa. Teda aspoň to tak vyzerá, podľa ich správania, ktoré pôsobí, akoby sa priam nadchýnali…

Boris Mesár

Je segregácia spásou pre nás neočkovaných ?

0icon

Ďalší dôležitý detail v téme „pandémie“ je v MSM ponechaný takmer bez povšimnutia. Ide o správy, že očkovaní sa stali zdrojom infekcie pre neočkovaných. Publikácia č. 1 Čoraz viac žien sa po očkovaní proti koronavírusu sťažuje na silné krvácanie. "... Americký profesor vykonal online prieskum ... a spôsobil lavínu: nespočetné…

Erik Majercak

Celý Covid je bublina. Návod, ktorý vás presvedčí na vlastnej koži za pár šupov

0icon

Ak jeden meter je jedným metrom zmeraným jedným dĺžkovým meradlom, tak by mal byť zmeraný ako jeden meter aj druhým dĺžkovým meradlom aj tretím aj štvrtým. Ak niečo nesedí, tak je chybné meradlo, alebo daná dĺžka nie je jeden meter Súhlasiť budete asi aj s tým, že keď má niekto Covid,…

Pavel Jacz

Najväčšiu radosť z očkovacej lotérie budú mať určite zaočkovaní gambleri.

0icon

Obchod so zdravím človeka je tou najpodlejšou dovolenou činnosťou v dnešnom svete a najmä v dnešnom ziskovom kapitalistickom systéme: „Oklamať a zarobiť!“ Farmakologické firmy sa tohto špinoochodu maximálne zhostili a vďaka najpresvedčivejším reklamám a ľuďom, ktorí naletia, si prehadzujú vidlami peniaze. Presviedčajú ľudí, že im správne nefunguje žiadny orgán v…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Admirál Canaris ako dvojitý agent? 3. časť

0 icon

Ak by Gibraltár padol, malo by to katastrofálne následky pre Britániu. Mocnosti Osy by ovládli Stredomorie a Británia by nedokázala ubrániť Maltu alebo Egypt. Zásobovanie Rommelovho vojska by bolo jednoduchšie a celý Blízky východ by padol do rúk Nemcom alebo by ho aspoň ovládali. Vitajte pri pokračovaní článku o rozporuplnej osobnosti admirála…

TOP10+: Fakty o parfumoch, ktoré prekvapia každého milovníka vôní

0 icon

Ľudstvo obľubuje pekné vône od nepamäti. Môžeš ich dostať priamo z prírody - z kvetov a iných materiálov, no časom sa začali vyrábať zmesi vôní, ktoré sa v prírode nenájdu. Čo je na parfumoch také očarujúce? Parfum je vlastne roztok vonných syntetických alebo prírodných látok a ich kombinácií. Slovo parfum v užšom…

TOP10 vecí, o ktorých ste nevedeli, že sa dajú tiež recyklovať

0 icon

Všetci vieme, že by sme mali recyklovať plastové fľaše, papier, kartóny, kovy, sklo, plastové vrecká a ďalšie veci. Existuje však veľa vecí, o ktorých ste pravdepodobne ani netušili, že by sa mohli recyklovať, vrátane niektorých potrieb pre domácnosť a odevy, ktoré už nepotrebujete. Bežecké topánky Po určitom počte nabehaných kilometrov sa obuv opotrebuje…

Bežné jedlá, ktoré môžu uškodiť tvojmu domácemu miláčikovi

0 icon

Považujeme našich domácich miláčikov za členov rodiny, ale nemôžeme zabudnúť, že ich telá sú iné ako naše a potrebujú inú škálu živín. Skutočná otázka však znie: pomáhame alebo ubližujeme našim obľúbeným našuchoreným miláčikom, keď im dávame naše jedlá? 1. Jedlá pre domáce zvieratá, ktoré sa neodporúčajú pre tento dr

10+ zvierat, ktoré nedokážu ukrývať svoje emócie

0 icon

Myslíš si, že sa zvieratá nedokážu vyjadrovať svoje pocity? Ak veríš evolučnej teórii Charlesa Darwina, potom áno, zvieratá majú emócie a majú schopnosť vyjadriť ich. Darwin dokonca tvrdil, že ľudské emócie vznikli na základe podobného mechanizmu, ako ten, ktorý viedol k existencii emócií u zvierat. A aby si si nemyslel, že hovoríme (píšeme)…

Armádny Magazín

Šéf ruskej rozviedky Sergej Naryškin: Bellingcat je plný bývalých špiónov

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) – Šéf ruskej rozviedky (SVR) Sergej Naryškin obvinil investigatívny portál Bellingcat z toho, že pre neho pracujú bývalí spravodajcovia západných krajín. Cieľom tohto projektu je podľa neho vyvíjať tlak na štáty a konkrétne osoby.   Hoci sa Bellingcat tvári ako nezávislý

USA eskalujú napätie. Admirál zabudol na mapu a obvinil Rusko z provokácií v Čiernom mori

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) –  Admirál Robert Burke, veliteľ amerického námorníctva v Európe a Afrike, obvinil Rusko z provokácií v Čiernom mori. Podľa neho Moskva robí všetko pre to, aby Spojené štáty zasiahli ruské sily v oblasti Čierneho mora. Washington sa takto pokúša presunúť

Bývalý šéf CIA predpovedá budúcnosť Afganistanu po odchode USA: "Bude to len horšie"

0 icon

Afganistan, 3.August 2021 (AM) – Bývalý šéf CIA David Petraeus vysvetlil, čo čaká Afganistan po stiahnutí armády z USA. Je presvedčený, že situácia v krajine sa „len zhorší“. Petraeus poznamenal, že krajinu čaká nová „krvavá občianska vojna“.   Bývalý šéf CIA David Petraeus pre Times povedal, ako vidí budúcnosť Afganistanu po st

Viete, že 1. svetová vojna sa teoreticky rozpútala kvôli jednej Srbmi nesplnenej podmienke? a ďalšie zaujímavosti...

0 icon

Slovensko, 3.August 2021 (AM) – Takže, viete, že...? ...rýdzo teoreticky sa dalo 1. sv. vojne akože vyhnúť? Dňa 28. 6. 1914 bol v hlavnom meste Bosny a Hercegoviny spáchaný atentát na Františka Ferdinanda d'Este, arcivojvodu a následníka rakúsko-uhorského trónu. O necelý mesiac na to 23. 7. 1914 Rakúsko-Uhorsko predkla

Izraelský expert Kedmi: Nová stíhačka Su-75 dokazuje, že Rusko obnovilo svoj letecký priemysel

0 icon

Rusko, 3.August 2021 (AM) – Predstavenie nového lietadla piatej generácie Su-75 ukazuje, že Rusku sa podarilo obnoviť svoj zničený letecký priemysel, povedal na kanáli ITON bývalý šéf izraelskej špeciálnej služby „Nativ“ Jakov Kedmi.  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali