NAŽIVO

Fico pred samitom označil stav ekonomiky EÚ za katastrofálny. Ekonomika Európskej únie je pre nezmyselné klimatické a ideologické ciele v hroznom, priam katastrofálnom stave, uviedol.

10:12

Britská ekonomika vo štvrtom štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,1 %. Očakávania analytikov, že hrubý domáci produkt (HDP) sa posilní o 0,2 %, sa nenaplnili.

10:11

Poslanci vo štvrtok pokračujú v diskusii o výročnej správe SR. Schodok verejnej správy v jednotnej európskej metodike dosiahol na Slovensku v roku 2024 hodnotu 5,5 % hrubého domáceho produktu (HDP) alebo 7,2 miliardy eur.

10:10

V Tumbler Ridge si pripomenuli obete streľby na miestnej škole. Smútiaci po obrade na námestí preniesli svoje sviečky k veľkému stromu, kde boli položené fotografie niektorých obetí.

10:09

Kolumbia vyhlásila núdzový stav pre záplavy, obetí je najmenej 18. Kolumbijská agentúra pre riadenie katastrof (UNGRD) v pondelok informovala o 22 obetiach, neskôr však tento počet znížila.

10:08

Bangladéšsky líder Júnus označil voľby za koniec nočnej mory v krajine. Voliči v Bangladéši vo štvrtok hlasujú v prvých parlamentných voľbách od pádu vlády premiérky Hasíny Vadžídovej, ktorá v auguste 2024 ušla z vlasti pod tlakom masových protestov.

10:08

Tržby vlani medziročne vzrástli vo všetkých sledovaných odvetviach. Rast neklesol ani v jednom odvetví pod 3 %. ..

09:18

Zamestnanosť v roku 2025 vo väčšine odvetví poklesla. Pokles pracovnej sily pokračoval v roku 2025 aj v zamestnávateľsky najväčšom odvetví, v priemysle (-1,7 %).

09:18

Výpadok príjmu pomôže zvládnuť finančná rezerva, upozorňuje ASINS. Kľúčom k zvládnutiu výpadku príjmu je systematická tvorba finančnej rezervy aspoň vo výške troj- až šesťnásobku mesačných výdavkov domácnosti.

09:17

Priemerná mzda v decembri vzrástla vo všetkých sledovaných odvetviach. Rasty miezd sa pohybovali od 3,7 % vo vybraných trhových službách do 12 % v reštauráciách spolu s pohostinstvami.

09:17

O prípadnom navýšení dotácií bude Poprad rokovať s poslancami. Opozičný klub Poprad na 1. mieste totiž navrhol navýšenie dotácií na šport o 50.000 eur z rezervného fondu.

09:15

Ceny ropy vzrástli, trh sa sústreďuje na napätie medzi USA a Iránom. Hoci americký prezident Donald Trump signalizoval, že sa snaží dosiahnuť s Teheránom dohodu, obchodníci sa obávajú možných vojenských akcií a rizika ohrozenia dodávok.

08:37

Herzog tvrdí, že antisemitizmus v Austrálii je „desivý“. Herzog sa tak vyjadril vo štvrtok, na záver svojej štvordňovej návštevy Austrálie.

08:36

Berlinale otvoria drámou o kameramanke pracujúcej v Afganistane. Predsedom poroty počas desaťdňového festivalu, ktorý patrí medzi najprestížnejšie v Európe, bude nemecký režisér Wim Wenders.

08:08

Samit o konkurencieschopnosti má preorientovať hospodársku politiku EÚ. Lídri členských krajín EÚ sa vo štvrtok stretnú v Belgicku na zámku Alden Biesen na neformálnom samite o konkurencieschopnosti.

08:07

Zisk firmy McDonald’s vo štvrtom kvartáli vzrástol o 7 %. Na americkom trhu tržby na tomto základe stúpli o 6,8 %.

08:06

Súd nariadil odškodné za prekrúcanie faktov o povstaní v Kwangdžu. Najvyšší súd Južnej Kórey rozhodol, že rodina zosnulého prezidenta Čon Du-hwana musí zaplatiť odškodné za skreslenie faktov v jeho pamätiach o prodemokratickom povstaní v meste Kwangdžu z mája 1980.

08:06

Počet obetí potlačenia protestov v Iráne presiahol hranicu 7000. Mnohé osoby sú stále nezvestné alebo sú obavy, že sú po smrti.

08:05

Šéf Instagramu popiera zámerné vytváranie závislosti mladých od sietí. Mosseri takto vypovedal v prelomovom súdnom procese v Kalifornii, ktorý má posúdiť, či jeho spoločnosť vedome vytvárala závislosť detí od svojej platformy s cieľom dosiahnuť zisk.

08:04

Trump nariadil Pentagónu nakupovať elektrinu z uhlia. Ide o Trumpovo najnovšie rozhodnutie na podporu odvetvia, ktoré výrazne prispieva k zmene klímy, informovala agentúra AFP.

08:03

Po ruských útokoch na Dnipro, Kyjev a Odesu hlásia zranených. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko oznámil, že ruská armáda zaútočila na hlavné mesto balistickými raketami.

08:03

Waltz: USA začnú čoskoro splácať svoje podlžnosti voči OSN. Generálny tajomník OSN António Guterres na konci januára varoval, že neplatenie členských príspevkov krajín dostalo OSN na pokraj finančného kolapsu.

08:02

Snemovňa reprezentantov schválila zrušenie Trumpových ciel na Kanadu. Ide o zriedkavé vyjadrenie nesúhlasu s prezidentom USA Donaldom Trumpom a lídrami Republikánskej strany.

08:01

Babiš a Macron hovorili o povolenkách, pláne „buy european“ a Ukrajine. Francúzsky prezident Emmanuel Macron prijal v stredu večer v Elyzejskom paláci v Paríži českého premiéra Andreja Babiša.

08:00

Nobelov výbor je zhrozený z fyzických útokov na Mohammadíovú v Iráne. Iránske orgány uväznili 53-ročnú ľudskoprávnu aktivistku 12. decembra 2025 po proteste vo východoiránskom meste Mašhad spolu s ďalšími demonštrantmi.

07:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Na Ukrajine bude vládnuť koalícia strán komika a speváka

Včerajšie predčasné parlamentné voľby na Ukrajine nasvedčujú, že pravdepodobne bude v krajine vládnuť koalícia dvoch strán „skúsených a múdrych politikov“ – komika Volodymyra Zelenského a speváka Svjatoslava Vakarčuka. Centrálna volebná komisia prepočítala približne polovicu volebných lístkov a je jasné, že sa do parlamentu dostane päť strán. Koalícia strany komika a speváka bude mať pohodlnú väčšinu

❚❚
.

Do týchto chvíľ na Ukrajine prepočítali približne polovicu volebných lístkov a presvedčivo vedie očakávaný líder – strana Sluha ľudu prezidenta Volodymyra Zelenského, ktorá zatiaľ má 42,43%.

Na druhom mieste je Opozičná platforma – Za život Viktora Medvedčuka a Jurija Bojka, ktorá zatiaľ získava 12,85%.

Na treťom a štvrtom mieste sa nachádzajú starí a už dávnejšie nezmieriteľní súperi – Európska solidarita Petra Porošenka /8,65%/ a Baťkivščina Júlie Timošenkovej /8,05%/. Do parlamentu sa dostane aj piata strana Hlas speváka Svjatoslava Vakarčuka, ktorá zatiaľ má 6,40%.

.

Ukrajinskí analytici a médiá začínajú komentovať výsledky volieb. Tie úplne presné výsledky – do stotín percenta budú známe večer, ale už aj predbežné výsledky jasne nasvedčujú, čo to všetko znamená pre Ukrajinu.

Už teraz je jasné, že strana Sluha ľudu bude mať nadpolovičnú väčšinu v 424-člennom parlamente. Čiže ľudia Zelenského môžu riadiť parlament a zostaviť vládu. Pravdepodobne, aby strana Sluha národa mohla pokojne vládnuť, pôjde do koalície s Hlasom Vakarčuka, pretože tieto dve strany majú na 100 percent rovnaký program, ciele a stratégie.

Niektorí ukrajinskí komentátori predovšetkým vyzdvihujú porážku „strany vojny“ – strany Európska solidarita Petra Porošenka. Podotýkajú, že čo sa týka svojej nacionalistickej a „vojnovej“ politiky by mohla vstúpiť do bloku s Hlasom Svjatoslava Vakarčuka, čo by bolo veľmi nebezpečné pre mier na Donbase.

Na druhej strane analytici poukazujú na to, že Hlas Svjatoslava Vakarčuka je čisto proamerická strana a keď vstúpi do koalície s prezidentovou stranou Sluha ľudu, ktorá vo svojej zahranično-politickej orientácii sa tiež pridržiava proamerického kurzu, je jasné, že mier na Donbase bude ešte dlho ohrozený.

Orientácia budúcich parlamentných strán je úplne jasná. Štyri strany sa vo vnútornej politike orientujú na nacionalistov /dve z nich aj na radikálov/, preferujú politiku tvrdej ruky, totálnu ukrajinizáciu a v zahraničnej politike ich „piliermi“ sú: Európska únia, USA, NATO.

.

Iba  Opozičná platforma – Za život chce obnoviť normálne vzťahy s Ruskom, robí konkrétne kroky, aby nastolila mier na Donbase, presadzuje rovnaké práva pre všetkých obyvateľov Ukrajiny, ale nie iba pre tých „vyvolených“.

Aj keď štyri strany majú vo mnohom podobné programy a ciele, vôbec to neznamená, že všetky alebo niektoré z nich vytvoria veľkú koalíciu: nedovolí im to mimoriadne veľká nepriazeň voči sebe v radoch lídrov týchto strán a viacerých vedúcich politikov. Zelenskyj nikdy nepôjde do koalície s Porošenkom. A asi by pečené kačice mali padať z oblohy, aby Tymošenková vstúpila do koalície s Porošenkom.

Najpravdepodobnejší scenár je ten, že strana komika vytvorí koalíciu so stranou speváka. V 424-člennom parlamente Sluha ľudu bude mať viac ako 212 poslancov, čiže tesnú nadpolovičnú väčšinu. „Poistkou“ vládnutia bude koalícia s Hlasom Vakarčuka, pretože dané dve strany sa svojím programom podobajú ako vajce vajcu, a je úplne logické, že vytvoria koalíciu, ktorá im umožní pohodlne vládnuť.

Ukrajinskí analytici a médiá prízvukujú, že práve koalíciu týchto dvoch strán aktívne lobovali európski a zaoceánski „partneri Ukrajiny“. Táto koalícia im umožni jednoducho kontrolovať situáciu na Ukrajine. V parlamente a vo vláde budú ľudia dvoch absolútne neskúsených politikov, ktorí sa modlia na troch bohov – EÚ, USA, NATO.

Takže európski a americkí „kurátori“ budú v pohode riadiť a dirigovať týchto politikov, koaličné strany a medzi riadkami čítame, že budú mať ako na špagáte aj ukrajinský parlament a vládu. Budú mať teda ešte lepšiu a perspektívnejšiu pozíciu, ako počas vládnutia Petra Porošenka. V Bruseli, Berlíne, Paríži, Londýne, Washingtone budú mať pohodlný „patronát“ nad Ukrajinou.

.

Sú určité politické sily, ktoré utrpeli krutú porážku. Neuspel Opozičný blok organizovaný a financovaný oligarchami Rinatom Achmetovom a Igorom Kolomojským.

Prehrala aj ďalšia strana, ktorú sponzoroval Achmetov –  Sila a česť. Padá do zabudnutia aj Radikálna strana Olega Ľaška, ako aj ďalšie nacionalistické neonacistické politické projekty, ako napríklad strana Sloboda a iné.

Väčšina ukrajinských analytikov a médií podotýka, že veľké zmeny nenastanú ani v domácej, ani v zahraničnej politike Ukrajiny. Navyše, do parlamentu a vlády sa dostane veľké množstvo mladších a v politike neskúsených ľudí, ktorými bude jednoduchšie manipulovať a riadiť ich, čo bezpochyby využijú európski a zaoceánski „kurátori“.

Takže, ak zasa nedôjde k predčasným voľbám, situácia na Ukrajine sa v priebehu nasledujúcich piatich rokov príliš nezmení.

Eugen Rusnák

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.

Drogy alebo ropa? Dilema USA s Venezuelou vyriešená?

Napriek tomu, že situácia vo Venezuele ja stále nie celkom jasná, dnes sa zdá, že Washington dostal tamojšiu vládu pod…

12. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Opozícia nezloží bez Matoviča vládu. KDH v problémoch

Podľa najnovších prieskumov by koaličnú stranu HLAS-SD vytlačilo mimoparlamentné hnutie Republika a dokonca aj hnutie Igora Matoviča. Ak by sa voľby…

12. 02. 2026 | Aktualizované 12. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Aktualizované 12. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá debata v EP: „Zlodej kričí: Chyťte zlodeja!“

Počas včerajšej europarlamentnej rozpravy dostal slovo aj zástupca hnutia Republika Milan Uhrík . Počas svojho minútového prejavu nezostal progresívcom nič…

12. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

MRNA vakcíny by mali byť podľa zistení Kotlára stiahnuté z trhu

Splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie Covid-19 Peter Kotlár prezentoval na stredajšom rokovaní…

12. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Europoslanci za SMER-SSD pripomínajú EÚ jej korupčné kauzy

Ťažká debata a kritická výmena názorov. Včerajšej  europarlamentnej diskusii dominovala debata o stave právneho štátu a neobišla sa ani téma Benešových dekrétov. Europoslanci…

12. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Green Deal v praxi: Povinné parkovanie bicyklov v nových bytovkách

Povinnosť je v zákone, priestor v projekte a náklad v cene bývania. Ako to dopadne na bežných ľudí?

12. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Sankcie výmenou za mier: USA po prvýkrát pripustili zrušenie sankcií na ruskú ropu

Vyhlásil to šéf amerického ministerstva financií Scott Bessent

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrobári Európskej Únie

V poslednej dobe silnejú tendencie spochybňovať význam európskej integrácie. My starší si pamätáme, že v deväťdesiatych rokoch minulého storočia bolo…

12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Tuskova popularita v Poľsku slabne

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Social Changes, ktorý agentúra pripravila pre televíziu wPolsce24, je viac ako polovica Poliakov nespokojná s činnosťou…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Chcete chrániť mozog pred demenciou? Osvojte si tento rituál

Podľa novej štúdie je mierna denná konzumácia kofeínu spojená s nižším rizikom demencie a pomalším kognitívnym poklesom, uvádza spravodajský portál…

12. 02. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Španielski farmári zaplavili Madrid traktormi na protest proti dohode s Mercosurom

Stovky traktorov v stredu vtrhli do centra Madridu, keď španielski poľnohospodári zorganizovali veľký protest proti obchodnej dohode Európskej únie s…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: "Slaf" pred zámorskými novinármi vychválil brankára Hlavaja do nebies

O hráčov nášho tímu mali po víťaznom zápase s Fínskom v rámci Zimných olympijských hier 2026 v Miláne záujem aj…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Európska komisia oznamuje celoeurópsky „akčný plán“ na boj proti kyberšikane

Európska komisia podporí zavedenie online bezpečnostnej aplikácie vo všetkých členských štátoch EÚ, ktorá deťom a mladým ľuďom umožní jednoducho nahlásiť…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Kariéra bývalého anglického reprezentanta narazila na tvrdé dno. V kasíne nechal 150-tisíc

Anglický futbalista Dele Alli prehral za pár dní takmer 150-tisíc libier počas pokrových hier o druhej ráno v londýnskom kasíne.…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Naozaj spáchal Kurt Cobain samovraždu? Nová expertíza vzbudzuje pochybnosti

Forenzní lekári spochybnili samovraždu Kurta Cobaina,  speváka kultovej kapely Nirvana. Ich analýza  sa opiera o podrobné preskúmanie pôvodnej pitevnej správy…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Američania predstavili podvodné bojové plavidlá - prísavky

USA, 11. februára 2026 - Spoločnosť Lockheed Martin predstavila nové bezpilotné podvodné zariadenie s názvom Lamprey , určené na presun…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

NATO poprelo tvrdenia Zelenského o raketách Patriot

NATO poprelo tvrdenie Zelenského, že Ukrajina v januári zostala bez amerických rakiet Patriot kvôli oneskoreným platbám zo strany Európy, v…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Halinárová otvorene o zlej forme biatlonistiek: "Dostávať na kole skoro minútu nie je hodné olympiády..."

Slovenské reprezentantky Paulína Bátovská Fialková a Anastasia Kuzminová majú za sebou vytrvalostné preteky na 15 kilometrov na zimných olympijských hrách…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Holandská vláda chce pripraviť Maďarsko a Slovensko o právo veta a fondy EÚ

Nová  progresívna holandská vláda má vo svojej koaličnej zmluve pasáž, v ktorej hovorí, že chce zbaviť európskych fondov a hlasovacích…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku o kajúcnikoch

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku, týkajúcej sa nepoužiteľnosti dôkazov získaných od spolupracujúcej osoby. Návrhu na pozastavenie účinnosti…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Streľba v škole v Rusku si vyžiadala jednu obeť, traja sú zranení

Pri streľbe v technickej škole v ruskom meste Anapa na juhu krajiny prišiel v stredu o život bezpečnostný pracovník a…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozdiely, ktoré potrápia váš mozog: Nájdete 3 detaily v kúpeľni za 27 sekúnd?

Rozdiely ukryté v zdanlivo identických scénach sú obľúbeným spôsobom, ako si otestovať vizuálne schopnosti a rýchlosť myslenia. Tento typ hlavolamu…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Aký je názor lídrov EÚ na priame rokovania s Putinom?

Mala by Európska únia zdvihnúť telefón, zavolať Vladimirovi Putinovi a požiadať ho o rokovania? Záleží na tom, koho sa pýtate,…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Fascinujúce veci, ktoré nevidíte každý deň: 15 dôkazov, že svet je plný prekvapení

Fascinujúce veci nemusia pochádzať z inej planéty ani z vedeckého laboratória, aby nás ohromili. Často ich míňame každý deň bez…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Pravda o pôvode Slovanov

Nie desiatky, ale stovky historikov si kládli a kladú stále otázku, aký je pôvod Európanov? Vôbec to nie je také…

11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko dodá Azerbajdžanu 300 ťažkých samohybných mínometov

Slovensko, 11. februára 2026 - Azerbajdžan si objednal 96 automatických samohybných mínometov SAM120 kalibru 120 mm na základe zmluvy v…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Zvrat v kauze darovaných Migov: kto nám tu klamal do očí?

Politici niekedy nehovoria pravdu – stáva sa to aj novinárom, ale prokuratúre by sa to stávať nemalo, upozorňuje Robert Kaliňák

11. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orbán: Brusel a Kyjev vyhlásili Maďarsku vojnu

Maďarský premiér Viktor Orbán tvrdí, že Brusel a Kyjev „vyhlásili Maďarsku vojnu“. Reagoval tak na článok portálu Politico o plánoch…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Fico pred samitom označil stav ekonomiky EÚ za katastrofálny. Ekonomika Európskej únie je pre nezmyselné klimatické a ideologické ciele v hroznom, priam katastrofálnom stave, uviedol.

10:12

Britská ekonomika vo štvrtom štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,1 %. Očakávania analytikov, že hrubý domáci produkt (HDP) sa posilní o 0,2 %, sa nenaplnili.

10:11

Poslanci vo štvrtok pokračujú v diskusii o výročnej správe SR. Schodok verejnej správy v jednotnej európskej metodike dosiahol na Slovensku v roku 2024 hodnotu 5,5 % hrubého domáceho produktu (HDP) alebo 7,2 miliardy eur.

10:10

V Tumbler Ridge si pripomenuli obete streľby na miestnej škole. Smútiaci po obrade na námestí preniesli svoje sviečky k veľkému stromu, kde boli položené fotografie niektorých obetí.

10:09

Kolumbia vyhlásila núdzový stav pre záplavy, obetí je najmenej 18. Kolumbijská agentúra pre riadenie katastrof (UNGRD) v pondelok informovala o 22 obetiach, neskôr však tento počet znížila.

10:08

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské bezpilotné lietadlá zničili hlavný závod vyrábajúci bezpilotné lietadlá Lasar’s Group

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Študent „Muro“ má konkurenciu v Modre

Vyzerá to tak, že opozícia na čele s Progresívnym Slovenskom siahla na dno –  v protivládnej kampani im neostáva nič iné, ako…

11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V prípade napadnutia komentátora denníka SME obvinila polícia konkrétnu osobu

V prípade napadnutia komentátora denníka SME Petra Schutza z 10. januára v Košiciach policajný vyšetrovateľ obvinil jednu konkrétnu osobu z…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szalay prezradil za aké výroky je obvinený Kotlár

Vládny splnomocnenec pre prešetrenie manažmentu pandémie COVID-19 Peter Kotlár bol obvinený zo šírenia poplašnej správy pre tvrdenia o toxicite a…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Merz odmietol Macronovu výzvu

Vláda nemeckého kancelára Friedricha Merza odmietla výzvu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na emitovanie spoločných dlhopisov. Informuje web Politico

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov