NAŽIVO

Juhokórejský prokurátor predložil návrh, aby tribunál odvolanému prezidentovi Jun Sok-jolovi uložil trest smrti. Exprezident je obvinený zo vzbury v súvislosti s vyhlásením stanného práva v decembri 2024.

14:07

Kaczyňski vyzval na zjednotenie vlasteneckého tábora pred parlamentnými voľbami v roku 2027. Podľa neho by spojené pravicové sily mohli voľby vyhrať bez väčších ťažkostí.

13:37

Viac než 100 detí zahynulo pri útokoch a násilí v Pásme Gazy od začiatku prímeria v tejto palestínskej enkláve. Uviedol to hovorca Detského fondu OSN James Elder.

13:30

Po tom, ako v Poslaneckej snemovni českého parlamentu v utorok neprešiel návrh opozície na zaradenie bodu o odvolaní predsedu snemovne Tomia Okamuru z funkcie, zvažujú opozičné strany ďalšie možnosti. Predseda hnutia STAN Vít Rakušan na následnom brífingu uviedol, že opozícia sa s odmietnutím nehodlá zmieriť.

13:30

Rusko začalo trestné stíhanie v súvislosti so smrťou deviatich novorodencov v pôrodnici v sibírskom banskom meste Novokuzneck. Uviedol to štátny Vyšetrovací výbor. Hlavný lekár nemocnice bol dočasne zbavený funkcie až do ukončenia vyšetrovania.

13:29

Severokórejský vodca Kim Čong-un minulý rok vymenil troch vysokých úradníkov zodpovedných za jeho osobnú bezpečnosť.

13:03

Od začiatku januára platí v Krakove zóna čistého transportu, ktorá obmedzuje vjazd starších vozidiel nespĺňajúcich emisné normy. Opatrenie pokrýva väčšinu územia mesta a platí aj pre zahraničné autá. Cieľom je znížiť znečistenie ovzdušia a zlepšiť zdravie obyvateľov.

13:01

Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre má nového dramaturga. Stal sa ním Štefan Timko, ktorý má podľa divadla skúsenosti nielen s dramaturgiou, ale je aj autorom a pedagógom s bohatými skúsenosťami z rozhlasu, divadla a literatúry.

13:00

Začala schôdza Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR, na ktorej bude vláda Andreja Babiša žiadať o dôveru. Na jej vyslovenie sú potrebné hlasy nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov. K hlasovaniu dôjde podľa predsedu snemovne Tomia Okamuru najskôr v stredu večer.

12:45

Voľby do maďarského Národného zhromaždenia sa uskutočnia v nedeľu 12. apríla 2026. Na Facebooku oznámil prezident Maďarska Tamás Sulyok.

12:24

Česká opozícia podala spoločný návrh na odvolanie Tomia Okamuru z funkcie predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR. Všetkých 92 podpisov opozičných poslancov odovzdali zástupcovia jednotlivých strán v utorok dopoludnia v Okamurovej kancelárii. Na začiatku utorňajšej schôdze, na ktorej chce vláda Andrej Babiša žiadať o dôveru, požiadali, aby bol tento bod zaradený do programu aktuálnej schôdze.

12:23

Približne 2000 ľudí zahynulo od konca decembra pri protivládnych protestoch v Iráne, uviedla agentúra Reuters s odvolaním sa nemenovaného iránskeho predstaviteľa. Uvedený počet mŕtvych podľa citovaného zdroja zahŕňa civilistov aj príslušníkov bezpečnostných zložiek, pričom iránsky predstaviteľ za ich smrť viní „teroristov“.

12:17

Silné sneženie, vietor a mráz v uplynulých dňoch ochromili dopravu vo viacerých regiónoch Poľska. Meteorológovia z Inštitútu meteorológie a vodného hospodárstva vydali výstrahy prvého a druhého stupňa pred poľadovicou, silným mrazom a intenzívnym snežením. V krajine došlo k narušeniu leteckej dopravy aj k zablokovaniu úsekov diaľnic.

12:05

V roku 2025 zbankrotovalo na Slovensku 8298 ľudí. Viac ako 98 % dlžníkov (8168) si zvolilo formu konkurzu, splátkový kalendár uprednostnilo 130 osôb. Z hľadiska veku najčastejšie bankrotovali tridsiatnici, ktorých bolo 29 % z celkového počtu.

11:54

Slováci si čoraz viac uvedomujú, že sa v dôchodkovom veku nemôžu spoliehať výlučne na štát. Na štátne zabezpečenie v dôchodkovom veku sa spolieha približne tretina populácie. Ich finančné správanie tomu však zatiaľ nezodpovedá. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu agentúry STEM/MARK, ktorý realizovala pre spoločnosť Amundi v septembri 2025 na vzorke 1013 respondentov.

11:53
S hlinikárňou Slovalco, ktorá začiatkom roka 2023 ukončila výrobu primárneho hliníka, plánuje vláda podpísať memorandum o spolupráci na obdobie desiatich rokov. Na tlačovej konferencii v Žiari nad Hronom to v utorok uviedol premiér Robert Fico (Smer-SD) s tým, že v rámci podpory pre energeticky náročné podniky bude navrhovať európske riešenie spočívajúce v niekoľkoročných prázdninách od systému nákupu emisných povoleniek.
11:52

Rusko vyslalo na územie Ukrajiny takmer 300 dronov, 18 balistických rakiet a sedem riadených striel. Hlavným cieľom bol ukrajinský energetický sektor, uviedol v utorok na sociálnych sieťach ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Pri útokoch podľa neho došlo k rozsiahlym škodám obytnej a civilnej infraštruktúry.

11:51

Potlačenie protestov v Iráne je zamerané na „bezbranných“ ľudí, ktorí potrebujú podporu medzinárodného spoločenstva v záujme „ukončenia“ súčasného systému v tejto krajine, uviedol svetoznámy iránsky režisér a držiteľ množstva renomovaných filmových ocenení Džafar Panahí.

11:50

Ruské ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo poľského veľvyslanca Krzysztofa Krajewského, aby mu tlmočilo protest proti decembrovému zadržaniu ruského vedca Alexandra Buťagina vo Varšave. Ukrajina podozrieva Buťagina, že počas archeologických vykopávok na územiach okupovaných Moskvou zničil časť ukrajinského kultúrneho dedičstva.

11:50

Dopravu v Česku komplikuje počasie – zrážky v kombinácii s nízkymi teplotami vytvárali od noci poľadovicu, v dôsledku ktorej sú problémy v železničnej aj cestnej doprave naprieč Českom. Namrznuté povrchy situáciu komplikujú aj chodcom, záchranári už ošetrili desiatky ľudí so zlomeninami či úrazmi hlavy.

11:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Udelil minister obrany Gajdoš cenu Albrightovej alebo nie? Belousovová to vidí jasne

Predseda Asociácie slovenských vojakov sa na svojom blogu Slovákom ospravedlnil, že súčasný minister obrany udelil cenu Madeleine Albrightovej. Ministerstvo obrany však tvrdí, že žiadnu cenu bývalej ministerke USA neudelilo. Ako to skutočne je?

❚❚
.

Predseda Asociácie slovenských vojakov (ASV) Jozef Žarnovičan de Sarnó sa na svojom blogu ospravedlnil „za podlý čin  aktuálneho ministra obrany SR, Petera Gajdoša za nedávne ocenenie “krvavej lady“ Madeleine Albrightovovej, ktoré jej bolo udelené za ‘aktívnu podporu procesu demokratizácie a budovania slobody a stability v strednej Európe’.“

Dodal, že „táto osoba nielen  lobisticky  podporovala agresiu a teroristický akt na Juhosláviu, ale následne aj privatizovala majetok odobratý napadnutým slovanským národom.“

Voči tvrdenia predsedu asociácie Žarnovičana sa ministerstvo obrany ohradilo. Vo svojom stanovisku nám uviedlo, že „minister obrany SR Peter Gajdoš nikdy neudelil vyznamenanie Madeleine Albrightovej a ani nikdy neprevzal žiadnu záštitu nad podujatím, ktoré bolo s ňou spojené.“

.

Žarnovičan však na svojom stanovisku trvá. Asistentka organizácie Asociácia slovenských vojakov Petra Furmanská nás informovala, že predseda asociácie si „stojí za tým, že minister svojou gesciou nad podujatím odsúhlasil udelenie ceny, čo sa pre ASV rovná, že cenu priamo udelil. To ktorá postavička fyzicky cenu do rúk “krvavej lady” odovzdala, vôbec nie je pre ASV dôležité.“

Ministerstvo obrany SR bolo totiž významným partnerom konferencie Globsec 2016, na ktorej bola bývalej ministerke zahraničných vecí USA Albrightovej udelená cena.  Furmanská podotkla, že minister Gajdoš  „dopredu vedel program konferencie aj dianie na konferencii ako aj to, že sa bude udeľovať táto cena.“

Dodala, že aj „cez to všetko, držal gesciu nad podujatím ako strategický partner podujatia, konkrétne MOSR. Pán minister sa tvári, že keď je niekde nálepka MOSR, že sa ho to netýka, veď on je len minister.“

„Keď minister drží gesciu nad podujatím, zodpovedá za to čo sa z morálneho a etického hľadiska na podujatí deje. To znamená, že dopredu vedel o odovzdaní ceny “krvavej lady” a keďže proti tomu nevystúpil, znamená že to osobne odobril,“ vysvetlila tiež Furmanská.

Ministerstvo obrany však na svojom stanovisku trvá. „Ministerstvo obrany SR ako partner medzinárodného bezpečnostného fóra Globsec nemá vplyv na výber ocenených. A nemá ho ani minister obrany ako osoba,“ dodala hovorkyňa ministra Danka Capáková.

.

Ministerstvo obrany teda nevyjadrilo jasný postoj k tomu, či odmieta alebo súhlasí s udelením ceny bývalej ministerke zahraničných vecí, ktorú Žarnovičan označil za “krvavú lady”.

 

Belousovová si za svojim stanoviskom stojí

K blogu Žarnovičana sa na sociálnej sieti vyjadrila aj Anna Belousovová zo strany Národ a spravodlivosť – naša strana. „Za čo oceňuje minister SNS “balkánsku mäsiarku”, ktorá má na rukách krv tisícok nevinných obetí,“ pýtala sa Belousovová a zároveň dodala, že „toto by si nedovolil ani Dzurinda!“

Za svojim stanoviskom si stojí aj po vyjadreniach ministerstva obrany. Uviedla, že “stanovisko Ministerstva obrany SR je rozporuplné, tvrdenia v ňom si navzájom odporujú.“

.

„Ak je MO SR partnerom medzinárodného diskusného fóra Globsec, potom sa logicky musí podieľať na jeho príprave a programe, celkovo organizácii tohto podujatia a rovnako má aj zodpovednosť za ocenenie M. Albrightovej,“ dodala.

Podľa jej slov minister musel vedieť aj o účasti Albrightovej, aj o jej plánovanom ocenení. „Pán minister nevzniesol námietky ,t.j. súhlasil ako partner a spoluorganizátor za MO SR s ocenením M. Albrightovej.“

Vysvetlila tiež, že „žiadny predstaviteľ vlády SR by sa nemal vôbec zúčastňovať na podujatiach, kde sa vyskytuje táto “balkánska mäsiarka”, pretože ona svojim vyjadrením o Slovensku ako o “čiernej diere” urazila všetkých Slovákov. Doteraz sa za toto vyjadrenie Slovensku neospravedlnila!”

Podľa Belousovovej je Albrightová „spoluzodpovedná za bombardovanie Juhoslávie a tiež za odtrhnutie Kosova a následné etnické čistky kosovských Srbov.“

„Prekvapuje ma, čomu svojou účasťou a spolupodieľaním sa na organizácii tohto diskusného fóra vyjadril podporu a ocenenie a naďalej to považujem za pošpinenie princípov, na ktorých bola založená SNS – strana, ktorá ho nominovala!“ dodala na záver Belousovová, ktorá je bývalou členkou SNS.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.

Život sa v roku 2026 skomplikuje. Začne vláda konečne reagovať na každodenné problémy ľudí?

Trestný zákon upravený, kultúra opravená, hodnotové otázky v Ústave vyjasnené. Je najvyšší čas na riešenie existenčných otázok obyčajných ľudí –…

13. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Európska obrana ako výraz nemohúcnosti EÚ

Európska obrana je ako bezzubý tiger. To je priamy dôsledok nekompetentnosti európskych byrokratov, predovšetkým Európskej komisie, domnieva sa generál Jozef…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj a Trump sa môžu stretnúť už čoskoro

Americký prezident Donald Trump a prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj sa môžu stretnúť už čoskoro, píše portál Finnancial TImes

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka označil novelu Trestného zákona od SNS za nezodpovednú a krátkozrakú

Novela Trestného zákona z dielne poslancov SNS je nezodpovedná a krátkozraká. Vyhlásil to generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Pre navrhované…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláda hľadá cestu k reštartu Slovalca, Fico tlačí na lacnejšiu energiu

Utorková návšteva predsedu vlády Roberta Fica v hlinikárni Slovalco v Žiari nad Hronom znovu otvorila otázku návratu energeticky náročného priemyslu…

13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Magyar Pellegrinimu odkázal, že pojem Felvidék bude používať aj naďalej

Predseda maďarskej mimoparlamentnej opozičnej strany TISZA Péter Magyar v utorok na sociálnej sieti odkázal prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, že pojem…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Armáda, „čínske mozgy“ a ruský „Murmansk BN“: Irán potlačil vlnu nepokojov a neutralizoval Starlink

Teherán našiel odpoveď proti podnecovateľom nepokojov. V článku ruských novín Svobodnaja Pressa o tom informujú novinári Aleksander Uralskij a Konstantin…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine

V Európskej únii došlo k rozkolu v otázke, ako využiť 90 miliárd eur, ktoré Európania v decembri vyčlenili Ukrajine, informuje…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hladná furt 4 – Rýchle a jednoduché recepty

WAU! Štvrtá kniha tejto milovanej série. Opäť je to poriadna zbierka receptov pre všetkých hladošov, ktorí ľúbia fajné jedlo, no…

13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla zámienku

Británia chce začať zadržiavať tankery tieňového loďstva, vláda krajiny už na to našla právne opodstatnenie, informuje BBC

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie. Diskutovalo sa o raketovom útoku Orešnik

Bezpečnostná rada OSN zvolala mimoriadne zasadnutie venované Ukrajine, na ktorom sa diskutovalo o raketovom útoku „Orešnik“ na Ľvovskú oblasť

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

STVR pod Flašíkovou: audit šetrí na ľuďoch, zmluvy bežia ďalej

Nové vedenie je pri produkcii odkázané na úzky trh, otázniky však vyvolávajú bežné dodávky, služby a symbolické „paradoxy“ spoluprác

13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Vesmírna hanba? Rusko súťaží v štartoch rakiet s Novým Zélandom

Do USA a Číny má už tak ďaleko ako na Mesiac. A predtým na Čínu hľadelo zhovievavo zvrchu. Pritom predáva…

13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

S iránskym režimom je koniec, podľa Merza sa pri moci drží len násilím

Nemecký kancelár Friedrich Merz v utorok vyhlásil, že iránsky režim dožíva svoje posledné dni, keďže tlak na islamskú republiku rastie…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

BBC žiada súd o zamietnutie Trumpovej žaloby o 10 miliárd dolárov

Britská verejnoprávna televízia BBC plánuje požiadať federálny súd na Floride o zamietnutie žaloby amerického prezidenta Donalda Trumpa vo výške 10…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd odmietol sťažnosť Matúša Šutaja Eštoka proti kontumačnému rozsudku

Ústavný súd SR odmietol ústavnú sťažnosť ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD) proti vlaňajšiemu „kontumačnému“ rozsudku Mestského súdu Bratislava IV…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Drahá chémia. Podarí sa Trumpovi zraziť svetové ceny ropy s pomocou Venezuely?

Jedným z oficiálne oznámených dôvodov útoku USA na Venezuelu a únosu Madura bolo to, že vlády tejto krajiny „ukradli Američanom…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Víťazstvo Fideszu je čoraz istejšie

Podľa najnovšieho prieskumu maďarského inštitútu Nézőpont, ak by sa voľby konali túto nedeľu, získal by vládnuci Fidesz 47 percent hlasov,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Grónska vláda za žiadnych okolností neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi

Grónska vláda vyhlásila, že neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, po tom, čo americký prezident Donald Trump uviedol,…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Farmári v Paríži protestujú proti obchodnej dohode EÚ s Mercosurom

Desiatky traktorov v pondelok ráno dorazili do Paríža, kde francúzski farmári protestujú proti obchodnej dohode, ktorú Európska únia uzavrela so…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Slafkovského s tromi bodmi menovali za druhú hviezdu duelu s Vancouverom

Hokejistom Montrealu Canadiens sa v domácej hale Bell Centre darí, čo potvrdili aj dnes v noci, keď v nej privítali…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Letisko Bratislava už je v prevádzke, lety však môžu počas dňa meškať

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave je už aktuálne v prevádzke. Lety budú vybavované podľa letových poriadkov. Počas dňa však…

13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Regióny | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Aktualizované 13. 01. 2026 | Regióny | 5 min. čítania | 0 komentárov

Európe ponúkajú na výber medzi Ukrajinou a Grónskom

Brusel, 12. januára 2026 - Americká armáda začala pracovať na pláne invázie do Grónska. Ako informuje denník The Daily Mail,…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Poľský prezident blokuje implementáciu digitálneho zákona Európskej únie z dôvodu obáv o slobodu prejavu

Poľský prezident Karol Nawrocki vetoval vládny návrh zákona, ktorý by v Poľsku implementoval Zákon Európskej únie o digitálnych službách .…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie oznámilo, čo zasiahlo Orešnikom

Uvádza sa, že tam prebiehala oprava a údržba leteckej techniky Ukrajinských ozbrojených síl, vrátane lietadiel F-16 a MiG-29, a vyrábali…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallasová presadzuje nové sankcie voči Iránu po smrtiacom zásahu

Opatrenia by vychádzali z rozsiahleho rámca sankcií Európkej únie voči Iránu za porušovanie ľudských práv, jadrové aktivity a podporu vojny…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Známka fanatismu

Že někdo ztratil smysl pro střízlivou analýzu a propadl iracionálnímu fanatismu, to poznáte mimo jiné podle toho, že zcela ztratí…

13. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Práca pre Slovensko prináša pokrok, ale občas aj chyby“

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v televíznej diskusnej relácii hovoril o tom, že má ešte veľa chuti a energie robiť…

13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Juhokórejský prokurátor predložil návrh, aby tribunál odvolanému prezidentovi Jun Sok-jolovi uložil trest smrti. Exprezident je obvinený zo vzbury v súvislosti s vyhlásením stanného práva v decembri 2024.

14:07

.

Ukrajinci hlásia rekordný počet rakiet Iskander. Rusi spustili lov na lode euro-ukrajinskej „tieňovej flotily“

Ukrajina, 13. januára 2026 - Objekty v ukrajinskom hlavnom meste sa stali cieľom ďalšieho útoku. V noci 13. januára, pomocou…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump hrozí Kube a navrhuje, aby uzavreli dohodu teraz, kým nie je neskoro

Donald Trump navrhuje, aby Kuba rýchlo uzavrela dohodu s Washingtonom, keďže oznámil, že karibská krajina už nebude dostávať ropu ani…

13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo je spoofing a ako ho odhaliť: Praktický sprievodca ochranou pred podvodmi

Spoofing je forma kybernetického podvodu, pri ktorej sa útočník vydáva za dôveryhodnú osobu, firmu alebo inštitúciu s cieľom oklamať obeť.…

13. 01. 2026 | 0 komentárov

Jak trvalé je vymytí mozků?

Pokud někdo zásadním způsobem ovlivní mladou generaci , předurčí tím podobu národního života na 50 a více let? To je…

13. 01. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Blahoslavený Emil Szramek

Blahoslavený Emil Szramek bol mužom hlbokej viery, neúnavnej práce a nesmiernej lásky k blížnemu, ktorého životný príbeh sa stal symbolom…

13. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Erik Majercak

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov