Vojna na Ukrajine

NAŽIVO

Macron a Meloniová sú v spore v súvislosti so smrťou aktivistu v Lyone. Quentin Deranque zomrel na následky poranení mozgu, ktoré utrpel po tom, ako ho napadlo najmenej šesť ľudí.

20:06

V Estónsku odsúdili izraelského občana na šesť a pol roka väzenia za špionáž pre Rusko. Súd uznal muža za vinného zo získavania a poskytovania informácií FSB.

19:54

Rada EÚ oficiálne označila Iránske revolučné gardy za teroristickú organizáciu. Metsolová uviedla, že ide o „správny krok a jasný signál“.

19:49

António Costa vyhlásil, že EÚ je ochotná čo najskôr začať rokovania o členstve Ukrajiny.

19:21

Orbán na zasadnutí Rady mieru povedal, že Rada mieru a Trumpova práca predstavujú novú šancu na mier v Pásme Gazy a v Európe.

18:46

Netanjahu povedal, že k obnoveniu vojnou zničeného Pásma Gazy nedôjde, kým nebude odzbrojený Hamas.

18:34

Desať krajín EÚ vrátane Slovenska vyzvalo Európsku komisiu na reformu Frontexu. Tá má posilniť jej kapacity, no nie nahradiť zodpovednosť štátov za ochranu vonkajších hraníc.

18:14

Švédska vláda poskytne ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu vo výške viac ako 1,2 miliardy eur.

17:24

Trump na zasadnutí Rady mieru vyzval Irán, aby s USA uzavrel zmysluplnú dohodu, inak sa stanú zlé veci.

16:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Popularita Zelenského klesá. V ďalších voľbách by už neuspel

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Vojna na Ukrajine
Na videosnímke pilot stíhacieho bombardéra Suchoj Su-34 ruských vzdušných síl letí nad neznámym miestom na Ukrajine
❚❚
.

19:42 – Ukrajina pravdepodobne nedostane pozvanie do NATO za Trumpovej administratívy, píše The New York Times.

Členovia Aliancie sa obávajú, že sa tak NATO stane aktívnym účastníkom konfliktu na Ukrajine.

 

.

18:51 – V Dnepropetrovskej oblasti na následky ruského náletu zomreli už štyria ľudia, uviedol Zelenskyj vo svojom večernom príhovore. Povedal, že k útoku došlo v dedine Caričanka.

Regionálne úrady predbežne hlásia aj viac ako 20 zranených.

V Caričanke je neaktívne letisko, no médiá nespresnili, či bol nálet smerovaný naň. Zelenskyj oznámil útok na civilné ciele.

 

17:53 – V Gruzínsku došlo k pokusu o násilné uchopenie moci, uviedli gruzínske tajné služby.

.

Spravodajská služba krajiny vedie vyšetrovanie podľa článku Trestného zákona vo veci „sprisahania alebo vzbury za účelom násilnej zmeny ústavného systému Gruzínska“.

 

17:34 – Regionálne úrady potvrdili sobotný ruský letecký útok na Dnipro. Uvádza sa, že došlo k viacerým požiarom. Zatiaľ neboli poskytnuté žiadne ďalšie podrobnosti.

 

17:06 – Ruské jednotky robia v Kurachove „veľké pokroky“, priznáva Deep State.

.

Ruské sily začali útočiť na priemyselnú zónu v Kurachove, ktorú „už začali rovnať so zemou“. Podľa všetkého ide najmä o západnú časť mesta.

„Pri prípadnom prielome zo Starého Ternyho bude veľmi ťažké udržať priemyselnú zónu, pretože nepriateľ sa bude môcť priblížiť z oboch strán a úplne zablokovať logistiku,“ uvádza proukrajinský telegramový kanál Deep State.

Keď hovoríme o situácii okolo Starého Ternova, viaceré vojenské blogy píšu, že v tejto oblasti sa na Ukrajine „naďalej poskytujú nepravdivé informácie o držaní pozícií“.

Súdiac podľa aktualizovanej mapy, bojová zóna sa priblížila k tejto dedine, ktorá má kľúčový význam pre obranu Kurakhova.

 

16:14 – Hrozí, že Pokrovsk bude odrezaný od západu, priznáva ukrajinský vojak s volacím znakom „Muchnoj“.

Píše o postupe Rusov južne od Pokrovska pozdĺž železnice, čo „vytvára hrozbu obkľúčenia zo západu“.

„Na juh od dediny Puškino sa nepriateľ začal pohybovať smerom do vnútrozemia Ukrajiny. Na východný okraj im zostával už len jeden kilometer. Pokračuje aj presun na diaľnicu Pokrovsk-Kurakhovo, do cieľa zostávajú tri kilometre. V smere na Želtoje postupoval nepriateľ aj hlbšie na západ a dostal sa až k predmestiu Novopustynky. Rozširuje sa tak prielom pozdĺž železnice do Pokrovska a vzniká hrozba obkľúčenia zo západu,“ píše vojak.

 

15:57 – Nemecký kancelár Scholz kritizoval jedného z opozičných lídrov Friedricha Merza za plány „dať Rusku ultimátum“.

.

Merz, líder frakcie CDU a jeden z najpravdepodobnejších kandidátov na budúceho nemeckého kancelára, predtým vyzval, aby Moskva dostala deň na zastavenie útokov na Ukrajinu. V opačnom prípade Merz navrhuje poslať do Kyjeva rakety dlhého doletu Taurus.

Scholz reagoval slovami, že jeho oponent „chce dať Rusku – jadrovej mocnosti – ultimátum“. „Môžem len povedať: buď opatrný! Nemôžeme hrať ruskú ruletu s nemeckou bezpečnosťou,“ dodal kancelár.

Všimnime si, že Scholz sa dôsledne stavia proti vysielaniu rakiet dlhého doletu na Ukrajinu zo strachu, že vyvolá priamy konflikt medzi Ruskou federáciou a NATO.

V Rusku sa v reakcii na Merzove slová vyhrážali útokom na Nemecko.

 

.

15:08 – Poľsko nainštalovalo 3,5 tisíc betónových ježov pozdĺž poľsko-ruskej hranice, uviedol Donald Tusk.

Obranné štruktúry sa nachádzajú v blízkosti Kaliningradskej oblasti. Hranica sa posilňuje v rámci programu Eastern Shield, na ktorý je vyčlenených 2,5 miliardy dolárov.

Plánuje sa aj posilnenie hranice s Ukrajinou, uvádza agentúra PAP slová premiéra Tuska.

 

14:58 – Ukrajinský národ môže o 180 rokov úplne zaniknúť, uviedla to známa lekárka a bývalá poslankyňa ukrajinského parlamentu Olga Bogomolecová.

.

Ukrajina podľa nej zažíva katastrofálny nárast úmrtnosti a pokles pôrodnosti.

„Ak všetko pôjde podľa tohto modelu, potom, nepočítajúc straty vo vojne a emigrácii, bude ukrajinský národ za 180 rokov vynulovaný,“ povedala.

 

14:07 – Nemecko naďalej vyšetruje možné zapojenie ukrajinských vládnych agentúr do podkopania ropovodu Nord Stream v roku 2022. V komentári pre Spiegel to uviedol nemecký generálny prokurátor Jens Rommel.

Podľa neho už bola zistená totožnosť dvoch podozrivých z bombového útoku na Nord Stream. Rommel to označil za „úspech, ktorý sa na začiatku neočakával“.

Jednou z aktuálnych otázok vyšetrovania je podľa neho možná kontrola operácie na poškodenie potrubí zo strany zahraničných vládnych spravodajských agentúr.

Pripomeňme, že podľa nemeckého vyšetrovania plynovody vyhodila do vzduchu skupina Ukrajincov konajúca na príkaz vtedajšieho vrchného veliteľa Ozbrojených síl Ukrajiny Valerija Zalužného.

.

Zároveň existujú protichodné informácie o tom, či bol do toho zapletený prezident Zelenskyj. Niektoré médiá píšu, že operáciu schválil. Iné tvrdia, že prezident o akcii nevedel. Niektoré tiež uviedli, že Zelenský o bol o útoku informovaný, ale neschvaľoval ho.

Ukrajina akúkoľvek účasť na útoku na plynovod popiera.

 

13:18 – Hlavné body z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ruské ozbrojené sily za posledných 24 hodín zničili infraštruktúru vojenských letísk a energetických zariadení, ktoré podporujú fungovanie ukrajinského vojensko-priemyselného komplexu;

– Jednotky Južnej skupiny zlepšili situáciu pozdĺž frontovej línie, ukrajinské ozbrojené sily stratili až 345 vojakov;

– bojovníci skupiny „Stred“ obsadili výhodnejšie pozície, odrazili 11 protiútokov ukrajinských ozbrojených síl vrátane útočnej brigády „Ljut“, nepriateľ stratil viac ako 510 vojakov;

.

– Ukrajinské ozbrojené sily stratili v zóne zodpovednosti skupiny „Západ“ denne až 505 vojakov;

– Ukrajinské ozbrojené sily stratili za jeden deň v dôsledku akcií skupiny Vostok až 50 vojakov;

– Ukrajinské ozbrojené sily stratili až 70 bojovníkov z akcií skupiny Dnepr;

– Ukrajinské ozbrojené sily stratili viac ako 30 bojovníkov v zóne zodpovednosti „Sever“ v smere na Charkov;

– Ruská protivzdušná obrana zostrelila za jeden deň raketu Neptun, projektil HIMARS a 45 UAV.

 

13:02 – Na Ukrajine sa vo veľkej miere predávajú „vojenské zájazdy“ – to je názov pre cestovanie s cieľom vidieť ničenie v dôsledku vojny.

.

Podľa švajčiarskej publikácie Sarganserländer „vojenské zájazdy“ na Ukrajinu ponúka asi tucet ukrajinských spoločností.

Náklady na zájazdy sa pohybujú od 150 do 250 eur.

Niektoré cestovné kancelárie rozvážajú svojich klientov takmer do vojnovej zóny za tisíce eur.

Napríklad Nick Tan zo Spojených štátov priletel v júli 2024 do Charkova, ktorý bol neustále pod paľbou.

„Len som to chcel vidieť, pretože si myslím, že náš život na Západe je príliš pohodlný a ľahký,“ hovorí 34-ročný vyhľadávač vzrušenia, ktorý pracuje pre technologickú spoločnosť v New Yorku. “Skoky z lietadla, párty celú noc a udieranie ľudí do tváre už nie je pre mňa.” Tak čo bude lepšie? Pôjdem do vojnovej zóny.”

Autori článku píšu, že tento postoj sa zdá čudný obyvateľom zničeného Irpenu, ktorí stále žijú v neustálom nebezpečenstve.

„Nedávno spadol dron „šahid“ 300 metrov od môjho domu. Nemal som chuť niečo také zažiť. Ale ak to ľudia chcú, je to ich právo,“ povedal 52-ročný Ruslan Savčuk.

.

Zástupkyňa miestnej rady Irpenu Michailina Skorik-Škarovskaja uviedla, že medzi miestnymi obyvateľmi sú aj odporcovia „čiernej turistiky“.

„Prečo sem chodíš? Prečo chceš vidieť náš smútok? – pýtali sa niektorí Ukrajinci turistov, uvádza sa v článku.

 

12:47 – Ukrajina zatiaľ nemôže obnoviť leteckú dopravu. Uviedol to ukrajinský premiér Denis Šmyhal.

Úrady podľa neho vykonali hodnotenie rizík a určili potrebu doplnenia systémov protivzdušnej obrany, aby sa čiastočne otvorilo nebo nad Ukrajinou. Ale kvôli bezpečnostným problémom to teraz nie je možné.

Šmyhal pripomenul, že ukrajinská letecká infraštruktúra bola poškodená ruskými útokmi – poškodených bolo najmenej 15 civilných letísk.

Namiesto leteckej dopravy je podľa neho potrebné rozvíjať alternatívne komunikačné prostriedky – železničnú a cestnú dopravu.

.

 

09:48 – Putin je po Zelenského rozhovore, v ktorom po prvýkrát pripustil zastavenie vojny o územia výmenou za vstup do NATO, „šťastný muž“. Takto to hodnotia novinári britskej televízie Sky News, ktorým ukrajinský prezident poskytol tento rozhovor.

„Vladimir Putin bude po tomto rozhovore šťastný človek. Po mesiacoch konfrontácie o tom, ako sa skončí vojna, sa zdá, že jeho náprotivok zažmurkal ako prvý a dal mu zatiaľ najjasnejší náznak, že Ukrajina môže byť pripravená odstúpiť územie (hoci nie právne) ako súčasť mierovej dohody,“ tvrdí Ivor Bennett, moskovský spravodajca Sky News.

Ruský prezident „to bude považovať za psychologické víťazstvo“. Napriek tomu novinári televíznej stanice pochybujú najmä o tom, či NATO a novozvolený americký prezident Trump budú súhlasiť s členstvom Kyjeva v aliancii.

Zelenskyj „vie, že členstvo v NATO nie je na programe dňa. Trumpov tím to dal jasne najavo,“ píše Dominic Waghorn, redaktor Sky News pre zahraničné záležitosti. Naznačuje, že Zelenskyj tým, že hovorí o NATO„začína vyjednávanie s vedomím, že sa bude musieť uspokojiť aj s málom“.

.

Deborah Hainesová, expertka kanálu pre bezpečnosť a obranu, upozorňuje, že pozvanie do NATO „nemôže byť adresované krajine, ktorá je vo vojne“. Okrem toho by pozvanie muselo schváliť všetkých 32 členov Aliancie. Avšak aj v prípade ukončenia vojny by sa Nemecko, Taliansko a Maďarsko „stále veľmi bránili ponúknuť Kyjevu členstvo v klube vzhľadom na riziko obnovenia konfliktu s Ruskom“.

Hainesová pripomína, že kľúčové krajiny NATO nedávno stálo obrovské úsilie presvedčiť spojencov v bloku, aby „jednoducho podpísali vyhlásenie, že Ukrajina je na ‚nezvratnej ceste‘ k členstvu“.

„Vzhľadom na riziko vojny s Moskvou je veľmi nepravdepodobné, že by všetky členské štáty podpísali takýto plán (prijatia Ukrajiny do NATO – pozn. red.) bez výrazného tlaku tých krajín, ktoré by ho mohli podporiť. Ak medzi tieto krajiny nepatria Spojené štáty (kde zvíťazil Trump – pozn. red.), je ťažké si predstaviť, že takýto tlak má šancu na úspech,“ domnieva sa novinárka.

Okrem toho sa domnieva, že ani Putin v tejto fáze nebude súhlasiť s takouto možnosťou. Aby zmenil svoj postoj, „musel by cítiť, že s vojenskou silou už nemá šancu na úspech“.

 

09:31 – Zelenského popularita klesla a väčšina voličov by bola radšej, keby sa už o druhé funkčné obdobie neuchádzal.

Také sú výsledky prieskumu Centra pre sociálny monitoring, ktoré citoval britský denník The Times (samotný prieskum nie je zverejnený na webovej stránke centra, ale médiá uvádzajú, že si ho objednala americká spoločnosť American Political Services).

Len 16 % respondentov by hlasovalo za opätovné zvolenie Zelenského na druhé funkčné obdobie a približne 60 % by uprednostnilo, keby Zelenskyj vôbec nekandidoval. Ak sa súčasný prezident Ukrajiny rozhodne kandidovať, prehrá v prvom kole so Zalužným, ktorého podporuje 27 % voličov. To znamená, že bývalý šéf úradu má pred prezidentom náskok viac ako 10 %.

Publikácia to vysvetľuje tým, že „korupčné škandály a únava z vojny poškodili jeho imidž“.

Taktiež Zelenského popularita môže ešte viac klesnúť, ak ustúpi požiadavkám USA na zníženie mobilizačného veku na 18 rokov. Noviny pripomínajú, že Zelenskyj už takmer nepodpísal zákon o znížení veku z 27 na 25 rokov.

Debaty o voľbách na Ukrajine sa zintenzívnili po Trumpovom víťazstve v USA, uviedol denník.

„Ruská propaganda o Zelenského nelegitímnosti naberá v republikánskych kruhoch na sile, a to je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa hovorí o nových voľbách,“ povedal Andrew Wilson, britský expert na Ukrajinu.

Zároveň vidí korene rečí o voľbách aj v tom, že Zelenského popularita by v prípade odkladu mohla ešte viac klesnúť. „Veľa komentárov o predčasných voľbách vychádza z predpokladu, že najlepšie (pre súčasného ukrajinského prezidenta – pozn. red.) je usporiadať ich skôr, ako Zelenského popularita ešte viac klesne,“ povedal Wilson.

Britské masmédiá nedávno informovali, že Zalužnyj by mohol v hypotetických prezidentských voľbách poraziť Zelenského.

 

.

08:52 – Líder KĽDR sa stretol so šéfom ruského ministerstva obrany.

Kim Čong-un na stretnutí s Belousovom povedal, že použitie západných zbraní dlhého doletu na údery na ruské územie predstavuje priame zasahovanie Západu do konfliktu na Ukrajine.

 

08:40 – Včera večer systémy protivzdušnej obrany zachytili niekoľko dronov aj nad ruskými vodami Čierneho mora, uviedol starosta Soči Andrej Prošunin.

„Pokus o útok kyjevského režimu bol odrazený. V Soči nie sú žiadne obete, celá infraštruktúra mesta funguje normálne,“ napísal na svojom kanáli na Telegrame.

Ruské sily protivzdušnej obrany v noci nad Belgorodskou oblasťou a Čiernym morom zničili a zachytili celkovo 11 dronov, uviedlo ministerstvo obrany.

 

08:14 – V ruskej republike Dagestan prebieha nálet dronov.

Letisko Machačkala zaviedlo letové obmedzenia.

Včera miestne úrady hlásili útok na mesto Kaspijsk. Uvádza sa, že útok dronov tu bol odrazený a nie sú žiadne prílety.

 

08:00 – Rusko za posledných 24 hodín postúpilo na frontovej línii o niekoľko krokov, informoval ukrajinský vojenský blog Deep State.

Ruské jednotky postúpili južne a severne od mesta Veliká Novosyolka z východu.

V Kurachove postúpili v centrálnej časťou mesta, čím zväčšili svoju zónu kontroly. Väčšina Kurachova, súdiac podľa mapy, je už pod kontrolou RF.

Dochádza aj k postupu ruských jednotiek v „kapse“ južne od Kurachova.

.

Rusi pokračujú v postupe južne od Pokrovska smerom k ceste, ktorá vedie ku Kurachovu. Ďalšou otázkou je, či sa vydajú smerom na Dnepropetrovskú oblasť, ktorá je vzdialená asi 14 km, alebo sa otočia na sever a pokúsia sa odrezať Pokrovsk od západu.

 

07:55 – V rozhovore pre Sky News Zelenskyj spojil zníženie veku mobilizácie so zvýšením dodávok zbraní zo Západu.

Pripomeňme, že Západ nedávno požadoval zníženie mobilizačného veku na Ukrajine. Pri tejto príležitosti mu novinári položili otázku. „Ako chcete, aby som len tak mobilizoval mladých chlapcov a povedal, že nevieme, kam majú ísť, do akej brigády s akými zbraňami?“, uviedol v odpovedi Zelenskyj.

„Ak majú európski alebo americkí predstavitelia predstavu o veku mobilizácie, chcem požiadať našich partnerov, aby sa starali do vlastných veci a my sa budeme do našich,“ dodal Zelenskyj.

USA nedávno vyzvali Kyjev, aby znížil vekovú hranicu pre mobilizáciu z 25 na 18 rokov.

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí reagovalo žiadosťou o ďalšie zbrane.

 

06:40 – Ukrajina vyzvala členov NATO, aby ju na budúci týždeň pozvali do aliancie, informovala agentúra Reuters.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sibiga poslal zástupcom krajín list so žiadosťou.

V dokumente priznal, že Kyjev nebude môcť vstúpiť do NATO až do ukončenia konfliktu. Sibiga sa však domnieva, že pozvanie by mohlo „signalizovať nevyhnutnosť“ členstva.

 

06:35 – Dron typu „šahid“ môže lietať nad územím Ukrajiny približne 24 hodín. Informovala agentúra RBC-Ukrajina, citujúc hovorcu vzdušných síl AFU Iľju Jevlaša.

„Osobne som ho videl lietať viac ako 24 hodín. Krúžil nad rôznymi lokalitami. Dlho ho tam prenasledovali, ale aj tak ho spolu s ostatnými zostrelili. Môže to však trvať dosť dlho, napríklad 24 hodín,“ povedal Jevlaš.

Podľa neho sa drony od seba líšia. Niektoré z nich majú menšiu bojovú hlavicu, ale palivová nádrž bola zväčšená. To má vplyv na dĺžku letu.

.

Jevlaš poznamenal, že okrem „šahidov“ majú Rusi aj ich obdoby – bezpilotné lietadlá nazývané „atrapy“. Ich cieľom je zahltiť ukrajinskú protivzdušnú obranu.

 

06:32 – Západní predstavitelia očakávajú až 5 miliónov nových ukrajinských utečencov, ak v dôsledku ruských úderov zlyhajú vykurovacie a energetické siete.

Písal o tom včera denník The Times.

 

06:30 – Na ukrajinských hraniciach s Moldavskom a Rumunskom boli zastavené všetky priechody pre občanov a vozidlá, uviedla štátna colná služba.

K zastaveniu vraj došlo z technických dôvodov, uvádza sa vo vyhlásení. Žiadne ďalšie podrobnosti sa neuvádzajú.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Gustáv Murín

.
.

Kyjev reaguje na obvinenia Slovenska a Maďarska, Budapešť vedela o poškodení Družby v ten istý deň

Zastavenie prepravy ropy ropovodom Družba spôsobil ruský útok na infraštruktúru pri meste Brody 27. januára, ktorý poškodil „kritické zariadenia“, vyhlásilo…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Brusel ako „Komisia pre Ukrajinu“? Budapešť ostro odsudzuje nečinnosť v ropnom spore

Energetická kríza vyvolaná problémami na ropovode Družba naberá na diplomatickej intenzite. Maďarská strana ostro kritizuje nečinnosť Európskej únie a obviňuje…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Pripravte si 100-tisíc eur!” Odkazuje Danko poslancovi PS, ktorý zverejnil hoax

Predseda SNS Andrej Danko vo videu na sociálnej sieti reagoval na fotografiu, na ktorej mal spať v pléne Národnej rady,…

19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel a „logika vojny“

Nie je žiadnou novinkou, že Európska únia vidí ako jedinú schodnú cestu k dosiahnutiu mieru to, že bude pumpovať peniaze…

19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Praktiky “diktátora Zelenského”

Bývalý šéf ukrajinskej armády Valerij Zalužnyj sa v otvorenej debate pre portál AP  posťažoval na ukrajinského prezidenta a jeho diktátorské praktiky

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Odhalenie legendy. Príbeh, ktorý ste nikdy nemali počuť

Kniha „Odhalení Michaela Jacksona“ od autora David Bail prináša čitateľom pohľad na jednu z najikonickejších postáv hudobnej histórie – Michael…

19. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové informácie o Nord Stream: Akú úlohu hrala CIA?

CIA bola informovaná o plánoch Ukrajiny vyhodiť do vzduchu plynovody Nord Stream, tvrdí nemecký časopis Der Spiegel s odvolaním sa…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajina pripúšťa účasť Ruska na spravovaní časti Doneckej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 02. 2026 | Aktualizované 19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Aktualizované 19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Gašpar: Niekoľko pripomienok ku Karasovi

Podpredseda opozičného  KDH a exminister spravodlivosti Viliam Karas má výhrady voči tomu, aby sa podpredseda parlamentu Tibor Gašpar verejne obhajoval…

19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ozvalo sa svedomie? Gates po zverejnení kauzy Epstein ruší verejné vystúpenia

Meno technologického miliardára Billa Gatesa a jeho manželky sa objavilo v Epsteinových spisoch. Spočiatku majiteľ Microsoftu odmietal akýkoľvek kontakt so sexuálnym predátorom,…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

“Existujú dve pohlavia”. Trump pochválil českého ministra, že hviezdil v diskusii s Hillary Clintonovou

Šéf českej diplomacie Petr Macinka sa nedávno na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii dostal do konfliktu s bývalou kandidátkou na post prezidentky…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V aute, ktoré horelo pri Korytárkach, našli zhorené ľudské telo

V aute, ktoré vo štvrtok horelo pri Korytárkach v Detvianskom okrese, našli zhorené ľudské telo. Totožnosť osoby zisťujú policajti. Informovala…

19. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruské drony „nabité európskou technológiou“

Nové vyšetrovania popredných svetových denníkov ukazujú, že európska technológia naďalej posilňuje vojenské kapacity Ruska, a to napriek početným sankciám Európskej…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Zlyhanie neomarxistov na všetkých úrovniach. Títo nám chcú vládnuť?

Hovoria im nová ľavica, radikálna ľavica, progresívci, prípadne neomarxisti – to všetko len maskuje ich prázdnotu a neschopnosť…

19. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarské voľby: Bruselu tečie do topánok a tak prechádza do ofenzívy

U našich južných susedov sa schyľuje k voľbám, ktoré sú na programe už v apríli. Nie je žiadnym tajomstvom, že…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Slovensko by sa malo pridať k zákazu sociálnych sietí pre deti

Slovensko by sa malo pridať ku skupine krajín, ktoré chcú zakázať sociálne siete pre deti do 15 rokov. Pre médiá…

19. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia zadržala v deň narodenín princa Andrewa

V Británii polícia zadržala princa Andrewa, ktorý figuroval v „Epsteinových súboroch“, v deň jeho narodenín, informuje The Telegraph

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

10 vecí, ktoré by ste nemali nechávať v aute počas zimy

Nechávať v aute rôzne predmety počas zimy sa môže zdať pohodlné, no práve tento zvyk spôsobuje množstvo zbytočných škôd. Zimné…

19. 02. 2026 | 0 komentárov

Carlsona a spolupracovníkov zadržali v Izraeli

Americký novinár Tucker Carlson a jeho spolupracovníci boli zadržaní v Izraeli po rozhovore s veľvyslancom USA Mikom Huckabem, informuje Daily…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Izrael označil ďalší cieľ ktorý bude nasledovať po Iráne

USA, 19. februára 2026 - Izraelské médiá informujú o „nevyhnutnom“ útoku USA na Irán. V izraelskom bezpečnostnom systéme bola vyhlásená…

19. 02. 2026 | 0 komentárov

Islamská republika nechce ustupovať USA a trvá na obohacovaní uránu

Irán nebude ustupovať tlaku Spojených štátov a nenechá sa pripraviť o právo obohacovať urán, vyhlásil vo štvrtok šéf iránskej organizácie…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

AlphaGenome: Program, ktorý predĺži život panujúcej rasy a vytvorí supervojakov

USA, 19. februára 2026 - Sinergia bioinžinierskych vývojov s úspechmi v oblasti umelej inteligencie urýchľuje budovanie „nového krásneho sveta“ západnými elitami.  …

19. 02. 2026 | 0 komentárov

Neúspešný útok USA na Irán zničí nie len Trumpa, ale bude mať globálny dosah

Médiá sú plné správ o blížiacej sa veľkej vojne na Blízkom východe. Podľa ich informácií USA, ktoré do oblasti Perzského…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podarí sa nám získať druhý cenný kov na ZOH? "Hráme výborne a sebavedomo," teší sa Tomáš Surový

Slovenskí hokejisti si zahrajú v semifinále zimných olympijských hier v Taliansku. Pôjde o tretiu účasť medzi najlepšou štvorkou turnaja pod…

19. 02. 2026 | 0 komentárov

Washington podniká kroky v boji s európskou cenzúrou

Ministerstvo zahraničných vecí USA vyvíja online portál, ktorý umožní ľuďom v Európe a inde na svete vidieť obsah zakázaný ich…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Uviaznutý nemecký ľadoborec dostal lekciu z geopolitiky

Rusko, 18. februára 2026 - Nemecký ľadoborec, ktorý bol vyslaný na záchranu plynového tankera uviaznutého v ľade, sa pokazil a…

19. 02. 2026 | 0 komentárov

KDH si našlo vlastnú agendu. Žiadna výhra to nie je

Pred médiá predstúpili v stredu zástupcovia KDH vrátane europoslankyne Miriam Lexmann. Dávnejšie sme videli politikov sporiť sa  o tom, kto…

19. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

18 bizarných príkladov, keď servírovanie v reštauráciách zašlo priďaleko

Servírovanie jedál sa v moderných reštauráciách stalo rovnako dôležité ako samotná chuť jedla a práve servírovanie dnes často rozhoduje o…

19. 02. 2026 | 0 komentárov

USA požadujú, aby Ukrajina nebola pripustená na summit NATO

USA požadujú, aby Ukrajina nebola pripustená na summit NATO, ktorý sa bude konať v lete v Ankare. Informuje o tom…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Slovensko a Maďarsko by sa nemali nechať oklamať predstieraným priateľstvom USA

Britský politik Lord Palmerston v roku 1848 povedal: „Nemáme večných spojencov ani večných nepriateľov. Večné a trvalé sú len naše…

19. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Kallasová rozoslala krajinám EÚ dokument s požiadavkami voči Rusku

Hlavná diplomatka EÚ Kaya Kallasová rozoslala krajinám EÚ dokument s požiadavkami voči Rusku v súvislosti s Ukrajinou

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

"Technika bola dobrá, ale chýbalo nasadenie." Wolnerová okomentovala Vlhovej výkon

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová úspešne absolvovala obe jazdy slalomu žien na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo. Najdôležitejšou…

19. 02. 2026 | 0 komentárov

„Dúhový Władek“: Poľský minister obrany čelí ostrej kritike a posmechu. Vojenský výcvik mal obsahovať aj pasáž o LGBTI

Poľský vicepremiér a minister obrany Władysław Kosiniak-Kamysz sa kvôli svojim progresívnym nápadom stal terčom posmechu, médiá ho oslovujú „dúhový Władek“

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Črtá sa nová dohoda medzi Ruskom a NATO

USA, Rusko a viacero európskych krajín diskutujú o novej dohode medzi Ruskom a NATO. Informoval o tom Zelenskyj v rozhovore…

19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov